Darius Kuolys. Karinga D. Grybauskaitės retorika tepa V. Putino propagandos mašiną

Tiesos.lt redakcija   2014 m. lapkričio 28 d. 15:00

160     

    

Darius Kuolys. Karinga D. Grybauskaitės retorika tepa V. Putino propagandos mašiną

Ką reiškia prezidentės Dalios Grybauskaitės vieša tezė, kad Rusija yra „teroristinė valstybė“? Kam toks pareiškimas skirtas? Kodėl jis išsakytas būtent dabar? Praėjusią savaitę nuskambėjusį Lietuvos prezidentės pareiškimą Tiesos.lt portalas paprašė pakomentuoti dr. Darių Kuolį. 

Manau, kad tai dar vienas mįslingas ir prieštaringas mūsų prezidentės politinis žingsnis. Jis žengtas prieš pat NATO generalinio sekretoriaus Janso Stoltenbergo atvykimą į Lietuvą. Kodėl? Šiandien galime tik spėlioti.

Ar pamename – mums taip ir liko neaišku, kodėl pirmosios kadencijos pradžioje Dalia Grybauskaitė atsisakė Prahoje vakarieniauti su JAV prezidentu Baracku Obama. Pagrįsto atsakymo iki šiol neturime. Sunku suprasti, kodėl Kijeve kilus Euromaidanui Lietuvos prezidentė griežtai pasmerkė Ukrainos opoziciją. Prisiminkime: šių metų vasarį būdama Pietų Korėjoje D. Grybauskaitė ir Viktoro Janukovičiaus, ir prieš jo režimą sukilusių ukrainiečių veiksmus pavadino „nebepateisinamais ir nusikalstamais“. „Pasmerkimai abiem pusėms yra neišvengiami“, – sakė tada mūsų prezidentė. Beje, ji keistai mėgino kalbėti tarptautinės bendruomenės vardu.

Šiemet birželį, duodama interviu Vokietijos žurnalui „Focus“, D. Grybauskaitė Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną sulygino su genocido vykdytojais Adolfu Hitleriu ir Josifu Stalinu. Vokiečių skaitytojams tai turėjo daryti gana stiprų pusiausvyros netekusios valstybės vadovės įspūdį. Net labai kritiškai vertindami Putino režimą, net matydami akivaizdžius kriminalinius jo bruožus, šiandien negalime jam priskirti Hitlerio ir Stalino barbarybės ir jų vykdytų masinių žudynių.

Panašiai perdėti, neatsakingi yra ir praėjusį ketvirtadienį prezidentės Grybauskaitės pasakyti žodžiai. Versdama iš anksto parengtus lapus, per LRT radiją ji perskaitė solidarumo su Ukraina pareiškimą. Beveik visam neblogai parašytam jo tekstui galima pritarti. Išsakyti Lietuvos paramą Rusijos agresijos aukai Ukrainai yra svarbu ir reikalinga. Suprantama, kad prezidentė tai daro ruošdamasi kelionei į Ukrainą. Bet kam reikėjo Rusiją išvadinti „teroristine valstybe“? Juk valstybė agresorė dar nėra teroristė. Taip Rusijos nevadina net Ukrainos prezidentas. Ką nuosekliai turėtų daryti NATO valstybės vadovas, paskelbęs, kad kaimynų šalis yra teroristinė? Kviesti NATO sąjungininkus prieš tokią šalį imtis ginklų. Ar tikrai Lietuvos politikai apsisprendę žengti tokį žingsnį? Ar jie tikrai mano, kad tokio kvietimo NATO sąjungininkės nekantriai laukia ir jam pritartų? Ar išties tikisi, kad Lietuvos valdžios inicijuotus karo veiksmus sveikintų dauguma lietuvių? Vargu. Tai kam reikalingas žodžių karas?

Drįstu teigti, kad perdėtai karinga mūsų prezidentės retorika visų pirma naudinga Rusijos režimui. Tai tepalas, reikalingas Putino propagandos mašinai. Neatsitiktinai jau tą pačią dieną D. Grybauskaitės žodžius apie „teroristinę valstybę“ linksniavo rusų žiniasklaida. „Štai kokie isteriški, Vakarų karą prieš mus kurstantys yra buvę mūsų imperijos pakraščiai“, – sakoma Rusijos gyventojams. „Matote, kaip provokatyviai, neatsakingai elgiasi jūsų į NATO priimtos Baltijos valstybėlės – ką mums su jomis daryti?“ – tyliai rodoma Vakarams.

Būtų gerai, kad Rusijos grėsmės akivaizdoje mūsų prezidentė imtųsi ne agresyvios retorikos, bet tokių veiksmų, kurie stiprintų visuomenės solidarumą, mažintų politinį susvetimėjimą, padėtų atkurti teisingumą. Kai kurie veiksmai galėtų būti simboliniai. Pavyzdžiui, kas trukdo šiandien D. Grybauskaitei pasiūlyti Seimui sustabdyti veikimą jos pasirašyto įstatymo, kuriuo buvo atkurti atlyginimai teisėjams, parlamentarams ir valstybės pareigūnams? Ar nebūtų teisinga šį įstatymą „įšaldyti“ tol, kol nebus atkurti mokytojų, policininkų, bibliotekininkų ir kitų kukliau gyvenančių piliečių atlyginimai?

Kas trukdo prezidentei aplankyti Rusijos ir Lietuvos slaptųjų tarnybų ilgai „terorizuotą“, šiandien sunkiai sergančią Eglę Kusaitę ir pasirūpinti Lietuvos kalėjimuose prarasta jos sveikata? Ar negalėtų D. Grybauskaitė padėti susijungti Rusijos FST persekiotos ir Lietuvos VSD sugriautos čečėnų Gatajevų šeimynos nariams? Tokie poelgiai bent šiek tiek sumažintų atotrūkį tarp antirusiškos prezidentės retorikos ir Lietuvos tikrovės, kuri yra įgijusi ryškių putinizmo bruožų.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

As manau       2015-08-10 11:24

Jog Lietuvos uzgrobejai jau isigande ir issiseme.Ju darbeliai ir jie patys lenda i viesuma.Manau turi ateiti diena kai Lietuvoje teisingi teismai prades teisti tikrus nusikaltelius o ne dirbtinai padarytus!

Idomu?       2015-08-10 11:20

Ar pavyks Lietuvos uzgrobejams ir Prezidentei sukurti 39 baudz.bylas???Jug po Venckienes dabar puolama Prezidente.Uzgrobejai vieningai puola tuos kurie pabando apginti valstybe ir tiesa.Stiprybes Prezidentei!Tauta uz JUS su Jumis ir gerbia JUS !

Kuolys       2015-08-10 11:14

Kuolys…Kuolys…Visada as galvojsu jog jis zaidzia zmoniu emociju zaidima.Ir ...dabar jis jau parodo savo tikraji veideli!

Algis       2015-06-20 6:59

Nebeatpažįstu p. D. Kuolio… Šiaip sugebantis vertinti situaciją Lietuvoje, staiga išsigando Prezidentės nuomonės… Juk užtenka skerso žvilgsnio, kad pamatytum hitlerizmo - stalinizmo simptomus Rusijoje: masinis žavėjimasis “fiureriu”, masiniai prisipažinimai meilėje jam, 86 proc. palaikymas laužant visus tarptautinius įsipareigojimus. Panašu, jog, anot p. Kuolio, - Rusija vienintelis agresorius - “neteroristas”. Tam reikėjo sugebėti “neišgirsti” Putino grasinimų per vieną dieną užimti visas kaimynines šalis, o, reikalui esant - panaudoti masinio naikinimo ginklus…
Galų gale - prezidentė juk išsakė tik savo asmeninę nuomonę, kurią 1940m. “tradicijas” tęsiantys kinkadrebiai pasiskubino pavadinti “karine retorika”.
Tad gerbiami bailieji ponai, jeigu jūs imatės vertinti situaciją, raskit jėgų ją įvardinti…

vladas lukosevicius       2014-12-7 3:26

O Kokią  teisę  jie turėjo kratyti mokyklas , jei patys bendradarbiauna su koloborantais ???

O KADA BUS ATLIKTOS KRATOS PREZIDENTŪROJE IR LRGP , DĖL BENDRADARBIAVIMO SU   KOLOBORANTAIS ???

O GAL PATI POLIKARPOVNA NURĖTŲ PAKOMENTUOTI ?
Ar tik ne , dėl to D, VALYS buvo išsuktas nuo baudžiamosios atsakomybės už auto ivykį ,  kad dabar nutraukti bylas koloborantams ?
Atsisiūskite ir pastudijuokite ,  LRGP neturėjo teisės nutraukti atskirų bylos , dėl sausio ivykių  epizodų  tyrimo , o turėjo sustabdyti senaties termina.
Maža to jog D. Valys bendrininkauja PEDOFILAMS ir ŽUDIKAMS , tai dar pradėjo bendrininkauti ir dangstyti koloborantus ir karo nusikaltėlius .
Prokuratūra atsisakė ieškoti ir patraukti baudžiamojon atsakomybė
991 kruvinūjų susio ivykių organizatorius ,, Valentiną Lazutką ir kitus . O ar ne todėl jo Valentinas Lazutka buvo tiesioginis Dalios Grybauskaitės viršininkas kai ji dėstė partinėje mokykloje ?
Jie bando išsukti D.  GRUBAUSKAITĘ  nuo baudžiamosios atsakomybės už  bendrininkavimą  koloborantams .

Jai nepavyks sulaukti ir senaties už  LT kuro pardavimą  pedofilui M. KLABINUI.
NESULAUKSITE ir senaties už  prokuroro TOMO BIRŠTONO ir VYTAUTO POCIŪNO nužudymus ir kad nuslėpti juos ,  buvo organizuoti nusikaltimai prieš  mažamečius vaikus .

SENATIES INSTITUTAS BAUDŽIAMOūr
E JUSTICIJOJE.

4.2 — SENATIES TERMINUS STABDANČIOS APLINKYBĖS .

Kaip senaties terminus stabdančios aplinkybės paprastai yra numatomos
aplinkybės, kurios dėl priežasčių, nepriklausančių nuo tyrimą atliekančių
pareigūnų ar teismo, iš esmės apsunkina baudžiamąjį procesą – kaltininko
pasislėpimas, nukentėjusio asmens nepilnametystė, teisinės pagalbos pra-
šymas užsienio valstybei, teisinio pobūdžio kliūtys vykdyti baudžiamąjį
procesą (imunitetai ir kt.), alternatyvios baudžiamajam procesui procedū-
ros (mediacija) ir kai kurios kitos.

tiesos yra       2014-12-1 12:20

Bet Putino propagandos mašinos,manau,kad tokie pareiškimai nebetepa.Per toli nuėjo Putinas tiek žodžiais,tiek darbais.O išvardintus prieštaravimus panelė turėtų išlyginti,čia teisingai Kuolys sako.

antanas       2014-11-29 17:18

Sutinku su vienu komentaru: “snargliuotas straipsnis”.

REKOMENDUOJU       2014-11-29 13:22

P. Gylys. D. Grybauskaitė lošia pokerį. O gal rusišką ruletę?

ik ką Dalia Grybauskaitė Rusiją išvadino teroristine valstybe. Anksčiau ji V.Putiną prilygino Hitleriui, o Rusiją – Islamo valstybei.
Nuolat stebiu tarptautinę erdvę, bet tokių aštrių išsireiškimų ir terminologijos nei anksčiau, nei dabar Vakarų valstybių vadovai nenaudojo. Kas kita – žurnalistai ar politologai.
Jų yra visokių – nuo Rusijos teisintojų iki jos keiksnotojų. Bet jie nėra politikai, todėl yra gerokai laisvesni žmonės. Jie gali rinktis, prie kokio lošimo jiems prisidėti, kokį lošimą jiems lošti – šachmatus, pokerį ar rusišką ruletę. Jų pareiškimų svoris bei įtaka žmonių gerovei ir saugumui yra menkesnė.
Politikų, ypač valdančių, neopozicinių atsakomybė yra nepalyginamai didesnė, nes jie yra atsakingi už BENDRĄ padėtį šalyje. Nuo jų priklauso tai, ar šalis gyvens taikos ar karo sąlygomis, ar šalies ekonomika klestės ar merdės, ar ta šalis bus vertinama kaip solidi, prognozuojama, patikima tarptautinio gyvenimo dalyvė ar kaip šachmatų pėstininkas, kaip pastumdėlė, menka korta. Šiame kontekste užduokim sau keletą klausimų:
Pirma – ar Dalios Grybauskaitės pasirinktas ar jai parinktas vaidmuo, jos kalbėjimo stilius atitinka nacionalinius Lietuvos interesus? Ar ji nepadidina šalies nesaugumo jį suvokiant sistemiškai? Juk šalį galima įveikti ne tik karinėmis, bet ir ekonominėmis, informacinėmis ir kitokiomis priemonėmis.
Antra – ar ji iš tiesų suvokia savo aršaus kalbėjimo pasekmes? Ar Lietuva, ryškiai išsiskirdama iš šaltojo karo tarp Vakarų ir Rytų konteksto, bent kiek reikšmingiau prisideda prie to, kad Ukrainoje padėtis pagerėtų, kad Vakarai nugalėtų?
Mūsų įsiaudrinusi, nes nuolat naujųjų kašpirovskių audrinama, nomenklatūra stengiasi sukurti karo atmosferą žmonėms skiepydami mintį, kad „rusai tuoj, gal rytoj, puls“ ir dėl to mes KAŽKĄ turime daryti. Nes po Ukrainos seks Baltijos šalys. Tai mums bando įteigti ne tik vietos ekskomjaunuoliai, bet ir guru iš svetur.
Kažkodėl pas mus užklysta ir kitaip reiškiasi tik „karo žyniai“. Henrio Kisindžerio, Helmuto Kolio, Hanso Ditricho Genšerio tipo žmonių nuomonė Lietuvoje didele dalimi blokuojama.

BEGA I TERORISTINE VALSTYBE? :)       2014-11-29 13:19

2014 rugsėjo 2 JTO pareigūnai skelbia, kad dėl gilėjančios Rytų Ukrainos krizės, namus paliko daugiau kaip milijonas žmonių. Didžioji dalis išvyko į Rusiją. Per pastarąsias 3 savaites, žmonių, dėl karo veiksmų, keičiančių gyvenamąją vietą Ukrainoje, padvigubėjo iki mažiausiai 260 000, teigia JT atstovas Ženevoje, Vincent Cochetel. Skaičius gali būti žymiai didesnis, nes daugelis žmonių oficialiai nesiregistruoja, važiuoja pas gimines ar draugus, jauni vyrai nori išvengti šaukimo į armiją, be to registracija negarantuoja jokios valstybinės paramos. 814 000 žmonių perėjo į Rusijos sienos pusę, sako jis. Iš jų 121 000 Rusijoje kreipėsi dėl laikino prieglobsčio ar pabėgėlio statuso Dar kiti skrenda į Lenkiją, Baltarusiją ar Pabaltijo šalis. JTO pareigūnai paminėjo, kad į vieną Baltijos šalį atvyko per 20 000 ukrainiečių, tiesa, nepaminėjo į kurią. Karas Rytų Ukrainoje: žmonių kaina Oficialiais JTO duomenimis nuo balandžio vidurio žuvo 2,593 žmonės. (08.29) Donecke žuvo 951 civiliai asmenys, tokius duomenis pateikė oficialūs regiono atstovai. (08.20) Pavojingose vietose, žmonės laidojami nelegaliai,  kas apsunkina tikslų aukų apskaičiavimą. Sukilėliai (ir kariniai šaltiniai) kaltina valdžią slepiant tikruosius aukų skaičius. 260 tūkstančių persikėlė į kitas Ukrainos dalis, 814 000 išvyko į Rusiją.

Raigerdas >StasiuiG        2014-11-27 13:42

Atsiprašau, kad neteisingai užrašiau jūsų vardą, nes rašau greitai, kadangi neturiu dabar laiko.

Raigerdas >SatsiuiG        2014-11-27 13:41

O čia dar keletas svarbių Aksiomų, kurių jūs nerasite nei viename mūsų Lietuvos Universitete: “Aksioma 100: “Kalba - tai pastangų išraiška simboliais”; Aksioma 101:“Jėga, kuri yra būdinga kalbai, yra sąlygojama ta jėga, kuri buvo panaudota tam, kad įsisavinti žodžių reikšmes”. Todėl mūsų inteligentai, išmokyti sovietmečiu, nesupranta, kad laikai pasikeitė, ir reikia kažką tai daryti, pirmiausia, su kalba. Nes Sovietmečiu tai buvo melas ir žodžių prasmių iškraipymas. Reikia tą dalyką ištaisyti, bet vis dar yra važiuojama senoje sovietinėje “palutarkoje”.

Raigerdas >SatsiuiG        2014-11-27 13:24

Jūsų komentaras yra pavyzdys komentatoriams. Jūs darote tai, ko nedaro, praktiškai nei vienas komentatorius, tame tarpe ir įvairių straipsnių autoriai. Negatyvas, irzlumas, šlykštus noras įkąsti, pažeminti, sumenkinti tapo “komentarų” norma, nors tai yra tik įvairūs neurotikų bandymai kažką dar pasakyti, bet būtinai su gyvatės pašnypštimu.
Taip jūs teisus dėl išminties, dėl duomenų, dėl informacijos ir dėl žinių. Iš tikrųjų jūs teisus ir dėl piramidės. Ta piramidė egzistuoja realiai ir tai, ką jūs parašėte, iš tikro yra Žinojimo piramidė. Yra svarbiausi dalykai ir yra antraeiliai, ir trečiaeiliai dalykai. DUOMUO yra panašiai, kaip atomas molekulėje. Todėl informacija be duomenų neįmanoma. Žinios yra vartojamos daugiskaitoje, bet pamirštama panagrinėti, kas yra žinia vienaskaitoje:“pranešimas apie įvykius, apie reikalus, naujiena, informacija: Linksma, gera žinia Atėjo žinia Duoti kam žinią. Gauti liūdną žinią. Žinia apie mirtį. Vakarinės žinios”.
Bet, kas yra blogiausia Lietuvoje? Nei Seime, nei Universitetuose jie nesupranta žinių prasmės. Kodėl? Jūs rašote apie Visuomenės Informavimo Įstatymą. Bet pats pavadinimas yra netinkamas. Anglų kalboje jis tinka, tačiau mes turime senesnį pavadinimą - ŽINIOS. Kalba turi eiti apie ŽINIASKLAIDĄ, o ne Informavimo įstatymą.
Kodėl yra painiava? Todėl, kad lietuvių kalboje nėra tikslus naujienos apibrėžimas: “Naujiena: 1. nauja žinia: Gera, linksma naujiena Išgirdau daug naujienų.
2. kas nors nauja, naujybė: Literatūros, mokslo naujiena
3. naujai išarta žemė, plėšimas, dirvonas: naujienoje pasėjome linus”. 
Tai yra labai svarbus gyvenimo elementas visoje žinių sklaidoje. Naujienos turi būti išskirtos į ypatingą skyrių. Kam tai reikalinga? Tik tada matyti - ar mes evoliucionuojame ar ne.

StasysG---->p.Raigerdui       2014-11-26 22:55

Nors pavėluotai, ačiū  Jums už paaiškinimus kas ta INFORMACIJA. Bet.
1) Ar sutinkate, kad ši labai svarbi sąvoka Visuomenės informavimo įstatyme (2 str) NĖRA apibrėžta? Jei taip, tada vertėtų pasidomėti, kodėl: dezinformacija apibrėžta, bet informacija-NE?
2)Ir aš turiu keletą šaltinių (en ir ru), kurie aprašo santykį Duomenys-Informacija, Žynios ir Išmintis. Yra ir lietuvių kalba. Tokia trumpa internetinė ištraukėlė: “Pirmiausiai reikia išsiaiškinti, kas yra duomenys, kas informacija, o kas žinios….

Duomenys turi apčiuopiamą, apskaičiuojamą ar pamatuojamą vertę. Duomenys visada pateikia informaciją, nes duomenys visada yra specializuoti kokioje nors srityje. Tik tokia specializuota sritis suteikia duomenims struktūrą, be kurios mes jų negalėtume vadinti duomenimis. Taigi, duomenys yra informacijos rūšis, turinčios tam tikrą struktūrą ir reprezentuojančios stebėjimus, skaičiavimus.

INFORMACIJA vadiname duomenis ir jų interpretacijas arba tiesiog   i n t e r p r e t a c i j a s.

ŽINIOS yra tam tikra informacijos rūšis; informacijos, ištrauktos, perfiltruotos, formatuotos ir, apskritai, perdirbtos tam tikru būdu. Tai laiko patikrinta, nukreipta tam tikra linkme informacija.
Nagrinėjant šias sąvokas, braižydami PIRAMIDĘ, dažnai DUOMENIS laikome pačia plačiausia rūšimi, esančia piramidės apačioje. INFORMACIJA gaunama iš duomenų, o ŽINIOS iš informacijos, ją išvalant, išgryninant.

O pačioje PIRAMIDĖS viršūnėje yra IŠMINTIS, gaunama iš žinių.
Kas nutinka su išmintimi šiame cikle? Išmintis yra žinojimas, kas yra TEISINGA, tai taip pat yra sprendimas apie veiksmą tam Teisingam dalykui pasiekti. Taigi, IŠMINTIS nėra tame pačiame lygmenyje su duomenimis, informacija ir žiniomis.

Hmm       2014-11-26 22:51

Raigerdai, Raigerdai, į kokias lankas mus nunešė scientologija. smile Tema juk Grybauskaitė ir Rusija.

Elviui       2014-11-26 22:24

Čia ne Pikasas. Pikaso pėdsakus aptikau “Balse”.

Lina       2014-11-26 20:41

Baobabas ir Lietuvoje baobabas.

Faina       2014-11-26 20:40

Klevas yra klevas. Beržas yra beržas. O baobabas yra baobabas.

Mina       2014-11-26 20:38

Ak, kai įdomiai Jūs rašote, gerb. p. Raigerdai. Sprogstu Iš nekantrumo laukdama naujų Jūsų komentarų.

Zina       2014-11-26 20:35

Ir man ir man prašau pakartokite, gerb. Raigerdai. Atskirai. Nekenčiu Ninos. Nenoriu su ja dalintis Jūsų išmintingų komentarų.

Nina       2014-11-26 20:33

Atsiprašau, gerb. Raigerdai, nelabai aišku. Ar negalėtumėte dar kartą pakartoti viską iš naujo?

Elvis       2014-11-26 20:28

Pikasas - G Y V A S !!!

Ufonauts > Spamgerdui       2014-11-26 20:12
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Spamgerdas > Ufonauts       2014-11-26 20:11
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Ina       2014-11-26 20:09

Supratau, Raigerdai, viską. Paaiškinot. Žiūrėkit savęs.

Raigerdas> Internauts       2014-11-26 15:54

Gerbiamasai, žinau aš tą dvyliką žingsnių. Ir esu kalbėjęs su anoniminiais alkoholikais, kurie ten lankosi. Ir žinau, kad ten įkalbinėja ir įteiginėja, kad alkoholikai turi visą gyvenimą kovoti su alkoholiu. Aš už tai, kad būtų ir tokia programa. Ir nesu nusistatęs prieš ją. Tačiau lyginti ją su “Narconon” programa nėra naudinga pačiai “Dvylika žingsnių”, nes čia tas pats, kas lyginti seno modelio Zaporožietį su Ferrari 458. Aš parašiau adresą:http://narconon.ru/reabilitacija-narkomanov
“Narconon” programoje niekas nieko neįkalbinėja, neįteiginėja, nes ten nėra jokių hipnozės metodų. Yra sauna, yra bėgimas ir tarpusavio bendravimo pratimai. Jie ten nekovoja su alkoholiu, o dėka tarpusavio bendravimo, jie atgauna savo sugebėjimus atrasti priežastis, to kas su jais įvyko. Panaikinus priežastis, pakinta ir savęs, kaip žmogaus, suvokimas ir tada atsiranda aukštesnio lygio atsakomybės jausmas. Tai paprasčiausiai aukštesnė sąmoningumo būsena, leidžianti jam efektyviau susitvarkyti su gyvenimo problemomis, nei jis tai darė iki šiol Tai yra ne gydymas, kaip psichiatrijoje, o tai yra REABILITACIJA.

Raigerdui       2014-11-26 15:41

Ar jau pats su savimi kalbiesi?  Kam taip kankintis, vis vien niekas į tave dėmesio nekreipia?  Geriau nusišauk.

Raigerdas >Internauts        2014-11-26 15:31

Matote, gerbiamasai, aš esu skaitęs K.M. Ir sutinku su jumis, kad jis kartais kalba labai teisingus dalykus. Ir netgi jis teisingai kritikuoja komunistinių pažiūrų žmones. Tačiau, aš skaičiau ir jo “tyrimo” padarytas išvadas. Jis ten ne tik nusimelavo. Paprasčiausiai, jis nėra vientisas žmogus. Jūs einate į parduotuvę ir jūs perkate duoną. Bet įsivaizduokite, kad tai bus tik pusiau duona arba tik trečdalis duonos, o visa kita pjuvenos. Ar jūs pirksite tokią duoną? Manau, kad ne. Bet su žmogumi, deja, taip yra. Fiziškai, deja, jis sudėtas taip pat iš dviejų dalių: iš kairės ir dešinės. Bet protas efektyviai dirba tik tada, kada jis turi vientisą tikrų vertybių sistemą.

išvada        2014-11-26 15:29

Mečį reik grąžint į VSD.

Internauts Raigerdui        2014-11-26 15:28

““O dabar, dar tau vienas klausimas: ar turi geresnę programą, nei yra “Narconon”? Tai įvardink””
Jums leidus, as ivardinsiu - tai “Dvylikos laipteliu programa”, kuria ir naudojasi “anoniminiu alkoholikiu” klubas. Ir kol kas tai vienintele veiksmingiausia, nes jusu propaguojama dianetiku - scientologu programa geroki profanu iskraipoma… valyt visokias “ingramas” yra panasu i magija, nes gydymas vyjdomas ne tikrosios priezasties lygmenyje..

Internauts Raigerdui        2014-11-26 15:18

Apie psichiatrus it Metadona graziai paraset.

O va apie ypatingu bylu tardytoja Kestuti Milkeraiti, tai nusisnekejote…
Paskatykit jo straipsnius per ggogle ir atraskit bent viena nukrypima nuo tiesos.
Nejau pliuskiu ir stribu V.Petkevicium, apsmeizusiu Landsbergi, pasitikit lyg Dievu? 

O apie K.M.  darba Seime. Seimo kontrolieriu vade gal geriau zino, nei jus?

Raigerdas Mečiui        2014-11-26 15:09

Mečy, jus patologinis melagis. Jūs pats parašote klaidingus tvirtinimus, o paskiau tvirtinate, kad aš tai padariau. Štai jūsų tvirtinimas:“Iš jūsų komentaro buvo aišku, jog Laurinkus padarė labai sunkų nusikaltimą, apie nusikaltimą kažkas pranešė Kuoliui ir Kuolys jį nuslėpė”. Jokių tokių dalykų aš nerašiau. Gal jūs niekaip išsipagerioti negalit? Ar suprantate, kad sveiko proto žmogus niekada faktų neiškraipo?

Raigerdas >StasiuiG        2014-11-26 15:02

Gerbiamas Stasy, jūsų klausimas apie informaciją. Net Vikipedijoje duotas klaidingas informacijos apibūdinimas:“Informacija (lot. informatio – „išaiškinimas“, „pranešimas“) – žinios apie faktus, įvykius, daiktus, procesus, idėjas, sąvokas ir kitus objektus, kurios kuriame nors kontekste turi kokią nors prasmę. Ši sąvoka yra viena iš pagrindinių informatikos sąvokų. Šios sąvokos nereikėtų painioti su sąvoka duomenys”.
Dabar pažiūrėkime duomenys:“Duomenys (angl. data) – formalizuotas informacijos vaizdinys, tinkamas perduoti kitiems, suvokti ir apdoroti. Duomenys gali būti apdorojami neautomatizuotai arba panaudojant automatines priemones. Ši sąvoka yra viena iš pagrindinių informatikos sąvokų. Šios sąvokos nereikėtų painioti su sąvoka informacija.
Kompiuteriai apdoroja duomenis, o ne informaciją, t. y. kompiuteriai gali apdoroti tiktai formalizuotą jiems suprantamu formatu pateiktą informaciją”.
Jūs matote, kiek čia prieštaravimų?
Paimkime ir pažiūrėkime kilmę šio žodžio: lot. informare - lietuviškai jūs gausite “pranešti”.
Tame pranešime turi būti duomenys. O duomenys būna 2-jų rūšių: klaidingi duomenys ir teisingi duomenys. O toliau, jūs ieškodamas atsakymo galite būti suklaidintas. Todėl duodu jums L.R. Habardo gana tikslų apibrėžimą iš knygos “Išgyvenimo mokslas”: “Aksioma 1 : duomuo yra svarbus tokiu laipsniu, kokiu jis buvo įvertintas pagal požiūrį į išgyvenimą ir mirtį.
      Aksioma 2: duomuo gali būti įvertintas tik su kitais duomenimis pagal jų reikšmingumą”.
  MELAS: neatitinkantys tikrovės duomenys ir tvirtinimai, kurie tyčia pateikiami kaip teisingi; kažkas, kas skirta apgauti ar sudaryti klaidingą įspūdį.
Žmogaus protas operuoja duomenimis. Todėl klaidingi duomenys sugadina žmogaus mąstymą ir todėl žmogus gali pradėti tvirtinti apie dalykus, kurių tikrovėje neegzistuoja, bet jam atrodo, kad egzistuoja. Kodėl? Todėl, kad jo mąstymas yra atitrūkęs nuo realiai egzistuojančių duomenų. Todėl DUOMUO yra supersvarbus dalykas. Pamišę žmonės valgo, kvėpuoja, geria vandenį, bet mąstyti nebegali. Sudarkykite toje šalyje informacinį lauką, ir jūs gausite gausybę konfliktų ir teismų.

Mečys Raigerdui       2014-11-26 14:39

Nesu Kuolio draugas. Netgi ne gerbėjas. Vienos jo mintys patinka, kitos ne. O bet tačiau jūs, brolyti, Kuolį ir mane kaltinate manipuliacijomis. Visgi pats manipuliuojate. Va ką rašėte.
———- BK 238 straipsnis. Nepranešimas apie nusikaltimą
1. Tas, kas be svarbios priežasties nepranešė teisėsaugos įstaigai arba teismui apie jam žinomą daromą ar padarytą labai sunkų nusikaltimą,
baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.—————-
Iš jūsų komentaro buvo aišku, jog Laurinkus padarė labai sunkų nusikaltimą, apie nusikaltimą kažkas pranešė Kuoliui ir Kuolys jį nuslėpė. Pagalvojau, jog čia gi rimta. Fazanynas ar dar kas. Už taigi turi būt atsakomybė. Todėl parašiau, jog pasakęs A pasakytumėte B. Jūs gi supykot. Ko? Paskui parašėte, ką žinote. Taigi žiūrim, ką turim.
Negi parašymas pažymos apie scientologų bažnyčią labai sunkus nusikaltimas? VSD darbas rašyti pažymas. O bet tačiau įdomybė tame, jog jūsų žiniomis kažkokia ulbinaitė nutekino scientologams slaptą VSD pažymą su VSD direktoriaus parašu. Nežinau, kas ten buvo parašyta. Jeigu melas ir šmeižtas, scientologams reikėjo eiti į TV ir teismą. Jeigu parašyta tiesa, ar buvo persekiojimas?

Raigerdui       2014-11-26 13:37

Nesuprantama, ką bendra turi metadono ar kokia ten kita narkoprevencinė programa su šio straipsnio tema apie Dalios Grybauskaitės demaršą. Tamstos besaikis pliurpimas yra parodomasis pavyzdys, kaip nuvaryti diskusiją nuo aptariamos temos į lankas. Visai niekam neįdomu, kokius nešei Kuoliui popierius prieš dešimt ar penkiolika metų, ne apie tai šiame straipsnyje kalbama. O kuo čia dėtas Mečys Laurinkus ir “Valstybininkai” su “Fazanynais” - visai kitos diskusijos tema. Atrodo, esi raštingas žmogus, tai ir parašyk apie tai straipsnį - apie tą tamstos išdėstytą problemą ir bus galima diskutuoti. Beje, o kas trukdo dabar pakartoti tamstos žygį jau su sukauptu popierių segtuvu pas gerąją “Matriošką” Daukanto aikštėje? Konstitucija, kuria čia nevengi mosuoti, leidžia. Ponia tikrai turėtų tamstą išklausyti ir jos kuruojamas VSD, tikėkimės, neatsiųs tokių nevykusių aplinkraščių, kokius siuntinėjo M. Laurinkaus vadovavimo laikais.

StasysG--->Reigardui       2014-11-26 13:11

Labai įdomus (2014-11-26 13:17) pasisakymas.
O kas yra INFORMACIJA? Tas VIį tos sąvokos (2 str) neapibrėžia kažkodėl. Kažin kodėl?

Raigerdas D. Kuolio gerbėjui Mečiui        2014-11-26 12:17

Čia dar apie dezinformaciją, kuri tau yra prie širdies, nes, pasirodo, iš tikro, tau yra artimesnė ne tiesa, o dezinformacija:“Dezinformacija – informacija, kuria sąmoningai arba nesąmoningai siekiama suklaidinti, pateikti klaidingas žinias.
Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymas dezinformaciją apibrėžia kaip tyčia viešai paskleistą melagingą informaciją.
Dezinformacinė veikla gali būti kaip kovos priemonė, ryšių su visuomene dalis, strategijos komponentas.
Dezinformacija itin plačiai taikoma spec. tarnybų veikloje, siekiant pridengti tokią veiklą; karo metu buvo naudojama, siekiant suklaidinti priešiškų jėgų tarnybas ir nukreipti dėmesį nuo svarbių dalykų prie nesvarbių”.
Koks viso to rezultatas? Rezultatas - pagal alkoholizmą, savižudybių skaičių Lietuva pirmauja ne tik Europoje, bet ir netgi pasauliniu mastu. Žmogui informacija reikalinga ne mažiau nei duona, oras ir vanduo. Nes jo mąstymo kokybė priklauso būtent nuo gautos informacijos tikrumo.
O dabar, dar tau vienas klausimas: ar turi geresnę programą, nei yra “Narconon”? Tai įvardink. Štai viena moteris man parašė, kad ji kreipėsi dėl alkoholizmo problemos pas psichologą. Už vieną konsultaciją jis paėmė 200 Lt. Ir vėliau jai teko mokėti už kiekvieną konsultaciją. Jis praėjo tuos 12 žingsnių, bet jam nepadėjo. O psichologas pradėjo nuo manęs slapstytis”.
Na, Mečy, lįsk, lįsk iš krūmų. Laukiu tavo atsakymo.

Raigerdas D. Kuolio gerbėjui Mečiui        2014-11-26 11:51

Kadangi, D. Kuolio gerbėjas Mečys, nesugeba perskaityti BK 169 str., tai gal D. Kuolys jam padės perskaityti:“169 straipsnis.  Diskriminavimas dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos ar kitos grupinės priklausomybės
Tas, kas atliko veiksmus, kuriais siekta žmonių grupei ar jai priklausančiam asmeniui dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų sutrukdyti lygiomis teisėmis su kitais dalyvauti politinėje, ekonominėje, socialinėje, kultūrinėje, darbo ar kitoje veikloje arba suvaržyti tokios žmonių grupės ar jai priklausančio asmens teises ir laisves,
baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų”.

170 straipsnis.  Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę
1. Tas, kas turėdamas tikslą platinti gamino, įsigijo, siuntė, gabeno, laikė dalykus, kuriuose tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta ar kurstoma diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba kurstoma smurtauti, fiziškai susidoroti su tokia žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu, arba juos platino,
baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
2. Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų,
baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
3. Tas, kas viešai kurstė smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba finansavo ar kitaip materialiai rėmė tokią veiklą,
baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
4. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.
—————————————-
Na, Mečy, kaip dabar? Ar pats lysi iš krūmų ar reikės traukti? Na, tai drąsiau, ko jau taip pritilai?

Raigerdas D. Kuolio draugui Mečiui        2014-11-26 11:39

Aš nežinau, jūsų draugystės laipsnio su D.Kuoliu, bet kad esi melagis, tai aš tau sakau tiesiai į akis. Štai ne aš rašau, o melagis komentatorius Mečys:“Keikiate Kuolį, jog neglobojo scientologų?”. Parodykite nors vieną raštą, kur yra prašymas apie tai, kad D. Kuolys turi globoti scientologus? “Narconon” - nėra religinio tipo organizacija. Supranti, tau aiškinu, - tai yra klevas. Dabar apie dezinformaciją. dezinformãcija [↗ dez… + ↗ informacija], klaidinančių žinių skleidimas propagandos sumetimais, karyboje — siekiant suklaidinti priešą.
Man dažnai tenka susitikti su žmonėmis, kurie tau parašo, kaip komentatorius Mečys:“O bet tačiau bėgate į krūmus”.
Tai, Mečy, norėčiau, kad dabar nebėgtum į krūmus. Bet Mečys dabar dės į krūmus, kaip zuikis. Štai tavo žodžiai, Mečy:“O bet tačiau Tiesos portale noriu tiesos”.
Būkime lygūs: aš taip pat noriu tiesos. O tiesa yra tokia. Imu ne savo žodžius, o imu Delfyje prokuroro komentarą:
“Diskriminacija paprastai suprantama kaip asmens ar asmenų grupės padėties kitų asmenų atžvilgiu pakeitimas be objektyviai pateisinamo pagrindo.
Kitaip tariant, diskriminacija – tai toks elgesys su asmeniu, kai lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėtis, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos pagrindu asmeniui taikomos mažiau palankios sąlygos, negu panašiomis aplinkybėmis yra, buvo ar būtų taikomos kitam asmeniui.
Taip pat baudžiamosios atsakomybės sulauktų ir asmenys, kurstantys prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę (BK 170 str.). Pvz., internetiniame portale buvo publikuojamas straipsnis apie kitataučių gyvenimą Lietuvoje. Straipsnio komentatoriai įžeidinėjo kitos tautybės asmenis ir rašė, jog reikia juos mušti ir vyti iš Lietuvos.
Baudžiamojo kodekso 170 1 straipsnis numato baudžiamąją atsakomybę už grupių ir organizacijų, turinčių tikslą diskriminuoti žmonių grupę arba kurstyti prieš ją, kūrimą”.

 

Raigerdas Mečiui        2014-11-26 11:19

Man gaila, kad tu taip nieko ir nesupratai. Aš nežinau, ką tu veikei visą gyvenimą, gal per dažnai gramą padarydavai, bet objektyvumu tavo protelis nepasižymi. Kiek anksčiau čia komentatorei Liepai aš esu ne kartą rašęs:“Lietuvoje yra labai didelė problema dėl elementaraus dalykų įvardinimo. Daugybė žmonių žiūri į klevą, bet sako, kad tai beržas ar dar ką nors. Ir netgi tada, kai jiems parodai prieš nosį - “pažiūrėk, žmogau - čia yra klevas”, o jis tau ir sako, kaip tas komentatorius Mečys:“Na, jeigu ne beržas, tada tai yra baobabas”. Mečy, tu čia vaidini gudruolį. Aš ne kartą rašiau, kad aš nesuprantu žmonių, kurie kitus laiko už durnius. Aš tau į klausimą atsakiau. O dabar tu atsakyk man, kadangi skrybėlės tu nesuvalgei:kas yra žmogus kvailys?
Komentatorius Taigizas nesugebėjo atsakyti į tą klausimą. Bet nors sugebėjo pacituoti tai, ką pasakė Bertoldas Brechtas. Pažiūrėsime, kaip seksis, komentatoriui Mečiui arba D. Kuolio draugui. Gali konsultuotis su visu Vilniaus Universitetu.

Mečys Raigerdui       2014-11-26 10:21

Ačiū, brolyti, už faktus. Šviesos daugiau. Vis tik galai nesueina. Laurinkaus pažyma apie scientologų bažnyčią gi ne nusikaltimas? Keikiate Kuolį, jog neglobojo scientologų? Aš keikčiau, jei globotų.

Hubbars-Scientologija vs Laurinkus-VSD       2014-11-26 3:34

Internets pranesa:

Scientologija (angl. scientology) yra amerikiečių fantastikos rašytojo Lafayette Ronald Hubbard (1911 m. kovo 13 d. – 1986 m. sausio 24 d.), dar žinomo, kaip L. Ron Hubbard, mokymo ir susijusių organizacijų visuma. Scientologiją L. Ron Hubbardas sukūrė kaip pagalbos sau filosofiją dianetiką, kuri buvo pristatoma kaip alternatyva psichoterapijai, o vėliau imta vadinti naująja religija. 1953 m. L. Ron Hubbard scientologiją apibūdino kaip „taikomąją religinę filosofiją“. Su scientologija glaudžiai susijusios tokios organizacijos kaip Scientologijos bažnyčia, Narkonon, Kriminon, Hubbard’o humanitarinis centras, Tarptautinis detoksikacijos centras. Scientologijos bažnyčia teigia, kad ji vienintelė turi teisę skleisti dianetikos ir scientologijos idėjas.

Scientologijos deklaruojamas tikslas yra reabilituoti tetaną (žmogaus „Aš“) ir taip atgauti pirminę „visiškos laisvės“ būklę.

Raigerdas Inai ir Mečiui        2014-11-26 1:52

Ach, kokie jūs nekantrūs. Smalsaujate? Bet aš jums nieko naujo nepasakysiu, nes viskas yra internete. Ši istorija yra liūdna, nes tai parodo, koks yra absurdas, kada Prezidentas nesugeba valdyti valstybės ir tada ją pradeda valdyti VSD. Jūs žinote, kad iš Sibiro sugrįžo tremtiniai. Tegul nepyksta jie ant manęs, bet jų tarpe buvo visokio plauko žmogelių. Lietuva juos priėmė kaip savo vaikus, tačiau jų tarpe atsirado ir tokių, kurie apart žalos darymo nieko daugiau Sibiro tremtyje neišmoko. Nenoriu jų kaltinti ir vadinti juos KGB agentais, bet tą mąstymą ir tuos veikimo metodus jie atsivežė iš Rusijos ir į Lietuvą. Aš nežinau tiksliai, kiek pradėjo dirbti VSD, bet jaučiasi, kad jų ten būtą, nes kartais pas VSD-ėšnikus yra toks bukumo lygis, kad belieka tik už galvos griebtis.
Daugiau nei prieš 15 ar 16 metų, mes dar buvome tame kūrybos procese, ir dar bandėme Lietuvoje kažką sukurti: kas verslą, kas visuomenines organizacijas, kas stojo į partijas ir t.t. Atsitiko taip, kad aš kartais padėdavau visuomeninėje veikloje. Ir štai viena visuomeninė organizacija, su kuria aš bendraudavau, paprašė manęs sudalyvauti tarptautinėje konferencijoje dėl narkomanijos problemos.
Maniau, kad aš kažką galėsiu pasisemti iš tos konferencijos, nes tuo metu šiuo klausimu aš buvau žemiau diletanto lygio. Konferecijoje dominavo psichiatrai, nors joje buvo leista pristatyti ir kitas narkomanų gydymo ir reabilitavimo programas. Visi, kas siūlė kažką, kas nebuvo susiję su psichiatrija, buvo išvadinti šarlatanais, ir iš jų buvo pasityčiota. Psichiatrų arogancija buvo neįtikėtina: protinga veido išraiška, kalbos metu kiekvienas stengėsi padaryti tokias gilaus mąstymo minas, kur kiekvienas psichiatro žodis turėjo tokią svarbią reikšmę, lyg tai būtų padėta ant tribūnos ne vienas kilogramas aukso. Iš visų pristatytų programų, berods, įsiminė vienas programos autorius iš Kazachstano ir Narconon (lot. narkotikams-ne) programa, kurią pristatė pulkininkas ar papulkininkis iš Rusijos, kuris turėjo patirtį ir karinės tarnybos Afganistane. Buvo atstovų ir iš vyriausybės. Galutiniame rezultate psichiatrai nustelbė visus savo Metadono programa. Atvirai pasakius, aš tik po kiek laiko supratau, kad tai buvo spektaklis, o visuomenininkai buvo reikalingi tik kaip statistai, kurie linksi galvomis. Psichiatrams reikėjo pramušti pinigų iš vyriausybės, o iš Lietuvos padaryti melžiamą karvę, kurią iki pat šiandien melžia psichofarmos kompanija, kuri gamina Metadoną.
Po tokios konferencijos, vietoje aiškumo, mano galvoje buvo krūva klausimų, į kuriuos aš negalėjau atsakyti dėl kompetencijos stokos. Nei viena psichiatrų pateikta programa manęs nesudomino, bet įdomi buvo “Narconon” programa. Vėliau aš trumpai pasiklausinėjau to papulkininkio ar pulkininko, bet duomenų buvo nedaug. Čia pat buvo ir Lietuvos blaivybės fondo tarybos pirmininkas J.G.Jakubčionis. Nenoriu apie jį nieko rašyti, nes galite pasiskaityti patys. Štai, ką rašė “Lietuvos rytas”, pranešdamas apie jo mirtį:“Nuo 1992 m. - Lietuvos blaivybės fondo tarybos pirmininkas. Fondas, bendradarbiaudamas su Lietuvos ir užsienio organizacijomis bei institucijomis, sėkmingai įgyvendino daugybę gyvybiškai aktualių projektų, surengė tarptautines konferencijas”.
Parašyta tokia komunistinių laikų frazė, bet Lietuva, kaip žinia, pirmauja Europoje ir pagal alkoholizmą, ir pagal savižudybių skaičių, ir pagal kriminalinius nusikaltimus. O dar išaiškėjo vienas dalykas, kad net 41% mūsų moksleivių turi psichinių sutrikimų. Tempai neįtikėtini. Kas už tai atsakys? Buvęs Prezidentas Valdas Adamkus? Manau, ne. Nors galėtų, bent išpirkti savo kaltę ir padovanotų kokį nors pastatą “Narconon” centrui, apie kurį ir eis kalba žemiau. Tą galėtų padaryti ir Amerikos lietuviai, kurie viską darė, kad jis čia taptų Prezidentu.

Raigerdas Mečiui        2014-11-26 1:47

Aš pradėjau domėtis “Narconon” programa ir ją tuo metu pradėjo stipriai propaguoti Vilniaus Dianetikos Centras. Šitie žmonės, kaip ir aš, buvo tokie naivūs, jie taip tikėjo, kad taip jie padės Lietuvai bent jau dalinai išspręsti alkoholizmo ir narkomanijos problemą, kad eidavo į gatves, organizuodavo antinarkotines akcijas, kartu su Vilniaus savivaldybe, ir džiaugėsi, kad žmonės juos gatvėse palaiko. Ateidavo ir tie, kurie turėdavo rimtų problemų. Ateidavo mamos, jie patys, ir jų giminaičiai. Ir štai, vieną kartą, miesto Švietimo skyriuje man rodo: ar tu matai, ką tu reklamuoji? Čia apie tavo propaguojamą “Narconon”. Aš perskaičiau, nors skaityti buvo šlykštu, o svarbiausia nesitikėjau, kad tai galėjo įvykti jau mūsų “Laisvoje” Lietuvoje. Tai buvo VSD raštas į Švietimo ministeriją, kuriame šlykštus ir niekšiškas melas, pranoko visais punktais net KGB Dezinformacijos skyriuje Maskvoje pagamintus gandus, dezinformaciją ir šmeižtą. Bukas, nekompetetingas, parašytas ne tai nusikaltėlio, ne tai psichiškai nesveiko žmogaus, o gal būt ir psichiatro. Parašas buvo Mečio Laurinkaus. Viskas atitiko, tai buvo oficialus VSD raštas. Aišku, tai pažemino tuos žmones, kurie taip entuziastingai, negaudami nei vieno cento už šią veiklą, grynai savanoriškais pagrindais bandė padėti Lietuvai. Todėl grupė žmonių, bandė kreiptis į Seimo kontrolierius. Tą dalyką nagrinėjo Kęstutis Milkeraitis. Rašytojas V. Petkevičius ji apibudina, kaip keičiantį savo nuomonę, GP tardytoją. Iš tikrųjų, taip ir yra. Aš pats skaičiau Kęstučio Milkeraičio išvadas, tai galiu pasakyti, kad jis jokiu Seimo Kontrolieriumi nebuvo. Paprasčiausiai, jis nevykdė šitų pareigų. Todėl buvo nutarta kreiptis į LR Prezidentą Valdą Adamkų. Kadangi jo nebuvo, tai nedidelė grupelė žmonių įteikė šį VSD raštą ponui Dariui Kuoliui. Štai jis (paimta iš Lietuvos Blaivybės Fondo tinlaraščio:http://www.blaivus.org/UserFiles/blaivi_karta/11.1. Bendroji informacija ir dokumentai lietuvių kalba/131vsd2000.pdf)
Patį dokumentą galite perskaityti čia:  http://www.blaivus.org/UserFiles/blaivi_karta/11.1 Bendr.oji informacija ir dokumentai lietuvių kalba/131vsd2000.pdf
Jame buvo sumalta viskas į vieną košę. Kadangi šios programos autorius yra žymus XX amžiaus rašytojas, humanistas ir filosofas L.Ronas Habardas, tai viskas buvo sumaišyta į vieną bendrą katilą. “Narconon” programa yra nereliginio charakterio programa, kuri turi aukščiausius rezultatus pasaulyje. Ir ten niekam nerūpi, kokiai religijai žmogus priklauso ar jis iš viso neturi jokios religijos. Nes svarbu yra tai, kad jis ištrūktų iš tos priklausomybės nuo narkotikų. Bet šita programa nėra valstybės išlaikoma, nors ji yra efektyvesnė, nei Metadono programa. Bet joje nenaudojami jokie psichotropiniai vaistai, jokie sintetiniai narkotikai. O rezultatas svyruoja nuo 70-80%. Tuo tarpu, sintetinio narkotiko Metadono programa kartais net netempia net 6%.

Raigerdas Mečiui        2014-11-26 1:44

Gediminui Jakubčioniui neužteko proto pamatyti skirtumą tarp jų, todėl jam buvo artimesnis, kaip dabar išaiškėjo psichinio ligonio A. Dvorkino iš Rusijos paskleista dezinformacija apie “Narconon” programą, o kadangi L.Ronas Habardas įkūrė dar ir Scientologijos Bažnyčią, tai ji taip pat liko kalta, o kadangi tas pats autorius sukūrė dar ir Organizmo išvalymo programą “Švarus kūnas, aiškus protas”, kuri net radiaciją išvalo, tai čia jau visai svieto pabaiga. Ir VSD, pasiremdama šaltiniais iš Rusijos sukurpė štai šitą šlykštų, diskriminuojantį, dezinformacinį raštą. Jis buvo sukurtas tik tam, kad “Narconon” programa nesudarytų Metadono programai jokios konkurencijos ir Lietuvos piliečiai negalėtų suvokti kokio masto nusikaltimas buvo padarytas visos valstybės atžvilgiu. Paminėsiu tik keletą skaičių: kiekviena didžiųjų miestų savivaldybė sumoka už Metadono programą apie 70 000 lt kiekvieną mėnesį. Šitie skaičiai gali būti ir pasenę. Bet galimai, Lietuvai kiekvieną mėnesį tai kainuoja apie 0,5 miljonų litų. Bet bala nematė tuos pinigus, nors juos skaičiuoti ir reikia, bet ar pasveiksta nuo sintetinio narkotiko Metadono narkomanai? Deja, kaip jie patys sako, tai vienas iš baisesnių narkotikų, nes nuo jo neretai narkomanai miršta arba kaip jie patys sako, kad “Metadonas - tai paskutinė stotelė į kapines”. Mano asmeniškai atmintyje liko viena moteris, kurios aš gana taip linksmai paklausiau:“Kaip jūsų sūnus? Jis gi baigė Metadono programą, mačiau gitara groja”. Ji pakraupo:“Jūs tyčiojatės ar jūs iš tikrųjų nieko nežinote?”. Atsakiau, kad nieko nežinau, ir prašau atleisti, jeigu įskaudinau. Ji pasakė:“Jis pasikorė”. Ir nuėjo verkdama. Gaila, jis buvo dar visai jaunas vaikinas. Kitas vaikinas iš Anoniminių alkoholikų žuvo, nes buvo girtas. Ilgai negėrė, bet prieš Naujus Metus neišlaikė. Dar kitą, kuris sėdėjo ant Metadono, sumušė Vilniuje ir jis sąmonės nebeatgavo. Aš nutariau, nebe klausinėti šitų man pažįstamų motinų, ir išsiaiškinti iki galo viską apie “Narconon” programą. Tam man prireikė ne vienerių metų. Šiandien galiu pasakyti, kad “Narconon” programa išgelbėjo gyvybę ne vienam lietuviui. Deja, jie buvo priversti važiuoti į Daniją, Vokietiją, Rusiją ir į kitas šakis, nes Lietuvoje, pagal šį VSD raštą ji pripažinta pavojinga sveikatai. “Narconon” programa veikia net Baltarusijoje. O Rusijoje, iš kurios ir sėmėsi “informacijos” VSD, METADONO PROGRAMA UŽDRAUSTA. Tuo tarpu “Narconon” centrų Rusijoje yra ne vienas, kaip ir beveik kiekveinoje Vakarų Europos šalyje. Apie tai galite patys įsitikinti čia:http://narconon.ru/
Nežinau ar komentatorius Mečys suvalgė šiaudinę skrybėlę ar ne, bet manau po šio filmo, gal jam protas prašviesės - Живущие в Аду. Метадон - опасный синтетический наркотик (http://www.youtube.com/watch?v=EorNtyLtc78).
Metadono programą, tarp kitko, remia ir Sorošo fondas.     
             

Canada       2014-11-26 1:17

Man rodos, kad Kuolys sako tiesa. Ukraina reikia remti, ale solidnai. Jusu Grybauskaites isterija naudinga ne Ukrainai, o Rusijai.

Gediminas       2014-11-26 0:33

tupos bobos priesmirtiniai svaisciojimai.

pritariu       2014-11-25 23:02

100 proc. pritariu gerb. Kuoliui - J. E. tokia nenuosekli ir nenuspėjama, kad visai neaišku, ar dirba svetimos šalies režimui, ar smegenų neturi, kad kvaksi kaip kokia persona iš turgaus, tik jau ne valstybės galva. Turėtų telkti ir vienyti visuomenę, kaip teigia autorius, tačiau matyt ponia tai daro pagal savo supratimą - isterikuodama dėl Rusijos grėsmės…

Ina Raigerdui ir Mečiui       2014-11-25 21:48

Berniukai, man irgi įdomu, apie ką čia jūs.

Raigerdui cituoju jo keomentarą:

“Manau, kad ponas Darius Kuolys taip pat pamanė, kad jis čia niekuo dėtas. Bet įstatyme, neparašyta jokių išimčių nei p o n u i D a r i u i K u o l i u i, nei Prezidenui V. Adamkui. Paskaitykite dar kartą:“BK 238 straipsnis. N e p r a n e š i m a s apie n u s i k a l t i m ą
1. Tas, kas be svarbios priežasties nepranešė teisėsaugos įstaigai arba teismui apie jam žinomą daromą ar padarytą labai sunkų nusikaltimą,
baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
2. Už nepranešimą apie nusikaltimą neatsako tą nusikaltimą padariusio asmens artimieji giminaičiai ir šeimos nariai”.
Taigi, manau, kad ponas Darius Kuolys nėra artimas giminaitis Mečiui Laurinkui, Prezidentas V. Adamkus taip pat. O dokumentas, kiek žinau, buvo įteiktas ne kokioje nors kavinėje ar vasarnamyje, ar dar kur nors. Šis dokumentas buvo įteiktas ponui D.Kuoliui tiesiai jam į rankas Prezidentūroje oficialaus priėmimo metu, kadangi pačio Prezidento V. Adamkaus nebuvo. Jokio sprendimo dėl šio dokumento nebuvo. Buvo nutylėta.”.

Čia stiprus kaltinimas.
Raigerdai, kas ką Kuoliui įteikė?

dr. kembridžas petraitis-kengūra > pipedijai       2014-11-25 20:05

buvo paklausta aiškiai - kodėl NESIVEŽĖ?
niekas nieko neklausė kodėl bananinio bandustano karatistė nevažiavo pati.
liokajų niekas nekviečia.
liokajuai važiuoja kartu su šeimininkais
šeimininkai liokajus vežasi kartu kaip bagažą arba naminius gyvūnėlius.
bet nesivežė.
tai ir įdomu, kodėl paliko namie.
gal pipedijoj turi atsakymą?

>dr. kembridžas petraitis-kengūra        2014-11-25 18:48

” o kodėl p. merkel nesivežė smarkiosios karatistės į sammitą australijoje?”
Todėl, kad Lietuvos nėra tarpe labiausiai ekonomiškai ir finansiškai išsivysčiusių pasaulio valstybių, kurios sudaro tą G20 ir kurių atstovai buvo suvažiavę į Australiją. Valstybės, priklausančios G20: Prancūzija, JAV, Didžioji Britanija, Kinija, Vokietija, Rusija, Kanada, Italija, PAR, Saudo Arabija, Argentina, Brazilija, Pietų Korėja, Turkija, Meksika, Indija, Indonezija, Japonija, Australija [šaltinis- Vikipedija].

ruta       2014-11-25 18:07

Jau atrodytu niekas neturetu stebinti Lietuvoje po to , kai Nepriklausomos Lietuvos vadovais buvo isrinkti sovietinio rezimo uolus funkcionieriai /Brazauskas , Grybauskaite/, ponas Adamkus su veikenciu Amerikos pasu / apie tai kalbejo oro uosto muitininkai , pazystu asmeniskai/ , ponas Paksas - pilkas , pazeidziamas ne tik per savi pati , bet ir per savo patareju gauja , o ar ne sedevras , kai saugumo Deportamentu vadovauja KGB rezervistas /Pocius/, teiseja /Birmontene/ uoli komunistinio represinio rezimo propaguotoja jau nutupe net i Konstitucini teisma , ‘tovariscius’ Vaigauskas pasidare amzinas rinkimu komisijos vadovas ,Matonis ilindo per savo brolio protekcija i policija , nors buvo/?/ KGB darbuotojas ...
Panele Grybauskaite tiek turi klapciuku , kurie gatavi ilysti jai , patys zinote kur , stai ir delfi laizytu valdziai nesustodamas , o kiek politologu , kurie pripazysta TIK valdzios kursa , tokiems ir reikejo pavesti neatsakingus pliurpalus , ar kokiai miliutei , jakilaiciui , bet ne , sveikas protas buvo nugaletas ..Net Putkinas prezidentes fone atrodo , deja , daug protingiau .Ar reikejo partskolos aukletiniams buti protingiems , kaip matome -ne , svarbu palaikyti partijos kursa , buti lojaliems sovietinei -KGB represinei sistemai , kartas nuo karto palaizyti auksciau stovinciam ir kyli karjeros laiptais .., ar ne taip ponas sovietinis propesoriau ?

Raigerdas Mečiui        2014-11-25 16:39

Tikrai yra kartais keisti tie žmonės, linkę į paranoją. Kur jūs matėte, kad aš parašyčiau tokį tekstą, kad “Kuolys nuslėpė”. Jums pasivaideno ar jūs čia parašėte gramą paėmęs? Aš parašiau - “Buvo nutylėta”. Jokios tiesos jūs nenorite ir nelaikykite mane už durnių. Dabar neturiu laiko, bet aš tą raštą nukopijuosiu iš interneto, nurodysiu tinklaraštį, tačiau būkime lygūs prieš tiesą. Jūs turite pradėti valgyti šiaudinę kepurę jau dabar. O vakare aš perkopijuosiu ir patalpinsiu tą M. Laurinkaus šedevrą čia į tiesos.lt. Skanaus, tik nepamirškite užsigerti kuo nors. Pageidautina ne alkoholiu, nes nesulauksite vakaro.

geras k.       2014-11-25 16:33

,1.Iššaudem 46 piliečius ir milicininkus Maidane- rusas neįvedė kariumenes ; 2.Sudeginom 46 piliečius Odessoj- rusas neįvedė kariumenes; 3.Pašovėm Boeing 777 su 298 pasaulio pilečiu- rusas neįvedė kariumenes; 4.Sunaikinom Rytų Ukrainos pramonę su visais rusakalbiais gyventojais- rusas neįvedė kariumenes; 5.Sunaikinom opoziciją su visa spauda prieš rinkimus ir t.t…; KĄ dar reika padaryti( pvz. susprogdinti Chernobilį) ,KAD RUSAS ĮVESTU REGULIARIUS KARINIUS DALINIUS Į UKRAINĄ ir pasaulio visumenė pasipiktintu ir pagaliau įvestu TARPTAUTINES pajėgas.’?

Raigerdas >internauts        2014-11-25 16:27

Nežinau, ką tau pasakyti. Bet aš pažįstu žmonių, kurie turi “falšyvų jausmų” problemą. T.y. jie priima melagingus duomenis ir jiems tai yra tiesa. Man pasakojo žmogus, kuris neužsiėmė Laurinkaus stebėjimu, o netyčia susidurdavo per įvykius prieš sausio 13 dieną. Nenoriu rašyti, ką jis man pasakė, nes tai yra individualus pokalbis. Bet jis neįvardino nei vienos teigiamos savybės. Tada M. Laurinkus dar nebuvo VSD Generaliniu direktoriumi.
Ir Tamstai patarčiau tokį dalyką. Kai mirė Stalinas, daugybė žmonių verkė. Kai mirė Brežnevas, tai pat. Man važiuojant taksi viena moteris aimanavo:“Kaip gaila tokio žmogaus. Pats ėmė, bet ir kitiems leisdavo”.
Manęs niekas neįtikins dėl M. Laurinkaus. Aš šimtus kartų save tikrinau: ar neklystu? Bet faktai rodo, kad tai yra niekšingas ir labai pavojingas mūsų visuomenei žmogus.

Mečys Raigerdui       2014-11-25 16:11

O bet tačiau bėgate į krūmus. Gi parašėte, kad per pirmąją Adamkaus kadenciją Kuoliui buvo perduoti dokumentai apie Laurinkaus nusikaltimą, kuriuos Kuolys nuslėpė. Paklausiau jūsų, kokį nusikaltimą. Tikrai perduoti? Jūs metate ilgus tekstus iš interneto apie Janušką ir Laurinkų. Ar tai sąžininga? Šaukiat, ar jus kas paduos į teismą už šmeižtą. Ne mano reikalas jus duoti į teismą. O bet tačiau Tiesos portale noriu tiesos. Tai kaip ten buvo? Kuolys kaltas? Ar jį apšmeižėte?

Raigerdas Betai        2014-11-25 16:01

Labai džiugu, kad jūs supratote kokios tendencijos sklaido Lietuvoje. Ir aš tuo nei kiek neabejojau, nes jūs esate protinga moteris. Aš manau, kad jūs supratote, kad aš nesu Prezidentės “komandos propagandistas” ar dar kas nors. Tačiau, jeigu aš matau, kada su žmogumi, kuris stengiasi padėti kitiems esant bėdoje, yra elgimasi neteisingai ir jis yra puolamas, tai mano pareiga yra kiek įmanoma apginti tą žmogų.
Kartais būna skelbimai laikraščiuose:“Reikalingas stalius”, “Reikalingas virėjas” ar dar kas nors. Šiandien Lietuvoje jau girdisi balsai: “reikalingas niekšas”. Ukrainoje vyksta karas. Kažkas šiame kare turės nugalėti. Štai imu “Kauno dienoje” prie nuotraukos atspausdintą tekstą:” Rusijos parlamento pirmininkas: D. Grybauskaitės gali laukti M. Saakašvilio likimas”. Kas tai? Ar tai ne grasinimas? Jis gi nėra iš piršto laužtas dalykas?
Rusija viską darys, kad nepralaimėti šio karo, nors jis yra pralaimėtas nuo jo prasidėjimo pradžios. Rusija tą karą pradėjo iš įpročio: Čečenija, Gruzija, o dabar “eilinė auka” - Ukraina. Bet netikėtai kilo pasipriešinimas. Maža to, Ukraina nuplėšė kaukę, kada tai nėra “voin osvoboditel”, kaip buvo teigiama visam pasauliui, o tai yra teroristas, apsimetęs “voinom osvoboditelem ot fashystov”. Štai, kas svarbu. Todėl su tokiu “voinu osvoboditeliu” turi būti ir atitinkama jam ir jam suprantama kalba. Jis kietas tol, kol jis stovi su automatu prieš beginklį žmogų. Kai nukreipi ginklą į jį, jis pradeda drebėti.
Miela Beta, tikiuosi, kad jūs pagavote dar ir kitą dalyką: Rusijoje į valdžią 
atėjo KGB-ėšnikas. Bet faktiškai niekas iki šiol nenagrinėjo: kas tai per organizacija? Koks jos tikslas? Nežinau, jūs žinote ar ne, bet KGB tikslas buvo - sugriauti kapitalizmą. Aš nesu kapitalizmo šalininkas, tačiau komunizmas ir fašizmas yra kur kas baisiau. Žmonija yra ties pasikeitimų slenksčiu. Norėtusi, kad juo būtų perlipta su kuo mažesniu skaičiumi aukų ir be karo. Karinė jėga Ukrainoje - tai reiškia karo sustabdymą.

Jonas       2014-11-25 16:00

Dariau.kad ir esi super dešiniųjų pažiūrų ši kartą 100proc. teisus

Raigerdas anonymui apie Pakso...       2014-11-25 15:29

Štai tu rašai:“O jei dar pasiknaisioti po laikus, kai R.Paksas buvo prezidentu, o Kaune buvo slepiami viešųjų ryšių strategai iš Maskvos, pas kuriuos esą buvo rastas slaptas planas, turėjęs nuversti teisėtą valdžią”... 
Na, labai jau primena tavo tas sakinys dabartinę situaciją su N. Venckiene. Gal ir pas ją bus rastas “slaptas planas, turėjęs nuversti teisėtą valdžią”?
Tu siūlai pasiknaisioti po laikus. Tvarkoje, bet tą patį darė ir KGB. O kodėl nepaimti ir nepasiknaisioti po tavo gyvenimo laikus? Kodėl tau turi būti išimtis? Ir kas tu toks, kad tu turi teisę knaisiotis po kitų laikus, o jau po tavo laikus knaisiotis negalima? Bijau, kad gali būti gana baisūs dalykai, nes praktika rodo, kad padarius patikrą pas tuos trokštančius “pasiknaisioti” po kitų gyvenimo laikus, išlenda tokie dalykėliai, kurie šimtus kartų pranoksta tos aukos padarytas nuodėmes, kurios, be abejo, realiai egzistuoja. 
O štai imu konkretų pavyzdį: “Sausio 13-osios atminimo medaliu D.Kiseliovas buvo apdovanotas 1994 metais tuometinio prezidento Algirdo Brazausko dekretu”.
Iš D. Kiseliovo medalis atimtas. O kur yra tie, kurie pasiūlė apdovanoti D. Kiseliovą? Jie Lietuvoje gyvena ar Afrikoje?

hmm..        2014-11-25 15:18

pritariu Kuoliui del vieno. Grina, kaip VSD vadovas tikrai per silpnas.
Reik i VSD vadovus sugrazinti sena kriena -  Mezi Laurinku. Tik jis moka nuo svetimkuniu apvalyti saly.

apie Pakso rusiškus verlus...       2014-11-25 15:01

žiniasklaidos antraštės mirgėjo apie Rolando Pakso šeimos rusišką verslą. Esą R.Pakso dukters Ingos Paksaitės vyras Aivaras Stumbras vadovauja bendrovei, kuri Lietuvoje verčiasi nekilnojamu turtu ir priklauso akcininkams iš Rusijos. Pirmadienį ir antradienį Lietuvos žiniasklaidoje mirgėjo štai tokios antraštės: „R.Pakso žentas dirba rusų verslininkams“ (DELFI, 2007 03 05-06) „Rusiškas Paksų verslas“ (Respublika, 2007 03 06) „Pakso žentas dirba rusų verslininkams“ (Lietuvos žinios, 2007 03 06) Apie tai rašė ir kiti nacionaliniai dienraščiai, naujienų portalai, rodė TV. NEMALK.LT cituoja laikraščių ir naujienų portalų esmę. Pranešimuose teigiama, kad Rusijos verslininkai ir politikai Rolando Pakso žento Aivaro Stumbro vadovaujamos bendrovės „Amberinvest“ vardu supirkinėja nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir šio miesto rajone. Žiniasklaidos šaltinių teigimu, pagrindinis „Amberinvest“ akcininkas yra Rusijos federacijoje, Maskvoje registruota statybos bendrovė „Stroižilinvest“. Šios bendrovės vadovas Aleksejus Kalinovas yra ir bendrovės „Amberinvest“ valdybos narys bei politinės partijos Rusijoje „Rodina“ („Tėvynė“) vienas lyderių. Be jo, A.Stumbro vadovaujamos bendrovės valdyboje yra dar du Rusijos piliečiai, vienas iš jų – Vasilijus Fedorinas – valdybos pirmininkas. UAB „Amberinvest“ šiuo metu priklauso 6 žemės sklypai Vilniaus rajone: Kreivėnuose, Girdiškėse, Bezdonyse (pastarąjąme lenkų valdoma Vilniaus rajono savivaldybė leido statyti 15 mln. Lt kainuosiantį sveikatingumo kompleksą, žr. dokumentą apačioje) ir Ąžuolinės kaime, taip pat 4 butai naujos statybos name Vilniaus centre esančioje Olimpiečių gatvėje. Butai šiame name kainuoja per 1 mln. litų. DELFI portale teigiama, kad Rusijos radikalių nacionalistų partijai „Tėvynė“ vadovauja Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Dmitrijus Rogozinas. A.Kalinovas yra šios partijos Maskvos srities skyriaus lyderis. Prieš porą metų Rusijos žiniasklaida rašė apie A. Kalinovo sulaikymą „Šeremetjevo“ oro uoste: milicija šį verslininką sulaikė už pistoleto TT laikymą. Labai įdomus faktas yra tai, kad tiek R.Paksas, tiek A.Stumbras visiems aiškina, jog žento verslo reikalai nėra susiję su pačiu R.Paksu. Tačiau infomacija liudija ką kita. UAB „Amberinvest” įsteigta 2005 02 21. Jos buveinė buvo įregistruota Ingos Paksaitės krikšo tėčio Algirdo Drakšo bute Vilniuje, Laisvės prospekte, bendrovės pirmuoju vadovu tapo telšiškis Albinas Jurevičius. Vėliau bendrovės vairas atiteko senam Rolando Pakso draugui, vadinamu jo apsauginiu - Stasiui Vaitkui, o buveinė buvo perregistruota jo namų adresu Užupio gatvėje. Stasys Vaitkus - jau ne pirmą kartą R.Pakso aplinkoje figūruojantis asmuo. Apie jį žurnalas „Ekstra“ rašė praėjusių metų rugsėjį, kai buvęs pašalinto prezidento R.Pakso verslo partneris, Tiesos ir teisingumo (liberaldemokratų) partijos narys Algirdas Drakšas pateko į mokesčių inspektorių bei Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos taikiklį. Tada jis per nekilnojamojo turto bendrovę „Ober Haus” anonimiškai parduodamas sodybą (2,68 mln. litų) Trakų rajone. Šio turto jis nedeklaravo privalomoje privačių interesų deklaracijoje. 300 kvadratinių metrų raudono mūro pastatai, sodybos plotas net 2,46 ha, prie Antakmenių ežero kranto. Bendrovė “Ober Haus” šį Čižiūnų kaime iškilusį objektą pardavinėjo slėpdama tikrąjį savininką A.Drakšą. „Ekstrai“ apsilankius agentūroje, jai pateikti dokumentai rodė, jog tai yra Stasio ir Kazimiros Vaitkų turtas. Prieš keletą metų sodybą įsigijęs, o vėliau pardavęs Stasys Vaitkus buvo R.Pakso patikėtinis prezidento rinkimų kampanijoje. Šis A.Drakšo slepiamas turtas ne paslaptis ir R.Paksui: būdamas prezidentas, jis į sodybą buvo atvykęs apžergęs motociklą ir lydimas apsaugos. NEMALK.LT tik iš žiniasklaidos pranešimų pamėgino pasižiūrėti, kaip dėliojasi istorija. O jei dar pasiknaisioti po laikus, kai R.Paksas buvo prezidentu, o Kaune buvo slepiami viešųjų ryšių strategai iš Maskvos, pas kuriuos esą buvo rastas slaptas planas, turėjęs nuversti teisėtą valdžią, „Strekoza“ („Laumžirgis“), paskui į viešumą iškilo įtakingo Rusijos verslininko Jurijaus Borisovo ir R.Pakso draugystės istorija, pilietybės skubos tvarka suteikimas ir pan. ....

Edita       2014-11-25 14:58

pritariu Raigerdui ir dziaugiuosi, kad yra protingu pilieciu Lietuvoje! idomu skaityti jo komentarus…Bravo!

internauts Raigerdui       2014-11-25 14:36

beje,
K.Girnių dėl galimo užangažavimo dirbt Rusijos tarnyboms, jei ir toliau taip rašys,  įspėjo ne Laurinkus. Sorry.
O kaip jau tą dalyką išpūtė D,Kuolys and co?! Žmogui nepapasakosi!:)

internauts Raigerdui       2014-11-25 14:29

Stebiu Laurinkų nuo labai senai. Vienu metu ir mane vos “nepakabino” Drižiaus rašliavos. Pamenu ir kaip Adamkus apgynė jo “laisvą” nuo tiesos spaudą, kai prokuratūra nešė kompus. Geras buvo piaras. Kol nepaaiškėjo, kad jis Pakso žmogus ir taiko tik į vienus vartus.

Keista, kad Paksas į savo gretas priėmė juodų technologijų meistą, mokslus, kaip verst taikiu budu vyriausybes, baigusį JAV Einšteino žydiškam institute, o patirties pasisėmusiam “Oranžinėj ir “rožinėj” revoliucijoj… tad ir apie “žydrųjų džinsų” Baltarusijos revoliucijai skirtų pinigų pradingimą, apie kurį sužinojo Pociūnas,  tas žmoga irgi turėtų žinoti.

Stebėjau Laurinkų kuomet tik jm vinam kažkodėl rūpėjo kas daros prie teatro, kuomet katalikai mitingavo prieš neokairiųjų atvežtą iš Italijos vaidinimą su Jėzaus išniekinimu. Tada jis gavo kiašiniu į petį nuo kažkokio provokatoriaus.

Atėjo Laurinkus ir į Kuolio orgnizuotą mitingą prie prezidentūros, bandant nukreipt Garliavą prieš Prezidentę. Stebėjau kaip Kuolys, tarsi iniršęs tigras puolė Laurinkų... tada dar nesupratau kodėl?

Stebiu jo rašinius, jei pataikau, ir matau, kad tam žmogui Lietuvos saugumas išties rūpi. Nejau tik jam vienam? smile

internauts Raigerdui       2014-11-25 14:09

“Nedaug kas prisimena, kad tautos išrinktas Prezidentas Rolandas Paksas buvo nuverstas po VSD sukelto skandalo dėl ryšių su “Aviabaltika”. Nors iš pradžių VSD kaltinimai skambėjo baisiai – vos ne ryšiai su Sudano teroristais, ...”

Ne “vos”,  gerimasis, o iš tikrųjų. Tą KK paliudijo ir VSD agentas Kęstutis Vilkauskas.
“Aviabaltika” - Kaune įkurta Borisovo firmiukė tik dėl akių užsima malūnsparnių detalių pardavimais Afrikj ir kitur. O iš tikrųjų tai į “karštus taškus” veža ginklus. Apie tai rašė net NOVAJA GAZETA. Rašė, kad begėdis Borisovas “sukompromitavo tokį gerą Rusijos draugą Rolandą Paksą” ir toliau kompromituoja savo verslu… kuriuo susidomėjo net Pentagonas.

Taip kad LABAI GERAI KAD LAURINKUS IŠRYŠKINO PAKSĄ. Nes ir 2009 šis nekaltas GRU Borisovo draugas gavo iš Borisovo milžinišką paramą. Apie tai rasite VRK.

PAulauskas padėjo verst Paksą matomai savais sumetimais, nes prastūmė į VSD savo partijos narį Pocių, ekskgb, o pats veržėsi į prezidentus.

Dėl CŽV. Po Bušo ultimatumo, po 9/11, kad kare prieš terorizmą su JAV turi bendradarbiausti visų šalių slaptosios tarnybos, tai kur dėsis? Taip ir buvo daroma iki tol kol kai kas nepratęsė “bendradarbiavimo” su Rusijos kgb dėl Kusaitės . Bet tai jau Paulausko žmonės.

Raigerdas internauts       2014-11-25 14:01

Pirmiausia, čia yra pateikta iš 4 šaltinių. Jūs jau esate netikslus. Nesigilinkime dabar į šaltinius. Padarome labai paprastai. Jūs įsivaizduojate, kad aš jums pateikiau klaidingus duomenis. Bet šitas klausimas yra lengvai išsprendžiamas. Jeigu iš tikro aš pateikiau klaidingus duomenis, tai aš pasiruošęs suvalgyti šiaudinę kepurę. Bet jeigu aš pateiksiu jums tą faktinį dokumentą (kopiją), tai šiaudinę kepurę tektų suvalgyti jums. O kad būtų jums įtikimiau, pridedame jums ir magaryčių - suvalgite ir to dokumento kopiją.

Beta Raigerdui       2014-11-25 13:52

Skaitau Laurinkaus apžvalgas lryte ir ... tokia bloga nuojauta apima- Laurinkus ruošiamas atgal į VSD, vietoje kadenciją baigiančio Grinos. Norėčiau klysti, bet labai jau jo retorika ir Grybauskaitės ir konservatorių atžvilgiu pasikeitusi. Bijau, ne prieš gera.

>kas gali paneigti 9:49        2014-11-25 13:42

gal ir Pikasas po didelės traumos, paneigti sunku.

internauts Raigerdui       2014-11-25 13:35

visa tai, ka imat is paksistinio laisvo nuo tiesos laikrasco, yra visiskas NONSENS. Galiu irdyt. Tik kad jau issemtas cia komentavimo limitas. Tikrai maniau, kad jus nepasiduodat dezinformacijos manipuliacijom.

Popiežiaus kalbą       2014-11-25 13:21

gali mūsiškiai iškraipyti propagandos pagalba,bet gerai,kad ją kalbėjo visa ES.Ir kad mes matome,jog ES daug negerovių,tai nekeista,bet tikrai tinkama ,kad tai mato ES senbuvėse gyvenantys žmonės

Raigerdas Mečiui        2014-11-25 12:40

O dabar aš turiu tau klausimą ir prašyčiau nebėgti į krūmus:“Visa tai, kas čia buvo pateikta yra šmeižtas? Ir Mečys Laurinkus yra nekaltas avinėlis, kurį čia apšmeižė kokie nors Rusijos agentai?” Jeigu taip, tai imkime ir padarykime labai paprastą dalyką: jūs turite pilną teisę mane paduoti į teismą už šmeižtą dėl “nekalto” Mečio Laurinkaus. Tik nebėgite į krūmus ir atsakykite man tiesiai: “Ar paduodate mane į teismą, ar ne?”. Nesu joks Rusijos agentas, o daugiau, kuo jūs mane galite apkaltinti?

Raigerdas Mečiui        2014-11-25 12:24

Štai dar vienas šaltinis (komentaras.lt):“Buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Mečys Laurinkus, viena iš vadinamosios „valstybininkų“ (tiksliau – antivalstybininkų) hidros galvų, atšauktas iš ambasadoriaus posto Gruzijoje, staiga susirūpino Lietuvos nacionaliniu saugumu. Buvusioje „Komjaunimo tiesoje“ paskelbė straipsnį, kuriame pareiškė, kad, jo manymu, Lietuvoje šiuo metu veikia 3000 Rusijos slaptųjų tarnybų agentų. Pasak M.Laurinkaus, jie veikia ne tik energetikos sektoriuje, bet ir žiniasklaidoje, o juos atpažinti galima iš to, kad jie kritikuoja Lietuvos Valstybės saugumo departamentą.

Taigi, suprask – Valstybės saugumo departamentas yra šventa karvė ir jo nei kritikuoti, nei ne taip pažiūrėti į jį net nevalia. Tiesiog saugumas turi daryti savo biznį, statyti slaptus CŽV kalėjimus, dalyvauti privatizacijose ir narkotikų versle, plauti „demokratijos statybai“ posovietinėje erdvėje skirtus JAV juodus pinigus, ir niekas į šitokį saugumo „darbą“ negali kištis. Pastebėsi ir sukritikuosi? Tuoj būsi apšauktas M.Laurinkaus vienu iš 3000 Lietuvoje veikiančių Rusijos slaptųjų tarnybų agentų, kurie, pasirodo, Lietuvoje užsiveisė tik pastaruoju laikotarpiu – kai prie VSD vairo neliko nei „fazanyno“ karaliaus Mečio Laurinkaus, nei jo į VSD vadovo postą rekomenduoto KGB rezervo karininko A.Pociaus, ir iškilo grėsmė, kad pagaliau į Lietuvos VSD vadovo postą gali ateiti kažkas normalus (nepriklausantis „žydrųjų albinų klubui“, turiu omeny).

Juokinga? Ne, būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu, kad tokias nesąmones sapalioja ne koks nors tik tris klases baigęs, protą visiškai pragėręs kaimo traktoristas, o buvęs Lietuvos Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius. Tai rodo, kokio žemo lygio mes turėjome svarbiausios Lietuvos institucijos vadovą. O kokia valstybės saugumo tarnyba, tokia ir pati valstybė. Tai – aksioma. Nes – kam apie saugumą kalbėt, bet Mečiui Laurinkui – patylėt, nes būtent jo vadovavimo VSD laikais Lietuvoje įsigalėjo pedofilų klanai ir oligarchai, o pati valstybė iš teisinės ir demokratinės pavirto banditų su antpečiais Lietuva, kurios saugumiečiai, užuot rūpinęsi Lietuvos nacionaliniu saugumu, keldavo orgijas „fazanyne“ ir rūpinosi daugiau tik bizniu.
O ko vertas M.Laurinkaus vadovauto VSD cirkas su „Rusijos šnipu“ Eugenijumi Jonika, kai, leisdami Lietuvoje laisvai veikti Rusijos slaptųjų tarnybų agentams, Lietuvos saugumiečiai VSD vadovui jubiliejaus proga padovanojo tariamą Rusijos šnipą? Tada V.Adamkus ne vardinį ginklą, o antrankius už tyčiojimąsi iš Lietuvos ir VSD M.Laurinkui turėjo padovanot. Deja… Koks prezidentas, toks ir šalies saugumo tarnybos vadovas. Tai – antra aksioma”.

Raigerdas Mečiui        2014-11-25 12:18

Ten pat: “Lietuvos Valstybės Saugumo Departamentas – tai parsidavėlių organizacija, veikianti prieš Lietuvos visuomenę ir atstovaujanti Jungtinių Valstijų (Amerikos) interesus. Už tą atstovavimą VSD gauna finansinę paramą, kurios dėka ir buvo sukurtas Lietuvoje CŽV (Centrinė Žvalgybos Valdyba – JAV) kalėjimas. Verta prisiminti ir turėti akiratyje istoriją kaip VSD pareigūnai lagaminuose vežė milijonus dolerių per sieną į Baltarusiją, papirkti valstybės tarnautojams, jog galima būtų kenkti svetimos valstybės valdžiai.
Taip pat, Valstybės Saugumo Departamentas – tai tiesiog eilinių žmonių organizacija, kuri įstatymiškai turi plačias galias mažoje Lietuvoje ir pilnai pavaldi “lietuviškiems patriotams” – kurios esu įvardijęs kaip “Pedofilų klanas”.
Štai kitas šaltinis-demokratija.eu: “Lietuvoje netrūksta dorų ir gabių žmonių, kurie puikiai gali susitvarkyti su jiems patikėtomis pareigomis. Bet, deja, į tuos postus daugiausia veržiasi būtent tie žmonės, kuriems jokiu būdu negalima patikėti tokius postus, nes tai yra nusikalstamo mąstymo žmonės. Ir vienas iš tokių yra Mečys Laurinkus, kuris tapo VSD direktoriumi vien tik todėl, kad jį parinko jo pažįstamas, Prezidento patarėjas nacionalinio saugumo ir užsienio politikos klausimais Albinas Januška. To, pasirodo, užtenka, todėl šitas žmogus išsijuosęs kenkė Lietuvai ir liko nenubaustas, nes jį palaikė Prezidentas Valdas Adamkus, nors faktiškai būtent jis nedelsdamas turėjo perduoti Mečio Laurinkaus veiklą tirti prokuratūrai dar 2000 metais. Tai yra žmonės, kurie mums turėtų rodyti pavyzdį ir pagarbą Lietuvos Konstitucijai, elgiasi atvirkščiai. Tada man kyla klausimas, kaip šitas žmogus galėjo tapti Lietuvos Prezidentu, jeigu jis nepaklūsta Lietuvos Konstitucijai, bet mušasi į krūtinę ir prisiekia iškilmingai, padėjęs ranką ant Konstitucijos? Juk tai yra pagrindinis dokumentas, kuris nurodo mūsų santykių sistemą ir elgesio normas Lietuvoje. Bet, deja, Valdas Adamkus buvo nepajėgus suprasti, kam reikalingas šitas pagrindinis Lietuvos dokumentas.  Reiškia jis neturėjo teisės, bent jau moralinės teisės, eiti šitas pareigas, jeigu jis nesuvokia savo pareigų paskirties. Kitu atveju, tai yra visuomenės apgaudinėjimas, kuo ir užsiiminėjo Valdas Adamkus”.

Raigerdas Mečiui        2014-11-25 12:00

Štai dar:“Nusikalstama struktūra nuvertė Prezidentą R.Paksą
Nedaug kas prisimena, kad tautos išrinktas Prezidentas Rolandas Paksas buvo nuverstas po VSD sukelto skandalo dėl ryšių su “Aviabaltika”. Nors iš pradžių VSD kaltinimai skambėjo baisiai – vos ne ryšiai su Sudano teroristais, tačiau vėliau iš šių kaltinimų neliko nieko, ir paaiškėjo, kad tikroji R.Pakso nuvertimo priežastis – tai, kad vietoj M.Laurinkaus į VSD vadovo pareigas jis norėjo pasiūlyti “nesistemos” žmogų tuometinį KAM Kontržvalgybos skyriaus vadovą Gintarą Bagdoną. Tuomet buvo sukeltas triukšmelis, kad šis žmogus esąs netinkamas arba net susijęs su rusais. Tačiau, kai Gintaras Bagdonas užėmė Europos Sąjungos karinio štabo viršininko pavaduotojo pareigas, tapo aišku, kad R.Pakso pasirinkimas buvo teisingas”.
Štai jau kitas šaltinis:“Prasidėjo VALSTYBĖS SAUGUMO TARNYBOS ŽUDYMAI VARDAN TYLOS: pirma auka – Lietuvos Respublikos gynybos atašė pulkininko leitenanto Virginijaus Vilkelio motina (sekantys, galimai, jo vaikai)”.
Arba štai kitas faktas:“Kaip Mečio Laurinkaus nusikaltėlių grupė (VSD) susidoroja su žmonėmis”
Štai dar vienas teiginys:“NB: Ši istorija gali nutikti su bet kuriuo žmogumi gyvenančiu Lietuvoje ir bandančiu ieškoti tiesos. Drąsius Kedys taip pat buvo nužudytas M.Laurinkaus VSD grupės nurodymu”.
Ten pat:“Tad, VSD – tai mafijozinė šiuolaikinė organizacija. Kuri ŽUDO, REKETUOJA, TERORIZUOJA, PRIEVARTAUJA, DENGIA KONTROBANDĄ, vykdo kitokias nusikalstamas veikas. Ir pagrindinis šių veikų iniciatorius – vaikų namų auklėtinis – M.Laurinkus”.

Raigerdas Mečiui        2014-11-25 11:43

Štai dar:“Tačiau „Laisvas laikraštis“ jau seniai rašė, kad VSD vadovai užsiima nusikalstama veikla. Kaip vienas šios nusikalstamos veiklos epizodų buvo įvardintas ir garsioji buvusio VSD vadovo Mečislovo Laurinkaus nutraukta slapta VSD operacija „Apaštalai“. Tuomet VSD centrinio aparato pareigūnai buvo nustatę, kad VSD Klaipėdos apygardos skyriaus vadovai vykdo įvairią neteisėtą veiklą. Tuomet VSD sumanė patikrinti, kaip dirba jos Klaipėdos skyrius, ir pradėjo operatyvinę bylą sąlyginiu pavadinimu “Apaštalai”. Buvo tiriami tuometinio VSD Klaipėdos apygardos viršininko pavaduotojo A.Izotovo ir pareigūno Balandino ryšiai su Rusijos ir Baltarusijos specialiųjų tarnybų darbuotojais, operatyvinių lėšų iššvaistymas ne operatyviniais tikslais, operatyvinės informacijos perdavimas Klaipėdos bendrovių „Baltlanta” ir „Laivitė” vadovams, VSD agentūros panaudojimas nusikalstamiems tikslams. Vos prasidėjo tyrimas, VSD šefas M.Laurinkus asmeniškai įsikišo į šį tyrimą, sustabdydamas jį ir uždrausdamas kištis į VSD Klaipėdos apygardos veiklą. Teigiama, kad taip įvyko todėl, kad šis skyrius organizuodavo M.Laurinkaus pobūvius su AB “Klaipėdos Hidrotechnika” bosu Pranciškumi Jurgučiu jo “fazanyne”, kurie baigdavosi orgijomis su prostitutėmis iš Kaliningrado srities arba su berniukais. Teigiama, kad vos prasidėjo VSD vidaus tyrimas, Klaipėdos saugumiečiai pagrasino M.Laurinkui paviešinti šių orgijų vaizdus, ir operacija “Apaštalai” iš karto baigėsi - M.Laurinkus lėkė į Klaipėdą, įsijungęs švyturėlius, kad atšaukti savo agentus.
Buvęs VSD vadovas Arvydas Pocius pripažino, kad operacija “Apaštalai” vyko”.

Raigerdas Mečiui        2014-11-25 11:42

Klausyk žmogau, aš ne tu, ir man nereikia bėgti į jokius krūmus. Patinka krūmai bėk. Štai imu ir įvedu į google.lt “Mečio Laurinkaus nusikaltimai”:“Kita vertus, M.Laurinkus pamiršta paminėti vieną svarbią aplinkybę - tik socdemai ir konservatoriai išgelbės VSD ir buvusį jos šefą Laurinkų nuo asmeninės atsakomybės už audringo gyvenimo nusikaltimus. Teisinėje valstybėje tokį M.Laurinkų turėtų išgelbėti tik sąžiningumas - o prieš įstatymą turi lygus būti visi!! Nesvarbu ar Tu Laurinkus, ar Adamkus, ar Petraitis!! Tada Lietuva klestės!

Jau buvome beveik pamiršę šį Sąjūdžio laikų veikėją, kurį V.Landsbergis pasirinko vadovauti VSD, tačiau apie M.Laurinkų geriausiai kalba jo darbai. Būtent M.Laurinkaus laikais VSD pasidarė tokia galinga struktūra, kad galėjo pašalinti iš posto demokratiškai išrinktą prezidentą R.Paksą, kuris naujuoju VSD šefu bandė paskirti karininką Gintarą Bagdoną. Matyt, kad „valstybininkai“ tokio žingsnio labiausiai ir bijojo – todėl R.Paksas ir buvo nušalintas, o naujuoju VSD šefu tapo buvęs KGB-tas A.Pocius. O M.Laurinkus buvo išleistas į užtarnaują poilsį – paskirtas ambasadoriumi Ispanijoje.
Pajutęs savo galybę, VSD tiek suįžūlėjo, kad ėmė gąsdinti net tokį garsų politikos apžvalgininką, kaip Kęstutį Girnių – bandė jam nurodyti, kad nereikia kritikuoti prezidento Valdo Adamkaus ir Konstitucinio teismo (matyt, turėtas omenyje buvęs šio teismo pirmininkas Egidijus Kūris, būsimas kandidatas į Prezidentus, kuriam „visuomeninis“ transliuotojas LRT net įkūrė specialią televizijos laidą, kad žmonės jo nepamirštų)”.

Lietuvos sveikai ateičiai       2014-11-25 9:59

būtų naudinga prisiminti Vydūno mintis.

VaidasVDS       2014-11-25 9:05

StasyG,
turite žvelgti šiek tiek plačiau. Vienas šios dienos straipsnis rašo:
—-
“Šiandien 13.30 val. Seimas svarstys, ar paskirti prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytą teisėją Artūrą Pažarskį į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

Primename, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjas A. Pažarskis kartu su kolegomis dalyvavo Valstybės saugumo departamento (VSD) inicijuotame, Rusijos Federacijos Federalinės saugumo tarnybos (FST) ir Lietuvos Generalinės prokuratūros vykdytame Lietuvos pilietės Eglės Kusaitės persekiojime.”
—-
Suprantate, kada žmogus iš tiesų galutinai apsisprendžia būti tiesos pusėje ir taisosi, taiso klaidas, tai jis taisosi visais frontais, t.y. atšaukia savo suklydimus ar juos pataiso.
Tad jūsų pasisakymas viso labo yra nevykusi reklama…

StasysG       2014-11-25 8:53

Turi būti “turėtų paskaityti”. Atsiprašau.

StasysG       2014-11-25 8:50

Suprantu D Kuolio partijos nenuilstamą kovą - 17-sios dieną;  už mergaitę ir prieš Meliano policijos prievartą. Bet šiandien iškilo Ukrainos likimas. O po jos seks ir Lietuvos. Todėl politikas Kuolys npaskaityti ir politiką, disidentą Patacką, kuris taip rašo: “Tas pats likimas lėmė, kad palaipsniui jauna moteris pajuto netikėtai jai atitekusios misijos svorį bei atsakomybę, vis artėdama prie to, ką etnologai vadina genties matrona, šitaip pasąmoningai virsdama mūsų matricentriškos savimonės idealybe, kurioje dera valdingumas ir motiniškumas, o taip pat drąsa prisiimti atsakomybę, tame tarpe ir už lietuviškų vyrų vyriškumo stoką.
Nežinia, kaip toliau susiklostys prezidentės Dalios Grybauskaitės likimas, tiek istorinis, tiek asmeninis. Tačiau čia ir dabar tariame bravo – žodį, kurį vis rečiau įmanoma sąžiningai vartoti kalbant apie valstybių vadovus.”

kas gali paneigti       2014-11-25 8:49

kad Reigardas buves Pikasas ir palaiko konservus???????

VaidasVDS       2014-11-25 8:44

Na štai Raigerdai, pažįstantis tik dvi “spalvas” - juodą ir baltą, įkliuvote.
Palyginkite šiuos du savo pasisakymus:
—-
“Aplamai paėmus, jau rašiau ne kartą, bet pakartosiu, kad aš niekada jokio skaitytojo nedrįstu laikyti durniaus vietoje arba kvailesnį už save. Todėl aš nesuprantu tų žmonių, kurie kitus žmones yra linkę laikyti už kvailius. Man tai yra japonų kalba, kurios aš nežinau.”
—-
“Pritariu gerbiamam Letui Palmaičiui dėl Vaido VDS dundukizmo. Šitas didybės manijos apimtas žmogelis rašydamas man teigė”...
—-
Beje toje temoje aš parašiau jums atsakymą su konkrečiais paaiškinimais, nes su alegorijomis jūs, kaip suprantu, nedraugaujate.
Geros dienos jums, ponas Raigerdai…

StasysG       2014-11-25 8:30

Įdomus pasvarstymas. Taigi, ir aš juos dedu ant svarstyklių. Lyg ir lygsvara. Bet kai prie dr Kuolio pridedu prof ir seimūno p Gylio str. BalseLT, tai svarstyklės nusvyra Rusijos pusėn. Ir niekasm nepavyks įrodyti kad yra kitaip, nors ir kaip nekęstų prezidentės DG.————
1)“aha     2014-11-25 0:20
dedu ant svarstyklių labai gerbiamų mano žmonių pasisakymus - Gerb. Patacko ir Gerb. Kuolio. Na nesigauna lygsvara…”
2)P.Gylys “D.Grybauskaitė lošia pokerį. O gal rusišką ruletę?”

Mečys Raigerdui       2014-11-25 2:04

Negražu bėgti į krūmus. Gi rašėte, kad perdavėte Adamkaus patarėjui Kuoliui dokumentus apie Laurinkaus nusikaltimą, kurį Kuolys nuslėpė. Koks tas Laurinkaus nusikaltimas, įvykdytas 1998-2002 m.? Kodėl slepiate? Prezidentas Paksas visai iš kitos serijos. Nenukrypkite.

Raigerdas Mečiui        2014-11-25 1:45

Jie yra seniai paskelbti, bet, gal būt, tenai nėra minimas Darius Kuolys. O apie Mečy Laurinkų, ir jo VSD vadovaujamus darbelius yra ne vienas straipsnis ir be Jonikos sulaikymo.
Be to, buvo ir tokie dalykai, kaip šantažas. Aš turiu omeny Prezidento Pakso šantažą. Šantažas yra mėgstamas ginklas visų Saugumo tarnybų. Tik mūsų BK kūrėjai pakeitė šantažą į turto prievartavimą. Šantažas turi savo subtylibių, o verčiant Prezidentus, jis naudojams labai dažnai.

Raigerdas Trupmenui        2014-11-25 1:35

Man atrodo, kad aš jau jums atsakiau. Jūs tikriausiai suklydote, manydamas, kad aš su jumis esu linkęs diskutuoti. Apie jokias “tikimybių teorijas” aš su jumis nediskutuosiu. Čia yra pilna pakankamai daug tokių, su kuo jūs galite diskutuoti šia tema. Aplamai paėmus, jau rašiau ne kartą, bet pakartosiu, kad aš niekada jokio skaitytojo nedrįstu laikyti durniaus vietoje arba kvailesnį už save. Todėl aš nesuprantu tų žmonių, kurie kitus žmones yra linkę laikyti už kvailius. Man tai yra japonų kalba, kurios aš nežinau. Todėl tarp mūsų jokios diskusijos būti negali, nes mūsų požiūriai į skaitytoją ir į kitą žmogų yra priešinguose poliuose. Rašykite, ką išmanote. Bet aš nesiruošiu jums atsakinėti į jūsų fantazijas apie arklius, pasagas, regračius, botagus ir t.t. Tikrai nesu nei sadistas, nei mazochistas, taip, kad su savo regračiais ar kitais arklių pričindalais, eikite pasiganyti kitur. Manęs tai visai nedomina, kokiose jūs ganyklose ganotės, ir ką jūs ten darote.

Trupmenas Reigerdui       2014-11-25 0:58

Nesuprantu Jūsų pastangos siaurinti savo paties regratį. Nežinau, kaip ten tas pričindalas vadinasi, kur arkliui ant kaktos maunamas, kad nematytų, kas šonuose dedasi ir nesibaidytų, bet Jūs savo gera valia ant smilkinių tokį neriatės. Jei pripažįstate, kad mokslas nėra visiškas pramanas, tai turėtumėte sutikti kad ir tikimybių teorija nėra visiška “lže nauka”. Tuomet kodėl a priori atmetate tikimybę, kad D.G gali tarnauti toli gražu ne Lietuvos interesams. Įjunkite tokią galimybę į visų kitų galimybių aibę ir tuomet svarstykite. Gal tuomet pasirodys, kad visai nėra ko katučių ploti ir rėkti “Bravo”.

Mečys Raigerdui       2014-11-25 0:55

Pirmoji V.Adamkaus kadencija - 1998.02.26 - 2003.02.26. Jeigu žinote, kokius nusikaltimus tais metais padarė Laurinkus, o Kuolys nuslėpė, paskelbkite.

Raigerdas Betai       2014-11-25 0:34

Dar pridėsiu šiek tiek prie ankstesnio komentaro. Jeigu jūs supratote, tai Valdas Adamkus, savo nekovingumu ir ištižimu, pridarė Lietuvai daug bėdos. Bet šiandien jis sako, kad kovoja su vėžiu. Šaunuolis, nors gyvenimo pabaigoje suprato, kad kova yra tas akstinas, kuris stumia visą gyvybę tobulinti savo kovos metodus, o tai reiškia ir tobulėti pačiai. Gaila, kad jis šito nepajėgė suprasti, būdamas LR Prezidentu. Pavėluotas suvokimas esminių gyvenimo dėsnių, kartais baigiasi labai netikėtomis bausmėmis. Angliškas žodis “pain” (skausmas) yra kilęs iš lotiniško žodžio poena, lietuviškai tai reikštų bausmė. O adamkininkai yra praradę tą įtaką, kurią jie turėjo, jų tarpe ir Mečys Laurinkus. Jie labai norėtų ją susigrąžinti. Argi negerai būtų? Darai nusikaltimus ir spjauni ne tik į Lietuvos žmonių interesus, bet ir į įstatymus. Ir vėl viskas tampa, kaip dabar yra Rusijoje.
Protingumas ir kvailumas yra priešingybių pora, kaip Tiesa su Melu, kaip ir pliusas su minusu, kaip ir vyras su moterimi ir kt. dalykai. Kada Prezidentas laikosi įstatymų, jis parodo savo protingumą, o kada jų nesilaiko, parodo savo kvailumą. Sveikas protas tiesiogiai yra susijęs su protingumu, ir beprotystė yra tiesiogiai susijusi su kvailumu. Jeigu pats Prezidentas ir jo patarėjas, ir dar VSD Generalinis direktorius, ir eilė ministrų nesilaiko įstatymų, tai, kas čia per valstybė? V. Adamkaus patarėjas Darius Kuolys nėra kvailas žmogus. Mano manymu, yra atvirkščiai, jis gana aukšto intelekto žmogus, kokių Lietuvoje yra nedaug, tačiau jo dvasinė sveikata neblizga. Todėl iš jo galima tikėtis ir tokių dalykų, kaip dabar, kai jis LR Prezidentę nužemina iki tokio lygio, kad ji net negali lygintis su šovinistine Rusijos propaganda, nes ji neatitinka tų šovinistų vertybių. “Ką pasakys dabar šovinistinė Rusijos propaganda?”, “Tiesiog baisu, nes ką dabar pasakys Rusijos komunistai?”. Ale, koks įprotis galingas, vis lenktis prieš Rusijos nusikaltėlius, ir ne šiaip sau lenktis, o lenktis net žemiau užpakalio, kad parodyti ne šiaip sau baimę prieš tą imperiją, o tiesiog patologinę baimę. Gaila, kad ponas Darius Kuolys nesuprato, kad “Maskva ašaromis netiki”, nors tą dalyką supranta ir patys rusai, bent jau inteligentai, tai tikrai.   

dr. kembridžas petraitis-kengūra       2014-11-25 0:19

o kodėl p. merkel nesivežė smarkiosios karatistės į sammitą australijoje?
putinas būtų nesėdėjęs vienas prie stalo.
putinas būtų likęs gulėti po stalu su fanaru paakyje.
kodėl angelė merkelienė nesivežė dalytės?
tikriausiai mandra vokietka biškelį bodisi neaiškios kilmės prasčiokės ...

pirmasis Putina sulygino su       2014-11-25 0:12

Hitleriu, buvo Didz.britanijos ministras pirmininkas, konservatoriu part. pirm. David William Donald Cameron’as. Na, o po jo sukvaksejo ir musu Grybe.

Na,       2014-11-25 0:06

Politiskai,aiskiai pasakyta..Perskaiciau,..Kuolys ..,aplamai-patinka sis politikas

Juozapas---Trupmenui       2014-11-24 23:41

Sutinku. Matot, tenka kartais tirštinti spalvas., Užkontastinti “vaizdiaaalį”. Čia dėl bendrapiliečių polinkio į chorišką vištakumą. Kitaip neraukia.
Masinis regėjimo sutrikimas. Matyt nuo besaikio stebeilijėmosi į zvonkių papus per el en kąąą.
Kita vertus kur nuo to elenką dinkt, kai “kur tu ten ir elenkąąąą”?
Tupykloje ir ten elenkąąą tyko su kaka-2 plaktuku. Unitaze sėdi zvonkė, o bakelyje burbuliuoja pikulė. Popso vandenėlis srūva, srutos plaukia, smegenys dreksta, kalkėja arterijos ir kapiliarai užsikemša valyncko šūdu - taip atrofuojasi regėjimo gebėjimas. Nes regėjimo nervas užspaustas šlapimo pūsle.
Kur nebus užspaustas, kuomet mus vienija tik “alus ir pergalės”.
Va tokia situacija.
Juk aš rašau ne Tamstai, (nors bendrauti su Jumis didelis malonumas, to neslėpsiu). Tamstai nieko aiškinti nereikia, patsai viską puikiai dėstot ir be mano kaimiško trigrašio pamačies.
Matot, kai Spiečius ir mums prijaučiantys atėjome čia, tai buvo portalas su daugiau nei kukliu lankomumu.
Dr. D.Kuolys rašė protingus straipsnius , du trys protingi juos skaitė.
Dabar turime dešimteriopai išaugusį lankomumą ir jis dar augs.
O auga naujai ateinančių skaitytojų sąskaita. Ateina skaityti protingų straipsnių, po kuriais būna ir smagiai-nedurnų komentarų.
O tie nauji skaitytojai yra vakarykščiai el en ką žiūrovai dar tik vos atgaunantys regėjimą. Norintys pagyti - atstatyti gebėjimą skirti spalvas, norintys išmokti atskirti turinį nuo formos ir kitų mudviems natūraliai įprastų dalykų kurių turėjimo džiaugsmo nebuvom išmainę į pop-žiegždrių begalinius savigyros pezalus.
Todėl savo mintis dėstau jiems labiau įkandamu stiliumi.
Tačiau tai kad vis pareplikuojate- yra diedelė nauda, nes taip mintijimo naujokams suteikiate pamatyti siekiamybės perspektyvą etapais nuo prakutusio kaimo juro Juozapo iki beveik jiems kosmiškai atrodančio erudito Trupmeno.
Sakau be ironijos.
Labai rimtai.
Kuklus “Juozapo” autoius tik suteikia kažkiek už save tamsesniems tapimo “sapiensais” viltį. Tamstos aukštasis pilotažas, nuo keturių ant dviejų kojų  atsistojusiam “rezusui” parodo tikslą- “Žmogų protaujantį”.
Džiaugiuosi kad čia tą darbą darot.
Matot kiek to čia darbo - iki svieto pabaigos pakaks.
Ir nors gerb. Letas man baksnoja alkūne į šoną, girdi jau greit, ale misliju, kad dar daug spėsim padaryti tam, kad šis gražus iš pažiūros kraštas galutinai nevirstų pragaru : )
Pagarbiai-
j.

Trupmenas       2014-11-24 23:32

Perkaitusioms galvoms ir kraujuojančioms iš meilės širdims “Lietuvos Daliai”, vietoj valerijono lašų prieš miegą apsiraminimui siūlau paskaityti, ką mūsų ponia blūdijo Ukrainoje. Štai jums ir pavasarėlis: “Самый большой враг Украины не снаружи, а внутри, – Грибаускайте

http://hvylya.net/news/digest/samyiy-bolshoy-vrag-ukrainyi-ne-snaruzhi-a-vnutri-gribauskayte.html

Raigerdas Betai       2014-11-24 23:30

Na, puikus jūsų atsakymas. Įsivaizduoju, jeigu Lietuvos atsakingosios valstybinės įstaigos turėtų tokių darbuotojų, tai tikrai bent 70% problemų Lietuvoje turėtų savo sprendimus. Jūs ir čia teisingai rašote:“Prezidento patarėjų funkcijos yra surinkti informaciją, ją apibendrinti,  perduoti Prezidentui ar jos pagrindu jam patarti, pateikti optimaliausius problemos sprendimo būdus. Tačiau galutinį sprendimą priima Prezidentas.
Maždaug taip. Tai kuo dėl Laurinkaus ir “valstybininkų” kaltas Darius Kuolys?”.
Ponas Darius Kuolys nėra kaltas dėl Laurinkaus. Tai greičiau yra Laurinkaus tėvo ir mamos darbas. Laurinkus gi negimė mėgintuvėlyje? Manau, kad ponas Darius Kuolys taip pat pamanė, kad jis čia niekuo dėtas. Bet įstatyme, neparašyta jokių išimčių nei ponui Dariui Kuoliui, nei Prezidenui V. Adamkui. Paskaitykite dar kartą:“BK 238 straipsnis. Nepranešimas apie nusikaltimą
1. Tas, kas be svarbios priežasties nepranešė teisėsaugos įstaigai arba teismui apie jam žinomą daromą ar padarytą labai sunkų nusikaltimą,
baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
2. Už nepranešimą apie nusikaltimą neatsako tą nusikaltimą padariusio asmens artimieji giminaičiai ir šeimos nariai”.
Taigi, manau, kad ponas Darius Kuolys nėra artimas giminaitis Mečiui Laurinkui, Prezidentas V. Adamkus taip pat. O dokumentas, kiek žinau, buvo įteiktas ne kokioje nors kavinėje ar vasarnamyje, ar dar kur nors. Šis dokumentas buvo įteiktas ponui D.Kuoliui tiesiai jam į rankas Prezidentūroje oficialaus priėmimo metu, kadangi pačio Prezidento V. Adamkaus nebuvo. Jokio sprendimo dėl šio dokumento nebuvo. Buvo nutylėta.
  Kadangi jūs esate moteris, tai tikriausiai nežinote, kad kovos metu, jeigu jūs pereinate į ataką, tai ji turi pasiekti savo tikslą. Jeigu ji nepasiekia savo tikslo, tai atsakomasis smūgis gali būti net labai labai pavojingas. Tai, jeigu grupė žmonių kreipiasi į LR Respublikos Prezidentą, o jam nesant, šituos dalykus tvarko jo patarėjas, ir jam yra parodomas dokumentas, kuriame yra visi įrodymai, kad Generalinis VSD direktorius M. Laurinkus padarė nusikaltimą, ir iš Prezidentūros nėra jokių veiksmų, tada ką galvoti šitiems žmonėms? Kad visa aukščiausia Lietuvos valdžia yra korumpuota? Kiek vėliau tai įvyko su Drąsiu Kedžiu, kuris kreipėsi į daugybę žmonių ir “00 sveikų”, kaip yra rašoma viename genialaus rusų rašytojo Šukšino apsakyme. Bet Šukšinas tai parašė Sovietmečiu. O žmonės kreipėsi į Prezidentūrą jau Nepriklausomos Lietuvos metais.
Valdas Adamkus yra nekartą priešiškai pasisakęs prieš dabartinę Prezidentę. Tai labai nekorektiška iš jo pusės. O štai po truputį pradeda aiškėti ir tikrasis Valdo Adamkaus veidas. Čia jau ne mano žodžiai. Tai parašė Stanilsovas Stulpinas:“V. Adamkus, kaip jis mėgsta save vaizduoti, niekada nekovojo už Lietuvos nepriklausomybę. Jo gyvenimą lydi vien veidmainystės, išdavystės ir kova prieš Nepriklausomybės kovos organizatorius”. Netvirtinu, kad taip yra iš tikrųjų, bet visko gali būti, kad tai pralaimėjusios grupelės bandymas įkąsti Prezidentei. Žema yra tai, kad tam įkandimui pasitelkiama juodoji Rusijos propaganda. Tarp kitko, Mečys Laurinkus taip pat naudojasi Rusijos juodosios propagandos metodais.   
Šiandien tie žmonės, kurie kreipėsi į Prezidentą, Lietuvoje jau nedirba. Jie dirba labiau išsivysčiusiose šalyse nei Lietuva. Ir jie ir ten įrodė savo kompetetingumą ir dirba gana atsakingus darbus.
Štai tokia trumpa istorija, miela Beta.

aha       2014-11-24 23:20

dedu ant svarstyklių labai gerbiamų mano žmonių pasisakymus - Gerb. Patacko ir Gerb. Kuolio. Na nesigauna lygsvara…

tai vilmai matuseviciutei danauskienei       2014-11-24 23:12

Gal vilmai matuseviciutei reiktu paciai ramintis,o ka gal jaunegalima nuomones parasyti zmogui?

Danauskiene       2014-11-24 22:54

Kaip negrazu lietuviu kalba sitaip darkyti kaip tamsta.Na kaip kokia tuteisa ...

Trupmenas Juozapui       2014-11-24 22:52

Dramatizuojat. Visame šiame marmale matau pozityvo. Skiepai nesuveikė, kaip ponia tikėjosi, mat kuriamas “Lietuvos Dalios” mitas blūkšta vos tik pakrapščius jos biografijos detales ar nelogiškas, neįtikinančias elgsenos bei laikysenos motyvacijas. Tik pagalvokit, ji jau gal porą metų negali išeiti į atvirą spaudos konferenciją, kurioje koks nors nesusipratėlis ims ir paklaus jos, ar tamsta mokėtės Vilniaus Vinco Kapsuko Universitete Ekonomikos fakultete, ar tamsta dirbote Filharmonijos kadrų skyriuje arba “kas jus siuntė ir finansavo jūsų studijas Džoržtauno Universitete, arba klausimėlį apie paskutinę darbo dieną Lietuvos ambasadoje JAV.  Žlugęs reikalas, bičiuli. Ji labiausiai dabar norėtų gatvės šachmatistų terminu vadinamų “kinietiškų lygiųjų”. Tiesiog prašosi, rėkalodama trivialius dalykus apie Rosiejos terorizmą ir dar pridurmu erzina - “bailiai, bailiai”, kodėl nesmūgiuojate kumščiu per šachmatų lentą. Kai iš tikro prasidės rimtas karas, visiems jau “pofig” bus, kokiam ten ponui ji tarnavo, nes bus svarbesnių reikalų. Ta pauzė ją varo iš proto, todėl gali tapti ir visai nebeprognozuojama.

Juozapas--Trupmenui       2014-11-24 22:30

Iš kur Ji gaus pinigų pirkti Ukrainai pažadėtus ginklus?
““Reikia pinigų-pinigų yra!”
Matyt po Snoro banko apiplėšimo paslėptus pinigų maišus atsikas arba, ... vėl pasamdys kubyyylių veržti kilpas ant čiabuvių kaklų.
Kai visi išdvėsim ir nebeliks iš ko sunkti pyyyynigus, mūsų kaulus atiduos lapėms, o skūras priduos į rot fronto supirktuvę.
Piteryje pasiūs naujų paltų čekistams.
Ai tiesa pamiršau pasakyti, kad Lietuvos kariuomenei neperšaunamas liemenes teks nusipirkti patiems, nes už dyyydelius biudžeto pyyynigus draugas Peteliškinas nupirko daug ir labai brangiai kartoninių.

Juozapas       2014-11-24 22:20

Kaip paruošti šalį lengvai okupacijai?
Trumpa instrukcija/ receptas:
Reikia paimti vieną patikimą žmogų ir pasistengti jį išreklamuoti.
Po to kai masių galvose užmaišyta reikalingos konsistencijos košė -pašauti į iškūrentą rinkimų orkaitę,
Šviežiai iškeptą šalies vadovą/ statytinį/-ę paleisti vykdyti veiklą/
Ta veikla susideda iš veikimo ir neveikimo.
Tačiau šio torto razinka yra tame, kad kas be būtų, t.y ar rezidentas/-ė veiktų ar neveiktų -vis tiek šalies gyventojai vertinimuose išsidraskytų vienas kitam akis.
Pavyzdys:
A) Garliavos byla -Ponia nieko nedarė ir leido viskam plaukti pasroviui pati likdama “ne prie ko”.
Rezultatas-  piliečiai skilo į “kedofilus” ir pedofilus. Ponia nieko nepadarė, kad toje byloje būtų rasta tiesa.
Tačiau to nedarymo išdava sutryptas vaiko gyvenimas, krūvos lavonų ir bendra tarpusavyje susipjovusių krašto gyventojų neapykanta “tokiai” valstybei.
B) Dabar atvejis kai “padarė”. Užlipo ant bačkos ir parėkavo. Rezultatas?
Tie kas vakar vienas kitą vadino draugais, šiandien vienas kitą drabsto išdavikų, komunistų ir valstybės priešų epitetais. Nuo paprastų vargo pisuoklių iki garbingų disidentų/signatarų.
Kaip jums tokia politinė kulinarija?
Ar daro ar nedaro - šalis malama į trupinius.
Kam dirba sijonuotas Jasonas?
Va tokią mozaiką matau kai pabandau žiūrėti ne po atskirą puzzle, o iš aukščiau pasižiūriu į bendrą dėlionę.
Kiekvienas puzlės gabalėlis nuo kito skiriasi ne tik piešinio fragmento detalėmis.
Bjauriausia yra tai kad kiekvienas deklaruojamos vienybės puzle yra įmagnetintas vienodais neigiamais (neapykantos) poliais.
O tai reiškia kad Vienybės dėlionę sudėti neįmanoma nes vienodi poliai vienas kitą atstumia.
Prezidentas, monarchas- tai Asmens institucija kurios pirmapradė paskirtis yra vienyti Viešpaties ir likimo bei krašto piliečių valia patapusį tautos/valstybės vadovą.
Jeigu prezidentas/ monarchas savo veikla/ neveikimu skaldo tautą reiškia ir sakoma -toks vadovas yra nevertas savo Tautos.
Tačiau jeigu vadovas mintija kad jis Valdovas, Caras ar Fiureris - tuomet toks fiureris į priekaištus atsikerta:
-Jeigu šiai tautai lemta žūti -  tegul žūva,  nes ji neverta Tooookio Fiurerio!
Kadangi tikrai nesu vertas Didžiosios ir Mylimosios mūsų Vadės,
matyt Juozapui bus kaput.

 

 

Komentarų puslapis 1 iš 2
 1 2 > 

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Ufonauts > Spamgerdui       2014-11-26 20:12

Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla
Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla
Bla bla bla Bla bla bla Bla bla bla
Bla bla bla Bla bla bla ...

Spamgerdas > Ufonauts       2014-11-26 20:11

Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia
Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia
Lia lia lia Lia lia lia
Lia lia lia Lia lia lia Lia lia lia
Lia lia lia Lia lia lia
Lia lia lia ...


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.