Darius Kuolys. Ką pasakė N. Puteikis ir neišgirdo D. Grybauskaitė?

Tiesos.lt redakcija   2014 m. gegužės 22 d. 14:12

52     

    

Darius Kuolys. Ką pasakė N. Puteikis ir neišgirdo D. Grybauskaitė?

2014-ųjų Lietuvos Prezidento rinkimai greičiausiai įsirėš visuomenės atmintin dėl kietos, Rytų valstybėms būdingos išankstinės jų režisūros. Dalis lietuvių, matyt, prisimins ir šiuose rinkimuose dalyvavusį kampuotą Naglio Puteikio personažą, atsisakiusį paklusti režisierių valiai ir išsiveržusį iš primesto scenarijaus. Gal rasis piliečių, kurie po rinkimų gaudesio liks įsiminę ir šio politiko viešai išsakytą poziciją, jo gintą Lietuvos projektą?

Ką gi rinkimų metu pasakė Naglis Puteikis? Nieko nauja. Tik tai, ką senovės graikams kalbėjo Aristotelis. Tai, ką prieš 1940-ųjų tragediją privačiuose laiškuose prezidentui Antanui Smetonai ir viešuose straipsniuose lietuviams tvirtino filosofas Stasys Šalkauskis, o vėliau pokario bunkeriuose kartojo Lietuvos partizanai. Tai, ką 2012-ųjų vasarą savo programoje išdėstė Simono Daukanto aikštėje susibūręs Lietuvos Sąrašo pilietinis sambūris.

Naglis Puteikis siuntė žinią bendrapiliečiams: Lietuvos valstybės neišsaugosime laisvos be stiprios ir solidarios laisvų žmonių visuomenės, be savivaldžios tautos. Jis kvietė lietuvius atsitiesti – pasipriešinti stiprėjančiai nomenklatūros savivalei ir propagandai, susigrąžinti Konstitucijos piliečiams laiduotas politines teises ir pačią viešąją politiką, atkurti demokratinę Respubliką.

Dar Aristotelis aiškino: valstybę, politėją, gali sukurti ir išsaugoti tik laisvi žmonės, tik teisingumo siekiantys piliečiai verti teisingos valstybės. Šią senųjų graikų ištarmę lietuvių filosofas Stasys Šalkauskis priminė prezidentui Antanui Smetonai: 1935 metais rašytame laiške įspėjo dėl didėjančios „pavojingos prarajos tarp vyriausybės ir visuomenės“, dėl režimo skatinamos „visuomenės dekonsolidacijos“. Teigė, kad įtvirtinta autoritarinė politinė sistema „stumia visuomenę į beprincipiškumo, oportunizmo ir servilizmo vagą“, demoralizuoja jaunimą. Ragino: norint išvengti valstybės „tragiškos padėties“, būtina nedelsiant keisti esamą režimą. 1939-aisiais atsakinėdamas į „Naujosios Romuvos“ klausimus, S. Šalkauskis buvo dar rūstesnis: tvirtino, kad lietuviams reikia skubios „priešvergovinės apsaugos“, be kurios „tautinė katastrofa neišvengiama“. Pranašiškai perspėjo: „Dvasios vergai neišgelbės mūsų tautos nuo realios vergovės, o paskui – ir nuo visiško žlugimo.“

Į partizanus išėjęs kunigas Justinas Lelešius 1946-ųjų žiemą dienoraštyje rašė: „Guliu šiauduose ir galvoju: dėl ko mes turime vargti, dėl ko mes tik vieni turime nešti tautos kryžių ir vargus? […] Iš kur Lietuvoje atsirado tiek daug išgamų, parsidavėlių? […] Jeigu mūsų Nepriklausomybės laikais būtų buvęs kreipiamas dėmesys į tą vargstančią liaudį, į jos vargingą buitį – to šiandien nebūtų įvykę. […] Reikėjo duoti sąlygas, kad visi galėtų žmoniškai pragyventi. […] Kiekvienas valdininkas jautėsi padėties viešpats. Tarnautojas yra skirtas patarnauti visuomenei. Gi mūsų valdininkija išbardavo, iškoliodavo bemokslį kaimietį, siųsdavo velniop. Pagieža tautoje augo. Vieni dairėsi į Maskvą, antri į Berlyną, o treti – į Varšuvą.“ Taigi, žvelgiant iš partizanų bunkerio, socialinio teisingumo stygius, niekinantis valdžios požiūris į tautą, politinę galią praradusios visuomenės nusivylimas atkurta valstybe buvę svarbiausios nepriklausomybės praradimo priežastys.

Apie pragaištingą, Konstituciją laužančią valdžios savivalę, nutrauktą moralinę valdžios ir visuomenės sutartį, apie būtinybę šią sutartį ir laisvą Respubliką atkurti prieš porą metų prakalbo Lietuvos Sąrašo sambūris. Jis pasiūlė visuomenei konkrečių sprendimų programą – kaip būtų galima atgaivinti lietuvių politines galias, sugrąžinti nomenklatūros pasisavintą valdžią piliečiams. Su išplėtota Lietuvos Sąrašo politine programa ir ėjo į Prezidento rinkimus Naglis Puteikis. Jis vienintelis siūlė atsisakyti pačios sistemos – nomenklatūrinio Lietuvos valdymo. Kvietė pereiti prie piliečių ir tautos savivaldos – keičiant Seimo ir savivaldybių tarybų rinkimų taisykles, pertvarkant teisėtvarką ir prezidento instituciją, atkuriant žemutinę savivaldos grandį – renkamas seniūnijų tarybas.

Tik N. Puteikis šiuose rinkimuose ragino grįžti prie tikros politikos – išties imti rūpintis tautos likimu ir išlikimu. Jis siūlė keisti Lietuvos politinę darbotvarkę – susitelkti ties tautinės bendruomenės nykimo, emigracijos, žmogaus orumo, teisingumo, skurdo ir socialinės atskirties, švietimo ir tautos kūrybinių galių stiprinimo klausimais. Būtent N. Puteikis „Tūkstantmečio vaikų“ viktorinas imituojančiuose LRT debatuose pasipriešino valdžios propagandai, pasikėsino į jos kuriamą „pirmaujančios šalies“ vaizdinį. Jis priminė kitą, nomenklatūros ir didelės dalies žiniasklaidos nutylimą Lietuvos gyvenimo pusę: skaičiais kalbėjo apie išaugusią korupciją, neveiksmingą antimonopolinę politiką, padidėjusią socialinę nelygybę ir dirbančių šeimų skurdą, neteisingai perskirstomą bendrąjį vidaus produktą, visuomenės nykimą (vien per pastaruosius penkerius metus kraštas neteko tiek žmonių, kiek jų gyvena Klaipėdoje ir Tauragės apskrityje), žlugdomą šalies kariuomenę ir saugumą, piliečių nusivylimą teismais. Toks N. Puteikio kalbėjimas privertė dar kartą apsinuoginti nomenklatūrą ir jai paslaugas teikiančią žiniasklaidą: prieš jo pateiktus faktus Dalia Grybauskaitė ir Rasa Juknevičienė stvėrėsi įprastos propagandos, o LRT laidų vedėjas – sąmoningo melo. Iškelti klausimai dėl pačios prezidentės savivalės – susidorojimo su FNTT vadovais Vitalijumi Gailiumi ir Vytautu Giržadu, neteisėtu atsisakymu suteikti pilietybę Lietuvoje gimusiai ir užaugusiai merginai Žygimantei Lukoševičiūtei – taip ir liko be rišlių atsakymų. Debatuose taip ir nepaaiškėjo, kodėl apie Rusijos grėsmę nuolat šnekantys aukštieji valstybės pareigūnai tiek metų nesirūpino krašto gynyba ir saugumu, kodėl net Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje vyriausioji ginkluotojų pajėgų vadė, tarsi atkartodama 1940-ųjų scenarijų, atsisako supažindinti piliečius su valstybės gynimo planais.

Ir vis dėlto dalis piliečių Naglį Puteikį išgirdo ir jo antinomenklatūrinę programą parėmė. Tarp 124 333 už jį pirmajame rinkimų ture balsavusių piliečių buvo ne tik įprastas „protesto elektoratas“, bet ir nemaža Lietuvos likimu susirūpinusių žmonių. Net trijuose miestuose – Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje – N. Puteikis, savo rinkimų kampaniją grindęs vien savanoriška piliečių talka, liko antras, po D. Grybauskaitės.

Ar savo oponentą išgirdo perrinkimo siekianti esama prezidentė? Regis, ne. Kitą dieną po pirmojo turo, gegužės 12-ąją, surengtoje spaudos konferencijoje D. Grybauskaitė paskelbė: „O dėl pono Puteikio ir protesto balsų, tai matėme šias tendencijas, kai „Drąsos kelias“ pateko į mūsų parlamentą, ir ta tendencija išlieka. Tikrai yra daug nusivylusių, galbūt ir nuskriaustų žmonių, ir toks atviras populizmas: pažadų dalinimas, visos sistemos, Konstitucijos ir valstybės pamatų griovimas ir vietoj to nieko nesiūlymas – jiems skamba galbūt karingai, gražiai. Daugelis žmonių galbūt mano, kad įmanoma kažką padaryti, nors iš visų kalbų buvo aišku, kad nei tas žmogus įstatymus žino, nei prezidentas turi galių tokius pažadus įvykdyti. Tai tik signalas, kad vadinamos tradicinės partijos ir prezidentas turime girdėti protesto balsus, turime galvoti, kaip padėti žmonėms, kurie yra nepatenkinti. Visada buvo ir bus nepatenkintų, bet jų turi būti mažiau.“

Taigi suformuotą uždarą nomenklatūrinę sistemą ponia D. Grybauskaitė be išlygų tapatina su „valstybės pamatais“, o piliečių pastangas susigrąžinti Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintas politines teises vadina „Konstitucijos ir valstybės pamatų griovimu“. Ji taip pat aiškina, kad pakeisti esamą sistemą prezidentas neturįs nei galios, nei noro. Už N. Puteikį balsavusius piliečius D. Grybauskaitė laiko nesavarankiškais, suklaidintais, „nusivylusiais“, „nuskriaustais“, „nepatenkintais“ žmonėmis, kuriais ji ir „tradicinės partijos“ turėtų papildomai „užsiimti“ ir paversti „patenkintais“. S. Šalkauskio žodžiais tariant, dabartinė prezidentė demonstruoja ryžtą toliau „stumti visuomenę į beprincipiškumo, oportunizmo ir servilizmo vagą“. Ar tokį jos ryžtą sveikina tik laisvos visuomenės idėjos išsižadėję konservatoriai bei liberalai? Ar jam pritaria ir didesnė dalis Lietuvos gyventojų? Nėra lengva nuspėti, kai nežinome, prieš ką „protestuoja“ beveik pusė į Prezidento rinkimus neinančių piliečių.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Klausimėlis Tomui       2014-05-25 14:56

Ką daryti su tautininkais, valstiečiais, žaliaisiai? Ar jie visi gali jungtis? O susijungę ar nesulauks rinkimuose tautininkų likimo?

Tomas       2014-05-24 11:13

Lietuvos sąrašas su Puteikiu turi ruoštis seimo rinkimams.

Tikrai       2014-05-24 9:44

Puteikio ir Lietuvos sąrašo programa yra tai, ko dabar Lietuvai reikia.

to Jurgis       2014-05-23 18:24

jei tu balsavai uz Puteiki,reiskia pries Dalia,ar esi avinas,kaip valdzia sako ir turi trumpa atminti,mano nuomone

Trumpai       2014-05-23 13:48

Grybauskaitč - prakeikimas Lietuvai.

Už konservatorius       2014-05-23 12:59

balsuos tie,kurių vaikai emigravę ir jiems nereikės aukoti gyvybių.O ir šiaip nereiks.Rusai nepuls,taip alins.

Kad ir konservatoriai       2014-05-23 12:56

savo reklamoje rėkia,kad gins Tėvynę,bet tos bobytės nesupranta,kad bus su lazdomis ir kerzavais batais jų anūkai nuvaryti kaip masė lieti kraują.Konservatorius eis paskutinis.Jei nepabėgs.

Jurgis       2014-05-23 9:31

Balsavau už Puteikį, pralošė... Stebėjau visus televizijos disputus tarp Grybauskaitės ir Balčyčio. Rezultatas 100:30. Balčytis - šniurka Grybauskaitės batuose. Todėl ...

Labai didele klaida       2014-05-23 8:37

Nebalsuoti,tai reiskia atverti kelia kubilistinei chuntai,kas palaike Puteiki,manau palaikys Balcyti,uztenka karo kurstytojos Grybauskaites

labai geras       2014-05-23 8:37

straipsnis. Pagarba autoriui. Labai sunku suprasti, kodėl tiek žmonių nedalyvavo rinkimuose. Gal sisteminei šutvei pavyko suformuoti visiškai viskam abejingą ir pakankamai savo gyvenimu patenkintą elektoratą?

Nuomone       2014-05-23 8:35

Vien uz Snoro sunaikinima sakysiu Grybauskaitei NE!!!!

kuoly       2014-05-23 8:22

baik mums pudrinti smegenis. Geriau paaiškink, kodėl tau ir tavo šutvei Grybauskaitė užstrigusi gerklėje, bet labai tinka raudonai nomenklatūrinis Balčytis, kompanijoje su juodaisiais buhalteriais, borisovais, koloradais, EE paramos švaistytojai..? Juk kandidatai du.  Kada paanalizuosi, ką apie Naglą puteikį galvoja Balčytis? Paskubėk, paskutinė diena. Nors apsimesk objektyviu.

Arnė       2014-05-23 7:20

Sveikiname judėjimą su pirma pergale rinkimuose, linkime plėtoti veiklą, tikimės - žmonės išgirs ir supras.

Romas       2014-05-23 7:15

Ruošiama labai palanki dirva Putino atėjimui, suskaldyta ir susilpninta visuomenė, valdžia visiškai atsiribojo nuo žmonių, atimta visuomenei konstitucinės teisė, į savo valios išreiškimą, tai matome, kas nutiko su referendumu. Tai tikra kova prieš laisvos Lietuvos idėją, kartojasi 1940 metų scenarijus.

>GUDI GIRIA       2014-05-23 6:45

Zinkevičius tamstos lietuvių kalba ir jos rašyba pasibaisėtų.

Zinkevičius buvo       2014-05-23 6:44

labai senoviškas blogąja prasme.

GUDI GIRIA       2014-05-23 1:50

noriu lietuvai pasakyti jeigu prisidirbo,mes samoningi tautieciai,tam kuolui duosim atkirti ir tegul neknisa proto tautai.ZINKEVICIUS AISKIAI PASAKE,KAD KUOLYS SPYGOM VARSTE TAUTINE MOKYKLA IR VISAIP TRUGDE,TAI NEGERAS ZMOGYSTA.MANO VALIAI PRISIDIRBAI VISAM GYVENIMUI NULIS,KITAIP NEISSIKAPSTYSIME NIEKADOS

gudi giria       2014-05-23 1:08

turi tauta kurti programa,ir kad ji butu vygdoma,turi tauta reguoti zaibiskai ir atsaukti netikeli,teismas,jei nusikalto,cype ir visam laikui eilinis dabininkas.kuolys duduoja pagal situacija uzsikases klastunas

GUDI GIRIA       2014-05-23 0:53

kuolas geriau jau nesireikstume,tu kosmopolitas ir pusiau liberalas,nors viens ir tas patcs.jau nenoriu kartotis placiau,tik pasakysiu tu blogas zmogus,jug vilkas niekada netaps eriuku ir baigk kabinti makaronus,kaip tu atsibodai.

"nusivylusi", "nepatenkinta", "nuskriausta"...pili       2014-05-23 0:02

As irgi daznai galvoju, kaip ir a.a. kun.J.Lelesius, kodel mes tokie kvaili?Atsakymas vienas - durna glusa ir baznycioj musa.Mano mama ligone, todel labai daug klauso “Marijos radija”.Kunigai agituoja balsuoti uz Grybauskaite, bobutes balsuoja.Nors cia pat pyksta, kad buvo nuimtos pensijos, kad viskas ritasi zemyn, bet… liepia kunigelis.O bobuciu ir dieduku daug.Jie visai nesvarsto nei Grybauskaites, nei Puteikio programu, jie tik nori, kad butu geriau.

statistika sako ir sokiruoja       2014-05-22 20:59

kad per pastaruosius 10 metu 30% sumenko mokiniu ir studijuojanciuju skaicius Lietuvoje. Siandien, kad suprasti masta savo biciuliui pasiuliau suskaiciuoti kiek realiai Lietuva neteko lietuviu per pastaruosius 10 metu? Remiantis musu jaunimo nykimo - is tikruju emigravimo is Lietuvos statistika galima spresti, kad Lietuvoje nuo 2004 iki siu 2014 metu
emigravo ar naturaliai sumazejo Lietuvoje zmoniu skaicius tikrai ne minimais puse milijono, o minimum 3.5 milijono - 30 % = max 2.5 milijono gyventoju Lietuvoje. Labai keista, bet musu statistai niekada dar neskelbe tikrojo Lietuvos Respublikos zmoniu skaiciaus, kuris vis dar islaiko neigalu seima, vyriausybe ir visus tuos, kurie absoliuciai nieko nekuria. Kiek ju liko? Kvaila klausytis prezidento rinkimu debatu ir skleidziamu viziju. Si valstybe kolkas yra nepasiteisines projektas ir didelis nusivylimas tikru Lietuvos Respublikos patriotu akyse. Balsavau uz Puteiki, kuris teikia vilti ir bando vienyti dar nepaluzusius ir tuo didziuojuosi. Ateisiu ir sekmadieni I rinkimus, bet jei pamatysiu Balcycio nuotrauka tarp pretendentu I Europos parlamenta, mano biuletenis bus rezultate sugadintas. Zigmai mastyk Puteikiskai arba bent jau dabar tautiskai jei sugebi.

Balsavau       2014-05-22 20:39

už gerb. Naglį. Negaliu balsuoti nė už vieną patekusį į antrą turą. Tur būt brauksiu abu. Balčytis man dar prastesnis kandidatas. Norėčiau, kad jis nepatektų nė į vieną pretenduojamą postą. Nors suprantu, kad taip neįvyks. Nesuprantu savo bendrapiliečių nuo tų rinkimų, kai neišrinko amžinaatilsį St. Lozoraičio.

Keista, V.Landsbergis       2014-05-22 19:43

rašė straipsnius,užstojančius Garliavos mergaitę,o tuo pačiu jo fondo narys Slušnys galimai ruošė mergaitei “raudoną kaldrą”.Ar čia nebuvo pasitelktos juodosios ir velniškos sovietinės psichologijos technologijos sumėtyti pėdas.Sunku patikėti,kad V.Landsbergis toks ciniškas ir žiaurus.

Gal padėtų       2014-05-22 19:36

suprasti vieną dalyką ponia A.Maldeikienė.Portalas Tiesos stengiasi daug rašyti apie šviesuolius rusus.Tai labai teisinga,nes yra kita dalis rusų ,kurie nusipelno kritikos,pasmerkimo ar net teismo už savo teroristinius veiksmus pasaulyje.Tačiau ir mes lietuviai elgiamės dažnai labai netinkamai,apgaudinėdami ruselius ekonomikos,verslo srityje.Norėtųsi mažą pavyzdį iš kasdienės aplinkos.Yra tikrai daug smulkių verslininkų,kurie moka mokesčius,bet vos išgali pragyventi,kai tuo tarpu yra tautiečių,nuo kurių burnų nesitraukia žodeliai “ble…na…k…”,tie ,pavyzdžiui,varo mašinas nelegaliai,turėdami pažįstamus muitininkus,jas pardavinėja tiems patiems ruseliams ar Azijos piliečiams, juos apgaudami,nes žinom kokias tik kiek apdaužytas mašinas iškiša,žarsto šimtus tūkstančių,perka nekilnojamą turtą giminaičių vardais,MOKESČIŲ NEMOKA,ir nemokės,kad ir kokią palankią verslo aplinką jiems sukurs valstybė,nes jie grobuonys i prigimties.Tokių valdžia negaudo,tik dejuoja,kad užsidaro mašinų turgūs.Nors iš tiesų jie išeina į šešėlį.Pilni kaimai nelegalių servisų ir mašinų pardavimo stotelių...Verslas būna visoks.
  Kaip konservatoriai “suvaldė krizę” silpniausių ir mažai uždirbančių sąskaita,tai ar socdemai nebandys surinkti daugiau mokesčių vos išgyvenančių smulkių sąskaita?

Neišgirdo V. Landsbergis ,       2014-05-22 19:25

kuruojantis D.Grybauskaitę.Ji pati čia beveik “nė prie ko”.Akla vykdytoja.Ar ji ką gali?Pakalbėti lozungais.Čia jos plati tarybinė patirtis,tik vienas kitas žodis pakeistas, atitinkantis nūdienos realijas.

Aleksiejus - ir man įdomu       2014-05-22 19:22

Labai svarbu ne tik debatuoti, bet ir mokėti taikyti taktikos principus savo veiklose. Intelektualus straipsnis, tačiau - kaip suvaldyti visą šitą politiką? Juk gali atsitikti taip, kaip ir su “Piliečių santalka” nutiko - ple-ple ir baigta.

To psichologui       2014-05-22 19:21

Esi persikūnijęs Slušnys, t.y. jo pacientas, jei matai Grybauskaitėje to ko ji neturi. Grybauskaitę globoja Landsbergis, o Slušnys Landsbergio fondo vadovas, štai jums aiški grandinėlė, o kas buvo Grybauskaitė ir Landsbergis žinoma, o Slušnys neaišku prie rusų ar jau “gydė” ligonius KGB -istiniu metodu.
Dabar bandys “gydyti” V. Tomkų nuimdami PVM lengvatas, o vėliau apvilks ir tramdomais marškiniais. Visko iš tokio Slušnio galima laukti, Jei nebuvo gailesčio vaikui, tad aiškus jo požiūris į suaugusius žmones, dar baisiau jei yra marionetė...

Ryt'as       2014-05-22 19:08

“Naglis Puteikis – patyręs politikas, puikus kolega ir bičiulis, esu jam asmeniškai dėkingas už tvirtą poziciją ir suteiktą palaikymą, kai man to labiausiai reikėjo FNTT vadovų atleidimo skandalo metu. Sveikinu Naglio Puteikio apsisprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose, linkiu jam sėkmės. ”  - šie žodžiai balandžio 10 dieną Tiesos.lt portale priskirti tokiam generolui Gailiui . Tai ar nebuvo galima suorganizuoti , kad vieną vakarą televizijoje “Tūkstantmečio vaikų” tūlo Jakilaičio vedamoje laidoje šalia tikrai garbių mano bendraminčių vieną vakarą sėdėtų Gailius , kitą - Vaclovas Patackas , dar kitą Rimantė Valiukaitė ar Elvyra Žebertavičiūtė...
Negi taip jau visi iįsprausti į kampą , kad viešai bijotų pademonstruoti savo poziciją . Gal ir būtų buvę surinkti tie keturi procentai iki antros vietos pirmame rinkimų ture. Bijau pagalvoti ir apie “juodąjį scenarijų” -
nelabai kam tas antras turas buvo reikalingas…

>Psico Logui       2014-05-22 19:06

Niekad nemaniau, kad tiek dau ypatingų ir puikių savybių gali turėti komunistas ir ne bet koks, o Komunistų partijos centro komiteto akdemijos Maskvoje absolventė!

O dar Lietuvos įstatymai niekingai teigia, kad komunizmas vykdė genocidą ir jo propagavimas yra nusikaltimas… Gerai, kad yra kas paaiškina apie komunistų tobulumą. Gal dabar ponuli galėtum išvardinti ir gerąsias Mykolo Burokevičiaus - D. Grybauskaitės idėjinio bendražygio, savybes? Rėžk, nesikuklink.

Adomas       2014-05-22 19:05

Musu zmones nenori but zmonemis. Matyt jau iprato but valdzios pastumdeliais

staqlinizmui - NE       2014-05-22 18:38

Grybauskaitė nekenčia Lietuvos piliečių, tai kodėl piliečiai turi pakęsti Grybauskaitę? Tai ne Lietuvos prezidentė, o Lietuvos parazitė, nes dėl jos ekonominių diversijų (paskola sumilžiniškom palūkanom, Snoras, AE, absurdai energetikoje)Lietuvai katastrofa, o Stalino anūkams džiaugsmas. Grybauskaitei skirti balsai parodys kiek Lietuvoje yra Stalino politikos rėmėjų (po pirmojo turo Grybauskaitės pareiškimas, kad N. Puteikis ir už jį balsavę yra Lietuvos Konstitucijos ir valstybės griovėjai, t.y. Lietuvos valstybės priešai - labai tiksliai kartoja Stalino geležinę liniją).

video irasas       2014-05-22 18:35
to PsicoLogos 2014-05       2014-05-22 17:36

Esi visiškai psichiškai nesveikas, kad neįžvelgi Grybauskaitės melo, atsiribojimo nuo Lietuvos. Nebuvo įvykdytas nė vienas jos duotas pažadas prieš penkis metus. Tamsta gi dabar tokius ligonius gydo nemokamai.Nevėluok. Vėlavimas tau pražūtis.

KONSERVAI       2014-05-22 16:54

dirba,giria Dalia,o smeizia kas ne su jais:DDDD

Už pažangą       2014-05-22 16:45

Už Puteikį balsuoja tie, kurie nori revoliucijos, už Grybauskaitę tie, kurie nori stagnacijos. O pažangūs žmonės balsuoja už Balčytį.

už polikarpovą       2014-05-22 16:22

polikarpovna yra gerai, nes:

- negirdi nei žmonių nei vaiko klyksmo (yra gluša)

- nemato korupcijos, emigracijos, socialinės atskirties (yra žliba)

- neužuodžia kaip ji pati smirda ir visa jos komanda

- neina nei į priekį, nei atgal - (yra luoša)

Pritariu Stasiui G.       2014-05-22 16:19

Labai džiaugiuosi, kad yra bendraminčių dėl balsavimo II ture. Pilnai Jums pritariu, jei nebalsuosim II ture - tai reikš, kad niekas nesikeis, tikriau sakant keisis tik į blogąją pusę, o jeigu balsuosim už Zigmą Balčytį - reiškia balsuosim prieš esamą bardaką Valstybėje. Todėl nepatingėkim ir nueikime balsuoti už Z.Balčytį, jeigu norime nors kaip kapstytis iš tos duobės, į kurią mus įkišo konservai+liberastai+jų patronė (”šventoji” trijulė).

>PsicoLogos       2014-05-22 16:05

Labai norėtumėte, kad Grybauskaitė turėtų šias išvardintas savybes ir aš norėčiau, deja…Nei vienos teigiamos savybės, o ką paskutiniu metu daro, kaip elgiasi, tai iš viso nesusipratimas: tuštybė ir koketavimas. Vien tik rožančiaus nuvežimas į Kryžių kalną, o jos pozavimas tiesiog vimdo. Apie kokius pradėtus jos darbus kalbate, kuriuos turi ji užbaigti nesupratau, kadangi nieko naudingo net nepradėjo. Mafijai padarė daug gerų darbų, o Lietuvai nulis.

Laisvas laikrastis       2014-05-22 16:04

,Prieš pat rinkimų antrąjį turą iškilo neįtikėtini faktai, nuo kurių pasiskiepyti VSD pažymomis prezidentė Dalia Grybauskaitė nespėjo. Paaiškėjo, kad dienraščius „Respublika“, „Vakaro žinios“ ir „Lietuvos rytas“ bandantis uždaryti Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas Linas Slušnys daugelį metų buvo Vytauto Landsbergio vardo fondo valdybos narys.

Skaitytoja       2014-05-22 16:00

PsicoLogui (tiksliau - psichopatui), nes retas sugebėjimas parašyti daug ir NEI VIENO žodžio tiesos, tiesiog odė Stalinui. Tad prisimindami pokarį, galime įsivaizduoti, kas bus, jei šita persona bus vėl išrinkta…

PsicoLogos        2014-05-22 15:38

Štai aptikau nete komentarą apie Prezidentę, kuriam visisškai pritariu ir manau, kad jis turėtų patikti visiems sveiko mąstymo žmonėms:
PsichoLogas, 2014-04-10 08:15
Nusiraminkit, ponai, mūsų Prezidentė turi pasaulinio lyderio savybes ir ji nepasikeis. Keistis reikės tiems, kurie neatitinka jos kredo: “NEMELUOK, NEVĖLUOK, NEVOK” . Ar tik ne šitie gudrūs bei godūs mafijos berniukai garsiausiai ir šaukia apie “diktatūrą”?
Prezidentė yra mūsų, rinkėjų, rinkta ir pasamdyta valdyt Lietuvą, ir todėl, jei ji trepteli koja ir pasako “gana betvarkės”, tai ta koja yra mūsų, lietuvių tautos. Tik šitokio mūsų Prezidentės bei tautos valios sutapimo nereiktų painioti su “populizmu”, jei ką:)
.

Štai mūsų Prezidentės plika akimi matomos charakterio ypatybės:
.

Nuoširdus suinteresuotumas kitų žmonių idėjomis ir mintimis

Entuziazmas ir energija

Labai rimtas požiūris į įsipareigojimus

Sąžiningumas ir suinteresuotumas daryti tai, kas yra teisinga
.
Labai geri pinigų valdymo įgūdžiai
.
Nepaprastas tiesumas ir atvirumas
.
Puikūs bendravimo įgūdžiai.

Pomėgis tobulėti ir plėsti savo žinias visose gyvenimo sferose.

Sugebėjimas palikti santykius neatsigręžiant atgal
.
Sugebėjimas paversti konfliktines situacijas vertingomis pamokomis.

Tolerantiškumas konstruktyviai kritikai
.
Nepaprastai aukšti standartai ir viltys (ir stiprybė, ir silpnybė)

Paprastai – didelis prieraišumas ir sentimentalumo protrūkiai
.
Daug lyderiui būdingų savybių
.
DAUG GERAM LYDERIAUI BŪDINGŲ SAVYBIŲ.
.

/
silpnybės:
.
;

Nepaprastai aukšti standartai ir viltys (ir stiprybė, ir silpnybė).

Galimi sunkumai išreiškiant meilę ir prieraišumą
.
Rizika pasirodyti pernelyg agresyvia ar grėsminga
.
Polinkis vadovauti, užuot dalinusis atsakomybe
.
Polinkis būti labai netolerantiška, kuomet susiduriama su netvarka ar neefektyvumu.
Polinkis kontroliuoti
.
Galimas lėtumas pagiriant kitus žmones ar suvokiant tokį jų poreikį.

MAŽAI BLOGAM LYDERIUI BŪDINGŲ SAVYBIŲ.
.Sėkmės Prezidentei per rinkimus ir užbaigiant pradėtus darbus dėl Lietuvos piliečių.

a la "patriotai"        2014-05-22 15:35

vakar Rūtos Žaliosios laidoj mane nustebino aiškus Bernatonio melas. Tokį tad turime “teisingumo” ministrą.
Kokia gėda !
O laikiau jį bent išsilavinusiu žmogumi.
Dabar aišku - turime tik dvi partijas. Viena sveikai mąstančių, o kitos BVD (Bendras Vidaus Durnumas) gerokai viršyja leistinas normas.
Janutienė laidoj taip pat užsiminė ir apie “juodąjį arkliuką” Puteikį, apie kurio įnašą į rinkimų iš anksto sumodeliuotą “šachmatų lentą” žadėjo papasakoti po reklaminės pertraukos, bet taip ir nebepapasakojo. Matyt paties Puteikio prašymu. O man dar prieš metus taip knietėjo sužinoti, ko tas Puteikis važinėja į Kėdainių Sinagogą, neva kovo 11 švęsti, kaip kad pats pasigyrė. Dabar jau išaiškėjo. Pasirodo, Puteikį rėmė “tautininkai”, kuriuos irgi parėmė oligarchas iš Kėdainių 200 000 kaip kad rašė Lrytas. Tai visgi rinkimų manevrai ruošiami iš anksto. Ir būtent Kėdainiuose.

to kai kalba per        2014-05-22 15:32

o kai pamatot Uspaskį, tai turbūt apsiašarojate iš džiaugsmo?
smile

to užvaldymai        2014-05-22 15:29

kokios “tiesos’ nori jūsų propagandos užvaldytas protas, jei ne paslaptis?
smile

man įdomu        2014-05-22 15:28

ką ponas Kuolys bando apgint nuo Grybauskaitės - sukčių Uspaskį ar Vilniaus Brigados įkūrtą mafijinį Snorą? Ogal tiesiog pabuvęs Adamkaus patarėju per prichvatizacijos laikotarpį silpninant valstybės galias, jis negali dovanoti moteriai, kuri puikiai tvarkosi stiprindama Lietuvos valstybės galias? Juk tai tikrai nesiderina su Sorošo planuotos “atviros visuomenės” idėja, kad visas galias iš valstybės perimtų privačios monopolijos? Va kodėl jam reikia tos “liaudies revoliucijos” ar ne?

Užvaldymai.       2014-05-22 15:26

  Jei Grybauskaitė tikrai myli Lietuvą, kiekvieną jos Ž M O G Ų, kaip skelbia reklamoje, tai išgirstų ir TIESOS reikalaujančius žmones. Tačiau to nėra ir mažai tikėtina, kad jie bus išgirsti. Melas yra melas ir nieko čia nepakeisi, melas yra užvaldęs liaupsinamą kandidatę.

praeivis        2014-05-22 15:17

Geriausią barbariškumo pavyzdį vakar “patriotų” (būtina šį žodį dėt į kabutes) laidoj demonstravo “kniazius”. Gal tikrai heroino prisiuostęs. Ciniškai tyčiojosi iš lietuvių kaip reta. Baugino Landsbergiu, tarsi kokia pamėkle: “jei balsuosit už Grybauskaitę, priedo gausit Landsbergį su Kubilium”. (vienas prie vieno Laisvo Laikrasčio komentarai, kuriuos galimai pats ir rašo) Gerai Adomėnas atšovė:“Jei balsuosit už Balčytį, priedo gausit Uspaskį”. Beje, už ką Balčytį Kremlius medaliu apdovanojo, kuomet jis buvo Susisiekimo ministru? Už plento tarp Rusijos ir Kaliningrado nutiesimą ar kad atsisakė EURO?

Kai kalba per       2014-05-22 15:16

žiniasklaidos priemones Grybauskaitė,kaip mat išjungiu.Tiesiog alergija sovietmečio dvasiai,įsikūnijusiai jos balse,kalbėjimo manieroje ir tuščiose frazėse.Kartais net gaila jos,tokios bukos dvasioje.Kad ji taip graudžiai paklusni tam,kas moka pinigus ir duoda valdžios.

praeivis        2014-05-22 15:15

Prezidentė neturėjo tiek rėmėjų kiek turėjų jų Puteikis.
Puteikį parėmė paksistai, “tautininkai”, kuriuos parėmė Uspaskichas, parėmė Z.Vaišvilos “respublika’, parėmė Kuolio prieš Prezidentę nukreipti “garliaviniai”, o rinkiminę agitaciją šie rėmėjai prieš Prezidentę pradėjo kone nuo jos kadencijos pradžios. Todėl šis “juodasis arkliukas’ ir laimėjo taip nemažai ‘protesto balsų”.

lima       2014-05-22 15:09

Gerbiame Puteiki, drasu sazininga kovotoja.  O kandidatai i prezidentus tegu ivykdo nors viena Puteikio plano punkta ,tegu susimazina prezidentas ,prejeras ir kiti atlyginima , kad nuo minimalios algos gautu keturis penkis kartus daugiau ir matysime akivaizdziai demokratija ir atsigrezima i tauta.  Ir dar tegu nejuokina abu kandidatai su AE, pasaulis bega nuo atominiu , juk uz keliu metu tarsos mokestis ateis nespejus pastatyti teks uzdaryti.  Juk daro jungti su Svedija ir Lenkija,  statykit fotovoltaikus , statykit malunus , juk dar yra siluminiu elektriniu Lietuvoje ir mums energijos tikrai uzteks musu belike virs dvieju milijonu

StasysG       2014-05-22 15:08

Gerai parašyta. Bet kas toliau? Ką N Puteikio KOMANDA sukūrė? O gal dar kuria?——Balsavau už NP. Bet dabar išeities nėra. Todėl balsuosiu II ture prieš G už B. Nes jei neateisiu į rinkimus ar sugadinsiu biuletenį, tai reikš, kad palaikau G.

Regina        2014-05-22 14:54

Aš manau, kad jeigu Grybauskaitė tikrai myli Lietuvą ir jos žmones, kaip kas 5 min.rėkia radijuje, tai į savo komandą (jeigu laimės) turi priimti Puteikį, kad ivykdytų nors dalį duotų pažadų.Kitaip ir vėl sėdės 5 metus miegodama. Tuo ir užsibaigs pliurpalai ir pažadai.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.