Dienos aktualija, Žmogaus teisės

Darius Kuolys. Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas patvirtino: Lietuva pažeidė Eglės Kusaitės saviraiškos laisvę

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 20 d. 0:51

18     

    

Darius Kuolys. Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas patvirtino: Lietuva pažeidė Eglės Kusaitės saviraiškos laisvę

Prieš devynerius metus su bičiuliais Leonidu Donskiu ir Henriku Mickevičiumi mėginome stabdyti VSD ir prokurorų savivalę. Šiandien tai daryti jau ragina ir Jungtinės Tautos.

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas nutarė: daug metų Lietuvos slaptųjų tarnybų ir teisėtvarkos persekiota pilietė Eglė Kusaitė nepagrįstai buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn dėl prokurorų įžeidimo; ją nuteisusi Lietuva pažeidė Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakte garantuojamą teisę į saviraiškos laisvę.

Jungtinių Tautų komitetas neigiamai įvertino Lietuvos teismų sprendimus dėl prokurorų „įžeidimo“: „kai kurios E. Kusaitės pasisakymo dalys liko nacionalinių teismų nenagrinėtos, nacionaliniai teismai pateikė sutrumpintą komentaro versiją, jie nepateikė konteksto, kuriame komentaras buvo pareikštas.“

„Lietuva taip pat privalo imtis visų įmanomų priemonių, kad užkirstų kelią panašiems pažeidimams ateityje, be to, per 180 dienų Lietuva privalo informuoti Komitetą apie priemones, kurių ji ėmėsi išvadoms įgyvendinti“, – nurodo Jungtinių Tautų komitetas.

Apie JT komiteto sprendimą daugiau ČIA.

O čia – prieš devynerius metus mūsų pateikti klausimai VSD vadovui, į kuriuos taip ir liko neatsakyta:

„Gerbiamas Pone Valstybės suagumo departamento Generalini Direktoriau,

Dėkojame Jums už 2010 metų birželio 19 dienos atsakymą į mūsų birželio 11 dieną išsiųstą prašymą pradėti tyrimą dėl galimų pavojų nacionaliniam saugumui bei žmogaus teisių pažeidimų vykdant operatyvinę veiklą bei ikiteisminį tyrimą klaipėdietės Eglės Kusaitės, kaltinamos kūrus bendrininkų grupę teroro aktui atlikti, byloje.

Jūsų atsakymas teikia vilčių, kad galimai neteisėti, nacionaliniam saugumui pavojingi ir žmogaus teises pamynę VSD pareigūnų veiksmai sulauks deramo dėmesio.

Teigiate, jog mūsų rašte „išdėstyti nuogąstavimai kelia susirūpinimą ir VSD“. Taip pat išsakote asmeninį siekį „kuo objektyviau atlikti vidinį tyrimą“ ir prašote mūsų raštu Jus informuoti apie mums žinomus „VSD darbuotojų veiksmus, kuriais galimai buvo pažeistos žmogaus teisės ir laisvės“.

Nemanome, kad mes, Lietuvos piliečiai, galime turėti daugiau informacijos apie nederamus VSD darbuotojų veiksmus, negu tos informacijos šiandien turi pats VSD. Tačiau norėdami Jums padėti kuo objektyviau atlikti vidinį tyrimą, siūlytume atvirai atsakyti visuomenei į šiuos viešojoje erdvėje jau seniai iškeltus klausimus:

Ar tiesa, kad Eglės Kusaitės motina Virginija Kusienė dar 2007 m. lapkritį raštu kreipėsi į VSD Klaipėdos apygardos pareigūną Dainių Noreiką, prašydama padėti susigrąžinti dukrą Eglę iš Vokietijos į Lietuvą? Ar tiesa, kad nuo to laiko šis pareigūnas dvejus metus nuolat palaikė ryšius su Virginija Kusiene?

Ar tiesa, kad 2007 m. gruodį grįžusi iš Vokietijos Eglė Kusaitė buvo apgyvendinta VSD išnuomotame bute Klaipėdoje, Ryšininkų gatvėje, nr. 8–114, kad VSD jai duodavo lėšų gyvenimo išlaidoms, apmokėdavo jos telefono sąskaitas?

Ar tiesa, kad dvejus metus Eglę Kusaitę „globojo“ VSD paskirti asmenys, prisistatę Klaipėdos musulmonais ir pasivadinę Andrejumi Abdulu Hafizu, Aiša Jelena Baltrušyte Koševaja, Abdurahmanu Stoniu, Nerijumi Daud?
Ar tiesa, kad Abdul Hafizu pasivadinęs Eglės Kusaitės „globėjas“ ragino ją vykti į Egiptą teroro akto vykdyti ir supyko, kai E. Kusaitė tai daryti atsisakė?

Ar tiesa, kad dėl Eglės Kusaitės ryšių su Klaipėdos „radikaliais musulmonais“ daug kartų nuogąstavusią jos motiną Virginiją Kusienę VSD pareigūnas Dainius Noreika visą laiką ramino, jog „su Egle viskas gerai, ji niekur nesivelia“?

Ar tiesa, kad VSD pareigūnas Dainius Noreika įkalbinėjo Eglės Kusaitės motiną Virginiją Kusienę ir jos tetą Ireną Jeleniauskaitę tapti musulmonėmis?

Ar tiesa, kad 2009 m. spalį Eglei Kusaitei Rusijos vizą padėjo gauti VSD pareigūnai?

Ar 2009 m. spalio 24 dieną suimta Eglė Kusaitė, netrukus po suėmimo, buvo trijų VSD pareigūnų tardyta be advokato Vilniuje, Kosciuškos gatvėje esančioje areštinėje? Ar tardymo metu VSD pareigūnai naudojo prieš ją psichologinę ir fizinę prievartą?

Ar 2010 m. balandį Eglė Kusaitė buvo tardyta be advokato iš Maskvos atvykusių trijų Rusijos pareigūnų? Ar šio tardymo metu buvo prieš ją naudota psichologinė ir fizinė prievarta?

Ar VSD jau atliko tyrimą, kas ir kokių tikslų siekdamas perdavė klaidinančią informaciją dienraščiui „Lietuvos rytas“, kurios pagrindu 2010 m. balandžio 17 dieną buvo paskelbtas žurnalisto Gedimino Pilaičio straipsnis, klaidingai teigęs, jog „tarp mirtininkų, kovo 29 dieną susisprogdinusių Maskvos metro, turėjo būti ir jauna lietuvė“? Jei toks tyrimas jau atliktas, visuomenei svarbu žinoti, kas ir kodėl tokią klaidingą ir valstybės interesus pažeidžiančią informaciją dienraščiui perdavė. Jei tyrimas neatliktas, rūpėtų žinoti kodėl.

Ar galėtumėte visuomenei paaiškinti buvusio VSD Klaipėdos apygardos vadovo Algirdo Grublio Lietuvos televizijai pasakytus žodžius, kad jam gėda dėl savo buvusių kolegų veiksmų Eglės Kusaitės byloje? Gal šiuos Algirdo Grublio žodžius visuomenei galėtų paaiškinti dabartinis VSD Klaipėdos apygardos vadovas Mindaugas Svirskas arba VSD Kovos su terorizmu valdybos viršininkas Arūnas Paukštė?

Pagarbiai,
Leonidas Donskis, Europos Parlamento narys
Henrikas Mickevičius, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius
Darius Kuolys, Pilietinės visuomenės instituto direktorius“

Šaltinis: ve.lt

O čia viešumon iškilusios žinios apie glaudų Rusijos FSB ir Lietuvos VSD bei Generalinės prokuratūros bendradarbiavimą kovojant su Lietuvos piliečiais ir Rusijos disidentais:

Bendradarbiai: FSB, GP ir VSD

Leonidas Donskis. Gėdingas farsas

https://www.tv3.lt/…/egles-kusaites-byla-siek-tiek-dokument…

https://cyvas.wordpress.com/tag/teismas/

Nuotraukoje – Eglė Kusaitė, dar vaikystėje tapusi VSD operacijų objektu, padėjusi VSD generalinio direktoriaus pavaduotojui Romualdui Vaišnorui pelnyti Rusijos FSB padėkas ir apdovanojimą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-09-23 17:14

dvokianciam elfujui:
Turbut stasys negaletu istarti garso “f”.
Bet problemos deja tai nesprendzia. Jis tik isreiskia tuos, kuriems “n-x ta laisve, kai est nera ko”. Kuriu tyli ir absoliuti(reiksia >50%) dauguma.

dvokiančiam elfui       2019-09-23 14:43

Ir Eglę Kusaitę, ir Neringą Venckienę užstojo daugiausiai tie patys žmonės, ypač mūsų antisovietinai disidentai. Todėl Venckienės gretinimas su Paleckiu yra ypač šlykšti demagogija. Įdomu, ką būtų padaręs A.Patackas tokiam šliužui staskai, jei būtų jį sutikęs?

Ramūnas       2019-09-23 12:21

Atrodo, kad šis menkos vertės sprendimas dėl “saviraiškos” sureikšmintas - “Skaudus smūgis Lietuvai” smile - anot nusipelniusio liokajiškos žiniasklaidos atstovo - kad būtų nustelbtas tikrasis teismų, prokurorų ir saugumiečių nusikalstamos veiklos mastas. Juk dabar bus galima E.Kusaitės “pergalę” dėti į vieną gretą su Henytės ar pan. veikėjų “pergalėmis” “prieš Lietuvą” (dar yra žmonių, kuriems Lietuvos vardo vartojimas tokiame kontekste skamba baisiai, bet dauguma jau įprato).

Milijonams       2019-09-22 15:25

Jokio milijono mergina negaus. Nei tūkstančių. Nei dėl šio nubaudimo už tiesos apie prokurorus pasakymą, nei dėl ilgamečio valstybinių teroristų persekiojimo ir laiko, praleisto kardomajame suėmime. Čia ji tikrai galėjo gauti “kompensaciją”, nors ir labai menką, kreipdamasi į TM. Nesutikus dėl sumos, galima bylinėtis su valstybe teisme. Tikrai ne Eglės Kusaitės charakteriui užsiiminėti tokiomis “kovomis” dėl kompensacijų.

Dzeikas       2019-09-22 9:14

Na taip. Paradoxas tame, kad valdzios (arba kokiu itakingu puzru, privaciu asmenu) persekiojimo aukos negali pasinaudoti tuo istatymu praktikoje.
Juolab milijono , net siaip paprasto 1 milijono Kusaitei niekas neduos, ne tai kad PO 1 MILIJONA uz kiekvienus teisinio persekiojimo metus + uz laika praleista nelaisveje(ji buvo uzdaryta?). Nors po tokio preso, tokio tyciojimosi is zmogaus ir neirodzius jo kaltes turetu buti jam tokia kompensacija, kad jis turetu pakankamai lesu desimtmeti gyventi be materialiniu rupesciu ir pasiturinciai.
Kusaite turi tiek moraline teise i TOKIA kompensacija, tiek tas privalu tai padaryti, kad daugiau zmoniu dristu gintis nuo baltosios kumeles patarnautoju pasikesinimu i zmogaus garbe ir oruma.
Tuo tarpu ka mes matome? Suluosino Daliai Budrevicienei gyvenyma (si isdave Polishinelio paslapti - Uspaskichas atlyginima darbuotuojams moka grynais, be mokesciu), ismete is darbo, po teismu maratono tautiskas teismas pripazista Uspaskicho agrofirma Krekenavoje kalta ir priteisia ...80 tukst lituku (~25 tukst euru) “kompensacija”.
Kaimynai saiposi: Taip tau ir reikia , durnele.Zinosi kaip uodega kelt pries sefa.
O tuo tarpu patriotai kariauja su W raide ir rupinasi “lietuvybe”.

stasys        2019-09-22 6:18

o tas klausimėlis teisus , Lietuvoje dar žmonės sunkiai supranta kuo skiriasi teisė laisvai reikšti nuomone pav. nuo to kad persekioti asmenį , rinkti apie ji informacija ir jam kenkti . Kedžiu atvejas turi panašumu su šiandieninėmis Paleckio problemomis .

???       2019-09-21 15:40

  O kiek bylų, pažeidžiant saviraiškos laisvę, yra iškelta seniesiems Kedžiams, Venckienei, padoriems, pilietiškiems ir sąžiningiems žmonėms? Ar tai nėra nusikalstama prokurorų ir teisėjų veika, naudojantis tarnybine padėtimi, siekiant susidoroti su klanui neįtinkančiais??? O kiek žmonių buvo nužudyta - tyrimai nevykdomi, bylos nekeliamos, arba falsifikuojamos. Ar tai ne tokia pati veika??? O Prezidentas teigia, kad prokurorai laikosi Lietuvos Konstitucijos ir Įstatymų. Girdi, niekas negali tarti nei žodžio “vilkai avidėse”  sąlygas susikūrusiai teisėsaugai. Visus kitus galima kritikuoti, analizuoti jų darbą, jų priimamus sprendimus. Stebuklų šalis ta Lietuva, stebuklingi ir jos vadai. Kas nenorėtų tokių darbo sąlygų?..

Kada?       2019-09-21 15:12

Laikas tam Jungtinių tautų komitetui įsikišti į susidorojimą su Neringa Venckiene ir jos tėvais.

Dzeikui       2019-09-21 14:29

Kusaitė jokių ieškinių teikti nesiruošia. Po viso išgyvento pragaro ji nori, kad ją paliktų ramybėje valstybiniai teroristai.
JT sprendimas “saviraiškos” byloje yra toks neadekvatus “teisingumo atstatymas”, kad skamba žiauriai komiškai propagandinių žurnalistų antraštės apie “skaudžius smūgius Lietuvai”. Skaudūs smūgiai Lietuvai buvo tada, kai valstybės vardu veikę nusikaltėliai traiškė merginos gyvenimą, o parsidavę žurnalistai, vėliau apdovanoti ordinais, bendrininkavo tame, kurdami reikiamą “liaudies nuomonę”.
Beje, dar 2013 m. buvo paduota peticija tuo pačiu “saviraiškos” klausimu į EŽTT, advokatas tikino, kad tikrai laimės, bet ji nebuvo net priimta.

stasys       2019-09-21 14:04

Gal dar ankstoka pinigus skaičiuoti .

VSD rebiatų darbo dėka       2019-09-21 7:59

VSD rebiatos įtemptai dirbo, kad Klaipėdą vėl pilnai valdytų rusai ir KGB.
——-
SLAVA VSD !!!

Dzeikas       2019-09-20 19:26

Egles Kusaites vietoje teikciau ieskini valstybej. Manau milijonas euru uz metus bylinejimosi ir tardymo butu ne pakankamai, bet patenkinamai.

Marginalas       2019-09-20 18:09

Garbė visiems, išgelbėjusiems Eglę nuo visiško sunaikinimo, tik nepamirškim, kad tai anaiptol ne vien šių trijų vyrų kilnių pastangų pasekmė, bet visų pirma - sąžiningų žurnalistų, teisininkų, Seimo narių, kt., žodžiu, visos visuomenės, kuri tada sugebėjo susivienyti prieš įžūlų smurtą. Užtat dabar ateina keršto metas, kai jau naikinama ne viena auka, bet visa tauta, pradedant nuo asmens laisvės ir baigiant vaikų atiminėjimu ir siuntimu NEŽINIA KUR (užsienio sodomitams? pardavinėjant transplantais vergvaldžiams?)
Ko globalistus pamokė XX a. totalitariniai režimai?
Štai ko:
1) Karo metais nebūtina daryti skirtumo tarp priešininko kariškių ir civilių;
2) Taikos metais nereikalingus ar trukdančius piliečius galima traktuoti lygiai taip, kaip ir karo metais priešininko tautas.

To Kaip ten bebūtų.        2019-09-20 12:17

O kas tu toks ar tokia laidotoja?

tiekui       2019-09-20 11:58

Kadaise turėjo, kiek tai buvo susiję su knygų leidimo programa. Po to kontora ilgiems metams užsidarė, kaip atlikusi savo misiją. Su dabartiniu ALF neturi nieko bendro.

tiek       2019-09-20 10:47

ar tas Kuolys turi ką bendro su Sorošo Atviros Lietuvos fondu?

stasys        2019-09-20 8:23

Ta byla galėtu tapti vadovėliu turiniu mokytis , primenant kaip pereinant iš vienos santvarkos į kita keičiasi ir žmogaus suvokimas apie jo teises bei pareigas visuomenei - valstybei . Nereikia čia akis vartyti , ne vieni prokurorai ar VSD tarnybą turėjo ir turi tokiu trukumų, nesunkiai apsidairę rasite ir valdžia kritikuojančiu tarpe tokiu apraiškų , kai atsikratoma naujai kuriamoje partijoje kitaip manančiais. . Pasakysiu dar daugiau , valdžia Lietuvoje butu daug kartu stipresnė ir didesnėje pagarboje jei ji pati išmoktu kritikuoti kritikus ir ta aiškiai ir motyvuotai darytu , taip susikurtu tas minimalus dialogas kuris neleistu pasikartoti Vilniaus mero klystkeliams . Kaip pavyzdys čia pilnai gali būti minimas ir tas pats R.Šimašius , nors aš ji ir dedu į šuns dienas pirmai progai pasitaikius, jam užtenka susitvardymo laikytis savo nuomonės ir drąsos netylėti . Na mes juk kuriame visuomene kurioje visi būtu lygus o tam reikia dialogo lygiomis teisėmis ir visomis pusėmis . Todėl Kusaitės byla ,ar bent tas epizodas su prokuroro kritika ..tikrai nedaro garbės visai teisėsaugai .

Kaip ten bebūtų       2019-09-20 7:19

bet man Kuolys miręs.


Rekomenduojame

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Policinės valstybės sentencijos

Tomas Baranauskas. Tokia policija – grėsmė nacionaliniam saugumui

Audriaus Bačiulio replika apie naująją tvarką „Šimašiaus okupuotame Vilniuje“

Buitinė trauma ar policininkų smurtas? arba Popierius viską pakenčia, o lietuvis?

Vygantas Malinauskas. Kai liberalizmas tampa vyraujančia ideologija

Algimantas Rusteika. Pasaka ne pasaka apie tai, kas visada skęsta, o kas tik paviršiumi plaukioja

Geroji Naujiena: Kad Dievo išmintis apsigyventų ir mūsų tautoje

Susipažinkime: Dievo tarnaitė Elena Spirgevičiūtė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.