Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Darius Kuolys. Iš Kultūros ministerijos slaptųjų protokolų – Lietuvos kultūros „maximizavimo“ planas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. lapkričio 16 d. 8:33

9     

    

Darius Kuolys. Iš Kultūros ministerijos slaptųjų protokolų – Lietuvos kultūros „maximizavimo“ planas

Kolegos muziejininkai dalijasi Kultūros ministerijos parengta „Nacionalinių muziejų“ reformos schema ir klausia, ką galvoju.

O toji schema rodo: visi Lietuvos muziejai bus sujungti į tris nacionalinius „akropolius“: Istorijos muziejų, M. K. Čiurlionio muziejų, Gamtos ir mokslo muziejų.

Lietuvos dailės muziejus su Nacionaline dailės galerija tampa Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus filialu.

Valdovų rūmai, Liaudies buities muziejus, Trakų istorijos muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus jungiami į Istorijos muziejų.

Lietuvos jūrų muziejus su Kauno zoologijos muziejumi, Vaclovo Into akmenų muziejumi, Astronomijos muziejumi, Švietimo istorijos muziejumi sudarys Gamtos ir mokslo muziejų.

Į vieną „specializuotą muziejų“ turėtų būti sujungti visi Lietuvos memorialiniai muziejai.

Atskiri ir savarankiški Lietuvoje liktų tik du muziejai – Kauno IX fortas ir Vilniaus Gaono žydų muziejus.

Ir ką galvoju?

Visų pirma, tokios radikalios reformos projektą ministrė turėtų viešai pristatyti visuomenei ir svariai jį pagrįsti. Gal esama nenuginčijamų argumentų už Lietuvos muziejų „maximizavimą“. Būtų labai įdomu juos išgirsti.


Nacionalinė dailės galerija, būsimas M. K. Čiurlionio muziejaus filialas. Efoto.lt nuotrauka

O čia – Kultūros ministerijos refomistinė vizija.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Putinoidas       2018-11-18 19:42

Visa Rusijos federacijos FSB reiškia ypatinga padėka Litvos pirmajam kultūros ministeriui už neįkainojam1 darbą, padedant V. V. Putinui organizuoti placdarmą ES . Jūsų, priešmirtinio Antano Mončio prašymo ignoravimas(A. Mončio laiškų fragmentai), jo kūrinius eksponuoti Parodų pavilijone, padėjo mūsų KGB infiltratui TS LKD gaujoje, susikurti bendrą projektą perimant milijoninį tremtinių turtą. Tik Jūsų, pone ministeri, dėka galėjome iš Durnių laivo valstybės išmelžti milijonus litų už neegzistavusią pastato rekonstrukciją. Tik Jūsų dėka dabar čia veikia legali mūsų VILLA COMFORT - Rusijos placdarmas. Tik Jūsų dėka, mūsų KGB infiltratas, gali finansuoti šią gaują ir laimėti ateinančius LR Prezidento ir kitus “rinkimus”! Visiems mūsų pagalbininkams, padėjus šaukštus, bus pastatyti paminklai šalia Kimo Filbio statulos Maskvoje. Belieka palinkėti sėkmės siunčiant Litvos vaikus jevrosojūzo iškrypėliams.

naisys       2018-11-18 0:10

Čia kaip žemės ūkyje- kuo stambesni objektai, tuo didesni pinigų srautai. Ir didesni nuomilžiai.
O kultūra čia Ne Prie Ko.

O kam to reikia?       2018-11-17 20:14

Dar trys postai kažkokiems partiečiams?

pilkas pletkas       2018-11-17 15:43

puikūs pievų profesionalai puikiai pudrina protus pikto putino puldinėjamai pelkyno populiacijai…

kada pasibaigs       2018-11-17 8:15

idiotizmo priepuoliai kulturos ministres kabinete?! Egzistavo muziejai, tvarka. Dabar sujungs Siaure su Pietumis, prijumgs rytus. Kas gausis? Mastykite, durniu laivo keleiviai.

Po Anglijos       2018-11-16 19:57

išstojimo arba vykstant išstojimui,teroras šalyje tik stiprės.Todėl ,jei neblokuos,labai tiktų daug problemų kelti į feisbuką.Žmonės dabar pradėjo labai aktyviai dalintis ir keistis informacija visais klausimais.Įdomiausia,kad labai įsijungia emigrantai,kurie iš amerikų nebijo viešinti.

Birutė Rutkauskaitė       2018-11-16 15:44

klasiokė  ir exstudetė kaunietė norėtų  sužinoti ( gal D.Kuolys ar Kultūros ministerija atsakys ),  KAM priskirs VELNIŲ MUZIEJŲ Kaune po reformos kultūrininkai-muziejininkai-reformistai ?
—Iš anksto dėkoju už atsakymą

Anupras       2018-11-16 11:04

Deja vyksta ir ,isterizavimas, paklausykite šios dienos TSsojuzo (LRT)NACIONALINIO TRANSLIUOTOJO aktualijų studijos….....

Maximologas       2018-11-16 11:04

Ko čia virkauti Sorošo adeptui. Viskas pagal Sorošo planą. Kuriame atvirą Lietuvą. Kitame etape viskas taps vieninteliu Respublikiniu (atsiprašau, Nacionaliu). Na o prie simpatiškų didžianosių muziejų niekas nelįs. Juk tai aukščiau už istoriją, už gamtą ir kultūrą. Įsivaizduojate, kiek lėšų buhalterinei apskaitai bus sutaupyta.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.