Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Nevyriausybinės organizacijos, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Darius Kuolys. Galvoju apie gailestingumą ir rūstį...

Tiesos.lt redakcija   2017 m. liepos 13 d. 19:30

39     

    

Darius Kuolys. Galvoju apie gailestingumą ir rūstį...

Veidaknygė

Kadaise iš LDK į Maskvą perbėgęs prasilavinęs žmogus Ivanas Peresvetovas aiškino maskvėnų didžiajam kunigaikščiui Jonui Žiauriajam, kad valstybės neįmanoma valdyti be rūsties (bez grozy), be teroro. Lietuvos didikai tuomet teigė priešingai: valstybei valdyti būtinas žmoniškumas.

Deja, to žmoniškumo Lietuvos valstybei vis pristinga – tiek anksčiau, tiek dabar. Valstybės institucijos, Maskvos pavyzdžiu, vis griebiasi prieš lietuvius rūsties – parodomųjų patyčių.

Kazys Boruta, 1948-aisiais sėdėdamas sovietų lageryje, taip prisiminė 1933- iuosius: „Pagaliau ateina teismo diena. Mus išveda į kalėjimo kiemą, surakina poromis grandinėmis, – aš patenku į porą su Kaziuku Jakubėnu, – ir išvaro, apsuptus sargybos, viduriu gatvės į teismą. Grandinės čerkši ant rankų, stipriai sugniauži kumštį ir aukštai iškeli galvą. Praeivių buvo maža gatvėse. Iš tolo pamačiau prie teismo rūmų žmoną Oną su vežimėliu. Toks apmaudas staiga širdy pakilo ir taip sugniaužiau surakintos rankos kumštį, kad net gyslos persitempė“. Tąsyk įkalintą K. Borutą viešai užsistojo Kazys Binkis, Balys Sruoga, Vincas Krėvė, Vincas Mykolaitis-Putinas.

Dar neseniai su Leonidu Donskiu reikalavome, kad iš atkurtos Lietuvos Respublikos kalėjimo būtų paleista metus be teismo kalinta ir Rusijos saugumiečių Vilniuje tardyta jauna mergina Eglė Kusaitė, prieš kurią mūsų VSD ir prokuratūra buvo nukreipusios visą savo ir Maskvos rūstį. Šiandien Eglė Kusaitė po patirtų valstybinių patyčių tebesigydo kalėjime gautą sunkią tiuberkuliozės formą.

„Vilnius - gailestingumo miestas“, – sako Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas.

„Lietuva – Europos valstybė“, – sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ir niekaip negaliu suprasti, kodėl gailestingumo mieste ir Europos valstybėje pristinga gailesčio dviems seneliams, kurie iš Lietuvos pareigūnų neprašo nieko daugiau, tik jų augintos, iš jų namų valstybės vardu „paimtos“ ir penkerius metus nematytos vaikaitės nuotraukos. Kodėl jiems Lietuva rūsti kaip Maskva?

* * *

P.S. Daugiau skaityti Aušrinės Balčiūnės straipsnyje „Kas buvo atsakyta į Deimantės senelių, Vytauto ir Laimutės Kedžių, viešą prašymą (papildyta dokumentais)“, paskelbtame portale Tiesos.lt ČIA.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2017-07-16 0:54

Šioje beviltiškai liūdnoje situacijoje yra ir geroji pusė - visuomenė turi siūlo pradžią. Jei jos nepaleistų, anksčiau ar vėliau prieitų galą, o jis parodytų visą paveikslą. Daugelis numano ar tikrai žino, kad šio kamuolio vyniojimas labai pavojingas vyniotojui, todėl ir nevynioja. Bet šie griaučiai spintoje yr mūsų visų galimybė.

Todėl ,kad KGBešnykai tebetupi valdžioj       2017-07-15 8:24

ir struktūrose.
Daroma viskas,kad lietuviams būtų blogiau ir jie mautų iš savo Tėvynės neatsigręždami.

Priekabiautojams        2017-07-14 18:56

Nesikabinėkite prie žmonių, kurie kažką mėgina kalbėti ir daryti, esą kalba pavėluotai, kalba ne taip, esą kažką daro, bet slepia, esą ne taip daro, per mažai daro, o dar gina udrius ir pan. Tobulų nėra, visada bus galima rasti priekaištų darančiam.  Ištraukti čia dar Radžvilą, ką jis pasakė ar nepasakė apie Deimantę, negi manote, kad taip “kovodami” su kažką gero pasieksite? Manau, kad taip tik paslepiamas pačių nenoras pirštą pajudinti. O ką aš galiu? Aš gi ne seimūnas/valdininkas/ etc. Užtai galiu paloti.
O straipsnyje tik atkreiptas dėmesys į pasibaisėtiną visuomenės toleranciją žiaurumui, kai jį naudoja valdžia, ir stebėtiną sugebėjimą jo nepastebėti. Kiekvienąkart, išgirdęs prezidentės iškilmingus žodžius apie rūpestį saugia vaikyste, nevalingai prisimenu tos pačios mordos tariamus: “Argi Lietuvoje nėra kitų problemų”?

TO to:Gal kas padėtų?       2017-07-14 18:34

išties parokuokime: ką bendram reikalui apskritai ir Garliavos konkrečiai nuveikė:
Drąsos kelio frakcijos nariai - jūsų vadinamieji ‘teisieji’?
tas pats Varkala, Gylys, Matulevičius ar Vasiliauskas su ta pačia Venckiene be to, kad sukompromitavo iš esmės pačią idėją - reikalauti to, kas priklauso Tautai?
Venckienė su Vasiliausku ir Varkala nuo pat pirmų dienų susikompromitavo koketuodami su Uspaskichu - net Patackas norėjo jų išsižadėti, o po to - ir su Paksu.
“Oglositie ves’ spisok”: kur kokie jų pasiūlyti įstatymų projektai, kurie iš esmės ar bent kiek keistų tą pilkąją zoną, į kurią panardinta vaikų ir jų teisių apsaugos sistema ar rezonansinių nusikaltimų tyrimų departamentas? Sakote, siūlė, tik niekas neparėmė?
Tada kitas klausimas - kur gebėjimas apskritai siekti politinių tikslų: įtikinėti savo siūlomo sprendimo pranašumu, sutelkti skirtingų pasaulėžiūrų pajėgas? Ir protas, gyvenimiška patirtis, kad į savo sąrašą nepririnktum be galo daug tą tikslą skandinančių, visiškai netinkamų žmonių???
O priskaldytų malkų - netgi visa rietuvė ir iki šiol tos pasekmės jaučiamos.
Net Venckienė - priskaldė malkų ir nusiplovė. Ir tyli. Ar, pvz., Gylys - atrodytų, ir protingas, ir skambų pareiškimą  surašyti moka, bet ... juk visiškai tuščias. Net labai.
Ar tas pats Puteikis, ant tos bangos apsisvaiginęs palaikymo procentais per prezidento rinkimus, nuo to laiko apie Garliavą tyli lyg didelis, bet jis tyli ir apie kitus rimtus dalykus - kaip ir patys gerai žinote, yra tik kitų parašytų tekstų įgarsintojas. Arba Kuolys, po tiek metų ir vėl tapęs politiku, net pas tarnautoją užsukti - pasiaiškinti, kas nutiko toms dviem mergaitėms - drovisi ir vis žada: tuoj tuoj eisime pas Jos Didenybę, o visi ir tiki…

>jeigu       2017-07-14 18:26

Atsakymuose į kreipimąsi niekur nebuvo kalbama apie “paslaptis”. Tai labai keista. Juk daug lengviau būtų atsakyti: atsikniskit, paslaptis! Bet ne, kalbama tik apie vaiko privatumo apsaugą, apie motinos diskreciją, ir apie tai, kad CK straipsnis apie info teikimą tėvams nekalba apie info teikimą seneliams. Jūsų paslaptys čia “ne prie ko”.

TO to:Gal kas padėtų?       2017-07-14 18:14

nieks nieko nesitiki “iš Seimo 80 judų”, bet Karbauskis buvo bene paskutinė senelių viltis.Tik ,deja, jam labiau rūpi kita “mergaitė”.....

>jeigu       2017-07-14 18:05

Jeigu teismas priimtų sprendimą komentatoriui nusipjauti liežuvį, o nevykdymo atveju priimtų sprendimą, jo paties geriausio inteeso vardan, “apsaugoti” jį nuo jo paties liežuvio, ir užtikrinti jam saugią ir harmoningą aplinką  uždubasinant ir pakasant po žeme, sprendimą įslaptinant, o norinčius “paslaptį išlukštenti” kaltinti valstybės pamatų ardymu,... “o toliau geriau jau ir nebevardinti”

jeigu       2017-07-14 17:36

paslaptys yra, tai ir pavyzdys turi buti - nebandykit tas paslaptis lukstent, o gal norite, kad teismu sprendimai nustotu galioti, konstitucinio teismo sprendimai taptu neprivalomi, o toliau geriau jau ir nebevardinti

to:Gal kas padėtų?       2017-07-14 16:41

Urbsys , ka tik atejes i Seima, balsavo uz imuniteto panaikinima Venckienei. Priklauso Seimo 80 judu (taip juos ivardijo prof. P.Gylys) grupei.

nuorodai       2017-07-14 16:03

Gal kur girdėjote, ką gerbiamas V. Radžvilas sakė apie Deimantę?

paritetas yra       2017-07-14 15:51

tarp partiju ir kam ji griauti (tiesa, kai kuriu partiju ir pradzia nelabai grazi)

būtent       2017-07-14 15:23

Tyli ne vien Bažnyčios hierarchai. Pasigendu ir tikinčiųjų laiško popiežiui. Gal dėl to, kad sukurta, išpūsta nevilties atmosfera, sukurtas mitas apie pedofilų klaną, nors ten bus tik keli išsigimėliai ir grupelė juos aptarnaujančių konformistų, bei nykus šiems pavaldžių biurokratų servilizmas. Arba specialiųjų tarnybų žaidimai, bet esmės tai nekeičia. Kuo toliau, tuo akivaizdžiau, kad išsigimėliai anaiptol nėra tokie užtikrinti savo ateitimi, viskas labai trapu ir nepatikima jiems. Todėl blefuojama ant kiekvieno žingsnio ir net persistengiama.

Gailestingumas       2017-07-14 15:17

Labai gerai pakelta deklaruojamo gailestingumo, o iš tikro, rūsčio, tema. Kai kurie komentatoriai sako, kad gailestingumo diskursas čia ne prie ko. Aiškina, kad valdžiažmogiai išlieja rūstį ant silpnesnių ne dėl gailestingumo stokos, o iš baimės, kaip įvarytos į kampą žiurkės, kad neišaiškėtų jų darbai. Tai tiesa. Bet tų persigandusių žiurkių yra nedaug, o dauguma yra tiesiog abejingi, drungni, neturintys gailestingumo, nors mėgstantys apie jį paplepėti, nematantys jokių problemų, kai žiurkės kankina žmogų, ir net randantys argumentų teisinti žiurkes ir smerkti jų kankinams aukas. Pagalvokime apie reporterius iš teismo salių, apie vyskupus, aiškinusius teisingumo trokštantiems piliečiams apie jų keliamą “susiskaldymo grėsmę”, pagaliau apie buvusių ir esamų Seimų nevykėlius.

nuoroda       2017-07-14 15:10

Policiją smerkiantį Radžvilo pasisakymą apie smurtą prieš visuomenę po Šturmo tai girdėjau, o Urbšys tai veiksmais parodė, kad palaiko kitą pusę.

Gal kas padėtų?       2017-07-14 14:51

Gal kas įmestų nuorodą, ką apie Deimantę Kedytę, Eglę Kusaitę rašė gerbiamas filosofas Vytautas Radžvilas ir gerbiamas “Tieos.lt” autorius Povilas Urbšys?

Kuolys       2017-07-14 11:55

rašo aiškiai ir tiksliai, nors ir mandagiai. Bažnyčios hierarchai tyli. Priminkit, ką apie tai rašė Radžvilas?

vil       2017-07-14 11:34

  Jeigu atsakymo tikėjausi iš pono Karbauskio,tai dabar nebėra kuo tikėti.Pasirodo klydom jį rinkdami,”Šunės loja,karavanas eina”

Komentatorius       2017-07-14 11:17

Sistemai svarbu ne išlikti…
Sistemai svarbiausia bet kokia kaina neleisti šios istorijos ištyrimo.
Už tai, kas yra pridirbta, gresia daug kam ilgi metai už grotų...
Šitai jiems yra baisiausia.

tai kad neturi sistema nei gailestingumo, nei atja       2017-07-14 9:58

vienintelis jos tikslas- islikti bet kuria kaina: melo, represiju, “teisinio” susidorojimo… Kad tik islikti.

Nebiudžetininkei        2017-07-14 9:07

Vieni biudžetininkai susargdino, kiti biudžetininkai išgydė. E.K. jau visiškai pasveikusi nuo TBC, tik dar jaučiasi šalutinis vaistų poveikis,bet stabiliai gerėja. Ar yra ikiteisminis tyrimas? Juokaujate. Prisiminkite, kad E.K. yra visų instancijų teismų nuteista už “melagingą” pranešimą apie patirtą smurtą. Tik užpernai Prezidentė suteikė malonę ir panaikino skirtą baudą. Dar neseniai vienas šlykštus antstolis ėmė ir išskaitė iš pašalpos tą baudą. Pakėlus triukšmą, pinigai buvo grąžinti.

nuomonė       2017-07-14 8:44

Maldeikienė, turėdama tokią didelę gerklę, kažkodėl nerėkė, kur pradanginote, niekšai, mergaitę, laisvę mažajai Lietuvos kalinei…  Ji elgėsi priešingai. O juk ji yra Kuolio sąrašinė, tad autoriui gal vertėtų kreiptis dėl gailestingumo į ją. Juk kaip ne kaip , bet ši poniutė priklauso seimui.

Ar?        2017-07-14 8:27

Ar vyksta ikiteisminis tyrimas dėl E. Kusaitės sunkaus sveikatos sutrikdymo jei E. Kusaitė susargdinta sunkia tuberkuliozės forma biudžetininkų? Ar ir toliau pagal E. Kusaitės atvejį biudžetininkai sargdins žmones?

gal tai padėtų?       2017-07-14 2:04

Gal kažkaip, prieš tai pasikonsultavus su teisininkais, bandyti pranešti apie asmenų dingimą? Stribai vis tiek privalėtų kažkaip reaguoti. Net jei stribai mašinaliai atsirašytų, tai nepraeitų be pasekmių jiems. Būtų nurodytos kažkokios pareigos, parašai. Mažų mažiausiai tai galėtų kainuoti jiems karjerą.
Lygiai taip pat galbūt įmanoma Amerikoje pranešti į FTB apie Venckienės ir jos sūnaus dingimą?
Dabar atrodo, kad padėtis yra tiesiog beviltiška. Bet, kaip sakoma, išeitis visada yra. Dažniausiai padėties beviltiškumo įspūdis ir kuriamas tam, kad blefuojant paslėpti Achilo kulną. Ir šiuo atveju viskas gali būti taip pat.
Kuoliai gali dūsauti ir daug kalbėti apie gailestingumą ir rūstį, tačiau mes būtent dėl to ir pralaimime, kad spangstame apie visokias krikščioniškas nesąmones, gavę per žandą atsukame kitą. Į ką kita barikadų pusė be gailesčio užvožia dar kartą. O su jais reikia kariauti jų pačių priemonėmis, tik tada jie suvoks, kad ir jiems gali blogai baigtis, negalima būti skerdžiamomis avimis.

Užtat Darių Udrį       2017-07-14 1:45

Darius Kuolys paguodžia daug negalvodamas ir neatidėliodamas:
https://www.facebook.com/darius.udrys?fref=ts
Darius Kuolys Labai keistas sprendimas - ir dar penktadienį, kada pagal PR patarimus daromi visi nepadorūs darbai, kad per savaitgalį pasimirštų. Labai keista ir mero tyla. Nesmagus liberalizmo stygius tarp Vilniaus liberalų.
Patinka · Atsakyti · 15 · Liepos 7 d., 23:35

tai kad Kuolys su vaiko teisėm       2017-07-14 1:11

buvo susitikę, tik kodėl apie tai jis ir jo vėliavnešiai nutyli??

labai jau pavėluota Kuolio reakcija ir neadekvati       2017-07-14 0:54

siūlau prisiminti, kiek laiko praėjo nuo savivaldos rinkimų, per kuriuos už Kuolį ir jo Lietuvos sąrašą balsavo žmonės, turėję iliuzijų, kad sugrįžęs į politiką ne tik kaip aikštės akcijų dalyvis, bet ir žmonių atstovas, tegul ir savivaldos lygmeniu, jiems labiausiai rūpimo klausimo nepamirš.
O dabar prisiminkim, kiek per tą laiką girdėjot / skaitėt Lietuvos sąrašo ir Kuolio iniciatyvų, kad šis įslaptintų mergaičių gyvenimas per šiuos penkerius metus nebebūtų toks suvaržytas? kad nors kiek paaiškėtų tiesa?
Aš tikrai norėčiau žinoti, kiek kokių pastangų įdėjo Kuolys ir Lietuvos sąrašas aiškindamasis, kur mergaitė, kodėl taip ribojamos vaiko teisės bendrauti su artimaisiais.
O šis jo postas - dar viena Kuolio gėda, tik tiek kad suvyniota į “aukštų materijų” popieriuką su literatūrinių asociacijų blizgiais

Ašara       2017-07-13 22:20

Visi NUSIKALTĖLIAI,prisidėję prie šio nusikaltimo ,tik pasiziūrėkit į nukankinto zmogaus akis ir toliau bekankinantys Deimanę ir SENELIUS jūs virsite prakeiktais akmenimis.        Deimantė sakė zmonės jūs ar ne zmonės .Ne jie ne zmonės o BUDELIAI .pasivertę policininkais ,advokatais ,prokurorais teisėjais liūdytojais ,zurnalistais.

Konservatorių       2017-07-13 21:05

tikrasis veidas.Žiauru.

argi tik tiek?!       2017-07-13 21:02

Ir niekaip negaliu suprasti, kodėl gailestingumo mieste ir Europos valstybėje pristinga gailesčio dviems seneliams, kurie iš Lietuvos pareigūnų neprašo nieko daugiau, tik jų augintos, iš jų namų valstybės vardu „paimtos“ ir penkerius metus nematytos vaikaitės nuotraukos. Kodėl jiems Lietuva rūsti kaip Maskva?

pasipyktinusi       2017-07-13 20:36

O, mane stebina bažnyčios abejingumas Vaiko atžvilgiu. Neteko girdėti , kad koks nors aukštas dvasininkas {išskyrus pasauliečiu tapusį Varkalą} būtų sujaudintas dėl Garliavos mergaitės likimo, kad, kišdamas Švenčiausiąjį  valdžiažmogiams į burną ,paklaustų, ką padarėte su mergaite, žmonės jūs ar ne žmonės?

paliūlis       2017-07-13 20:04

Cha, diedukai patys kalti, kad nepaprašė advokato žento teisingai surašyti prašymą. Nu kas taip rašo- ” prašome parodyti anūkę”?
Yra nustatyta tvarka kaip ir kur reikia kreiptis dėl ekshumacijos.
Juk jokia valdžia negali tiesiog taip imti ir iškasę parodyti.
Būtų palaikų išniekinimas. Tvarka yra varka.

Viskas prasidėjo nuo mergaitės,       2017-07-13 19:54

dabar jau užsimota prieš filosofą V.Radžvilą ir kitus…Ir tai tik “būsimų nelaimių pradžia”.Neperdedant.

labai taiklu: "galvoju apie..."       2017-07-13 19:50

ir taip visą gyvenimą: šį tą skaičiau ir prisiskaičiau, stebiu ir net pastebiu analogijų, galvoju ir net sugalvoju gražių įžvalgų, kartais net surašau gražų tekstelį apie tai, kokie tie - visi kiti - niekšeliai negražūs , ir moku tai padaryti taip, kad pats atrodyčiau gražus, moralus, teisingai galvojantis ar net galvotojas.
O pakovoti už tiesą ir teisingumą, kam man tas vargas? juk ir man, ir daugumai aplink užtenka ir to, kad pagalvoju

Vilniete       2017-07-13 19:04

Aciu vienam ismintingiausiu Lietuvoj-D.Kuoliui.

PASKUTINĮ       2017-07-13 18:17

kartą matėme Mergaitę advokato [kuris nenešė] ir biologinės glėbyje tą nelemtą gegužės 17d. O vėliau tik dublerę [galimai] ir nenormaliai tarp Stankūnų įspraustą ir keistai aprengtą Deimantę.Peršasi mintis, kad parodyti jos jau nebegali.Deja…...

viskas teisingai       2017-07-13 17:57

Tiek, kad Kuolys pats kiekvieną dieną bendrauja ir bendradarbiauja su tais niekšais. Prisiminkite jo raginimą duoti šansą “jaunajam Paluckui” , nors tas “jaunasis” yra partijos, tik ir sukurtos, kad ginti nomenklatūros teises, pirmininkas. Arba raginimas duoti šansą Šimašiui…

taigi       2017-07-13 16:24

Gudijos interneto veikėjas “1863” pastebėjo, kad kai kurie garsūs opoziciniai gudų veikėjai internete patys perėmė Lukašenkos režimo bruožus, pasireiškė jų polinkis į autoritarizmą. Lygiai tas pats ir pas mus. Dažnai tik deklaratyviai prieš Kremlių kovojantis Lietuvos režimas pats gyvena savo susikurtoje “rusiško pasaulio” kopijoje su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. O paskui dar baltas idioto akis išvertę stebisi, kodėl žmonės masiškai evakuojasi iš Lietuvos?

taip partija liepė       2017-07-13 16:18

o partijos šuniukai KGB auklėtiniai prokurorčikai su teisėjais ir TM klerkais vykdo partijos nurodymus.
Taškas.
——-
(tik draugas putinas gali pagelbėti - tik jo klauso kolaborantai, kreipkitės į draugą putiną)

Nuomonė       2017-07-13 16:06

Jei būtų ką parodyt gal ir parodytų. Juk niekam negėda pasigirti ir parodyti vaikų pasiekimus, moksle, sporte, mene ar kitoj užklasinėj veikloj. Labai jau dviprasmiški atrodo privatumo paźeidimai kai jie yra taikomi išimtinai vienam vaikui. Ačiū gerb. Kuoliui už nekintantį žmogiškumą.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.