Žmogaus teisės

Darius Kuolys. De libertate. Apie laisvę

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 24 d. 6:36

8     

    

Darius Kuolys. De libertate. Apie laisvę

Nejaugi net Lietuvos liberalams neberūpi laisvė? Nejaugi laisvei abejingi visi, siekiantys šiam kraštui vadovauti? – galvoju antrąją Velykų dieną atradęs spaudoje gluminantį parlamentaro Vytauto Bako pareiškimą (skaityti ČIA). Ir nepastebėjęs jokios Seimo opozicijos, jokios kandidatų į Lietuvos prezidentus reakcijos.

O Vytautas Bakas – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, premjero Sauliaus Skvernelio prezidentinių rinkimų štabo vadovas – praėjusią savaitę viešai pasmerkė pilietį, drįsusį nepaklusti VSD nuosprendžiui ir apskundusį šį nuosprendį teismui.

Ponas V. Bakas pasipiktino ne tik tuo, kad pilietis Raimondas Šukys pasinaudojo Konstitucijos jam laiduojama teise kreiptis į teismą, bet ir pačiu teismo sprendimu: kaip teismas galėjęs suabejoti slaptosios tarnybos pažyma!?

„Šis teismo sprendimas [...] manęs asmeniškai neįtikina. [...] Aš pasitikiu specialiosiomis tarnybomis“, – agentūrai BNS sakė ponas V. Bakas.

Pilietis Raimondas Šukys negalįs būti nekaltas, nes esąs paminėtas VSD pažymoje, – tvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas. „Kablelis ten ar ten padėtas, čia jau kitas klausimas. R. Šukio atveju ten kablelio klausimas. [...] Žmogus pats puola institucijas. [...] Mano svarbiausias dėmesys ne bylinėtis su tais žmonėmis, kurie figūruoja pažymose, jie patys tą turi paaiškinti“, – teigė buvęs policijos pareigūnas V. Bakas.

Ir tokie Seimo nario, atsakingo už slaptųjų tarnybų priežiūrą, pareiškimai liks nutylėti Seimo liberalų ir konservatorių, Aušrine Armonaite, Andriau Navickai? Ar tikrai jų nepastebės nei Gitanas Nausėda, nei Ingrida Šimonytė, nei Vytenis Andriukaitis, nei Arvydas Juozaitis? Ar tokiomis savo rinkimų štabo vadovo nuostatomis vadovaujasi ir Saulius Skvernelis?

Ir ką ši tyla Lietuvos visuomenei riekštų? Kad rytietiško stiliaus slaptųjų tarnybų atakų prieš piliečius, kokių po mirties sulaukė Vytautas Pociūnas, eidami savo pareigas – Vytautas Giržadas ir Vitalijus Gailius, neišvengsime ir ateityje. Kad mūsų politikai ir toliau bailiai aukos mūsų laisves anoniminių VSD pareigūnų savivalei arba ir patys siundys saugumo pareigūnus prieš visuomenę.

Antanas Strazdas kadaise yra sakęs, kad Lietuvos žemėje laisvi tik paukšeliai… smile

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-04-25 18:34

stasy, jus nekramtykite du daiktu burnoj vienu metu.Viena isspjaukite nes nesuprantu apie ka kalbate.Pvz:
“...butu naudinga jei ta saugumo pažymų naudojimo praktika prasisuktu per teismu sistema”
Kas reiskia “prasisuktu” siuo konkreciu atveju? Nusvieskite, nes man tamsu. Ir galu gale, kas virsesnis, teismas ar pazyma? Jus tvarka savo galvoj sustiguokite, nes kokia tvarka - tokie ir zodziai.

stasys        2019-04-25 6:54

Dzeikai .. ir reiškinį ir D. Kuolio išsakytą nuomone . Gal Bakas ir vertas kritikos , bet prie ko čia kandidatai į Prezidentus ? nėra malonu matyti kaip kai kurie iš ju reaguoja po tokiu kreipimusi viešai ir bando situacija sau švelninti . Neįmanoma turėti suformuota pozicija visais užduodamais klausimais .. todėl tenka spėlioti . Antra na Lietuvai tikrai butu naudinga jei ta saugumo pažymų naudojimo praktika prasisuktu per teismu sistema ..Taip suformuotume nauja teismuose (ju sprendimuose) praktika kokiais atvejais ir kaip tokios pažymos butu naudojamos ginant valstybės interesus .

Garliavos budelio atstovas       2019-04-25 5:48

štai kas tas Bakas, daug pastangų deda, kad monstras taptų visos Lietuvos budeliu.

Dzeikas       2019-04-24 21:41

Pastebejimui:
Deja rytietiskas despotizmas ima virsu banderlogu visuomeneje tarsi 1989-90mm “dainuojancios revoliucijos” ne nebuve.Sitas teismo nutarimas paskutinis pasispardymas pries banderlogui su pacia raudoniausia subine uzsirepeckojant ant galvu.
Ne veltui rusai sako “chiornogo kobielja nieotmojesh do biela” (juodo suneko baltu nepaversi jokiais skalbikliais, rus.)

Dzeikas       2019-04-24 21:36

stasy, jus nagrinejate reiskini, ar D. Kuoli?
Ar banditu ir KGB zargonu “streles pervedinejate” nuo problemos ant asmens? Betgi jus ne toks:-)

stasys        2019-04-24 16:02

D.Kuolys mato reikalą ‘pabėdavoti’ dėl V.Bako išsakytos nuomonės . O jei apverstume ta reikalą aukštyn kojomis ir vietoj Šūkio V.Bakas butu linksniuojamas VSD pažymų .? Ar D.Kuolys toks pat butu aršus ginant V.Baką nuo VSD pažymų ?. Kol sukasi teismo girnos visos tos spekuliacijos apeliuojant į naujai kandidatuojančius Prezidento pareigoms ..tik noras patampyti vieša interesą už ūsų .. Juk ši karta VSD ..gina vieša interesą  o teismas sprendžia , taip kaip nėra viešinama informacija kokiu pagrindu kaltintas buvo Šukys ta turės nuspręsti aukštesnės instancijos teismas . Ta situacija kažkuo primena St. Jakeliūno,.. ans irgi norėjo patarinėti visiems kaip ir kas turėtu ta jo reikalą matyti .

na ir koketas tas Kuolys       2019-04-24 12:46

visus išvardijo, o savo augintinio Puteikio nė nepaminėjo: tiesiog nevertas dėmesio? kas yra laisvė, negeba suvokti? ar šiaip norisi greičiau pamiršti it kokį košmarą?
Tačiau dar labiau stebina toji minčių sekluma…
Kiek jau metų tas pats per tą patį???

Pastebėjimas       2019-04-24 12:30

Logiškas ir teisingas, jei yra slaptas, jau yra negerai, nebūna slaptos tiesos, o melas slaptas visada, bolševikai tuoj pat įkūrė ČK, ji buvo virš visko, jokie teismai jai negaliojo, Lietuvoje dar rusena teismai, kurie išdrįsta pasipriešinti, todėl altenatyva yra būtina, kitaip nuo slaptumo supūsim.


Rekomenduojame

Kodėl ignoruojamas ar net šmeižiamas 1941 m. Birželio sukilimas, jo lyderis Kazys Škirpa? Dovilo Petkaus interviu su Vidmantu Valiušaičiu

Nida Vasiliauskaitė. Laisvės propaganda

Andrius Švarplys rekomenduoja: putiniškos Rusijos disidento Andrejaus Ilarionovo analizė dėl Kapitolijaus įvykių

Socialinis tinklas GAB atkūrė JAV prezidento Donaldo Trumpo įrašus iš „Twitter“ paskyros

Geroji Naujiena: „Ateikite ir pažiūrėkite, kur aš gyvenu!“ – kviečia Kristus

Andrius Švarplys. Apie ateities Lietuvą, švietimą ir ateities universitetą

Egidijus Šileikis. Manipuliacijos siekiant nekeisti Konstitucinio Teismo pirmininko

Liudvikas Jakimavičius. Ne už kalnų diena…

„Parler“ direktorius sulaukė grasinimų mirtimi

Verta pažiūrėti. „Kapitolijaus šturmas“ garsiojo prokuroro ir buvusio Niujorko mero Rudolfo Džulianio akimis

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.