Žmogaus teisės

Darius Kuolys. De libertate. Apie laisvę

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 24 d. 6:36

8     

    

Darius Kuolys. De libertate. Apie laisvę

Nejaugi net Lietuvos liberalams neberūpi laisvė? Nejaugi laisvei abejingi visi, siekiantys šiam kraštui vadovauti? – galvoju antrąją Velykų dieną atradęs spaudoje gluminantį parlamentaro Vytauto Bako pareiškimą (skaityti ČIA). Ir nepastebėjęs jokios Seimo opozicijos, jokios kandidatų į Lietuvos prezidentus reakcijos.

O Vytautas Bakas – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, premjero Sauliaus Skvernelio prezidentinių rinkimų štabo vadovas – praėjusią savaitę viešai pasmerkė pilietį, drįsusį nepaklusti VSD nuosprendžiui ir apskundusį šį nuosprendį teismui.

Ponas V. Bakas pasipiktino ne tik tuo, kad pilietis Raimondas Šukys pasinaudojo Konstitucijos jam laiduojama teise kreiptis į teismą, bet ir pačiu teismo sprendimu: kaip teismas galėjęs suabejoti slaptosios tarnybos pažyma!?

„Šis teismo sprendimas [...] manęs asmeniškai neįtikina. [...] Aš pasitikiu specialiosiomis tarnybomis“, – agentūrai BNS sakė ponas V. Bakas.

Pilietis Raimondas Šukys negalįs būti nekaltas, nes esąs paminėtas VSD pažymoje, – tvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas. „Kablelis ten ar ten padėtas, čia jau kitas klausimas. R. Šukio atveju ten kablelio klausimas. [...] Žmogus pats puola institucijas. [...] Mano svarbiausias dėmesys ne bylinėtis su tais žmonėmis, kurie figūruoja pažymose, jie patys tą turi paaiškinti“, – teigė buvęs policijos pareigūnas V. Bakas.

Ir tokie Seimo nario, atsakingo už slaptųjų tarnybų priežiūrą, pareiškimai liks nutylėti Seimo liberalų ir konservatorių, Aušrine Armonaite, Andriau Navickai? Ar tikrai jų nepastebės nei Gitanas Nausėda, nei Ingrida Šimonytė, nei Vytenis Andriukaitis, nei Arvydas Juozaitis? Ar tokiomis savo rinkimų štabo vadovo nuostatomis vadovaujasi ir Saulius Skvernelis?

Ir ką ši tyla Lietuvos visuomenei riekštų? Kad rytietiško stiliaus slaptųjų tarnybų atakų prieš piliečius, kokių po mirties sulaukė Vytautas Pociūnas, eidami savo pareigas – Vytautas Giržadas ir Vitalijus Gailius, neišvengsime ir ateityje. Kad mūsų politikai ir toliau bailiai aukos mūsų laisves anoniminių VSD pareigūnų savivalei arba ir patys siundys saugumo pareigūnus prieš visuomenę.

Antanas Strazdas kadaise yra sakęs, kad Lietuvos žemėje laisvi tik paukšeliai… smile

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-04-25 18:34

stasy, jus nekramtykite du daiktu burnoj vienu metu.Viena isspjaukite nes nesuprantu apie ka kalbate.Pvz:
“...butu naudinga jei ta saugumo pažymų naudojimo praktika prasisuktu per teismu sistema”
Kas reiskia “prasisuktu” siuo konkreciu atveju? Nusvieskite, nes man tamsu. Ir galu gale, kas virsesnis, teismas ar pazyma? Jus tvarka savo galvoj sustiguokite, nes kokia tvarka - tokie ir zodziai.

stasys        2019-04-25 6:54

Dzeikai .. ir reiškinį ir D. Kuolio išsakytą nuomone . Gal Bakas ir vertas kritikos , bet prie ko čia kandidatai į Prezidentus ? nėra malonu matyti kaip kai kurie iš ju reaguoja po tokiu kreipimusi viešai ir bando situacija sau švelninti . Neįmanoma turėti suformuota pozicija visais užduodamais klausimais .. todėl tenka spėlioti . Antra na Lietuvai tikrai butu naudinga jei ta saugumo pažymų naudojimo praktika prasisuktu per teismu sistema ..Taip suformuotume nauja teismuose (ju sprendimuose) praktika kokiais atvejais ir kaip tokios pažymos butu naudojamos ginant valstybės interesus .

Garliavos budelio atstovas       2019-04-25 5:48

štai kas tas Bakas, daug pastangų deda, kad monstras taptų visos Lietuvos budeliu.

Dzeikas       2019-04-24 21:41

Pastebejimui:
Deja rytietiskas despotizmas ima virsu banderlogu visuomeneje tarsi 1989-90mm “dainuojancios revoliucijos” ne nebuve.Sitas teismo nutarimas paskutinis pasispardymas pries banderlogui su pacia raudoniausia subine uzsirepeckojant ant galvu.
Ne veltui rusai sako “chiornogo kobielja nieotmojesh do biela” (juodo suneko baltu nepaversi jokiais skalbikliais, rus.)

Dzeikas       2019-04-24 21:36

stasy, jus nagrinejate reiskini, ar D. Kuoli?
Ar banditu ir KGB zargonu “streles pervedinejate” nuo problemos ant asmens? Betgi jus ne toks:-)

stasys        2019-04-24 16:02

D.Kuolys mato reikalą ‘pabėdavoti’ dėl V.Bako išsakytos nuomonės . O jei apverstume ta reikalą aukštyn kojomis ir vietoj Šūkio V.Bakas butu linksniuojamas VSD pažymų .? Ar D.Kuolys toks pat butu aršus ginant V.Baką nuo VSD pažymų ?. Kol sukasi teismo girnos visos tos spekuliacijos apeliuojant į naujai kandidatuojančius Prezidento pareigoms ..tik noras patampyti vieša interesą už ūsų .. Juk ši karta VSD ..gina vieša interesą  o teismas sprendžia , taip kaip nėra viešinama informacija kokiu pagrindu kaltintas buvo Šukys ta turės nuspręsti aukštesnės instancijos teismas . Ta situacija kažkuo primena St. Jakeliūno,.. ans irgi norėjo patarinėti visiems kaip ir kas turėtu ta jo reikalą matyti .

na ir koketas tas Kuolys       2019-04-24 12:46

visus išvardijo, o savo augintinio Puteikio nė nepaminėjo: tiesiog nevertas dėmesio? kas yra laisvė, negeba suvokti? ar šiaip norisi greičiau pamiršti it kokį košmarą?
Tačiau dar labiau stebina toji minčių sekluma…
Kiek jau metų tas pats per tą patį???

Pastebėjimas       2019-04-24 12:30

Logiškas ir teisingas, jei yra slaptas, jau yra negerai, nebūna slaptos tiesos, o melas slaptas visada, bolševikai tuoj pat įkūrė ČK, ji buvo virš visko, jokie teismai jai negaliojo, Lietuvoje dar rusena teismai, kurie išdrįsta pasipriešinti, todėl altenatyva yra būtina, kitaip nuo slaptumo supūsim.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.