Darius Kuolys. Bijodama laisvos tautos Lietuvos valdžia kuria „putinišką demokratiją“

Tiesos.lt redakcija   2014 m. lapkričio 30 d. 12:17

80     

    

Darius Kuolys. Bijodama laisvos tautos Lietuvos valdžia kuria „putinišką demokratiją“

„Žinių radijo“ laidoje „Žvilgsnis“, vedamoje žurnalisto Tado Grabio, lapkričio 26-ąją aptartos Seimo nario Stasio Šedbaro teikiamos Referendumo įstatymo pataisos.

Jas priėmus, rengti Lietuvoje referendumus turėtų būti gerokai sunkiau. Piliečių iniciatyvą, paremtą net 300 tūkstančių parašų, galės blokuoti Seimas, jeigu įtars, kad piliečių iniciatyva prieštarauja Konstitucijos nuostatoms. Politikai teigia, jog tokios pataisos „atbaidytų populistinių iniciatyvų mėgėjus“, o oponentai įžvelgia siekį riboti demokratiją.

Buvęs Konstitucinio teismo teisėjas Vytautas Sinkevičius „Žinių radijui“ tikino, jog S. Šedbaro siūlomos įstatymo pataisos su logika neprasilenkia.
 
„Tokia Seimo teisė kyla iš pačios Konstitucijos ir ji remiasi šių metų liepos 11 dienos Konstitucinio Teismo nutarimu, kurio esmė yra tokia – tauta, turėdama galimybę pakeisti Konstituciją referendumu, kai ko negali pakeisti. Negali pakeisti prigimtinių žmogaus teisių ir laisvių, negali paneigti demokratijos, negali paneigti nepriklausomybės ir kitų dalykų. Jeigu būtų surinkta 300 tūkstančių parašų nustatyti taisyklei, kad Lietuvoje yra privaloma valstybinė religija, ideologija, kad aukštojo mokslo gali siekti tik vaikinai, Seimas gali neskelbti tokio referendumo. Bet galutinį sprendimą šiuo atveju priimtų ne Seimas, o Konstitucinis Teismas, nes Seimo nutarimą būtų galima skųsti Konstituciniam Teismui“, – aiškino V. Sinkevičius, nutylėdamas, kad piliečiai tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą neturi teisės. „Kol Konstitucija leidžiasi interpretuojama, tol jos keisti nereikia“, – tvirtino buvęs teisėjas.
 
Tuo metu Vilniaus universiteto dėstytojas Darius Kuolys „Žinių radijui“ teigė, jog tokiais Konstitucinio Teismo sprendimais ir įstatymų pataisomis kuriama „putiniška demokratija“.
 
„Pažiūrėkime į Seimo nario Stasio Šedbaro retoriką. Jis aiškina, kad teikiamomis pataisomis nori įveikti „referendumų grėsmę“. Štai laisva tauta traktuojama kaip grėsmė, nuo kurios valdžia turi apsisaugoti. Kas yra referendumai laisvame krašte? Tai yra tautos gyvenimo savikūros būdas. Referendumais tauta kuria savo gyvenimo tvarką. Tai laisvos tautos esmė. Ji buvo suvokiama Lietuvoje nuo senų laikų. Tačiau mūsų Konstitucinis Teismas liepos 11 dieną, prezidentės Dalios Grybauskaitės inauguracijos išvakarėse, išaiškino, kad suverenias tautos teises, kurias tauta įtvirtino visuotinėje apklausoje dar 1991 metais, gali apriboti ne tik Seimas, bet ir Vyriausioji rinkimų komisija. Štai biurokratinė, piliečių nerinkta institucija gali nutarti, kad 300 tūkstančių piliečių parašų nėra svarbūs. Arba gali imti ir neleisti tautai rinkti parašų, neleisti išreikšti savo politinės valios. Mūsų politikai šiandien labai garsiai smerkia Rusiją, bet patys Lietuvoje kuria putiniško tipo „valdomą demokratiją“. Galią turintiems žmonėms stinga demokratijos supratimo. Juk Konstitucinis Teismas kartu su politikais nusprendė, kad tauta toliau nebegali kurtis savo gyvenimo taisyklių, kad tauta teisėkūroje daugiau neturi teisės dalyvauti. Tokiais sprendimais valdžia pasikėsino į konstitucinę santvarką, kurią piliečiai, remdamiesi Konstitucija, privalo ginti“, – aiškino D. Kuolys.
 
Jo teigimu, tokie Konstitucinio Teismo sprendimai ir juos lydintys politikų siūlymai atsirado iš laisvos visuomenės baimės.
 
Viso laidos įrašo klausykitės ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nida       2014-12-2 19:47

p. Letas sako tiesą. Be laisvų lietuvių nėra laisvos Lietuvos. Deja, deja, kur tie laisvi lietuviai? Daugumai anei teisių, anei laisvių nereikia.

Letas Palmaitis       2014-12-2 14:48

Iš pavergtų asmenų nesukalsi laisvos tautos su visomis “teisėmis”. Jei nėra asmens laisvės, iš kur rasis pilietinė visuomenė? Galima atsikviesti aktorių ir kažką suvaidinti scenoje, bet atvykę 240 policininkų išvartys sceną ir nutemps aktorius prie grotuotų mikriukų. Laisvė baigiasi su tavo “sumaniuoju” tavo kišenėje, jau neminint susirašinėjimo kontrolės bei elektroninio (nesuprasi kurios valstybės) pasų režimo.

ruta       2014-12-1 19:49

Panagrinejus Lietuvos politiku biografijas / tik ne’ vikipedijoje ‘, nes ten nera laaabai svarbiu biografijos faktu /, gali pagalvoti , kad 80 % subjektu atejo tiesiai is sovietines nomenklaturos lizdo .Manau , dar idomiau butu panarsius archyve , jeigu komunistines liekanos ir KGB rezervistai su seksotais neistampe po namus .Sovietmeciu irgi viskas buvo tabu , tik viskam , ka siule partija , pritarti ir ploti kuo ilgiau .
Nieksai tupintis politikoje jau buvo persigande , kai per Garliavos tragedija pamate zmoniu galia ir norus   keisti korumpuota valdzia ir nekompetentinga teisesauga .Jeigu dauguma Lietuvos bukiu nors syki atmerktu akis ir prasikimstu ausis nuo buku , vulgariu , idiotisku Lietuvos teleprogramu ir iseti solidarei i taikias demonstracijas uz savo , kaip Tautos teises , tai valdzia senei tupetu uz grotu su savo kiseninias prokurorais , kabinetine ir telefonine teise praktikuojanciais teisejais , o partiju UAB , sukurti isisavinti , o trumpiau , pasisavinti piniginius sriautus , lektu i Rusijas , Amerikas , Briuselius .., nelygu kas kam
patarnavo ir kokius istatymus stume ...
Lietuva su tokiais pilieciais , kurie nesugeba net atkariauti savo Konstitucija , ateities neturi ...
Jus iseikite sestadieni i provincijos miesteli , nors po pietu , nors vakare , sutiksite 2- 3 zmones ..

Letas Palmaitis       2014-12-1 17:49

Ar gali būti laisva tauta (ir ar apskritai ar toji banda gali būti tauta), jei kiekvienas yra sužymėtas globalinėje elektroninės kontrolės sistemoje už tautos ribų net be teisės savo šalyje įsidarbinti arba disponuoti inėliais (įskaitant algas ir pensijas) be globalinės kontrolės su jos antenomis ir lustais? Pirma pasižiūrėkite į savo per prievartą be sutikimo ar referendumo turimus privalomus dokumentus, o po to kalbėkite apie laisvę.

pagal KT       2014-12-1 15:24

Konstitucija gali aiskinti,tik KT dvasios ir nesvarbu,kad konstitucijoje apie nieko neperasyta :DDD

Wwwwwwwwwwee       2014-12-1 14:28

282 !!! 2014-11-28 20:01 Zurnalistai,geriau paanalizuokite kokia torpeda musu prezidente paleido ir kas greciau gaus ta ekonomini gala,Lietuva ar Rusija?Kur didesnes aferos ten ar cia???Paverskite visu aferu masta pinigine israiska ir padalinkite is tikro zmoniu skaiciaus,kazka panasaus,kaip BVP skaicuoja…garantuoju,kad skaiciai butu ispudingai Lietuvos naudai..taip,kad maziau kaimynais domekites,o pasidomekite savo kiemu…beje,jei mazeja kainos uz nafta,tai kazkiek sumazes kaina ir Lietuvoje,o tai vel nesurinkti milijonai uz akciza…ir vel galvosukis valdziai,kokius dar mokescius uzkrauti patiems vargingiausiems ES pilieciams.
T

o jo!       2014-12-1 12:30

Putino Rusija-tikras išganymas ir panacėja mūsų valdžiažmogiams,kad dangstyti savo šunybes.Bet Rusijos greitai gali nebelikti.Ką tada vambrys Sinkevičius su savo pasekėju Žalimu aka Kaulu?

Taigi tam Mantas       2014-12-1 8:27

Kas jums Putinas, Jėzus Kristus, kad už visų nuodėmes (už teroristų, sprogdinančių namus ir žudančių vaikus, nusikaltimus; už Ukrainos valdžios, siunčiančios kariuomenę prieš savo gyventojus, nusikaltimus) turi atsakyti. Rusijoje žuvo savanoriai iš Rusijos, kurie niekieno neverčiami, tik pareigos padėti savo tautiečiams, važiavo kovoti už Ukrainos buvusių žemių laisvę.

Taigi tam Hmm       2014-12-1 8:22

Kas svarbiau visuomenei: ar kad jie patektų prie valdžios lovio, ar kad ką nors reikšmingo nuveiktų, priverstų valdžią ir teismus laikytis Konstitucijos ir jos nepažeidinėti.

Netylėkim       2014-12-1 6:56

-Mūsų politikai šiandien labai garsiai smerkia Rusiją, bet patys Lietuvoje kuria putiniško tipo „valdomą demokratiją“. Galią turintiems žmonėms stinga demokratijos supratimo. Juk Konstitucinis Teismas kartu su politikais nusprendė, kad tauta toliau nebegali kurtis savo gyvenimo taisyklių, kad tauta teisėkūroje daugiau neturi teisės dalyvauti. Tokiais sprendimais valdžia pasikėsino į konstitucinę santvarką, kurią piliečiai, remdamiesi Konstitucija, privalo ginti“, – aiškino D. Kuolys.

Hmm       2014-12-1 2:42

O kas toliau. Ar eis Lietuvos sąrašas į rinkimus?

stasegintuitaigiui       2014-12-1 1:08

rebiatos, ar jus is Lubiankos, ar ir vytenio gatvej varot antraeilese?

Mantas gintui       2014-11-30 23:51

Jo, jo, Putinas yra gėris. Paaiškinkite tai FSB susprogdintų Rusijos namų gyventojų artimiesiems, Beslane išžudytų vaikų tėvams, Ukrainoje žuvusių rusų motinoms. Kaip reikia nupulti, kad rašinėtum tokias bjaurias nesąmones.

Trupmenas gintui       2014-11-30 23:44

Labai giliai mąstai. Tiesiog nustebinai savo argumento jėga ir tikslumu. Va perskaičiau visus komentarus po šiuo tekstu ir žinai, pasakysiu - tavo įžvalga yra bene lakoniškiausia, o svarbiausia - skatinanti rimtai susimąstyti, ar kiekvienas, kuris moka spaudyti klaviatūros klavišus turi teisę vadinti save homo sapiens.  Tu priklausai tai genijų “iki žmogaus” populiacijai.

gintas       2014-11-30 23:23

Absoliutus glušas yra tas Kuolys - pateikdamas Putiną kaip absoliutų blogį.

pensininkas       2014-11-30 23:17

Valdžia visaip sterilizuoja Tautą, kad neišdulkintų.

StasiuiG.       2014-11-30 22:20

Manau, kad tokiems kaip tamsta bukiems nepraustaburniams ne IP, o IQ reikėtų fiksuoti: pamatai, kad id….as ir neskaitai, negaišti veltui laiko.

Štai tau       2014-11-30 21:33

Kaip sujudino Kuolys grybofilus ir putinofilus. Ale ne tik sujudino, bet ir parodė, jog jie niekuo nesiskiria.

Irenai       2014-11-30 21:27

StasioG. niekas neverčia dalyvauti šmeižto kampanijoje. Jis savanoris.

Irena Stasiui G.       2014-11-30 21:23

Labai nusivyliau Tamsta. Garsėjate analitiniais komentarais, bet darote elementarias tekstų suvokimo klaidas.
1. Čia gi ne Kuolio straipsnis, bet jo atsakymas į radijo klausimą.
2. Ar kurio nors mėnesio 17 d. buvote Daukanto aikštėje?
3. Ar matėte ten Lietuvių kalbos instituto direktorės suvežtus pavaldinius?
4. Ar matėte ten instituto direktorę?

Aš negaliu į Tiesos akcijas atvažiuoti. Per toli ir per brangu. Tačiau peržiūriu akcijų filmuotą medžiagą ir nuotraukas. Niekur nemačiau Kalbos instituto direktorės. Kur Tamsta ją matėtė?

Jei nematėte, kas verčia dalyvauti Valatkos 15min šmeižto kampanijoje?

Taigi StasiuiG       2014-11-30 21:04

Mano ten komentaras. Kritiška nuomonė ir yra kritiška. Seimo nariai dar ne taip turi būti kritikuojami.

StasysG--->p.Taigi       2014-11-30 20:17

Kodėl aš siūlau įsivesti IP? Ne dėl slaptumo atskleidimo. Man, skaitytojui, svarbu žinoti, kurie komentatoriai elgiasi nekorektiškai ar nemandagiai, pasirašydami tais pačiais vardais. Pvz, “Taigi”. Šitas Taigi ir Taigi prie A Patacko straipsnio Bravo. Jo komentaras, sakyčiau, ciniškas dar puikuojasi, nors mano supratimu turėjo būti pašalintas:———————-“Taigi     2014-11-23 19:29
Apie Patacką seniai žinoma, kad jis yra Landsbergio šuo, teroristinių polinkių megzta beretė. Su violetiniu judėjimu, kurį galimai sukūrė Landsbergis, kad Lietuvoje su Grybauskaite įtvirtintų konservų diktatūrą, pateko į seimą. Pateko į seimą tik berezumių, apkvailintų sukurtu melu apie pedofiliją, balsavimo dėka”.———Jei būtų IP, matytume kas yra kas.

Taigi       2014-11-30 19:21

Buvo čia toks Dėdulė, tai nuolat zyzė, kad komentarai neatitinka jo nuomonės. Dabar atsirado StasysG, kuris nuolat zyzia, kad portalas IP nerodo. Lyg nebūtų portalų, kurie atitinka jo pageidavimus. Pilna tokių portalų, ir manau, jog tai nėra gerai, kadangi IP rodymas gali reikšti duomenų apie komentuotojus atskleidimą. Slaptumas yra demokratiškos visuomenės požymis. Visose valstybėse, kurios linkusios į diktatūrą, daroma taip, kad lengviau būtų nustatoma komentuotojų tapatybė.

StasysG----p.Trupmenui       2014-11-30 19:21

Na kaip aš galiu būti tuo kalbininku p.Mikulsku, jei esu elektronikos inžinierius (Radioelektronikos fakultetą baigiau 1966 metais)?

Trupmenas StasiuiG       2014-11-30 19:07

Ne į kiekvieną š. komentatorius turi savo rankas kišti. O pats tikriausiai ir esi tas Mikulskas, nes dar nepažiūrėjęs į jo nuopelnus Vikipedijoj jau pasakei, kad jis “garsus”, o kai pričiupau, suradai argumentą save lapsusą ginti. Eik ten į 15 kapeikų ir komentuok pats save.

StasysG---->p. Trupmenui       2014-11-30 18:58

Nepažįstu aš to R Mikulsko. Nežinau, gal Jūs ir žymesnis už jį. Bet kai pažiūrėjau, ką apie jį rašo Lietuvių k. institutas, tai man nepasirodė, kad jis koks ten apsišaukėlis: “1997–2001 m. studijavo jungtinėje Lietuvių kalbos instituto ir VDU doktorantūroje. 2002 m. apgynė daktaro disertaciją Koreliuotų nominacinių sistemų funkcionavimas lietuvių kalbos tarmėse. 2002-2005 m. Leksikografijos centro mokslo darbuotojas. Nuo 2002 iki 2006 m. aktyviai dalyvavo Gramatikos skyriaus seminaruose svarstant naujosios lietuvių kalbos gramatikos koncepciją, nuo 2005 m. vienas iš leidinio Lietuvių kalbos gramatikos darbai redaktorių ir autorių, nuo 2006 m. Gramatikos skyriaus mokslo, nuo 2007 m. vyresnysis mokslo darbuotojas. Kartu su Axeliu Holvoetu pradėjo rašyti Naująją lietuvių kalbos gramatiką (2009 m. Gramatikos skyriaus internetiniame puslapyje paskelbti keturi jos skyriai). Konsultuoja ir egzaminuoja doktorantus teorinės sintaksės klausimais ir tt”.——O kodėl jam viešai niekas neprieštarauja, jei jo rašinyje netiesa,  aš nežinau. Nes esu tik skaitytojas.

Taigi       2014-11-30 18:51

Labai mokame tik į kaimynų kiemus dairytis ir kritikuoti, mokyti, kaip tvarkytis, tačiau savo kiemo nesugebame išsivalyti, visas mėšlinas. Ir komentarai rodo, kad net nematoma, kad Lietuvoje diktatūra, rūpi tik viso pasaulio problemos.

Juozapas---Tupmenui       2014-11-30 18:48

Sveiks Tamsta.
Taip pat persiprašau.
Esate teisus, dėl bandymo “užglušinti”.
Pilietinio nepaklusnumo, pilietinio pasipriešinimo tema yra tiesiog nuostabiai stebėtinai nemiela tiek maskolyno ordos, tiek mūsų vietinio režimo tiek NPT apologetams.
Juos visus vienija neapykanta laisvam žmogui.

valdžiažmogių       2014-11-30 18:46

mašina ir toliau traiškys laisvą mintį, bet kokį laisvo žodžio pasireiškimą. Tie patys komunistai valdo.

Juozapas--- ha ha hui       2014-11-30 18:44

Kuo Juozapas “pralaimėjo” demagogui?
Kad nemato reikalo įtikinėti buko melagio?
Kad nenori jog komentarai būtų nusukti “į lankas”?
Cha cha…

Trupmenas Juozapui       2014-11-30 18:43

Sveikas bičiuli. Atleisk, kad nesuskubau anksčiau pasisveikinti. Nesitikėjau, kad šitie pridurkai tokią ataką čia suorganizuos pilti iš kokių keturių arnotų vienu metu. Veiksmas buvo, matyt suplanuotas, parengti pabūklai ir sviedinių prisikrauta tokių šiek tiek aprūdijusių. Jie mano kad bendru triukšmu gali nesusigaudantį žmogų apkurtinti.  Argumentai - ne šios padermės stiprybė, todėl ramus pasiaiškinimas juos varo į pasiutimą. Jiems trūks plyš reikia užglušinti bet kokią diskusiją, nesirenkant argumentų, nes argumentai juos išduoda. Pažiūrėkim, kokį š. dar jie pavarys tryzniai.

ha ha        2014-11-30 18:31

gal kas žinot kiek akcijų Rotčildas turi Lukoile?
ir kodėl Lukoilas siurbia naftą Irake, bei kelia ten bneramumus? Juk jo valdytojas, tas iš Azerbaidzino, yra Putino draugs geras.

Kodėl Transpierance iki šiol neviešina didžiųjų kampanijų savininkų? Ar neturim demokratinę teisę žinoti, pons Kuoly?

Trupmenas StasiuiG       2014-11-30 18:25

Ir tamsta, kaip ir “tiesiog juokinga” išsidavei, ko čia atklydęs. Skaičiau aš tą, anot tamstos: “žymaus lietuvių kalbininko Rolando Mikulsko str.“Operacija „y“”. Ar galėtum man atsakyti, kuo tas kalbininkas žymus,kokius jis yra veikalus parašęs, kad tokį kabini jam superliatyvą. Mano žiniomis jis žymus skundų rašinėtojas, o ne kalbininkas. Minėtas jo opusas yra tipiškas šizofreninis blūdas. Siūlaiu neskaičiusiems paskaityti. Tiesa, to straipsnio tema visai ne apie Kuolį ir nesuprasi, kodėl ten jis mėginamas prikergti. Kuolys ke kalbos, o literatūros institute dirba, tamsta StasyG susibalamūtijai.
Nepatinka jums Kuolys, daug kam nepatinka, nes nepatogiai kartais pasako apie trypiamą teisingumą. Tai negana to, kad trypiate teisingumą, tai dar jūs norit ir tą kuris apie tai kalba vienu ypu sutrypti.
pagautas esi už liežuvio galo švonderiuk StasyG.

ha ha        2014-11-30 18:21

Juozaps nedrįst prisipažint, kad pralaimėjo! smile)

O juk visada galima pataisyti klystantį. Tai juk taip kriksčioniška:))

Juozapas ---juokingasui       2014-11-30 18:18

Nesiruošiu užkibti ant šalutinės temos primetimo kabliuko.
Šnekėkis pats su savimi -tu man neįdomus.

Beta        2014-11-30 18:16

Stasys šedbaras 1981–1982 m. buvo kadrų inspektorius, juriskonsultas vienoje iš Vilniaus ūkinių organizacijų!!!

atviro melo pavyzdys       2014-11-30 18:15

neturim argumentų tai melo gausa užpilsim?
agentas keverzoja:
:
“...o Kuolys mums siūlo kurti sorošistinę demokratiją be nacionalinės valstybės, be sienų,  neginamą ir “atvirą” bet kokiai invazijai…”
:
Kada, kur D. Kuolys rašė ką nors panašaus, agentas nenurodo.
Nesivargina.
Nes D.Kuolys tokių dalykų niekada nėra sakęs.
Tiesiog agentas ima baubą Sorošą ir klijuoja tą baubą Kuoliui.
Gal kas prilips prie musgaudžio.
Kad tas musgaudis ne klijais o melo šūdu teptas, tarsi nesvarbu.
Tipiškas kegebistinio agento veikimo modelis.
Tas pats daroma Ukrainos atžvilgiu.
Melas liejasi per kraštus net nesivarginant paneigti akivaizdžių melagysčių.
Uždusinti melu, paskandinti mele -tai vis ruskijos stilius.

tiesiog juokinga       2014-11-30 18:10

Juozapai, apie NAUJĄ PASAULIO TVARKĄ  pirmas prabilo Gorbačiovas Prahoje, jei ką...

Po to apie ją ir Demografijos sumažinimą kalbėjo JAV pilkasis kardinolas, dvigubu agentu laikomas Putino ir Rotschildo draugas Kissingeris…

Dar džiaugiemės wikipedia. Bet jau įkurta WIKIMEDIA kontroliuojanti Wikipediją. Jai vadovauja Lilla Tretikova iš Sovietų sąjungos. Kai Stiv Jobsas pristatė savo APPLE produktą 1984, jis pasakė, kad šie kompai sugriovė Orwello aprašyta pranašystę apie NAUJĄ PASAULIO TVARKĄ “1984”.
Bet jis suklydo. Atvėrus sienas Rusija, su savo “disidentų” pagalba susižėrė naujas technologijas ir kaip tik šie metai galimai tapo lemtingi… nedauk trūko, kad visas pasaulis pajustų rusiškai chazariško čebato aulą...

vakaru pasaulio pabaiga!       2014-11-30 17:54

Гибель Boeing на Украине как символ конца западного мира (straipsnis) i kokia demokratija atejome!Kuoly ka manai apie Boinga? Cia toks pats lakmuso poperelis kaip ir Garliava! Tik rusofobija reikia atmesti!

tiesiog juokinga       2014-11-30 17:50

Putinas kuria “putinišką demokratiją“su stipria valdžia, o Kuolys mums siūlo kurti sorošistinę demokratiją be nacionalinės valstybės, be sienų,  neginamą ir “atvirą” bet kokiai invazijai… mat piliečiai pajėgūs susitvarkyt savo reikalus… kur mums tai girdėta?

Sorošas Lietuvoje įkūrė ALF - Atviros Lietuvos Fondą, kuris įkūrė Pilietinės demokratijos institutą ir jo vadovu paskyrė D.Kuolį.

Kas to instituto rėmėjai ir draugai? Nagi žiūrim iš “pilietininkų” Civitas   portalo.
a) Sorošo ir Rotschildo įkūrtas Transpierance internacional, Muravjovo valdomas. Tikslas - naikinti vietinę korupciją, bet negaudyti stambių tarptautinių ryklių (taip buvo pasakyta ankstesniam vadovui Juozapavičiui) . JAu vien paskolos iš TVF, PB, su politekonominiais reikalavimais liudija apie pasaulinio lygio korupciją, nes reikalavimai leist privatizuoti nacionalinio svarbumo objektus būtent internacionalinėms bendrovėms apie tai ir liudija… . Pusrytinės arbatėlės žuralstams Transpierance irgi apie tai liudija… 

b) Psichiatro D.Pūro įsisteigtas Žmogaus teisių stebėjimo institutas. Vadinasi greičiausiai Kuolys žinojo apie Pūro su Slušniu planą šturmu paimti mergaitę iš Venskų, tad kam nukreipė tą judėjimą prieš Prezidentę? Nepatinka,kad greta tvirtą valdžią turinčios Rusjos ir tvirta valdžia Lietuvoje bus? Na, ir Putinui tai nepatinka, jei ką.

c) Baltijos-Amerikos partnerystės programa (BAPP) Tai čia jau konkrečiai su ryšiai su SOROŠU. O gal jį jau pakeitė kitas Rotschildų draugas?
Šiaulių laikraštis: “Jau penktus metus Atviro Lietuvos fondo administruojama Baltijos – Amerikos partnerystės programa Lietuvoje (BAPP) inicijuoja ir remia programą, skirtą savivaldybių ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimui plėtoti, bendromis lėšomis remiant atitinkamose savivaldybėse įregistruotų nevyriausybinių organizacijų projektus. “

c} rusiškas portalas jaunimui vjk lt.

d) draugas ir rėmėjas SVED BANK.

e) Neokairės laikraštis Post Scriptum
bernardnai ir t.t.

Taigi       2014-11-30 17:48

Juozapui reikalingas egzorcistas, kad iš jo vidaus velnius išvarytų.

StasysG       2014-11-30 17:44

Autorius D Kuolys šiuo straipsniu lyg ir kritikuoja valdžią . Turėčiau džiaugtis. Bet kai paskaičiau žymaus lietuvių kalbininko Rolando Mikulsko str.“Operacija „y“ Lietuvių kalbos institute” (15min), tas džiaugsmas išgaravo. kad ir dėl šios citatos:—-”...Kai prezidentūra yra taip susirūpinusi lituanistine plėtra, tai gali pro pirštus žiūrėti į jų lyderių bei ideologų neskanius akibrokštus viešumoje. Tuomet „lituanistinio istorinio naratyvo“ konstruktorius, garsus visuomenininkas D.Kuolys gali saugiai Daukanto aikštėje rengti kreidelių akcijas, o jo bendražygė lituanistikos baruose J.Zabarskaitė iš savo kieta ranka valdomo Lietuvių kalbos instituto į tą pagrindinę Lietuvos aikštę violetiniam svingui gali atsivesti visą būrį savo pavaldinių”. Tyla po šio straipsnio pasirodymo apie betvarkę lietuvių kalbos institute. Vadinasi, parašyta tiesa.

Juozapas---StasiuiG       2014-11-30 17:35

Aš neužsiimu copy/paste’nimu.
Net linkų/nuorodų nemėtau.
Šiuo klausimu kreipkitės į pikasių ar kt.
Pretenzijas man -atmetu.

Juozapas---tiesiog agentėliui       2014-11-30 17:28

Na, nesirūpink.
Juozapas tikrai žino kas yra Sorošas ir kokie jo tikslai.
Prie ko čia Juozapas ir šnekos apie pilietinį nepaklusnumą ir pilietinį pasipriešinimą tame tarpe ir Naujajai Pasaulio Tvarkai?
Neįgudusia akimi matosi, kad tu nori tik trukdyti piliečiams kalbėti ir susikalbėti.
Kad tu su taigisu liautumėtės pūsti miglas pasakysiu labai aiškai ko nebegalėsi “interpretuoti”:
Juozapui nepakeliui nei su bilderbergais nei su putlerio orda.
Laikau Lietuvai pražūtingais tiek vieną tiek kitą.
Ar aišku?
Laikau save NATO narystės šalininku nes šiuo metu, kuomet turime ir dar ilgai turėsime kaimynystėje banditišką ruskiją, kitos alternatyvos kol kas nėra.
Narystė ES turėtų likti tik ekonominiu formatu pasitraukiant iš politinės briuselyno sadomijos.
Santykis su ruskija- kaip su didelį, nuolatinį  pavojų keliančiu dariniu su kuriuo neturėtų būti jokių “draugiškų” ryšių įskaitant ir bendrų verslų. Visiškas atsiribojimas nuo ruskijos kaip nuo maro.
Geriau gyventi apsieinant be dalies pelnų kurių paprasti piliečiai ir taip nemato, nes pelnus už ruskynui parduotus sūrius pasiima oligarchai, o piliečiai turi iš savo kišenės dengti oligarchų nuostolius kai banditų orda sugalvoja eilinį embargą.
Kai nustosime ieškoti pelnų ruskijos rinkose, rasime rinkų kitur.
Tereikia įsisąmoninti, kad ruskija kaip rinka mums neegzistuoja ir niekuomet nesigundyti jos vilionėmis. Manau, kad verslai su ruskija turėtų būti uždrausti įstatymu, kaip keliantys grėsmę nacionaliniam saugumui.
Santykiai su briuselynu turėtų likti Šveicarijos, Norvegijos šalių pavyzdžiu, kuomet ekonominis bendradarbiavimas yra labai glaudus, bet be politinių prievolių.
Euro turėtume atsisakyti ir vykdyti savarankišką finansų politiką.
:
Ar dabar pakanka informacijos, kad liautumeisi meluoti ir brukti man į lūpas ko nebūta?

StasysG       2014-11-30 17:26

Na jei jau toks purvasklaidinis portalas Delfi įsivedė IP, tai pažangus ir intelektualus portalas TiesosLT galėjo iš pat pradžių tai padaryti. Dabar visai neaišku, kiek čia revoliucionierių tautos vardu komentarus tratina kaip iš kulkosvaidžio - copy-peist. O gal p. Kuolio Redakcijai tai naudinga? Tautos balsas?

Arvydas       2014-11-30 17:21

“Galią turintiems žmonėms stinga demokratijos supratimo”- labai mandagus pasakymas.
Esu įsitikinęs, kad dauguma tų “galią turinčių” puikiai suvokia demokratijos esmę. Todėl visokiais būdais, tame tarpe ir ciniškais (o kaip kitaip pavadinti nuolatinius bandymus Lietuvos tautą atriboti nuo bet kokių pilietinių iniciatyvų?), bando įtvirtinti savo kuriamą sistemą.
Sistemą, kuri jokiu būdu nevadintina demokratine.

M ES       2014-11-30 17:15

“perspjausim” putinišką demokratiją.....

Taigi       2014-11-30 17:13

Lietuvos Konstitucijos 4 straipsnis: Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus.

Paprastai reiškia, kad svarbesnė nuostata rašoma pirmoje vietoje. Lietuvos piliečių referendumu priimta Konstiutucija pirmoje vietoje nurodė tiesioginę demokratiją, tačiau realiai viskas yra atvirkščiai. Tiesioginė demokratija buvo vos gyva, paliegusi, Konstitucinis teismas ją pribaigė.

tiesiog juokinga        2014-11-30 17:00

kai Juozapas nežino kas toks Sorošas ir kokie jo tikslai.

Trupmenas to "Tiesiog juokinga"       2014-11-30 16:58

Iš tikro tiesiog juokinga, kaip tamsta, komentatoriau “Tiesiog juokinga”, būdamas Grybauskaitės, konservatorių ir Putlerio fronto propagandistu neišmokai įmantriau įvynioti demagogijos į sunkiau atpažįstamą čecholą. Tu juk sakai, kad referendumai mums iš viso daugiau nebereikalingi, nes “Svarbiausiais klausimais, sprendžiamais referendumu pagal Konstituciją jau pasinaudota. Išėjom iš okupacijos, nusprendėm su kuo draugausim, dbar tereikia susitvarkyt savam kieme.” Dabar savam kieme ir tvarkosi sava tavo chebra. Tai tau labai baisu, kad anot tavęs “laisvos asmenybės” nesuvaldo savo ego ir ima sakyti, kad tie tavo tvarkdariai valstybę tvarko į tikrą pražūtį. Iš kokios partinės irštvos esi išlindęs, nabage?

Juozapas---taigisui       2014-11-30 16:54

Bėdžiau tu bėdžiau.
Esi beviltiškai apgailėtinas.
Stovi liūdnas ir vienišas su ta savo putlerio reklamos afiša.
Ir nieko apart propagandos ir demagogijos tu negali pasiūlyti.
Nykuma.

Juozapas---tiesiog juokingasui       2014-11-30 16:51

Esi tiesiog melagėlis.
Labai primityvus melagis.
Na, smarkuoli -lysk iš plyšio ir rodyk pirštu tą vietą kur Juozapas, ar kas kitas iš tavo paminėtų laisva tauta laiko langus daužantį “zbrodą”.
Deja, tu to negali padaryti nes nerasi tokio mūsų pasisakymo.
Pilietinis nepaklusnumas , pilietinis pasipriešinimas nėra kriminalų siautėjimas daužant vitrinas ir deginant automobilius.
Tikras nepaklusnumas, pasipriešinimas chuntos režimui yra pilietinio Orumo Aktas, kuomet save, savo šalį  gerbiantys piliečiai parodo, kad jiems nepakeliui su tais kurie pamynė piliečių orumą ir naikina Tautos namus -valstybę.
Kadangi koks ruskyno agentas džiaugtūsi riaušių organizavimu, o tu riaušėmis gąsdini, musėt esi kažkoks vietinės kontoros pašvinkęs agentėlis, režimo šknų kamštis.
Jukš iš čia smirdale. Tau ne vieta tarp žmonių. Jukš.

Taigi tam tiesiog juokinga        2014-11-30 16:45

Jeigu tiesioginės demokratijos nėra, tai ir eina į gatves, ir daužo seimo langus. Jeigu yra tiesioginė demokratija, tai žmonėms nereikia kelti riaušių, nes jie savo valią gali pareikšti referendumo apylinkėse.

Taigi Juozapui       2014-11-30 16:43

Todėl, kad tokie lyginimai neatitinka tikrovės. Rusijoje jau daugiau demokratijos nei Lietuvoje. Realybės nematote, kadangi jaučiate nesveiką neapykantą Rusijai.

tiesiog juokinga       2014-11-30 16:33

kai Juozapas, 123 ar Kuolys su Šliužu tiki, kad “laisva tauta” yra ta, kuri eina į gatves ir daužo seimo langus. Jei taip būtų, tai laisviausia reiktų laikyti “sovietinę tautą” po spalio revoliucijos.

Laisva tauta susideda iš laisvų asmenybių. Asmenybių, kurios suvaldo savo ego, o ne atviksčiai. 

Svarbiausiais klausimais, sprendžiamais referendumu pagal Konstituciją jau pasinaudota. Išėjom iš okupacijos, nusprendėm su kuo draugausim, dbar tereikia susitvarkyt savam kieme.

Juozapas---taigisui       2014-11-30 16:32

O tai jau kodėl neturėtume lietuviško režimo lyginti su putlerišku?
Dėl to kad trukdo tavo sutrinai propagandai?
Žinau apie ką tu maskoliaus gabale svajoji - kad pas mus prasidėtų sumaištis, kad tame bardake tavo šūdinos imperijos agentai perimtų vadovavimą ir nuvairuotų Lietuvą į tavo neūžaugos fiurerio glėbį.
Pasvajok.

Taigi       2014-11-30 16:24

Gal gana su Rusija lyginti. Lietuvą nebent tik su Šiaurės Korėja galima lyginti
http://it.lrytas.lt/ismanyk/policija-gales-slapta-rinkti-jusu-duomenis-ir-atjungti-interneta.htm

Ar priims įstatymo pataisymą, ar nepriims, tai nieko nereiškia. Jau nuo vasaros tai vykdoma,įstatymo priėmimas tik įformina Konstitucinio teismo antikonstitucišką nutarimą. Ir tai, kad straipsnelius rašinėsite ir radijuje piktinsitės, nuo to niekas nepasikeis.

Juozapas       2014-11-30 16:22

StasiuiG > Nelabai supratau dėl teksto sukūrimo trukmės. Turite pretenzijų?
Revoliucija. Tai tik žodis. Galite vadinti kitaip. Bet kuriuo atveju senas režimas pats save pakeisti neįgalus, kaip ir bandymai “pagerinti” režimą pagal režimo sukurtas taisykles. Jūs bijote žodžio “revoliucija”? Manau kad jeigu pavadinsiu kitaip, esmė nesikeis- Jūs nesiliausite bijoti.
“-Nebijokite”, taip pasakė minioms Jonas Paulius II. Minios išgirdo ir suprato tų žodžių prasmę. Maža to -žmonės liovėsi bijoti. Tai tapo komunistinio režimo galo pradžia. Mūsų režimas yra ano režimo produktas, perdažytas “moderniomis” spalvomis. Po nelygiu dažų sluoksniu stūkso tie patys vergoviniai, baime paramstyti sovietizmo stulpai.
“Mano sukurtais įstatymais”? Gal pablūdote?
Aš nekuriu įstatymų. Aš tik keliu klausimus ir siūlau idėjas svarstymui.
Darau tai be drebulio būti apkaltintam sąmokslo ruošimu. Nes tam tikra prasme kiekviena revoliucija, nacionalinis išsivadavimo judėjimas ir yra sąmokslas.
Svarbu UŽ KĄ ir PRIEŠ KĄ.
Šio režimo aš nelaikau legitimiu. Kai taip pradėsite galvoti Jūs, Jonas Petras ir Marytė su Onute -tuomet atkris pati sąmokslo sąvoka. Nes Visos Tautos nuomonė nebėra sąmokslas.
Sąmokslas yra veikimas prieš Tautos valią.
Būkite pirmiausia laisvas viduje savęs, tuomet niekas negalės iš Jūsų atimti Laisvės.
Kai Laisvė ne vidinė, o tik išoriška, ją bet koks prašalietis praeidamas gali nugvelbti. Kas su mumis ir atsitiko postsąjūdiniais laikais.
Mes nesaugojome Laisvės savo širdyse.
Mes liovėmės budėti.
Todėl mus ir apvogė.
Nebijoti ir budėti -piliečių pareiga.
Tai kartu ir Privilegija kurios vergai niekada neturi.
:
“-Kodėl mes Laisvės prašome,
Ar gi laisvi taip elgiasi?”

Petras       2014-11-30 16:06

Manyčiau, kad mūsuose sukurta “obamiška demokratija”, t.y. amerikoniškos
finansinės oligarchujos kolonija, su okupacine kariuomene, paskirtu gauleiteriu, plūstančiu kaimynus ir dedančiu visas pastangas, kad Lietuvą
kuo gyliau būtų įklampinti į skolas, t.y. finansinę vergiją metropolijai.

StasysG---->p.Juozapui       2014-11-30 15:57

Per 26 minutes parašėte tokį ilgą tekstą?..  Matau, kad siūlote revoliuciją. Su Jūsų sukurtais įstatymais?

Trupmenas StasiuiG       2014-11-30 15:54

Remdamiesi Jokubaičio formuluote susiaurinate ir supaprastinate problemą. Jokubaitis atrado visų bėdų šaltinį, dėl elito nesusiformavimo kaltes suversdamas universitetams. Palaukit, gerbiamieji, ar Valensa mokėsi Universitete? labai mechanicistinis supratimas, kad štai yra kažkoks Universitetas, tarytum fabrikas, kuris turi pagaminti tiek ir tik akumuliatorių, kad miesto transportas galėtų išvažiuoti į gatves, - ar ne taip jis samprotauja. Sadūnaitė ir Terleckas (nors tas ir ragavo ten kažkokių sovietinių mokslų) irgi kaip elitas nebuvo nei rengiami, nei ugdomi, bet supratimą apie visuomenėje vykstančius procesus ir atsparumą išsiugdė nesulyginamai elitiškesnį ir vertybiškai grynesnį nei koks nors universitetinis elitinis šliurinas Šindeikis.
Universitetas išugdė armiją Radzevičiaus tipo žurnalistų (neapsiverčia liežuvis tą publiką šiuo žodžiu vadinti). Ne universitetų pareiga ugdyti teisingumo jausmą ir ugdyti moralinius autoritetus. Ko universitetas gali išmokyti, tai įgūdžių susirinkti informaciją, ją analizuoti, susisteminti pagal tam tikrus metodus, apibendrinti ir sklandžiai formuluoti išvadas. Universitetinis išsilavinimas gali kažkiek prisidėti prie erudicijos formavimo, tačiau ne teisingumo jausmo. Joks studentas nestatomas į rinkimosi situaciją tarp blogio ir gėrio, melo ir tiesos. Tą priedermę turėtų prisiimti bažnyčia, bet mūsiškė kažkodėl jos kratosi, nes dėl žinomų bet nutylimų priežasčių yra perimta valdžios, gal net pakabinta per hierarchus ir gravituoja stačiatikių cerkvės pramintu klystkeliu.
Elitas yra, bet ne ten jo reikia ieškoti ir iš Universiteto ko nors tikėtis. Ten gaminami paternalistai ir mazgajobai.

marksistams Kristaus nereikia       2014-11-30 15:52

nesupranta partškolų mokiniai, kad VISOS problemos senai senai žmonijos išspręstos.
Jo vardas - Kristus.
Bet žydeliai neigia savo tautietį, sukūrė komunizmą-ateizmą ir ieško debiliukai partškolų mokiniai diagnozių, receptų - kurie niekur neveda.
O komunistėliai tik džiaugiasi ir toliau lobsta.

Juozapas---StasiuiG       2014-11-30 15:45

Nenorėčiau nugrimsti į kosminio dydžio diskusijas “kas yra elitas”.
Kodėl?
Todėl, kad mokyti visuomenę pilietinio nepaklusnumo, pilietinio pasipriešinimo gali tie kas gali tai padaryti kokybiškai ir efektyviai bei prisiimti lyderystės iniciatyvą.
Pasipriešinimas niekada neatsiranda be lyderių jeigu kalbėti apie pasyvią ir tamsią visuomenę.
Pasipriešinimas lyderius išaugina tik brandžiose tautose kurioms nereikia mokintis orumo, savigarbos abėcėlės.
Mūsų atveju reikalingi lyderiai kurie patys savo pavyzdžiu uždegtų žmones atsikratyti to prakeikto nuolankumo.
Kad nelipti ant senų grėblių lyderiai turėtų būti ne pavienės asmenybės o organizacija kurioje sprendimai priimami kolegialiai.
Naujų vadų mums nebreikia nes vadai visada turi polinkį išsigimti į drakonus.
Kolegialiai valdoma struktūra taip pat neapsaugota nuo degeneravimo, tačiau yra vienu laipteliu aukščiau nuo pavojaus.
Bet koia Išsivadavimo organizacija neturėtų pastatyti savęs aukščiau nacijos.
Todėl pasišovimas vaduoti kraštą nuo chuntos režimu privalo būti nuo pat pradžių susaistytas priesaikomis, kurias sulaužiusiems nebūtų taikomos jokios išimtys.
Priesaikos institutas ytra vienas svarbiausių Valstybėje. Musyse į priesaiką galima valytis kojas nes už priesaiką yra aukščiau esančių orakulų - teismai.
Tokios nesąmonės kai galimai priesaiką sulaužęs asmuo tūno poste kol teismai neįrodo tokiu laužytoju esan, yra nesamonė.
Jeigu iškyla rimti kaltinimai dėl priesaikos laužymo -kaltinamasis privalėtų automatiškai palikti postą privaloma tvarka ir tik po to laukti teismo sprendimo.
Pasipriešinimo lyderiai, pasipriešinimo organizacijos ir struktūros privalo savo pavyzdžiu modeliuoti vvadovavimo valstybei principus kuriais remiantis būtų raįomi atkurtos piliečių valstybės įstatymai.
Pasipriešinimo judėjimui plečiantis ir tampant masišku, visaliaudiniu - naujai susikurta organizacijos įstatų struktūra tampa didžiosios visuomenės dalies Konstitucja kuri nustelbia esamą režimo įstatyminę bazę.
Ir kai režimo įstatymai veikia tik popieriuje, o visuomenę reguliuoja revoliucijos nustatytos normos- režimą ištinka kolapsas.
Taip atsitiko Sąjūdžio laikais, kuomet Sąjūdis iškėlė naujas bendravimo normas ir kurios tapo neformaliais įstatymais pakeitusiais režimo tvarkas.

emigruoja, kas turi savigarbą       2014-11-30 15:27

o komisarai komunistai pedofilai toliau engia litovcus - norinčius “gero” pono

StasysG----->p.Juozapui       2014-11-30 15:19

Geari parašėte: “Vietoje nesibaigiančių diagnozių, rypavimo- t.y. tiesiog tauškalų, deretų pradėti pagaliau mokyti žmones pilietinio nepaklusnumo abėcėlės.”. Bet klausimas: kas bus MOKYTOJAI? Elitas, tikras, bet kokie prekybininkai. Bet ELITO beveik nėra ir universitetai jų neberuošia, kaip aiškina prof Jokubaitis: ““Dabartinis universitetas pataikauja visuomenei, o ne ją FORMUOJA ir UGDO. Tas, kuris turėjo būti visuomenės priešakyje, atsidūrė jos gale. Demokratija kaip politinė santvarka nemėgsta kultūrinio elito ir būtent todėl universitetai būtinai pataikauja vulgariems demos įsitikinimams, skoniui ir nuotaikoms. Demokratija nuolatos susiduria su problema – kaip sukurti demokratinės daugumos skoniui n e p a t a i k a u j a n t į  Elitą. Visuomenės d a u g u m a   negali sukurti Elito, nes dažniausiai turi neelitinę elito sampratą. Elito kūrimas yra sunkus demokratijos uždavinys.”

> net juokinga        2014-11-30 14:59

Mylimas jūsų patriarchas pasirašė Konstituciją ir pats užmiršo ką pasirašė ? Kai netapo prezidentu-  Tautą išvadino šunauja ir ėmė gąsdinti referendūmais. Pats galvok ir dėliokis faktus, o ne vadovaukis svetimomis mintimis…

Nusivylimas       2014-11-30 14:54

Ar sapnavosi nemiegant man,ar tiktai Zemes Referendumo ikarstyje is valdzios girdejosi siulymai ,kad sumazinti Referendumo paskelbimo iniciavimui reikalinga parasu skaiciu iki 200 tukstanciu parasu ?Kur ta ideja dingo dabar?O siaip-koks nuvertinimas savo rinkeju,manant,kad jie nubalsuotu kokias nors su zmogaus teisemis prasilenkiancias pataisas Konstitucijoj.Ziurekit zmones,kaip jus ,,vertinami” !Patiko Juozapo komentaras.

123       2014-11-30 14:53

  Laisva tauta bus tik tada, KAI dar nepriemus durnu valdzios sprendimu, jau EIS I GATVES IR PARODYS, kad tokiu sprendimu ir tokio durniu darbo tautai nereikia.
  Laisva tauta bus tik tada, KAI PRADES MASTYTI, o ne tiketi piarscikais ir melagiais is seimo, prezidenturos, konst.teismo ir kt.institutu, kurie plauna smegenis be jokios atsakomybes palaikomi partiju.
  Laisva tauta bus tik tada, kai PATI SPRES svarbius visai tautai klausimus, o ne kai UZ JUOS NUSPRES kazkokie siauru interesu padarai.

StasysG       2014-11-30 14:42

Palyginkime 2 akademikus.  dr. D Kuolys rašo čia: “Kas yra referendumai laisvame krašte? Tai yra tautos gyvenimo savikūros būdas. Referendumais tauta kuria savo gyvenimo t v a r k ą.  Tai laisvos tautos esmė. Ji buvo suvokiama Lietuvoje nuo senų laikų”. O štai prof A Jokubaitis irgi TiesojeLT nėra toks optimistas apie tautą-visuomenę: “Dabartinis universitetas pataikauja visuomenei, o ne ją formuoja ir ugdo. Tas, kuris turėjo būti visuomenės priešakyje, atsidūrė jos gale. Demokratija kaip politinė santvarka nemėgsta kultūrinio elito ir būtent todėl universitetai būtinai pataikauja vulgariems demos įsitikinimams, skoniui ir nuotaikoms. Demokratija nuolatos susiduria su problema – kaip sukurti demokratinės daugumos skoniui n e p a t a i k a u j a n t į  Elitą. Visuomenės d a u g u m a     negali sukurti Elito, nes dažniausiai turi neelitinę elito sampratą. Elito kūrimas yra sunkus demokratijos uždavinys. Universitetai šiandien vis labiau tampa masinės kultūros dalimi. Vietoj studentų protų ir sielų kėlimo į naujas dvasinio gyvenimo aukštumas jie atiduodami masinės kultūros įtakai. Nepaisant to, kad demokratijai kaip politinei santvarkai reikia aukštos kultūros žmonių, masinis aukštasis mokslas vis labiau virsta masinės kultūros universitetu. Šiandien jau niekas negali pasakyti, kad universitetuose dirba dvasios aristokratai. “——- Kuris jų teisus? Tam reikėtų juos susodinti prie vieno stalo ir išklausyti. Būtų įdomus pikalbis.

Ka reikia zinuoti       2014-11-30 14:35

apie demokratija!http://www.youtube.com/watch?v=mxj6jqnTRDs#t=163

Ne suprantu prie ko cia Putinas?       2014-11-30 14:25

Juk istojome i EU-turbut jau 3 komunizmo reinkarnacija! Tarybu sajunga 70-80 metu buvo daugiau patrauklesne nei viska reguliojanti,kontroliojanti EU marxistu-marazmatiku valdzia!

To net juokinga 2014-11-30 14:12        2014-11-30 14:23

Sakau jums pilieti, nieko nėra blogiau ir įžūliau kai ignoruojama LR Konstitucija, kurios 9 straipsnis reglamentuoja:

Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.
Įstatymo nustatytais atvejais referendumą skelbia Seimas.
Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 300 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę.
Referendumo skelbimo ir vykdymo tvarką nustato įstatymas.
..............
LIETUVOS RESPUBLIKOS
AUKŠČIAUSIOSIOS TARYBOS PIRMININKAS
VYTAUTAS LANDSBERGIS

Vilnius, 1992 m. lapkričio 6 d.

Kas dar tamstai neaišku ? Iš kur ta nepamatuota baimė ? Iš kur tie “juokai” ?

Juozapas       2014-11-30 14:14

Iš pirmo žvilgsnio viskas straipsnyje įvardinta kaip ir teisingai.
Vis tik susižavėjimo nepareikšiu. Kodėl?
Pirma- tai eilinis padėties konstatavimas, eilinė diagnozė.
Parypavimas. Aja jai, kaip blogai.
Antra slinktis į piliečių teisių ribojimą prasidėjo ne šiandien ir ne pernai ir ne prieš dešimt metų.
Tai kas vyksta dabar yra tiesiog logiškai natūrali tąsa ir tiek.
Galima parašyti nors ir dar tūkstantį valstybę pjaunančios ligos diagnozių, tačiau jeigu nebus pradėtas gydymas, neišvengiamai judėsime link paskutinės diagnozės kurią surašys patalagoanatomas.
Skrodimas parodys visą teisybę.
Nereikia baigti filosofijos magistro studijų, kad pasakyti kodėl vyksta tai kas vyksta “musyse”.
Tai vyksta, valdžia elgiasi chamiškai todėl, kad mes, piliečiai leidžiame.
Netramdomas chuliganas aplinkinių pasyvumą suvokia kaip leidimą elgtis chuliganiškai.
Kodėl putkinas šiuo metu taip, agresyviai elgiasi?
Todėl, kad mano esas nebaudžiamas.
“-O ką man padarysite?”, klausia chamas/banditas?
Nesulaukęs kieto ir nedviprasmiško argumento į tarpuragę, chamas/banditas lieka įsitikinęs, kad tik nuo jo norų priklauso tai kaip jis elgsis.
Dabartinis Lietuvos režimas mislija analogiškai - darysime tai ką norime, nes nėra jokio preteksto taip nesielgti.
Valdžiai nesielgti chamiškai neuždrausi sugėdijimais, moralizavimais ar pabarimais.
Tik neišvengiamas atpildas, bausmės baimė gali priversti valdžiažmogius nesielgti chamiškai.
Jokie rinkimai nieko nepagelbės, ypač dabar, kuomet “rinkimų” sitemą jau sustyguota režimo naudai.
Esame tokioje valstybės užvaldymo fazėje, kad žaisdami pagal režimo sukonstruotas taisykles visada būtume pralaimėtojai.
Vietoje nesibaigiančių diagnozių, rypavimo- t.y. tiesiog tauškalų, deretų pradėti pagaliau mokyti žmones pilietinio nepaklusnumo abėcėlės.
Per dvidešimt kelis metus tos abėcėlės ne tik nesimokėme, bet net gi sava valia pamiršome elemntarius dalykus kuriuos naudojome Sąjūdžio laikais.
Pakeisti esamą padėtį gali tik aktyvus pilietinis pasipriešinimas režimui.

Pons       2014-11-30 13:57

Kuoly - kaip prieš 25 metus kalbėjot, taip ir iki šiol kalbat tą patį per tą patį ( buvo SSSR - dabar Rusija, buvo Gorbis - dabar Putinas ir t.t. ). Per tą laiką daug kas vis tik pasikeitė - ir Rytai ir netgi mūsų taip numylėti Vakarai.

beje        2014-11-30 13:53

Žinių radiją visada laikiau padoriausiu žinių skleidėju. Bet kaip ten atsidūrė D,Arlauskas į direktorių postą? Ar jis jau taip tikrai nuoširdžiai liustravosi? Gal ir patikėčiau, jei ne ta jo propaganda, kad į Lietuvą reikia užvežti darbininkų iš rusakalbių šalių. Kodėl nesiimti vidinės migracijos iš rajonų, kur vyrauja bedarbystė į rajonus, kur trūksta darbo rankų? Kad ir į Klaipėdą, kur rusakalbiai jau visaibaigia išstumti lietuvius. O kai   išstums, tai ir referendūmus jau bus galima “demokratiškai” organizuoti. Tereikia dar ššiek tiekKuoliui su šliužais palaukti… smile

iš Dainiaus R. blogo       2014-11-30 13:45

Verslininkas A. Rakauskas laukia paskutinio žurnalistų teismo. Sulauksime visi grin

By Dainius Radzevičius | 2014/01/17
Šiuo metu klausausi “Žinių radijo” savininko, verslininko Augustino Ragausko laidos ir pamokslo “Verslumo dvasia“. Tame pokalbyje dalyvauja ir žurnalistė Ingrida Stankevičienė. Nustebino ir šokiravo verslininko viltis sulaukti laikmečio, kuomet žurnalistai ir kiti asmenys už savo veiklą viešoje erdvėje būtų teisiami kaip už nusikaltimus žmogiškumui.

Prisijungdamas prie jo logikos, galvoju, kad ir aš norėčiau sulaukti laiko, kada už tokius pat nusikaltimus bus teisiami ir verslininkai bei politikai, kurie savo neatsakinga ir savanaudiška veikla sugriovė ne vienam žmogui sveikatą ir gyvenimą. Kurie savo turtusuždirbo kitų žmonių sveikatos ir gerbūvio sąskaita. Kurie savo pažadais ir sukeltomis viltimis privertė žmones tikėti jais. Ir negauti to, ko jie yra verti. Jaučiu, kad nukentėjusiųjų nuo verslininkų ir politikų atsirastų net daugaiu nei nukentėjusiųjų nuo žurnalistų.

Tad laukiame, kiek suprantu, paskutinio teismo dienos

hmm..        2014-11-30 13:42

Tadas Grabys dar nesenai buvo Klaipėdoj registruotos savo bendrovės Auminta vadovu, atsakingu už privačių ir verslo renginių organizavimą. Kas jį pakvietė į Pramonininkų ir darbdavių konfederacijos pirmininko , kadrinio KGB padalinio “Z” karininko D.Arlausko reorganizuotą,pašalinus geriausius žurnalistus,  “Žinių radiją”? Radiją, kuris tikslingai užblokavo “radijo Svoboda”? Kad lietuviai tik naktį jo tegalėtų jo klausytis?

O juk Klaipėdoj ir pasirodė pirmieji raginimai referendumui dėl Klaipėdos krašto atsiskyrimo nuo Lietuvos? Ar čia tik nebus kažkokių sąsajų?

net juokinga       2014-11-30 13:12

Gal Kuolys spaudos neskaito? kol kas referendūmais sėkmingiausiai naudojasi būtent Putinas.Kiekjau matėm referndūmų Kryme, Abchazijoj, o dabar, kuoet Prancūzija atsisakė Kremliui perduot Mistralius, jau La Pen ir ten grąsina referendūmu atskirt Prancūziją nuo ES.

Tai kam iš tiesų dirba Darius Kuolys?

man įdomiau        2014-11-30 13:01

būtų sužinoti KAS PASKYRĖ D.Arlauską “žinių radijo” direktoriumi? Nejau jo savininkas, “Senukų” sąvininkas A.Rakauskas, apsimetes didžiu humanistu, bet išnaudojantis savo darbuotojus mokedaas minimumą neblogiau nei kiti ir prekiaujantis kinietiška produkcija?

SEDBARAS       2014-11-30 12:34

prisidirbes iki ausu ir bijo ,bijo zmoniu ,bijo kad nebebus prie lovio ,visko bijo .Bet tikiu kad kita kadencija i seima tikrai nepateks o tada ir prasides jo problemos .Nieksu mums nebereikia .


Rekomenduojame

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.