Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Darius Kuolys. Apie meilę. Meilę Respublikai

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 15 d. 0:05

12     

    

Darius Kuolys. Apie meilę. Meilę Respublikai

Tai reikli meilė, – sakė senieji lietuviai. Iš piliečių, o ypač iš Seimo narių, ji reikalauja drąsos ir pasiaukojimo.

Ir štai, pirmas rimtesnis šios meilės išbandymas, tekęs jauniesiems parlamento nariams, ir šitaip gėdingai susimauta.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas šį trečiadienį ketino ištirti galimą išpuolį prieš konstitucinę Respublikos tvarką –  Valstybės saugumo departamento ir Respublikos prezidento darytą spaudimą krašto apsaugos ministrui, kad šis Lietuvos karinės žvalgybos vadovu paskirtų VSD direktoriaus draugą pulkininką Saulių Guzevičių.

Prieš komiteto posėdį jaunąjį komiteto pirmininką Lauryną Kasčiūną aplanko prezidento patarėjas Darius Kuliešius – būsimas tyrimo liudininkas. Prieš posėdį pirmininkas sulaukia ir VSD apartamentuose naktis kadaise leidusios žurnalistės skambučio: žurnalistė perduoda VSD įspėjimą, pasidomi keliais parlamentaro biografijos faktais. Ir visas parlamentinis nagrinėjimas subliūkšta.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui išklausius buvusį krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį, komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas žurnalistams pareiškia (daugiau skaityti ČIA):

„Mes nusprendėm ir sukūrėm komitete grupę žmonių, kurie ruoš pasiūlymus, įstatymų projektus, pasikonsultuodami su Kašto apsaugos ministerija, dėl AOTD direktoriaus [karinės žvalgybos vadovo] tvarkos keitimo aiškumo, detalumo ir demokratiškumo linkme. Pavyzdžiui, nuskambėjo idėja, kad tai turėtų būti krašto apsaugos ministro siūlymas, susiderinus su kariuomenės vadu, gavus NSGK pritarimą ir Vyriausybės sprendimu.“

Ką šis pareiškimas reiškia? Ogi tai, kad dar ketverius metus turėsime nesavarankišką, VSD šantažuojamą ir valdomą Lietuvos parlamentą. Parlamentą, kuris ne tik neturi drąsos ginti mūsų teisių ir laisvių, ginti Respublikos, bet ir yra pasirengęs prisidėti prie jos tolesnio ardymo. Juk gerai suprasdamas, kad nėra pajėgus atsispirti VSD spaudimui, Laurynas Kasčiūnas pasiūlo savo ir savo komiteto paslaugas pertvarkant, politizuojant ir VSD įtakon perimant Lietuvos karinės žvalgybos vadovo skyrimą.

O labiausiai liūdina slaptųjų tarnybų spaudimą ir šantažą patiriančių politikų, žurnalistų, viešų asmenų tyla.

Dalis žurnalistų gerai žino, kad VSD generalinio direktoriaus per Respublikos prezidentą į karinės žvalgybos vadovus neseniai keltas pulkininkas Saulius Guzevičius tikrai nėra piliečių teisių ir laisvių gerbėjas, Respublikos mylėtojas. Vadovaudamas Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamentui pulkininkas, matyt, nepasitikėdamas VSD pajėgumais, mėgino pats kontroliuoti viešąją Lietuvos erdvę: nurodinėjo privačių leidinių redaktoriams, kuriuos Vilniaus universiteto profesorius jų leidiniai galintys kalbinti, o iš kurių „dėl netinkamų pažiūrų“ turintys viešo žodžio teisę atimti.

„Tikrai negalime priekaištauti pulkininkui Sauliui Guzevičiui dėl tėvo - LTSR valstybės saugumo liaudies komisaro, NKVD pareigūno Aleksandro Gudaičio-Guzevičiaus, – sako kolegos, – bet kodėl reikėtų tėvo nuostatomis remtis laisvoje Lietuvos Respublikoje?“

Ir, regis, jokios vilties, kad dabartinis Seimas bent pamėgintų į tokius klausimus atsakyti.

Šiandien šventiškai išpuoštų Respublikos prezidento rūmų nuotrauka.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dėjau       2021-02-16 10:14

ant Kuolio. Didysis santaros šviesos skleidėjas, lesantis iš Sorošo lesyklėlės ir bukinantis liaudį savo pilietiškumo arkliuku. Maždaug taip pilietiškas, kaip apmokamas Svaras.

Nepasirašysiu        2021-02-16 3:44

Idomu, kad Tiesos.lt cenzūravo mano komentarą, kuris čia buvo pirmasis. Jis nebuvo nei necenzūrinis, nei neprotingas - tik abejojo p. Kuolio tyrais straipsniais, turint omeny jo pastaruosius 30 biografijos metu.
Kasčiūnas neturi turto, karjeros ir niekada nebutu net teoriškai galėjęs būti nepriklausomas - nei Lietuvoje, nei JAV, nei vakaru Europoje. Laisve reikia pirmiausia užsidirbti arba paveldėti. Čia jums ne sovietų lygiava. Ar p. Kuolys nepriklausomas? Galbūt siek tiek, kartais. Tik tiek.

Nekiškit       2021-02-15 15:09

to ambalisto Juozaičio - didžiųjų partijų ko tokio?

stasys       2021-02-15 14:33

cit.“BŪKITE BUDRŪS. Jo bendražygis Kulikauskas dar nesenai aiškino,  kad jų partija kažkaip kitaip supranta tautiškumą, o filosofai einantys į Seimą (suprask Radžvilas ir Juozaitis) kelia didesnį pavojų nei murzos.” ..Tie kas teigė buvo teisus , minėti asmenys linkę suasmeninti Lietuva .Balai žino ką priimtų po savo vėliavomis kad tik papulti į Seimą .

Būkime budrūs       2021-02-15 14:18

D. Kuolys kalba kaip patriotas, pasielgia kaip liberalas. Nemanau, kad galim pasitikėti, nes ne kartą pasuko į priešingą pusę. Kas galėtų paneigti, kad yra noras ar užduotis įsiskiepityti į tam tikrą grupę ir paskui palikti juos ant ledo??? Beje, ar ne Kuolys pasistengė, kad tautinės mokyklos koncepcija nebūtų įgyvendinta? O dabar stebisi liberalaus auklėjimo vaisiais?!
BŪKITE BUDRŪS. Jo bendražygis Kulikauskas dar nesenai aiškino,  kad jų partija kažkaip kitaip supranta tautiškumą, o filosofai einantys į Seimą (suprask Radžvilas ir Juozaitis) kelia didesnį pavojų nei murzos

Esi susikompromitavęs,       2021-02-15 13:34

todėl mums ne autoritetas.

Tik pastaba       2021-02-15 12:51

Niekada ne vėlu išeiti iš po medžio,jei patogumo dėlei ten stovėta.Noriu tikėti,kad Darius Kuolys galiausiai apsisprendė kur būti,su kuo ir už ką.

stasys       2021-02-15 12:08

Vyrai dalinasi valdžia , vienok keistą kad po trisdešimt metų kai buvo atkurta nepriklausomybė mes vis dar deriname valdininkų ir pareigūnų paskirimo tvarka . Balai nematė jei tai liestų Seimo vyr.buhaltere ar ūkvedi , bet ne žvalgybos vadą valstybei apsuptai priešų  ..Taip ir kariaujame ..su dalgiais ir šakėmis .

nieko neaisku       2021-02-15 11:16

man tai vis tiek cia nieko neaisku. Stai Guzevicius yra blogietis, del ano Guzeviciaus. Cia jau ir Nauseda yra blogietis tuo paciu. O stai Cmilyte yra kitoje puseje, kovojanciuju pries blogiecius, taigi yra geriete, nors lyg ir ano Cmilio dukte. Toje gerieciu puseje yra ir “patrijotiskoji” laisves partija, ir konservatoriu “tautiskasis” jaunimas. Kuolys pasirinko viena puse, jam yra gerai. Man sunkiau, nes nesinori stoti i viena puse nei su Gudaiciu- Guzeviciumi, nei i kita su Cmiliu . 
Tai va tokia Lietuvoje politika…

aspartam       2021-02-15 10:13

rankos nusvyra…norisi dingt iš šitos šiaurės uzbekijos :(

Republique is dead       2021-02-15 8:45

dėkui Dariau,
iškart atrėjanti Vasario 16 tapo šviesesnė po tavo analizės…
Tu kritikuoji, bet ar daug skyriesi nuo jų???
Juk Respubliką praradome ne šiandien, bet dar 2002-2004-aisiais…

Vai me       2021-02-15 2:31

Ruoškitės lietuvaičiai greitai prie naujojo poligono, jums pastatys barakus, kur galėsite gyventi, kaip arabai Gazos ruože.Ir tai liečia visus, tiek socde mus, tiek valstiečius, krikščionis ar musulmonus. Ten sukiš visus, bent kiek praprususius lietuvius. Jėzau, šventas… Vėl, be šūvio, prasikti valstybę. Apgailėtini mulkiai, meslini baudžiauninkai.


Rekomenduojame

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.