Demokratija ir valdymas

Darius Kuolys. Apie bene didžiausią istorinį Dalios Grybauskaitės palikimą Lietuvai

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 16 d. 7:59

22     

    

Darius Kuolys. Apie bene didžiausią istorinį Dalios Grybauskaitės palikimą Lietuvai

Ir vis dėlto bene didžiausias istorinis Dalios Grybauskaitės palikimas Lietuvai bus per prezidentavimo dešimtmetį sostinės pašonėje iškilusi Astravo atominė jėgainė.

Šauniai Lietuvos žvalgybininkų bendruomenei kovojant su žurnalistais „vanagais“ ir kitais vidaus priešais, prezidentės Dalios patarėjams kuriant kino scenarijus ir rašant knygas, Rusija senose Goštautų žemėse, Neries pakrantėje pradėjo ir baigia statyti atominę.

Gal iš patarėjos Daivos Ulbinaitės knygos sužinosime, kiek kartų per dešimtmetį Astravo jėgainės klausimą svarstė prezidentės sušaukta Valstybės gynimo taryba, jos sukviesti nacionalinio saugumo, energetikos, aplinkosaugos ir užsienio politikos ekspertai? Kokius sprendimus jie siūlė? Kodėl šių pasiūlymų įgyvendinti nepavyko?

Šiandien svarbu būtų išgirsti ir Ingridos Šimonytės, Gitano Nausėdos Gitanas Nausėda pozicijas: kokių sprendimų, būdami Dalios Grybauskaitės vietoje, jie būtų ėmęsi, kad Lietuva išvengtų Astravo atominės grėsmės? Kaip šią nacionalinio saugumo probemą spręs, jei taps valstybės vadove ar vadovu?

Glausta Astravo atominės istorija ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Istorinis palikimas       2019-05-21 16:45

Yra dvokianti “byla zudike”. Smirdejo ir tebesmirda. Uzciaupe uzgniauze uzrauke? Nemanau.

Marijonui netrolis       2019-05-17 16:47

mano komentaras yra grynai del miestu pavadinimu, nekomentuosiu jusu “atominiu” debatu. visose kalbose yra pilna pavyzdziu, kai miestai ar vietoves, kurios kazkokiu budu yra susijes su keleto tautu/valstybiu istorija, turi skirtingus pavadinimus skirtingomis kalbomis: Cologne/Köln arba Aix-la-Chapelle/Aachen arba Bialystok/Baltstoge arba Dover/Douvre. ir t.t. ir t.t.cia, deja pademonstravote savo neissilavinima del Astravo Ostravets. geros dienos

Marijonas troliui       2019-05-17 9:51

Niekad ir nesakiau,kad esu lingvistas, tiesiog esu lietuvis. Laivo tipas baidokas išties yra skolinys iš baltarusių k. Baidak. Lietuviškas ekvivalentas yra Baidokas. Baltarusiška A keičiama į lietuvišką O. Tad Ostrovecas. Beje ir žinau, kodėl ir nesiseks uždaryti Ostroveco elektrinės. Nes baltarusiai net nežino kur tas “Astravas” yra. Cha-cha.

stasys        2019-05-17 9:17

Nesuprantu ko čia pyksta D.Kuolys ? Astravo elektrinė ne politinis sprendimas o ekonominis –politinis kurį savo laiku Lietuva varžydamasi su kaimynėmis pralaimėjo , tai ko čia kelti tokį klausimą kiek kartu buvo svarstytas tas klausimas aukščiausiu lygiu, visuomenė išsakė savo nuomone dėl AE veiklos Lietuvoje o iš to išplaukiantis sprendimai viską paaiškina . Tikiu kad esti labiau materialus planas , nei tik tvoros, kaip ateityje elgtis tos AE klausimu . Taip statyba komercinė aišku kad svarbiausios detalės nuo visuomenės slepiamos .. ir tuo klausimu ką siūlė Lietuvai Lukašenka . Vienok matyt ta klausima butu sveika sieti su Lietuvos atsijungimu nuo BREL žiedo . Geopolitika labai tampriai įtakoja Lietuvos vidaus gyvenimą , todėl pasirenkami sprendimai šiuo klausimu negali būti vienadieniai ..kokie tinkami Lukašenkai . Labai tikėtina kad tos tvoros grius , bet tik tada kai abiejų šalių santykiu nebetemdys toks didelis neišspręstu klausimu ratas .

dėl Ignalinos AE uždarymo       2019-05-16 19:17

Reikėjo, reikėjo uždaryti. Ir nenešė ji jokių auksinių kiaušinių, nešė nebent cementinius. smile Kai atidavė “Belenergo” skolą prastos kokybės cementu, tai “Akmenės cementas” vos nežlugo. Atominė elektrinė gerai, kol jos nereikia uždarinėti, tada jau prasideda. Nemokamas sūris tik spąstuose.
Čia keli rimti argumentai, kodėl Ignalinos AE reikėjo uždaryti ir ji buvo uždaryta: https://youtu.be/lzb3RF19P_k

ah1       2019-05-16 17:48

nereikėjo Ignalinos AE užsidaryt, o visą ūkį ir transportą perstyguoti ant atomenergijos, o elekrtą batkai pardavinėti.

Juokinga....       2019-05-16 16:16

Atominė nuo pavadinimo raidžių dujine netaps,kiek čia savo erudicija bespinduliuotumėt.

tiek       2019-05-16 16:13

Ignalinos AE griuvėsiai- grybcės su kabylium darbas. Kurio pasekmėj turėsim minimum du branduolinius monstrus prie Lietuvos sienų ,svarbiausia - jie bus pastatyti ant į Lietuvą įtekančios Neries upės (reaktorių aušinimas). Tai paėmus ,tam nacionaliniam saugumo komitetui turėtų būti visiškai aišku,ką reik daryt. Bent jau pradžiai.Jei nori parodyt,kad ne veltui dideles algas ima .

Prigožino gyvuliukui        2019-05-16 14:50

Oho! Vėl prasideda Prigožino šūdfabrikio gyvuliukų pamišėliška kuriba. smile
Šįkart idiotai lingvistais dedasi! smile

Marijonas tikram troliui       2019-05-16 14:34

Lietuvių kalboje baltarusiškas akavimas yra keičiamas į O. Ir tai nuo seno. Tad jei baltarusiai vadina Astravec lietuviškas ekvivalentas yra Ostrovecas.
Antra, juokinga kai jūs, lietuviškas trolis, aiškina kiek reikia elektros Baltarusijai. Cha-cha. Neabejoju, patys baltarusiai pasiskaičiavo. Apsimoka-neapsimoka tai jau jiems spręsti, bet hidroelektrines jie taip pat stato. Ir žinote kam? Ogi tam kad užtikrinti rezervus. Lietuva pasitikėti Baltarusija negali.

troliui Marijanui (aka Egzperdui)       2019-05-16 14:17

Žiū, kaip patys gudai Astravą vadina, išsigimėli, jei jau kalbėti tokiomis kategorijomis! smile
https://be.wikipedia.org/wiki/Астравец

troliui Marijanui (aka Egzperdui)       2019-05-16 14:13

Joks lietuvis Astravo nevadintų Ostrovecu. O ir Astravo AE priklauso “Rosatom”, Gudija neturi savo atominės energetikos specialistų, galų gale, net rinkos tokiam kiekiui elektros. Net kinų pramininiam parkui tarp Minsko ir Barysavo tiek nereikia ir niekada nereikės. Joks maskoliškos elektros importas nebūtų toks brangus ir tiek nepririštų Gudijos prie Maskolijos, kiek ši elektrinė.
Hidroelektrinės ant Nemuno ir Dauguvos - tik Lukajedo idiotizmo paminklai, nes niekas daugiau nebestato hidroelektrinių ant lygumų upių, tiesiog neatsiperka. Net jei ir būtų Gudijai reikalinga atominė elektrinė, ją statyti daug labiau apsimokėjo Mahiliavo srityje, kur ir šaltuoju žiemos metu itin didelis elektros vartotojas - Maskva geografiškai būtų daug arčiau.
Taip pat, viską susumavus, nei kiek nesigailiu, kad Lietuva nestatė naujos Visagino AE. Net artimiausioje perspektyvoje tai neapsimokėjo, kai “žalioji” energetika plėtojasi tokiais tempais, kad greitai ir pramoninius didelių valstybių poreikius ims tenkinti gana žymia dalimi. Pavyzdys - Vokietija.

Marijonas žemiau komentavusiam       2019-05-16 14:00

Ir dar: taip, elektrinė statoma prie Ostroveco miestelio. “Astravas” - tai lietuviškų etnofašistų sugalvotas pavadinimas. Ostrovecas NIEKADA Lietuvos Respublikai nepriklausė, TAD nėra jokio oficialaus pagrindo Ostrovecą vadinti “Astravu”.

Marijonas žemiau komentavusiam       2019-05-16 13:56

Aš ne trolis. Antra, esu lietuvis. Trečia, jūs neišmanėlis. Kaip tai Baltarusijai netrūksta elektros? Dėl Lietuvos kaltės Baltarusija yra priversta statyti dar hidroelektrines ant Nemuno ir Dauguvos. Būtent Lietuva yra kalta, kad Baltarusija yra priversta statytis elektrines. Priešingu atveju elektrą teks importuoti iš Rusijos. Taigi, jūs agituojate už tai kad Baltarusija taptų dar labiau priklausoma nuo Rusijos.

troliui Marijanui       2019-05-16 13:37

Gudijoje niekada nebuvo tokio elektros deficito, kad Astravo AE (kas yra tas Ostrovecas?) statyti. Ir dabar Lukajedas pripažino, jog nežino kaip ji turėtų būti integruota į Gudijos energetinę sistemą. Kinų pramoniniam parkui tiek elektros irgi nereikia, o pagrindinės perteklinės gudiškos elektros pirkėjos Maskva ir Ukraina yra tolokai nuo Astravo, lyginant su galėjusia būti statytbų aikštele Mohiliavo srityje, prie Černobylio užterštos zonos rezervato.

kaip pažiūrėjus       2019-05-16 13:31

Astravo AE - ne vien Grybauskaitės kaltė. Kartu su Krymu, Astravo AE - tai dar mažiau prognozuojamo Kremliaus politikos laikotarpio simbolis. Su Voronežo ir Sosnovyj Boro AE “Rosatom” susitvarkyti negali, o čia dar Astravo monstrą už 10 mlrd USD Vilniaus pašonėje prišiko. Žinoma, būta ir geopolitinių išskaičiavimų.
Blogiausia naujiena yra ta, kad mums, panašu, visgi teks pirkti Astravo AE elektrą. Nes iš kur mums žinoti, kokią elektrą “RAO” pardavinėja “LET”: Sosnovyj Boro, Kursko, Voronežo, ar Astravo?

Gudrūs po laiko       2019-05-16 12:50

Visi patarėjai tokie įžvalgūs ir protingi,kai palieka prezidentūrą.Pats Darius kuolys kam nors prieštaravo?Ne.Buvo klusnus ir tolerantiškas.Ir dabar kapsto pelenus,bet ugnies juk negesino?Kai Jo laidą uždarė LRT,reikėjo protestuoti,kviesti visuomenę,bet ...tyliai prarijo.Ėjo į 2016 metų rinkimus,nesivargino žmones pasiekti,pinigus ištaškė lankstinukams- tik popierių sugadino.Gudrūs tie pamokslininkai atbuline data.

Kur       2019-05-16 11:16

O kur tie nepalyginamai kaltesni - žalieji, valstiečiai, seimo rinkimus, jodinėdami populizmo arkliuku, pasiryžę laimėti “bebrai”, dėl savo politinių tikslų organizavę referendumą ir aktyviai agitavę prieš Visaginą ir taip dovanėlių gavę Astravą? Kur pagaliau jūsų visų čia taip vienodai virkaujančių šviesios asmenybės? Ir dabar jūsų pozicija tokia?

Marijonas       2019-05-16 11:07

Atsiprašau, bet Darius Kuolys nusišneka. Nesu Magnolijos Polikarpovnos gerbėjas, na bet ji ne prie ko. Dėl Ostroveco (nėra jokio Astravo) atominės elektrinės kaltė tenka Lietuvos Respublikai, nes Lietuva uždarė Ignalinos atominę elektrinę kuri buvo skirta visam regionui. Ir Baltarusijai ėmė paprasčiausiai stigti elektros. Ką Baltarusija turėjo gyventi prie žvakių? Dariau Kuoly, na nereikia perdėti.
Na o jei įvardinti konkretų asmenį tai kaltė tenka Auštrevičiui, nes jis taip suderėjo su ES, kad Lietuva uždarys savo atominę Ignalinoje.

$+$       2019-05-16 10:29

Didžiausias D. G. palikimas Lietuvai, tai valstybės valdymo homoseksualizacija. Su pedofilais užnugaryje. O istorinis palikimas bus po gegužės 26 d. Daukantūroje. 10-čiai metų.

Ne mažiau ir       2019-05-16 8:17

pats darei klaidų ir vedžiojai mus aplink pirštą - nieko gero nenuveikei, o padėjai iškilti neaiškioms, antilietuviškoms jėgoms, tiesa? Abu labu tokie!

2008-2009 metai       2019-05-16 8:16

Tuo metu valdžia buvo stipriai užsiėmusi beįsibėgėjančia pederastų gynyba Kaune ir jiems iki atomominės buvo toli.

Rekomenduojame

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.