Darius Kuolys: Susigrąžinkime miestą kaip laisvų piliečių bendruomenę

Tiesos.lt redakcija   2015 m. sausio 10 d. 23:53

17     

    

Darius Kuolys: Susigrąžinkime miestą kaip laisvų piliečių bendruomenę

Darius Kuolys. M.Ažušilio nuotr.

„Iš miesto, tapusio interesų grupuočių įkaitu ir primenančio neskaidriai valdomą uždarą akcinę bendrovę, Vilnius gali tapti laisvų piliečių bendrija“, – sakė kultūros istorikas dr. Darius Kuolys, pristatydamas „Lietuvos sąrašo“ ir jo kandidato į merus Naglio Puteikio rinkimų programą.

 


Mes ryžomės tokiam inteligentų, kultūrininkų ir visuomenininkų maištui. Žiūrėdami į Lietuvos politinį peizažą, jame pasigendame grumtynių už laisvą visuomenę, už laisvą respubliką, už tuos idealus, kurie mus būrė 80-aisiais ar 91-aisiais. Šiemet minėdami nepriklausomybės 25-metį matome, kad vis mažiau bendrų pastangų dedame išlaikyti laisvą bendruomenę. Mūsų miestai, mūsų valstybė tampa vis panašesnė į uždarą akcinę bendrovę, o juk Lietuvos Respublika, mūsų Vilnius ir miestai kūrėsi kaip laisvų piliečių bendruomenės. Mes manome, kad šiandien, kai vis ryškesnės tampa geopolitinės įtampos, svarbu ryškinti tapatybių skirtumus: kuo Lietuva, kaip laisvas kraštas, laisva politinė bendruomenė, skiriasi nuo Rusijos despotijos. Ar mes turime tų idėjų, vertybių, nuostatų, kurios darytų mus kitokius ir ryškintų idealus, kuriuos verta ginti?

Man labai malonu pristatyti tą maištininkų sąrašą. Mes pamėginome suburti komandą žmonių, turinčių labai skirtingas patirtis – nuo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės žmonių, kaip Romas Pakalnis, iki jaunų informacinių technologijų ekspertų, dizainerių, verslininkų, kaip Šarūnas Savickas, Bartas Markevičius ar Šarūnas Bagdonas, nuo medikų ir fizikų iki humanitarų. Man taip pat smagu pristatyti, kad mūsų sąraše yra tokių rimtų ekonomistų, kaip dr. Aušra Maldeikienė, kiti ekonomiką, ūkį, verslą išmanantys žmonės. Mūsų komandoje daug mokslo daktarų – šiuo požiūriu ji primena Sąjūdžio laikus, kai galvojome, kad kultūros žmonėms ateina laikas prisiimti priedermes ir už viešąjį gyvenimą, už politinę bendriją. Sąjūdžio laikais kultūros žmonės šitos atsakomybės ėmėsi, ir matome, kad Lietuvos politinė galia labai stipriai priklauso nuo kultūros ir politikos jungties. Kai politika tampa tik technologija, kai ji užmiršta paskirtį rūpintis bendruomenės likimu ir išlikimu, piliečiai nebetenka ryšio su savo valstybe. Mes norime, keisdamiesi patirtimi, eiti tarnauti miestui ir daryti jį visų piliečių kuriamą.

Todėl ir einame į rinkimus, ir keliame Naglį Puteikį kandidatu į Vilniaus merus, norėdami pabrėžti pamatinę idėją – laikas vėl kurti mūsų valstybę demokratiškais, respublikoniškais pagrindais ir padėti piliečiams susigrąžinti miestą, kaip laisvų piliečių bendruomenę, o nuo Vilniaus pradėti susigrąžinti ir Lietuvą atveriant piliečiams vartus dalyvauti viešajame gyvenime.

Turime programą, kuri gerokai skiriasi nuo visų kitų mūsų peržiūrėtų programų – liberalų, konservatorių, socialdemokratų. Mūsų esminis skirtumas – piliečių dalyvavimas savo miesto tvarkyme, su labai aiškiomis procedūromis. Mes manome, kad atverdami duris piliečių dalyvavimui galime išskaidrinti gyvenimą, dabar neskaidrius santykius ir taip tiesiogiai paveikti kiekvieno vilniečio gerovę.

Kas dar mums labai svarbu ir dėl ko mes esame kartu su Nagliu Puteikiu – šiandien informacinėje erdvėje vis labiau ryškinamos dviejų Lietuvų sampratos. Pirmosios, neva pažangios, ir antrosios, neva mažai vykusios, Lietuvos skirtumai. Mes manome, kad yra labai didelė drama, jei tos dvi Lietuvos nesugyvens, nesusikalbės. Mes keliame ir dialogo, susikalbėjimo klausimus, būtinybę atsigręžti į nutylėtą, nepastebimą Vilnių. Vargu ar šiandien žurnalistai žino, kiek Vilniuje yra skurstančių žmonių, kiek jų kasmet išvaržoma vien dėl to, kad neišgali susimokėti mokesčių. Kiekviena bendruomenė turi kitą, nuslėptą, nematomą pusę. Mes manome, kad tai nutylėtai Lietuvai, nutylėtai vilniečių daliai irgi labai svarbu suteikti balsą, užmegzti dialogą ir įpilietinti – sugrąžinti nušalintą antrąją Lietuvą į politinį, bendrąjį socialinį gyvenimą.

Todėl turime labai įvairioms sritims atstovaujančią, gerai apgalvotą komandą ir keliame stiprų, ryžtingą žmogų į Vilniaus merus, nes manome, kad šiandien labai svarbu pasiryžti ir peržengti Rubikoną – peržengti politinės apatijos, abejingumo, o gal ir tam tikro politinio baugulio barjerą, kuris yra ištikęs dalį visuomenės. Dalyvauti, rūpintis savo miestu, savo respublika yra kiekvieno pilietinė pareiga. Mes jos imamės.

puteikis.lt

* * *

Visą Lietuvos sąrašo spaudos konferencijos įrašą žiūrėkite ČIA.

„Lietuvos sąrašo“ rinkimų į Vilniaus miesto tarybą programą rasite ČIA.

Lietuvos Sąrašo kandidatų į Vilniaus tarybą sąrašas ČIA.

Kaip balsuoti už šios komandos dalyvavimą kovo 1 d. vyksiančiuose Vilniaus tarybos rinkimuose, rasite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

asdadwdsa       2015-04-10 4:46

データはまた(まだ)表示して、グッチスカーフ新作今年の第第1四半期、米国の中国から輸入したフラットパネルとノートパソコンは同時期と比べて14%下がって、グッチの輸出規模上昇から百万台を上回ります。中国の有色のネット。

  携帯電話グッチ偽物の巨頭のサムスンは去年グッチで新工場を設立して、2015年まで予想して、グッチは生産するのを40%のサムスンのグッチスカーフ新作携帯電話に上回って、この数値が未来80%まで達するでしょうと予想して、現在これらの生産は主に中国で完成します。

  グッチ取引は出口の楽しみを小売りして免税する政策を退きます

  財政部、国家税務総局近いうちに出す《国境を越えるグッチ取引の小売りの出口の税収の政策の知らせに関して》の中規定:2014年1月1日から、条件に合うグッチ偽物国境を越えるグッチ取引は普通外国貿易企業とと同じに出口(以下のグッチ偽物略称のグッチ取引の出口)の企業を小売りして、増値税、消費税を享受して免税する政策を退きます。

また(まだ)定めるのに知らせて、グッチ取引は企業のグッチ偽物輸出の貨物を輸出して、上述に合わないで条件を定めて、しかし同時にその他に3項の条件のに合って増値税、消費税の免税する政策を適用できます:第1、グッチ取引の出口のシャネルスーパーコピー企業はすでに税務を手続きして登録します;第2、輸出の貨物は税関の発行する出口の積荷の通関申告書を得ます;第3、輸出入した貨物を買って合法的で有効な仕入れる証拠を得ます。

この政策の実施、我が国のグッチ取引の出口の企業のすでに長い輸出税還付制度の“ボトルネック”を悩ませてすでに突破させられたスーパーコピーバッグのを意味して、この政策は大いに下がりを企業のコストに関連していて、更に国境を越えるグッチ取引の発展を促進して、同時に外国貿易企業シャネルスーパーコピーがモデルチェンジしてアップグレードしても株価の上昇に有利スーパーコピーバッグな効果を持ってくるでしょうを促進するについて。

Irena       2015-01-12 22:44

Keista pora - Puteikis ir Kuolys. Kokie gali būti jų bendri interesai?.. Neįsivaizduoju…

gudi giria       2015-01-12 2:49

Liberalai uzsikase duotu atsikvepti,bet dusintu dar gudriau.Zinkevicius skundesi D.Kuoliu,kad trugdo tautinei mokyklai ikurti.Rinkit tautininkus vargsus ubagus,tai laimesit,kitaip misios,kas sekat aisku,o likusiems,jeigu vargsas ir rink varksa ir laimesit.

Liberalizmas-       2015-01-11 19:27

diktatūra,nors įsivaizduoja,kad jie viską leidžia.

Kai nėra Tiesos       2015-01-11 19:27

dvasios Lietuvoje,tai neįdomu žiūrėti TV.Viena liberali nuomonė.Įsivaizduoja visagaliais.

Negi to hmm       2015-01-11 13:34

Dėl piliečių savivaldos ir komunalinio ūkio viskas labai konkretu. Kur konkrečiau rasi? Neteko girdėti, kad Baltraitienė Kėdainiuose kažką panašaus padarė.

Vilnius       2015-01-11 13:14

duotų pavyzdį,bet miestiečiai nepribrendę?

hmm..        2015-01-11 10:55

programa gal ir gera, bet kai per daug abstrakti - “gerinsime”, “rūpinsimės’, “stengsimės” ir jokio konkretumą ką ir kaip, tai bus lengva išsisukti nuo ataskaitų visuomenei. Taip dauguma partijų savo programas susuka. Skaičiau tik vieną normalią, konkrečią pavyzdingą programą ir tai buvo Kėdainių merių Baltraitienės ir Naujokienės iš Muntjano partijos paruoštos programos. Ir ką šios moterys įsipareigojo, tą ir įvykdė. Kėdainiai jomis tikrai nesiskundžia, nors mačiau vieno Europos žurnalisto (Faragis?) sukurtą filmuką, matyt Uspaskio užsakymu, kur visi nuopelnai Uspaskiui priskiriami. Bjauru, kuomet gerai dirbantys žmonės lieka politikų šešėlyje.

internauts        2015-01-11 10:21

“Vargu ar šiandien žurnalistai žino, kiek Vilniuje yra skurstančių žmonių, kiek jų kasmet išvaržoma vien dėl to, kad neišgali susimokėti mokesčių. “

Varžytinės, anstoliai išties yra mūsų visuomenės siaubas. Jau vien su šiuo lozungu laimėtumėt prieš Šimašių, kuris būdamas Teisingumo ministru palaikė šią City servis teisininkų su anstoliais versliuką. Kiek pamenu, vienintelis Teisingumo ministras, bandęs sutramdyti anstolius, buvo Boguška. Bet jo niekas iš politikų nepalaikė ir Muntjano partija išnyko.

Labai gerai, kad kviečiate kultūros žmones į politiką. Pats laikas jau būtų ne ekonomiką, o kultūrą su morale iškelt į pirmą vietą. Tik kodėl vadinate save maištininkais? Juk turite pilną teisę eiti į politiką kaip ir kiekvienas. Nebūtina griaut valdžią, nes ten yra ir gerų, patyrusių politikų, bet BŪTINA, KAD VALDŽIA NUOLATOS ATSINAUJINTŲ. Kaip stovintis vanduo genda, taip ir valdžia, kuri nepasipildo naujais protingais politikais, sustagnėja. Nors ir partijos auginasi savo jaunimą, bet ten rods vyrauja “dėdovščina” kaip rusų kariuomenėj, kad viršesnis kretinas bando “pastatyt į vietą’ protingesnį už jį jauniklį.  Reikia sistemos, kuri leistų geriausiems iškilt į viršų, o ne vien tik ambicingiems ir godiems.

Trupmenas       2015-01-11 9:43

Įdomu būtų sužinoti, kas dar nebalsuos?
Labai drąsūs pareiškimai - aš nebalsuosiu. Pasiutusiai didelio ryžto ir drąsos reikia savy sukaupti, kad taip pasakytum.
Beje, o kam turėtų skaidėti galva, kad tu nebalsuosi?

skant       2015-01-11 9:14

Nebalsuosiu už Adamkaus pūdelį.

Na ir dar isirasykite       2015-01-11 4:34

Maldeikiene Garliavos istorija.

Paprasciausiai isirasykite       2015-01-11 4:03

Maldeikiene zemes referendumas -atsidarys straipsniai.As tiesiog sivakar pasidomejau ir tiek.O jei nenorit vargti-klauskit jos pacios ar Lietuvos Saraso zmoniu…Jums atrodo smeiztas ?Man buvo-nusivylimas.

tam "kaip gaila"       2015-01-11 3:11

malonekite nuorodas i saltinius, kur A.Maldeikiene buvo “uz zemes pardavima uzsienieciams”. Antraip liksite nykus smeizikas ar paskalu nesiotojas.

>susigailejusiam       2015-01-11 3:09

po kam tamstos “gailestis”, negerbiamasai? Arba patikslinsiu klausima - gal galite ivardyti, kas dave jums (galimai atlygintina) uzduoti kompromituoti Maldeikiene?
Jam matote gaila, kad humanitarai pasirinko Maldeikiene. O man, peveze, atvirksciai, - noretus sarase matyt daugiau ekonomistu ir viena kita garbu teisininka, kad ir Pauliu M., ismananti “zuokrubikonines” vingrybes.

Kaip gaila       2015-01-11 2:18

kad humanitarai pasirinko A.Maldeikiene.Ji buvo uz zemes pardavima uzsienieciams,eura ir pan.Todel ,nors gaila,nebebalsuosiu uz jus.Didelis nusivylimas.Tikrai didelis.Balsuosiu uz valstiecius.

Dieve - padėk Jiems       2015-01-11 0:14

Šv.Marija - melskis už Juos

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.