Darius Kuolys: Jaučiu baisią gėdą dėl nesutramdytos mero Malinausko barbarystės

Ramutė Bingelienė   2013 m. lapkričio 24 d. 18:58

23     

    

Darius Kuolys: Jaučiu baisią gėdą dėl nesutramdytos mero Malinausko barbarystės

Taupydama teisėsaugai skirtas mokesčių mokėtojų lėšas, talkindama Dariaus Valio vadovaujamai Generalinei prokuratūrai ir Alytaus bei Druskininkų policijai, tiriančioms Tiesos.lt publikacijas apie barbariškus Druskininkų mero Ričardo Malinausko darbus, portalo redaktorė Ramutė Bingelienė pati ėmėsi apklausti pilietį Darių Kuolį.

Būtent D. Kuolys, Tiesos.lt turimais duomenimis, 2012 metų gruodį galėjo parašyti viešo laiško paskirtajam premjerui Algirdui Butkevičiui tekstą, kurį pasirašė per 160 laisvųjų menininkų ir piliečių, dėl kurio mūsų portalą Generalinei prokuratūrai įskundė meras Malinauskas ir dėl kurio Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalį: „Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“

R. Bingelienė: Ar tikrai Jūs pernai gruodį parašėte laiško tekstą, kuriuo raginote gerbiamą premjerą, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininką Algirdą Butkevičių sutramdyti gerbiamo Lietuvos socialdemokratų partijos vicepirmininko, Druskininkų mero pono Ričardo Malinausko vadinamą „vandalizmą“, reikalavote, kad meras atkurtų nugriautą dailininko Antano Balkės skulptūrą ir atsiprašytų jo bei visuomenės?

D. Kuolys: Taip, laiško tekstą rašiau aš.

R. Bingelienė: Kas Jums padėjo tekstą rašyti, redaguoti?

D. Kuolys: Kaip ir Jūs, esu baigęs filologiją Vilniaus universitete – tekstus rašau ir redaguoju pats.

R. Bingelienė: Kas paskatino Jus tą tekstą parašyti? Ar dailininkas Antanas Balkė prašė Jūsų, kad tai padarytumėte?

D. Kuolys: Parašiau neprašytas, neskatintas, savo iniciatyva.

R. Bingelienė: Vis dėlto kodėl laišką rašėte? Sąmoningai siekėte apšmeižti gerbiamą Druskininkų merą poną Malinauską?

D. Kuolys: Rašiau iš didelio gėdos jausmo. Pernai vasarą sužinojau, kad Druskininkuose sunaikinta Atgimimo metais dailininko Antano Balkės sukurta „Legenda“. Maniau, kad tuoj pat tokį barbarišką veiksmą pasmerks kultūros ministras, Seimo Kultūros, švietimo ir mokslo komitetas. Tikėjausi, kad Socialdemokratų partijos vicepirmininką sugėdins jo partijos bičiuliai, bent jau partijos garbės pirmininkas, Sąjūdžio žmogus Aloyzas Sakalas. Pribloškė kurtinanti atsakingų politikų tyla

O juk pirmąkart nepriklausomoje Lietuvoje, kerštaujant menininkui už pilietinę poziciją, buvo sunaikintas jo kūrinys. Kaip minėjau, sunaikinta skulptūra, sukurta Sąjūdžio metais, sukurta M.K.Čiurlionio kūrybos motyvais. Tyčiojantis iš menininko, jam net atsisakyta pranešti, kur jo kūrinio likučiai. Taip buvo peržengta riba. Civilizuoto gyvenimo taisykles drastiškai pamynė ir griebėsi barbariškos savivalės ne šiaip koks Dzūkijos miškuose užsilikęs liaudies gynėjas, bet socialdemokratų – vienos didžiausių šalies partijų – vicepirmininkas. Žmogus, nuolat reklamuojamas ir garbinamas oficialios žiniasklaidos. Tokia galingųjų savivalė griauna demokratinės valstybės pamatus, daro Lietuvą panašią į Baltarusiją. 

Kaip kultūros žmogus tuomet jutau ir dabar jaučiu baisią gėdą, kad šitoks valdžios vandalizmas atkurtoje valstybėje įmanomas, kad jis lieka nesutramdytas. Dar liūdniau – prieš tokį galingųjų vandalizmą viešai lankstomasi, jį mėginama pateisinti ir įteisinti. Maniau, kad atsakingiems politikams tylint, neturi teisės tylėti meno, mokslo žmonės, piliečiai. Nes tylėdami barbarybės akivaizdoje, barbarybei nesipriešindami išduotume savo Respubliką. Galvojau ir apie Druskininkų mokinukus, gimnazistus: jie turi pamatyti, kad vandališkas, negarbingas jų miesto mero elgesys nėra vienintelis galimas, nėra sektinas, kad jį galima ir reikia kritiškai vertinti. 

Štai todėl sėdau, parašiau laiško premjerui tekstą ir nusiunčiau jį draugams, pažįstamiems bei Tiesos.lt portalui. Esu dėkingas, kad šį tekstą paskelbėte ir pakvietėte norinčius pasirašyti.

Ar savo tekstu siekiau apšmeižti valdančiosios partijos vicepirmininką, merą Malinauską? Tikrai ne. Tik viešai įvardijau tai, ką jis padarė. Kad Antano Balkės „Legenda“, stovėjusi Druskininkų skvere, yra sunaikinta, kad jos toje vietoje nebėra, mato Druskininkų policininkai, tuo gali įsitikinti ir Alytaus policininkai, ir Vilniaus prokurorai. Taigi tekste įvardijau akivaizdų ir daugeliui žinomą faktą, įvardijau tarnautojo padarytą klaidą ir kviečiau ją ištaisyti, dėl jos atsiprašyti. Nemanau, kad poną Malinauską norėjo apšmeižti laiškui pritarę ir jį pasirašę piliečiai: profesorius Vytautas Landsbergis, žinomi menininkai, mokslininkai.

R. Bingelienė: Paskutinis klausimas – nebe apklausai. Kaip vertinate Generalinės prokuratūros sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos ministrui pirmininkui adresuoto viešo piliečių laiško? Kodėl šį tyrimą Lietuvos teisėsauga pradėjo nuo dailininko Antano Balkės apklausos Druskininkų policijoje?

D. Kuolys: Toks teisėtvarkos elgesys liudija, kaip stipriai visą mūsų valstybės kūną yra apėmusios rytietiškos valdžios savivalės metastazės. Prisiminkime parlamento gynėjo Šarūno Paberaliaus istoriją: kai tarnaudamas Lietuvos valstybei jis pateko Viktoro Uspaskicho nemalonėn, teisėjo Vitalijaus Kondratjevo vadovaujamas Kėdainių apylinkės teismas pavertė jį kriminaliniu nusikaltėliu ir skyrė jam įkalinimo bausmę. Paberaliui pabėgus į JAV, Generalinė prokuratūra jį persekiojo tol, kol JAV federalinis teismas pripažino, kad Lietuvos teisėtvarka su juo susidorojo neteisėtai.

Lygiai tokį patį teisėtvarkos tarnavimą politinėms grupuotėms matome ir šiuo atveju. Generalinė prokuratūra ir policija tiesiog teikia paslaugas Socialdemokratų partijos vicepirmininkui. Ir taip griauna konstitucinę santvarką, padeda Lietuvoje įtvirtinti valdžios savivalę – suteikia jai tariamo teisėtumo pavidalą. 

Juk meras Malinauskas griebėsi vandalizmo ne kaip privatus, o kaip viešas, valdžią turintis asmuo. Kaip viešas, valdžios žmogus dėl vandališkų veiksmų jis buvo viešai piliečių kritikuotas. Kritikuotas ne patvoryje užgauliai šūkaujant, bet viešame kultūros žmonių laiške Lietuvos ministrui pirmininkui. Atrodo, kad pirmąkart Lietuvos teisėtvarka ėmėsi ikiteisminio tyrimo dėl valstybės tarnautojui skirto viešo piliečių laiško. Dėl išsakytos pilietinės pozicijos. Tai yra akivaizdus persekiojimas už kritiką. Tokį persekiojimą draudžia Lietuvos Konstitucija. Nemanau, kad ikiteisminį tyrimą pradėję prokurorai ir policininkai to nesupranta. Jie žino, kad šiuo atveju valdžios užsakytas „tyrimas“ yra skirtas prieš valstybės tarnautojų ir pareigūnų savivalę maištaujantiems piliečiams pažeminti ir įbauginti. Būtent todėl paslaugi Druskininkų policija visų pirma stvėrė dailininką Antaną Balkę: kaip jis drįsta valdančių valiai nepaklūsti, tiesos ieškoti? 

Taip Lietuvos teisėtvarka tampa mero Malinausko barbarybės dalininkė. Beje, toks valdžios elgesys netikėtai paverčia sunaikintą Atgimimo „Legendą“ reikšmingu simboliu. Kadaise Sąjūdžio statytos, o šiandien valdančiųjų savivalės baigiamos sugriauti civilizuotos Lietuvos simboliu.

* * *

Daugiau Tiesos.lt publikacijų apie Druskininkų valdžios požiūrį į meną:

Lietuvon atslenka Grūtas?

Druskininkų valdžia: „Menas yra labai reliatyvus dalykas“, arba Kas tas Gitenis Umbrasas?

Kodėl premjeras A. Butkevičius slepiasi už sekretorės Marijos?

Lietuvos valdžia Druskininkuose Sąjūdžio jubiliejų paminėjo trypdama Atgimimo Legendą

Apie piliečius ir valdžią Grūto paunksmėje

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Irena Vasinauskaitė       2013-11-26 8:11

Koks elegantiškas pokalbis !

Kas iš Lietuvos Sąrašo       2013-11-25 15:24

kels kandidatūrą Prezidento rinkimuose.Tai puiki proga skleisti idėjas…O kažkada gerbto,A.Bačiulio norisi paklausti,ką jis daugiau padarė ,apart žodžių...Lietuvos Sąrašo akcija prie Prezidentūros,žmonės tampomi po teismus…O Bačiulis sotus,ant sofutės sau patarimus dalina.Veido juk niekas beveik neperka,-iš kur pinigai?

Anikė       2013-11-25 13:32

” Griaut-tai ne statyti”.Pasimokė valdžia per nepriklausomybės metus daug ką
su žeme sulyginusi,sunaikinusi…Chunveibinai ir Lietuvoj chunveibinai.

vizitor       2013-11-25 11:55

Protingas Chamas Bačiulis pataria protingai. Tik nesusidėkit su Kuoliu. Gal nesugriaus visko. Bet Mūsų Prezidentė jį patvarkys. Kvaila statyt ant nevykelių. O lyderių yra. Apsižvalgyti reikia.

Mix       2013-11-25 10:03

Apeliuojant į valdžiažmogių moralę prirašyta daug puikių, prasmingų komentarų bei straipsnių, tačiau nuo jų sąžinės, kaip nuo žasies plunksnų vanduo,viskas nuteka pro šalį, nei trupučiu nepaliesdamas jų surambėjusių ir goduliu prisipildžiusių sielų. Tad ir gerb. D.Kuolio (mano tai pat) susirūpinimas ir gėda dėl valdžiažmogių supuvusios moralės jų nei kiek nesujaudins. Jų požiūrį į žmones, žmonių viešinamas negeroves ne kartą pasitikrinome valdžažmogių viešuose pasisakymuose.

Marija       2013-11-25 9:51

Teisingesnio uz Kuoli, as nematau. O komentat. protinga, chamui patarciau tokiais komentarais nesisvaistyt. Geriau varyk i lietryti.

Arnė       2013-11-25 9:09

p. Dariui,- dėkui, kad esate, kalbate; sveikatos Jums. Gal tyrėjai apklaus visus pasirašiusius, po to teisman po vieną. Yra jų patirtis su garliaviškiais. Ko nesišakoti, kai politikai užsimerkę, dalis piliečių irgi…

"Kiekvienas,kuris       2013-11-25 8:09

save aukština,bus pažemintas,o kuris save žemina,bus išaukštintas…“Kas turi ausis,teklauso”.(Lk 14,10-27)).Šie dėsniai galioja ir Malinauskui,jeigu ką.

Piktas žmogus-       2013-11-25 8:05

tarsi sklidina nuodų taurė.(Konfucijus).

Aplamai,į prezidebtus turi kelti       2013-11-25 7:58

kandidatūras D.Kuolys,N.Puteikis,V.Gailius,-vieni kitą dengti,o finišo tiesiojoje kažkuris aukotis tautai.Idėjų sklaida.

Druskininkų       2013-11-25 7:57

aura menkėja.

Liaudies išmintis       2013-11-25 7:55

Malinauskui:...kuprotą oželį tik vilko dantis pataiso…alksniu gimęs ,ažuolu neaugsi,,,bloga sėkla ir nesėta auga,o gera ir pasėjus ne visada uždera…iš didelio debesio maža lietaus…iš mėšlo virvę veja…kiaulės gėdos neturi…kiaulės nosis smarvės nebijo…kumpų medžių daugiau miške nekaip tiesių...be aušros diena neateina.

Teta Beta       2013-11-25 1:08

Iš tiesų, dar neteko girdėti, kad Gen. prokuratūra būtų pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl piliečių laiško politikui.
Tai taip Valys su Grybauskaite nutarė Lietuvoje atšvęsti ES paskelbtus Piliečių metus? Ir dar Vilniaus susirinkimo išvakarėse? Tikrai drąsi šalis. smile

Ele       2013-11-25 0:05

Buvau aną metą Druskininkų zooparke, kuris labai smirda iš tolo, prie senolio malinovskio gryčios. Iš tos gryčios išeina plikas, bet pusamžis žmogysta ir stumia į priekį kuturartį su mažu ir gražia, jaunute pačia. Aš tuomet ir pagalvojau, ar nebus tas plikas mėras apie kurį daug rašė spauda Lr, kuris paliko daugiavaikę savo šeimą ir dar gražesnę, už šią, buvusią žmoną. Susidariau nuomonę, kad Druskininkai genda nuo savo valdžios, argi valdžiai rūpi Sąjūdžio “Legendos”, nes jiems geriau keturių komunarų statulas pasistatyti. Ura.

Idomi nuotrauka       2013-11-24 22:52

Ar ten ne Putinas prie taip vadinamos skulpturos, plikas ir isketes rankas.
Beja yra prietaras, kad taip pastatyta pasaga nesa pastaciusiam nelaime.

Reikia užpirkti mišias už       2013-11-24 22:04

persekiojamus ir persekiotojus.Ypač už Malinauską.Pritrenkiantis dvasinis skurdas.O partijos visos susivienijo vienam tikslui. Už kuo didesnį grobį.Aš jau meldžiuosi,į savo maldas be kita ko įtraukiau ir Malinauską..Rytą vakarą.

Paimkit interviu       2013-11-24 22:01

iš Sąjūdžio vadovų,-juk tai Atgimimo skulptūra.Reikia kreiptis į seimo pirmininkę,kuri gal nekalba biurokratine kalba, bet varo,kaip amerikonai paprastai ir aiškiai.

Kodėl tyli Sąjūdis ir jį       2013-11-24 21:59

nusavinę konservatoriai su Čiurlionuo gerbėju V.Landzbergiu?Kas jiems iš to naudos?

įdomu       2013-11-24 21:15

Tai pasodins Malinauskas su Grybauskaite Kuolį ar ne?

arr       2013-11-24 20:15

Jūsų numonės, dėl to kas bus įvardyti “sorošistais”, sutampa su Grybauskaitės ir Valio? Be to. Ką tik išreiškėte mintį jog gen. prokuroras yra kišeninis.

Stasys       2013-11-24 20:13

Tiesą galima užčiaupti tik laikinai, anksčiau ar vėliau ji ateis, o melas ir neteisingumas patirs baisią gėdą. O naikinti Atgimimo lakų meno kūrinius ir tyčiotis iš menininkų niekam nevalia, tuo labiau komunistams, ar kokiems tai stribų palikuoniams. Tokių daug yra. Na, štai kad ir okupacinių kareivių stovylos ant Žaliojo tilto Vilniuje. Jos labai saugomos ir garbinamos. Kas tie garbintojai?

vizitor       2013-11-24 19:45

Pagaliau MŪSŲ Prezidentės kantrybė trūko. Gen. prokuroras Valys užčiaups visus sorošistus. Su kuo sveikinu Lietuvą iš anksto.

VASIA       2013-11-24 19:35

MUS VALDANTYS VISIŠKAI NUPEZO.Kas baisiausia: mum visiškai dzin…

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.