Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Darius Kuolys A. Tapinui ir R. Miliūtei: užuot rengę mitingus prie Seimo, ištirkite, kodėl buvo sužlugdyta VSD operacija prieš „Dujotekaną“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 15 d. 9:42

29     

    

Darius Kuolys A. Tapinui ir R. Miliūtei: užuot rengę mitingus prie Seimo, ištirkite, kodėl buvo sužlugdyta VSD operacija prieš „Dujotekaną“

Galvoju: ar nebūtų tėvynei geriau, jei šaunūs mūsų žurnalistai Andrius Tapinas ir Rita Miliūtė, užuot rengę mitingus prie Seimo, atliktų savo profesinę pareigą – ištirtų ir mums visiems paaiškintų, kodėl buvo sužlugdytos VSD kontržvalgybos pastangos nutraukti „Dujotekanos“ veiklą Lietuvoje.

Kodėl Seimo narys M. Bastys už ryšius su „Dujotekanos“, „Gazpromo“ žmonėmis sulaukia apkaltos, o „Dujotekanai“ tarnavęs VSD pareigūnas L. Jurgelaitis – dabartinių VSD vadovų malonės?

Iš 2010-ųjų „Lietuvos žinių“ žurnalisto Mindaugo Veličkos straipsnelio „Mina: nutrūkusi VSD operacija prieš „Dujotekaną““:

„Lino Jurgelaičio [VSD Ekonominės valdybos viršininko, šiose pareigose pakeitusio iš Lietuvos išsiųstą pulkininką Vytautą Pociūną] nurodymu jo pavaldiniai ne tik rinko informaciją apie R. Stonio [„Dujotekanos“ vadovo] priešininkus, tačiau ir ėmėsi įvairių spaudimo priemonių, pvz., ne vieną priešininką šioje kovoje dėl Kauno elektrinės oficialiai kviesdavosi į VSD tarnybines patalpas operatyvinių apklausų, siekdami psichologiškai juos palaužti. Kontržvalgyba fiksavo net ir tai, kad L. Jurgelaitis priekaištaudavo R.Stoniui, kad jis neleidžia jam imtis aktyvesnių ir agresyvesnių veiksmų jo oponentų atžvilgiu. Tyrimo metu paaiškėja, kad Rusijos interesų atstovai Lietuvoje ne tik turi įtaką VSD vadovybei, bet faktiškai tiesiogiai vadovauja atskiriems VSD padaliniams, visų pirma L.Jurgelaičio Ekonominių valstybės pagrindų apsaugos valdybai ir E. Storpirščio Kauno teritoriniam padaliniui. L. Jurgelaitis pataria R. Stoniui aktyviau panaudoti žiniasklaidos priemones prieš savo konkurentus, siekiant juos viešai sukompromituoti, bandant įdiegti įsitikinimą tiek Lietuvoje, tiek Maskvoje, „Gazprom“ buveinėje, kad A. Riazanovas ir R. Matijošaitis savinosi stambias pinigų sumas iš Kauno elektrinės. Tokios publikacijos spaudoje pasirodė. Šias pinigų tariamo savinimosi schemas parengė L.Jurgelaičio saugumiečiai.

VSD Kontržvalgybos valdybos tyrimo metu surinktos medžiagos pagrindu, tikėtina, turėjo prasidėti L.Jurgelaičio, E. Storpirščio ir kitų žinomų saugumo pareigūnų baudžiamasis persekiojimas, nes jų veiksmuose yra nusikaltimų požymių. Tai būtų nustatę ikiteisminiai tyrimai, kurie privalėtų būti pradėti bent dėl kelių Baudžiamojo kodekso straipsnių. Visų pirma, tai piktnaudžiavimas tarnyba („valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų“), valstybės paslapties atskleidimo („tas, kas atskleidė informaciją, kuri yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, jeigu jam ta informacija buvo patikėta arba jis ją sužinojo dėl savo tarnybos, darbo ar atlikdamas viešąsias funkcijas, bet nebuvo šnipinėjimo požymių, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų“).

Jei kontržvalgybininkams būtų buvę leista kreiptis į apygardos teismą dėl „Dujotekanos“ likvidavimo kaip Rusijos priedangos organizacijos, L.Jurgelaičiui ir kitiems galėjo grėsti ir sunkesni kaltinimai: padėjimas kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką („tas, kas taikos metu padėjo kitai valstybei ar jos organizacijai veikti prieš Lietuvos Respubliką – jos konstitucinę santvarką, suverenitetą, teritorijos vientisumą, gynybos ar ekonomikos galią, baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų“) taip pat, arba šnipinėjimas („tas, kas vykdydamas kitos valstybės ar jos organizacijos užduotį pagrobė, pirko ar kitaip rinko informaciją, kuri yra Lietuvos Respublikos valstybės paslaptis, arba kitą užsienio valstybės žvalgybą dominančią informaciją, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki penkiolikos metų“).

Kontrsmūgis kontržvalgybai

Tačiau net ir du kartus pasikeitus Saugumo departamento vadovams L. Jurgelaičiui ir jo bendrininkams nenukrito nė plaukas nuo galvos. Kovą už Kauno termofikacinę elektrinę laimėjo „Dujotekana“. Dar vykstant teisminiams ginčams Kauno apygardos teisme, staiga visiems netikėtai „Dujotekanos“ vadovai atvyksta į Kauną su Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo teisėjo nutartimi, leidžiančia perimti KTE.

Žuvus Breste pulkininkui V. Pociūnui, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui Kontržvalgybos valdybos viršininkas pulkininkas Vytautas Damulis, jo pavaduotojas Vilmantas Bieliauskas ir Ketvirtojo skyriaus viršininkas Kastytis Braziulis paliudijo apie valdyboje vykstantį tyrimą dėl „Dujotekanos“ ir jo pagrindu parengtas 12 analitinių saugumo pažymų, tarp jų ir 2006 metų rugsėjo 15 dienos pažymą „Dėl konflikto Kauno termofikacinėje elektrinėje“. Valdybos viršininkas V.Damulis ir tyrimo vadovas K.Braziulis buvo atleisti iš VSD, V.Bieliauskui pažemintos pareigos.

VSD sudarytos komisijos, kurios tyrimo pagrindu jie buvo atleisti, nariais buvo būtent tie, kurių veiklą jie ir tyrė. Tarp jų ir L.Jurgelaitis. Skandalinga dar ir tai, kad pati operatyvinio tyrimo „Mina“ byla perduota tam pačiam L.Jurgelaičiui. Ar tada R.Stonys ir sužinojo, kas yra 12-oje VSD pažymų?“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ultra       2018-03-23 19:05

Mitingo reikėjo, ir jis labai gerai padėjo. Net ir Miliūtės laida apie zombiais apsikrėtusį Lietuvos saugumą, net ir su pritrenkiančiais įrodymais nebūtų geriau - prie viso to esam pripratę. (pvz. žmogus papasakojo detaliai apie Bražuolės tilto sprogdinimą ir sprogdintojus - pažiūrėjom ir užmiršom, nežinau ar plaukas kam nors dėl to nukrito.) Na nebent ateitų patvirtinimas, kad Lietuvos saugumiečiai bus prikišę nagus prie Furmonavičiaus, Ūso ir Kedžio, o Deimantės Kedytės minimas trečias dėdė Aidis iš tikro yra Vieno VSD skyriaus viršininkas. O šiaip jau prieš ketverius metus norėjosi šaukti: Tėvynė pavojuje. Zombiai puola. Kodėl prezidentė tos įstaigos neuždaro? Geriau su visais saugumiečiais viduje ir iškviesti iš Londono MI6 tarnybos imuniteto tarnybos ekspertus, kad atliktų nuzombinimą. Na, saugumo tarnyba tai lyg ir valstybės imunitetas, bet jei zombiai jį apkrečia, tai jis tampa zombių lizdu ir užkratas plinta į kitas jėgos struktūras, ir paralyžuoja visą valstybę.

Julius        2018-03-16 22:45

Turbūt taip yra todėl Salomėja kad kgb manęs neruošė.
Ką jūs sakote? Koks tyrimas? Kur to tyrimo byla su kuria gali susipažinti visuomenė?
Dar kartą pakartosiu. Aš matau ne Lietuvos sąrašą bet kgb sąrašą.

Salomėja       2018-03-16 22:07

Gal kas žinote priežastis, kodėl komentatorius JULIUS toks neraštingas, rašybos ir skyrybos klaidos tiesiog akis bado. Rašyt nemoka, o rašyt, matosi, laabai nori.

nujau,...       2018-03-16 21:45

o jūs ką, nežinojot, kad tokiems eliniams juliams VSD tyrimai - per aukštas lygis? Jų užduotis yr trolint portaluose pagal instrukcijas, o kitoj pamainoj kiemą pašluot ir karinykų automobilius su kibiruku nuplaut.

Juliui       2018-03-16 21:25

Ir kas jums neaišku su tais šaltiniais? Daug buvo rašoma, kalbama apie tai. Net parlamentiniame VSD tyrime tie dalykai aptarinėjami buvo.
Netgi straipsnio pradžioje nurodoma iš kur paimtas tekstas. Kas neaišku?

Julius       2018-03-16 16:24

Kuolys vistik turėjo nurodyti savo šaltinius. Jeigu tokių šaltinių nėra tai D.Kuolys platina paskalas. Jūs mane galite neigemai vertinti bet tai ką daro Kuolys nėra nei žurnalistika tai net nėra visuomenės informavimas tai yra paskalų platinimas. Vertė tokios veiklos destruktyvi visomis parsmėmis: atviros visuomenės, respublikos, demokratijos, žodžio laisvės ir t.t. Tai yra kgbistiniai metodai. Todėl aš primiktyviai siūlai Kuoliui savo sąrašą iš Lietuvos sąrašo perpavadinti į kgb sąrašą. Misteri, draugas ar kaip ten jus vadinti D.Kuoly kiek gi galima prisidengti Lietuvos vardu?

> savigarbos litovcai neturi        2018-03-16 15:38

Ne tau, svetimšali, aptarinėti lietuvių reikalus.
Ne tau iki mūsų savigarbos.

bet žiūrėkite       2018-03-16 15:13

Kaip kažkam nepatiko Kuolio priminta istorija. Vadinasi, ji dar toli gražu neprarado aktualumo.

moralas: savigarbos litovcai neturi       2018-03-16 10:39

kaip prostitutės: už 3 kapeikas bet kam parsiduos.
ypač tuo pasižymi kolaborantai-komunistai, politikai, teisėsauga (tame tarpe VSD)
——
todėl sąžiningų, idealistų, katalikų nei prie kur neprileidžia prie valdžios.

Kuoliui       2018-03-16 8:04

Kuoly, ar tu sugebi mąstyti?

kaip tik       2018-03-15 21:51

Bastys tuo metu buvo premjero Kirkilo patarėju.

įdomiai gaunasi       2018-03-15 21:31

O juk būtent jaunieji konservatoriai išprovokavo valdančiuosius ginti Bastį ir panašius. Nes kitaip parama koalicijai nepakankama. Galėjo gi konservai tapti koalicijos dalimi, kai skilo socdemonai. Niekam tada nebūtų rūpėjęs Basčio likimas, nors ir VSD “voronokas” jo lauktų prie Seimo.
O dabar prasideda virtinė veiksmų, kurių pasekoje laimės tik Kremlius. Pirmiausiai kris Lietuvos investicinis patrauklumas dėl politinio nestabilumo. TAI JAU PASIEKTA. Prasideda kažkokie neaiškūs mitingai su neaiškiais lozungais. UŽ KOKIUS PINIGUS RENGIAMI TOKIE MITINGAI? KIEK MOKAMA MITINGŲ DALYVIAMS?
Priešlaikinių rinkimų baigtis išvis neprognozuojama ir gali baigtis katastrofiškai.
O gal tiesiog Anūkėlis buvo užverbuotas Rusijos SVR Briuselyje? Arba gal aktyvuotas SVR agentas Anūkėlio aplinkoje?
Arba gal čia SVR priedangos operacija saviškiui Skverneliui pagelbėti? Gal nepaprastoji padėtis šviečiasi perspektyvoje?

Mitingas       2018-03-15 20:19

Ar zmones jau pamirso,kad protesto balsais isrinko valstiecius,nepatenkinti valdymu tu,kurie bando vel ateiti i valdzia.Ar nedaugiau priekaistu del korupcijos ir galetume pateikti tiems ,kurie siandien kalbejo pries valstiecius,nei pateikta Karbauskiui ?Man rodos taip ir blaskysimes tarp triju pusu iki galo-deja ne pergalingo.Taip-valstieciai nepateisina vilciu-daug atsitiktiniu zmoniu prisirinko i komanda,matyt nenumate,kad tiek mandatu gaus,bet ar geriau dabar bus jei isterija uzkres jaunima,kuris nepatenkintas ,kad iki 20 metu negali alkoholio nusipirkti ?Juk kaip ten kareivis Sveikas sake apie valdzia,kuri pabrangins alu ?

Al.       2018-03-15 19:41

Mintingą bolševikai surengė iškart po to, kai valstiečiai paskelbė, kad netvirtins Stambulo rezoliucijos. Dėl Basčio, manau, čia niekas draskęsis nebūtų.

Seimo pirmininkas ir kiti susigėdę kažkodėl nesigėdijo klausydami Sadūnaitės kalbos ir po to sutartinės visos išdavikiškos vadovybės tylos.

TSLKD       2018-03-15 18:16

Turi keisti pavadinimą į Tarybų Sąjungos Lietuvoje KGBistinė Draugija t,y. gauja.

Marginalas       2018-03-15 17:40

Nėr ką tirti, nes VSD ir buvo suinteresuotas sužlugdyti. Ar ne skaitėte Katkaus “Nuo aušros iki sutemų”? -
http://www.ekspertai.eu/media/old/stories/Katkus.pdf

Julius į 13:51       2018-03-15 17:08

O aš galvoju kad Kuoliui reiktų vistik pakeisti savo partijos pavadinimą. Iš Lietuvos sąrašas į kgb sąrašas. Aš įsitikinęs kad mažiau melo ir daugiau tiesos Lietuvoje tada būtų.

Julius       2018-03-15 17:04

Pas mane tik vienas klausimas misteriui Kuoliui. Kur jis visą tai perskaitė? Kokiame laikraštyje? Iš kur jis tai traukia?

Be perspektyvos.       2018-03-15 16:11

  Labai blogai, kad jaunieji konservatoriai tęsia senųjų dvylikasekundininkų pradėtus ir naujus darbus. Lietuva nieko gero nepasieks, nes, kaip buvo ciniškai paniekintas žmogiškumas, taip ir važiuojama tomis vėžėmis.

Albinai       2018-03-15 15:33

Albina, pamiršote į išvardintą šaunią kompaniją įrašyti “valstiečius”. Negerai pamiršti milijonierius! Juk ne kiekvienas, per keliolika metelių sugeba susikrauti tuos nelemtus milijonus? Ir nemanykite, kad pavydžiu, nes žinau, kad be “stogo” tai padaryti neįmanoma. Taigi, o kur čia ta Lietuva?

albina       2018-03-15 14:01

Šventės švęstos išmaniai,bet baigėsi.Himnas sugiedotas,apkaltų čempionai -seimas- pradeda pavasario sesiją.Pirmininkas pakvietė darniam darbui,kiekvienam tapti atsakingam.O kas realybėje?Antri metai vieni bando tvarkyti 28 metų betvarkę.Kiti gyvena tik revanšo siekio idėja:jokio priešiškumo - konservatoriai,liberalai,paluckininkai,mišrūnai,tvarkiečiai vieningi kaip siamo dvyniai.O,kad taip dėl tos Lietuvos…

Laikas Lietuvos       2018-03-15 12:51

forumui ir Lietuvos sąrašui vienyti jėgas.Idealių ir be nuodėmės nėra.Visi klystam,bet reikia keltis.

Esmė       2018-03-15 12:04

Pagrindinė Kremliaus priedangos organizacija Lietuvoje, manau, - TSLKD

Džiuvėsiui       2018-03-15 11:47

Amilis Zolia protestavo prieš sistemos susidorojimą su Dreifusu. Mes lyginome sistemos savivalę Garliavos įvykiuose su Dreifuso byla. Tapkinis pačiulptukas viską išvartė savaip. Gatvės lygis.

taip       2018-03-15 11:01

Juokaujate, sulauksit, kad tirtų. Emilio Zolia šūkį perimti -štai čia užmojis. Aukštas apdovanojimas iš Prezidentės suteikia sparnus.  Seime tur būt balsus skaičiavo, o Tapinas jau kvietimą rašė. Kiek čia tetrunka susirinkti visą smegenų plovimo po mokyklas komandą. Manau, visada psiruošę, jei pamenat tą skambų šūkį.

ruta       2018-03-15 10:12

Tai buvo konservatoriu valdymo laikotarpis ...

Konservatoriu        2018-03-15 10:11

vieta iseinamojoj.

Pensininke       2018-03-15 10:05

Bailiu   valdancioji dauguma, kuri nereaguoja i V.Tomkaus sarasus. Ne vienoje valstybes valdanciojoje institucijoje nera drasiu,  saziningu ir TAIKA skelbianciu. Visi iesko kaltu kaip apzmeizti ir sutramdyti tiesa kalbancius   zmones.

Organizatoriai       2018-03-15 9:55

Kiaurai matoma režisūra. Vakar seimas balsavo, o jau po pietų pradėjo vežti sceną prie seimo. Bus koncertas. Varys visa chebra. Taip greitai gavo leidimus protestui iš savivaldybės, surado privatininkus atvežti sceną. Išvada: iš anksto žinojo, kad balsavimas baigsis, kaip baigėsi. Pasiruošė iš anksto protestą. Nenorėjo laukti savaigalio, nes elektoratas važinėsis po parduotuves. Jumoristai tie konservatoriai. Taip ir matosi, kas valdo šią gatvę. Laukiam Mamontovo, geidžiamiausio nebejaunikio ir aišku Svaro su dideliu pilietiškumo pojūčiu. Dar gal ir Biksą atitemps. Versim valdžią, žinosit, kam priklauso valdžia gatvėje.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.