Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos, Žiniasklaida, Šeimos politika

Dar vienas melas (papildyta Povilo Urbšio komentaru)

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 26 d. 18:30

20     

    

Dar vienas melas (papildyta Povilo Urbšio komentaru)

Kad informaciniai karai vyksta ir Lietuvoje, jokia naujiena. Kaip ir tai, kad šio fronto kariai nesibodi kurstyti kuo didesnę neapykantą „priešui“.

Tačiau šiandieninis šūvis – visą dieną socialiniuose tinkluose platintas plakatas, prie „gėdos“ lentos kalęs septynis parlamentarus, – itin įžūlus. Galbūt tai viena atgrasiausių pastarųjų dienų fake news, jau vien dėl to, kad šiai melagingai žiniai paskleisti buvo pasinaudota ir žiauriai sumušto keturmečio istorijos sukeltu rezonansu.

Dalijamės ir kai kurių Seimo narių, apkaltintų, neva jie nori pašalinti iš Vaiko apsaugos pagrindų įstatymo smurto sampratos fizines bausmes ir nepriežiūrą, komentarais Veidaknygėje.

Kad jiems mesti kaltinimai yra melas, galima įsitikinti ir patiems ČIA:  Seimo nariai savo teikiamu Vaiko apsaugos pagrindų įstatymo pataisų variantu tik sukonkretino M.Majausko ir D.Šakalienės siūlytą pernelyg abstrakčią smurto sąvoką (daugiau apie tai, kokį konfliktą programavo šios skubos tvarka stumtos pataisos skaityti ČIA).

Melaginga ir prielaida, jog kol kas smurtas prieš vaikus yra nebaudžiamas – šiuo metu veikiantys Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia bet kokios formos smurtą prieš vaikus ir yra pakankami, kad smurtaujantieji būtų nubausti.

* * *

Laurynas Kasčiūnas:

Gerbiamieji, kurie dalijasi ar skaitėte informaciją apie tai, jog Seimo nariai esą reikalavo išbraukti fizinių bausmių draudimą ir nepriežiūrą iš smurto prieš vaikus apibrėžimo.

TAI YRA ŠMEIŽTAS, jūs buvote suklaidinti.

Šių žmonių pataisos nesiūlo įteisinti fizinių bausmių. Pataisose fizinės bausmės vienoje vietoje išbrauktos tiesiog todėl, kad buvo perteklinai išskirtos iš fizinio smurto. FIZINĖS BAUSMĖS YRA FIZINIO SMURTO FORMA, todėl atskirai minėti smurto ir bausmių teisiškai nėra būtina. Taip pat ir nepriežiūra pataisose tiesiog perkelta prie pagrindinių įstatymo sąvokų, tačiau NE IŠBRAUKTA.

Pataisos pateiktos paprasčiausiai tikslinant itin abstraktų D. Šakalienės smurto prieš vaikus apibrėžimą. Visus kviečiu susipažinti su siūlymo tekstu atsidarius šią nuorodą https://goo.gl/6PXZpt ir dalintis teisinga informacija.

 

* * *

Eugenijus Jovaiša:

Šiandien socialiniuose tinkluose plačiai pasklido „Gėdos lenta“ pavadintas kaltinimas, kad aš ir dar šeši kolegos Seimo nariai neva „reikalaujame išbraukti iš smurto prieš vaikus apibrėžimo fizinių bausmių draudimą ir nepriežiūrą“.

Nepaprastai liūdna, nes tai yra baisūs ir neteisingi kaltinimai. Labai neatsakingai yra skleidžiama absoliučiai klaidinga informacija.

Visi išgyvename, matydami sumuštus vaikus. Visi norime, kad tokios nelaimės baigtųsi.

Pateiktu siūlymu su kolegomis viso labo patiksliname D. Šakalienės pateiktą smurto prieš vaikus apibrėžimą. Jis išlieka tikrai platus ir nepaliekantis jokios erdvės smurtautojams. Apibrėžime lieka ir fizinis smurtas, ir psichologinis smurtas, ir seksualinė prievarta, ir nepriežiūra. Visam tam turi būti užkirstas kelias, tačiau kad smurto sąvokos abstraktumas nesukeltų absurdiškų ir neretai tragiškų situacijų šalies šeimoms, tas sąvokas patikslinome.

Nepriežiūra liko ir viso labo buvo perkelta iš 2.1 straipsnio į 2 straipsnį prie pagrindinių įstatymo sąvokų. Fizinės bausmės ištrintos tik vienoje teksto vienoje, kur buvo rašoma, kad valstybė imasi visų priemonių apsaugoti vaiką nuo „smurto, įskaitant fizines bausmes“. Kadangi fizinės bausmės yra akivaizdi fizinio smurto forma, teisiškai tiksliai nėra jokio reikalo kartoti tą patį du kartus. Bet kuris teisininkas jums paaiškintų, kad pagal mūsų siūlymus, įstatymas fizines bausmes aiškiai draudžia.

Labai kviečiu visus perskaityti tikrai neilgą mūsų siūlymo tekstą ir patiems įsitikinti, kad viešumoje paskleista informacija neatitinka tiesos.

Nuoroda į mūsų pateiktus pasiūlymus: https://goo.gl/6PXZpt

 

* * *

Povilas Urbšys:

„Aš esu prieš bet kokį smurtą vaikų atžvilgiu ir esu už tai, kad tie, kurie naudoja smurtą prieš vaiką, neišvengtų atsakomybės. Įstatymo pataisos, kurios yra rengiamos, neturi būti deklaratyvios, jos turi aiškiai apibrėžti, kas yra smurtas, nes su dabartine redakcija, kurie dabar dedasi vieninteliais ir nepakartojamais gynėjais nuo smurto, tai jie įnešė tokias pataisas (atskirus terminus – lrytas.lt past.), kaip „fizinė bausmė“ ir „smurtas“. Taip čia iškyla klausimas: tai fizinė bausmė yra smurtas ar ne? Jei fizinė bausmė taip pat yra smurtas prieš vaiką, tai kodėl tada tai reikia išskirti? Tada socialinis darbuotojas turės klausti – ar čia fizinė bausmė, ar čia smurtas buvo naudotas? Tai kitas žmogus, pasisamdęs teisininkus sakys, kad čia visiškai neapibrėžiama jo veika, jei jos negalima apibrėžti, kodėl jis turi būti baudžiamas“, – portalui lrytas.lt kalbėjo P.Urbšys.

Seimo nario teigimu, vadinamosiomis M.Majausko ir D.Šakalienės pataisomis fizinės bausmės apibrėžiamos taip plačiai, kad jei tėvai vaikui dėl prasto pažangumo uždraus eiti pramogauti su draugais, tokį jų sprendimą jau bus galima traktuoti kaip fizinę bausmę.

„Pagal pirminį variantą, tai jau būtų galima laikyti smurtu prieš vaiką, nors tėvai nori tik, kad jis skirtų daugiau dėmesio mokslui, nei pramogoms. Tokiu atveju kai taip praplečiame ribas, mes sukuriame tokią situaciją, kuri tik diskredituos kovą prieš smurtą. Todėl tie, kurie šį dalyką darosi (dalinasi septynių Seimo narių nuotraukų montažu – Tiesos.lt past.), tikrai elgiasi nesąžiningai. Jie dabar nuteikia taip, kad tie, kurie nepritaria jų nuostatai, kuri yra deklaratyvi, jie automatiškai yra prieš smurtą prieš vaikus draudimą. Žemesnį kultūros lygį sunku surasti“, – lrytas.lt sakė parlamentaras P.Urbšys.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwqw       2017-11-14 2:27

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurencve83

grumstas>NorKūnas "laivui be kompaso" 201       2017-01-29 14:02

Jeigu jūs nesipykstate su mąstymu, tai galėtumėte suvokti, kad “neribotas laikas ” - reiškia gyvenimo praktikoje, kad taip nebus; dings elektra, atsarginio generatoriaus dyzelinas ar suges kompiuteris nuo viruso,baigsis skystas azotas , pasimatys ,kad tie gyvybės pradininkai- embrionai , jau numarinti, taip pat užšaldymas nėra natūrali, komfortiška būsena tam embrionui ir t.t. . Ir tikrai mokslininkams derėtų žinoti, kad tai toks problemos sprendimas yra tik mirties nuosprendžio atidėjimas vėlesnei datai. Noriu pasakyti, kad ši situacija buvo sprendžiama taip , kaip lengviau pinigus skaičiuojančiai verslo grupei; tegul priimta bus tokia įstatymo formuluotė, kuri patenkins ir vienus ir kitus ir priešininkus ir suinteresuotuosius…  o Kodėl nepasiūlė įstatymo galiojimo laiką limituoti ?, tegul įsisavina kitas pažangesnes technologijas, kurioms net nereiks embrionų , o užteks atskirų ląstelių, kuriose jau yra informacija gyvybės pradėjimui būsimajam žmogučiui…
  Taip pat i diskusija, klausimo aptarimas nebuvo visuomenėje paplatintas, nebuvo įjungti platūs oponuojančios grupės teiginiai ir argumentai-, tad nugalėjo Momonair vienareikšmiškai Blogis. reiškia jis ir toliau sėkmingai tiražuojamas užimdamas vieną liniją po kitos mūsų gyvenime.Iki tos būsenos , kai jo su juio susigyvensime ir net nepastebėsime:... juk visą laiką taip darėme ir nieko blogo neatsitiko”, net ir su užmušinėjamais keturmečiais visuomenėje to blogio tiražavimo pasekmių  nesugebame surišti… Prisiminkim , kaip tendencingai,vienpusiškai tyčiojantis iš Širinksienės , medijose buvo šis klausimas aptarinėjamas.

Labai       2017-01-27 19:26

geri putlerio ideologijos ir hibridinio karo specnazas darbuojasi jeigu taip ištisai falsifikuoja viską ką valstiečiai pasakė ar padarė. Tačiau valstiečiai, nebūkite bedančiai. Išsiaiškinkite vykdytojus ir užsakovus ir bent jau prie panašios lentos pakabinkite.

vykit tą gyvatę šakalienę iš frakcijos,        2017-01-27 17:17

kol dar nevėlu. Ji privirs jums, valstiečiai, daug bjauresnės košės nei Kildišienė. Vien į jos komentarus viešojoj erdvėj ir balsavimus Seime pažiūrėjus, aišku, kad toks neadekvatus, liguistai susireikšminęs ir kerštingas žmogus negali būti frakcijoje. Politikui reikalingų savybių ta moteriškė neturi nė už grašį. Manot, ta “gėdos lenta” be jos apsiėjo?

NorKūnas "laivui be kompaso"       2017-01-27 16:34

klausiančiam (13:33), “kokiai smurto formai teks priskirti tiražuojamais didžiuliais kiekiais užšaldomus embrionus,
ir įpareigotus laikyti n e l i m i t u o t ą laiką šaldytuvuose?”
Tai ką, siūlote užšaldytus embrionus laikyti l i m i t u o t a i, t. y. s u n a i k i n t i?
Kita esminė pastaba: krikščionybė nėra jokia i d e o l o g i j a (ar mitas),
kadangi skelbia tai, kas buvo iš t i k r ų j ų, t.y. kad Jėzus Kristus iš tikrųjų gyveno,
iš tikrųjų kentėjo ir iš tikrųjų prisikėlė, nugalėdamas nuodėmę ir mirtį.
Todėl, jei kuris nors valstybės įstatymas prieštarauja Dievo valiai, Jo įstatymams,
joks krikščionis neprivalo tokio įstatymo vykdyti - iki pat kankinystės.
Tik kvailys klauso žmogaus išvedžiojimų labiau, nei Dievo Žodžio. Čia ir glūdi kvailumo esmė ir nelaimė.
Kūrėjas žmogui davė 10 į s a k y m ų (Dekalogą ir kt.), bet ne 10 p a t a r i m ų.
Valstybė - tai gyvi žmonės. Atskirai nuo jų tokio “daikto” kaip valstybė išvis nėra. Tik tuščia abstrakcija.
Todėl pasakymas, kad moderniaisiais laikais valstybė buvo atskirta nuo Bažnyčios, n e r e i š k i a,
nebent neišmaniose galvose, kokių šiandien apstu, kad pasaulietinėje valstybėje ir tikintieji šitaip buvo atskirti
nuo valstybės, kad jie vos nenustoja pilietybės, kad jiems negalioja sąžinės ir tikėjimo konstitucinės laisvės.
Tikėjimui priešiškos, o su mokslu nesuderinamos ideologijos taip tendencingai ir aiškina.
Tokios ideologijos taip pat prieštarauja išsilavinusios ir sveikos nacijos interesams, pirmiausiai, - išlikimo.

laivas be kompaso       2017-01-27 13:33

Gerai, o kokiai smurto formai teks priskirti tiražuojamais didžiuliais kiekiais užšaldomus embrionus, ir įpareigotus laikyti nelimituotą laiką šaldytuvuose? O kokiai smurto formai priskirti abortus?... medicininiam? mes pasiklysime savo išradinėjamose vertybėse: lyg tai sąžinė, Dievo įstatymai ,žmonijos tūkstantmetė istorinė patirtis sako , kad negalima taip elgtis, bet noras pasipelnyti, einant patogiausiu , lengviausiu, pigiausiu keliu , kuriuo prisidengiama pasitelkiant libertarines , liberastines ideologijas kužda mums į ausį ; negalima, bet jeigu labai labai norisi- tai tada galima…
... atsisakę krikščioniškos ideologijos deklaruojamų vertybių, pasitelkę  savo poelgiams pateisinančias ideologijas. nugarmėsime kartu su jomis prarajon…

Marginalas apie reikalo esmę       2017-01-27 13:28

Šimtmečiais diržas buvo patikima priemonė vaikams auklėti net ir klasiškiausiame lietuviškame kaime. Panašių pamokymų rasime ir Šventajame Rašte.
Kodėl dabar prasideda kalbos apie smurtą?
Ogi todėl, kad privatumo laikai baigiasi kartu su laisve, įvedama kontrolė šeimose, kad būtų pretekstas vaikus atimti. Naujojoje Pasaulio Tvarkoje vaikai tėvams nebe priklauso, nes vergui niekas nepriklauso. Viskas priklauso Vergvaldžiui.
Šią baudžiavinę tiesą yra patyrę ir lietuvių protėviai ruskių valdžioje. Dabar viskas grįžta daug tobulesniame elektroninių pančių lygmenyje. Todėl atsirado ir “vaikų teisės” bei jų “gynimas” įvairių Garliavos įvykių svolačių institucijų pagalba.

Lengvatikiai, tai aukos Molochui.       2017-01-27 0:08

Tie patys, kurie visaip moko vaikus ir paauglius, juos “lytiškai šviečia” jau nuo kūdikystės, “emancipuoja nuo stereotipų”, moko amoralaus, palaido, hedonistinio gyvenimo būdo,
moko atvirai per daugelį pagrindinių internetinių portalų ir kitas visuomenės (dez)informavimo priemones,
moko, užuot rūpinęsi lavinimu, dorybių (drąsos, susivaldymo, saiko, ištikimybės, pasiaukojimo) ugdymu,
tie patys dviveidžiai “vaduotojai”, tiesiogiai ir netiesiogiai, skatina vaikus ir paauglius
m a i š t a u t i bei s u k i l t i prieš tėvus, niekinti juos kaip retrogradus.
Dar didesnis pasityčiojimas iš sveiko proto, kad prieš šitaip maištui programuojamus vaikus
siekiama padaryti beteisius jų gimdytojus. Net be teismo (!) baustinus,
tiesiog vaikų tarnyboms kažkieno skundo pagrindu iš tėvų atimant tai, ką jie turi brangiausia - vaikus.
Kuo tokių valstybinių ar privačių struktūrų elgesys skiriasi nuo vėžinių darinių, piktybinių auglių
pasirūpinančių atskira kraujotaka ir maitinimu, elgesio?!
Šeimų - visuotinai pripažintų “valstybės ląstelių” - kryptingas ardymas juk yra ir valstybės pamatų griovimas.
Galiausiai tai ne tik nedora, bet ir demoniška. Apie tokius NT pasakyta, kad geriau jiems būtų girnapusė po kaklu.
NK

Anuprui       2017-01-26 23:54

ne į lentą “talpinti”, pons Anuprai, - į didesnius kelių kvadratų apartmentus su dviaukštėm lovom…

Pikc       2017-01-26 22:43

Įdomu - negi šitą šmeižtą paskleidusių šiukšlių neįmanoma identifikuoti ir patraukti atsakomybėn?
Beje, pasakymas “konsrvatoriams reikia linkėti atsilaikyti prieš tokią lobistinę veiklą” skamba gana juokingai (netgi groteskiškai), atsižvelgiant į “konservatorių” vaduko Anūko ir jo genderistės žmonos pažiūras. smile

Anupras       2017-01-26 22:36

Vienintelė darželio auklėtoja savyje turi pareigos, meilės Paglostė vaikeliui galvelę, užčiuopė ;guzą; išsiaiškino kad jį muša. Visokios tarnybos tai lyg žinojo, lyg ir ne.VISKAS GERAI.ĮKITEISMINIS TYRIMAS NUTRAUKTAS.AR TIE PAREIGŪNAI ATLIKO SAVO PAREIGĄ?AR TAI NĖRA NUSIKALSTAMOS VEIKLOS POŽYMIŲ? GAL KITUS POLITIKUS REIKĖTŲ TALPINTI Į VALSTYBĖS GĖDOS LENTĄ........UŽ SAUGIĄ LIETUVĄ........

...       2017-01-26 22:26

  aiskiai verdama smala su tikslu apsmeizti .

Nuomonė       2017-01-26 22:07

Manau, kad su tokių genderistinių įstatymų pagalba vaikai bus auklėjami ne stiprių dvasinių asmenybių kryptimi, bet psichinių ligonių kryptimi.

pedarastėliai nerimsta       2017-01-26 21:56

komunistų vaikučiai - išlepinti, viskuom pertekę - nerimsta ir verda smalą.
kaip jų tėvai virė...

Iš tiesų,kai įvyko       2017-01-26 21:47

vaiko žiaurus sumušimas Kėdainiuose,genderistės nesąžiningai nori pasinaudoti šia tragedija ir prastumti neišbaigtą  įstatymą dėl smurto.Spekuliuoti tuo labai nedora.Nes iš tiesų pradės kištis į paprastas,neturtingas šeimas,o alkoholikai kaip gėrė taip gers ir mušis.Todėl šį kartą konsrvatoriams reikia linkėti atsilaikyti prieš tokią lobistinę veiklą.

Ancius moderniškam       2017-01-26 21:46

Uždrausti vaikui masturbuotis yra psichologinis smurtas, prilygstantis fiziniam smurtui, nes bet koks draudimas vaikui jau yra smurtas. Ir taip toliau, ir taip toliau. Kai iškastruojama tradicija ir krikščioniškos moralės normos, pasaulis eina į visišką absurdą. Protingi žmonės visam šitam genderistiniam chlamui pagaliau turi padaryti galą.

Moderniškas "auklėjimas"        2017-01-26 21:31

-> Arvydui. Kodėl gi nesamonė? Kam sukti prasikaltusiam vaikui ausį, jeigu kaip bausmę vaikui galima skirti uždraudžiant jam, pavyzdžiui, vieną dieną masturbuotis.

Arvydas       2017-01-26 21:21

Čia jaučiasi eilinė progenderistinė nesamonė. Jeigu mažajam neklaužadai plekštelsi per užpakaliuką, ar užsuksi ausį,kas reiškia fizinę bausmę, taigi taip pat jau ir įstatymo pažeidimą... Argi tai - ne nesamonė? Kaip tuomet auklėti neklaužadą, nuolat negirdintį, ką tėvai jam sako?

Melo trumpos kojos       2017-01-26 20:49

Kas šios sąmoningos dezinformacijos prieš 7 seimo narius iniciatoriai?
Melo tėvas - velnias, bet per kuriuos jis pasirinko veikti, pasinaudodamas smurto prieš vaikus atskirais atvejais?
Gal galite atsakingai įvardyti?

Agnė       2017-01-26 20:37

Supratau. Turit eiti viešumon ir kalbėti. Beje joks popierius vaikiukų neapsaugos.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.