Žiniasklaida

Dar kartą apie Lietuvos žiniasklaidą: kada LRT taps nebe „vienos politinės „komandos“ ruporu“, bet visuomeniniu transliuotoju? (papildyta)

Tiesos.lt redakcija   2016 m. lapkričio 22 d. 11:02

54     

    

Dar kartą apie Lietuvos žiniasklaidą: kada LRT taps nebe „vienos politinės „komandos“ ruporu“, bet visuomeniniu transliuotoju? (papildyta)

Kaip ir buvo galima tikėtis, pirmosiomis šios savaitės dienomis žiniasklaidos dėmesio centre atsidūrė darbą pradėjusi naujoji dauguma ir jos sprendimai.

Pirmadienį jiems pagrindinį dėmesį skyrė ir LRT televizijos laidos „Dėmesio centre“ laidos vedėjas Edmundas Jakilaitis, į studiją pokalbio pasikvietęs politikos apžvalgininką Rimvydą Valatką, „Lietuvos ryto“ apžvalgininką Vytautą Bruverį ir 15min.lt apžvalgininką Paulių Gritėną (žr. ČIA), antradienį tokio dėmesio sulaukė ir pagrindinis pirmadienio laidos apkalbų herojus – naujasis Seimo pirmininkas, Stulginskio universiteto profesorius Viktoras Pranckietis (žr. ČIA).

Pokalbiai vyko taip „profesionaliai“, kad socialiniuose tinkluose ir vėl kilo diskusija tema, kurią Tiesos.lt puslapiuose esame jau ne kartą aptarę: kokią žalą Lietuvos politiniam gyvenimui daro toks net neslepiamas LRT šališkumas ir kaip užtikrinti, kad „visuomeniniu transliuotoju“ besivadinančios televizijos laidose būtų atspindimi įvairūs požiūriai.

Jūsų dėmesiui siūlome keletą Veidaknygėje paskelbtų atsiliepimų.

* * *

Vidmantas Valiušaitis. Laikas baigti šį piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi?

(Pirmadienio laidared. past.) Geras žaidimo į „tuščius vartus“ pavyzdys: devyni vilkai vieną bitę pjauna… Kad taip būtų tik pirmas atvejis! Deja, visiškai akivaizdi ir plika akimi matoma tendencija.

Gerai pastebėjo Antanas Kulakauskas: „Negerai, kai už mokesčių mokėtojų pinigus išlaikoma LRT, užuot buvusi informavimo ir visą politinį spektrą atspindinčios analitikos perdavimo centru, tampa vienos politinės „komandos“ sirgalių ruporu…“

Čia labai sureikšmintas Rimvydas Valatka. Tarsi jis būtų svarbiausia „blogio ašis“. Problema ne jis. Jis turi teisę turėti nuomonę ir ją reikšti. Tą ir daro.

Šiuo atveju problema yra LRT, antroje vietoje – E. Jakilaitis.

Pirmieji dėl to, kad visų mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomas visuomeninis transliuotojas tapo „vienos politinės komandos“ ideologinės sklaidos platforma. Antrasis, kad yra šališkas, nepaiso profesionaliai žurnalistikai privalomų reikalavimų – kontraversijas keliančius klausimus aptarinėti iš skirtingas perspektyvas pristatančių požiūrių taškų. Į savo laidas jis sistemingai kviečiasi vienpusiškam požiūriui atstovaujančius komentatorius, tuo profanuodamas žurnalistikos standartus ir kenkdamas savo, kaip sąžiningai pareigas atliekančio žurnalisto, reputacijai.

Nenustebsiu, jeigu šis piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi – visuomeninio transliuotojo naudojimas grupiniams interesams aptarnauti – susilauks pasekmių: įstatyminės LRT bazės pertvarkos, kuri užtikrintų transliuotojo nešališkumą ir įvairių požiūrių, įskaitant ir Rimvydo Valatkos atstovaujamą (bet ne vienintelio jo!), sklaidą per visuomeninį kanalą.

Paklausiau šį rytą Seimo pirmininko interviu per Žinių radiją. Na, žmogus, dar jaudinasi, neturi tiek politinės patirties, kiek kiti. Nieko nuostabaus. Pasako kai ką, ko galbūt su didesne politine patirtimi žmogus verčiau nesakytų. Ne todėl, kad tai būtų kažkoks nusišnekėjimas, bet kad tai tiesiog politiniam žodynui nebūtinos detalės, kurios vėliau žiniasklaidoje išpučiamos ir iš jų daromos „sensacijos“.

Tačiau drauge justi žmogaus aiškus įsipareigojimas tarnauti savo krašto žmonėms, atstovauti jų interesams ir lūkesčiams, ne pataikauti vadinamajam elitui. Tai kur kas reikšmingesnės, mano supratimu, dedamosios Seimo pirmininko charakteristikai nei mažareikšmės detalės, kurias paminėjau ankstesnėje pastraipoje.

Kur kas svarbiau kaip jis veiks savo pozicijoje. Pamatysime. O politinio kalbėjimo įgūdžiai ateis greitai – už poros mėnesių V. Pranckietis ir radijuje, ir TV atrodys kitaip.

O štai Seimo salėje, tai buvo matyti iš pirmo parlamento posėdžio, blogiausiai atrodė senbuviai, demonstravę savo pranašumą procedūrinės ekvilibristikos baruose ir teisėkūros darbą atkakliai stūmę į beprasmio barškėjimo pelkes. Bet šis senbuvių „pranašumas“ prieš naujokus irgi tik trumpalaikis. Netruks ilgai, kai tos persvaros jie nebeturės.

 

* * *

Darius Kuolys. „Elitas“ naujajai Seimo daugumai: prieš mus eidami pralaimėsite!

Vakar iš žydrojo LRT ekrano žurnalistas Edmundas Jakilaitis paskelbė: „Nei vienas politinis lyderis negali egzistuoti neturėdamas elito palaikymo. Juk tai akivaizdu, kad prieš juos eidamas anksčiau ar vėliau pralaimėsi.“

Įdomu, ar išgirs šį įspėjimą naujoji Seimo dauguma ir būsima jos Vyriausybė? Buvusieji su „elitu“ net nemėgindavo ginčytis. Štai Andriaus Kubiliaus Vyriausybė per pačią krizę mažino finansavimą visoms institucijoms. Išskyrus dviem „elitinėms“ – LRT ir VSD. Jų finansavimas iš biudžeto net per krizę didėjo.  smile

Žiūrėsime: kas ką šįkart?

 

* * *

Andrius Švarplys: Laikas atversti Siauro televiziją į visuomeninį transliuotoją

Senasis „valstybininkų“ elitas nerimsta, vadinasi, tai geras ženklas.

O jei rimtai, tai reikia visiems burtis ir pertvarkyti tą Siauro televiziją. Atversti į visuomeninį transliuotoją.

 

* * *

Povilas Gylys: Galia gadina ir žurnalistus, ne tik politikus

E.Jakilaičio elgesys laidoje su antruoju pagal Konstituciją valstybės žmogum prof. Pranckiečiu rodo, kas gali atsitikti su apsvaigusiu nuo savo galios žmogumi, kuriam jau beveik nieks nedrįsta pasakyti teisybės.

Galia gadina ir žurnalistus, ne tik politikus.

LRT ir toliau veikia kaip faktiškai privatizuota struktūra.

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jonas P.       2016-11-20 16:26

Lietuvos televizija seniai reikalauja pertvarkos.KGBistiniai metodai visiškai nebetinkami šių laikų valstybinei televizijai.Ponai Siaurusevičius,Jakilaitis ,Miliūtė -privalo būti pakeisti.

Labai sena tiesa       2016-11-19 12:46

Žmogus negali tarnauti dviems ponams. Kas tarnauja Mamonai, tas netarnauja Dievui, ir kas tarnauja Dievui, tas netarnauja Mamonai.

> po Forumo laidos 2016-11-18 8:44       2016-11-19 12:36

Esu tvirtai įsitikinęs, kad demografinės krizės tikroji priežastis ne tiek ekonomikoje, kiek lietuvių tautinėje dvasinėje krizėje. Juk žmogaus visą elgesį apsprendžia jo dvasinis - vertybinis pasaulis, todėl įsimylėjusiam materialinę gerovę, tėvynė tik ten, kur darbdaviai didžiausius atlyginimus moka. Todėl nors Lietuvoje materialinis gerbūvis padidėtų nors ir dvigubai, paliekančių Lietuvą sumažėtų tik neženkliai. Juk tokiu atveju vis tiek Švedijoje, ar D.Britanijoje gyvenimas būtų daugiau nei du kartus geresnis nei Lietuvoje ir tūlui mankurtui vis tiek neapsimokėtų gyventi Lietuvoje.

Paulius - A       2016-11-19 11:44

Diskusijos pavadinime LRT yra vertinama, kaip kad “vienos politinės komandos ruporas”. Man labiau patiktų, jeigu būtų įvardyta toji “viena politinė komanda”, kuri yra ne kas kita, kaip globalistų - kosmopolitų ir genderistų politinė komanda.

:-(       2016-11-19 11:27

Tie patys iškėlė tų pačių reitingus, ir papliekė dėl akių, kad liaudis įsimylėtų.

Kaimietukas       2016-11-18 12:56

Mama iš kaimo, o kas yra ruporas? Naujų laidų tikrai reikia. Vedėjais tiktų bet kuris iš šių komentatorių. Ot, kultūringai žiūrėtume!

po Forumo laidos       2016-11-18 8:44

Vakarykštėje Forumo laidoje kai kurie dalyvavę vyrai atrodė apgailėtinai, išskyrus gal R. Dargį. Sugeba tik konstatuoti faktą - Lietuva gilioje krizėje, tiek demografinėje, tiek ekonominėje… Bet tas seniai net bobutei aišku.
Vyrai, jūs privalote ieškoti išeičių, o ne verkti ir dejuoti.
Apgailėtinai atrodė R. Kuodis - viskas juoda, nieko nebus, viskas blogai ir t.t. Tad išsikaskime duobę, visi pasilaidokime ir uždėkime kryžių, kad čia Lietuvos būta. Vienintelis R. Dargis bandė kelti klausimą, kad reikia ieškoti sprendimų, kaip išeiti iš sunkios padėties.

stasys        2016-11-18 7:52

Sunku Lietuviui be to ELyTO, o į ką gi dar gali nenorom lygiuotis tuo pačiu neapykantos pagrindu į save panašius konsoliduoti? . Gal Jakilaičio numesta pokalbyje frazė reiškia ir kai ką daugiau nei tik pasvarstymus prie stalo su tokiais kaip Jis , o gal tai tik dar vienas nereikšmingas sureikšminimas to už ką tas pats Jakilaitis pinigus gauna . Bet problema manau ne čia , problema slypi tame sluoksnyje kitaip manančiu čia,..nes vienos ar keliu nuomoniu pagrindu bandoma suformuoti tai kas nelimpa visiems . Pati žurnalistika jau nėra pilka , bet reikia ir naudinga ją pagražinti ir kitomis nuomonėmis .. objektyvumąo vertinimą paliekant žiūrovui, informacija neprivalo būti sukramtyta ..ta turi daryti pats žiūrovas ,o kol emociju žandikauliai dirba bus laiko ir pagalvoti . .. Žurnalistikos reformatoriams ..‘pirmas kirvi pakėlęs nuo jo ir žūsi‘ ,.. LRT ne Bastilija kad ja reiktu imti šturmu ..gal pakanka tik pasiūlyti tuos nauju laidu tinklelius kurie savaime nurungtu sena tekstą, jei nurungtu ,..Išmokti demokratinėje šalyje rungtis idėjomis, nuomonėmis o ne kulokais nėra sunku ,..jei pabandyti nusivilkti „ta sovietini vatnika“.

Tarabilda       2016-11-17 23:15

Labai nevykusi laida. Tiesiog tragiška. Konstatuojama, kad padėtis beviltiška, ir jokios idėjos, kaip iš tos kebeknės suktis. Buvo pateiktas pavyzdys - viešieji pirkimai, - visų vagysčių valstybės mastu niša. Vagystės skaidrios, neprikiši. Bet nei Kuodžiui, nei Dargiui neapsivertė liežuvis pasakyti - jei sistema absurdiška, tai reikia ją paprasčiausiai naikinti su visa armija sistemą aptaernaujančių biurokratų, kurie ją tokią ir susikūrė. Tiksliau - adaptavo Briuselinę savo reikmėms.

KAŽKOKS       2016-11-17 21:23

keistai išsigandęs Jakilaitis LRT Forume sprendžia Lietuvos problemas..

Liepa       2016-11-17 20:10

Na, taip, kai pagalvoji,tai jakilaičiams su miliūtėm vienodai rodo, ką mes apie juos čia rašinėjam. Tie nabagai tiesiog atspindi savo Šeimininkų nurodytą liniją.// Visuomeninis transliuotojas netransliuoja visuomenės interesų.Absurdas.// Sistemą įveikt - ne vieno žmogaus darbas, ir ne vienerių metų...// Šią minutę galima tiesiog patikslint pavadinimą- “nevisuomeninis” elertėėėėė.//

Dočys Nuomonei       2016-11-17 19:22

Pats dediesi labai kietas - LRT nežiūri. Bet čia tamstos kietumas ir baigiasi, nes už produktą, kurio nevartoji pinigus sumoki kaip už gerą.

Raigerdas        2016-11-17 17:20

BUvo laikai, kai Lietuvos piliečiai gynė Lietuvos Televizijos bokštą, paaukodami netgi savo gyvybes. Iki kokio laipsnio reikia degraduoti, koks turi būti arogantiškumas, koks turi būti tuščiagarbiškumas, kad susilaukti tokio momento, kai susirinkusi liaudis gali pareikalauti palikti pastatą ir nešdintis iš ten lauk. Iš ten išsinešdino rusų kareiviai, o šiandien jau turėtų nešdintis savi iškrypėliai, kurie nesugebėjo sąžiningai vykdyti savo pareigų savo tautai, bet parsidavė grupinių interesų užkulisiniams žaidėjams. Iš tikro, tie elitiniai LRT prestitutai ir prestitutės turėtų pakilti nuo kėdžių, atsiprašyti tautos, ir eiti lauk, kol jų dar nepaprašė išeiti lauk viešai. Nes jie ten sėdės tik dėl išeitinių pašalpų. LRT reikia keisti kardinaliai ir LRT turi atstovauti tik visuomenės interesus, o ne savo kokį nors suokalbininkų ir sabutilnikų klaną. Atrodytų, kad išvarant iš LRT pastato prestitutus ir prestitutes, jei turėtų iš gėdos, tiesiog žemėn prasmegti. bet šito nebus, nes jų sąžinės balsas tupi kokioje nors skydynėje.

nuomone       2016-11-17 16:19

o tai dar yra tokių ,kurie žiūri lrt,siaubas…

220 V       2016-11-17 16:10

ELEKTROS SKYDINĖ loja.

Nurėžt finansavimą       2016-11-17 16:04

ir pareikalaut viešos buhalterinės apskaitos.

NorKūnas       2016-11-17 15:56

Ačiū Clerkenwell 14:43 už “prestitutą”.
Sudėtinis angl. k. žodis “presstitute” (press +‎ prostitute):
prestitutas ar prestitutė.
Galėtume svarstyti:
Jei įteisintume prostituciją,
tai privalėtume įteisinti ir prestituciją,
antraip Europos Žmogaus Teisių Teismas apkaltintų Lietuvą pažeidinėjant fundamentalias žmogaus teises ir įpareigotų prestitutams ir prestitutėms
sumokėti milžiniškas kompensacijas už jų orumo pažeidimą?
Arba klausti:
Kokiomis ligomis dažniausiai serga prestitutai? O prestitutės?
Kas yra prestitutų ir prestitučių dažniausi klientai?
Koks elitinio prostituto ar prestitutės valandinis atlygis?
Ar jie naudoja apsaugos priemones, kaip ir prostitutės?
Ir pan.

pensininke,       2016-11-17 15:40

as labai gerai atsimenu, kaip jis vede laida pasikvietes Stankunaite pats klause pats ir atsake

katalikas vs velnias       2016-11-17 15:33

katalikas kas dieną meldžiasi ir prašo duonos kasdieninės.
—-
gudručiai VIENĄ KARTĄ parduoda velniui sielą ir viską gauna: turtų, pinigų, valdžios, mergų ir t.t.
MOKA GYVENTI

Raigerdas        2016-11-17 15:15

gal atėjo laikas rimtai susimąstyti, kas gi yra ta žurnalistika? Sovietmečiu jie dainavo apie bolševizmą ir komunizmo statybą, fašistinėje Vokietijoje jie dainavo odes fašizmui ir rasinei higienai, Lietuvos nepriklausomybės lakais LRT tapo grupelės, galimai susijusios su konservatoriais, ruporu, dabartinėje Rusijoje žurnalistai tapo melo propagandos platintojais, nes reikia pateisinti Krymo užgrobimą  ir t.t. Kas tai per profesija? Palyginimas su prostitucija yra artimas, bet netikslus. Kas tai per žmonės šitie žurnalistai? Kodėl jie tokie bestuburiai?

Clerkenwell       2016-11-17 14:43

Ateina brisiaus galas sitiem melagystes pliurpentiem media sudmaliam. Jie ant tiek buki (o gal tiesiog nesugeba angliskai pasiskaityti), kad nemato kas ivyko UK su Brexitu, kas ivyko USA su Trumpu. Visos sitos MMP (masines melavimo priemones) TV ir laikrastukai prikimsti naujos kartos komunistuojanciu PRESTITUTU skleidzianciu globalistine ir marksistine propaganda masem PRALOSE. 74% amerikieciu sako, kad nesitiki gauti patikimos informacijos is MMP nes jie zmonems meluoja.
Ateina galas ES kurios visos pastangos nukreiptos i europieciu genocida privezant cia musulmonu is atsilikusiu trecio pasaulio saliu, ateina galas “politiniam elitui” arba tiesiog politiniam banditu klanui. Ir tuo paciu ateina labai gedingas galas mus zeminanciai MMP.
Cunamis jau cia ir dori zmones yra ant bangos.

Raigerdas        2016-11-17 14:05

Atvirai pasakius, reikėtų tiems LRT propganadistams atseikėti pagal nuopelnus, nes jie taip pat užsiprašys milžiniškų išeitinių pašalpų. Jeigu taip būtų, tai reikėtų juos išlydėti iš LRT pastato labai iškilmingai: lauke turėtų groti dūdų orkestras, panašus, koks buvo filme “Marš marš tra ta ta” ir čia pat turėtų laukti TAKSI vežimas su vežėju ir su pakinkytomis kiaulėmis. Aišku, elitiniai fazanai atsisakytų važiuoti su tokiais taksi vežėjais, bet nieko baisaus, tegul kėblina tada pėsčiomis nors iki savų mašinų. Juos galėtų palydėti ir Miliūtės kaukes užsidėjęs jaunimas su dilgėlių puokštėmis. Galima prigalvoti ir kitokių atrakcijų, bet svarbu, kad jie būtų apdovanoti tuo, ko jie nusipelnė. es iki šiol Miliūtei vaidenasi, kad, neva, žmonės apsirikę balsavo už Miliūtę kaip būsimą Seimo narę. Palikusi LRT ji galės eiti į politiką ir realiai pamatys, kiek gi tų žmonių už ją balsuotų.
  Taip lengvai juos iš ten neišvarysi. Ar neteks prie LRT organizuoti mitingų ir demonstracijų? Nes Siaurusevičius gali ir nusigerti praradęs šitokį postą. LRT “Batka” šiaip sau šio posto neatiduos.

Juozapas galėtų ir nesibranginti -        2016-11-17 13:48

pats atsakyti į savo klausimą

NorKūnas       2016-11-17 13:43

Pasirodo, Jakilaičio pirštinės - “Baltosios pirštinės”:
„Tai, kad žmonės, pamatę net menkiausius rinkimų nusižengimus,
praneša „Baltosioms pirštinėms“, o ne policijai ar Vyriausiajai rinkimų komisijai, parodo jų pilietiškumą.”- E. Jakilaitis.
Taip, mielasis, parodo, bet “baltosios” iš kur? Kieno rankos jose?
- Tai retorinis klausimas, nes “baltojo” tarpininko įsteigimo aplinkybės,
jo atstovaujamas interesas, paskirtis sekantiems politiką yra numanomi dalykai.
[Aišku, rinkimus privalo stebėti parengti žmonės, bet kalba ne apie tai.]
Dar dėmesio „Dėmesio centrui“ ir iš “centro” žvelgiančiam bei kalbančiam hipnotizuotojui ar liaudžiai nemokamai metadoną (“opiumą”) dalijančiam:
jei samdinys sukčiauja, meluoja šeimininkui, jis atleidžiamas tuoj pat.
Jei tauta ir jos išrinktieji (seimo nariai) dar nepraradę savigarbos,
tai privalo padaryti kuo greičiau, antraip, sveikesni likusieji,
tiesiog vedini savisaugos instinkto, bus dar labiau nuvilti
ir priversti dar greičiau palikti gimtinę, kaip politinės anomalijos zoną.
Tačiau, kaip teisingai pastebėta komentaruose, esminis klausimas,
kas šiandien būtų verti pakeisti tik nominaliai “nacionalinės” TV vadovus
bei daugel metų klanus aptarnaujančius, todėl “nepagydomus”, propagandistus?
Garbingų, patriotiškai apsisprendusių intelektualų Lietuvoje tikrai yra,
- tai liudija jų viešas gyvenimas, darbai, kūryba.
Bet dabar padėtis tokia, kad geroms mintims būtina tvirta valia ir veiksmas.
Klanas, nebūtų klanas, kaunasi ir kausis be taisyklių:
taisyklių taisyklei nepriimtina jokia taisyklė.
O kam, jei dabar postmodernas? Landsbergiškasis fluxus?

Juozas       2016-11-17 13:39

O kas gali paneigti, kad is oligarchu ( gyvenanciu aptvertoje, saugomoje “valstybeje” ir valstybiniu imoniu , kurios neisileidzia net zurnalistu yra APSAUGOS saugomos (nuo ko?) pelna dalijasi su sistemos politiniu partiju grupuotemis kurios yra sio kanalo liaupsinamos.

mėgstujuozapajui       2016-11-17 13:32

teisyngai, nėra ko čia diskutuot.
atėjo geras caras ir viskas bus paduota ant lėkštutės.
nu a kai nebus paduota tada ir dejuosim.
o dabar geriau dar kartą pakeikim jakilaičius ir miliūtes- gal orgazmą pajusim
naudinga sveikatai.

Mėgstu Juozapą - visada pralinksmina...       2016-11-17 13:25

Patys pagalvokit.
Pasiūlo mums pakalbėti apie TAI taip, kaip siūlo Juozapas: ką turėtų daryti visuomenė, kad…
Ir pradeda vienas kitas nedrąsiai:
Ji turi… pvz., piketuoti, rašyi peticijas, reikalauti iš ... ir pan.
Ir tampa aišku: visi “gudručiai”, kurie žino, ką turi daryti visuomenė, ty.kiti, patysnė piršto nepajudins, tik arogantiškai baksnos: kaip neprofesionaliai veikia…

Raigerdas        2016-11-17 12:53

  “Pritariu komentatoriui LIETUS:“Lietus     2016-11-17 1:43
reikia visokius jakilaicius ir miliutes,kartu su ju bosu vyti is visuomenines televizijos,kaip neatitinkancius zurnalisto kvalifikacijos reikalavimu.Tegul uzsiima propoganda komercinese tv”.
Nuo savęs norėčiau pridurti, kad pažiūrėkite Rusijos TV ir jūs pamatysite LRT darbo metodikoje panašius “standartus”. Kodėl? Todėl, kad Rusijos TV sovietmečiu kontroliavo KGB ir ši kontrolė išliko. LRT televizijoje KGB-istą skundė KGB-istas. Tas KGB noras KONTROLIUOTI VISKĄ ŠALYJE IŠLIKO IR BUVO PERIMTAS VSD. Todėl LRT tapo grupelės suinteresuotų asmenų valdymo sritis. Ji neturi jokio ryšio su VISUOMENĖS INTERESŲ NAGRINĖJIMO KLAUSIMAIS, NES TAI TAPO PRIEMONE KOVOJANT DĖL VALDŽIOS POSTŲ, PALEISKITE MILIŪTĘ DIRBTI SAVARANKIŠKAI, TEGUL ĮSIDARBINS KOKIOJE NORS PRIVAČIOJE TELEVIZIJOJE IR JŪS PAMATYSITE ŠITOS ŽURNALISTĖS KRACHĄ.
PERMAINOS LIETUVOJE TURI PRASIDĖTI NUO LRT. MES PAGALIAU TURIME TEISĘ, KAIP LIETUVOS POLIEČIAI GAUTI OBJEKTYVIĄ INFORMACIJĄ, O NE “GUDRUOLIŲ” VALATKOS, JAKILAIČIO AR MILIŪTĖS INTERPRETACIJAS, O TIKSLIAU TARŠKĖJIMUS PAGAL IŠ ANKSTO PARUOŠTUS SCENARIJUS, KURIUOSE NUMATYTA, KĄ REIKIA DISKREDITUOTI VIEŠAI PRIEŠ VISUS LIETUVOS ŽMONES VIENOJE AR KITOJE LAIDOJE.
Atėjo laikas atsisakyti elitinių fazanų čiauškėjimo per LRT. LRT reikalingi dori ir kompetetingi žurnalistai, o ne elitiniai fazanai. Tegul Miliūtė važiuoja dirbti į Rusijos TV.

Juozapas       2016-11-17 12:50

Tema gal ir gera, bet formuluotė tai tiesiog beviltiška.
Antraštė kviečiaa spėlioti ir burti iš kavos tiščių, tipo, “kada bus”.
Tada kai bus pagada.
Iš tokios “diskusijos” jokios naudos.
Niekas kaip matau ir nediskutuoja.
Apsiribojama šimtą kartų išsakytais siaurovizijos ir jos “brendinių” veidų linksniavimais.
Na, pasakykime tūkstantis pirmą kartą jog Jakilaitis yra kiaulė.
Kas iš to?
O ar daug naudos yra/bus iš pasvajojimų ir viltingų seilės varvinimų kad naujoji valdžia “padarytų tvarką”?
Dar klausimas ar naujoji valdžia turi tokių ketinimų.
Nes pertvarkyti LRT į atvirą tribūną piliečiams diskutuoti yra tiesiog mirtinas reikalas Sistemai.
Ar bus pertvarkoma LRT, ar nebus, ar bus vykdoma tik pertvarkos imitavimas - šie dalykai labai iliustratyviai parodys kas yra iš tikrųjų valdžią gavusi naujoji dauguma.
Bet kuriuo atveju vargu kas arbus, neverta tikėtis kokybinių pokyčių jeigu visuomenė apie savo lūkesčius nepasiųs aiškių ir nedviprasmiškų signalų valdžiai.
Tokių kurių neįmanoma būtų ignoruoti.
Jeigu būčiau siūlęs šią temą, mandig būčiau formulavęs kitaip.
Pvz.: -” Ko turi imtis visuomenė kad susigražintų LRT?
Bet tai tik kažkokio blogo juozapo erezija.
Jums matyt geriau.

“Krasota- sredi beguščich
Pervych net i otstajuščich.

Nykštukinių žirafų hegemonija.
Beg na meste obščeprimiriajuščij”

tomas       2016-11-17 12:42

Netiketai isijungeme LRT po gan ilgo laiko, ir nusterome….Buvo transliuojama “Teise zinoti” su vedeja R. Miliute. Pirmiausia I akis krito interjeras, jei ta kratini galima pavadinti interjeru. Ka reiskia tie mediniai padeklai , ar jau taip nusigyveno LRT , kad jokio baldo nei naujo nei seno nebeturi. Vedeja sedi manoma laiminga pasidejus pagalvele ant tu padeklu , bet pakviestas politikas ar jis butinai turi tiek prarasti kultura ir oruma , kad turi buti sodinamas ant tu padeklu,tapusiu skurdo ir vargo ir vergoves simboliu. Kol kas negirdejome , kad koks politikas butu buves orus ir butu atsisakes sestis ant tu pasityciojimu padeklu , ir atsisakes dalyvauti laidoje. Antra, Apsvietimas: Kokius viduramzius nori pademonstruoti LRT. Matomas vaizdas ziurovui, visas ekranas juodas baisus , tame fone kalba garsus politikas , jo tik galva apsviesta, kartais parodo dar ir ranka apsviesta. Ar cia norima is dalyvaujanciu laidoje taip pasitycioti is ju padaryti pantomimos ar koki leliu teatra. Niekur visame sviesiame Pasaulyje neteko matyti tokios tamsumos , kaip LRT. Aisku gali LRT vadovybe gali sakyti , kad cia padare dizaineriai. Parasykite tu dizaineriu pavardes, ir kiek tiems dizaineriams sumokejote ir kodel butent tie dizaineriai laimejo LRT studijos apipavidalinima ir apsvietima. Ir trecia, Lietuvos zurnalistai turi vaziuoti stazuotis I EU ir pasimokinti , kaip vesti laidas dialogus . Pirmiausiai jie turi uzduoti klausima tarkim politikui ir ramiai sedeti ir laukti kol politikas tarkim dvi tris minutes atsakys I ta klausima . O dabar tik kalbantysis pasako sakini ar du ir prasideda jo puolimas noras primesti tai ko Vakaru pasaulyje niekas neprimetineja. Zodziu Lietuvos zurnalistai mokinkites Vakaru zurnalistines etikos , pagal metu eiga , Jus turejote tai buti jau gerai ivalde.

Lina       2016-11-17 11:21

Geriau už rinkėją iš Kauno ir nepasakysi….
Tie elitiniai ponai žurnalistai pasidarė sau tokie gražūs, tokie protingi, toliaregiški, reikšmingi….Išmanantys VISAS sritis.
Tiesiog YPATINGI žmonės Ypatingai auditorijai….

kiek dar kentėsime?       2016-11-17 11:14

Kartais atrodo beviltiškas reikalas - Lietuvos visuomeninė televizija(jokia ji ne visuomeninė), kad nusvyra rankos ko nors pažangaus tikėtis. Čia kaip sovietiniais laikais - atėjo Leninas visiems laikams. Jokių pokyčių metų metais nėra ir nejaugi nėra jokių būdų iškrapštyti iš LRT Siaurusevičių su visa jo kompanija? Kiek dar galima juos šerti iš mūsų mokesčių? Juk jie vykdo didelį ardomąjį darbą prieš Lietuvos visuomenę, iš jų sklinda iki koktumo šlykščios patyčios, panieka. Esame tarsi užburtame rate ir ar atsiras jėga, kuri pajėgs išvyti šią šutvę iš televizijos?

Kadangi       2016-11-17 11:00

LRT (Liberalų Radijas ir Televizija) atstovauja tik vienos politinės-moralinės orietacijos žiūrovus, todėl naujasis Seimas turėtų atitinkamai 3/4 sumažinti ir LRT biudžetą.

stasys        2016-11-17 10:35

..tai gal tada ir Tiesos.lt pervadinkime į.. “mamos viska žino geriau” ?.Prieš gera pusmetį tas pats Karbauskis čia buvo laikomas tik dešiniųjų projektas, o tereikėjo jam susikirsti su konservatoriais iškarto tapo ‘vilčiu plaustu’ irstytis visokio plauko spekuliantams ..Jei ir toliau taip formuosime viešas nuomones grįšime prie šokėju ir balerinu, kurios moka tik tai ka moka. Pertvarkos matyt reiškia truputi kita prasme ...o ne siaura sena potekste ..

rinkėja iš Kauno        2016-11-17 10:23

labai tikiuosi, kad atsiradus Seime Kultūros komitetui, kuris domėsis ir visuomenės informavimu, Karbauskis imsis šito reikalo. Vadinti dabartinį LRT, išlaikomą iš biudžeto,  nacionaliniu transliuotoju yra absurdas. Radijas dar yra išlaikęs pliuralizmo likučius, pastaruoju metu ten diskusijų laidose dalyvauja ne tik liberalizmo ir multikultūrizmo šaukliai, bet televizija yra tiesiog valstybės gėda. Nuomonių raiška monopolizuota, vyrauja liberaltrockistinis mainstream’as, ekrane matome nuolat tuos pačius kalbėtojus, kitokią poziciją turintieji akiplėšiškai neįsileidžiami į eterį arba pakvietus iš jų tyčiojamasi, neduodant prasižioti. Miliūtė ir Jakilaitis baigia sukompromituoti žurnalistiką savo šališkumu, arogancija, neprofesionaliu elgesiu. Taip, jie yra tikri “sarginiai šunys”, bet gina ne visuomenės interesą, o “elito”  grupuotę , kurią aptarnauja. Juokinga, kad LRT eteryje yra laida “Teisė žinoti”. Ją jau seniai laikas pervadinti “Mes žinome geriau”.

ruta       2016-11-17 10:20

.jau nemazai metu neziurime/ 7-8 / Siauro televizijos , bet problema vis viena liko , kurie dabar ‘valstybininkai’ / tokie , kaip kadaise Jurgelevicius , Januska , Dabasinskas , Kurys ..../ tampa uz virvuciu Prezedentura , Vyriausybe , Seima ?
Nes jakilaitis , siauras , miliutes , tai TIK klapciukai , satelitai , uzduotos ideologijos igarsintuojai , patarnautojai ..

Kompartija laimėjo, laimi ir laimės !!       2016-11-17 10:02

Visi, kurie nepatenkinti kompartijos ir jos člienų veikla yra registruojami ir sekami.
Tam pajungta VRM, TM, STT, VSD ir kitos tarnybos.
——
Komunistai (mūsų elitas) visada laimi !!

Kristus Palestiną pėsčias       2016-11-17 9:01

su savo mokiniais išvaikščiojo,kad tarnauti žmonėms,suvargusioms minioms.O mūsų deputatai su savo mašina, užpilta valdišku benzinu verkia,kad jie negalės.Apgailėtina.Kodėl smulkus verslas su savo mašina turi dirbti ir dar uždirbti.Tai jam ir tarnybinė ,ir savo mašina,ir niekas benzino neužpila.

mama iš kaimo       2016-11-17 8:58

  Bene tiksliausias pirmas komentatorius.
  Seniai jau neįmanoma be pykčio žiūrėti Jakilaičio, Miliūtės laidų, klausyti Pumprickaitės skaitomų žinių. Apie Tapiną ir jo lygį /prisimenant jo “opusą” dėl žemės ūkio referendumo/ ir kalbėti nėr ką.
  Nesuprantu, kodėl visos valdžios toleravo šitą tik vienos partijos- vieno klano - ruporą.
  Galgi, atkreipus dėmesį pagaliau į kultūrą, tai pasikeis? duok Dieve.

Kada pajudės LRT       2016-11-17 8:11

Dėkui už straipsnelį, plėtokime diskusijas. Teisinga pastaba: „Šiuo atveju problema yra LRT, antroje vietoje – E. Jakilaitis“. Visuomenės švietimo, diskusijų , analitinių laidų svarbiais valstybei klausimais tikrai pasigendame. Pašnekovų ratas susiaurėjęs iki minimumo. Gerai, kad dar yra Labas rytas, laba diena Lietuva, jie gelbsti.

Teko       2016-11-17 7:35

su Jakilaičiu susidurti neformalioje aplimkoje maždaug prieš 18 metų. Jau ir tada buvau nustebintas jo susireikšminimu, kitaip sakant, pasipūtimu. Tuo, paprastai, pasižymi gana vidutinio intelekto ir sugebėjimų žmonės, pasilypėję “ant kupsto”. Kita vertus toks elgesys ir neslpiama tuštybė leidžia mąstančiam ir turinčiam tvirtas moralines nuostatas žiūrovui visa tai aiškiai pamatyti r išvadas pasidaryti ne tokių tuščiažiedžių naudai.

stasys        2016-11-17 7:29

O kas pasikeis jei iš tos televizijos dings tas Jakilaitis , viena kas tikrai tai jos žiūrimumas kris dar žemiau esamo, o LRT grįš į tuos laikus kai ji buvo tik ta pačia patogia partine tupykla visokiems autsaideriams nusėsti ,  gerai jei tie autsaideriai dar ir tinkamai pritapti moka ir tampa populiariu matomu veidu.  Kad vertėtu papildyti LRT tinklelį ir naujomis laidomis, veidais tai matyt butu teisinga ..LRT bėda ne Jakilaitis o nebuvimas kitu veidu šalia Jakilaičio ..kas matyt suformuoja ta toki jos matoma šabloniškumą .Tikslas turėtu būti ne griauti sena,o papildyti LRT laidu tinklelį ir kitomis laidomis . Žiūrint iš šono ta praktika kai atėjęs naujas šeimininkas išpjauna senus šunis ..turėtu baigtis . Žiniasklaida ..turi jausti alkį priešingu atveju tai tik dar vienas patogus instrumentas manipuliavimui ja, jei Karbauskio toks tikslas tada Jis eina senu pramintu partiniu takeliu ...o Vyktoras Pranskietis neturėtu įsižeisti ..tai bene vienintelė galimybė rinkėjui pamatyti dar tikra ..politinės patirties nenugludinta naujo Seimo pirmininko emocija . Gyvas politikas raičiojantis ant kėdės uždavus nepatogius savikritikos klausimus tai nuo ko visi naujokai pradeda ..o pagalve padėti visada spėsime . Taip jau yra kad mylime savus ,..bet žavimės tais kitais kurie į mišką žiūrį ..

Algis       2016-11-17 7:21

Pastoviai seku vokiečių televizijos ZDF diskusijas su Maybrit Ilner ir Markus Lanz, tai kai palygini jas su mūsų lietuviškosiomis,atsakymas vienas,- posovietinio mentaliteto pasekmės ir nieko čia matomai nepadarysi, kol tokie asmenys postringaus mums tv ekranų. Tenka laukti naujos kartos žurnalistų.

Pasirodo, Edmundas Jakilaitis        2016-11-17 2:32

patapęs dar ir vieno universiteto lektoriumi,
o jo teminių paskaitų pavadinimai -
“Pilietinė visuomenė ir politinė kultūra”,
“Interesų grupės ir lobizmas Lietuvoje”
ar net - “Politikos etikos bruožai” -
rodo jį esant pilietiškumo ir moralios politikos flagmanu.
Jį anonsuojant skelbiama:
“E. Jakilaitis “įsitikinęs, kad norint pamatyti pokytį visuomenėje,
pirmiausia reikia pradėti nuo savęs. Anot jo, kiekvienas pilietis gali tapti reikšmingu dalyviu užtikrinant demokratišką ir sąžiningą rinkimų procesą. Svarbiausia – nebūti abejingam ir nelikti nuošalyje.”
Linkėtume “valstybininkui” to paties - tariamąją nuosaka,
nes pirmiausiai linkime elementarios savivokos.
Ir sąžinės, be kurios todėl ir nepavyksta ir nepavyks “pradėti nuo savęs”.

Lietus       2016-11-17 1:43

reikia visokius jakilaicius ir miliutes,kartu su ju bosu vyti is visuomenines televizijos,kaip neatitinkancius zurnalisto kvalifikacijos reikalavimu.Tegul uzsiima propoganda komercinese tv.
Ziauru ziureti ir klausyti,kai susireiksmine niektauzos “egzaminuoja” issilavinusius ir etiskus pasnekovus
ir visaip stengiasi juos isprovokuoti,kad po to galetu toliau valkioti savo propagandiniuose paskviliuose.
Patikekite,ziurint lietuviskas diskusijas is uzsienio,sunkiai suvokiama, i ka pavirto zurnalistika ir kaip zemai nusileido kartele. Tiksliau,jos beveik nebeliko,isskyrus kelis alternatyvius portalus.
Zurnalistika turi grizti i visuomenini kanala,o propagandistai,neteke eterio,greitai “issielitins”.

Tarabilda       2016-11-17 1:10

Apgailėtinas ne tik “elyto” vėliavnešys jakilaitis, bet ir visas žiniasklaidos klanas, vykdantis nežinia kieno užsakymą. Kuo labiau jie apsišvies, tuo Lietuvai bus lengviau be gailesčio tokiu elytu atsikratyti. Jų nelaimė yra, kad jie nesuvokia istorinio proceso, kuris ritasi per Europą ir Ameriką, žinios ir prasmės. Įdomiai sau “Manifeste” išsipranašavo Kurla Murla. Ne komunizmo šmėkla dabar po Europą klaidžioja, o antikomunizmo ir antiglobalizmo.

s.m.       2016-11-17 0:45

Suvalkijoje tokius “elitus”, narciziškai save ar kitus tik aplinkybių potvynio išmestus į krantą šapelius be jokio pagrindo elitu laikančius, žmonės vadina “goželiais”. Su kirčiu ant “o”.

LAIDOJE       2016-11-17 0:26

su V.Pranskiečiu buvo gėda už Jakilaitį, už jo naglumą ir arogantiškumą.Atrodė, kad jis gavęs užduotį sumenkinti pašnekovą, įtikinti, koks blogas pasirinkimas jam būti Seimo Pirmininku..Tik nepavyko kaip kokiam Gabrieliui…Ne tas lygis.Nuoširdumas, žmogiškumas, erudicija nugalėjo pasipūtusį garbėtrošką.....

Jei       2016-11-17 0:02

transliuotojas maitinamas valstybės,visų mokesčių mokėtojų suneštais pinigais,o valstybė tai visi Lietuvos žmonės,tai jis teisingai ir turi vadintis valstybiniu ir atstovauti visus.Pervadintas į visuomeninį,tapo kažkokios dalies visuomenės galimai atstovaujamu?
Tai kas vyko paskutiniu Jakilaičio laidose,pribloškė.Ypač paskutinėje.Atrodė,kad vanagas turi būtinai sutaršyti auką,bet kadangi numatyta auka lenkia intelektualumu,geranoriškumu ir tuo neįveikiama,pats užduoda klausimus ir pats į juos atsakinėja?Kaip reik?Ar tai profesionali žurnalistika?

TURBŪT,       2016-11-16 23:42

kad Visuomeniniam kanale atėjo laikas pakeisti kai kuriuos vienos tiesos ruporus į profesionalius, objektyvius Žurnalistus.Jau įgriso arogantiški, savo pažiūras per jėgą brukantys,vienašališki, ir savo įtaką demonstruojantys besieliai robotai…Pirštais nerodysim, patys žinot apie ką kalba…...

Šiaulietis       2016-11-16 23:06

Man Jakilaitis savo šališkumu yra šlykštus. Jo tas pamokantis tonas taip užknisa, kad būdamas politiku jolaidoje pasakyčiau: “matai žurnaliūgėli, aš čia valdžia, o ne tu. Suprantama, kad gali nepatikti tai tau nepatikti tai ką mes darysime, tokia jau ta demokratija, teks pakentėti, bet 4 metus, tada jei žmonės nuspręs, kad mes blogus sprendimus priemėme mūsų nebeišrinks, tad arba normlaiia vedi laidą, arba aš išeinu”.

P.S. kažkada Jakilaitis apsirengimo ir klausinėjimo maniera kopijavo Larry Kingą. Beždžioniaujantis tipas, primityvai ir beždžionės, žmonės be savojo aš negali būti nei gerais žurnalistais, nei laidų vedėjais.

Arvydas       2016-11-16 22:16

Senai senai, kai aš dar buvau visiškai naivus, maniau, kad Jakilaitis gan kietas žurnalistas.
Tačiau šiandien (iš tiesų - geroookai seniau) galiu pasakyti tik tiek, kad šitas tipas man - asmuo, įkūnijantis antižurnalisto įvaizdį: pasipūtęs, besigėrintis savimi, demonstruojantis panieką pasikviestiems laidos dalyviams (jei tai nėra nuolatinė sava “chebra”). Žodžiu, pižonas, manantis esąs žurnalistu.
Yra Lietuvos televizijoje ir daugiau švinktelėjusių personų, bet iki šito personažo jiems dar reikia gerokai pasitempti.

G.P.       2016-11-16 22:12

Kaip savo laiku rašė filosofas Šliogeris, “...Lietuvoje padugnės pasiskelbė elitu”. Čia taikau Jakilaičio “įžvalgoms”.

Žaliaskverniai valstiečiai galėtų imti pavyzdį iš Lenkijos ir apvalyti visuomeninį transliuotoja nuo tokio “elito”. Tauta manau vienareikšmiškai pritartų.

paradui vadovauja skydines direktorius       2016-11-16 21:58

o eiliniai elektrikai (jakilaiciai, valatkos, pumprickaites, miliutes, tapinai…) aptarnauja skydine.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.