Visuomenės pokyčių analizė, Emigracija, imigracija, demografija, Žmogaus teisės

Danijos politikas: „Mūsų šalis turi išlikti daniška“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 20 d. 23:07

7     

    

Danijos politikas: „Mūsų šalis turi išlikti daniška“

„Danijos vyriausybės politikos tikslas – padaryti viską, kad Danijos neištiktų Švedijos likimas“. Taip Švedijos televizijos SVT žurnalistui kalbėjo Mads Fuglede, Danijos valdančiosios partijos „Venstre“ (Kairieji) atstovas, pristatęs savo partijos siūlymus sugriežtinti imigracijos politiką. Fuglede įsitikinimu, tai leis Danijai ir toliau išlikti „daniškai“.

Interviu SVT laidoje „Aktuellt“ (Aktualu) Mads Fuglede atvirai paaiškino, kad toji politika, kurią vykdo jo Vyriausybė, turi tikslą, kad šalis netaptų tokia kaip Švedija, kai kalbama apie imigraciją ir integraciją.

„Mūsų tikslas – kad Danijai nesibaigtų taip, kaip tai atsitiko Švedijai. Mes norime, kad būtų sugriežtinti kai kurie reikalavimai taip, kad sumažintume prieglobsčio prašytojų skaičių,“ – neslėpė savo partijos užmojo įvesti keletą sugriežtinimų, kad šalis taptų „nepatraukli“ imigrantams.

M. Fuglede, be kitų dalykų, pabrėžė, kad ypač daug problemų kelia prieglobsčio prašytojai, kurie atvyksta į Daniją iš Artimųjų Rytų tik tam, kad gyventų iš europiečių dosnių išmokų ir tuo pačiu metu kurtų paralelinę visuomenę šalyje, didintų nusikalstamumą ir keltų daug kitų problemų, ypač dėl visiškai kitokio požiūrio į moteris.

M. Fuglede nuomone, jau tapo visiškai akivaizdu, kad imigrantai vengia priimti danišką vertybių sistemą.

Kai SVT laidos vedėjas pastebėjo, kad Madso Fugledes požiūris yra labai „apibendrinantis“, šis atsakė, kad „statistika nemeluoja“.

„Kitaip nei Švedijoje, mes renkame statistinius duomenis apie tai, kas įvykdė nusikaltimą, ir matome, kad tai reikalinga, – sakė danų politikas pabrėžėdamas, kad nusikalstamumas yra didelė problema ir į ją reikia žiūrėti rimtai.

Į SVT programos vedėjo pastabą, kad imigrantų didesnis polinkis į nusikalstamumą gali būti nulemtas „socioekonominių faktorių“, M. Fuglede atsakęs, kad imigrantų kitokį požiūrį, pavyzdžiui, į moteris lemia ne socioekonominiai veiksniai, o skirtingi „kultūriniai modeliai“.

M. Fuglede įsitikinimu, „Švedija ir toliau tęsia savo supanašėjimo su Artimaisiais Rytais politiką, nes per kiek daugiau nei 20 metų buvo priimtas milijonas imigrantų. Nenorime, kad taip nutiktų Danijoje. Norime, kad Danija išliktų daniška“, – pabrėžė jis.

Pagal friatider.se info parengė Daiva Jakubonienė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2018-07-12 11:34
dėdės tomo trobelė       2018-02-21 18:48

už tokias kalbas jį ekskomunikuos iš garbingų lieviakų gretų smile

danų kiaulininkas       2018-02-21 18:25

ir aš sakau - jūsų šalis turi išlikti daniškai kiauliška

Pikc       2018-02-21 14:40

Pala pala, aš teisingai supratau - čia KAIRIŲJŲ atstovas taip šneka??? Kas čia per anomalija? Gi sajūziniai “lieviakai” yra “mai legz ar oupen for refjudžyz!”, o už tokias, kaip to Fuglede, šnekas, iškart uždėtų “fošysto/raCisto/islamafuobo/ksinafuobo” beigi visaip kitai “-isto” ir “-fobo” etiketę. Žiū, gal rimtai Europa be"rivers ob blood” sugebės ilgainiui nuo liberastinio debilizmo išsigydyti? Nors ne, abejoju - per daug liga progresavusi. smile

> aplamai       2018-02-21 13:13

Pone, bažnyčia - pastatas, o Bažnyčia - institucija turinti savo valdymo struktūrą, politiką, finansus ir savo spaudą skirtą atitinkamam nuomonės formavimui.

Aplamai, kyla       2018-02-21 9:58

filosofinis klausimas,kokia tautos,žmogaus gyvenimo prasmė.Ypač stebint norą uždarinėti ligonines,kurios yra gailestingumo,samarietiškumo,meilės artimui simbolis.Ar visas pasaulis turi gyventi robotų kūrimui,ar jie liks tik priemone.Pasiklydimas,kuriuo turėtų užsiimti bažnyčia.Jei žmogus Lietuvoje uždirbtų bent po tūkstantį ir gautų geras švietimo,gydymo paslaugas,Lietuva jam taptų tikrais namais.Na,o tada ir kūrybai geresni keliai.Kūrybai ne konkuruoti,o Dievo garbei.

ruta       2018-02-21 9:03

Sveikas protas ir logika sugrysta i Europa ...tik kyla toks klausimas - nejau, kad isitikinti , kad barbarai nesiruose integruotis civilizacijoje, reikejo tiek laiko suvokimui ..


Rekomenduojame

Valdas Vasiliauskas. „Mūsiškių“ premjera: nei bravo, nei švilpimo. Nieko

Vygintas Gontis Statistikos departamentui: kaip susidaro tie 0,6% BVP, kuriuos neva skiriame mokslui ir studijoms? Ir kodėl jų niekas daugiau nemato?

Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva yra teisinė valstybė? (II dalis)

Pirmą kartą paskelbtas žydų žudikų Paneriuose sąrašas

Jie labai myli kultūrą

Algimantas Rusteika. Kodėl aš negaliu jos pamiršti?

Vytautas Sinica. Drakoniška? Absoliučiai. Proporcinga? Ne. Ar tai atgrasytų nuo atitinkamų pažeidimų ateityje? Neabejoju

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (II)

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva tebėra yra teisinė valstybė?

Geroji Naujiena: Mūsų Viešpats Jėzus Kristus – Visatos Valdovas

Kodėl signatarui sopa širdį dėl Lietuvos?

Liudvikas Jakimavičius. Kultūrininkai ar „kultūrininkai“?

Rolandas Kačinskas. Susipažinkime: Graikijos garbės pilietis Zygmantas Mineika – sukilėlis, kuriam motina antrąkart padovanojo gyvenimą

Vladas Vilimas. Klausiate: ar pasitikime teismais? Bet apie kokius teismus kalbate, p. Šedbarai?

Arkivysk. Gintaras Grušas: Žinia, kurią mums skelbia prieš dvejus metus atrasti sukilėlių palaikai

G. Nausėda: „Jų keltos pilietinių teisių, tikėjimo, sąžinės ir žodžio laisvių, socialinio teisingumo idėjos žymėjo mūsų tautų atsivėrimą modernybei“

Iškilmingai palydėti amžinojo poilsio Rasų kapinėse atgulė Lietuvos žemės didžiavyriai – 1863–1864 m. sukilimo vadai ir dalyviai

Algimantas Rusteika. Prisiminimai apie ateitį

Ramūnas Aušrotas. Apie Laisvės partijos atstovų iniciatyvas, siekiant varžyti laisvę šeimose

Vytautas Matulevičius. Iš JAV galime prašyti tik kareivių ir tankų, bet ne teisėjų. O gaila

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (I)

Kviečiame į konferenciją–diskusiją apie gender ideologiją!

Mindaugas Buika. Tikėjimo sklaida statistikos veidrodyje

Vytautas Radžvilas. Netikros tikrovės ištakos. Pilietinė ir politinė visuomenė

Diana Nausėdienė: Kodėl mes išskiriame moteris? Pakalbėkime, ką patiria vyrai

Apie 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių gyvenimą ir mirtį, arba Lietuvos žemė grąžina savo didžiavyrius

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.