Sveikatos apsaugos politika, Žmogaus teisės, Europa

Danija prieš šventes įveda naujus apribojimus, šalies premjerė teigia, kad vakcinos veikia

Tiesos.lt siūlo   2021 m. gruodžio 18 d. 20:59

14     

    

Danija prieš šventes įveda naujus apribojimus, šalies premjerė teigia, kad vakcinos veikia

laikmetis.lt

Danija penktadienį paskelbė, kad uždarys kino teatrus, teatrus ir koncertų sales dėl rekordinio COVID-19 susirgimų atvejų skaičiaus, kurį pagreitino naujasis koronaviruso variantas, sakė ministrė pirmininkė Mette Frederiksen (Metė Frederiksen).

Skandinavijos šalyje per pastarąją parą užfiksuotas naujas rekordinis skaičius – daugiau kaip 11 000 atvejų, spaudos konferencijoje sakė ministrė pirmininkė.

„Būtini nauji apribojimai, kurie apribotų veiklą bendruomenėje ir sumažintų infekcijos perdavimą“, – penktadienį po vidurdienio spaudos konferencijoje sakė ji.

Premjerė pabrėžė, kad griežtesni apribojimai, tokie kaip uždarymas, įskaitant susirinkimų ribojimą, kokie buvo taikomi per ankstesnes COVID-19 bangas, šiuo metu neįvedami dėl vakcinų poveikio. Anksčiau penktadienį pasirodžiusiuose pranešimuose buvo teigiama, kad kelios partijos pritaria susirinkimų apribojimams.

Nauji apribojimai, kuriuos rekomendavo vyriausybės patariamoji Epidemijų komisija, yra tokie:

Koncertų salių, teatrų, kino teatrų, muziejų, galerijų, bendruomenės centrų, zoologijos sodų ir bendruomenės renginių uždarymas.

Pramogų parkų, tokių kaip Kopenhagos pagrindinis turistų traukos centras Tivoli, uždarymas.

Barų ir naktinio gyvenimo apribojimų išplėtimas, uždraudžiant prekiauti alkoholiu po 22 valandos, o įstaigas uždaryti 23 valandą. Bendras alkoholio pardavimas uždraustas nuo 22 val. iki 5 val. ryto.

Veido kaukių apribojimai taikomi visoms viešai prieinamoms verslo ir kultūros vietoms, taip pat išvežiojimo įmonėms, vairavimo mokykloms ir maldos vietoms.

Parduotuvėse, restoranuose ir maldos vietose vėl įvesti talpos apribojimus. Tai apima mažesnio nei 2 000 kvadratinių metrų ploto parduotuvių talpos apribojimus, panašius į ankstesnių bangų taisykles.

Privaloma rezervuoti vietas tarpmiestiniuose ir regioniniuose traukiniuose bei autobusuose.

Kalėdų laikotarpiu rekomenduojama dirbti namuose ir riboti socialinius ryšius.

„Teatrai, kino teatrai ir koncertų salės turės užsidaryti“, – sakė Frederiksen.

„Turime apriboti savo veiklą. Mums visiems reikia apriboti socialinius ryšius“, – pridūrė ji.

Visus naujus apribojimus penktadienio vakarą patvirtino Epidemijos komitetas, o tai reiškia, kad jie įsigalios sekmadienį 8 val. ryto.

Planuojama, kad apribojimai nustos galioti 2022 m. sausio 17 d.

Liberalų partijos prašymu, iki sausio 5 d. bus įvertinta, ar priemones reikės palikti galioti ir po sausio 17 d. Taip siekiama užtikrinti aiškumą dėl to, ar apribojimai bus tęsiami.

Kasdien susidurdama su naujais rekordiniais sergančiųjų skaičiais, Vyriausybė paspartino vakcinų sustiprinamųjų dozių platinimą, leido JAV vaistų gamintojos „Merck“ sukurtą gydymą tabletėmis sunkiems atvejams ir pradėjo skiepyti 5-11 metų vaikus.

Skirtingai nei ankstesnių viruso bangų metu, šalies premjerė teigė, kad Vyriausybė vis dar planuoja po švenčių vėl atidaryti mokyklas, nors kalėdinės atostogos buvo paankstintos, siekiant atremti viruso bangą.

„Mūsų tikslas tebėra išlaikyti visuomenę kuo atviresnę“, – sakė šalies ministrė pirmininkė ir pridūrė, kad 2020 m. pavasarį įvestų griežtesnių priemonių galima išvengti, „nes turime vakcinų“.

Šaltinis: The Local DK

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasiui       2021-12-19 20:40

Taip, Reck tabletės šalutinių ligų ir negydys, nes jos skirtos gydyti nuo Covid ligos, bet ne šalutines ligas. Be to, kaip pranešė per TV joms tik atsiradus rinkoje, maždaug prieš du mėnesius (pats girdėjau ir mačiau), tablečių dozės kaina ne apie 600 dol. ( kas būtų visiška nesąmonė), bet, tik apie 10 dol. Taip pat buvo paminėta, jog Merck tabletės yra skirtos gydyti susirgus tik lengva Covid ligos forma, o taip pat jas galima naudoti kaip profilaktinę priemonę, kad nesusirgti Covidu.

stasys       2021-12-19 19:15

Klausimas 2021-12-19 11:57 ar gi neaišku ? nėra tokių vaistu kurie tiktu visoms lėtinėmis ligomis sergantiems . Jei žmogu atvežė į ligonine su šalutine ‘patologija’ ta Mercel ‘produkta’ gali ryti ir kibirais,.. nepadės . Antra ju kaina kiek didoka , nežinau ar informacija tiksli, beveik 600 dol. už doze .

habilitās       2021-12-19 15:19

A. Dulkys melavo, rugsėjo pradžioje sakydamas, kad Danijoje pasiskiepijo 90% gyventojų, o Lietuvoje tik 71%, kai Danija atšaukė visus ribojimus nuo rugsėjo 10 d.

https://www.15min.lt/m/id/aktualu/lietuva/tiesa-ar-melas-a-dulkys-danijoje-bent-vienu-skiepu-paskiepyta-90-proc-visuomenes-56-1561552


Bet…  kokiam nusikaltimui negalėtum ryžtis dėl šventos viršininko taburetės?! Jei su galva nieko nesugebi, tai bent užpakaliu supranti, kokias pareigas užimi.
Kita vertus, kai šalyje gyvena apie 5,8 mln. gyventojų, o per parą užsikrėtė 11 tūkstančių žmonių, tai pats geriausias „vakcinų“ veiksmingumo įrodymas.

Vakcina ir kaukės       2021-12-19 14:09

neveikia, jei virusas plinta ir prisitaiko.

labai keista       2021-12-19 13:46

Danijoje gyvena apie du kartus daugiau gyventojų nei Lietuvoje. Gruodžio 16 d. duomenimis bent viena doze vakcinuota 80,6 proc. gyventojų, penktadienį nustatyta 12 tūkst. susirgusių. Vakcina veikia?

>> Klausimui       2021-12-19 12:58

Manau, kad atsakymas į užduotą klausimą būtų toks. Kad būtų galima įvesti visuotinį privalomą vakcinavimą, atseit, būtina vakcinuotis, o ne tik vaistus naudoti.

Aaronas Kheriaty (The Epoch Times)       2021-12-19 12:41

Japonijos skiepijimo politika: jokios prievartos, jokios diskriminacijos
Japonijos sveikatos apsaugos ministerija laikosi jautraus ir etiško požiūrio į Covid skiepus. Neseniai jie skiepus pažymėjo įspėjimu apie miokarditą ir kitus pavojus. Jie taip pat dar kartą patvirtino savo įsipareigojimą pranešti apie nepageidaujamus reiškinius, kad dokumentuotų galimą šalutinį poveikį.
Japonijos sveikatos ministerija teigia: „Nors skatiname visus piliečius pasiskiepyti nuo COVID-19, tai nėra privaloma. Skiepijama tik gavus asmens sutikimą po pateiktos informacijos.
Be to, jie teigia: „Prašome pasiskiepyti savo sprendimu, suprasdami ir infekcinių ligų prevencijos veiksmingumą, ir šalutinio poveikio riziką. Jokia vakcinacija nebus atliekama be sutikimo.
Galiausiai jie aiškiai sako: „Neverskite nei savo darbovietėje, nei aplinkinių žmonių skiepytis ir nediskriminuokite tų, kurie nebuvo paskiepyti“.
Jie taip pat pateikia nuorodą į „Patarimų dėl žmogaus teisių“ puslapį, kuriame pateikiamos instrukcijos, kaip nagrinėti bet kokius skundus, jei asmenys darbe susiduria su diskriminacija dėl skiepų.
Kitoms valstybėms būtų gerai sekti Japonijos pavyzdžiu šiuo santūriu ir etišku požiūriu.
Pagal šią politiką atsakomybė už šį sprendimą tenka asmeniui arba šeimai.
Tai priešinga daugeliui kitų Vakarų šalių priimtu skiepų prievolės principu.
Biurokratija yra institucija, kuri turi didžiulę galią jūsų atžvilgiu, bet neturi jokios atsakomybės. Tai sukelia pažįstamą nusivylimą, kai galite suktis biurokratiniais ratais, bandydami pašalinti problemas arba ištaisyti nesąžiningą veiklą. Atrodo, kad joks tikras žmogus negali padėti jums išsiaiškinti dalykų – net jei geranoriškas žmogus nuoširdžiai nori jums padėti.
Štai kaip ši dinamika pasireiškia su skiepijimo prievole Jungtinėse Valstijose. CDC teikia skiepų rekomendacijas. Tačiau etiškai esminis skirtumas tarp rekomendacijos ir įgaliojimo iš karto žlunga, kai institucijos (pvz., vyriausybinė agentūra, įmonė, darbdavys, universitetas ar mokykla) reikalauja, kad būtų paskiepytas remiantis CDC rekomendacija.
Pabandykite užginčyti šių įgaliojimų racionalumą, pvz., federaliniame teisme, o įgaliotoji institucija tiesiog nurodo CDC rekomendaciją kaip racionalų įgaliojimų pagrindą. Teismas paprastai sutinka, palikdamas CDC įgaliojimus visuomenės sveikatai. Taigi mokykla, verslas ir kt. neprisiima atsakomybės už sprendimą įpareigoti skiepyti: „Galų gale, mes tiesiog laikomės CDC rekomendacijų. Ką mes galime padaryti? “
Tačiau CDC taip pat atsisako atsakomybės: „Mes nekuriame politikos; Galų gale mes tik pateikiame rekomendacijas.
Tuo tarpu vakcinos gamintojas yra apsaugotas nuo bet kokios atsakomybės ar žalos pagal federalinius įstatymus. Neverta kreiptis į juos, jei jų produktas – produktas, kurio laisvai nenusprendėte vartoti –jums pakenkė.
Dabar svaigstate nuo sukimosi ratu bandydami nustatyti tikrąjį sprendimų priėmėją: neįmanoma tiksliai nustatyti atitinkamos institucijos. Jūs žinote, kad jūsų kūnui ir jūsų sveikatai yra naudojama didžiulė galia, tačiau nėra jokios atsakomybės už sprendimą ir atsakomybės už rezultatus.
Taigi jums lieka pasekmės dėl sprendimo, kurio niekas neteigia priėmęs. Viena tikra - jūs nepriėmėte sprendimo ir jums nebuvo leista rinktis.
Japonijos politika išvengia daugumos šių problemų, tiesiog perkeliant atsakomybę už sprendimą asmeniui, kuriam taikoma intervencija, arba, vaiko atveju, tėvams.
Beje, šis dėmesys pasirinkimui ir laisvei šiek tiek atsispindėjo Japonijos politikoje per visą pandemiją, kuri buvo ne tokia griežta nei daugumos šalių, įskaitant Jungtines Valstijas.
————-
Aaronas Kheriaty yra buvęs UCI medicinos mokyklos psichiatrijos profesorius ir UCI Health medicinos etikos direktorius.

https://www.theepochtimes.com/japans-vaccination-policy-no-force-no-discrimination_4163500.html?utm_source=opinionnoe&utm_campaign=opinionnl-2021-12-19&utm_medium=email

Klausimas       2021-12-19 11:57

Vyriausybė paspartino vakcinų sustiprinamųjų dozių platinimą, leido JAV vaistų gamintojos „Merck“ sukurtą gydymą TABLETĖMIS sunkiems atvejams… 
————————————————
Gaisrą reikia gesinti jam dar neišsiplėtus. Kodėl vaistus leista naudoti tik sunkiems ligos atvejams?

stasys       2021-12-19 9:31

kodėl tie ‘apačioje’ vis dar neskiria skiepo (vakcinos) nuo vaisto ? Gal čia Tiesose siaučia dar viena covid-o mutacija.. žmones verčiančia berazumiais ? Niekas iki šiol juk nežino kiek visuomenėje populiacijos persirgo ta epidemija kad galėtu teigti jog skiepai nepadeda suvaldyti epidemijos . Na taip, jie negydo .. nes nėra vaistas epidemijai .

Ekspertas       2021-12-19 4:42

O viskas prasidėjo nuo to, kad pas Pfizer pradėjo kauptis nuodai, tas net kreipėsi į JAV vyriausybę, kad paimtu daugiau į savo sandėlius. Tiems atsisakius nes rezervo ir taip daug ir su galiojimo terminais, staiga per pasaulinę šudasklaidą pradėjo varyti isteriją dėl omikron. Juk esmė, kad tos vakcinos neveikia ir negali veikti iš principo nes virusas per greitai mutuoja. Ką reiškia trečia dozė padeda, jei pirmos dvi yra nuo tos pačios mutacijos kaip ir trečia? Ką reiškia kad galutiniai vakcinosmtyrimai bus 2024 metais, kai jau tos mutacijos nebus nei kvapo, o su eksperimentine vakcina bus subadyti milijardai žmonių? Depopuliacija, ne kitaip.

Nu kokie        2021-12-19 3:13

Ištroškę šviežienai ah-ašai!

ah.ą       2021-12-18 21:44

žvėries 666 kariauna, klaidinanti žmones

T0mas J.       2021-12-18 21:18

Tie, kurie neskaičiuoja sergančiųjų, o skaičiuoja ATVEJUS - jie Švabo ir Geitso aferos tarnai.
Sergančius visais laikais nustato gydytojai, o ne vakcinas gaminančios įmonės testai.
Tai kas vyksta dabar - korumpuotų papirktų politikų dalyvavimas milijardierių mafijos aferoje.

ah1       2021-12-18 21:11

meluoja ta ponia- jei vakcinos veiktų tai nebadytų antrą, trečią, ketvirtą kartą

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.