Dalius Stancikas. Vargas dėl biografijos

Tiesos.lt siūlo   2015 m. sausio 29 d. 19:48

47     

    

Dalius Stancikas. Vargas dėl biografijos

Bernardinai.lt

Negerai, kai valstybės vadovas turi rimtų biografijos dėmių. Dar liūdniau, kai jų nepripažįsta, bando nuslėpti. Ir jau visai ne kas, kai į šį reikalą įtraukiamos valstybės institucijos, tūkstančiai piliečių, nuoširdžiai tikinčių, kad gindami prezidentą, jie gina ir save, savo valstybę.

Neabejoju, kad jei ne sviestu su ikrais tepta, Kremliaus akademijos diplomu ir spec. privilegijom žymėta D. Grybauskaitės karjera okupacijos laikotarpiu, jos kolaboravimas su Maskva ne tik dvejus Sąjūdžio metus, bet ir jau atkūrus nepriklausomybę, jei ne bandymai visa tai užtušuoti (kiekvienas kariavome savo mažuosius pasipriešinimo karus ten, kur tuo metu buvome), nebūtų reikėję nei tos VSD ir Prezidentūros kurptos slaptos pažymos, kaip neva rusai ruošiasi kompromituoti mūsų bekompromisę Prezidentę, nei to skubaus slaptos pažymos išslaptinimo (labai prasto precedento), nei visos tos politinės košės su valstybės paslapties nutekinimo istorija, pasibaigusia visišku mūsų Temidės ir Konstitucijos pralaimėjimu – kas dabar tikės, kad įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms visi asmenys lygūs?

Jei ne tokia D. Grybauskaitės biografija, nebūtų nei Rūtos Janutienės knygos „Raudonoji Dalia“ (kuri, beje, atsirado TV3 neteisėtai uždraudus jos laidą apie Prezidentės biografiją), nei tos knygos platinimo Europos Parlamente, dėl ko itin susirūpino ne tik Prezidentė, jos portalas DELFI, bet ir geriausias pokerio lošėjas Europarlamente. Nebūtų ir vėl pritemptų kaltinimų Kremliui, nes tik visiškai susireikšminę ar kitus paskutiniais naivuoliais laikantys gali sumąstyti, kad D. Grybauskaitės kompromitavimas šiuo metu labiausiai rūpi ne kokiam nuo teismo bėgančiam V. Uspaskichui ar savo partiečius nuo STT ginančiam R. Paksui, o Rusijos ekonominėje krizėje, Ukrainos kare paskendusiam pačiam Rusijos prezidentui V. Putinui, kuris (kaip logiška!) svarbiausiai savo kovai naudoja ne jau žadėtus slaptus Kremliaus fondus, bet pagal Kremliaus nupešiotų lietuviškų archyvų likučius parengtą lietuvišką R. Janutienės knygą...

Taigi, jei nebūtų tokios D. Grybauskaitės istorijos ir pastangų ją nuslėpti, nebūtų ir visų tų vaikiškų sąmokslo teorijų, nes tiesiog nebūtų apie ką rašyti ir kuo šantažuoti – juk tokių vargų dėl savo biografijų neturi nei kitų Baltijos valstybių vadovai, nei tie Europos lyderiai (pvz., Vokietijos kanclerė), kurių žodis dėl sankcijų Rusijai išties yra lemtingas.

Jei nebūtų tokios D. Grybauskaitės biografijos, manau, nebūtų ir tokių neadekvačių jos pareiškimų (jau Sąjūdžio laikais pastebėjom, kad aršiausiais antikomunistais tapdavo patys komunistai), kaip kad Rusija – teroristų valstybė, naudingų Kremliaus propagandai ir prieštaraujančių ES strategijai Kremliaus aplinkos ir jai skirtų sankcijų netapatinti su visa Rusija.

Jei nebūtų tokios D. Grybauskaitės biografijos, manau, kad ir šiandieniniai prokuratūros ir saugumo vadovai ramiai sulauktų savo antros kadencijos: juk iki triukšmo dėl nutekintos slaptos pažymos Prezidentė taip narsiai juos gynė nuo visų kritikų. Tačiau vyrai nepateisino įdėtų vilčių – lemiamu priešrinkiminiu laikotarpiu jų vadovaujamos institucijos neapgynė Prezidentės reputacijos, todėl ir vėl viską moteriškėms teko daryti pačioms: derinti „slaptas“ pažymas, tekinti jas žiniasklaidai, laimėti rinkimuose, o po to dar gintis teismuose…

Jei nebūtų tokios D. Grybauskaitės biografijos, nebūtų ir tokio mokslo diskreditavimo – kitaip negaliu pavadinti projekto „Mokslo pieva“ sukurptos ataskaitos apie „Radikalia politinės valdžios kritika pasižyminčių tinklalapių socialinį tinklą“, kuriai vadovavo Vytauto Didžiojo universiteto atstovai: prof. Tomas Krilavičius ir Justina Mandravickaitė bei socialinių mokslų daktaras Vaidas Morkevičius.

Tai turbūt pirmasis toks atvirai prieš demokratiją nukreiptas „mokslinis“ darbas, kurio tikslas – išaiškinti tuos, kurie šiandienos geopolitiniame kontekste peržengia valdžios kritikavimo ribas ir taip tarnauja Rusijos informacinėms atakoms Lietuvoje, pasitelkiančioms marginalius, radikalius internetinius informacijos sklaidos kanalus, „alternatyvias nuomones“.

Žodžiu, sėdo keli mokslininkai – dėstytojai, pasitelkė dar kelis studentus, gavo finansavimą iš UAB „Philip Morris Baltic“, turinčios labai aiškų verslininkišką interesą įtikti aukščiausiai valdžiai, ir padarė tai, ko iki šiol per tiek metų nesugebėjo visas Valstybės saugumo departamentas: išaiškino priešui naudingus 62 sklaidos kanalus. Tarp jų net tokius, kaip asmeniniai tinklalapiai Tomo Vilucko, vieno iš aktyvesnių krikščionybės apologetų, kurio kūrybinę veiklą, deja, riboja rimta negalia – raumenų atrofija – Tomas valdo tik du pirštus, ar Artūro Račo, buvusio svarbiausios žinių agentūros BNS vyr. redaktoriaus. Populiariausiu, taigi, matyt, ir pavojingiausiu, nustatytas buvusio pirmojo švietimo ministro Dariaus Kuolio sutelkto inteligentų sambūrio tinklalapis Tiesos.lt! Vis dėlto žaviausia, kad visas Kremliaus įtakos tinklas (tiksliau, tinklelis, nes jame nėra žiniasklaidos ryklių) išaiškintas per kelis mėnesius ir štai kokiu būdu: naudojant Google paiešką ir raktinį žodį prezident aptikta, kad iš visų valdžios institucijų būtent prezidentas, kaip institucija, arba prezidentas, kaip asmuo, buvo tas, kuris susilaukė vienos aštriausių ir nekonstruktyviausių kritikų.

Ak, štai kas mokslininkams užkliuvo – Prezidentė kritikuojama kaip asmuo! Vadinasi, vėl ta biografija, vėl mažieji pasipriešinimo karai. Nežinau amžiaus tyrėjų, nustatančių, kas yra, o kas nėra konstruktyvi kritika, bet noriu priminti, kad už tokį tyrimą pirmajame atkurtos nepriklausomybės dešimtmetyje jie būtų mažų mažiausiai nušvilpti tūkstantiniame mitinge. Tuomet laisvės ir „nekonstruktyvios kritikos“ prieš Prezidentą, kaip asmenį, buvo tiek daug, kad pirmasis atkurtos Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas dėl jos nebekandidatavo antrajai kadencijai. Beje, tai „nekonstruktyviai kritikai“, ypač dėl komunistinės A. Brazausko praeities, vadovavo būtent dabartiniai konservatorių lyderiai, kurie šiandien panašią kritiką prieš Prezidentę vadina Rusijos „minkštosiomis galiomis“.

Okupacijos metais kas yra nekonstruktyvi kritika, t.y. ko negalima spausdinti, nustatydavo tokia komunistinės cenzūros įstaiga, vadinama Glavlitas – buvusi komunistinė nomenklatūra, taigi ir Prezidentė ją gerai žino. Panašiu principu, tik gal kiek subtiliau veikia ir dabartinis Kremlius, privertęs Rusijos žiniasklaidą šukuoti tik pagal plauką: naujienas perduoti tik iš valdžios matymo lauko, be jokių kenkėjiškų alternatyvių nuomonių. Panašu, kad greitai mes Lietuvoje tokią tiesioginę Kremliaus propagandą uždrausime, o tuomet jau imsimės savų radikalų, kurie šiandienos geopolitiniame kontekste peržengia valdžios kritikavimo ribas. Savo Glavlitą jau turime, blogiukų sąrašas nustatytas net moksliniais metodais, tereikia tik ryžtingo Valstybės saugumo departamento.

Deja, nemaža visuomenės dalis būtų palanki tokiai cenzūrai: ji, kaip ir tie mokslininkai, nuoširdžiai tikinti, kad Prezidentės kritika, jos okupacinių laikų biografijos tyrinėjimas – tai ne būtina viešumo ir demokratijos sąlyga, o priešo užsakytas kenkimas savai šaliai.

Bet lygiai taip pat ir rusai, kurių mes bijome, nuoširdžiai tiki, kad be V. Putino sugrius jų didžioji tėvynė, o Kremliaus žiniasklaidos, kurią norime drausti, propaganda skamba maždaug taip: jei Vakarai puola V.Putiną – puola visą Rusiją, o kas to nesupranta, kas kriziniu valstybei laikotarpiu rengia protesto mitingus, knisasi po prezidento biografiją, turtus, moteris – tas akivaizdus priešų šnipas! Todėl tokiems Rusijos opozicionieriams kaip Aleksejus Navalnas ir belieka su valdžios savivale kovoti per savo tinklalapį (kuris, Kremliaus nuomone, taip pat peržengia visas prezidento kritikos ribas) ten užrašant: mano tinklaraštis egzistuoja tik todėl, kad visuomenės informavimo priemonėse egzistuoja cenzūra.

Beje, savo tinklaraštyje Kremliaus persekiojamas A. Navalnas (teismai jam skyrė namų areštą) valdančiąją partiją Vieningoji Rusija atvirai vadina „vagių ir sukčių partija“. Spėkime iš trijų kartų į kokią kvalifikaciją mūsų „mokslininkai“ ir valdžios institucijos įrašytų tokio stiliaus lietuvišką kritiką ir ar A. Navalnui Lietuvoje, kaip ir Rusijoje, už tai nebūtų užmautas teismų apynasris? 

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Trupmenas       2015-02-1 23:15

D.Stanciko tekstas Bernardinuose išbuvo tik parą. Tai gal D. Stancikas ir nemeluoja, kaip čia vienas toks iš Klaipėdos fakultetų, su kuriuo nekalbu, mėgina autorių kaltinti?

Raigerdas>visiškai rimtai        2015-02-1 0:17

Jūsų pastaba dėl Nykolaj Okulič Chazarin (Mykolas OK) labai gera. Aš jau seniai laukiau, kada pagaliau pasirodys šita persona viešumoje. Reikia pasakyti, kad jis ilgai dirbo čia Wikipedijos pogrindyje. Žalos Lietuvai yra pridaręs kraupiai daug. Pats laikas jį traukti atsakomybėn, bet bijau, kad jis dės į kojas. Tiek metų kenkti Lietuvos valstybei, tai čia yra neįtikėtinai daug. Ir niekas nieko nedarė. Ta pati KGB metodika: tiesą sumaišyti su melu tokiomis proporcijomis, kad skaitantysis nesuprastų, ar tai tiesa, ar tai melas, bet pradėtų įtarinėti, kad čia kažkas negerai. Pasėti kuo daugiau nepasitikėjimo sėklų mūsų valstybe. Na, paršas iš “Gyvulių ūkio” čia tikrai labai stambus ir gana apsukrus.

šlykštu buvo būti komunistu       2015-01-31 19:12

daugumoje lietuvių šlykštėjosi komunistais.
į komunistus stojo karjeristai - norintys lengvai gerai gyventi ir… debiliukai (iš proletariato).
tai kad 99 proc. buvo spaliukais, pionieriais ar komunistai - nieko nekeičia.
nes į tas jaunimo sąjungas įrašydavo, jei daug neprieštaraudavai ir nereikalavo daryti blogus darbus: sekti, skųsti, denagogijos ir t.t.
O tai kad dauguma buvo komjaunuoliais apsišikusiems komunistams yra priežastis sakyti: ir tu toks buvau…
nors skirtumas tarp komjaunuolio ir komunisto yra begalinis.
Vienu žodžiu: amžina gėda komunistams !!!

eglė        2015-01-31 16:11

pasakysiu štai ką:
šie komentarai yra istorinis įrodymas, kad tie, kurie norėjo daryti karjerą Sovietų sąjungoje, bet nebuvo priimti į komunistų partiją, dažniausiai pasiduodavo užverbuojami kaip KGB agentai. O tai dar blogiau nei būti komunistu, nes tave versdfavo sekti ir išdavinėti kolegas, draugus..
*
Taip kad jei inteligentų Lietuvoje tik koks 10 procentų, neužverbuotų ir nekomunistų tarp jų nebekas lieka. Juk darbininką verbuoti nėra jokio tikslo. Ką jis šnipinės? Meistrą?
*
Iki šiol viešai prisipažino buvęs užverbuotas “nes norėjo būt rašytoju” tik rašytojas ROMUALDAS GRANAUSKAS. Publika jam gana greitai atleido ir niekas jo už tai nebešantažuoja.
KODĖL KITIEMS NEPASEKUS JO PAVYZDŽIU. Jei, pvz. A.Sakalas, Stancikas ir kiti būtų pasekę Granausko ar vysk. Tamkevičiaus (V.SAvuyno laidoj)  pavyzdžiu ir viešai prisipažinę, Kremliui atimtų progą juos šantažuoti ir ne tik juos, bet aplamai būtų atstatytas pasitikėjimas ir pačių nukentėjusiųjų rankomis įvykdyta liustracija. Tai, kad kai kurių prisipažinimai griežtai Kuodytės slepiami, jiems mažai padeda.

Raigerdas Tadui       2015-01-31 14:46

Aš tau ne koks nors sugėrovas ar kartu sėdėjęs vienoje kameroje, todėl savo kalėjimo žargonus “neknisk tu proto” pasilaikyk sau. Kada tavo, galimai, sugėrovas pradės su tavim ginčytis, kieno eilė dabar gerti, tada tu jam ir pasakyk:“neknisk tu proto”.
Aš nežinau, gal tu dar iki šiol gyveni tame CCCP, bet netgi CCCP mokyklose buvo dėstoma, kad Ameriką jau atrado Kolumbas, o tu vis dar bandai atrasti Ameriką. Štai tu rašai:“Sąžinė tai toks daiktas,jei jį praradai,jo niekada neatgausi,todėl jie ir lemena ,kad sąžinė,ne šio pasaulio dimensija”. Kas tie “jie”? Graikijos komunistai ar tu kalbi apie Lietuvos Banko pirmininką? Man atrodo, kad Lietuvos Banko pirmininkas nėra “jie”. Štai Graikijos komunistai tai yra jie. Tai, kas “knisa protą”: Raigerdas ar tu pats? Toliau, iki komunistų buvo dar tokie fariziejai. “Fariziejai – religinė žydų grupė, mėginusi apsaugoti Izraelį nuo susiteršimo pagonybe, tvirtai prisilaikant Raštų ir daugybės žodinių tradicijų apie tai, kaip taikyti Įstatymus kasdieninio gyvenimo dalykuose”. Taip jie vadinosi tada oficialiai. “Po Antrosios Šventyklos sunaikinimo, kai kunigams nebeliko kur aukoti aukų, itin išaugo fariziejų vaidmuo, nes jie mokė individualios maldos ir maldos sinagogose (susirinkimuose). Galop fariziejų judėjimas nugalėjo ir viduramžiais susiformavo savita religija, vadinama rabiniškuoju judaizmu, t.y. šiuolaikinis judaizmas, kurio centre - ne kunigai, o Įstatymo mokytojai (rabinai).
Romėnų okupacijos atžvilgiu fariziejai užėmė vidurio poziciją. Jie nesipriešino okupacijai, tačiau tikėjo, jog ateis Mesijas, kuris įves pasaulinę taiką ir atkurs Izraelio karalystę.
Apaštalas Paulius iki atsivertimo buvo fariziejus, mokęsis „prie Gamalielio kojų“. Apaštalų darbų knygoje matome, jog šv. Paulius dažnai išnaudoja fariziejų ir sadukiejų vidinius nesutarimus, kai teisme teigia esąs teisiamas „už mokymą apie prisikėlimą“ (fariziejai imdavo ginti šv. Paulių kaip prisikėlimo mokytoją nuo sadukiejų)”.
Kaip matai, net apaštalas Paulius atsivertė, nors buvo fariziejus. Tu turėtum teisę kaltinti visus be išimties komunistus tik tuo atveju, jeigu įstojimas į komunistų partiją būtų laisvas. Tada visus tuos komunistus galima kaltinti, kad jie patys įstojo pagal savo sprendimą. Tavo nemėgstamoje CCCP buvo kitaip, nes buvo naudojama prievarta: aukštesnio lygio vadovas privalėjo būti komunistu, nes KGB sekė, kad nei vienas, turintis nuostatų prieš marksizmo-leninizmo filosofiją, negalėjo patekti į jokius aukštesnio valdymo postus. O ką tada daryti gabiems vadovams? Nebūti komunistu ir eiti dirbti į mėsos kombinatą ir žiūrėti, kaip yra vagiama mėsa (tarp kitko, ir ne komunistų), o vėliau parduodama slaptai iš rankų į rankas, ir tylėti? Tai, “ko tu knisi protą”, kad gabus vadovas turėjo kokią nors išeitį? Mane Tarybinėje armijoje įrašė į komjaunuolius ir vėliau tik pasakė prieš rikiuotę, kad “šiandien įstojo į komjaunimą trys kareiviai”. Vėliau aš nebuvau partinis, bet kiek man komisijų teko atlaikyti, kiek teko gintis nuo to, kad aš “nepartinis vadovas”. Pastoviai buvau “kritikuojamas”, kaip aš galiu būti vadovu, nes “partijos suvažiavimo uždavinius sąžiningai gali įvykdyti tik komunistai”. O ne į komunistą jau buvo žiūrima įtariai, kaip į kokį priešą. Iš kur tavo toks tamsus protas, Tadai, kad tu gyvenai CCCP ir nematei šitų dalykų? Man, asmeniškai, nepatinka tavo toks fašistinis požiūris į buvusius komunistus. Yra žmonės, kurie keičiasi, ir yra žmonės, kurių mąstymo kokybė nesikeičia, pvz., pas tokius, kaip “Krymnaš”. Mano manymu, pas tave irgi su ta mąstymo kokybe irgi yra ne kas. Tai, kas tau tą protą “užkniso”, jeigu tavo mąstymo kokybė nekinta?   

eglė Tadui        2015-01-31 14:29

tik jau neknisk mums proto,kad buvai angelas ir nebuvai jaunuoju KOMUNISTU - komjaunuoliu,nesimokei komunistinėj mokykloj ar komunistiniame universitete. Na, universtete, tai gal ir nesimokei. Matosi.

Tadas - Raigerdui       2015-01-31 12:24

Visi kurie gyvenom CCCP, puikiai žinom,kad lietuvis komunistas,tai žmogus pardavęs sąžinę už partines ,materialines privilegijas ir neknisk tu proto savo išvedžiojimais,kad buvę komunistai tapo nesavanaudžiais Lietuvos patriotais,ir dabar stengiasi Lietuvos labui.Sąžinė tai toks daiktas,jei jį praradai,jo niekada neatgausi,todėl jie ir lemena ,kad sąžinė,ne šio pasaulio dimensija.

Liepa-Betai       2015-01-31 9:24

Miela Beta,būkite atsargi-rašykite"galimai” Dėdulė, nes Trupmeno paskaičiavimais visų KGB darbuotojų dosjė bus paviešinta tik po 500 metų,va tada ir įsitikinsim, kai iš tikrųjų...//Tad reik susilaikyt nuo termino kagėbistas.//Kad komunistas nuo,berods,1952-ųjų,galima sakyt-žinom,kad vardinio balkonėlio patronas- nuo pernai,matėm,prisimenam.Pala,kaip ten vadinami materialių daiktų garbintojai-fetišistais?//

neoreferendbolševikai        2015-01-30 22:59

tarsi piktybiniai navikai

vieši naujieji bolševikai.

prieš darbštų, kuriamąjį pradą

jie tešlagalvių ordas veda.
.
tikroji bolševizmo sėkla –

nužmogintų idėjų šmėkla –

vis dar klajoja po Europą

naujais vardais, nauja pakopa
.
prislėpę klasinę doktriną

jie “viešą interesą” gina

paklydę savo žodžių masėj

nežino kas tas ginamasis.

visiškai rimtai - Raigerdui       2015-01-30 22:55

Reigardai, esi teisus.
Glavlitą jau turime BERNARDINUOSE. Ten turi pateikt kone pasą, kad galėtum parašyt NUOMONĘ. Ko jie taip bijo? a?
“Mokslininkai” ,aišku, padarė klaidą. Reikėjo vietoj G.Visocko portalo slaptai lt Susorošėjusio Navicko bernardinai lt nurodyti.
.
Tai viena. 

O antra,
Labai Prezidentės “biografijom” užsiėmę, o gal tik žmonių dėmesį į niekus bandantys nukreipti, savim patenkinti ponuliai nebepastebi kas aplik ponosim dedasi.
.
Štai,kad ir Lietuvos wikipedija jau nebėra savanorių enciklopedija. Ji yra valdoma ir apmokama.  tekstai akivaizdžiai supolitizuoti. Net šmaikščioji Pipedija jau užvaldyta, perpirkta ir patikėta Uspaskicho favoritei.
.
Pastebėjau pokyčius, kuomet užėjau pasitikrint 1923 metų gyventojų surašymo duomenis - kiek kokios tautybės žmonių tada gyveno Lietuvoje. Ankstesnėje versijoje buvo aiškios lentelės ir buvo rašoma, kad žydų gyveno čiut virš  160 000. Bet Lietuvai Vyzentalis priskaičiuoja nužudžius 200 000 (95 procentus) , o Donskis dar primeta - 220 000. Tai gal jis koks Holokausto neigėjas, jei kaitalioja žydų kongreso nustatytus apvalius skaičius?
Tų duomenų wikipedijoj nebeliko.
Politizuotai praravalomos ir kgb veikėjų biogragfijos ir Lietuvos istorija ir t.t.

Kažkas turėtų rimtai šiuo reiškiniu susidomėti.. .

Kiek man žinoma, Wikipedijos paradui vadovauja chemijos mokslus Maskvoj baigęs hakeris - Nykolaj Okulič Chazarin (Mykolas OK). Kur tik jo nepritupėta, kur tik nepatvarkyta jo auksinėmis khazaro rankelėmis programinės įrangos su atvirais kodais, su šnipinėjimo (?) programomis - Aplinkos apsaugos ministerijoj, Seime, Universitetai, savivaldybės ir net Jėzuitų bei katalikų seminarijos. Sauliaus Norvaišos proteguojamas pasitvarkė ir su KULTŪROS žurnalais, ižmėtęs užribin skaitytojus - Šiaurės atėnais, 7Menodienos, Literatūra ir menas.
Man tai nepatinka. Jei turėčiau žmoną seimo nare, kažką daryčiau. Bet tokie savim patenkinti vyriukai, laikantys save amžinai teisiais teisininkais turi, moatot, rimtesnių rūpesčių - dieną naktį aiškintis, ką veikė Dalia Grybauskaitė konkrečią dieną, konkrečią valandą ir kas savaitę kepti apie tai po vis naują straipsnį... kaip Vaišvila “konferenciją” tuščioj seimo salėj…  iš šono žiūrint neatrodo, kad šiems vyriokams būtų viskas gerai. Gal žmonos kaltos? smile

Raigerdas        2015-01-30 21:42

Dalius Stancikas meluoja ir tai jau yra blogai. Pirmiausia, pažiūrėkite, kiek jis prirašė tų - “Jei nebūtų tokios D. Grybauskaitės biografijos”. Rusų tautoje yra tokia patarlė:“Esli by, da kaby…” O jeigu nebūtų buvę komunizmo, ką kritikuotų D. Stancikas? O štai D. Stanciko melas:“Okupacijos metais kas yra nekonstruktyvi kritika, t.y. ko negalima spausdinti, nustatydavo tokia komunistinės cenzūros įstaiga, vadinama Glavlitas – buvusi komunistinė nomenklatūra, taigi ir Prezidentė ją gerai žino”. Deja, autoriui tenka priminti tradicijas, kurios gyvuoja “Gyvulių ūkyje”. Ten aiškiai yra nurodoma, kad “Tiesa - tai Melas”, “Taika-tai Karas” ir t.t. Autorius apsimeta visišku durneliu, nes “nekonstruktyvi kritika” nepriklauso nuo jokios komunistinės nomenklatūros, tačiau D. Stancikas bando (savo skaitytojui, ne kam nors kitam) įbrukti šią nesąmonę, kad, neva, “nekonstruktyvi kritika, t.y. ko negalima spausdinti”. Autorius niekaip nesugeba suvokti, kad iki TSRS egzistavo ir anksčiau tokie keisti režimai, ir toks pavyzdys buvo Šventoji Romos Imperija, kur buvo ne cenzūra, o Inkvizicijos teismas. O dabar pamirškime D. Stanciką ir pažiūrėkime, ką reiškia žodis kritika:“Kritika (iš pranc. critique iš gr. κριτική [τέχνη], kritiké [téchne], „vertinimo menas“, iš sen. gr. krinein, „[at]skirti, atriboti“) – vertinimas remiantis kokiais nors kriterijais, tikrinant turinį.
Pagal turinį ir pobūdį skiriama:
pozityvi kritika: pagyrimas
negatyvi kritika: išbarimas
konstruktyvi kritika: diferencinis vertinimas pateikiant tobulinimo variantus
destruktyvi kritika: nediferencinė pozicija, nukreipta į nuvertinimą”.
O dabar užduokime sau tokį klausimą: ar yra kokių nors “vertinimo meno” požymių D. Stanciko straipsnyje? “Esli by, da kaby…” - tai ne vertinimo menas. Ar yra destruktyvios kritikos D. Stanciko straipsnyje? Taip, visas straipsnis yra nudažytas būtent ta destruktyvumo spalva. Koks straipsnio tikslas? Išpūsti kokį nors faktą iš Prezidentės biografijos, kad tai būtų panašu į labai didelį didelį burbulą, kuris vėliau sprogtų ir tėkštų į akis tiems, kas “nematė” tų juodų Prezidentės biografijoje dėmių. Net Kristus yra pasakęs:“Meskite į mane akmenį tas, kuris yra be nuodėmės”. D. Stancikas niekaip nepajėgia suprasti, kad tiek Lietuva, tiek Rusija, tiek kitos valstybės senų seniausiai gyventų Rojuje, jeigu ne tie velniai destruktyvūs kritikai.

Beta > skiriu        2015-01-30 17:42

Dar “Dėdulė”

Tuskulėnai        2015-01-30 15:37

VSD vadovui J.Jurgeliui Gajauskas priekaištavo, kad jis neva niekais užsiima kasinėdamas Tuskulėnų dvaro teritoriją. Tačiau Jurgutis čia aptiko kone 800 NKVD nukankintų pasipriešinimo aukų palaikus. Taip kad tie, kurie “labiau norėjo išgyventi”, buvo priversti išduoti tuos, kurie nenorėjo išfgyventi kitų sąskaita. Taip išeina.
Bjauri istorija. Galima būtų atleisti visiems, jei tos išdavystės nebūtų ir toliau pratesiamos. Gal šie žmonės šantažuojami? Nesinorėtų tikėti, kad tai daroma laisva valia.

"lagerininkai", kurie galimai pasidavė       2015-01-30 15:26

palyginkime Gajausko lagerio metus, be teisės grįžt į Lietuvą ir nuteistųjų už tą pačią veiklą A.Sakalo, bei Daliaus Stančiko tėvo Eugenijaus Rimvydo Stančiko metus. Pastarieji abu,  neva “peržiūrėjus dokumentus” buvo grąžinti į Lietuvą po dvejų metų. Eksternu baigę mokyklas, universitetus įsitraukia į Gorbio perestroikos sąjūdį, į Tėvynės sąjungą  ir štai Daliui Stancikui su tėvu, tarsi kokia šeimyninė ranga, patikima tvarkyt KGB dokumentų palikimą. Išvadas darykite patys.

skiriu kažkokiai rūtai 10.49       2015-01-30 14:30

Liūdina, stebina, graudina radikalų fanatizmas. P.V.Landsbergis Jums tik marksizmo dėstytojas, stabdęs referendumą, daugiau niekas.
Vargšai jūs vargšai!..

Istorija        2015-01-30 14:19

rodo, kad ryžtingi ir galvojantys žmonės savo pažiūras įstengia pakeisti.  Pamenate, kas buvo ir kuo tapo M.Liuteris arba paskutinis kryžiuočių ordino magistras Albrechtas? Už tokį jų apsisprendimą Bažnyčia abu pasmerkė. Ne pasninkui, mirčiai ant lėtos ugnies. Bernardinai - vienas iš gausių Bažnyčios ruporų. Kas sieja Rusiją ir Bažnyčią? Jas sieja vienoda struktūra (vienvaldystė ir valdžios vertikalė), tikslas (viešpatauti pasaulyje), metodai (sąmonės valdymas, minties blokavimas, cenzūra ir t.t.) 

ha ha Liepai        2015-01-30 12:52

kai kitąkart norėsi save pagirti, tai bent rašymo stilių pakeisk, požalūsta
smile

nonsens        2015-01-30 12:43

“Taigi, jei nebūtų tokios D. Grybauskaitės istorijos ir pastangų ją nuslėpti, nebūtų ir visų tų vaikiškų sąmokslo teorijų, nes tiesiog nebūtų apie ką rašyti ir kuo šantažuoti – juk tokių vargų dėl savo biografijų neturi nei kitų Baltijos valstybių vadovai, nei tie Europos lyderiai (pvz., Vokietijos kanclerė), kurių žodis dėl sankcijų Rusijai išties yra lemtingas.”
/
Visiškas nonsensas. Prieš teikdamas tokis dalykus autorius galėjo bent paguglinti, įsivedęs MERKEL ir STASI. Apie Mekel KGB Rytų Vokietijos padalinys STASI, kuriame (Drezdene) ilgai “stažavosi” Putinas, dar ne tiek “biografijos” knygų prirašė. Visai pagal tą patį standartą - neva Merkel tėvas, pastorius koloboravo su STASI ir kad ji pati vokiečių nekenčiamo STASI agentė ir t.t.
Labai negudrūs tie kgb agentėliai. Štai ‘ekspertuose”, o po to ir burokinės Rūto Janutienė knygoj pateikti “įrodymai”  - du dokumentai, vienas su Polikarpo Grybausko nuotrauka, o po jo nkvd dirbusio Vlado Grybausko dokumentas įdėtas. Tik pasididinus galima įžiūrėti, kad tai Vladas o ne Polikarpas, bet paskaičiuota, kad ne visi pasididins ir įžiūrės.
Štai kaip veikia juodosios technologijos liaudžiai mulkinti.
Gal jau užteks šas paplavas pilt ant Prezidentės, Daliau. Žiūrėk,kad pats jose nepasketumėj. O tai kaip jausis tavo penki vaikai ateity, kai išaiškės, kad jų tėvelis ne toks jau ir patriotas buvo, kokiu dėjosi?

Liepa- gerb.Rūtai 10.49val.       2015-01-30 11:25

Po Jūsų komentaro nebėra ką bepridurti..//

ruta       2015-01-30 10:49

Kad Gerb. Stancikas pataike i desimtuka , rodo ir komentatoriu gausa , ginanciu sovietine matrioska .
Kas turi nors truputi smegenu ir sugeba jais nauduotis , tam jau senai aiskus paneles Grybauskaites ’ mazeji karai’ , melaginga biografija .Per jos protegavima puikiai atsiskleide dar vienas sovietines nomenklaturos fruktas , sovietinis ‘propesorius’ marksizmo leninizmo katedros destitojas Landsbergis .
Ju abeju veikla atspindi bendra musu valstybes viesosios politikos regresija , antidemokratine ir antikonstitucine linkme .
Grybauskaites politika be Tautos interesu suvokimo .Nesugebejo / o gal toks ir yra Kremliaus projektas ?/ sudaryti salygas , kad visi istengtume isgyventi savo salyje .
Per jos tupejima valdzioje pasidareme ES ’ pirmunai ’ , praktiskai visuose srityse -
Korupcija
Vaiku skurdas ir mirtingumas
Demografine padetis katastrofiska
Socialine nelygybe
Vidutinio gyvenimo trukme maziause
Emigracija
Valstybes skola 60 milijardu
Savyzudybiu skaicius
Ar mums reikia priesu , jeigu savi naikina ir labai sekmingai ?
Gali buti tik dvi versijos, VISISKAI nera kompetencijos pas uolios sovietines komunistines represines sistemos , funkcioneres , arba tai yra Kremliaus projektas ?Kadangi apie sovietine represine sistema zinau ne is knygu , o is savo asmeninio gyvenimo , ir nepraradau istorine atminti , tai vien patekimas matrioskos i prezidentus , jau yra nonsensas , bet ,kadangi nesvarbu kaip balsuoji /nei vieni pazystami , nei draugai nebalsavo uz jos kandidatura / , svarbu kas skaicioja balsus , o tai savas ‘tovariscius’ Vaigausjkas ...
Ka gali sitos komunistines liekanos pamateme per Referendumo blokavima .

Kritikas Pikčiurna       2015-01-30 10:46

Puikiai išanalizuota “valdomos demokratijos” politika tiek Rusijoje tiek ir Lietuvoje, tik šįkart liko neįvardintas bendras tų “konfrontuojančių” politikos pusių bruožas - Leningrado aukštosios partinės mokyklos politinė koncepcija, kurią toliau išradingai plėtoja Kremliaus ir lietuviškos nomenklatūros lyderiai, o posovietinė dauguma, vadinama liaudimi arba piliečiais, tai politikai tyliai meldžiasi.
Tik man visada kyla klausimas, kas per pilietis, kuris neina į rinkimus, neturi savo nuomonės ir/ar jos negina?
Tokie man primena baudžiauninkus arba už kelis skatikus nupirktus juos plakančius tijūnus - visi jie yra klusnūs pono tarnai…
Ir tokie drįsta save pavadinti piliečiais ir europiečiais?

Maladiec       2015-01-30 9:58

tas D.Stancikas - ir protingas ir nebaikštus ( čia visai rimtai ) . Tik dėl vieno dalykėlio vis tik nenorėčiau sutikti ir su gerb. Stanciku ir net su visa visa mūsiška patriotiška lietuviška propaganda. Pastoviai metų metais visur ir visada kalbama apie tą  mūsų vargšiukų okupaciją. O aš manau, kad tai buvo ne okupacija , bet tipiška aneksija. Tie, kurie nors kiek skiria šias savokas, manau supras ką aš turiu omenyje.

to kontoros"biografams"4.19       2015-01-30 9:16

straipsnio autorius pataike i desimtuka-kontora nebgali miegot, siunta,mat “D.Stanciko biografija labai neaiški”,ner prie ko prikibt-biednas,neturi nei milijonu,nei juodo dirzo,nei pasisavinto fondo,nenesioja kgb slapyvardzio,per sausio13 buva su tauta,seima,atsparus skiepam,yra eilinis darbuotojas bešiltos valsiskos kedes.aisku,kad"neaiskus"tas Stancikas-ims ir parasys dar kanors tokio,ko nereiketu vilkt dienos svieson

Beta > kazkaip keista       2015-01-30 8:14

O kodėl turėjo kilti jei Paulausko biografija aiški? Kad tėvas buvo KGB karininkas jis neneigia.

biografija       2015-01-30 4:29

LR Aukščiausioje Taryboje 1991 m. rugsėjo 25 d. nutarimu Nr.I-1824 buvo įkurta darbo grupė Sovietų Sąjungos KGB veiklos Lietuvoje dokumentacijai tvarkyti, vadovaujama Balio Gajausko. Šioje darbo grupėje dirbo Juozas Starkauskas (vadovas), Nijolė Gaškaitė-Žemaitienė, Dalia Kuodytė, Algis Kašėta, Dalius Stancikas ir kt.

Iš visų šių KGB dokumentacijos tvarkytojų prieš Lietuvos Prezidentę reiškiasi vienintelis Dalius Stancikas. Ir būtent tai kelia didžiulį įtarimą, kad jis vienintelis žino, kur dingo kiti svarbūs KGB dokumentai.

biografija       2015-01-30 4:19

Vėliau VSD ėmė vadovauti Jurgis Jurgelis,  Tereikia prisiminti komisijos KGB veiklai tirti darbus. Kurį laiką B.Gajauskas vadovavo šiai komisijai. Komisijai priklausė ir J.Jurgelis. Bet jis visąlaik įrodinėjo ir priekaištavo kad jam nerodo visų dokumentų, kad kažkas tai tai slapta naikina KGB rūmuose esančius dokumentus. Maždaug tokiais kaltinimais J.Jurgelis tuomet žarstėsi. Gal B.Gajausku ir galime pasitikėti, bet žinant, kad tarp pirmųjų KGB archyvų prižiūrėtojų buvo ir toks a la teisininkas Dalius Stancikas, tai gal jo reiktų paklausti - kur pradingo ta didelė dalis KGB archyvų, kurių pasigedo Jurgis Jurgelis?
D.Stanciko biografija labai neaiški.

ne visi "lagerininkai' pasidavė       2015-01-30 3:35

Paklaustas, ką manąs apie Vytauto Pociūno žūtį, B.Gajauskas buvo kategoriškas. Jis netiki, kad V.Pociūnas girtuokliavo Baltarusijoje, todėl ir užsimušė, iškrisdamas per langą. B.Gajauskas nesupranta, kodėl tokio aukšto rango ir tokį patyrusį VSD pareigūną reikėjo išsiųsti į užkampį – Gardiną.

    Jeigu jau siuntė į Baltarusiją, tai reikėjo komandiruoti bent jau į Minską – Baltarusijos sostinę. Tačiau jis profesionalą V.Pociūną būtų laikęs Vilniuje.

    Buvusio VSD vadovo žodžiais, Lietuva iki šiol neturi rimto saugumo.
    Jį atleidus iš VSD generalinio direktoriaus posto šiai tarnybai vadovauti buvo paskirtas Petras Plumpa. Patikimas, sąžiningas žmogus, buvęs pogrindininkas. B.Gajausko nuomone, tapęs VSD vadovu P.Plumpa nedaug ką nuveikė.

    Jis net neatleido tų kelių įtartinų darbuotojų, kurie sukėlė įtarimų B.Gajauskui. B.Gajauskas jam apie savo įtarimus papasakojo atvirai. Bet kas iš to?

ne visi "lagerininkai' pasidavė       2015-01-30 3:32

Gajauskas manąs, kad Arvydo Pociaus, buvusio KGB rezervininko, skyrimas į VSD generalinio direktoriaus pavaduotojo kėdę, – didžiausia nesąmonė, rodanti mažų mažiausiai didžiulį neprofesionalumą. B.Gajauskas neprincipingu laiko ir prezidentą Valdą Adamkų, kuris gynė ir tebegina susikompromitavusį buvusį VSD vadovą A.Pocių.

    Jam nesuprantama ir M.Laurinkaus, kuris, kaip dabar aiškėja, žinojo, kad A.Pocius – KGB rezervo karininkas, pozicija, ir prezidento V.Adamkaus, užtariančio A.Pocių, laikysena. Jis neatmeta versijos, kad tai – daugiau nei neprofesionalumas.

ne visi "lagerininkai' pasidavė       2015-01-30 3:25

B.Gajausko kančios baigėsi tik 1988-aisiais. Būtent tada jis grįžo, ir iš karto aktyviai įsijungė į Atgimimo veiklą. Iš karto stojo būtent nepriklausomos Lietuvos, o ne Lietuvos TSR, pusėn.

    Lietuvos VSD generaliniu direktoriumi tapo 1992 metais. Šį postą jam užimti pasiūlė tuometinis premjeras Gediminas Vagnorius.

    Įspūdis, kurį patyrė, susipažinęs su esama padėtimi, buvo apgailėtinas. Pirmasis B.Gajausko rūpestis – ką daryti su buvusiais KGB darbuotojais, kuriuos į Lietuvos saugumą buvo pasikvietę ankstesnieji VSD vadovai – Mečys Laurinkus, Zigmas Vaišvila.
.
    Buvęs politinis kalinys matė tik vieną išeitį – kuo greičiau buvusius kagėbistus atleisti iš visų užimamų pareigų. Jis nepasitikėjo nė vienu buvusiu KGB darbuotoju, net tais, kurie prisiekė ištikimai tarnausią nepriklausomos Lietuvos labui. Kaip teigė B.Gajauskas, buvę kagėbistai užėmė visus strategiškai svarbius postus. Pavyzdžiui, Slaptojo skyriaus vadovu dirbo, berods, KGB majoro laipsnį turėjęs vyras. Būtent tas kagėbistas valdė visą slaptąją informaciją. B.Gajauskas nebuvo tikras, ar Slaptojo skyriaus viršininkas jam pateikia tikrą, neiškraipytą informaciją. B.Gajauskas jautėsi esąs tarsi užrištomis akimis. Kur pažvelgsi – vieni kagėbistai. Taigi jis maždaug per pusmetį visus dvidešimt ir atleido.

ne visi "lagerininkai' pasidavė       2015-01-30 3:24

Paleisdama B.Gajauską lagerio valdžia pabrėžė, kad jam negalima grįžti į Lietuvą. B.Gajauskui rodė tuometinės Lietuvos TSR valdžios potvarkį, kokiems tremtiniams galima, o kokiems griežtai draudžiama sugrįžti į Tėvynę.

    Tas potvarkis skelbė, esą sugrįžti negalima buvusiems „buržuazinės“ Lietuvos politiniams veikėjams, kurie tuo pačiu buvo ir ginkluoto pasipriešinimo dalyviai, bei asmenims, kurie aktyviai keikė sovietų valdžią būdami lageriuose, tremtyje.

    B.Gajauskas priklausė abiem grupėm, todėl oficialiai negalėjo pretenduoti į tokią malonę – galimybę sugrįžti į Tėvynę. Tiesa, kai kuriems kaliniams lagerio vadovybė siūlydavo išimtį. Ji sudarydavo galimybę grįžti į Lietuvą, bet tuo pačiu paprašydavo paslaugos – bendradarbiauti su KGB, t.y. tapti slaptais agentais. Kai kuriems kaliniams, žūtbūt norintiems grįžti į namus, lagerio vadovai pasiūlydavo parašyti straipsnį, kuriame būtų išliaupsinta sovietų valdžia ir tuometinė Sovietų Sąjunga, o miško broliai, disidentai, pogrindininkai bei Amerika – iškeikti.

    B.Gajauskui nebuvo siūloma nei tapti slaptu KGB bendradarbiu, nei rašyti atgailaujantį rašinį į „Komjaunimo tiesą“. B.Gajauskas buvo laikomas užsispyrusiu, užkietėjusiu antitarybininku. Nujausdamas, kad bilieto negaus iki Lietuvos, B.Gajauskas apsimetė, esą norėtų apsigyventi Karaliaučiaus srityje (dabartinė Kaliningrado sritis). Bilietas jam buvo nupirktas iki Kaliningrado srities miesto Įsručio (dabartinis Černiachovskoje). Bet iki Kaliningrado srities B.Gajauskas nevažiavo. Išlipo Lietuvoje.

kazkaip keista       2015-01-30 3:22

kai kgb majoro ar net generolo sunus dukart kandidatavo i prezidento posta, jokiem stancikams su vaisvilom jokiu problemu del “biografijos’’ nekilo…

canadai        2015-01-30 3:14

tai ko pabėgai, kad toks drąsus?
ir ko į canadą, o ne tiesiai pas Putiną?
sėdėk dabar ten ir tylėk. Ne dezertyrams spręst apie mūsų Prezidentę.

Tkios šaunios prezidentės niekas neturi. Nors nei vienas Lietuvos prezidentas gėdos mums nepadarė, bet Dalia pagaliau išvaduos mus nuo laukinio “banditų” kapitalizmo.

biografija        2015-01-30 3:08

Stancikienė - Juknevičiūtė artima Juknevičienės giminaitė?

Canada       2015-01-30 2:06

Respectas Daliui Stancikui uzh tiesa. Prezidente pas jumis trypia Konstitucija ir istatymus, daro jus vergais. Ale “taip, tai taip” dejuoja, kaip padėti prezidentei.
Kad nereikia jai jusu pagalbos. Jai reikia jusu baimes ir paklusnumo.

taip, tai taip        2015-01-30 1:29

Atrodo, kad visą erdvę užtvindė neapykantos Prezidentei pilni rašiniai. Pasijunti vienišas su savo mintimis…
Dėl Prezidentės - dabar ją puola visi - kas netingi. Tapo blogu tonu jai neįspirti ir neįkąsti. Kaip tik todėl aš ir galvoju: nedaro klaidų tik tas, kas visiškai nedirba. Laikas mums susiprasti pagaliau ir padėt Prezidentei savo galimybių ribose, žinoma, o ne prisidėti kiauksinčių, baubiančių ir spjaudančių siera choro…

bernardinų raganų kūjis        2015-01-30 1:17

A. Vinokuras, A. Sakalas, A. Sadeckas, Liberalų partijos rinkinys, su skriaustuoju V. Gailiumi, kuriam, kaip ir A. Ūsui bei patologiniam Žalimui nepatiko melo detektoriaus reakcijos į melus. Kas šitoji ne laisvosios spaudos atstovų, politikų, teisininkų, saugumiečių ir televizininkų armada? Klanas? Chunta ? O gal tik geri draugai, lyg kokie Bohemos ar Bilderbergerių klubo nariai, savaitgaliais gurkšnojantys kavą ir žaidžiantys šachmatais iš Lietuvos teismų, žmonių gyvenimų?
Ateidama į valdžią, Prezidentė D. Grybauskaitė pabrėžė, kad teismai tik imituoja, kad dirba. Lyg tyčia jos valdymo metais, teimai būtent taip ir tedarė. Lyg ant pasiutimo. Galybė rezonansinių bylų buvo numarintos galutinai. Tarp jų ir garsioji Kauno Pedofilijos byla. Nusivylę žmonės laidė pykčio strėles link Daukanto aikštės, ignoruodami faktą, kad Prezidentė negali kištis į teismų darbą. Įsikišimo, iškorus liežuvius, labai laukė chunta. Tik įsikiš ir Prezidentės grėsė apkalta.  Kaip R.Paksui.
Tą, ji minėjo ir susitikime su N. Venckiene 2012 pavasarį. Kai netekus vilties N. Venckienė paprašė išsaugoti brolio dukrą, jos vaikystę ir gyvenimą. Prezidentė atsakė: ,, Aš negaliu kištis į teismų darbą. Jie to ir telaukia. Manęs lauks Pakso likimas.,,

bernardinų raganų kūjis        2015-01-30 1:14

Negi tikrai dar tikima, kad Rusija yra nuoširdi ir pateiks Lietuvai tikrųjų KGB agentų sarašus prieš pat rinkimus, trokšdama sustiprinti valstybingumo pamatus Lietuvoje?
Negi dar yra naivuolių, kurie tiki, kad individai sužlugdę Liustracijos Įstatymą, numaulinę desovietizaciją, staiga pakirdo ir puolė kovoti prieš nesamus KGB agentus Lietuvoje, kuriuos šnipštelėjo ausin pati teta Rusija?

Kodėl A. Sakalui D. Grybauskaitė yra baisesnė už R. Paksą? Ko bijo šis Pikeliškėse savo svorį turintis senukas?
Kodėl prieš Prezidentę D. Grybauskaitę rikiuojasi ta pati, jau matytų veidų armada? Matytų 2004 per R. Pakso apkaltos procesą, V. Pociūno, Medininkų, pedofilijos bylos eigą. Kai kurie itin atsibodę ir nebešviežūs.

bernardinų raganų kūjis        2015-01-30 1:13

2014 Lietuvą sudrebino Prezidento rinkimai. Kas Lietuvos žmonėms pasirodė vertas šio posto?
O kas gerajai kaimynei tetai Rusijai? Gal sakysite nerūpi matrioškų šaliai koks žmogus prezidentaus vienoje iš pribaltikos šalių?  Rūpi ir dar kaip… Antraip nebūtų nuleidus gandų apie D. Grybauskaitės buvimą KGB, sukėlusį pasipiktinimo šurmulį ir liaudies pyktį.
KGB agentai postkomunistinėse šalyse yra azartiškai medžiojami- lyg raganos inkvizicijos laikais. Juos galima apkaltinti viskuo. O svarbiausia, kuo garsiau kitą kaltini, tuo pats švaresnis jautiesi. Taip elgėsi ir velniškieji inkvizitoriai. Nors jų kankinimai, aprašyti garsiajame Raganų kūjis (lot. Malleus Maleficarum) vertė abejoti kas labiau apsėstas šėtono – ragana ar pats inkvizitorius…

Liaudžiai patinka rasti kaltų ir matyti juos baudžiamus. Lyg nuo to pašviesėtų gyvenimas. Šį kart ant laužo vedama LR Prezidentė. Kaltė- ten kažkur kailių ne kailių gamykloje. Lyg tai KGB kursus lankė, lyg tai karate mokinosi.  Ir tėvo BIOGRAFIJA.
Iš kur informacija? Nagi, pati Rusija sakė. Dar tokia mikli žurnalistė, akivaizdžiai itin lojali KGB majoro sūnui, dabar panorusiam eiti į prezidentus, savo šaltibarščių spalvos knygutėje aprašė.
Dėl mikliosios viskas aišku. Lakmuso popierieliu buvo Kauno pedofilijos byla. Pati iš šaltibarščių vos išsikapanojusi ( po gegužės 17 nešvelniai stumdė Kauno policijos viršininką R.Oželį), mirksinti žurnalistė plumptelėjo į karamelinį liūną. Dabar jai ne prestižas sukurti bet kokią laidą, nepaminėjus, kad visuotinis blogis yra N. Venckienė, ar kovojęs ir žuvęs jos brolis D. Kedys. Pasitikėjimą praradusi žurnalistė bando kiauksėti ant LR Prezidentės ir neatsilikti nuo chuntos.
Stop!

va va va        2015-01-30 0:50

Stancikas laukia nesulaukia žaliųjų žmogeliukų.
Ach, kada jie ateis, ach, kada išvaduos Lietuvos sukčius nuo “prezidentės biografijos”.
smile

rupūs miltai!       2015-01-30 0:47

o ką konservatorė Stancikienė yra gero nuveikus Lietuvai su tuščiu pliurpalu savo vyru?
Išskyrus knaisiojimąsi po Prezidentės “biografiją:, rodos nieko gero iš šių “geriečių” nematom. O ką nuveikė prezidentė ir toliau veikia - aiškiai matom.  Ar patys sau neįkyrėjot? Mums tai jau tikrai.
Prristatytikit savo biografją, pons Stancikai, paskaitysim.

Diedukas       2015-01-30 0:42

Dėkui, Daliau. 10 balų.

Arvydas       2015-01-29 22:32

Nūdiena: Rusija- Lietuva 1:1?

liūdna       2015-01-29 22:31

Liūdna skaityti - viskas gryna tiesa. Žiniaskaidoje - cenzūra, pataikūniškos šypsenėlės, vis rečiau ir rečiau beišvysi politologą ar politiką, kritiškai vertinantį mūsų aukščiausius asmenis ir ypač Jos aukštybę. O ta tik plaikstosi su mėlynu kiteliu po užsienius ir taškosi į visas puses parodomaisiais kritikos purslais. Kartais susipainioji, ar jau čia Lietuva su Rusija kariauja, ar ne, gal jau įsitraukėm į karą, o jei ne, baisu, kad trečiojo pasaulinio nesukeltų.Kuo čia baigsis ta sovietinė pokazucha? Atsakomybės jokios.

vargas?       2015-01-29 21:54

tai čia tik autorius taip galvoja-kad vargas dėl biografijos,ale kokius turtus tas"vargas"sunešė,čia tai bent!gal vertėjo taip"vargt”?šytiek žmonių vargsta už grašius,minimumus,pašalpas,bet jokie turtai ar šviesa tunelio gale kaip nesirodo taip nesirodo.

jonis       2015-01-29 21:49

gaila,kad mūsų tautiečiai per 25 metus nė per uodo genitalijas nepažengė pirmyn mąstymo savikritikos,diskusijų fronte..tai akivaizdžiai matyti,kaip veikia dabar žmones rusofobija,lėkšta propaganda.. man darosi panašu į Korėją,jau net ne į Rusiją...nėra geresnio būdo,kaip nukreipti visuomenės dėmesį nuo vidaus problemų,kaip priešo sukūrimas,tai ir sparčiai einam karo link.karo propaganda juk uždrausta įstatymu,bet tai jau nebegalioja net ministrams…valio,pirmyn į pasaulinį karą,greit galėsime laikyti rankomis virstančias lauk žarnas iš pilvo ir gargaliuoti paskutinius žodžius…tik kažin kokie jie bus?? JUk nei Landsbergio,nei LInkevičiaus,nei Grybauskaitės fronte nebus,patikėkit manim..bet atgal kelio jau nebebus.

pensininkas       2015-01-29 20:49

Labai daug jau pas mus tų “liaudies ginėjų” - Stalino stribukų (liaudies priešų naikintojų) vaikų ir anūkų priviso.

Raigerdas       2015-01-29 20:19

mano tėvas buvo liaudies gynėjas.
mane dažnai auklėdavo juodu diržu.
Galiu numirti už Prezidentę.


Rekomenduojame

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.