Prezidento rinkimai 2019, Europarlamento rinkimai 2019

Dalius Stancikas. V. Radžvilo klaida, arba Kas yra „tautinių jėgų“ kandidatas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 27 d. 0:15

73     

    

Dalius Stancikas. V. Radžvilo klaida, arba Kas yra „tautinių jėgų“ kandidatas

2019 m. kovo 24 d.

Vytautą Radžvilą visuomet įdomu skaityti – net ir tuomet, kai jis klysta, ar kai nesutinki su jo nuomone. Todėl ir paskutinį jo straipsnį „Lietuvos rinkėjui – amžina Sizifo dalia?“ taip pat perskaičiau su įdomumu. Nors su svarbiausiomis straipsnio išvadomis ir iš esmės nesutinku.

Bet pirmiausia apie tai, kam pritariu. Pritariu, kad tautines vertybes skelbiantis kandidatas šiandien neturi šansų patekti į Prezidento rinkimų antrąjį turą, juolab laimėti tuos rinkimus. Nesvarbu, kas jis būtų – Arvydas Juozaitis, Vytautas Radžvilas ar net Justinas Marcinkevičius. Nenagrinėsiu visų šio reiškinio priežasčių, nes tai nėra šio rašinio tikslas. Paminėsiu tik vieną jų –mažiausiai dešimtmetį,  t.y. buvusiose dviejose Prezidento rinkimų kampanijose nebuvo kandidato, kuris kalbėtų apie Europos nukrikščionėjimą, lietuvių tautos išsivaikščiojimą, pavojų lietuvių kalbai ir kultūrai, lietuviškai tapatybei ir pan. Tokio kandidato nebūtų ir šiemet, jei nebūtų Arvydo Juozaičio.

Tai pripažįsta ir net tie, kurie, anot V. Radžvilo, nėra „karščiausi savų kandidatų gerbėjai“. Štai ką rašo ilgametis „Laisvos Europos radijo“ lietuviškų laidų redakcijos vedėjas Kęstutis Girnius: „Lietuva neturi rimtos, perspektyvios dešiniųjų partijos. Ankstesnės tautininkiško atspalvio partijos gebėdavo surinkti vos vieną procentą balsų.  Politika, kaip ir gamta, nemėgsta vakuumo, anksčiau ar vėliau atsiras politinė jėga, kuri mėgins užimti šią nišą. Šiuo atžvilgiu itin įdomi Arvydo Juozaičio kandidatūra į prezidentus bei jo organizuojamas visuomeninis sambūris „Lietuva yra čia“. Dešinės partijos, bent kaip aš jas suprantu, yra gana konservatyvios, gina „tradicines“, dažnai krikščioniškas vertybes, daug reikšmės skiria tautinės kultūros ir tautinės valstybės puoselėjimui, įtariai žiūri į kai kurios globalizacijos aspektus, Europos Sąjungą (ES) įsivaizduoja kaip tėvynių Europą, o ne federalizuotą vienetą. Juozaičio programoje pirmenybė skiriama Lietuvai ir lietuviams.“

Sociologas V. Gaidys pastebi, kad kitiems kandidatams būdingas neapibrėžtumas, tačiau A. Juozaitis tuo nepasižymi – aiškiai galima suformuluoti tris ar keturias pagrindines tezes, kurias jis išskiria: „Tai jo stiprioji pusė. Tas pats dalykas turi ir savo silpnąją pusę – nėra masinio poreikio. Jis turi savo elektoratą. Tie žmonės ateis, balsuos, nepaisant to, ar lis, ar snigs…“ Politologas L. Bielinis antrina: „A. Juozaičio žinia labai konkreti ir suprantama. Jis yra tas kandidatas, kuris atstovauja žmonėms, turintiems tautinius prioritetus, siekiantiems išsaugoti tautiškumą“.

Tačiau kodėl tai, kas akivaizdu žmonėms iš šalies, taip miglotai matosi Vilniaus Forumo politologams, raginantiems tris pretendentus – A. Juozaitį, N. Puteikį ir M. Puidoką susitarti dėl vieno bendro, nacionalinio lygmens „tautinio kandidato“?

Būtent čia ir yra didžioji V. Radžvilo ir Vilniaus Forumo klaida: bandoma pateikti, kad be A. Juozaičio yra dar du pretendentai tautinių jėgų stovykloje. Bet ar tikrai? Ir jei tikrai taip, jei Centro partiją ir jos kandidatą Vilniaus forumas laiko tikru tautinių jėgų kandidatu, kodėl pagal tą pačią savo logiką Europos Parlamento rinkimuose nesitaria su juo dėl „vienintelio patriotinių jėgų“ sąrašo? Negi Europos Parlamento rinkimuose nebesvarbu, anot V. Radžvilo, „pažaboti savo siaurų grupinių interesų ir civilizuotai susitarti dėl valstybei išlikti padėsiančios lygiateisės partnerystės ir sąjungos“?

Klausimas retorinis, nes net pasitelkus itin lakią fantaziją sunku būti Centro partiją ir jos kandidatus kaip nors susieti su tautinėm vertybėm. Štai ką sako Centro partijos sąrašo lyderys EP rinkimuose, liberalas, globalistas, politinio pokerio žaidėjas Antanas Guoga: „Puteikis kreipėsi [į mane] paskutinę minutę dalyvauti Europos parlamento rinkimuose, formuoti Centro partijos poziciją. Puteikis man davė visišką laisvę formuoti Centro turinį Lietuvoje. Ir tai žiūriu kaip į ilgalaikį sprendimą, susijusį su Centro partija“.

Ar ne panašiai yra ir su kitu Vilniaus forumo pasiūlytu „tautiniu pretendentu“ Mindaugu Puidoku, sumaniusiu tautines jėgas suvienyti po V. Uspaskicho partija? Kas išties yra M. Puidokas, kokiom vertybėm jis atstovauja, kas jam renka parašus? Kokią M. Puidokas mato Europos ateitį – federacinę valstybę, kaip V. Uspaskichas ir A.Guoga? Kas žino, kokios M. Puidokos nuostatos dėl svetimraidžių lietuviškoje abėcėlėje, dėl daugybinės pilietybės, dėl švietimo, kultūros paveldo, aplinkosaugos – tų sričių, iš kurių prieš 30-etį  išsirutuliojo tautinis Sąjūdis?

Pagal kokius kriterijus V. Radžvilas ir Vilniaus forumas surašė pretendentus į bendrą patriotinį kandidatą? Ir kodėl tų pačių žaidimo taisyklių netaiko sau Europos Parlamento rinkimuose? Negi politologijos mokslus baigę Vilniaus forumo vadovai nuoširdžiai mano, kad demokratinėje santvarkoje politinį lyderį geriau nei balsavimai ar reitingai gali nustatyti kokia nors autoritetinga komisija, kaip siūlo V. Radžvilas? Ir kas tą komisiją sudarys, kokiais kriterijais ji vadovausis, kodėl jai turėtų paklusti išvardintieji pretendentai?

Neapsigaudinėkime ir nepainiokime kitų: pirmą kartą po dešimtmečio Prezidento rinkimuose mes turime tautinėms jėgoms atstovaujantį kandidatą Arvydą Juozaitį – daugiau alternatyvų šiame politiniame spektre paprasčiausiai nėra. Todėl turėtume tik džiaugtis, kad vienas iš Sąjūdžio įkūrėjų, 30 metų vengęs didžiosios politikos, pajutęs grėsmes valstybei vėl ėmėsi sunkaus vertybinio darbo, kuris tikrai artimiausiu metu nebus apvainikuotas nei postais, nei pinigais, nei šlove. Darbo, kurio ilgą laiką vengė ir Vilniaus forumas nekeldamas savo kandidatų rinkimuose. Todėl dabar, jei Vytautas Radžvilas ir Vilniaus forumas išties nori būti „brandūs ir atsakingi didėjančio pavojaus Lietuvai valandą“, turėtų pasielgti panašiai kaip A. Juozaičio judėjimas, pasitraukęs iš Europos Parlamento rinkimų Vilniaus forumo naudai. Tautinių jėgų vienybės labui. 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-03-28 16:37

to “DDD     2019-03-25 9:14” Pritariu.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-03-28 16:27

to “stasys     2019-03-27 16:23
Siūlau pasižiūrėti .youtube.com/watch?v=iAB0LOrMJS0”
*****
Tame video ties laiku 1:47:45 Algimantas Bezus pasakė “Grįžo tarybų valdžia”.
Šiek tiek nesutingu su Belzumi, nes tarybų valdžia niekur nebuvo išėjusi.
Man juokingiausiai atrodė, kad tokia moteriškaitė kiauksėjo apie konstitucinę doktriną, kurios niekas pagal Konstituciją neįgaliojo daryti, kaip apie labai teigiamą dalyką ir visiškai pamiršdama pačią Konstituciją.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-03-28 16:12

Citata: “Juozaičio programoje pirmenybė skiriama Lietuvai ir lietuviams.”
*
Ponas Daliau Stancikai, KOKIAS nesąmones kalbi, ar esi patiklus PLEPĖJIMUI???
Ar gal esi visiškai kurčias? A.Juozaitis pasisako visą laiką už tautos SUSKALDYMĄ, jos naikinimą.

Juozaičio politika iš lietuvių gimusių Lietuvoje ATIMTI, kaip paskutinis bolševikas, kaip kgb išpera, atimti LR pilietybes įgytas gimimu pagal LR Konstituicjos 12-o straipsnio 1-mą dalį. Tai reiškia, kad savo bolševikines užduotis vykdo paneigdamas LR Konstituciją, kuriai ruošiasi prisiekti. Tai moralinis degradas. Iš esmės tuo, ponas a.juozaitis paneigia teisės viršenybės principą ir bolševikines užduotis vykdo paneigdamas Konstituciją.

Taip pat ponas kandidatas a.juozaitis, kaip ir visi be išimties kandidatai, absoliučiai tyli, kad visi 7 Seimai yra “išrinkti” pagal antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą, tai yra nelegimūs, neteisėti. O iš neteisės teisė neatasiranda. Tai yra vėl tylėjimu veikia prieš Konstituciją, kuriai prisieks. Taigi PLEPĖJIMAS, Konstitucijos niekinimas, teisės viršenybės neigimas pagal FAKTĄ yra ne vien a.juozaičio, bet ir visų kandidatų į prezidetus CREDO. Lietuvą laikys OKUPUOTĄ ir NAIKINS, NAIKINS, NAIKINS.

A.Juozaitis trokšta, kad išvykę lietuviai, įgiję ir kitą pilietybę, NETURĖTŲ balsavimo teisės, tai yra NESIDOMĖTŲ Lietuva, jos politiniu gyvenimu ir bijo, kad jie gali išrinkti NE BOLŠEVIKINES išperas. Todėl siūlo lietuvio pasą be balsavimo teisės. Tai dvasinė išpera ir apie jokias tautines vertybes net negalvoja, mulkius apgaus ir pasijuoks.

Ta pati problema ir su taip vadinamais homosovietikais “inteligentais” radžvilu, vaiškūnu, landsbergiu, paukšte, budniku ir kitais kovotojais prieš teisę, prieš Konstituciją ir karkiančiais visais tais balsais, kad kuria teisinę valstybę paneigdamai teisės viršenybės principą.

Ponai…. kada prabusite? Ar tada, kai neliks Lietuvos? O juk pagrindinė Lietuvos problema yra TEISINGUMO NEBUVIMAS ir sąmoningas jo naikinimas.

Va pasižiūrėkite, net taip vadinamas tiesos.lt portalas NEATSPAUSDINO 2019-03-18 dokumento “LR Seimui pakartotinai dėl KT pirmininko Dainiaus Žalimo apkaltos”
http://biciulyste.com/aktualijos/lr-seimui-pakartotinai-del-kt-pirmininko-dainiaus-zalimo-apkaltos/
gindamas konstitucinius nusikaltėlius.

Šį komentarą išsisaugosiu printscreen būdu, kad tiesos.lt portalui būtų sunkiau imtis CENZŪROS prieš mane. O juk atvirai rašau, kas nori gali paprieštarauti ir net viešai, motyvuotai sukritikuoti. Tačiau tylės… kaip paskutinę žemę pardavę.

RADŽVILĄ VISADA REIKIA NULEIDINĖTI ANT ŽEMĖS..       2019-03-28 12:18

Jis dažniausiai rašo teisingai, o elgiasi painiai ir nelogiškai…Ir paniškai bijo realių reformų, galinčių naikinti ONS…TARKIM, KF LYDERIS RUSTEIKA apsieina be tomų teorijų pristatinėjimo ir nepaliaujamo dauginimo, bet puikiai jaučia ir rašo, ką reikia daryti, kad būtų pokyčiai šalyje daugumos naudai

tam       2019-03-28 0:11

Tai kam jūs lendate į tą FB? Yra juk Twitter ir jame tokių nesąmonių beveik nebūna. Beveik. Nes irgi pasitaiko. Bet dar tikrai ne lietuviškame Twitter segmente, nes jis labai mažas.

DDD       2019-03-27 22:55

Iš „Feisbuko“ šiandien buvo pašalintos visos nuorodos į oficialų Vyriausios rinkimų komisijos administruojamą „Rinkėjo puslapį“, kuriame piliečiai gali pasirašyti už  visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!“ dalyvavimą  2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą. Kitų partijų ir komitetų palaikymo puslapiai, kaip ir pats „Rinkėjo puslapis“ apskritai, tuo tarpu nėra blokuojami.
„Feisbukas“ automatiškai neleidžia paskelbti jokių nuorodų į V. Radžvilo komiteto parėmimo puslapį https://www.rinkejopuslapis.lt/kandidatu-sarasu-iskelimo-paremimas44/-/pasirasymas/40670 įska,itant ir sutrumpintas nuorodas, sugeneruotas per bit.ly bei kitų adreso trumpinimo paslaugas teikiančių bendrovių svetaines.
Vartotojai, paskelbę žinutes, skatinančias paremti V. Radžvilo komitetą, gavo automatišką „Feisbuko“ pranešimą, kad jų įrašai nebus rodomi, nes esą pažeidžia „Feisbuko bendruomenės standartus“. Aiškiau neapibrėžti „bendruomenės standartai“ pastaruoju metu yra standartinis paaiškinimas blokuojant „Feisbuko“ ideologinių nuostatų neatitinkančias žinutes ir vartotojų profilius.
Nors pastaruoju metu cenzūra tapo nuolatiniu šio faktinio socialinių tinklų monopolisto statusą įgijusio socialinio tinklo atributu ir nuolat griežtėja, kol kas nepasitaikė atvejų, kad ši cenzūra tiesiogiai įsikištų į rinkimų procesą. Tai yra precedento neturintis atvejis: privati užsienio šalies kompanija pirmą kartą atvirai įsikiša į rinkimus kitoje šalyje, sudarydama nelygias sąlygas skirtingiems besivaržantiems sąrašams kreiptis į rinkėjus ir prašyti jų paramos. Turint galvoje, kad „Feisbukas“ yra faktinis monopolistas, valdantis didžiąją dalį socialinių tinklų rinkos Lietuvoje, tai vertintina kaip pakankamai rimtas poveikis rinkimų rezultatams.
http://alkas.lt/2019/03/27/feisbukas-uzdraude-kviesti-pasirasyti-uz-v-radzvilo-komiteta/

stasys        2019-03-27 16:23

Siūlau pasižiūrėti .youtube.com/watch?v=iAB0LOrMJS0

Kad nėr to       2019-03-27 13:07

Petraičio, o yra tik Juozaitis ir Co, kurių visų tikslas atitempti į prezidento pareigas Banką. Yra tik eksiukų buldozeris.

>vaizdelis skaitant...       2019-03-27 13:01

O kas jums per jėgą bruka balsuoti už A. Juozaitį? Balsuokite už Petraitį, atsiprašau, už Nausėdą, Auštrevičių ir kt. Ar už jūsų nugaros kas stovi su šautuvu ir primygtinai ragina? Tai kur tas buldozeris?

Patariu pasiklausyti       2019-03-27 12:08

prof. dr. Alvydo Jokubaičio paskaitos „Kuo ydinga dabar viešpataujanti žmogaus samprata?” http://www.marijosradijas.lt/transliacijos/137504-2019-03-27-08-00-aktualijos.html

Vaizdelis skaitant komentarus...       2019-03-27 12:06

Lyg trolių buldozeris paleistas. Gal blogas ar neblogas, bet, kai taip brukamas per jėgą, tai galiu drąsiai sakyti - nebalsuosiu už Juzaitį, nes brukamas daiktas yra visados ne kaži kokios kokybės.

.daug tiesos pasakyta...       2019-03-27 11:15

...kad iš tų tautinių jėgų matau tik tautininkų partiją, gi kiti visi apsimetėliai, todėl ir neturi tautiškai nusiteikusio kandidato. Jūsų po mirties kape voliojamas Brazauskas buvo tautiškesnis už visą Landsbergių dinastiją.
O mums A. Juozaitis kelia didelį pasitikėjimą - savo erudicija, požiūriu į Lietuvos ateitį ir už jį balsuosim.

basta       2019-03-27 10:57

ka tik klausiau Juozaicio vakardienos pokalbi su Jakilaiciu per INFO. ISVADA - Juozaitis yra pirmo ryskumo zvaigzde, visi kiti yra liliputai. Todel balsuosiu uz Juozaiti. taskas

stasys        2019-03-27 10:46

Tomui J . Jei jau bandote apsibrėžti kažkokia sau suprantama ribą kas tai yra TAUTINĖS JĖGOS matyt teisinga būtu ir pačiam paaiškinti kas tai yra Tamstai . Man TAUTINĖS JĖGOS privalo stovėti ant abieju kojų (kairė, dešinė) ir taip jau nutiko kad vienu metu a.a. M.Brazauskas buvo viena ju ..

T0mas J. -> Stasiui       2019-03-27 7:38

Diskutuojam apie AUTORIAUS straispnį, tad svarbu ką JIS turėjo omeny rašydamas TAUTINĖS JĖGOS, o ne kaip tu ar aš suprantam šią sąvoką.

daug tiesos pasakyta, bet       2019-03-27 7:18

Kai Juozaitis pavadinamas atstovaujančiu tautinėms jėgoms… Net ir suvokiant būtinybę vienytis, tas įtartinas ir slidus veikėjas man nekelia jokio pasitikėjimo. Tiesiog gal paprasčiau būtų visiems prisipažinti, jog padėtis yra ant tiek bloga ir net klaiki, kad tautinės jėgos net nesugeba iškelti padoraus kandidato?
Kalbant atvirai, Jo išvykimas į Karaliaučių Kultūros atašė pareigoms po “vsiozakonnų” laikų AMB patarėjo kėdės labiau primena garbingą tremtį geriausiu atveju.

stasys        2019-03-27 7:05

Tomui J .. kas yra ta savoka TAUTINĖS JĖGOS ? tai ir duokite savo apibrėžimą .Žiūrėk A.Brazauskas darbais taps didesniu tautos patriotu ..nei dauguma bandantis ji apjuodinti šiandiena .

> 18:33       2019-03-26 21:09

Ta Juozaičio plyta raudonųjų mitinge simbolizavo tautiškumą.

T0mas J. -> 18:13       2019-03-26 19:33

Tamstai svarbu plyta, Marsas.
Aš rašau apie tai kas man svarbu.

Tomui J.       2019-03-26 18:13

Tomai J. pamiršot paminėti plytą - jau sklerozė tamstai. Taip pat pakartoju, kad A. Juozaitis tą jums įtartiną laikotarpį gyveno MARSE. Jei Juozaitis negaus jūsų balso - nei Lietuva sugrius, nei Juozaičiui kas nors atsitiks. Nesusireikšminkite

T0mas J.       2019-03-26 17:11

Stancikas mėgsta naudoti sąvoką TAUTINĖS JĖGOS, bet man neramu kad šią sąvoką skirtingi skaitytojai nevienodai supranta, tad autorius norėdamas būti suprastas teisingai – turėtų paaiškinti, apibrėžti šios sąvokos ribas.
Autorius manęs neįtikino, kad Puteikis nėra tautinių jėgų atstovas, kaip ir neįtikino, kad Juozaitis tikrai YRA tautinių jėgų atstovas.
Puteikio pažiūros daugmaž žinomos, nes jau daug metų jį girdžiu. Nors norėčiau dar geriau jį pažinoti.
Juozaitis politikoje dalyvavo vos 2 – 3 metus, ir tai buvo prieš 30 metų, todėl jį pažįstu kur kas mažiau. Nepamiršau, kad Juozaitis tada pasiaukojo vardan Brazausko, užleido jam galimybę būti išrinktam savo sąskaita, taip parodydamas kad Brazauską vertina aukščiau nei save. Štai šis požiūris man kelia abejonių iki šiol, nes aš Brazauską visada vertinau neigiamai, nes AMB buvo kolaborantinių-TSKPistinių-PRIEŠO jėgų atstovas – ne tautinių jėgų atstovas. O gal Juozaitis okupantų partijos TSKP nelaikė priešu?
Man nepakanka aiškumo dėl Juozaičio požiūrio
– į Baudžiamojo Kodekso 120 straipsnį KOLABORAVIMAS,
– į Lietuvos okupaciją 1940 – 1993 m.,
– į TSKP vaidmenį toje okupacijoje ir lietuvių trėmimuose.
– man neaišku kur Juozaitis gyveno 1980 – 1985 m. ir kokioje įstaigoje šiuos 5 metus mokėsi ar dirbo.
Juozaitis gali dalyvauti Prezidento rinkimuose ir išsamiai nepaaiškinęs savo požiūrio į išvardintus dalykus, tačiau kuo mažiau rinkėjams bus aiškumo – tuo mažiau balsų.

Štai ką reiškia, kai užčiaupiami kontoriniai -       2019-03-26 16:59

- spiečius analitiškų, argumentuotų, dalykiškai tikslių, geravalių komentarų!

PAMĄSTYKIME       2019-03-26 15:33

Aksioma: “pirmą kartą po dešimtmečio Prezidento rinkimuose mes turime tautinėms jėgoms atstovaujantį kandidatą Arvydą Juozaitį – daugiau alternatyvų šiame politiniame spektre paprasčiausiai nėra.” Tik pakeisčiau: pirmą kartą po dešimtmečio į pirmą kartą po trisdešimtmečio( Jei neskaityti S. Lozoraičio). Dabar pasižiūrėkime kur gi tos tautinės jėgos? Viena dalis- tai įtikėjusi, kad tautiškumas susijęs su jų patronu landsbergiu, kita - tie senieji tikrieji dar išlikę “smetoniniai” inteligentai ir kiti, auklėti tautiškumo dvasia, trečioji - antrųjų palikuonys, kuriems buvotėvų perduota tam tikra tautinio auklėjimo dalis, nepaisant totalinio zombinimo, kad “...moj adres sovetskij sojuz…”, ketvirta - tai jau sovietinio “auklėjimo” nemačiusi, bet jau nemažai sugadinta globalizmo, kosmopolitizmo ir kitų -izmų, tačiau pamažu pasirinkusi opoziciją -izmams ir penkta - prjaučianti bei matanti Arvydo Juozaičio asmenyje žmogų, galintį pasiekti beveik nepasiekiamą. Taigi tos keturios dalys, išskyrus pirmąją, pilnai gali palaikyti AJ kandidatūrą. Žinoma neaišku ką tai sudaro skaičiumi, tačiau juk būna, kaip ir TRUMPO ATVEJU, ĮDOMIŲ DALYKŲ.

Teisingas straipsnis       2019-03-26 15:32

Straipsnyje akcentai sudėlioti labai teisingi. Nesisteminiai kandidatai, jeigu jie save tokiais laiko, turėtų atsisakyti savo kandidatavimo gerb. Juozaičio naudai. Besąlygiškai. Tai šiuo laikotarpiu būtų vienintelis išmintingas sprendimas. Su Puteikiu derybos geičiausiai yra beprasmės ir vargu ar įmanomos iš principo, nes tai žmogus avantiūristas ir savanaudis. Jei tik surinks parašus, Puteikis beveik neabejotinai nepaisys nieko ir varys savo avantiūrą iki galo. Ir autorius teisus - tai tikrai ne tautinis kandidatas. // M. Puidokas atrodo lyg koks nutirpus sniegui išlindęs ir staiga vėjo pagautas nešiojamas pernykštis lapas. Kur vėjas pučia, ten ir lekia. Jam reikėtų dar subręsti kaip politikui, užsitarnauti politinį kapitalą ir didesnio skaičiaus rinkėjų pasitikėjimą. Jei jis tikrai norėtų suvienyti tautines jėgas, turėtų suprasti, kad šiandieną ne jis yra centrinė ašis, apie kurią tokie procesai galėtų suktis. Bent jau tikrai ne šių prezidentinių rinkimų kontekste. Jei Puidokas mano kitaip, reiškia jo ego ir ambicijos gerokai praaugo sveiką protą ir nuovoką.

> rinkėjai iš Kauno       2019-03-26 12:17

Kai parašote komentarą, reitinguoti kitų neleidžia - tokia čia, matyt, sistema. Išjunkite straipsnį, po to vėl įsijunkite, ir reitinguoti jau galėsite.

Pamenu       2019-03-26 10:24

Kolchozų pirmininkams gąsdinant ateiti prie parlamento su šakėmis “už Brazauską”, jiems Vilniuje ant Mažvydo bibliotekos laiptų su plyta rankoje antrino toks dabartinis kandidatas. Prisirinko minia jedinstvininkų, autonomininkų, platformininkų, ALF’ininkų.

griūk negyvas       2019-03-26 10:10

Vienas komentuojantis pataikė tiesiai į dešimtuką: užkliūva A. Juozaičio žmona rusė, beje, kuri yra ne rusė, o gudė. Skirtumas yra. Žmonos tėvas ukrainietis, tad O. Juozaitienė rusiško kraujo net neturi. Motinos giminė praėjusi gulagus - visa tai niekis. Reikalinga patogi klišė - žmona ruskė ir taškas.
Bet, mieli lietuvaičiai, mes dešimt metų iš Lietuvos gyvenimo atidavėme partškolos dėstytojai - tikrai raudonai(be jokios dirbtinės kosmetikos) damai ir kuri taip pat neaiškios tautybės. Jos tėvelis nuotraukoje su baisius prisiminimus keliančia uniforma. Ir viskas gerai - reitingai aukščiausi, jei įstatymai leistų - daugelis balsuotų už ją toliau. Ši persona taip nustekeno šalį politiškai ir ekonomiškai, kad nedaug trūksta iki agonijos.
Vakarykštė “Nuogos tiesos” laida prognozuoja vėl ne labai šviesią ateitį bankininkystėje.

Bredui bet ne Pitui       2019-03-26 9:45

Kas neleis A. Juozaičiui šaukti Tautą. Tai Sąjūdžio pirmeivis, vienas iš jo kūrėjų. Vieniems netinka, kad Jį remia tautininkai, tai, anot jų - tautininkai negera partija, geriau, kad remtų konservatoriai ar socialdemokratai, pakaitomis valdę ir nuvaldę šalį. Beje, I. Šimonytė konservatorių remiama gerai, tinka, o štai A. Juozaitis tautininkų - labai blogai, vos ne nusikaltimas. Nors tautininkai niekada nebuvo valdžioje, neišvogė Lietuvos kaip konservatoriai ar socialdemokratai, bet vistiek tautininkai blogesnė partija. Tai įkyrėjusios ideologinės klišės, kurios neturi jokios rimtos argumentacijos. Kita A. Juozaičio “nuodėmė” - nuolatiniai Juozaičio suporavimai su Brazausku. Atsimename tuos laikus - na, nebuvo A. Juozaitis Brazausko ginklanešys, nors ir labai to norėtų konservatorių pasamdyti troliai. Geriau patyrinėtų savo Dėdulės biografiją, kas už šio personažo pečių stovėjo ir tebestovi. Bet Brazauskas jau Anapilyje, tad galima apie jį visokias pasakas sekti, o Dėdulė dar gyvas - baugu.
Nebalsuokite jūs už A. Juozaitį, turėsite ir džiaugsitės savo išrinkta Šimonyte ar Nausėda, bet išmokite galų gale geranoriškai diskutuoti, užuot klijavę etiketes.

rinkėja iš Kauno       2019-03-26 9:40

kodėl kai kurių komentarų negalima reitinguoti? Ar dėl to, kad juos parašė aršiausi ir labiausiai pasipūtę VF chunveibinai, klijuojantys politines etiketes lygiai kaip ir delfio rašeivos?

Autoriui       2019-03-26 9:10

“Pritariu, kad tautines vertybes skelbiantis kandidatas šiandien neturi šansų patekti į Prezidento rinkimų antrąjį turą, juolab laimėti tuos rinkimus.”

Po šios teisingos išvados straipsnyje galėtų būti pereita prie minčių tema, ką daryti, kad kituose prezidento rinkimuose situacija nesikartotų. Deja, užsiimate priekaištais, jei ne kiršinimu, komiškai svarstydamas, kuris iš rinkimus pralaimėjusių kandidatų geresnis. Bet taip tik programuojama liūdna situacija penkiems metams į priekį.

stasys        2019-03-26 8:26

Pritarsiu autoriui , jokia į tautines vertybes orientuota jėga negaus valdžios mandato kol neturi suformavusį savo rinkėju ir ja palaikančiu rato (reikalinga partija) . Tie naivuoliai kurie masto kad šiandiena vis dar įmanoma va taip iš gatvės ,gerais norais pašeriant ,  tos valdžios gauti smarkiai klysta,  tie laikai jau praėjo dėka tu pačiu Garliavos „urviniu“ . Tai geras ženklas kuris rodo kad Lietuvos vidaus politika tampa brandesnė ir labiau orientuota į vertybes ..kurios vers tas pačias senasias partijas grįžti prie senu ideologiniu rubežių ar aplamai išnykti .. Klausimas : ‚kas yra kas‘ taps ne tiek aktualus .. . Remtis ne į asmenybes o į vertybes teisingas žingsnis ..  taip bus palaidota sena dvipartinė sistema , skatinant Lietuvoje tolesnis demokratinius procesus . Tai pakels ir pasitikėjimo valstybe reitingus . Žiūrėk Lietuva nustos gintis ir nuo ‘Putino kaliausiu‘ .. kurios per naktį pridygsta nežinia kaip mūsų valdančiųjų galvose .

Al'ui       2019-03-25 22:30

Lietuvoje vadų nėra.
Tik vadukai.
Smuuuuuulkūs. Bet užsispyrę.
Ir puskvailiai.
Tai žemė kurioje mainais į argumentą gali gauti į lempą.
Bet dažniausiai Lietuvoje argumentus tiesiog ignoruoja.

to E951       2019-03-25 20:38

O norėjai, kad rinktume Raudonąjį prokurorą anuomet, ane? Jis pačiam buvo geresnis?

Al.       2019-03-25 20:20

Jei norim, kad vadai imtų šnekėtis, patys taip pat šnekėkim ramia argumentų kalba, užuot bandę viens kitą perrėkt.

perskaičius viską       2019-03-25 19:57

Ką jūs čia berašytumėt - Juozaitis ar Radžvilas - nematau nė vieno rimto tautinės pakraipos kandidato. Liūdna, labai liūdna, kad nėra rimtos alternatyvos pirmajai trijulei.

Pro Patres       2019-03-25 19:32

Arvydas Juozaitis penkiom galvom aukštesnis už Radžvilą. Kalbu čia ne apie fizinį aukštį, o politinį-moralinį ir kultūrinį. Be to, Juozaičiui būdingas elementarus padorumas, politinė išmintis dar nuo lemtingųjų 1988-1990-ųjų, ko nepasakysi apie ambicingąjį, bet iš principo politiškai labai silpną VF mentorių. Kita vertus, susitarimas su Radžvilu Juozaičiui turėtų pasitarnauti kaip puiki politinė pamoka su lietuvišku moralu draudžiančiu eiti obuoliauti su nelabuoju…

E951       2019-03-25 19:26

pas kai kuriuos tai visiška košė galvose. prikaišioja A.Juozaičiui rusę žmoną, AMB, plytas, o patys dvi kadencijas rinko partškolos dėstytoją, kuri per sausio įvylius dairėsi per langus ir laukė kuo čia viskas baigsis.

Bredas       2019-03-25 19:10

Tik ne Pitas, rusiškai reiškia kliedesys, didesnes nesąmones parašyti negalima, Juozaitis šaukia tautą, nuo kada jis tapo tautininku, matyt nuo tada kada lakstė paskui AMBalą, kur jam kas pasikeitė, kad jis tapo tautos šaukliu?, kažkoks baisus sapnas ne kitaip.

Julesui besiduodančiam       2019-03-25 18:41

Visiška netiesa. Tamstai pavasarinis užplaukimas. Gal suskaičiuoti, kiek čia prirašei briedovų komentarų, ligoni?

O duodasi       2019-03-25 15:35

čia hakeriukai už Juozaitį. Raudoni, labai raudoni ir raudonesni neosovietukai. Nagi smūgiuokit dar kartą. Mes žinome, kad mokate PC mūsų močiutėms ne tik daužyti, bet ir konfiskuoti, tiesa?

man irgi keistas radžvilinių rezervuotumas       2019-03-25 15:34

Juozaičio atžvilgiu. Manau, čia žaidžia ambicijos iš prapiesoriaus pusės

Jules tam cypsinčiam melagiui       2019-03-25 14:04

Pavadinai mane kabutėse antisemitu, tad malonėkite pateikti sąvoką ar apibrėžimą, kas yra Semitizmas. O tai nelabai suprantu, kuo pats mane kaltini - norėčiau aiškumo? Aš galiu pačiam paaiškinti, kas yra Lituanizmas, Lituanistika ar Baltistika, jei paprašytum. Žinoma, paaiškinčiau ir kas yra antilituanizmas - Antilituanistika.

Balzebubas       2019-03-25 13:53

Baikit cituoti tuos niekinius radžvilus ar jo forumus…

Jis juk patyręs griovėjas, kadaise jau sugriovęs judėjimą “kitas pasirinkimas” kuris taipogi siekė suvienyti patriotines jėgas…

Veiksmai eitynėse, bei visokie rašai, tiksliai atkartoja konservatorių “alternatyvias eitynes” bei bandymą skaldyti kitas, konservatoriams pavojingas jėgas.

Jokio cypsėjimo - sunkumai tik stiprina!       2019-03-25 13:53

Politika nuo Aristotelio laikų galiausiai yra praktika, o ne grynoji teorija:
tai, kas dėl sisteminių ir nesisteminių kandidatų ir politinių jėgų pasimatė ėmus jiems veikti, išmintingiems veikėjams ir jų komandoms pirmiausiai yra DOVANA,
kadangi atsiskleidė tikroji dalykų padėtis.
Pasimatę ribotumai ir žmonių ydos - ne dingstis verkšlenti. 
Knaisiojimąsi po kandidatų praeitį, kaip ir ideologinių raugių barstymą, palikime kontoriniams chameleonams (draugam Ramanauskams su LJP palyda, štaziams ir kt.),
įtakos agentams (lietuvišku laiku gyvenančiam ‘amerikonui’ Dzeikui, neokonui StasiuiG-taškui, provokatoriui ‘konspirologui’ ir ‘antisemitui’ Jules ir kt.).
Dalius teisus: Juozaitis ir Radžvilas iš esmės, idėjiškai yra bendramačiai,
todėl bendro reikalo vedini privalo vyriškai peržengti psichologinius barjerus
ir viešai pademonstruoti tvirtai sugniaužto kumščio jėgą. Taip ir tik taip.
Būtent šito labiausiai bijo tautos suvereno valdžią uzurpavusios, idealus išdavusios, daugeliui jau tik pasidygėjimą sukeliančios grupuotės.
Karščiuojančių kontorinių komentatorių desanto gausa čia ir kitur netiesiogiai,
bet patikimai tai patvirtina.
Vienytis ir kautis IKI GALO - ne patarimas, bet įpareigojimas.

nesivervuok, Jules       2019-03-25 13:16

Jūs jau, matomai, turite ne vieną medalį su Kremliaus kurantais ir turėkite į sveikatą - nepavydžiu. Ir dabar kažkas apdovanos. Negi šitiek daug “dirbsite” už dyką?
Sėkmės juoduose darbuose.
P.S. Jei taip suerzino žodis “pavydas”, tai, matomai, esate iš VF. Sveikinu. Už jus niekada nepasirašysiu ir nebalsuosiu

Jules       2019-03-25 13:05

Aš nei šventas, nei be nuodėmių, o su nemenkais nuopuoliais ir pražangomis, deja. Na ir kas? Aš, kaip ir daugelis lietuvių Sovietų Lietuvos nekūriau, kokių Jums dar įrodymų reikia? Tai Jūs nusibodote su tuo negarbingos okupacinės praeities(Juozaičio) brukimu mums į draugiją, į ateities Lietuvą. Jūs tik drapalinate tas likusias sveikas nacionalines- patriotines prolietuviškas, proeuropietiškas jėgas ir daugiau nieko. Už ką Jums duos medalį arba Maskva, arba Varšuvą ir po keletą VIP meilužių gausite, kurių paslaugas apmokės arba tie, arba anie ir viskas - o Lietuvos per tas jūsų gėdingas ir išdavikiškas pramogas gali vėl nelikti, nepagalvojate?

Jules       2019-03-25 12:57

Mes pavydime Jums Juozaičio? Jūs gal kvanktelėjote? Gal geriau įkalkite solidesnio brendžio, gal tada atsakingiau pradėsite galvoti? Na, nebemaustykite Jūs tų vargšų nelaimėlių mūsų prasčiokėlių, negi Jums jų negaila, tikrai? Kiek melo dar išpilsite ant jų galvų, ką?

nuomonė       2019-03-25 12:51

Aišku tiktai, kad VF politologai, forumo vadai negali perlipti per savąjį AŠ ir prisideda prie tolesnio Tautos priešinimo bei skaldymo - kuo visą laiką kaltino liberalus. Juokinga, kad Europos parlamento rinkimus laimėti jie nori, o dėl prezidento rinkimų tiks bet kuris iš trijų - ar Nausėda, ar Skvernelis ar Šimonytė.
Tai kas tada yra VF? Save jie pozicionuoja, kaip didys katalikai esą(bent vadai tokiais dedasi), tad gal užmiršo, kad viena iš Didžiųjų Septynių Nuodėmių yra Pavydas.
Ir dar. VF vaidmens dėl Lietuvos ateities nematau. Jie nei brandūs politikai, nei atsakingi už Lietuvos ateitį.

rinkėja iš Kauno       2019-03-25 12:51

visiškai pritariu gerb.Stanciko mintims. Nei Puidokas, nei Puteikis nė iš tolo neprilygsta Juozaičiui. Stebina Vilniaus forumo nekonstruktyvus pliurpalizmas, nesugebėjimas konkrečiai, pragmatiškai veikti, laiku reguoti į aktualijas, bendradarbiauti su kitomis tautiškomis jėgomis. Pernelyg daug nepamatuotų ambicijų ir tuščio susireikšminimo, žvelgiant “nuo Vilniaus bokštų”. Tą parodė “gaidžių peštynės” dėl bendros Kovo 11-osios eisenos, tyla viešojoje erdvėje, Juozaičiui atsisakius savo sąrašo rinkimuose į EP Radžvilo komandos bnaudai, - iš pastarosios neišgirdome “nei ačiū, nei sudiev”. Pagaliau popierinių parašų rinkimas - Kaune už Juozaitį jie renkami vienoje vietoje, už Radžvilą - kitoje. Ar niekaip nebuvo galima susitarti dėl vienos vietos šiuo klausimu? Negi visai negalvojat, kaip būtų patogiau ir jūsų potencialiam rinkėjui? Mano akimis,  tiesiog gėdingas ir tuščiagarbiškas toks elgesys. Vilniaus forumui laikas susirasti kopėčias ir nusileisti iš savo dramblio kaulo bokštų į realybę. Juozaitis jau beveik metus po Lietuvos provinciją važinėja, susitikinėja su žmonėmis. O VF toliau gyvena feisbuko burbule ir rašinėja disertacijos dydžio “reikalavimus”, kuriuos turėtų ištransliuoti žmonės, susirinkę į patriotinę eiseną. Gal pirma patys ateikit iki tų žmonių, nusiėmę visažinių karūnas?

>jules, tu nusibodai       2019-03-25 12:29

Kur įrodymai, kad tamsta nekūrei tarybų Lietuvos? Kur gyvenai? Gal kosmose? Nesunku pasakyti: aš tai nekūriau - esu šventas, gyvenau beorėje erdvėje. O štai Jonas, Petras - tai tikri sovietikai, tarybinės Lietuvos kūrėjai. Šios spekuliantinės klišės, girdimos kiekvieną dieną iš kai kurių televizinių laidų, jas atkartoja tokie, kaip visokios Julės, tikrų tikriausi sovietikai arba jų palikuonys.
Kaip liaudyje sakoma: kuo pats kvep - tuo kitus tep.

Na jau tikrai ne       2019-03-25 12:25

laikas pyktis.Gal net komentaruose atidaryti apvalųjį stalą ir pabandyti derėtis dėl bendro tikslo,visiems po truputį pasimažinant savo ambicijas.Dabar klausimas tik vienas-derybos ar ne.Daugiau jokio triukšmo.Liberalūs amžini vidiniai dialogai turėtų būti griežtai nutraukti.Ir prie darbo.

Radzvylo       2019-03-25 11:56

vingiai, jeigu netingime mastyti, yra matomi ir aiskus.Po eiles neaiskiu vinguriavimu, nei VF, nei V.Radzvylas neverti demesio.Nebejotinas ir rimciausias kandidatas, ginantis tautinius ir nacionalinius interesus yra A.Juozaitis.Neblogai surasyti linkejimai komentuojantiems.Tik, cia yra keletas etatiniu, kuriems motyvai ir logika nesvarbi.Jie savo darba daro, ir tiek.

Jules       2019-03-25 11:36

Ne, aš nekūriau Sovietų Lietuvos kaip ir daugėlis kitų, o va Juozaitis ir Co - kūrė. Ir dar: vienas vadas be eilinių nieko nevaldo. Nevaldė vienas nei Stalinas, nei Trockis, nei Kaganovičius, nei Kamenevas, nei Sverdlovas, nei Jagoda, nei Frenkelis su Yakov Rappoport’u, nei Sniečkus su Paleckiu ir AMBalu be Juozaičio, taigi.

>Jules       2019-03-25 11:15

Tai ir jūs kūrėte tarybų Lietuvą? Ar ne? Kuo įrodysite, kad nekūrėte? Mokėtės, kažką dirbote, gaminote…reiškia tarnavote tarybinei Lietuvai. Su tuo ir sveikinu.

Jules       2019-03-25 11:12

Tarybų Lietuva buvo kuriama iki 1990 metų, jei nežinote?

$+$       2019-03-25 11:00

Kai žodį patriotas rašo kabutėse arba per brūkšnelį su kitu žodžiu, save laikantys patriotais įsižeidžia. Bet ar pagristai? Tos pjautynės, kurios vyksta tarp dviejų stovyklų, yra akivaizdi idiotizmo išraiška. L.J. komentare V.R. išvadino kagėbistu. Neabejoju, kad toks etikečių klijavimas smarkiai „suvienys“ ir „sustiprins“ tautines-patriotines jėgas.

Bandymas siekti vienybės ir turėti savo kandidatą prezidento rinkimuose, vadovaujantis „Ramunėlės“ principu (myliu-nemyliu), tikrai duos stulbinančių rezultatų. Tik klausimas, ar kas nors tuo džiaugsis?

linkėjimai komentuojantiems       2019-03-25 10:58

Negerbiami komentuojantys, išvardinsiu kokias didžiausias nesąmones rašinėjate. Pirmiausia, tai jūs nemokate kultūringai diskutuoti, gal esate kieno pasamdyti tik šmeižti, meluoti Kitą, manydami, kad jūsų melu daug kas patikės.
1. nesąmonė. Koks tarybų sąjungos kūrėjas galėjo būti A. Juozaitis? Tai kuo tada buvo A. Sniečkus? Pasiklydote laike - A. Juozaitis gimęs 1956. ir būdamas lopšyje jau kūrė tarybų sąjungą...
2. nesąmonė. A. J. viešai atsisakė Sąjūdžio. Iš kur tai ištraukėte. Argumentai yra?
3. nesąmonė - propogavo A. M. Brazausko vertybes, iš vis buvo antrasis Brazauskas. Jokios logikos - koks metų skirtumas buvo tarp šių žmonių - tai ne argumentas. Beto A. Brazauskas buvo apsuptas savo partijos narių, gi A. J. nebuvo komunistas.
4. Kur A. J. tūnojo 27 metus? - niekur netūnojo, o gyveno savo gyvenimą kaip ir jūs ir mes visi.
5. A. J. apie Rusijos pergalės svarbą Latvijoje - visiškas nusišnekėjimas, net komentuoti neverta.
6. ir paskutinis, iš koto verčiantis argumentas: jei Vilniaus Forumas rems A. Juozaitį rinkimuose - pusė, (50 procentų) forumo narių išeis. Dievuli, koks nuostolis bus Lietuvai - sugrius forumas. Jis ir taip yra pasmerktas žlugti, nes praranda savo ideologinę prasmę. Tai susirinkusiųjų būrelis apraudoti mirštančią Lietuvos dalią.
Visiems šiems veikėjams linkiu gero pasirinkimo ateinančiuose prezidento rinkimuose ir didelės laimės su naujuoju prezidentu/prezidente.

Na,       2019-03-25 10:23

gerbiamas Radžvilas turi emocinę nišą tam tikrame visuomenės segmente, bet jo parama Arvydui Juozaičiui padėtų ne daugiau, kaip varlei lietsargis…

Jules       2019-03-25 10:22

Visi šitie pseudo nacionaliniai patriotai ir jų kandidatai į prezidentus padarė milžinišką žalą Mūsų Lietuvai, nes supartalino nacionalines - patriotines jėgas, nustūmė į užribį ir pasitarnavo makronistams Lietuvoje. Jų agitatoriai ir dezi propagandistai yra kalti taip pat ir turės atsakyti už šitą mirtiną žalą nacionalinėms jėgoms, patriotinėms jėgoms, ateinančioms iš amžių glūdumos, iš rūkų ir ūkanų, iš nuopuolių ir prisikėlimų. Jūs sukėlėte pavojų mūsų egzistencijai ir pasitarnavote Trockio Bankui. Šito nesupraskite tiesmukiškai ir pažodžiui. Visi šitie apsišaukėliai turės prisiimti ir atsakomybę po rinkimų, be jokios abejonės, kad nelaimėjo prolietuviškos, proeuropietiškos jėgos, o laimėjo, kaip visada, ne europinės kilmės jėgos ir jų kandidatai. Pone Stancikai, ir jums teks prisiimti atsakomybę už tai taip pat. Gana mulkinti mūsų prastuomenę, gerai? Pats laikas ja susirūpinti, ją atjausti ir į mokslus leisti, šviesti ir gerinti jų gyvenimą, buitį, o ne žlugdyti ir apgaudinėti juos, nes jie mūsų tautos dauguma, jie esame mes patys, bet nuo Lietuvos nuklydę inteligentai ir pseudo patriotai šito suprast negali. Generolas be gerų kareivių tuščia vieta, kaip ir prezidentas be šaunių ir gerų, saugių ir laimingų piliečių.

Klausimas       2019-03-25 10:19

Kam naudinga, kad VISI patriotiniai nesistemininkai urmu remtų Juozaitį ir marširuotų savanoriškai susipakavę į vieną darinį, iškėlę lemiamu momentu komunistus pasirinkusio žmogaus portretą?

Ar Tatos ir Anūko svajonė nėra VISUS potencialius konkurentus patriotiniame flange paversti agitatoriais už komunistų šauklį?

DDD       2019-03-25 9:14

Lemiama problema, kad vienyti Lietuvą ir „grąžinti valstybei Sąjūdžio dvasią“ negali žmogus, pats viešai Sąjūdžio atsisakęs, kol kiti kovojo prieš Sąjūdžio privatizavimą. Pereiti į komunistų stovyklą ir šlovinti AMB „vertybių“ demokratiškumą anaiptol nėra patikimo, nuoseklaus ir prognozuojamo žmogaus požymis. Į matomą tautinę veiklą AJ grįžo 2018 m. birželį – kur jis tūnojo tuos 27 metus? Ar tą nutylimą AJ epochą simbolizuoja parama AMB įpėdiniui Paulauskui kovoje prieš Adamkų ir pamąstymai apie rusiškos Pergalės dienos svarbą Latvijai?

Mano žiniomis, iki 50% Radžvilo komiteto narių, žinančių istoriją ir branginančių Sąjūdžio idealus, mąstytų apie traukimąsi iš komiteto, jei Juozaitis būtų atvirai paremtas beviltiškame prezidento rinkimų spektaklyje. Jei „realpolitic“ aspektu šie prezidento rinkimai yra vėl pasmerkti, ar netapo kai kam pagrindiniu jų tikslu žūt būt išgauti Radžvilo paramą AJ, taip ištrinant Lietuvoje bet kokias politinio ir žmogiško padorumo ribas? Panašu, kad AJ nėra tikslas; panašu, kad taikinys yra Radžvilo komitetas eurorinkimuose.

Vakar       2019-03-25 9:10

Svarsčiau, kaip tautinė pozicija dera su rusiškai kalbančia pirmąja dama. Ar ir AJ vešis į viešuosius renginius dukrą, kaip AMB veždavosi?

StasysG       2019-03-25 9:10

Buvęs sąjūdietis ir signataras R Valatka (ką tik perskaičiau delfyje) taip priešpastatė A. Juozaitį konsevatorių išrinktajai I Šimonytei: “Vienas šios prezidentinės kampanijos dalyvių kažkada senovėje parašė „Istorinę klaidą“, nors tai tebuvo jo paties politinis blėnis, o Šimonytei išties tenka įvykdyti istorinę  m i s i j ą: apsaugoti Lietuvą nuo Karbauskio valdžios piramidės. Kurioje visus kampus tvarkys piktas ir ribotas Rusijos nešvarios salietros stumdytojas…”

Jules       2019-03-25 9:06

O kas yra Juozaitis? Ar ne Tarybų Lietuvos kūrėjas kaip ir visi kiti, a? Jums negaila paprastų lietuvių ir toliau juos mulkinate, ir apgaudinėjate? Jūs ne iš von Bock’ų giminės, todėl manote, kad visi mes mulkiai, ypač žemaičiai, ir patikėsime Sovietų Lietuvos kūrėjais, sporcmėnais ir dainuškininkais, ane?

Chingishan       2019-03-25 9:06

100 proc pritariu ir tą patį kartoju jau n mėnesių.
Nėra jokios alternatyvos A.Juozaičiui- jį rinksim ir jį išrinksim prezidentu.

StasysG       2019-03-25 8:55

Dzeikas gerai surašė uždavinius Lietuvos lyderiams: “Tikras tautos jegu kandidatas tas, kuris mato Lietuva minimum kazkurioj srityj lyderiaujancia, o maksimum mini Sveicarija i kuria visi tiesom ir netiesom kaip blusos bando apsigyventi. Ko tam reikia? Proverzio. Pavyti ir aplenkti ES geriau ir JAV) soacialiniame plane. Kai kelias atlaisvinamas drasiems ir turintiems ideju.”. Kuris pretendentas į prezidentus galėtų tai įgyvendinti? Tinkamiausias - A.Juozaitis.

dar vienas nusivylimas       2019-03-25 8:44

Ačiū autoriui.
Mes, eiliniai rinkėjai, kurį laiką stebėjome ir laukėme kurį kandidatą į Lietuvos prezidentus pasirinks ir rems VF ir jo įkūrėjas bei vadovas V. Radžvilas. Stebėjome ir laukėme, nors nuojauta buvo - ir ji neapgavo. Buvo tikimasi, kad VF susikūręs, kaip Lietuvą vienijantis, politinę tautą ugdantis darinys, taip ir elgsis. Užsitęsė ilga tyla, o kaip prakalbo, tarsi iš šalies, apie tris galimai vienodo lygio kandidatus - nukrito kaukės nuo VF ir nuo V.R.
Tai nešvarūs žaidimai, negraži politika, žeidžianti didelę dalį Lietuvos žmonių.

Dzeikas       2019-03-25 7:53

Is esmes sitas “rasytojas” parduoda sviestuota sviesta - tiek tereiskia zodis “tautinis kandidatas”. Kiti kandidatai suprask NEtautiniai , vadinasi ne Lietuvos?
Tautines aspiracijos - kulturos, o ne politikos dalis.Politika tik daro , privalo daryti korekcija jeigu tautines vertybes atsilieka bendrajame salies vystymosi kontekste.
Siame kontekste Migracijos deklaracijos pasirasymas stipriausias smugis ir rakstys galinti ateityj supuliuoti ir pridaryti daug bedos.
Siaip tokius, kurie poitine salies vystymosi programa susiaurina iki tautiskumo sukisciau i permatoma backa, uzraugciau ir Gruto parke demonstruociau po lenetele “persidazes bolshevikinis nuovalas”.
Tikras tautos jegu kandidatas tas, kuris mato Lietuva minimum kazkurioj srityj lyderiaujancia, o maksimum mini Sveicarija i kuria visi tiesom ir netiesom kaip blusos bando apsigyventi. Ko tam reikia? Proverzio. Pavyti ir aplenkti ES geriau ir JAV) soacialiniame plane. Kai kelias atlaisvinamas drasiems ir turintiems ideju.
Ta pasiekti reikia buti ryztingiems kaip japonams. 1868m po eiles nesekmiu kai saliai grese patekti i kolonijine priklausomybe, imperatorius pasake: Baltieji mus sumuse? Puiku. Tada mes ismoksime ju patirti ir aplenksime juos. Pirmas zingsnis. Ministru kabineto posedziuose VISI dalyvauja apsirenge europietiskais kostiumais.
Ar nuo to Japonija prarado savo savituma, savo kultura?

didžiausiam       2019-03-25 1:12

“...Lietuva jau didele dalimi pilietinė valstybė...”
Geras anekdotas.
Tik gal kiek graudokas…

Pati didžiausia       2019-03-25 0:54

klaida laikyti Arvydą Juozaitį kažkokiu kameriniu “tautinių jėgų” kandidatu. Piliečiai mato Juozaityje visų pirma žmogų, kuris imsis iniciatyvos sugrąžinti valstybei Sąjūdžio dvasią, žinoma, visai kitame lygmenyje. Valstybei nereikalingi nauji “duokim garo” personažai, niekas nevarvina qšarų, žiūrėdami į tautiniais rūbais pasidabinusius vaikus ir suaugusius. Nereikia piliečių laikyti debiliais vaikais. A. Juozaitis - Naujosios Lietuvos kandidatas į  Prezidentus visoje šios pareigybės apimtyje. Beveik neabejotina, kad dauguma žmonių, kurie Seimo rinkimuose balsavo už valstiečius, dabar balsuos už Juozaitį. Brežnevinės figūros jau visiems stovi skersai gerklės. Net jei inteligentai nesusitars, didelės tragedijos nebus. Inteligentija niekada nėjo su žmonėmis, deja, taip jau yra. Ateis rinkimų diena, ir galime būti tikri, kad rinkėjai neklaus nei Radžvilo, nei Puteikio, nei kitų. Žmonės žino, ko nori,  jie nori ne to, kas jiems peršama. Čia mūsų viltis ir JŲ nerimo, baimių šaltinis. Abejoti Juozaičio sėkme nėra kOl kas jokio pagrindo, nes Lietuva jau didele dalimi pilietinė valstybė, nori kas to, ar nenori. Tai gal kam atrodo netikėta, bet iš tikrųjų dėsninga.

virsmai       2019-03-25 0:17

pritariant “jėgelės”  apie “tautininkų-respublikonų” part., tai ten betrūksta tik stribo vaiko, nes aplinka jau sulindusi.

jėgelės       2019-03-24 23:55

Jeigu yra tautinių jėgų kandidatas, reiškia turėtų būti ir kažkokios
“tautinės jėgos”. Kas jie? Dairomės rėmėjų:
Taukininkų partija- marginali kvazi partijėlė, kuriai vadovauja…
Kas ten tiems taukuotiems dabar vadovauja?
( Kiek iš 1000 praeivių galėtų atsakyti į tokį klausimą? Tikriausiai niekas.
Iš 10 000?
???
Na, gal iš 100 000 vienas koks nors tūlas ir žinotų.

Taukininkų “partijos” įtaka visuomenėje?  00,00%
Ai, dar yra tokie ” republikonai”, tiksliau buvo.
Dabar tie “respublikonai”  jau prisijungė prie taukininkų, o ” respublikonų” vadukas, toks ex Biržų meras-pusgalvis, tapo taukininkų partijėlės “vice-pir pir pir” pirdūnininku.
Prie nulio prisipliusavo nulis. Du nuliai.
Jungtinės Nulių Pajėgos su nuliniais intelektais.
Kita vertus, propatrijų zylės irgi tuščia vieta, tik kad su akademinėmis etiketėmis.
Na, o apie puteikinius neverta net kalbėti. Tipiška pseudo partijėlė, kurios visa struktūrėlė dirba vieno chitrožopo asmeninių poreikių užtikrinimui.
Puidokas? Parėkavo, pacypė ir nuturseno ViktCarui batų laižyti.
Nerimta, lėkšta ir kvaila, visus tokius “tautinės minties galiūnus” pajėgomis vadinti.

 

 

mandagi pozicija       2019-03-24 23:26

Pasitraukti, netrukdyti, (lipti ant grėblio).


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.