Dalius Stancikas. Tautos savisauga

Tiesos.lt siūlo   2014 m. kovo 25 d. 12:14

9     

    

Dalius Stancikas. Tautos savisauga

Bernardinai.lt

Panašu, kad pasirašiusieji dėl žemės nepardavimo užsieniečiams jau laimėjo net neįvykus referendumui. Praėjusią savaitę Seimas bendru sutarimu pradėjo svarstyti taip vadinamus žemės saugiklius – kad daugiau nei 10 ha dirbamos žemės galėtų įsigyti tik ne mažiau kaip trejus metus Lietuvoje gyvenę, dirbę ir čia mokesčius mokėję užsienio piliečiai iš NATO ir ES šalių; taip pat jie privalo mokėti lietuvių kalbą ir būti lojalūs Lietuvos valstybei.

Tie 320 tūkst. parašų dėl žemės referendumo yra gryniausia Tautos savisauga: Seimui priėmus saugiklius Lietuva taptų normali Europos Sąjungos šalis, nes dauguma ES narių, nepaisant pasirašyto įsipareigojimo dėl laisvo kapitalo judėjimo, žemės atžvilgiu šią sutartį bando visaip apeiti, prikaišiodamos kuo daugiau ribojimų ir taip gindamos savo žemes ir savo piliečius.

Ir šioje srityje pirmauja ne vengrai, kaip pas mus įprasta manyti, o danai, kažkada išsireikalavę sau ypatingų salygų.

Seimui priėmus žemės saugiklius pralaimėtų tik spekuliantai, susipirkę tūkstančius hektarų dirbamos žemės ir laukę nesulaukę, kada atsivėrus neribojamai žemės rinkai Lietuvoje sukils žemės kaina ir gerokai papilnės jų piniginės. Saugikliai šį spekuliacinį bumą neišvengiamai pristabdytų ir ačiū Dievui – juk vokiečių, belgų ar danų ūkininkas gauna išmokų keletą kartų daugiau už lietuvį, tad finansinės galimybės įsigyti tuos „spekuliacinius“ hektarus yra aiškiai jų pusėje. Dabar lietuviai turės dar trejus metus – ketvirtadienį Seimas paragino Vyriausybę kuo skubiau derėtis su Briuseliu dėl šios finansinės neteisybės: mažesnės išmokos Lietuvos valstiečiams pažeidžia ES sutartį su Lietuva.

Tiesiog nesuvokiamas mūsų politikų abuojumas - viso šio triukšmo dėl referendumo nebūtų, jei kairės ar dešinės valdžia laiku būtų atlikusi „savo namų darbus“ (labai mėgstamas Briuselio biurokratų terminas). Iš senų stenogramų matyti, kad jau 2003 metų sausį, Tautai dar net nepasisakius referendume dėl stojimo į ES, tačiau Seimui iš anksto keičiant Lietuvos Konstitucijos nuostatas dėl žemės pardavimo užsieniečiams, Vytenis Andriukaitis minėjo žemės saugiklius – Ispanijos pavyzdį (V. Andriukaitis: „kai Ispanija integravosi į bendrąją rinką, Ispanijoje buvo numatyta labai daug įvairių prioritetų savo ūkininkams, savo krašto žmonėms“). Tačiau tai buvo užtušuota liberalo E. Masiulio ir konservatoriaus V. Landsbergio odėmis laisvai rinkai (V. Landsbergis:  „Vis dėlto mes turim būti panašesni į laisvą šalį, kur paisoma žmogus teisių parduoti savo nuosavybę“). Taigi 2003 -ais Lietuva jau stengėsi būti „laisvesnė” net už Ispaniją. Gaila tik, kad savo piliečių sąskaita - šie vėliau atsilygino masiškai patraukdami į tą pačią Ispaniją. Ten, kur valdžia pirmiau rūpinasi savo, o ne užsienio piliečiais ar Briuselio direktyvomis.

Tiek to – anų laikų beatodairišką valdžios bėgimą į Europą (2004 m. Lietuvos Seimas, eilinį kartą ignoruodamas Tautos valią, pirmasis iš ES valstybių ratifikavo taip ir negimusią ES konstituciją) buvo galima suprasti dėl pagrįstos imperinės Rusijos baimės: tuomet dar nebuvome NATO nariais, todėl ir veržėmis į ES bene prasčiausiomis sutarties sąlygomis. Tačiau kodėl ir dabar, po 10 metų, kai akivaizdžiai regime, kad, didesnė grėsmė už Rusiją yra Tautos išsivaikščiojimas (palyginimui: baigiantis Antrajam pasauliniam karui Lietuvą paliko apie 60 tūkst. gyventojų, o per pastarajį dešimtmetį apie 600 tūkst.) vis tebegyvename ta pačia idėja: kuo plačiau ir giliau Lietuvoje įsikeros užsieniečiai, tuo geriau Lietuvai, nes tie lietuviai, neva, vis dar niekam tikę, tokie sovietiniai, Kremliaus mulkinami ir pan.? Kodėl vokiečiai, švedai ar danai turėtų žvelgti į lietuvius ne iš aukšto, kai pačių lietuvių rinkta valdžia savo Tautą laiko antrarūše: nei pati gina, nei leidžia apsiginti referendumuose?

Sakysit, kad Krymo okupacija kaip tik įrodo, kad ir šiandien Rusijos grėsmė Lietuvai vis dar labai didelė, todėl atsakinga valdžia negali leisti rizikuoti? Juk mes negalime lygintis su Ispanija ar Anglija, kurios yra saugios nuo Rusijos? Be abejo, Rusijos grėsmės Lietuvai nuneigti neįmanoma, tačiau negalima neigti ir akivaizdaus fakto - Krymo okupacija tik patvirtina, kad žemės vertė vis dar ypatinga, kad dėl žemės vis dar tebevyksta karai ir, matyt,  tai tęsis ilgai, nes Žemėje žmonių vis daugėja. Nebent, kaip sako garsiausias šių laikų fizikas S. Hawkingas, besiplečianti žmonija pasirinks „vienintelį teisingą kelią – skubų kosmoso užkariavimą”.

Deja, nepaneigiamas ir faktas dėl valdžios „atsakingumo“: svarbiausias ir realiai vienintelis Lietuvos saugumo garantas yra gynybinė sąjunga NATO, o besikeičianti Lietuvos valdžia grynai dėl savo populistinių interesų jau 10 metų (už kelių dienų, kovo 29, bus lygiai 10 metų, kai įstojom į NATO) stabiliai nevykdo esminio savo sutarties įsipareigojimo - skirti gynybai 2 proc. nuo biudžeto. Nepaisant kitų NATO narių priekaištų Lietuvai, mūsų politiniame olimpe šiuo klausimu visiška ramybė ir vienybė: niekas nešaukia, kad Lietuva ypatingame pavojuje, kad ją jau 10 metų valdo Putino agentai, joks Konstitucinis Teismas neaiškina, kad 10 metų priimami valstybės biudžetai teisiškai yra niekiniai, nes grubiai pažeidžia ypatingos svarbos tarptautinius įsipareigojimus, kad pirma turėtume išstoti iš NATO, o tik po to Seimas su Prezidente galėtų tvirtinti tokius metinius biudžetus – kur visa ta giesmelė, kurią girdime žemės referendumo atžvilgiu?

Keisčiausia, kad baisiausiai gąsdinantys dėl Kremliaus įtakos žemės referendume, patys labiausiai ir pažeidinėjo NATO sutartį, skirdami mažiausią visų laikų procentą gynybai.

Štai toks politikų neatsakingumas ir yra tikrai rimta grėsmė tiek Tautai, tiek valstybei. Belieka tikėtis, kad šiuo klausimu taip pat suveiks Tautos savigynos instinktas ir bus ištaisyta ir ši politikų klaida - eiliniai valdžios neatlikti „namų darbai”. Gal šiuo klausimu taip pat reikia pradėti rinkti piliečių parašus - už Lietuvos saugumą ir jos, kaip NATO narės, įsipareigojimų įvykdymą?

Bernardinai.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kritikas Pikčiurna       2014-03-26 5:21

Jau daugybę kartų išsakyti argumentai, kodėl Lietuvos žemė nuosavybės teise gali priklausyti išimtinai valstybei bei jos piliečiams. Tačiau stebina, kaip lengvai mes pasidavėme Lietuvos ir jos žemių pardavikų bei spekuliantų kalboms apie saugiklius. Jau pats saugiklių būtinumo pripažinimo faktas rodo, kad leidimas ne Lietuvos piliečiams parduoti žemes yra pražūtingas, todėl yra nusikaltimas.
Tačiau labiausiai stebina tas SOVIETINIS DVYLYPUMAS, kuris savo retorika prieštarauja teisingumui ir teisės tradicijai kalbėti aiškiai ir nedviprasmiškai. Tai yra pripažinimas, kad ES nėra laisvų ir suverenių nacionalinių valstybių sąjunga, nes reikalauja to, nuo ko reikia išsisukinėti “saugikliais”.
Kam viena ranka leisti pardavinėti žemę ne piliečiams, o kita ranka įvedinėti veidmainiškus ir klastingus tą teisę ribojančius saugiklius?
Kai ES sutartis reikalauja viso labo tik laisvo kapitalo judėjimo ir teisės ĮSIGYTI žemės Lietuvoje, bet NEBŪTINAI nuosavybės teisės pagrindais, kai yra teisė įsigyti nuomos, panaudos, uzufrukto teisės pagrindais ir jas pratęsti bei perduoti net paveldėjimo būdu.
Juk žemė yra nekilnojama, kilnoti galima tik teises į žemę, bet žemės nuosavybės teisės perkėlimas į užsienį yra ANEKSIJA ir KOLONIZAVIMAS.
Ką norime taip apgauti? Save ar slaptą ŠEIMININKĄ? Juk tokiais veiksmais netiesiogiai tvirtiname, kad ES yra tokia pat, kaip sovietų imperija, nesiskaitanti su savo narių laisva valia!
Ar tokią sąjungą mes stojome ar tokia ji įvardijama stojimo sutartyje?
Jau vien tas išsisukinėjimo ir veidmainystės faktas patvirtina, kad yra APGAULĖ, o tokiu atveju ES sutartis nebegalioja, kaip siurprizinė ir apgaulinga. Tokias sutartis nešališkas teismas vienareikšmiai nutraukia arba skelbia negaliojančiomis siurprizinių straipsnių apimtimi.
Reikia kelti klausimą ne dėl saugiklių, bet ar dėl galimybės išsaugoti esmines ES sutarties sąlygas ir sugrąžinti šiai sutarčiai teisėtumą bei susitariančiu šalių lygiateisiškumą, o tuo pačiu išsaugoti Lietuvos suverenitetą. Jau nekalbant apie tai, kad ES nevykdo savo įsipareigojimų, dėl vienodų išmokų už žemę ir kitokios finansinės paramos numatyta apimtimi.

Referendumo “Tautos valia” tikslas ne tik išsaugoti gyvybinę erdvę, bet suteikti Lietuvos atstovaujamai valdžiai papildomus argumentus derybose dėl stojimo į ES sutarties pataisų, kad nereiktų jos nutraukti ir taip prarasti tokį vertingą kolektyvinį partnerį.
Lietuva, būdama ES nare, yra, kaip ir kitos narės, lygiai atsakinga už ES likimą ir jos teisinius bei demokratinius pagrindus.

Ką veikia ES Parlamente mūsų delegatai, tame tarpe Vytautas Landsbergis, kurie toleruoja tokias veidmainystes? Kodėl užsiima vien genderizmo politikos propaganda ir įteisinimu, pateisina ir nesipriešina pastangoms ES paversti unitarine valstybe ar imperija? Juk žmogaus teisės prasideda nuo teisės į orų, laimingą ir laisvą gyvenimą, o ne nuo juslinių eksperimentų piktnaudžiauti lytiškumo gamtos/Dievo dovana užtikrinti žmonijos tęstinumą.
Suverenitetas, demokratija ir lygiateisiškumas neįmanomas be Tiesos ir laisvo apsisprendimo, be Tautos sprendimų laisvės.

komentaras       2014-03-25 22:32

taigi, autoriui 2014-03-25 14:24- o tu agituoji už landsbergystą Grybauskaitę, kurios vieta kalėjime? O gal tavo garbinamoji Grybauskaitė kovojo su korupcija? Na, papasakok, kada ir kaip ten buvo. O šventinėse eitynėse buvo keletas tūkstančių šviesių lietuvos piliečių, kad ir kaip tau galvą dėl to skaudėtų. Pagarba Daliui ir Aurelijai.

To taigi, 2014-03-25 14:27        2014-03-25 22:10

Tai jūs ruošiatės ruso atėjimui !? O kodėl stumiat tolyn referendumą? Patriotai stengiasi, kad rusai nesupirktų, o jūs viską darot, kad kuo greičiau supirktų. Džiaukitės, galit gėles ruošti “patriotai” ! bet atminkit-tauta šito neatleis. Te būna prakeikti Lietuvos žemių pardavėjai. Visas blogis grįžta bumerangu. Patys smirdit putinizmu, o kitus tepat savo vėmalais. Kam jūs būsit reikalingi plikom subin…? Pasprinkit judo grašiais.

Seimas       2014-03-25 21:34

siandien pasidarbavo del referendumo zemes nepardavimo uzsienieciams.  Bet parasai yra surinkti ir kitais punktais atrodo del simto tukstancio parasu kitam referendumui. Inciatoriai turi reikalautisi tuo klausimu referendumo geguzes 25 diena

taigi taigi       2014-03-25 13:47

Ne referendumai yra Putino arkliukas. Janukovičiaus rėžimas nepripažino realių referendumų. Demokratijos stygius Ukrainoje leido Putinui išprovokuoti suplanuotus Maidano neramumus, ir sėkmingai tuo pasinaudoti.
Galima pasveikinti mūsų trumparegius politikus, kuriančius demokratiją, panašią į Janukovičiaus, kurioje šalies piliečiai neturi galimybės dalyvauti šalies valdyme. O toliau - įtampa, emigracija, neramumai… ir paruošta dirva Rusijos tankistų gėlėms auginti.

taigi,        2014-03-25 13:27

referendūmai yra Putino arkliukas, ne tik Kryme. Reikia įrodymų?

o gal jau pulkit gėles augint Rusijos tankistams:)

taigi, autoriui        2014-03-25 13:24

kuo tamstos žmona Aurelija , leiskite paklausti, sėdėdama seime, prisideda prie “tautos’ neišsivaikščiojimo? Kad balsuoja už Gasprom augintinio Uspaskio interesus? Ar kad užtaria mafijos bankus Lietuvoje ir agituoja nebalsuot už Prezidentę,(žr Laisvas Laikr.)  trukdydama kovot su korupcija ir mokesčių nemokėjimu tai pačiai “išsivaikščiojannčiai” tautai? O gal pasivaiksčiodama su šeima Pankos demonstracijose?

taigi       2014-03-25 13:13

Didysis Lietuvos ekonominių projektų griovėjas, bandantis sugriaut paskutinį projektą - Dujų terminalą Skardžius nesenai pardavė savo žemes Maskvos gyventojui.
Nejau atimsit?

Arnė       2014-03-25 12:31

„...akivaizdžiai regime, kad, didesnė grėsmė už Rusiją yra Tautos išsivaikščiojimas (palyginimui: baigiantis Antrajam pasauliniam karui Lietuvą paliko apie 60 tūkst. gyventojų, o per pastarajį dešimtmetį apie 600 tūkst.) vis tebegyvename ta pačia idėja: kuo plačiau ir giliau Lietuvoje įsikeros užsieniečiai, tuo geriau Lietuvai, nes tie lietuviai, neva, vis dar niekam tikę, tokie sovietiniai…“ Taigi, totoriai Kryme yra audrose išlikusi mažuma, jie savo tėvynėje nesaugūs, - teritorijoje apsigyveno kitataučiai, jū dauguma ir tvarkosi, kaip jie nori. KAS neaišku, PILIEČIAI?


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.