Dalius Stancikas. Paskutinis Tautos referendumas

Tiesos.lt siūlo   2014 m. birželio 23 d. 13:56

15     

    

Dalius Stancikas. Paskutinis Tautos referendumas

Bernardinai.lt

Ar daug iš jūsų girdėjo apie kitą sekmadienį, birželio 29-ąją, vyksiantį referendumą?

Praeitą savaitę Vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad referendumo organizatoriams nebuvo užtikrinta teisė pasinaudoti Nacionalinės televizijos ir radijo laidomis referendumo agitacijai.

Užvakar opozicijos lyderis Andrius Kubilius ir pagrindinė opozicinė partija Tėvynės sąjunga paskelbė pareiškimą: „visus Lietuvos žmones, o ypač partijos narius primygtinai raginame referendume nedalyvauti (neiti į jį)“.

Gegužės 7 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė per Lietuvos radiją pagąsdino, kad „referendumų pagalba, tokiu demokratiniu instrumentu naudojasi diktatūrinės ir autoritarinės valstybės“, „referendumas yra dalies (žmonių – D.S.) prievarta kitai daliai“, todėl „žmonės savo nuomonę gali ir kitomis formomis pasakyti – yra apklausos“.

Galima vardinti ir daugiau ženklų, kad politinė valdžia (tiek valdanti koalicija, tiek opozicija) daro viską, kad birželio 29-osios referendumas neįvyktų.

Būtent – kviečiama ne balsuoti už vieną ar kitą nuostatą, kviečiama iš esmės ignoruoti pačią demokratiją. Juk lygiai taip pat skambėtų, jei politikai, partijos, užuot agitavę už save ar savo programą, kviestų rinkėjus išvis nedalyvauti rinkimuose.

Ką po tokių raginimų reiškia ugningi jų prašymai neemigruoti, patiems tvarkyti savo tėvynę, jų programinės gražbylystės apie pilietinės visuomenės kūrimą, apie tvirtas bendruomenes, savivaldas, nuolatiniai virkavimai apie vis mažėjantį rinkėjų skaičių rinkimuose? Kam po to visi tie rinkimai, kai valdžia ir opozicija susivienija vienam tikslui: pasipriešinti net 300 tūkstančių (daugiau kaip dešimtadalio) piliečių siekiui įvykdyti pamatinę Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatą: „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu“?

Pabrėžtinas antidemokratinis bruožas: politikai kaip su sau lygiais nediskutuoja su referendumo organizatoriais, pagal pačių įstatymuose įtvirtintas taisykles nebando visuomenę įtikinti savo teisumu, nesistengia išgirsti piliečių nuomonę svarbiausiais Valstybės ir Tautos gyvenimo klausimais, kaip jiems liepia Konstitucija, bet daro viską, kad ta nuomonė išvis nebūtų pareikšta.

Nežinokite, neikite, nedalyvaukite, ignoruokite – štai kokia teisinga patriotiška pozicija!

Taip pokario partizanai elgėsi su okupuota valdžia: ragino gyventojus nevykti į okupantų rengiamų „rinkimų“ ar „referendumų“ farsą, nes tie rinkimai netilpo į jokias demokratines taisykles ir tarptautinės teisės normas, nes visiems buvo aišku, kaip okupantai suskaičiuos rinkėjų balsus, nes, pagaliau, dalyvavimas tokiuose renginiuose reiškė okupacinės valdžios pripažinimą.

Kodėl nepriklausomos valstybės politikai su savo tauta elgiasi taip, kaip partizanai su okupantais? Kodėl juos išrinkusius žmones laiko kvailiais, nesugebančiais teisingai pasirinkti? Kodėl ragina nedalyvauti sprendžiant svarbiausius klausimus ir taip esmingai pažeisti Konstitucijos – pagrindinės visų Lietuvos piliečių sutarties dvasią?

Konservatorių, socialdemokratų, liberalų, pačios Prezidentės tvirtinimas, kad šis referendumas yra antikonstitucinis, tik parodo, kiek nedaug teisine ir demokratine prasme Lietuva yra nutolusi nuo XVI amžiaus Prancūzijos, kurios karalius Liudvikas XIV, dar vadinamas karaliumi Saule, buvo pareiškęs: Valstybė – tai aš.

Nes Lietuvos Konstitucija nesuteikia jokiems politikams, net ir prezidentams aiškinti, koks teisės aktas ar referendumas prieštarauja Konstitucijai. Nes toks žmonių klaidinimas prieštarauja Konstitucinio Teismo išaiškinimui dėl referendumų (1994 m.). Nes vadovaujantis tokia logika visos Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, net ir suteikiančios teisę parduoti žemę užsieniečiams, taip pat ir referendumas dėl Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą, yra antikonstituciniai – juk prieš priėmimą jie taip pat prieštaravo tuomet galiojančioms Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatoms. Ir prieštaravo taip esmingai, kad net dabar Konstitucijos aiškintojai nesusitaria, kas viršesnis: ES teisė ar Lietuvos Konstitucija?

Pagaliau, jei politikai tikrai manytų, kad birželio 29-osios referendumas „antikonstitucinis“ ar kuo nors žalingas Lietuvai, pirmiausia turėtų reikalauti valstybės institucijos – Vyriausiosios rinkimų komisijos, leidusios rinkti parašus, atsakomybės. Ar girdėjote, kad nors viena partija būtų nubaudusi – pakeitusi savo žmogų šioje Komisijoje? Ne? Štai jums ir atsakymas – bijoma ne kažkokių antikonstitucinių veiksmų, ne išmetimo iš Europos Sąjungos, o nekontroliuojamos demokratijos. Šveicariškos demokratijos, kur valstybę realiai, o ne tik popieriuje valdo piliečiai.

Dar labai bijoma, kad iš tokių pilietinių iniciatyvų neišaugtų nauji politiniai oponentai rinkimuose, kad nesugadintų aprūdijusių kairės – dešinės politinių sūpuoklių. Todėl ir leista rinkimuose dalyvauti piliečių bendruomenėms tik su tokiais pavadinimais kaip komitetas Nr.1, komitetas Nr.2 ir t.t. Labai informatyvu, ar ne? Įsivaizduokime tokiomis pat lygiomis teisėmis dėl rinkėjų balso besivaržančias ir partijas: konservatoriai vadintųsi partija Nr.1, socialdemokratai – partija Nr. 2, liberalai – partija Nr. 3 ir pan. Kaip Jums tokia lygybė?

Baimė netekti valdžios tokia stipri, kad dešimtis milijonų iš valstybės biudžeto semiančios partijos nedrįsta net atviroje dvikoje susikauti su pinigų reklamai, taigi, ir jokių įtakingų rėmėjų iš Kremliaus ar žemgrobių dotacijų, kaip nuolat gąsdinama, neturinčia labai marga kelių dešimčių referendumo organizatorių komanda.

O perdėta baimė visais laikais reiškė tik viena – laisvių ir teisių suvaržymus.

Jei jau mūsų valstybės vadovė savo piliečių konstitucines teises prilygina okupacinės valdžios surengtam farsui Kryme, jei šešėlinis premjeras demokratinės valstybės pagrindus vadina „pseudodemokratine iniciatyva“, o prisiekę gerbti ir vykdyti Lietuvos Konstituciją Seimo nariai neužsikirsdami porina, kad lietuviams nereikia leisti referendumų, nes vokiečiai jų neturi (suprask, gyvenam ne pagal savo Konstituciją, o pagal vokiečių teisę), tai reiškia tik viena: daugiau referendumų, surengtų piliečių iniciatyva, Lietuvoje ne-be-bus.

Mūsų brangi valdžia nuo šiol daugiau tokių klaidų nebedarys ir iš anksto apsaugos mus nuo tokių pseudodemokratinių iniciatyvų, kuriomis naudojasi diktatūrinės valstybės ir kurios primeta vienų valią kitiems – t.y. piliečių valia tampa privaloma net Prezidentui.

Todėl ir siūlau: birželio 29-ąją pasinaudoti galimybe dalyvauti paskutiniame tikrame piliečių referendume! Tada galėsite pasakoti savo ainiams: buvau tarp tų, kurie dar suvokė, jog Lietuvos valstybė – tai Lietuvių Tauta, išsaugojusi savo dvasią, gimtąją, kalbą, raštą, papročius ir protėvių žemę.

Nes būtent taip ir parašyta vis dar galiojančioje Lietuvos Respublikos Konstitucijoje.

Bernardinai.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dalyvaujantis rinkimuose       2014-06-20 10:17

Iš kur D. Stanciko toks didelis pasitikėjimas apolitiškais, nedalyvaujančiais rinkimuose piliečiais, kurių turime net apie 50% nuo visų rinkėjų?! Mano giliu įsitikinimu, toki nebalsuojantys apolitiški piliečiai (kuriuos netgi sunku vadinti piliečiais) - tai žmonės, kuriems rūpi tik asmeninė materialinė gerovė, bet ne Lietuva, kaip valstybė. Daugelis pasakys, kad tai “nusivylusiųjų elektoratas”. Tačiau tokiu atveju reikia atsakyti į labai svarbų klausimą, kodėl jie yra nusivylę, ar Lietuvos užsienio politika, ar vidaus politika, ar smunkančia lietuviška savimone bei bendražmogiška morale. Manau, kad tikrai ne dėl šių išvardintų dalykų jie yra nusivylę. Iš tikrųjų jie yra nusivylę tik dėl asmeninės materialinės gerovės (ar bent jos kilimo), o supratę, jog laisvos rinkos sąlygomis jų materialinę gerovę iš esmės apsprendžia ne valdžioje sėdintys politikai, bet pati laisvoji rinka, jiems dalyvavimas valdžios rinkimuose praranda prasmę.

Tadas       2014-06-20 8:32

Žmonės neikit į referendumą,nes mes negalėsim jūsų engti,vogti jūsų žemes,persikeldami savo žemes, ant jūsų žemių,tvirkinti jūsų vaikus ir niekas to mums negali neuždrausti,mano manymu,štai ko jie siekia.

Martynas       2014-06-19 23:30

Ar dar liko koks portalas Lietuvoje, į kurį Stancikas neįkėlė savo kliedesių? Čia kaip sovietmečiu: įjungi televizorių - kalba Brežnevas, įjungi radiją - kalba Brežnevas, įjungi lygintuvą - kalba Brežnevas… Savigarbos reikia turėti, “politikieriau”.

tautiete       2014-06-19 21:50

Mane ne kiek stebina valdžios elgesys, kiek pačių tautiečių - net ne apatiški, o buki iki durnumo. Didžiajai daugumai tas referendumas visai nerūpi, net negalvoja eiti, konservatorių garbintojai paklausys kubiliaus, o tie, kurie turi žemės ir išsižioję laukė užsieniečių su eurų maišais gal ir eis, bet balsuos, kad reikia išparduoti Tėvynę. Asmeniškai grybauskaitei - iškelta iniciatyva ir ją remiantys 320000 lietuvių neprimeta savo valios, referendumo metu Lietuvos piliečiai arba pritaria iškeltai iniciatyvai arba ne.

Pasidomekite       2014-06-19 15:07

kas istiko brolius latvius,gal praeis noras pardavineti zeme…Zeme-amzinas turtas,NIEKADA nenupigsiantis,o Pasauly trukstant derlingos zemes maistui auginti-korporaciju grobstomas.Zeme ir kalba -laidas Lietuvai islikti.Valdzios pasikeis,o atsakomybe uz tai ka dabar darome liks amziams.

pastebejimas       2014-06-19 15:07

dzerzinskietis “taigi/marta/je je/conspiracy/vizitor” instruktuojanciam leitenantui liepus siandien vadinasi “jo jo” arba “polytines korupcijos pavyzdys”. Rytoj jau turbut vel keis slapyvardi. Leninine bolsevikine konspiracija, skant, shke…

praeiviui       2014-06-19 15:04

ar tik naivus ir niekuo nesidomintis esate, ar pasamdytas skleisti komentaruose koncervbolsevikine demagogija?

praeivis        2014-06-19 14:14

eičiau į referendumą, jei jis būtų ne už konstitucijos naikinimą, o už šio nevykusio seimo pirmalaikį paleidimą... nes prisiveisė jame visokių perekšlių, kurios siūlo naikint konstituciją - valstybingumo pagrindą, kartu su visu konstituciniu teismu. O to norėti gali tik tautos priešai.

Aciu,gerbiamas Stancikai !       2014-06-19 13:53

Pavyko isgirsti LR laida vakar del Referendumo.Ir vel aktyviai pries kovoja Gentvilas.Na,suprasti ji galima,jei,kaip viesai sake Puteikis-Gentvilas investavo i zeme.Juk nieks Puteikio zodziu nepaneige.Tikriausiai daug yra spekuliacijai susipirkusiu,kurie atliekamu pinigu ir informacijos turejo.Jie ir itaka turi ir ja naudojasi dabar.Yra ta zemgrobyste labai isplitus pasauly ir tegu neaiskina demagogiju,kad Lietuvoj nuo Geguzes 1 nieks nesigviesia pirkti.Nesigviesia,kol neaisku kokie bus Referendumo rezultatai…O skambine i laida zmones is Kazlu Rudoe jau pasakojo,kad zeme is vokiecio nuomojasi,Kaip tai galejo ivykti-ar tas vokietis pirko zeme,kai buvo istatymais negalima ?O gal pernuomoja ?Neatpirksit zemes,lietuviai,nes nesat ir nebusit konkurencingi su europieciais ir milionieriais rusais,kurie Maltoj nusipirks ES pilietybe… O del Stanciko minimo paskutinio referendumo-tikra tiesa-kas dar surinks 300 000 parasu ?

O, dėkui Stancikai        2014-06-19 11:28

vaje, kaip gerai !!
tereikia referendūmo ir gyvensim KAIP ŠVEICARIJOJ.

taigi nereikia mums nei stambiausių pasaulio bankų, nei aukštai išvystyto kapitalizmo!!!
tereikia tik referenDŪMO!!! Ir tokios tieSOS, Ir visos kitos šalys žiūrės į mus su begaliniu pavydu.
Vat kaip.
Stancikas auksčiausio lygio teisininkas. Rimtai:) Jis puikiai išmano revoliucijos dėsnius ir klasių kovą ir tikrai mokės neblogiu už Leniną su Trockiu išvest liaudį iš aklavietės į šviesų rytojų. Uraaa!!!

polytinės korupcijos pavyzdys       2014-06-19 11:03

įdomu tai, kad ?menininkų” akcijoj prie Prezidentūros kalbėjęs Romualdas Povilaitis iš Kauno Žemės ūkio un., taip ieškantis tiesos, pats yra iš Zuoko Liberalų ir Centro sąjungos partijos…...

įdomu tai, kad jo partietis MELIANAS ORGANIZAVO MERGAITĖS PAĖMIMĄ SU ANTITERORISTINE BRIGADA iškart po to, kai Prezidentė griežtai uždraudė nenaudot prievartos prieš mergaitę. Ir “opercija buvo atlikta Prezidentei išvykus į JT. .....

įdomu tai, kad Zuoko partietis Dainius Pūras (vėliau infiltr. į Lib sąj.)  su savo geriausiu draugu Slušniu (kaip pats Slušnys gyrėsi) sumąstė strategiją. O Žiopienė paties Puro skirta.. ....

įdomu tai, kad Melianas buvo Zuoko rinkiminės kampanijos vadovas, nors Zuokas vaidino atsiskyrimą nuo Libcentristų, įkūręs antrą partiją TAIP, o po rinkimų vėl susijungė. ....

įdomu tai, kad Zuoko Rubikonui Prezidentė trukdo monopolizuot ir biokurą..... nes Rubikonas lupa paskutinę skūrą nuo gyventojų ir toliau… pasivadinęs kitais vardais…

įdomu tai, kad FNTT berniuką Giržadą, dviem melo detektoriais patvirtinus melą,  atleido libcentristas Palaitis, o Zuokas kaltina Prezidentę “telefonų teise”. ...

įdomu tai, kad save atsileidęs Vitalijus Gailius stojo su Zuoku prieš Prezidentę. Dar įdomiau tai, kad GAilius pats vakar ir šiandien, per TV interviu su juo, stojo ginti neaiškių Zuoko sandėrių su mafijozu, Maskvoj uždarytu kalėjiman dėl turto prievartavimo ir kyšių—Vadim KASTUJEVU, Lietuvos futbolo klubo sąvininku, kuriam Zuoko merija išnuomavo 90 metų Antakalnio futbolo aikštę, kurią  “kažkas” sumanė apstatyti brangiais namais, nors pagal sutartį turėjo būti sutvarkyta futbolo aikštė. ....

taip kad daug klausimų kyla, tad ponai “menininkai” gal gi ne ton aikštėn renkatės ir ne tiems asmenims klausimus uždavinėjate? a? Gal rinkitės prie Zuoko merijos ar prie liberalcentristų būstinės su savo Garliava, kurią taip gudriai nukreipėte prieš mūsų demokratiškai išrinktą prezidentę? a?

nuomone       2014-06-19 9:53

tai pagal Grybauskaite Sveicarijoje visi jau isprievartauti.Jus laiko visiskais idiotais,apklausom jus galit isreiksti nuomone,kaip ji sako.O kiek idiotu tiki tokiais kliedesiais,parode rinkimai.Lietuviai jau pasidare cioplesni uz girtus indenus

blogai       2014-06-19 7:40

kad per 24metus tautos,beveik neliko,yra zombiai apdurninti valdzios,paklusnus konservai,vykdantis vado valia ir tinginiai,kurie sako ,kad nuo manes nieko nepriklauso,tik bumba prie kompo,tad po 20m.Lietuvos jau nebus,o gaila,mano nuomone

medikas       2014-06-19 7:34

pagal komuniste, net ir i rinkimus neverta eiti- jie patys padarys pseudo apklausas ir patys pasiskirstys kedes. Jai su galva viskas gerai?

Kaip teisingai viskas parašyta       2014-06-19 6:58

Daugiau ir nebepridursi.

Rekomenduojame

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Žingsnis ES federalizacijos link

Kastytis Braziulis. Karo metu privalai pasirinkti vieną pusę ir ginti ją iš visų jėgų, nes jei esi per vidurį, tai esi Skudurėlis ir tiek

Kairiosios organizacijos ragina verslą boikotuoti Twitter

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Tyrimas rodo: vakcinų pažeidimai 40 kartų blogesni nei buvo tvirtinama

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kanadoje katalikų ir ortodoksų dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais

Ar liberalizmas yra nuodėmė, ir jei taip, tai kokia nuodėmė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.