Demokratija ir valdymas

Dalius Stancikas. Pareiga

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gruodžio 28 d. 19:33

49     

    

Dalius Stancikas. Pareiga

Žurnalas „Miškai“

Kai tik prabyli apie emigracijos (valstybės nykimo) stabdymą, paprastai išgirsti pašaipūnišką atsaką: „Ką, siūlai sienas uždaryti? Pasaulis neišvengiamai globalėja ir nieko čia jau nebesustabdysi.“

Skamba lyg kapituliacija.

„Lietuvos jaunimas labiau Europos nei savos valstybės piliečiai“, – varpais muša Lietuvos jaunimo organizacijos. „Nesąmonė, – atsikerta liberalai. – Kam priešinat Lietuvą ir Europą? Juk tai vienas ir tas pats.“ 

Skamba taip, lyg jau nebeturėtume valstybės.

Bet ar iš tiesų galime ką nors padaryti? Žinoma. Tik pirmiausia turėtume mąstyti ne apie tai, kaip susigrąžinti jau išvykusius (absoliuti dauguma jų jau nebegrįš), bet apie dar nepabėgusius (vidutiniškai per dieną iš Lietuvos išvyksta 120 žmonių).

Ir su likusiais kalbėtis visai atvirai: nei dabar, nei artimiausiu metu Lietuva nepasieks tokio gyvenimo lygio kaip Anglija ar Vokietija, tad ką toliau darom – visi išsivaikštom, kiekvienas ieškodamas asmeninio gėrio ar bendromis jėgomis bandom pakilti? 

Klauskime tėvų ir mokytojų, kusinančių jaunimą kuo greičiau sprukti iš šitos beviltiškos skylės: kas pasirūpins jūsų senatve, kas uždirbs pensijas, kieno mokesčiais bus mokama už gydymą, kas jus gins? Atvirai klauskime ir jaunimo, kuris jau nuo progimnazijos suolo čia savęs nebemato: kaip atsilyginsit tėvams, mokytojams, visiems Lietuvos piliečiams, kurie jums auginti, jūsų išsimokslinimui skyrė tiek jėgų ir lėšų (specialistai sako, kad žmogų užauginti vien valstybei kainuoja apie 60 tūkst. eurų)?

Tačiau tokiam atviram pokalbiui Tautą gali pakviesti tik tokia valdžia, kuri nebijo Tautos nuomonės, nebijo referendumų, apklausų, kaip kad nebijota Sąjūdžio laikais, nors tuomet šalia stovėjo okupaciniai tankai. Valdžia, kuri, verždama kitiems diržus, tuo pat metu nesistato sau namų, o jų uošvienės neprivatizuoja bažnyčių...

Skelbiant nepriklausomybę nebijota susiveržti diržų, nes būta kilnesnių tikslų nei praturtėjimas.

Dabar taip pat reikalinga vienijanti idėja, tikslas, bendra viltis, dėl kurios norėtųsi aukotis, pakentėti, neišvažiuoti.

Prieš trisdešimt metų toks tikslas buvo laisvė ir tautiškumo išsaugojimas. O kas dabar, kai laisvių daugiau nei pareigų, kai esi labiau europietis nei lietuvis (pagal okupacinių laikų dainą tai skambėtų taip: mano adresas – visa Europos Sąjunga)?..

Gal mus galėtų suvienyti žaliosios Lietuvos idėja? Žalia spalva mus suburia tautinėje vėliavoje, sporto aikštėse, pasauliui prisistatome kaip žalia valstybė. Tad kodėl tai neįgyvendinus realybėje: Lietuva – žaliausia, ekologiškiausia Europos valstybė? Juk turime tam puikių duomenų – neišsemiamus gero požeminio vandens šaltinius (tai daug svarbiau už naftą ir auksą – šiuo metu pasaulyje milijardas žmonių kenčia nuo vandens trūkumo), žalias girias, taigi ir švarų orą (90 nuošimčių žmonių kenčia nuo užteršto oro), nuostabiai žalią kraštovaizdį ir daug ekologiškai dirbančių ūkių. 

Nuo taršos dūstančiame pasaulyje (ekonomikos stebuklų šalyse nuo žalingos aplinkos kasmet miršta 6 mln. žmonių) Lietuva yra puiki šalis ilgam ir sveikam gyvenimui, svarbu tik to tūkstantmečiais išsaugoto palikimo nesugadinti trumpalaikės naudos projektais – atominėmis elektrinėmis ar hidrauliniais uolienų ardymais. Mes pykome, kai pernai JAV prezidentas didžiausia pasaulio problema skelbė ne Rusiją, o visuotinį atšilimą, nors kaip tik šiame kontekste galime viltingai pasižiūrėti į savo valstybės ateitį: Lietuva bus ne ekonomikos, bet žaliasis stebuklas. 

Baigėsi ne tik XX amžius. Neišvengiamai baigiasi ir naftos bei dujų amžius. Tai suprasdami galėtume būti tarp pažangos lyderių, milijardus eurų skiriančių ne į istoriją grimztantiems energetiniams projektams, bet žaliajai ateičiai – saulės energijai, elektromobiliams, nanotechnologijoms (mažų dydžių inžinerijai).

Mes negalime gauti tokių algų kaip Vakarų Europoje, bet mes dar galime išsaugoti kitokį kraštovaizdį nei Vakaruose, kur turtingiausi „privatizuoja“ įspūdingiausius vaizdus, kur ežerų, upių, jūrų pakrantės aptvertos privačiomis tvoromis. Mes dar galim sukurti tokią valstybę, kur kaimynas nuo kaimyno neatsiriboja aukštomis tvoromis (Rusijos premjeras savo vilą nuo piliečių slepia už šešių metrų aukščio tvoros), kur turtingas individas svarbiau už bendruomenę. Todėl bandymus suprivatizuoti visiems priklausantį kraštovaizdį turėtume vertinti itin griežtai – ne tik kaip aplinkosauginį pažeidimą, bet ir kaip viešas patyčias iš skurdesniųjų. Tokios patyčios ypač žeidžia esant didelei turtingųjų ir vargšų atskirčiai (pajamų nelygybė Lietuvoje yra viena didžiausių ES).

Mes nesame tokie turtingi kaip žmonės Vakaruose, bet Lietuvoje nėra teroristinių žudynių, čia galime ramiai švęsti šv. Kalėdas, laikytis kitų krikščioniškos Europos tradicijų, nykstančių Vakaruose su kiekviena emigrantų banga (Vakarų Europoje ne tik masiškai uždaromos ir griaunamos krikščioniškos bažnyčios; per pastaruosius 30 metų Prancūzijoje pastatyta daugiau mečečių ir musulmoniškų jaunimo namų nei katalikų bažnyčių per visą XX amžių).

Mes negalime mokėti tokių algų mokytojams kaip Vakaruose, bet galime jiems suteikti daugiau teisių ir orumo. Dabar, deja, ir Lietuvoje plinta ta pati vakarietiška begalinių vaiko teisių bacila, naikinanti mokytojo teises ir vaiko pareigas. Deja, nei valstybės, nei savivaldybės institucijos neužstojo garsaus Lietuvos pedagogo, vienos iš geriausių Lietuvos gimnazijų įkūrėjo ir ilgamečio vadovo B. Burgio, kai šį viešai dorojo mokyklos taisykles pažeidusios moksleivės tėvai. Tai, kad iš mokyklos pasitraukė ne prasižengusi moksleivė, bet principingas pedagogas, yra visos valstybės pralaimėjimas, nes tai reiškia tik viena: mūsų švietimo sistema ugdo ne atsakingą pilietį, bet savanaudį individą, ir tokia bendruomenė neturi ateities.

Stipri šeima, stipri bendruomenė nuo mažens ugdo savo piliečių pareigos jausmą. Lietuva, norėdama išlikti valstybe, o ne Europos provincija, turėtų įteisinti labai aiškią jaunuolių pareigą: tik atidirbęs savo šaliai už jam išauginti, išmokslinti skirtas lėšas jaunuolis įgyja teisę vykti gyventi svetur. Ir tai nebūtų jaunuolio laisvių suvaržymas – tai būtų atsakingo žmogaus, atsakingos bendruomenės ugdymas.

Valdžia turėtų labai atvirai kalbėti ir kitu svarbiu klausimu: išsukinėdami savo vaikus nuo karinės prievolės tėvai naikina jų pareigos jausmą rūpintis savo šeima, ginti ją nuo galimų negandų. Taip pirmiausia daroma žala pačiam jaunuoliui, jo artimiesiems.

Kaip sako prof. V. Radžvilas, sotus ir saugus gyvenimas yra kiekvieno gyvūno tikslas. Jei laikome save aukštesnės kilmės būtybėmis, tai išsikelkime ir aukštesnius tikslus, kurie neišvengiamai siejasi su pareigos jausmu savo šeimai, bendruomenei, valstybei – tam ypatingam ryšiui tarp mirusių, gyvųjų ir dar negimusių.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> Benjaminai        2016-12-28 14:06

Turgenevas: „russkij narod - naibolšij i nainaglejšij vrun vo vsiom svete“;
Gorkis: „naivažneisėju primietoju udači russkogo naroda jest jevo sadistskaja žestokost“;
Šmeliovas: „ruskij narod nenavidet svobodu, on obožajet rabstvo, on liubit cepi na svojich rukach i nogach, on v liuboj moment gotov ugnetat vsech i vsia“.

Tarabilda       2016-12-28 11:58

Paranoja.

to Vladui        2016-12-28 8:39

Šiais laikais meteorologai numato vėjo krypti bent pusdieniui į priekį ar daugiau. O vėjas dažnai pastovia kryptimi pučia net ir po kelias dienas iš eilės. Jie žino ką daro. Ne šiaip sau stato prie Vilniaus, o ne prie Minsko.

Vladui       2016-12-27 23:11

Tai baisiai čia papasakojot. Bet kas, jei vėjas pasisuks į kitą pusę, ką?

Vladas       2016-12-27 21:06

tai kad kai Astravo elektrinėje netyčia ar tyčia pradės atsukinėti avarinius vožtuvus ir išleidinėti į atmosferą radioaktyvius garus (aišku pučiant vėjui į Vilniaus, ne į Minsko pusę), kai Lietuvoje vaikai, o paskui ir suaugę ims masiškai sirgti leukemija, Lietuva ištuštės pe keletą metų. Ar keletą mėnesių.

Algimantas       2016-12-27 13:54

Autorių reikia išgirsti bei įsisąmoninti, dar ir Maironį prisiminti:

Mylėk,lietuvi tą brangią žemę,
Kame nuo amžių tėvai gyveno
Čia tavo kūnas sau maistą semia,
Čia grynai dvasiai tiek sveiko peno!

    Mylėk jos kalbą, senovės būdą,
Jos girių kvapą, žaliąsias pievas;
Į jos dirvonus pasėjęs grūdą,
Žinai, jog vaisių palaimins Dievas.

    Mylėk prabočių kapus garbingus,
Kur amžiais ilsis tėvynės sūnūs!
Mylėk tuos amžius vardais garsingus,
Kurie išugdė tautos galiūnus!

Dzeikas       2016-12-27 13:46

Tarabildai:
“va” nera katalikas, nei apsimetineja juo.
Jis net ne ateistas.Jis - bedievis.Arba kaip rusai sako “bogoborets”, Dievo priesas. Su tokiais nediskutuojama , o stengiamasi neuzkabint ir niekaip nebendraut. Savo piktyje kada nors uzdus.

elektro skydinės naujienos       2016-12-27 12:50

buvęs VSD vado pavaduotojas Darius Jurgelevičius nuo sausio 2 d. taps LRT televizijos laidos „Kas ir kodėl?“ vedėju

 

nemeskit tėvynę, badu numirkite       2016-12-27 0:28

komunistai jūsų lavonus savo šunims sušers.
(ne visi komunistai pedofilai ir žmogėdros - kiti ir su šunimis dalinasi)

to va Tarabilda       2016-12-26 23:20

Tamstos kalba tave išduoda, kad nesi katalikas, o apsimetinėji.

Burgis       2016-12-26 19:57

Ačiū Jums už teisingą poziciją!

tarabildai -va.       2016-12-26 19:28

todėl kad pirmoj eilėj sėdinti grybė kelis kartus per dieną  su mamontavu siūlo isivaikint .todėl kad juodaskvernių kalbos ir darbai kaip diena ir naktis skiriasi .jei kalbos nuo darbų nesiskirtų ar būtų pabėgę milijonas nesant karui ? ar pats myli kad kaltini kitus nemylint? ar juodaskverniai puolė gelbėt tikėjimo brolių sirijoj.

Man tai tas pats,bet       2016-12-26 19:22

mesti Tėvynę visiems laikams yra išdavystė.

Benjaminas       2016-12-26 19:14

  Kas pasakyta, pasakyta teisingai, bet yra kas ir nepasakyta, kaip pvz. tai, kad negalima ugdyti patriotiškumo nemokant tikros, nesuklastotos Lietuvos valstybės istorijos, negalima dirbtinai gražinti ar net meluoti apie tuos Lietuvos istorijos periodus, kuriais girtis nevertėtų, negalima pavirst ukrainiečiais, kurie teigia, kad net Juodąją jūrą jų protėviai didieji ūkrai rankomis iškasė. Melas, koks tobulas jis bebūtų, ilgai negyvena. Dabar Lietuvoje rusofobija tapusi beveik valstybės politika ir tai nėra gerai. Taip Rusijoje visada buvo stiprios imperinės tendencijos, gal todėl ji dižiausia pasaulio valstybė, bet, mano nuomone, dabar ji kovoja už išlikimą ir mums nereikia būti tuo asilu, kūris stengiasi įspirti bent sergantį liūtą (“kad ir asilo pažintų nagą”). Rusija dabar ginasi visais frontais, kur tik gali, mūsų propagandas teigia atvirkščiai, - pula… . Ar būtų buvę geriau, jei Kryme dabar stovėtų JAV karinė bazė, manau ne ir mes jau būtume negalėje išsirinkti jau kiek kitokius nei iki šiol vyriausybę ir Seimą. Vėl mano nuomonė, - su rusais reikia gyventi, kaimyniškai, komunizmas nebuvo rusų išradimas, nuo jo kentėjo ir nukentėjo ir gal dar daugiau patys rusai. Juk suomių likimas panašus, bet jie rado būdą sugyventi ir ne tik sugyventi, bet ir turėti didelės naudos iš savo kaimynų rusų. Reikia prisiminti tuos laikus, kai didesnioji Rusijos dalis vadinosi lietuviškąja Rusija (LDK), tai žinoma niekada negrįš, bet sentimentai yra abejose pusėse ir nereikia tai užmiršti. Agresyvioji rusofobija tapusi kai kurių Lietuvos politikų pragyvenimo būdu nieko gero Lietuvai duoti negali, o ji deja klęsti.

Tarabilda to "va."       2016-12-26 19:05

O ką tau blogo “juodaskverniai” pasakė? Ar nemokė mylėt savo artimą, nežudyt, nevogt, nepaleistuvaut, gerbt savo tėvą ir motiną. Ir kodėl tik pirmoj eilėj sėdintiems, o ne visiems, taigi ir tau, kuris mylėt neišmokai?

va .       2016-12-26 18:49

va kad juodaskverniai tokius pamokslus skaitytų arkikatedroj pirmoj eilėj sėdintiems.

Arvydas       2016-12-26 18:01

Svarbu maziau pliurpti o geriau kazka daryti nors ir mazais zingsneliais.

Arvydas       2016-12-26 17:56

Reikia kazkaip vienytis , bendrai kurti ateiti.

Pradžioje        2016-12-26 14:37

buvo Žodis = mintis = įdėja. Lietuva serga. Lietuvos visuomenei reikia daktaro. Senių jau niekas nepakeis. Ateitis - kudikiai. Užtat baisiai reikia protingo-patariančio Žodžio Motinoms, darželinukų ir pradinukų Pedagogams.

Tarabilda to domest       2016-12-26 13:30

Tiksliai pasakyta.Giliai, ramiai ir aiškiai. Idėja, kurią būtina išskleisti per visą plotą.

Daugiau       2016-12-26 13:09

tokių straipsnių.

domest       2016-12-26 13:00

Viena didžiausių neoliberalizmo pergalių yra tai, kad daug kas pasaulyje tiki, esą neoliberali globalizacija yra vienintelė, jokios alternatyvos neturinti gyvensenos forma. Tokių įtikėjusiųjų ypač daug Lietuvoje, kadangi neoliberalūs propagandistai dėl visų dabarties nelaimių kaltina sovietinę praeitį, o demografinį šalies nykimą stojiškai vaizduoja kaip liūdną, bet natūralų, kone gamtinį faktą, panašiai kaip medžių lapų kritimas rudenį. Tragiška aplinkybė ta, kad dabartinė lietuvių sąmonė neįstengia ar nesistengia laisvės atsieti nuo neoliberalizmo, ir tai kelia grėsmę pačiai tautos egzistencijai.

Dzeikas       2016-12-26 12:52

Algirdui:
Kol kas “lietuviska kultura” asocijuojasi su nepotizmu ir svogerizmu, zema darbo kultura, izulumu pries silpnesni ir uodegavimu pries stipruji, patyciomis is ieskanciu tiesos.
Jus siulote tai issaugoti, kad atsispirti pries “anglosaksiska kultura”?
O jus matete taja “anglosaksiska”? Ar matete tai, ka jums parode?

Dzeikas       2016-12-26 12:46

12:04
Taip issaugos. safari turtuoliams vaidmenyje.Vazines kaip i afrika aborigenu gasdinti. Nors i paciu aborigenu gyvenima nesikis. Lietuva jau dabar panaseja i tokia. Uzvaziuok i kaima rajoniniu keliuku ziema net smeliu nepabarstytu, plikas ledas. Sustoji kaime.Is trobesiu lenda skarmaluotos zmogystos, ziuri ar nepabersi ko palesti.

Tarabilda       2016-12-26 12:35

Pritariu Marginalui. Totalinis sekimas ir privataus gyvenimo siaurinimas iki sunaikinimo valstybės mastu mus daro eksperimentiniais triušiais. Žmonės praranda laisvės skonį burnoj ir tapatybę. Jie ima bijoti sakyti, ką galvoja. taip naikinama bet kokia nuoširdi žmogiška komunikacija, nes bet koks ištartas žodis ar liudijimas gali atsisukti prieš jį patį. Taip sutrupinama bendruomenė, išardomi socialiniai bendrystės ryšiai.
Pats pirmasis uždavinys valstybei atsitiesti ir stotis yra žmogaus išlaisvinimas iš totalios persekiojimo konstrukcijos, kuri buvo suręsta neva kovojant su terorizmu. Vadinasi, terorizmas laimėjo, jei patys ėmėme griauti savo bendruomeninius valstybės pagrindus, atimdami iš žmonių laisvę.

Labai reikia       2016-12-26 12:11

visokeriopos vienybės.Visi įsivaizduoja,kad materiali vienybė išgelbės.Tačiau be kultūros prasideda pavydas.Čia nuo mažų dienų reikia pradėti didelę kalbą su vaikais apie tai,kas yra laimė?Kas kalbės,kaip kalbės ir kiek vaikai galės kalbėti…

>Straipsnio...       2016-12-26 12:07

Nacionalizmas ir demokratija,kuri remiasi krikščioniškomis priedermėmis.Taip norisi Jus papildyti…Vien nacionalizmas neišgelbės.Nes džiunglėse mažų šalių nacionalistus užpuola didžiulių šalių nacionalistai.

Straipsnio autoriui ir visiems kitiems       2016-12-26 12:04

Istorijos praktikos patikrinta šventa tiesa: MAŽA TAUTĄ ISTORIJOS EIGOJE GALI IŠSAUGOTI TIK JOS NACIONALIZMAS.

Pensininke       2016-12-26 11:53

Visa valstybes valdymo sistema reikejo pradeti nuo reformu TEISESAUGOS institucijose, kuriuose sedi “NELIECIAMIEJI”, o ju vadovai susodinti “ne prie ko” siulymu.  Matomai ir si valdzia labai orientuojasi i Grybauskaites nuomone.
O reiketu seime stiprios kontroles nelieciamuju nariams, kurie nera pasodine ne vieno vagies.

Algirdas       2016-12-26 11:46

Straipsnio autorius, kažkodėl nieko nepaminėjo apie prisirišimo prie lietuviškos kultūros reikšmę emigracijos stabdymui. Jeigu mūsų jaunimui ne taytinė lietuviška, bet masiška anglosaksiška kultūra yra vertybė, tai argi tokiu atveju, galima tikėtis, kad toks jaunimas neišvažinės po pasaulį, į ten, kur darbdaviai žymiai didesnius atlyginimus moka?! Juk mylime Lietuvą pirmiausia todėl, kad čia vyrauja lietuviška kultūra.

Nepasirašysiu        2016-12-26 11:25

Ši straipsnis neblogas, bet man svarbesnes kitu religijų laisvės. Perskaiciu galima pagalvoti, kad krikščionys Lietuvoje persekiojami.

ketus       2016-12-26 10:39

trūksta bendrystės jausmo, solidarumo, nesijaučiam tauta, esam kaip traukinių stotyje susitikę atsitiktiniai žmonės.

Marginalas       2016-12-26 4:45

Įdomu, kaip totalinėje elektroninėje asmens kontrolėje su privatumo naikinimu, bankiniu terorizmu bei diktavimu, kaip privaloma gyventi, kas yra šeima ir kokiu atveju iš vergo turi būti atimami vaikai (po to perduodami “sėkmingoms” sodomitų poroms), kaip čia Autorius įsigudrina įžiūrėti, neva “laisvių daugiau nei pareigų”???
Pasibaisėtina orientacijos tikrovėje stoka nuvertina publikacijos teiginius iki nulio, ypač kliedesius apie nežinia kurias politines jėgas, kurios mestų iššūkį ES įstatymų viršenybei ir imtų naikinti nesulaikomai augančias privačias zonas palei ežerus ir pakrantes, kada net apie tai, jog asmens laisvės apribojimas EP direktyba 2006/24/EC neva buvo “laikinas”, visi jau seniai pamiršo, kaip pamiršta ir apie tai, kas apskritai yra asmens laisvė.
Įdomu, kad norintieji “gero gyvenimo” veržiasi būtent į pačias purviniausias šėtonizmo irštvas užuot traukdami kad ir į Siriją triuškinti al-Asadą su jo maskoliškais pagalbininkais. Taigi baisu jau net ne tai, kad išvažiuoja, bet kur išvažiuoja.
Tokius straipsnius Autorius turėjo publikuoti prieš Lietuvai stojant į ES. “Trupučiuką” pavėlavo. Libija buvo nepalyginti turitingesnė nei Lietuva, o apie teritoriją net kalbėti neverta. Vis tiek sutriuškino ją pažangieji Vakarų demokratai į šabloninį skurdą, vos tik Kadafis sumanė leisti Afrikos valiutą, dengiamą Libijos auksu. O juk Libija net nebuvo jokios ES narė!
PS Ar Autorius supranta, kad “nanotechnologijos” - tai kada į jo kraują įvarys mikroskopines mašinėles, kurios kurs jo organizme tolesnį bioroboto valdymą iš www (666) tinklo?

Algimantas Končius       2016-12-26 2:18

Nelauki Tėvyne šviesios ateities, kol sovietiniai prokurorai ir jų mokiniai generalinėj prokuratūroi sėdės. Kol jiems “otkatais” dalintis rūpės, tol nė vienas valstybę išvogęs valdininkas nesėdės.

Tarabilda       2016-12-26 0:15

Gana silpnai šįkart Stancijas parašė. Žalios Lietuvos idėja tų, kurie išvažiuoja srauto nesumažins. O kol kas mes kai kuriais parametrais esam bjauriau apsiteršę už daugelį ES šalių. Kad ir mūsų upės ar Kuršių marios, visos hidro elektrinės yra pūvančios dumblynės, miškai iškertami skutamuoju kirtimu. Kely iki ekologiškos ekonomikos tektų susirungti su globalistinėm Briuselio proteguojamom monopolijom ir instrukcijom valgyti plastmasę ir celofaną vietoj kadagio dūme rūkyto kinziuko su raugtu agurkėliu ir naminukės stikliuku. Jei valstiečiai už tradicinį Lietuvos kaimą, privalėtų pagrūmoti pirštu Verygai, kad prieš tradiciją kardo nekeltų, o įsiklausytų į tradicijos išmintį.

Užž       2016-12-26 0:00

Už laisvę išvykti ir negrįšti

okupacijos pasekmės       2016-12-25 23:20

buvusieji sėdi teisingume, valstybės finansuose, energetikoje, strateginėse įmonėse (uoste, geležinkeliuose) ir viską daro, ką Maskva liepia.
be totalinės liustracijos tik blogyn bus: didės emigracija, atskirtis, savižudybės ir t.t.
bet tarybukai pizdukėliai ginsis visomis jėgomis su okupantų rusų pagalba.

Reikia nacionalinės       2016-12-25 23:05

diskusijos ir suvažiavimo.Nes kitaip tikrai Lietuva liks tik simbolinė.

Iš kur paimti       2016-12-25 23:04

dideles algas?iš tų kelių oligarchų?Naivu tikėtis,kad tik verslas gali išgelbėti.Parazitavimo biurokratijoje išgyvendinimas,jų simažinimas perpusę ,tai būtų pirmas žingsnis.Ir pagarba verslui.

Būtų smagu Lietuvoje,jei       2016-12-25 23:02

gyventų daug žmonių,būtų tirštai žmonių,kaip Lenkijoje.Kai nuvažiuoji,tai keista,kad ten daug žmonių.Jau čia tur būt niekas nepadės.nes Europa be moralės,ji tiesiog vagia žmones.Kažkas turi labai pasikeisti Europoje.

Valdžia        2016-12-25 22:47

gali kalbėti ką nori, bet tai nepadės. Visi gi mato, kaip veikia prokuratūra ir teismai. Jei auksiniai šaukštai būtų tapę precedentu, tai gal ir galėtume kažkokio stebuklo tikėtis. O dabar gi J.Olekas ramiai sėdės Seime dar vieną kadenciją. Kur kitur be Rusijos ir jos buvusių kolonijų tai įmanoma? Kuo laikote jaunuolius, tikėdamiesi jų aukos tokiai valstybei ir jos valdžiai?

pareiga....       2016-12-25 22:42

kai koks pizdukėlis biurokratas ar teisingumo atstovas - gobšus, apsivogęs, apsimelavęs, ištvirkėlis (stribo mentaliteto) reikalauja sau pagarbos (mat jis - valstybei atstovauja!!) ir primena pareigą - tai tik belieka dingti iš tokios kgbistinės-rusiškos-putinistinės šalies….

Po šių rinkimų       2016-12-25 22:04

mūsų savivaldybė pasipildė dar daugiau biurokratų patarėjų.

Armija ir karinė prievolė       2016-12-25 22:03

turi būti saugios mūsų jaunuoliams.ten vaikai negauna med.pagalbos?Mirė vienas.Ir ten turi būti pagarba.

StasysG---> "Daliui"       2016-12-25 21:49

O kur jaunimo PAREIGA?

Daliui       2016-12-25 21:15

Siūlymas jaunimui atidirbti už savo auginimą ir lavinimą- tai balzamas bekuriantiems policinę- KGB-istinę valstybę. Karinė prievolė tokia, kokia dabar yra, taip pat nieko verta- žaidimai auksiniais šaukštais nedidina patriotizmo.
Kai teisėjai prisimins, kad jie turi būti ne tik nepriklausomi, bet ir klausyti įstatymų, kai biurokratai taps žmonių tarnais, o ne kankintojais- neišvarysi jaunimo emigracijon…

ruta       2016-12-25 20:20

Taip ,  Lietuvos valdzia gali moketi tukstantinius atlyginimus TIK saviems , gerus darbus -partijos biciuliams , ar saviems, niekur nesugebantiems isidarbinti be partijos stogo , strukturiniai fondai - ministru mamoms , giminaiciams , ar tiersiog ‘geriems’ zmonems , kurie paskui atsega otkatus ..Kas trecia moteris ir kas ketvirtas vyras skursta , bet negaila Seimo nariams po 700 euru kanceliarinem , butinai naujos auto , nemokamas guvenimas Seimo viesbutyje , jooo, tem vargsams politikams butinai reikia uzlipti Tautai ant sprando su visom nomenklaturinem privilegijom ..
Nebunant karui , Lietuva neteko milijono savo pilieciu , pagrinde jaunimas , nes jie nori gyventi DABAR, ne po mirties dziaugtis rojumi ..Negali buti patriotiskumas priverstinis arba deklaratyvus !Darbais ,solidarumu su Tauta politikai dar gali / o gal ir per velu /irodyti , suteikti motivacija jaunimui , o ne demagogija , ar ‘rusai puola’ .

StasysG       2016-12-25 20:00

Ačiū autoriui Stancikui. Geras straipsnis.——-Kad ir toks priminimas: “Skelbiant nepriklausomybę nebijota susiveržti diržų, nes būta kilnesnių tikslų nei praturtėjimas”.

teisingumo nemini...       2016-12-25 19:46

kai teisingumas pedofilų-kgbistų rankose, kai negali rasti teisybės, kai negali turėti savo verslo - pasmaugs mokesčiais, kai nėra JOKIŲ VILČIŲ kgbistinėje valstybėje - kodėl to nemini?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.