Dalius Stancikas. Pagalbos šauksmas

Tiesos.lt siūlo   2014 m. spalio 23 d. 17:18

60     

    

Dalius Stancikas. Pagalbos šauksmas

Bernardinai.lt

Sekmadienį Žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas Romualdas Povilaitis man atsiuntė Laimutės ir Vytauto Kedžių pagalbos prašymą. Tų pačių Kedžių, kurių anūkė prieš pustrečių metų klykianti ir besispardanti buvo išnešta iš gimtų namų kojomis į priekį. Tiesa, prieš tai iš savo namų be jokios būtinybės buvo išmesti ir patys seneliai: močiutė išnešta basomis, užverstu sijonu ir taip nuvežta į nuovadą, o senelis kelių žaliūkų išvilktas už rankų. Tą mergaitės gelbėjimo nuo ją auginusių senelių operaciją įvykdė valstybė, pasitelkusi 150 ginkluotų ir smurtaujančių policininkų (pati Prezidentė pripažino, kad Garliavoje panaudota neadekvati jėga). Nuo to laiko seneliai Kedžiai anūkės nebematė.

Kas rašoma L. ir V. Kedžių „prašyme dėl skubios pagalbos“ „2014 m. spalio 14 d. per apklausą, kuri buvo vykdoma Kauno apskrities policijos komisariate nuotoliniu būdu, vaizdo konferencijos metu, pirmą kartą po dvejų su puse metų pamatėme savo anūkę. Ikiteisminio tyrimo pareigūnų esame įspėti neatskleisti apklausos duomenų, todėl anūkės pasakojimo atskleisti negalime. Tačiau pamatę savo anūkę ir jos emocinę būklę esame priversti kreiptis į visus asmenis Lietuvos Respublikoje, galinčius sureaguoti į mūsų pagalbos prašymą. Pranešame, kad 2014 m. spalio 14 d., mūsų įsitikinimu, anūkės psichologinė ir psichinė būklė yra kritiška. Mūsų nuomone, mergaitė nesiorientuoja aplinkoje, beveik visą laiką verkė, kūkčiojo ir buvo neadekvati. Mes auginome savo anūkę ne vienerius metus ir gerai žinome jos gebėjimus, kalbos rišlumą, emocinę būklę, loginį mąstymą. Todėl labai prašome Jūsų inicijuoti mūsų anūkės D. Kedytės skubų sveikatos patikrinimą.“

Manau, kad visi, gavę šį pagalbos šauksmą, jaučiasi taip pat beviltiškai, kaip ir aš – niekas netiki, kad šioje baisioje istorijoje gali pagelbėti Kedžių anūkei ar bent jau gali sužinoti tiesą dėl jos sveikatos.

Moralinis lakmuso popierėlis: kaip į Kedžių pagalbos prašymą sureaguos mūsų garsieji psichiatrai D. Pūras, Z. Slušnys, Vaiko teisių kontrolierė E. Žiobienė, prieš kelis metus tvirtinę, kad svarbiausia yra vaiko sveikata, todėl negalima traumuoti mergaitės verčiant bylose ją kalbėti apie „dėdės Ū sysalus“? Ar ne dėl šio šauksmo tuomet visi teisėjų sprendimai buvo priimti šiurkščiausiai pažeidžiant Vaiko teisių konvenciją ir esminį teisingumo principą – neišklausius vaiko, esminio liudininko?

Prisiminkim. Pradžioje Kėdainių teisėjas V. Kondratjevas, užbėgdamas pagrindinei pedofilijos bylos baigčiai už akių, nurodė skubiai perduoti mergaitę jos biologinei motinai, kuri anksčiau buvo vaiko atsisakiusi. Mergaitės nuomonės teismas neišklausė, nes neva nenorėjo psichologiškai jo traumuoti. „Įvykdžius Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą, mažametė, kaip liudytoja ir nukentėjusioji baudžiamojoje byloje, yra perduota biologinei motinai, prieš kurią nustatyta tvarka ji davė parodymus. Dabartinė visiška mergaitės izoliacija po jos prievartinio perdavimo biologinei motinai sudaro visas sąlygas mergaitės psichologiniam gniuždymui bei poveikiui, galimai siekiant parodymų pakeitimo pedofilijos byloje“, – tuomet viešai įspėjo signatarai, garsūs teisininkai, mūsų Konstitucijos kūrėjai K. Motieka, N. Rasimas ir Z. Šličytė ir dar keli žmogaus teisių gynėjai. Kaip matom dabar, deja, jie buvo itin įžvalgūs.


Toliau – pedofilijos byla. Pirmą kartą Lietuvos (o gal ir viso demokratinio pasaulio) istorijoje teisėjai be pagrindinių liudininkų išteisina mirusį įtariamąjį (paslaptingai balutėje „nuskendusį“ A. Ūsą) ir apkaltina savo dukters tvirkinimu kitą mirusįjį (mergaitės tėvą D. Kedį, ne mažiau paslaptingai „paspringusį savo skrandžio turiniu“ – su sulaužyta koja ir praskelta kaukole). Pagrindinė bylos liudininkė mergaitė ir vėl neapklausta, nes teisėjai vėl nenori, kad pasakojimai apie „dėdės Ū sysalus“ ją psichologiškai traumuotų. Maža to – be visų trijų pagrindinių liudininkų bylą ištyręs teisėjas A. Cininas (neseniai paaukštintas pareigose) skelbia kategorišką išvadą: mergaitė neturėjo jokios kitos seksualinės patirties, išskyrus tėvo filmavimus. Stebėtinai drąsi išvada – juk byloje jai grįsti nėra jokių tiesioginių įrodymų.

Atkreipkim dėmesį: mergaitę išplėšus iš gimtų namų ir iš ją auginusių senelių, manipuliavimas vaiko sveikata nesibaigė, tik viskas apsivertė priešinga linkme. Anksčiau buvo bandoma viešai įtikinti, kad mergaitė savo gimtuose namuose jaučiasi blogai, yra psichiškai žlugdoma (tą mūsų keli didieji psichiatrai diagnozavo per atstumą – net nenuvykę į namus ir nepakalbėję su pačia mergaite), o dabar, pasitelkus atsirinktus žurnalistus, buvo bandoma įteigti priešingai: kokia mergaitė laiminga dieną naktį saugoma kaukėtų sargybinių. Stebuklingu mergaitės persikūnijimu iš pelenės į princesę mus bandyta įtikinti net pirmąją smurto dieną Garliavoje: iš gimtų namų užlaužtom kojom nešama, visų akyse klykianti ir besispardanti mergaitė po kelių akimirkų advokato G. Černiausko vaizdo kameroje „nurimsta“, po to tą patį vakarą į naujus mergaitės namus visuomenės įtikinimui vežamos dvi specialiai atrinktos Seimo narės, turinčios tik vienodą išankstinę nuomonę. Nes kitokios nuomonės liudininkai gali traumuoti vaiką... Toliau per kruopščiai parinktas žiniasklaidos priemones, turėjusias taip pat vienodą išankstinę nuomonę („Lietuvos rytą“ ir LNK), retkarčiais rodomi nežinia kieno kurti filmukai apie uždengtu veidu linksmą mergaitę, o specialiai atrinkti keli žurnalistai retsykiais paseka pasakas apie mažosios mergaitės imbierais ir blynais kvepiančią, meile ir jaukių namų šiluma persunktą laimę be draugų, žaislų, ją užauginusių artimųjų, nelaisvėje, tarp kaukėtų sargybinių, kurią (o varge!) taip šiurkščiai paneigia nesusiderinusi jos mama, slapta nuo apsaugos, psichiatrų ir advokatų paskleisdama per internetą: dukrelė labai kankinasi, kenčia tarp uždarų sienų, yra labai išvarginta, jai nuolat skauda galvą, pilvą, todėl būtina ją skubiai išvežti į užsienį. Nors oficialios institucijos (VRM ir Vaiko teisių tarnyba) viešai neigia mergaitės sveikatos pablogėjimą, bet mama su dukra vis tiek išvežamos svetur. Vaiko sveikatos labui…

Ir dabar štai po pustrečių metų senelių šauksmas – lyg patvirtinimas ano slapto internetinio pranešimo.

Iš kur seneliai žino apie blogą anūkės būklę – juk po tos lemtingos 2012 m. gegužės 17-osios visi jų daugkartiniai prašymai pamatyti anūkę buvo atmesti, nes tokie susitikimai, anot tų pačių psichiatrų ir advokatų, ir toliau žalotų jos sveikatą?

Ogi žino iš ikiteisminio tyrimo, kuriame jie patys yra kaltinami savo anūkės… tvirkinimu. Suprask, tai jie išmokė vaiką meluoti apie „dėdės Ū sysalus“. O kadangi šiame tyrime mergaitė jau duoda parodymus, tai reiškia, kad ji vis dėlto gali teisėsaugai kalbėti apie savo tvirkinimą, kad tai nekenkia jos sveikatai. Ir kad mūsų garsiųjų psichiatrų ir mergaitės mamos vieši pažadai, jog nuo šiol vaikas nebus traumuojamas, nebus kalbinamas šia tema ir per porą metų viską pamirš, išgis, buvo tik blefas siekiant vaiką atimti iš vienos pusės ir perduoti kitai. Vadinasi, mūsų Konstitucijos kūrėjų perspėjimai, kad „visiška mergaitės izoliacija po jos prievartinio perdavimo biologinei motinai sudaro visas sąlygas mergaitės psichologiniam gniuždymui bei poveikiui“, buvo visiškai tikslūs.

Ar iš viso to neseka, kad teisėjai nuo pat pradžių šioje dramoje priiminėjo tokius keistus sprendimus, lyg dengdami, papildydami vienas kitą, nes iš anksto žinojo jos atomazgą: jokios pedofilijos nebuvo, nužudytas teisėjas apšmeižtas, o vaiką susitarę seksualiai tvirkino jo artimieji (tėvas, teta, seneliai, dar, regis, kaimynė) – genialūs aktoriai, vėliau dėl įtikinamumo dar užmušę keletą niekuo dėtų asmenų – mergaitės mamos seserį ir teisėją? Kaip sakydavo sovietmečiu: yra tokia nuomonė, o jūsų reikalas ją pagrįsti – nesvarbu, kokiom priemonėm…

Deja, po tiek laiko pareiškus įtarimus seniesiems Kedžiams vaizdas tik toks: kažkam žūtbūt reikia pateisinti labai silpnai grįstą (liaudyje sakoma – baltais siūlais siūtą) teisėjo A. Cinino išvadą, kad mergaitės iš šalies tikrai tikrai niekas niekas netvirkino. Tik tėvas. Na, gal dar teta. Kadangi tėvas negyvas, jo nuteisti negalima, o teta, buvusi nepriekaištinga teisėja, su vaiku pasitraukė į užsienį, kadangi kitos valstybės teisėsaugą velti į šią bylą bijoma, tai beliko tik apkaltinti senelius – areštuoti jų turtą ir pradėti prieš juos bylą. Ir šįkart, kaip suprantu, mūsų psichiatrijai ir teisėsaugai nekyla abejonių, kad vaikas gali būti paveiktas, primokytas suinteresuotų asmenų (pavyzdžiui, tam, kad atkeršytų arba prisiteistų Kedžių turtą sau kaip kompensaciją – juk L. Stankūnaitės advokatas, tas, kuris tikrai tikrai nenešė klykiančio vaiko, pareikalavo milijoninės kompensacijos). Nes tai atitinka išankstinę jų versiją, tegu ir su kai kuriais fantastiniais elementais ir daugybe keblių klausimų.

Vienas iš jų man ypač neduoda ramybės: kodėl visoje šioje bylų istorijoje Temidė patikėjo keliais, tegul ir autoritetingais psichiatrais, kurie per atstumą diagnozavo, kad Garliavos pedofilija išgalvota, kad Kedžių anūkės sąlygos namuose nežmoniškos, o ne tais šimtais Klonio gatvės gynėjų, geraširdžių, nesavanaudžių žmonių, tarp kurių daug išprususių intelektualų, buvusių disidentų ar net kunigų, savo akimis, savo ausimis tiesiogiai įvertinusių vaiko būklę ir teigiančių priešingai – Kedžių anūkė gimtuose namuose buvo sveikas, žvalus, kūrybingas, mylintis ir mylimas vaikas. Tai, beje, patvirtina ir Kauno rajono Vaiko teisių specialistų išvados. Kodėl tie potencialūs liudininkai šiandien Garliavos bylose yra ne liudininkai, o teisiamieji, kaltinami už savo geranoriškumą, už tai, kad neliko abejingi pagalbos šauksmui?

Prieš ir po Garliavos šturmo Prezidentė nuolat kartojo, kad šioje itin rezonansinėje byloje svarbiausia yra vaikas – jo sveikata, jo gerovė. Deja, Prezidentė niekaip nesureagavo į anksčiau pateiktas absoliučiai priešingas mergaitės sveikatos versijas – tuomet, kai L. Stankūnaitė skelbė visuomenei, kad jos dukrelė labai kankinasi, yra labai išvarginta, o valstybės institucijos tai neigė. Kas tuomet melavo? Kaip buvo iš tiesų?

Rinkimai baigėsi, Prezidentei nebereikia vaikytis visų rinkėjų balsų, tad gal ji dabar išgirs Kedžių senelių pagalbos šauksmą: anūkės psichologinė ir psichinė būklė yra kritiška?

Tai svarbu būtų ne tik „dėl vienos mergaitės“, kaip dažnai prikiša siūlantys pamiršti šią baisią dramą. Tai svarbu dėl pasitikėjimo savo valstybe, jos institucijomis, jos teisingumu ir žmoniškumu. Šie dalykai turėtų ypač rūpėti valstybės vadovui. Ir mums visiems.   

Bernardinai.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

StasysG---->(StasiuiG 2014-10-23 15:49)       2014-10-25 8:39

Norite pasakyti, kad Seimo narys P Urbšys prieš N Venckienę, nes balsavo UŽ rezoliuciją “suimti”? O pvz konservatorius Paulius Saudargas-PRIEŠ? Ką gi, manau, kad seimūnui P Urbšiui pats laikas čia paaiškinti skaityutojams, padarė jis klaidą ar ne. Juo labiau, kad dabar vyksta didelis sujudimas dėl pedofilijos ir Kauno teismo sprendimo išplėšti Venckienę iš JAV.

na, negali        2014-10-24 13:32

du milijonai nuolat budėti ant devintos bangos. Žmonės turi prigimtinę teisę gyventi paprastą, neįmantrų gyvenimą, ne visi yra kovotojo prigimties.

Garliavos tragedija siaubinga.  Visų  akyse buvo sutrypta   tradicinė  gan konservatyvi Kedžių šeima. Sakyčiau, archetipinė šeima. Tokių čia nebereikia.

jeigu       2014-10-24 10:55

šioje valstybėje gyventų laisvi žmonės, ne su vergų mentalitetu, ne atsidavę materijai ir nutolę nuo žmogiškumo, mergaitės saugoti, ginti, už jos šeimą kovoti būtų stoję du milijonai. Tačiau šiais medžiaginiais laikais, kuomet, jei man šiuo metu neskauda, tai ir gerai, negali pasitikėti net tuo, ką vadini draugu.

pagarba       2014-10-24 9:37

Pagarba ir padėka autoriui. O Tiesos valanda išmuš. Meldžiu Dievo. Ir kad tik sulauktų tos Tiesos valandos seneliai, kad suspėtų  apsikabinti su anūkėle.

Gerbiama Anike       2014-10-24 7:53

Šviesiausios,skaisčiausios,moralios,vedančios į šviesų rytojų tik socdemai į Europą,konservatoriai į Rusiją ir liberalai į Ameriką, čia kaip pagak Krilovo pasakėčią “А воз и ныне там” Iš šio trikampio ar išbris Lietuva aš nežinau, bet norisi tikėti

Aciu gerb. D.Stancikui uz protingas mintis        2014-10-24 2:41

ir drasa. Tai mylntis Lietuva Pilietis, labai tinkamas i Prezidento posta.

Visa laimė       2014-10-23 23:47

kad violetinių fanatikų mažai, nors jie ir triukšmingi.

teisingos mintys       2014-10-23 23:01

taiklus straipsnis, apima bejegyste, grauzatis. “...mūsų garsiųjų psichiatrų ir mergaitės mamos vieši pažadai, jog nuo šiol vaikas nebus traumuojamas, nebus kalbinamas šia tema ir per porą metų viską pamirš, išgis, buvo tik blefas siekiant vaiką atimti iš vienos pusės ir perduoti kitai.”

Norisi pasakyti       2014-10-23 19:22

keletą geranoriškos kritikos žodžių Venckienei ir Kedžiams.Žinoma,jie,kaip teisėjų giminė,kitaip ir nemanė,tik kad tiesą padės rasti teismai ,policininkai ir prokurorai.Ir labai apsigavo,nes patys ėjo fariziejiškais keliais.Nors dabar,kai laukia tarptautiniai teismai ir procedūros,pirma nueikit ir gerai pasimelskit į bažnyčią ar širdyje.Tikėkit,turėkit tikėjimą nors “garstyčios grūdelio” dydžio. O tada jau eikit į tuos teismus.Eis kaip per sviestą.Ir teisėjams reikia tikėti.

Taigi,       2014-10-23 18:31

perskaicius visa informacija apie apie begle Venckiene, kukciojancia mergaite ir senelius, paziurejus i ju graziai uzlaikoma nama, mane uzgrauze sazine - ka gi as veikiu portaluose, taip niekingai rasinedamas komentarus pries siuos zmones?! O juk Venckiene nepabego, bet buvo priversta apsaugoti sunu nuo galimu kankinimu, todel isvyko is nesaugios, nors ir labai mylimos Tevynes. Va ir dabar, teismas nusprende suimti, bet kaltinimai tokie absurdiski. Suprantu, mano chebra bijo isryskinimu, todel nepraso ekstradicijos… Jei nepatrigubins atlyginimo uz komentaru rasyma, pereisiu i Vencku-Kedziu uztarytoju stovykla- jie juk tikrai vos ne sventi zmones. O mano bichas Cernius, tai , cholera jasna, dabar jau kitoje byloje, avarijoje zuvusi keleivi bando padaryti vairuotoju. Su tokiais advokatais Lietuva smunka i didziausia melagiu aferistu duobe ir as kita karta jauciuosi nejaukiai, atidirbinedamas litukus. Taigi, svarstau galimybe- apsisviesti ar ne. Jei siandien-ryt-poryt nepatrigubins honoraru, pasikeisiu,misversiu kaili, kaip propesorius ir uztrauksiu nauja giesme, broliai…

visa laika buvo 240 policininku,       2014-10-23 18:22

tad klausimas - is kur tik 150?  Ar yra tikslesne informacija, ar ja kas nors keicia? Visuomene neleidzia ramiai miegoti pedofilams ir ju dengejams. kaip ilgai istvers sita sutve, gyvendama drebanciu kailiu. Kaip laikosi Aidas, isgrustas i Baltarusija ir kodel? Apsaugojimui? Kazin ar baltarusiai jau surinko zinias apie ,,diplomato” pomegius ir kokia spalva dabar nudazyti jo plaukai? Reikalaukime, kad butu paskelbtas tas, kuris nusprende sunaikintipedofilo Gotlibo archyva, nes is jo gijos veda i LR Seima? Kalbama, kad, galimai,  arsiausiai uz sunaikinima pasisake liberastas E.Masiulis. Galimai ir cia yra tos gijos…

Taigi       2014-10-23 18:02

Kodėl aš taip elgiuosi, gal kad esu menko protelio? Taigi, taigi, taigi…

to Valdžia negina       2014-10-23 16:02

Jei valdžia negina savo tautos, tai reiškia ji eina su tais, kurie grasina Tautai. Tai kodėl manote, kad ji nedirba Rusijai? O kodėl tada tą valdžią reikia ginti? Gal geriau gintis nuo tokios valdžios, tada apsiginsime ir nuo kitokių priešų.

Valdžia negina       2014-10-23 15:21

savo tautos.Kodėl tauta turi ginti valdžią nuo rusų?

> StasysG        2014-10-23 14:49

Tarp “saziningiems” intelektualams, kaip rasote, priskiriamo Urbsio pasirinkima peskaitykite:
Seimas nutarė naikinti parlamentarės N. Venckienės imunitetą
2013/04/09Comments Off
Seimas nutarė panaikinti parlamentarės, „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę.
Kaip balsavo konkretūs parlamentarai, galite pamatyti čia (“Už” – atimti teisinę neliečiamybę):
SEIMO REZOLIUCIJOS “DEL SUTIKIMO LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARE NERINGA VENCKIENE PATRAUKTI BAUDZIAMOJON ATSAKOMYBEN, AR KITAIP SUVARZYTI JOS LAISVE” PROJEKTAS (Nr. XIIP-409); PRIEMIMAS.
UZ (80):  Adomėnas Mantas, Aleknaitė Abramikienė Vilija, Andriukaitis Vytenis Povilas, Anušauskas Arvydas, Auštrevičius Petras, Ažubalis Audronius, Balsys Linas, Baltraitienė Virginija, Bastys Mindaugas, Bernatonis Juozas, Bilotaitė Agnė, Bradauskas Bronius, Čigriejienė Vida Marija, Dagys Rimantas Jonas, Degutienė Irena, Dudėnas Arūnas, Gailius Viltalijus, Gentvilas Eugenijus, Glaveckas Kęstutis, Grybauskas Kazys, Jankauskas Donatas, Jonyla Edmundas, Jovaiša Sergejus, Juknevičienė Rasa, Juodka Benediktas, Juozapaitis Vytautas, Kašėta Algis, Kazlavickas Liutauras, Kirkilas Gediminas, Kreivys Dainius, Kubilius Andrius, Kuodytė dalia, Kuzminskas Kazimieras, Leiputytė Orinta, Masiulis Eligijus, Masiulis Kęstutis, Matulas Antanas, Mazuronis Andrius, Mikolaitis Gintautas, Miškinienė Kristina, Mockus Arvydas, Nesteckis Antanas, Olekas Juozas, Palionis Andrius, Paulauskas Artūras, Pauža Bronius, Povilionienė Marija Aušrinė, Petrauskienė Milda, Petrošius Darius, Petrulis Domas, Popovienė Raminta, Požela Juras, Purvaneckienė Giedrė, Razma Jurgis, Sabatauskas Julius, Salamakinas Algimantas, Saulis Vytautas, Simulik Valerijus, Sinkevičius Rimantas, Sysas Algirdas, Skardžius Artūras, Starkevičius Kazys, Steponavičius Gintaras, Strelčiūnas Algis, Stundys Valentinas, Šablinskas Eduardas, Šalaševičiūtė Rimantė, Šedbaras Stasys, Šiaulienė Irena, Šimašius Remigijus, Teišerskytė Dalia, Urbšys Povilas, Vareikis Egidijus, Vėsaitė Birutė, Vidžiūnas Arvydas, Zeltinis Aleksandras, Zingeris Emanuelis, Žakaris Edvardas, Žeimys Pranas, Žilinskas Rokas.
PRIES(23): Ačas Remigijus, Baškienė Rima, Dmitrij Sergej, Dmitrijeva Larisa, Filipovičienė Vilija, Gylys Povilas, Jedinskij Zbignev, Kondrotas Jonas, Kravčionok Vanda, Kupčinskas Rytas, Kvetkovskij Juzef, Matulevičius Vytautas Antanas, Narkevič Jaroslav, Patackas Algirdas Vaclovas, Puteikis Naglis, Sargūnas Ričardas, Saudargas Paulius, Stancikienė Aurelija, Ursul Sergej, Uspaskich Viktor, Varkala Jonas, Vasiliauskas Valdas, Zasčiurinskas Mečislovas.
SUSILAIKE (15): Bartkevičius Kęstutis, Bukauskas Valentinas, Čimbaras Petras, Dumbrava Algimantas, Mackevič Michail, Markauskas Raimundas, Narkevičius Petras, Paliukas Raimundas, Pitrėnienė Audronė, Rozova Irina, Talmont Leonard, Tamašunienė Rita, Ulickas Darius, Valiukevičiūtė Ona, Žvikienė Zita.

Duotas nurodymas       2014-10-23 14:31

šios medžiagos neviešinti.Visi portalai tyli.Turim visi eiti ir komentaruose viešinti.Ką ir darau.

Taigi       2014-10-23 13:52

Kodėl aš taip elgiuosi, gal kad esu menko protelio.  Seimūnai ir kiti visuomenėje žinomi asmenys suklaidino mane. Ir pakurstė. Labai blogai, kai tokie asmenys, kaip aš, silpnesnio protavimo, pasiduoda savanaudiškam interesui. Melo kojos trumpos, o mano ilgesnės, dar jums parodysiu iš kur jos dygsta. O visokie profesoriai ir čia rašinėjantys jakimavičiai su diedukais man ne autoritetai. Laipsnius
gavę sovietmečiu. Aš tai dabar laipsnius gaunu su politruku kožną vakara. Po to su tam tikra gyventoju dalimi tenka pagiriotis. Blogai…

,,Ragana sudeginta"       2014-10-23 13:48

Taip vadinosi Rimantes Salaseviciutes interviu berods Respublikoje.Kodel neuzdavus jai tu paciu klausimu dabar ?Ir dar-kur dingo video ir uzrasai (irodymai) ankstesneje ,kitoje pedofilijos byloje ?

Keliuotis rašo,kad       2014-10-23 13:27

neišaiškintas nusikaltimas kartojasi.Reiškia,pedofilai jau vėl norėtų lėbauti,bet jų pastangas apsunkina neabejingi žmonės.Todėl ir spaudžia.Dar priklijavo Neringai dešimt kaltinimų,nes visi suprato,kad kitaip jos neišduos.O gal valdžia susiprato,tai sukūrė begalę kaltinimų,kad viskas atsidurtų tarptautiniuose teismuose.Valdžia nori atsikratyti pedofilų?

ruta       2014-10-23 13:27

Visos, valstybes instituciju galios buvo pajungtos , kad tikra tiesa apie pedofilus butu nuslepta , taip jau buvo Latvijos pedofilijos skandale , kur dalyvavo auksti valdzios pareigunai . Kai pedofilai buna tik eiliniai subjektai , juos Lietuvoje greitai nuteisia ir ikalina , tuo ir skiriasi Lietuvos butaforine demokratija nuo vakaru demokratijos , kur neturi reiksmes nei tavo milijonai , nei pareigos .O selektyvi tiesa , teisesauga , jau buvo / ir dabar yra / komunistinio -KGB rezimo okupuotu valstybiu teritorijose , kur ‘blatas’ pazintys , pareigos, buvo ir yra stebuklinga lazdele atidaranti duris visur .
Sunku , o dabar matau , kad ir neimanoma , be liustracijos sukurti demokratine Valstybe , kur VISU teises bus vienodos .Istatymai po truputi’ isplaunami’ , kad kuo maziau teisiu liktu eiliniam pilieciui , visuomenei , kad politine nomenklatura Lietuvoje , baigusi partskolas , marksizmo leninizmo citadeles , uolus kolaborantai ir sovietinio kruvino rezimo funkcionieriai ir toliau statytu ta pati raudona , kruvina represini monstra , tik pakeite lozungus ir savo raudonas skuras -ta pati panele , tik kita suknele ...

keista,        2014-10-23 13:25

Ar girdėjote, kad kur nors seneliai būtų apkaltinti anūkės ar anūko tvirkinimu? Seneliai lyg skaito anūkams pasakas…

Banga       2014-10-23 12:31

Čia kvepia provokacija. Pedofilai provokuoja senukus. Pedofilija Lietuvoje la-bai galinga.Gramzdina toliau Kedžius, kad sužlugdytų visai. Kas rašo tokius scenarijus? Teismai, pedofilai, valdantieji. Kas čia slepiama ir maišo atvirkštinę košę.  Pedofilai išteisinti toliau “gūbija ” Lietuvą. Tyčiojasi iš  žmonių.

Raigerdas Taigizai       2014-10-23 12:16

Taigizai, tai tu rašai, kad tu gersi su Gazpromo pedofilais? Ir kiek jų ten yra? Ar didelė kompanija? Ar visi tilpsit į vieną restoraną? Ar tkes užsisakyti visą Lietuvos viešbutį?

Brinkazis       2014-10-23 11:50

“Rinkimai baigėsi, Prezidentei nebereikia vaikytis visų rinkėjų balsų, tad gal ji dabar išgirs Kedžių senelių pagalbos šauksmą”.
Jei ir išgirs, tai bus dar vienas: “ar Lietuvoje nėra kitų problemų?”. Internete buvo filmukas apie JE-jos vizitą Lemonte 2012 m. gegužės 18 dieną, ten viena panelė sako, kad kažkas turi įrašytus Prezidentės pokalbius, kurių paviešinimu jai buvo pagrasinta, kai tik ji viešai pasakė, kad Deimantės byloje turi būti užtikrintos vaiko teisės.

Taigi       2014-10-23 11:46

Kur tau rinkimų bokotas bus, kai visi taip nori patekti prie lovio. Surengti Lietuvoje visuotinį rinkimų boikotą - tai tas pats, kas nuskristi į mėnulį.

Gerbiamai Pensininkei del rinkimu       2014-10-23 11:38

Boikoto rinkimams nebus,bet laukiam Lietuvos Saraso partijos.

Taigi       2014-10-23 11:13

Gazpromo pedofilai man dosniai sumokėjo.
Šiandien gersiu - visus vaišinu !!

Taigi       2014-10-23 11:02

Labai blogai, kai tokie asmenys - seimūnai ir kiti visuomenėje žinomi asmenys, kurie tam tikrai daliai gyventojų yra autoritetas, - turi labai neigiamą įtaką silpnesnio protavimo žmonėms, vietoje to, kad jų daugiau nebevestų klaidingu keliu, nebeklaidintų, tai savo veikla, žodžiu dar juos pakursto. Jeigu tokių asmenų nebūtų, tai daug greičiau būtų nusibaigęs violetinis sektantizmas. Kodėl jie taip elgiasi: vieni dėl to, kad iš tikrųjų patys yra menko protelio, nors ir kai kurie iš jų profesoriai, dažniausiai laipsnius gavę sovietiniais laikais, kiti iš savanaudiško intereso, kitiems, matyt, jau nedrąsu prisipažinti, kad Garliavos šeimyna juos išdūrė, tai toliau tęsia tą cirką, nors violetiniam melui vis tik kada nors ateis galas. Melo kojos trumpos, per ilgai jau tas violetinis melas, šmeižtas klestėjo.

Jei cia taip elgiamasi       2014-10-23 10:52

galima isivaizduoti kodel tyli nusikallteliu ,,dedziu” skriausti vaikai is vaiku namu…Kur galima pamatyti siandienos Drasos Kelio partjos spaudos konferencijos irasa ?Vaiko teises buvo siaubingai pazeistos,kaip pasislykstejo nespeje mergytes aplankyti specialistai is uzsienio,planave ja aplankyti berods ta pacia diena,kai ja pagrobe.

Raigerdas Taigizui        2014-10-23 10:47

Klausyk Taigizai, kiek dabar čia tų klonų prisidarei? Ar jau išsidvejinai? Kas čia su tavimi dedasi? O gal jau išsitrejinai? Užėjo šizofrenijos priepuolis? Keista, bet tu jau prieš Kremlių pradėjai rašyti. Tai, gal ir prieš Putiną pradėsi varyti propagandą?

Taigi to 9:28       2014-10-23 10:38

Taigių vis daugėja, ateis laikas, kai visi taigiais pasirašinės smile

Pensininke       2014-10-23 10:10

geriausias atsakas valdziazmogiams butu visu rinkimu boikotas, nes visu lygiu valdziose klesti nebaudziama ( tik parodomoji) mafijine sistema. Laudziai plaunamos smegenys del valziazmogiu nepagristo praturtejimo, o realiai nieko nesodina. Kur sriubenai, kievisai, zuokai,vamzdziai, valdovu rumai ir kt. Savivaldybiu lygyje vyksta miestu aiksciu “rekonstrukcijos”, kai joms reikia tik ukiskesnio ir pigesnio remonto. Tokiu “rekonstrukciju” joks auditas nesutikrins amziais, nes bus milijardais zemiu,smelio, zvyro perkasta, sukasta.Taigi ir ES kvaila, nes leidzia pinigus utopiniams projektams, mat ES negaili pinigu ir savo asmeninems kisenems-algoms.

Kritikas Pikčiurna -> Taigi. 2014-10-23 9       2014-10-23 9:13

Dabar supratau, kodėl taip uoliai viršvalandžius dirbi. Parsidavei, babkių reikia… Ar ne per pigiai parsiduoti? Juk babkės jėga!

Kritikas Pikčiurna       2014-10-23 9:07

P.S.
Girdėjau, kad valdžią išrado konservatoriai, o žirkles - liberalai. Apie socialdemokratus valdžios klausimu mažai girdėjau. Kai kas sako, kad jie rūpinasi sąžine…
Apie “Tvarką ir teisingumą” bei “Darbo partiją” tegaliu pasakyti, kad jie rūpinasi tuo, ko nėra…

Anikė       2014-10-23 9:03

Chuntos atranka,kad dabar naikins Pakso partiją,nes ji pavojinga Vilniaus mero rinkimuose.Šviesiausios,skaisčiausios,moralios,vedančios į šviesų rytojų tik socdemai,konservatoriai ir liberalai?Kiek jau partijų nukeliavo į istoriją?
Naikinti,vogti,meluoti per porą dešimtmečių tranai išmoko.
Gerai,kad dar yra dorų tautiečių,kuriems rūpi Lietuvos ir jos žmonių likimai.

Taigi       2014-10-23 9:00

... Taigi, aš irgi netikiu. Bet gal patikėsiu…

Taigi       2014-10-23 8:43

“Aš iš proto išsikrausčiaaau”......sako Karlsono ir Mažylio namų tvarkytoja.

D. Sstancikai       2014-10-23 8:40

Jūs rašote: - ” Manau, kad visi, gavę šį pagalbos šauksmą, jaučiasi taip pat beviltiškai, kaip ir aš – niekas netiki, kad šioje baisioje istorijoje gali pagelbėti Kedžių anūkei ar bent jau gali sužinoti tiesą dėl jos sveikatos”.
  Taigi, aš irgi netikiu. Bet gal patikėsiu, jeigu per artimiausius merų  ir savivaldybių tarybos narių rinkimus nebus išrinktas nė vienas kandidatas palaikantis pedofiliją. Per sekančius rinkimus kandidatų į seimą nebus išrinktas nė vienas kandidatas iš palaikančių pedofiliją partijų narių. Nors pagal įstatiminę bazę Grybauskaitė jau negalės kandidatuoti trečiai kadencijai (duok Dieve, kad taip būtų), o renkat nauja Lietuvos prezidentą nepatektų į prezidentinį sostą nė viena išgama palaikanti pedfiliją, pidarastiją ir kitas niekšybes. Tada gal ir patikėsiu. Bet, manau, praeis dar ne vienas dešimtmetis, kaip ir dabar prie lovio vis tos pačios gaujos.

Taigi.       2014-10-23 8:38

Atsiprašau.Man reikia gyventi.Viskas brangsta.Babkių reikia.

Taigi       2014-10-23 8:35

Gėda pelėda, kas mamę mėgdzioja. Gal aš išprotėjau???

Taigi       2014-10-23 8:33

Kas cia darosi, cia ne as rasau

Taigi       2014-10-23 8:33

Patys jus visi durniai.

Taigi       2014-10-23 8:32

Laikas keisti beretes į balaklavus ir griauti tas Kremliaus sienas.

StasysG       2014-10-23 8:30

Ačiū. 1)Čia straipsnio vinis: “Tą mergaitės gelbėjimo nuo ją auginusių senelių operaciją įvykdė valstybė, pasitelkusi 150 ginkluotų ir smurtaujančių policininkų (pati Prezidentė pripažino, kad Garliavoje panaudota neadekvati jėga).”.——Bet. VALSTYBĖ parašyti maža. Kol Autorius ir kiti sąžiningi intelektualai (Patackas, jakimavičius, Rubavičius, Puteikis, Urbšys ir tt) nepateiks visuomenei dokumentų kopijas apie tai, kaip buvo suplanuotas smurtas, pavardes tų “planuotojų” ir nekartos to kasdien, tol visuomenė susirūpinimas savo valstybės teisingumu vis labaiu blės.———2)Na o tikėjimas, kad “Prezidentei nebereikia vaikytis visų rinkėjų balsų, tad gal ji dabar išgirs Kedžių senelių pagalbos šauksmą”, neturi pagrindo: prezidentė yra spaudžiama įvairiausių biurokratinių struktūrų ir asmenų, kurie nori nuslėpti faktus, kad buvo ir yra pedofilijos klanas. Prezidentė praregės tik tada, kai bus suteikta jai galinga parama iš kitos pusės.

"Taigiui" prasidėjo darbo valandos.       2014-10-23 8:28

Apie devintą pradeda,apie dešimtą vakaro baigia.Daugiau jo neverta reitinguoti.Pasiūlymas laikyti nulinį jo reitingą ir jo neskaityti.

Mums ir nereikia       2014-10-23 8:26

nieko perdaug daryti.Tik pasimelsti.Valdžioje pedofilinę gaują sutvarkys kiti esantys valdžioje.Kai susipeša vagys,atsiranda avys.Yra valdžioje tokių,kurie viską žino,tuo bjaurisi ir atėjus metui sutvarkys visus pedofilijos režisierius.Valdžia tarpusavyje susitvarkys.Matot,kad tai vyksta pamažu jau dabar.Kratos ,suėmimai…prieis ir iki socdemų bei konservatorių.Stebėkim…Laikas mūsų sąjungininkas.

Taigi       2014-10-23 8:17

Mūsų aukščiausioji valdžia gyvena už storos sienos…Ji nebepajėgi nieko suvokti, jie gyvena savo sapnuose ar aiškinimuose, kuriuos girdi iš išprotėjusių instruktorių. Jokios taisyklės, egzistuojančios proto nepraradusiose valstybėse, Lietuvos valdžiai netinka. Rafinuotas mergaitės kankinimas, neleidžiant jai net pasimatyti su seneliais, lieka už mūsų didingos valdžios sienos. Ta siena, kuria nuo tautos ir jos bėdų apsistatė valdžia ir nomenklatūra, beveik tokio pat storio, kaip Kremliaus siena.

Kodėl taip nutilo delfi šia tema?       2014-10-23 8:16

Patys sau įrodinėja,kad buvo kitaip.O tauta tyli ir jais netiki.Jie atrodo apgailėtinai.

Kritikas Pikčiurna       2014-10-23 8:10

Ir vėl labai teisingas ir nuoširdus straipsnis, bet ir vėl pilnas naivios vilties, kad šioje ašarų pakalnėje, kokia tapo Lietuva, valdžioje atsiras pakankamai sveikų jėgų, kurios pakeis šį pūvantį pasaulį. Ši viltis yra panaši į religingų žmonių tikėjimą, kad įvyks stebuklas, Dievas nusileis iš Dangaus aukštumų ir, kaip aprašyta Šventame rašte, nubaus kaltuosius žaibais ir ugnimi, kaip tai padarė Sodomoje ir Gomoroje…
Deja, ugnis, žaibai ar kitos panašios jėgos tėra šio materialaus iškrypusio pasaulio reiškiniai ir tikrasis stebuklas tegali įvykti tiktai mūsų sielose, sielose tų, kurie dar jas turi. Ar tas stebuklas nėra paprasčiausiais supratimas, ką alegorijos kalba norėjo pasakyti Švento rašto autoriai - ateina laikas ugniai ir žaibams…
Bet galiu nuraminti tuos, kurie išsigando - to neįvyks, nes ne tik Dievas stebi, kas vyksta, mus stebi ir VSD, STT, FNTT, VMI, Vaiko teisių bei kitokios tarnybos, kaip ir elitinės saugos tarnybos… Ir su viskuo sutinka! Deimantė ir mes - visiškai saugūs! Kaip gražu.
Rožinę uždangą su Prezidentės portretu laimingų vaikučių apsuptyje!
Juk visi sutinka, ir vieni dėl to sielojasi, kiti - džiaugiasi, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė uzurpavo visas valdžios galias ir visi kiti yra tik tampomi už siūlų...
Tai negi mes nebe turime žirklių? Galima užsisakyti ir parsisiųsti internetu…

Nuojauta,kad       2014-10-23 8:01

galų galiausiai teisiamųjų suole vis tiek sėdės tikrieji pedofilai,kurie pasislėpė už Pūro Europos vaikų teisių kažkokio ten pirmininko posto.“Nieko nėra paslėpta,kas nebus atidengta ir ką šnibždėjote į ausį,bus šaukiama nuo stogų...”(pagal Matą).Sužinosime ir kas šio spektaklio režisierius.Tikslią pavardę ir pavardes.Taip parašyta Raštuose.O tai visada pildosi.

Partijos riejasi       2014-10-23 7:57

kaip hienos dėl ES pinigų.Viskas tol,kol bus apkvailinta tremtinių karta.Šildymo našta užkraunama keletui žmonių,kurie turi dotuoti ir dotavo jau šią komunistinę valdžią.Vėl išimtys,vėl pažymos ir kombinacijos.

Anikė       2014-10-23 7:56

Per nusenusią ir iškrypėlišką Europą žengia 21 amžius su patrankų šūviais, žudynėmis,gamtos niokiojimu,susidorojimu su padoriais žmonėmis…Nepakaltinami ir neįgalūs “mūsų tarnai” iššvaistė visuomenės turtą,įklampino valstybę skolose ir beprotiškuose projektuose.Garliavos mergaitės tragedija Tautai buvo galimybė
grįžti prie tikrų vertybių,TIE-SOS ir teisingumo.Gegužės 17 pogromas prieš taikius žmones - chuntos pergalė prieš kitaip manančius.Jėga ir smurtas panaudoti,kad įvarytų žmonėms baimę.Kaip pavadinti Prezidentę ir kitus,leidusius
šitaip tyčiotis iš akivaizdžių faktų?Tik tušti plepalai,atsirašinėjimai,savo galių demonstracija.Kažkada džiaugiausi,kad neteko patirti to,ką tremtyje patyrė artimieji.Man baisu ir gėda gyventi prievartos,tyčiojimosi iš savų žmonių Melo
karalystėje.Dieve,neleisk sunaikinti Lietuvos,suteik stiprybės nekaltiesiems kankiniams,kuriuos sistema naikina matant mums visiems-tremtis nereikalinga.Nėra žmogaus,nėra problemos.
Lietuva,kur dabar Tu esi?Kokio milijardieriaus kišenėje?

Vakar Venckienei dar       2014-10-23 7:55

30 kaltinimų sukurta.Kaunas dar užmetė ir pastiprino,neva.Jau dabar ieškos.Cha-cha.Mes netikime.O jei netiki nors vienas žmogus,tai reiškia,kad bylos bus tiriamos iš naujo,kad ir po 20 metų.

Ir Slušnys,ir Pūras       2014-10-23 7:53

nusens,ir Žiobienė nusens.O atmintis nesensta.Jie bus galimai teisiami,kad ir seni būdami.

Melaginga Grybauskaitės       2014-10-23 7:52

meilė vaikams.Žiauru.

Mergaitė verčiama        2014-10-23 7:48

būti senelių budele.Kaip komunistiška.

motina       2014-10-23 7:44

Cininas bijo dar vieno kavos puodelio…

Arnė       2014-10-23 6:59

„...Klonio gatvės gynėjų, geraširdžių, nesavanaudžių žmonių, tarp kurių daug išprususių intelektualų, buvusių disidentų ar net kunigų, savo akimis, savo ausimis tiesiogiai įvertinusių vaiko būklę ir teigiančių priešingai – Kedžių anūkė gimtuose namuose buvo sveikas, žvalus, kūrybingas, mylintis ir mylimas vaikas“. DABAR JIE PAVADINTI nusikaltėlių GAUJA…

Partija žino, ką daro       2014-10-23 6:18

pakels kainas už šildymą - pinigai reikalingi teisėjams, prokurorams, komisarams, antstoliams, VSD,VMI, STT, FNTT klerkams - ir pedofilai-komunistai toliau smaginsis lietuvių vaikučiais.

wert       2014-10-23 2:50

Taprezidente niekados neigirs pagalbos sauksmodel mergaites Garliavos ,nes ji yra nei prie ko ...taip ji atsakytu…arba dar atsakytu ar nera kitu problemu apart tos?Valdzia kankina maza vaika ,o visi zmones tyli..paskaito ir ramiai eina miegoti.nu ir liaudis.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.