Dalius Stancikas. Orios garantijos ateičiai

Tiesos.lt siūlo   2015 m. vasario 5 d. 2:21

29     

    

Dalius Stancikas. Orios garantijos ateičiai

Bernardinai.lt

Ar atkreipėte dėmesį, kaip bežadžiai Vyriausybė stebi šliaužiantį kainų kylimą po euro įvedimo? Lyg nebuvo jokių premjero A. Butkevičiaus pažadų, taip garsiai ištrimituotų susitarimų su verslininkais. Opozicija net tvirtina, kad Vyriausybė, automobilių techninę apžiūrą pabrangindama net 15 proc., pati pažeidė memorandumą su verslininkais, kuriuo buvo abipusiai įsipareigota nekelti kainų.

O gal pajutote, kaip ženkliai sumažėjo jūsų mokestis už šildymą – tą narsiai žiemos pradžioje žadėjo socialdemokratų premjeras? Juk jau palaužtas „Gazpromas“ ir netgi labai brangiai pasistatyta alternatyva – dujų terminalas. Premjeras dabar žada, kad kainos už šildymą sumažės pasibaigus šildymo sezonui…

Prieš tai buvusi dešiniųjų vyriausybė taip pat žadėjo šildymo kainų sumažinimą: neva įgyvendinsim trečiąjį ES energetikos paketą ir „Gazpromas“ pasiduos. Deja, dujų kaina tuomet pakilo net trečdaliu.

Žodžiu, gyvenimas teka lietuviška vaga: valdžiai (Prezidentui, partijoms etc.) pasiekus savo užsibrėžtą tikslą, po kurio mūsų visų gyvenimas turi žaibiškai pagerėti, pažadai pamirštami, tik opozicija pasišokinėdama ūbauja. Kol pati vėl sugrįžta į valdžią – ir tada karuselė pasisuka kita kryptimi.

Tas valdžios – opozicijos suktukas labai komiškai atrodo sumažintų pensijų fone. Kai konservatoriai, gelbėdami valstybę nuo pasaulinės krizės, rėžė pensijas, kairieji atrodė esą pasiryžę dėl to šokti gyvi į ugnį. Kai paskutiniais dešiniųjų valdymo, t.y. rinkiminiais, metais kairieji, pasirėmę krizės pabaiga, net suprakaitavę reikalavo skubiai grąžinti neteisėtai (taip nustatė Konstitucinis Teismas) atimtą pensijos dalį, Vyriausybės vadovas A. Kubilius kalbėjo: Iš kokių pinigų tai galima padaryti? Kas čia turi tą aruodą pinigų, kur visiems viską būtų galima kompensuoti? Jei bus priimtas sprendimas, kad dabartinė karta nori gyventi geriau savo vaikų ir anūkų kaina, tai taip aiškiai ir sakykime (A. Kubilius, 2012 m. birželio 18 d.).

Dabar, po kelerių metų, jau kairieji aiškina, kad dešiniųjų atimtą pensiją gali kompensuoti tik dalimis, nes nėra pinigų aruodo, o dešinieji su tuo pačiu A. Kubiliumi priešakyje kitą savaitę netgi organizuoja neeilinę trijų dienų sesiją, kad priverstų kairiuosius pensininkams grąžinti pinigus čia ir dabar. Paklausit: o kaip su ta dešiniųjų minėta vaikų ir anūkų kaina? Kokie ten į užsienius baigiantys išsilakstyti anūkai, kai už kelių savaičių savivaldos rinkimai, o pagrindiniai balsuotojai – pensininkai?

Krizė baigėsi, jau trečius metus Lietuvos BVP auga sparčiausiai Europoje, bet kodėl nekyla pragyvenimo lygis? Kodėl mūsų minimali alga (300 eurų) vis dar mažesnė už kaimynų latvių (320 eurų), estų (355 eurų) ar lenkų (406 eurų)? Jau ir pamiršome, kad 2012 m. kairiesiems reikalaujant kelti minimalią algą nuo 850 iki 1000 Lt dešinieji žadėjo valstybės katastrofą, kuri ne tik kad neįvyko, bet priešingai – ekonomika tik šoktelėjo. O dabar jau kairieji gąsdina, kad Lietuvos ir Latvijos minimalių algų sulyginimas būtų krachas biudžetui (neva įtampa dėl geopolitinės padėties, neaiški makroekonominių rodiklių prognozė ir pan.).

Yra daug viešai išsakytų versijų, kodėl Lietuvoje tokie maži atlyginimai netgi privačiame versle, kuris tiesiogiai nepriklauso nuo valstybės biudžeto. Tai ir dėl vyraujančių monopolijų, kurios neskatina produktyvumo ir konkurencijos, ir dėl šešėlinės ekonomikos, ir dėl per didelio darbo jėgos apmokestinimo ar aukšto nedarbo lygio, dėl kurio darbuotojai nedrįsta reikalauti didesnės algos, ir dėl silpnų profsąjungų (paskutinis mokytojų streikas baigėsi šnypštu, kai švietimo ministras apkaltino profsąjungas dirbant Rusijos naudai).

Ekonomistas Jurgis Žvinklys lygina Lietuvą su Danija ir Vokietija: jei pagal darbo našumą nuo šių šalių atsiliekame mažiau kaip 2 kartus, tai pagal darbo užmokesčio lygį – 5 ir daugiau kartų. Kodėl? Kodėl, kai gamybos technologijos Lietuvoje nebesiskiria nuo europietiškų, darbuotojų išprusimas – taip pat, darbo našumas irgi panašus ar net lenkia, tarkim, graikiškąjį, vidutinė lietuvio alga dvigubai mažesnė nei graiko?

Buvęs Seimo analitikas Kastytis Stalioraitis šiuo klausimu kalba tiesiausiai: Lietuvoje algos mažiausios, o emigracija didžiausia dėl darbdavių gobšumo.

Kai girdžiu Darbo partijos įkūrėją, europarlamentarą Viktorą Uspaskichą tribūniškai raginant minimalų atlyginimą padidinti iki 1500 Lt, (tai būtų aukščiau už lenkus – 434 eurai), prisimenu iš jo įmonės turėjusią pasitraukti darbininkę Dalią Budrevičienę, kuri viešai papasakojo, kaip ponas darbdavys V. Uspaskichas jai ir kitiems darbuotojams moka minimalias algas, o visą kitą priduria vokeliuose.

Kai skaitau naujausios liberalų žvaigždės, buvusio pokerio lošėjo, o dabar europarlamentaro Antano Guogos reikalavimus, kad jeigu graikams paliekamos jų pensijos, privalu, kad ir lietuviškos pensijos susilygintų su graikiškosiomis, prisimenu, kad už 2013 metus A. Guoga, valdantis lažybų bendrovę, poilsio ir pramogų parką ir dar tris įmones, į valstybės biudžetą sumokėjo tik 20 tūkst. Lt mokesčių, t.y. vos 2,8 proc. nuo savo pajamų!

Kai stebiu, kaip Lietuvoje įvairiausius statybos konkursus laimi pono Arvydo Avulio bendrovė „Hanner“, kai savivaldybių vadovai geriausias vietas savo mieste skiria „Maximos“ prekybos centrams, prisimenu, kaip šios lietuviškos įmonės buvo perregistruotos užsienyje, kad galėtų ten mokėti mažesnius mokesčius. Šaunus patriotizmas: milijonus užsidirbi tėvynėje, pigia darbo jėga naudojiesi tėvynėje, o mokesčius atiduodi svetimiems. 

Prieš kelias savaites Graikijoje rinkimus ir valdžią laimėjo jauna partija „Syriza“, kuri vienintelė pasisakė prieš taupymo politiką, pažadėjo didinti minimalią algą ir nebemokėti Graikijos skolų. Mažai abejonių, kad panašus likimas laukia lapkritį ir Ispanijos, per kurią taip pat ritasi populizmo ir šlovinimo naujai partijai „Podemos“ bangos.

Labai tikėtina, kad šis vartotojiškas nepaklusnumas iš pietų Europos prasiverš ir į rytus, o per dvejus metus, prieš kitus Seimo rinkimus, pasieks ir Lietuvą. Juolab, kad tokiam radikaliam populizmui sąlygos Lietuvoje jau prinokusios, bet senos dešinės ir kairės partijos jas toliau nuosekliai brandina. Juolab kad radikalus populizmas Lietuvoje jau turi ir labai solidžią intelektualinę atramą bei aukščiausio lygio teisinį pagrindimą. Yra Lietuvoje toks oficialus neliečiamųjų ir teisingųjų klubas, vadinamas Konstituciniu Teismu, kuris atvirai demonstruoja madas à la „mano gerbūvis – aukščiau visko“ ir suteikia joms nekvestionuojamą konstitucinį pavidalą: neseniai Konstitucinis Teismas dar kartą pareiškė, kad Konstitucija griežtai draudžia bloginti Konstitucinio Teismo teisėjų gyvenimą – mažinti jų algas, viršijančias premjero algą (apie 4 tūkst. eurų), valstybines pensijas (siekiančias nuo 690 iki 1723 eurų ) ir kitas priveligijas (asmeninius vairuotojus, padėjėjus ir pan.). „Tik suteikiant realias, o ne nominalias, konstitucinį teisėjo statusą ir jo orumą atitinkančias socialines (materialines) garantijas ateičiai (pavyzdžiui, teisėjo pensiją) galima užtikrinti, kad teisėjai, vykdydami teisingumą, nepatirtų įstatymų leidžiamosios ar vykdomosios valdžios sprendimų įtakos, kišimosi į teisėjo veiklą, taip pat mažinti korupcijos riziką“, – štai taip Konstitucinis Teismas paaiškino, kas apsprendžia Konstitucinio teisėjo stiprumą: ori pensija. Pasirodo, visi tie filmų ar knygų apie bebaimius teisėjus, rizikuojančius gyvybe kovose su mafija, herojai nė iš tolo nepanašūs į pagrindinį Lietuvos Konstitucijos sergėtoją, kurio atsparumas spaudimui ar kyšiams yra tiesiogiai proporcingas ne teisingumo jausmui, atsakomybei valstybei, Konstitucijai, o algos ar pensijos dydžiui!

Kuo tokie Lietuvos Konstitucinio Teismo, apie kurį kalbame su pagarba, kuriam priskiriame teisingumo aureolę, pasamprotavimai skiriasi nuo graikų ar ispanų, balsuojančių už jų orias garantijas ateičiai ginančias „Syrizą“ ar „Podemą“ – mūsų vadinamuosius kraštutinius radikalus, vedančius savo šalį į pražūtį?

Kodėl kiti, mažiau teisiškai išprusę, Lietuvos valstybei ištikimybės priesaikos nedavę piliečiai, kurių orumas įvertintas ne realiomis, o nominaliomis socialinėmis garantijomis, turėtų būti atsparesni korupcijos rizikai ir mąstyti pilietiškiau nei aukščiausios prabos teisėjai?

Kadangi Lietuvos Konstitucija visų piliečių orumą vertina vienodai („žmogaus orumą gina įstatymas“), tai neišvengiamai turim laukti ir kitų piliečių tokių pat ultimatyvių pareiškimų.

Čia kaip toje patarlėje: geri ir kvaili pavyzdžiai užkrečiami.

bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Palmaitis Betai       2015-02-6 3:48

Geras Jūsų pastebėjimas. Balsuotojai patvirtina tuos, kurie bus išrinkti iš kelių alternatyvinių gaujos kandidatų. Juo daugiau gaujos kandidatų, juo daugiau demokratijos. “Visų valdžiai” pavaizduoti net ir labai pageidautina, kad dar būtų išrinkti pora marginalinių kandidatų iš vergų (“garbingų žmonių”, kaip teisingai pastebėjo komentatorius Valdas), kurie vis tiek nieko nelems, užtat liks “visų lygybės” dekoracija iki kitos kadencijos.

Betai       2015-02-5 22:20

  Man jau senokai peršasi mintis, kad “liaudis” tik balsuoja rinkimuose. o “išrenka” tuos, kurių “reikia”....

ha ha        2015-02-5 21:24

O G.Žiemelio statybų Maskvos uoste ir draugystės su Putino artimiausiu draugu Čemezovu pons Stancikas nepastebėjo? Fly Lal jis aiškai irgi taikėsi rusams parduot, nes ir Atominės referendumą inicijavo, kad tik Maskvai būtų geriau. Kiek dar ten toj Tėvynės sąjungoj infiltruotų kaip Žiemelio tėvas, kaip Stancikienė, kip Vagnorius yr? Ušackas? Kas dar?

Rusijos saugumo generolas pulkininkas S. Čemezovas vadovauja dešimčių milijardų vertės ginkluotės eksportui į Siriją, Alžyrą, Indiją, Vietnamą ir kitas šalis. Būdamas V. Putino pačios artimiausios aplinkos žmogumi, generolas S. Čemezovas yra svarbiausių valstybės korporacijų, tokių kaip „Aeroflot“, „Rosneft“, „Oboronprom“ ir daugybės kitų, valdybų narys. Jo asmeninis turtas siekia mažiausiai 5 milijardus dolerių - rašo alfoj Dapkus.

VALDAS       2015-02-5 19:39

Perskaitau visus STANCIKO publikuojamus straipsnius.Atrodo labai GARBINGAS zmogus.Manau tokie kaip JIS,butu pajegus sekmingai konkuruoti su sisteminiu partiju vadukais, 25 metus vedancias LIETUVA i NIEKUR.

vasia       2015-02-5 18:41

rasyk, Daliau rasyk…

StasysG---->(laikas atsisakyti KT, 2015-02-5)       2015-02-5 18:10

Dar apie Konstitucinio teissmo savivalę gerai rašo Kęstutis Masiulis, Seimo narys: “Konstitucinis Teismas reikalauja didelių pinigų arba žada imti kyšius”
Ekspertai, 2015-01-27 10:00

Autoriui       2015-02-5 17:54

Ar nebūtų galima įvardijimų: “kairieji”, “dešinieji” rašyti kabutėse? Nes susidaro įspūdis, kas jūs juos vartojate tikrąja prasme.

VaidasVDS       2015-02-5 17:05

Gal nėra esi.
Ar jau paklausti sarkastiškai negalima?
Sunku gyventi, kuomet nuolat dangus griūva, ar kirvis palubėj įkaltas ir nėra kam jo ištraukti…

Letas Palmaitis apie "orvelizmą" ir 2006/24/EC       2015-02-5 17:00

Citata iš p. V. Urantijo: “ko tu taip bijai kažkokių duomenų, gal teroristas esi?”

VaidasVDS       2015-02-5 15:43

Letai,
na nekabinėk man to, ko aš net mintyse neturiu. Aš suprantu, kad tau daug kas vaidenasi, ypač bandant nuspėti visokiausius ženklus, žinant visokiausių simbolių ar simbolinių žodžių prasmes, bet: “Nežinojimas gimdo įtarumą, o įtarumas yra nesuderinamas su esminiu atjautos ir meilės požiūriu.”

Letas Palmaitis       2015-02-5 14:59

Įdomu, kuo čia dėtas Mons. Svarinskas, kai p. Urantijas jau pribrendęs priskirti net ir Orvelo įžvalgas apie pasaulinį konclagerį prie terorizmo.

VaidasVDS       2015-02-5 13:08

Kaip sakė amžiną atilsį labai šviesus žmogus mons. A. Svarinskas, lageryje nors dvasinė aplinka puiki buvo - tiek daug šviesių žmonių kartu, tad ir negandas ištverti buvo daug lengviau. Ir išliko šis Žmogus, ir tiek daug dar nuveikti suspėjo…

Letas Palmaitis       2015-02-5 12:53

Tikrai konclagerio kaliniui nėra ko slėpti - kapo užpyks!

VaidasVDS       2015-02-5 12:48

Letui protingajam,
ko tu taip bijai kažkokių duomenų, gal teroristas esi? Teisiam žmogui nėra ko slėpti. Tiesa negali užmušti, sužeisti, pakenkti. Bet tiesa yra galingas ginklas su bet kokiu blogiu. Tegul mane tikrina ir šimtai slaptųjų tarnybų. Pagal tokias direktyvas bent jau žinau, kad gali realiai patikrinti, o taip dar naiviai tikėčiausi, kad netikrins…

Letas Palmaitis idiotui       2015-02-5 12:33

EP 2006/24/EC

VaidasVDS       2015-02-5 12:09

Letai,
ar tau nenusibosta gąsdinti visų tomis orvelinėmis-satanistinėmis “pabaisomis”? Kodėl visi žmonės turi gyventi nuolatinėje baimėje? Kodėl jie turi bijoti orvelistų-satanistų arba netgi ir Dievo, ar tavųjų pamokslų. Baimė yra reikalinga tik tamsioms jėgoms - nelabajam ir suklaidintiems religiniams fanatikams arba dogmatikams. Ar labai tiems globalistams-satanistams sekasi sumažinti pasaulį tuos 10 ar daugiau kartų? Ir aš garantuoju tau, kad nepasiseks. Dievas to neleis, Jis tikrai turi būdų, bet tu apie juos nieko nenutuoki, nes pats save esi apribojęs savo klydimu. O jei idiotai sukeltų branduolinį karą, tai jie sunaikintų ir save. Tad tie idiotai tikrai yra atsidūrę tam tikruose spąstuose. Ir nieko jiems tikrai neišeis ir tavo laukiama apokalipsė tikrai neįvyks…
Pačiam Dievui žmonių baimė tikrai nėra reikalinga. Kažkada, senais laikais, kai dar dauguma žmonijos buvo pusiau laukiniai, tuomet iš tiesų net ir dvasinio pasaulio atstovai skelbė, kad žmogus neturi bijoti nieko, išskyrus Dievą. Tokie mokymai, perpasakojami iš kartos į kartą, išliko ir istorijoje, ir tavo taip įsimylėtuose labiau nei pats Dievas, neva švenčiausiuose Raštuose.
Bet civilizuotame pasaulyje net ir Dievo baimė jau nėra reikalinga, nes yra atskleistas, apreikštas Meilės Dievas. Viskas, ko dabar labiausiai reikia, tai išmokti ir mokyti mylėti vieniems kitus.
Ir čia kyla didelė problema. Vieni žmonės myli savo Raštus labiau nei patį Dievą, jau nekalbant apie meilę kitiems žmonėms ar tuo labiau kitokio tikėjimo žmonėms. Kiti gi žmonės iš viso netiki ar labai abejoja (ir yra abejingi) Dievo buvimu. Ir šios dvi kategorijos nuolat pykstasi, taip pat ir tarpusavyje. Nelabasis tikrai trina rankas, nes jie jam, nors to ir nesuprasdami, tarnauja…

Letas Palmaitis laikasatsisakysakytiKTui       2015-02-5 11:04

Žmonės nustos buvę kvailiai, kada supras, jog metas svarstyti - ne KT, bet pačios atstovaujamos demokratijos prasmę - jau praėjo, o elektroninio konclagerio vartai jau uždaryti. Aktualu buvo ginčytis dėl “partijų”, o “laikinas” laisvės apribojimas EP direktyva 2006/24/EC “kovai su tarptautiniu terorizmu” - tik “antraeilis dalykas”. Vergas bijo net pastebėti nuo galvos iki kojų jį supančiojusių patogių “išmaniųjų” grandinių, o apie jas prabilti - na panašiai, kaip kadaise akad. Kostas Korsakas LTSR Lietuvių kalbos instituto direktorius, užsiminus apie planuojamus tolesnius lietuvių kalbos suvaržymus, tik pašnibždėjo “Tegu rusai ką nors daro!” Svarbu nepabloginti situacijos - tarytum ji neblogėja pati, kaip ir buvo aišku. Kaip matome iš gausių komentarų, velniai maskoliai su savo chano botagu dabar jau darosi net ir vienintele “alternatyva” “liberaliam” satanistų globalizmui. Nuo K. Korsako laikų niekas nepasikeitė, nes čia ne Čečėnija, visi didvyriai tebemiega kapuose, o už “vandenukinius” “materinius” degeneratus nieko artimesnio nėra.
Komentarų ir svarstymų rezultatas: patriotai oligarchai ir jų tarnai vietoje, tautos likučiai - užsienyje arba kapuose kartu su didvyriais, o tautos vietoje - pigi badmiriaujanti, užtat “laisvai judanti darbo jėga” iš broliškų Rytų ir iš Afrikos išmirimui šiame lokaliniame naikinamojo darbo konclageryje iki kitos marinamų klajoklių bangos. Juk “liaudies planai” - iki 10 kartų mažinti nereikalingus planetos gyventojus kuriant gėlynais apsodintą “orvelinį” biorobotų rojų, nes nacionalinės valstybės jau atgyveno: quotes.liberty-tree.ca/quote/david_rockefeller_quote_103d

ruta       2015-02-5 10:51

Daug kenksmingu valstybei nutarimu , istatymu , ir net korupcionierius valdzioje ,butu galima pakeisti , jeigu tik mes butume vieningi ir solidarus .
Bet ne , kur mums , vienas bijo , kitas nesupranta Tautos galiu, kitas po truputi lesa is partijos ar valdzios lesyklu , kitas tiesiog abejingas viskam , kas ne surista su juo asmeniskai , kitas lauke gero’caro’ ,geru politiku ...
Is kur tas pasyvumas , savo jegu nepasitikejimas , nesuprantu . Vietoje to , kad krautis lagaminus ir isvaziuoti uzdirbti duonos i uzsieni , ar nebutu protingiau susirinkti visiems prie Prezedenturos , Seimo , Vyriausybes ir pareikalauti VISU Lietuvos Tautos problemu sprendimo ?
Korupcija
Vaiku skurdas ir mirtingumas
Emigracija
Socialine atskirtis
Trumpas gyvenimo rodiklis
savyzudybes
Medicininiu paslaugu zemiausias lygis tarp ES
Demografijos katastrofa
Demokratijos stoka ,
jeigu valdzia , politikai nesugeba , neturi kompetencijos isspresti siu problemu / pinigu is ES gauna milijardus , tik neaiskus kur jie nuseda/ ,ir jos tikrai ne del finansu , tai ko tupite valdzioje , valstybes kenkejai ?

Ar liaudis kada nors susiprotės,       2015-02-5 10:51

kad jau seniai nereikėjo rinkti tų pačių vagių sėdinčių prie valdiškos kormuškos

Kaunietė       2015-02-5 10:43

Buvusio Seimo analitiko replika tiksliausia;
” Lietuvoje algos mažiausios, o emigracija didžiausia dėl darbdavių gobšumo”.
Dar tiesmukiau - dėl vogimo ir nežabotos arogancijos.
Dėkui autoriui už įžvalgų straipsnį.

Beta       2015-02-5 10:41

Kaltas ne godus verslas- tokia jau to verslo prigimtis. Kalta godžiam verslui parsiduodanti valdžia. O labiausiai kalti metai iš metų vis už tuos pačius juos apgaudinėjančius švonderius balsuojantys rinkėjai- avys.

tiesiog. transl.alkas.lt       2015-02-5 9:28

,Signataras Zigmas Vaišvila spaudos konferencijoje, kuri įvyks vasario 5 d. 10 val., pateiks informaciją apie sausio 12 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiosios patarėjos Daivos Ulbinaitės išteisinamajame nuosprendyje teismo nustatytas, tačiau netirtas faktines aplinkybes.’

nusipelnę gyventi geriau       2015-02-5 9:19

jau 15 metų komunistų-kgbistų pensijos 3 kart didesnės nei kitų lietuvių.
jie nusipelnė - kenkdami Lietuvai, dirbdami okupantams - gyventi geriau.

VaidasVDS       2015-02-5 8:58

Paradoksas yra toks, kad Lietuva tikrai nusipelnė, kaip senoliai anksčiau kalbėdavo, “šlubo vokiečio”.
Patys jau iš tiesų nesugebame tvarkytis. Daugelis paveldėjo sovietinį mentalitetą vogti iš valstybės, kuri buvo lyg ir okupacinė, dabar yra noras vogti iš valstybės, nes ją valdo naujieji lietuviai-goduoliai. O valdantys lietuviai-goduoliai vagia dėl to, kad vieni yra įpratę daryti tai visą gyvenimą, o kiti manosi esą daug labiau išsilavinę už runkelius, tad jiems vien tik už protinius sugebėjimus tiesiog priklauso apiplėšinėti runkelius (čia verta prisiminti liberalinę frazę, kad už 5000 Litų dirba tik kvailiai, t.y. runkeliai).
Bet, kas yra blogiausia, kad absoliuti dauguma net ir kažkiek padoresnių žmonių meldžiasi netikram “dievui” - Mamonai. Ir didžioji šių beveik beviltiškų žmonių klaida yra ta, kad jie beveik visi mąsto, gal aš ir ieškočiau to tikrojo Dievo, bet juk man reikia valgyti, tad pirmiausiai ieškosiu Mamonos. Ir tik nedaugelis suvokia, kad tie, kurie sugeba atrasti tikrąjį Dievą, kuris yra meilė, gyvena ramybėje, ne tik dvasinėje, bet ir materialioje. Aišku, jie dažniausiai nėra jokie turtuoliai, bet juk ne brangakmeniuose laimė, tikros brangenybės slypi žmonių tikrose ir tyrose širdyse - sielose, kurias tik nedaugelis bando subrandinti Dievui…

Labai reikia       2015-02-5 7:50

senelių namų rajonuose/Tai darbo vietos.

Kad ir klaidžiai       2015-02-5 7:50

eina graikai,bet idėja gera.

Naikinti       2015-02-5 7:18

Konstitucinį teismą Lietuvos šašą.

laikas atsisakyti KT -       2015-02-5 6:58

tokioje galingoje ir dideleje valstybeje, kaip JAV (Daugiau nei 300 mln. gyventoju) tera tik Supreme Court - Auskciausiasis teismas. Devyni patikrinti, pertikrinti, turintys darbo praktika teisme, isrinkti panasiai, kaip ir Popiezius - iki gyvos galvos. Jokio blato, pazinciu, tik profesine patirtis ir SAZININGUMAS!!! Lietuvoje per daug teismu, per daug valganciu ir skurdinanciu savus piliecius tik del savos kisenes- pomusu nors ir tvanas, svarbu siandien prisigrobti i valias. Mokytojas, gydytojas per metus uzdirba tiek, kiek KT teismo teisejas per men!!! Jei tauta neissilavinusis ir nesveika, tai kas kaltas?! _ Konstitucinis, Auksciausiasis teismas del velniskai apiplesiamos tautos - nesvietiskas algu dydis!!!

Valdžiagyviai       2015-02-5 6:45

Vagys,vagys,vagys,vagys,vagys,vagys,vagys,vagys,vagys,vagys,vagys…...........


Rekomenduojame

Būtina prisiminti. 1949 m. vasario 16 d. kovojančios Lietuvos Deklaracija ir jos signatarai

Irena Vasinauskaitė. Sveikinimas iš bunkerio

Verta prisiminti. Partizanas Jonas Gediminas Rudis-Rickus 1947 m. vasario 16-ąją: „Vėl žaliuos, klestės gyvenimas“

Algimantas Rusteika. Laiko liko nedaug

Geroji Naujiena: Laimingi, kurie pagal Dievo įsakymus eina, kas iš širdies Jojo ilgis

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Ramūnas Aušrotas. Sąžinės laisvę apribojo ir šveicarai, referendume sugriežtinę bausmes už seksualinių mažumų diskriminaciją ir neapykantos kurstymą

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.