Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Dalius Stancikas. Molinės imperijos kojos

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 20 d. 11:11

55     

    

Dalius Stancikas. Molinės imperijos kojos

Lietuva ryžtingai parėmė baltarusių išsilaisvinimo kovą ir tai yra teisingas ir svarbus veiksmas. Jo svarbą pajusime su nauja Baltarusijos vyriausybe derėdamiesi dėl Astravo elektrinės saugumo bei kitų politinių, ekonominių ir karinių reikalų, vykstančių šalia mūsų sienos.

Tačiau svarbiausia tai, kad pagal savo galimybes prisidėjome prie dar vieno griūvančios Rusijos imperijos etapo.

Šiandien populiari versija, kad kritus Lukašenkai Rusija praris Baltarusiją, neturi realaus pagrindo ir tėra paties Lukašenkos propagandinis mitas.

1991 m. pabaigoje Lukašenka, berods, vienintelis iš Baltarusijos Aukščiausiosios tarybos deputatų, balsavo prieš Sovietų Sąjungos panaikinimą ir šios imperijos griūtį vadina didžiausia XX amžiaus katastrofa. Etatinis kompartijos propagandistas, apgaulingais būdais (imituodamas užpuolimus prieš save, kaip „kovotoją su korupcija“) patapęs Baltarusijos prezidentu, ketvirtį amžiaus sovietino Baltarusiją ir neleido jai atitolti nuo Rusijos (tiksliau – Kremliaus) orbitos. Šiandieninė Baltarusija yra absoliučiai priklausoma nuo Rusijos tiek milžiniškos skolos dydžiu, tiek energetiniais ištekliais, kitais prekybiniais saitais, neturi realios tarpusavy sienos ir muitinės, Baltarusija prikimšta rusų karinių bazių. O sovietizmas Baltarusijoje Lukašenkos dėka užkonservuotas netgi labiau nei Rusijoje – turiu omenyje ne tik valstybinius simbolius, ekonominius santykius (išlikusius kolūkius, valstybines gamyklas), bet ir žodžio bei politinio veikimo (ne)laisvę. 25 metus Lukašenka negailestingai naikino visus galimus savo politinius oponentus, todėl šiandien Baltarusijoje pasipriešinimas ir vyksta be aiškių lyderių: bet koks ryškesnis Lukašenkos politinis oponentas yra tuoj pat įkalinamas, nužudomas arba, geriausiu atveju, išvaromas, kaip Svetlana Cichanouskaja.

Tad apie kokią didesnę Rusijos įtaką dar galime kalbėti? Apie Putino norą Baltarusiją įtraukti į Rusijos federaciją? To nebus prie bet kokios Baltarusijos valdžios, nes tam pritaria tik 7 nuošimčiai baltarusių.

Baltoji baltarusių revoliucija yra akivaizdi tolesnė Rusijos imperijos griūtis dėl dviejų aplinkybių. Pirmoji yra ta, kad tiesiog akyse regime, kaip keliasi, atgimsta baltarusių tauta – su savo simboliais, kalba, istorija, mentalitetu, su visu tuo, ką naikino carinis ir sovietinis imperializmas, o po to – ir lukašenkizmas. O štai antroji aplinkybė pasireiškia tuo, kad baltarusių revoliucija labai pavojinga ne tik Minsko, bet ir Maskvos diktatoriui.

Po ukrainiečių sukilimo, jų išsiveržimo iš Kremliaus geopolitinės įtakos abu diktatoriai – Lukašenka ir Putinas – lyg drąsindamiesi kartojo: pas mus Maidano jau tikrai nebus. Tikrai? Šiandien Lukašenka net bijo Minsko gatvėmis važinėti mašina, į savo buvusias politines tvirtoves – valstybines gamyklas – skraido sraigtasparniu ir iš ten yra išvejamas, o Rusijos premjeras veik savaitę bastosi po Tolimuosius Rytus bandydamas malšinti ten besiplieskiantį sukilimą. Ar pastebėjote, kad pusantro mėnesio protestuojantys Chabarovsko gyventojai skanduoja „Bal-ta-ru-si-ja!“, o baltarusiai – „Cha-ba-rovs-kas“, kad abu sukilimo židiniai, kuriuos skiria net 10 tūkst. kilometrų, tai vertina kaip bendrą kovą už tą patį tikslą? Būtent – tai yra ta pati kova už krikščioniškąsias (vakarietiškas) vertybes: tautų ir žmonių lygiateisiškumą, žodžio laisvę. (Šios vertybės vadintinos krikščioniškosiomis, nes kilusios iš Naujojo Testamento – prisiminkime vien Jėzaus elgesį su samariete: tais laikais bendrauti su nepažįstama moterimi ir dar iš „trečiarūšės“ tautos buvo mažų mažiausiai skandalingas akibrokštas). 

Ukrainos Maidanas įkvėpė baltarusius, Baltarusijos baltoji revoliucija įkvepia rusus – lygiai taip lietuvių pasipriešinimas Sausio 13-ąją įkvėpė rusus priešintis rugpjūčio pučistams; panašiu užkrečiamuoju principu vyko ir vadinamasis „arabų pavasaris“.

Ar žinote, kas yra pagrindinis garantas, kad Putinas neokupuos besilaisvinančios Baltarusijos? Protestai pačioje Rusijoje – šiomis dienomis Putino gynybos ministras Šoigu inkognito skraido į Chabarovską, nes Tolimieji Rytai dabar svarbiausias Kremliaus rūpestis. O dar po mėnesio – vietiniai rinkimai, koordinuojami opozicionieriaus Navalno, kurį išsigandęs Kremlius skubiai bando nunuodyti (įprasta Putinui praktika: prisiminkime Ukrainos oranžinės revoliucijos lyderio Juščenkos, buvusio GRU karininko Litvinenkos ir kt. nuodijimus), negailestingai tirpstantys diktatoriaus reitingai ir besibaigianti naftos era su visomis iš to išplaukiančiomis ekonominėmis Rusijos krizėmis. 

Paskutinis šimtametės Rusijos imperijos griuvimo etapas – sukilimas Rusijoje – neišvengiama ir jau vykstanti istorijos eiga. To nenorintiems matyti pesimistams galima priminti, kad 1988 m. pradžioje niekas net nesapnavo, jog po pusmečio Sąjūdžio mitinge tūkstantinėmis ovacijomis bus palydima poeto Sigito Gedos metafora apie milžiną molinėmis kojomis, po metų grius Berlyno siena, o dar po metų mažytė Lietuva išklibins pamatinį imperijos akmenį. Pagaliau, koks orakulas šį pavasarį galėjo nuspėti tokį virsmą, regis, mirtinai Lukašenkos paralyžiuotoje Baltarusijoje? Per tris mėnesius!

Atkreipkime dėmesį, kaip greitėja imperijos griuvimo etapai: Lietuvos Sąjūdis savo pagrindinio tikslo siekė beveik dvejus metus, Ukrainos Maidanas truko dvejus su puse mėnesio, Baltarusijos baltoji revoliucija gali tapti trumpiausia iš šių trijų – viskas priklauso nuo to, ar baltarusiai sugebės diktatorių greitai atkirsti nuo finansinių šaltinių.

Tad žvelgdami į ateitį turėtume svarstyti jau šiuos tris opius klausimus: kiek laiko truks Rusijos revoliucija ir kam po to atiteks Sibiras (negerai, jei jį perimtų komunistinė Kinija) bei Karaliaučiaus kraštas, kurio dalis yra labai svarbi Lietuvai.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nepasirašysiu        2020-08-24 15:26

Beje, idomu, kad vienas komentatorius skleidzia pasaka apie koronaviruso sukūrimą Kinijoje. Kadangi pasakos autorius - italas, galima nesunkiai susigaudyti, kad jis yra tik katalikų bažnyčios (ir bulvaro) instrumentas (prietaisas) kovoje prieš Kinija.
Priminsiu, kad iš tiesu koronavirusas rastas Barselonoje dar prieš daugiau nei metus (vandenyje), gerokai prieš pirmąjį radimą Kinijoje.

Nepasirašysiu        2020-08-24 15:21

“krikščioniškąsias (vakarietiškas) vertybes: tautų ir žmonių lygiateisiškumą, žodžio laisvę”

Kaip gi čia lietuvis parašys straipsnį specialiai nesupainiojęs faktų, tendencingai, sau naudingai nepamelaves.
Lygiateisiškumas ir žodžio laisve - kriskcioniskos vertybės? Gal paaiškintumėte, nuo kada, ir kaip čia taip visas vakaru (ir rytu) pasaulis praleido pro akis, kad tai krikščioniškos vertybės?

Išskyrus jus visas pasaulis mano, kad praėjusius 200 metu laisvinosi iš krikščionišku vertybių, siekdamas lygiateisiškumo ir žodžio laisvės.

Kaip jums negėda taip akiplėšiškai meluoti savo, kaip jus manote, nelabai susigaudantiems skaitytojams? Jūsų vieta - Rusijoje.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-08-24 7:19

Galima tik nujausti kokių permainų Gudijoje nori neišjungtieji (iš politikos ir verslo darymo) komunistai (šimtmečiui užslaptintieji kgb’istai, stribvaikiai, …), išvarę bemaž milijoną (pusę visų) darbininkų iš Lietuvos.
Mes, lietuviai palaikom gudų ėjimą permainų link, bet juk toms permainoms daryti pirmieji šliaužia tie patys ir tokie patys – Lietuvoje neišjungti klastingieji komunistai. Pavojus ir gudams, kai palaikymas diriguojamas burokevičininkų (ir Vytauto Landsbergio pasiųlytos Lietuvai) Dalios – “Lietuvos dalios”.
Jei nepavyks gyvybiškai svarbios permainos LDK Lietuvoje, kentės varge visos LDK gyventojai.
Lietuviai, mums reikalingas sukilimas prieš savo (“nematomus” ir todėl l klastingus) skriaudikus.
___________________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų.
2020 rugpjūčio 24

batas       2020-08-23 20:55

dar Donbaso vaiku kraujas neidziuvo ant lupu o je naujo kraujo troksta! Na tokie pas mus krikscionis.

Filadelfijus       2020-08-23 20:38

Stančikas tikriausiai stovėjo vienoje eilėje su Šimašiumi, Tapinu, ožiu, Grybovna, Tapkiniu ir visais kitais durneliais. Iš kur toks noras įmurgdyti kaimyną į tokį patį mėšlą, kuriame pats sėdi.

TV Rain       2020-08-23 17:42
T0mas J. -> adminui       2020-08-23 16:45

Ar esi neįgalus pasukti portalo laikrodį?!

T0mas J.       2020-08-23 16:44

Aleksandrai Lukašenka!
Jei neatsilaikysi prieš Briuselio agentus ir jų suburtus žmones - Putinas Baltarusiją padarys rusiška. Jei neduokDie eurofilams pasisektų – jūsų laukia Lietuvos likimas: po 16 m. turėsit nuo Briuselio pinigų n kartų pralobusius savus milijonierius, uždarytus pašto skyrius bei poliklinikas, išaugusią bedarbystę ir emigraciją, 10 kartų pabrangusias tabletes nuo galvos skausmo, 20 kartų pabrangusias el.lemputes ir nemokamus sekso invalidų paradus bei svetimos teisės viršenybę prieš savą, nacionalinę teisę.
Į artimiausią banką kaimo žmonės turės važiuoti daugiau kaip 50 km.

Ats.:       2020-08-23 13:57

Ar aklas ir kurčias šitas rašytojas?    2020-08-21 11:12
Ar ko prisgėręs? Ar bukas?
- JIS SANTECHNIKAS.

Jules       2020-08-23 12:12

Ir už ką čia man minusiuką padėjai? Ar už tai, kad prie Obamos CNN pranešė, kad tą laboratoriją iškelia iš JAV į Kiniją, ane, kovidiste su moksliniu laipsniu? Gal revolverį jau gavai nuo kolchoznikų, ką?

stasys        2020-08-23 9:02

Tomui J > nu tikrai berazumio vertas postas ? Ar čia tamsta tas kuris gali nuspręsti kaip turėtu atrodyti tikroji “revoliucija” ? Lukašenkos ateitis jau nuspręsta ir senos jo pasakos nebeveikia daliers visuomenės . Nauja kata žmoniu , nepažinojusi sovietinio laikmečio , vis labiau ir labiau svers ton pusėn kurioje jam neliks vietos . Ukraina ir ne iš pirko karto išsilaisvino nuo sovietinio praeities jungo . Viskam reikia laiko , kaip ir suvokimui ka laisvė duoda ir kokias perspektyvas su galimybėmis nubrėžia demokratija .

Jules to Bernardo Cervellera       2020-08-23 7:39

Ta laboratorija su mokslinčiais buvo perkelta iš USA į Kiniją, gal žinai kodėl ją Demokratų partija perkėlė, a? Negi tik tam, kad Trumpą nuverstų?

T0mas J.       2020-08-22 20:37

Stanciką gerbiau ir toliau gerbsiu, tačiau šiuo klausimu visiškai nepalaikau jo minčių. Baltarusijoje nėra jokios revoliucijos, Rusijoje - taip pat.
Beje, Lietuvoje Atgimimo laikais taip pat neįvyko jokia revoliucija.
Paprasčiausiai kai kurie žmonės nesupranta šios sąvokos reikšmės.
Baltarusijos ateitis liūdna: ją praris arba Rusija, arba Vakarai. Trečias kelias mažai tikėtinas, bet kol Lukašenka valdys - Baltarusija bus savarankiška ir nepriklausoma.
Linkiu sveikatos, Aleksandrai!

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-08-22 10:09

Įdomu:
“Tų, kurie linkę mąstyti apie šiuos įvykius, dėmesį atkreipsiu į signataro Petro Vaitiekūno, aktualiu laikotarpiu buvusio Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje, ir buvusio Lietuvos VSD vadovo Gedimino Grinos viešus paaiškinimus, kad šios kandidatės į Baltarusijos prezidentus, kurios vienintelė rinkiminė programa buvo: laimėjus šiuos rinkimus, paskelbti naujus rinkimus, vyras atvirai remia Baltarusijos ir Rusijos valstybių susijungimą.” (Zigmas Vaišvila)
_______________________
https://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/zvaisvila_lietuva_bedale_i_ka_tave_klampina/
_______________________
Kas dar galėtų patvirtinti tokią putinišką kombinaciją Gudijoje?

Ona       2020-08-22 8:49

Nu kad įsivažiavo! Jau teritorijas dalina į kairę ir į dešinę, negalvodamas, kad ir Lietuva gali tapti dalybų objektu, jei ką

baisu ir klaiku       2020-08-22 2:38

negi ateis galas ir mūsų kgbistukams, komunistėliams, pedofilams, “teisingumui” ?

Bernardo Cervellera       2020-08-22 0:57

Mokslininkas Josepho Tritto išleido knygą „Cina COVID 19. La Chimera che ha cambiato il Mondo“ („Edizioni Cantagalli“, Siena, 2020 m., 272 puslapiai, 20 eurų). Kinija vykdė bioinžinerijos bandymus, gavusi finansinę ir mokslinę Prancūzijos ir JAV paramą. Buvo siekiama sukurti vakcinas, bet pamažu tai virto kariniais tyrimais. Wuhano laboratoriją šiuo metu valdo Kinijos liaudies išsivadavimo armija, o vadovauja biocheminių ginklų ir bioterorizmo ekspertė generolė Chen Wei. Vienas iš knygos tikslų yra priversti Kiniją pasirašyti Biologinių ir toksinių ginklų konvenciją.

COVID-19, kuris žudo ir užkrečia žmones visame pasaulyje, nėra natūralus virusas; iš tikrųjų jis buvo sukurtas Uhane, ketvirtojo lygio biosaugos laboratorijoje. Prie šios „chimeros“ - laboratorijoje sukurto organizmo - kūrimo prisidėjo ne tik Kinijos, bet ir Prancūzijos bei Amerikos mokslininkai.

Dar prieš keletą mėnesių tokia idėja buvo vadinama sąmokslo teorija, buvo paniekinamai atmesta žmonių, kurie tikėjo Kinijos nekaltumu, ir kai kurių mokslininkų, gynusių mokslo „nekaltumą“, manymu buvo absurdiška. Ši koncepcija dabar pateikiama kartu su išsamiais dokumentais, datomis, faktais ir garsaus pasaulyje žinomo mokslininko profesoriaus Josepho Tritto, Pasaulio biomedicinos mokslų ir technologijos akademijos (WABT), nevyriausybinės organizacijos, įkurtos 1997 m., Globojamos UNESCO, prezidentu.
Svo knygoj profesorius Tritto tiksliai ir moksliškai paaiškina viruso kilmę, pradedant Kinijos bandymu ištirti SARS vakcinas įterpiant ŽIV genomus į organizmus (padarant juos agresyvesnius), naudojant techniką, vadinamą atvirkštinės genetikos sistema.

Wuhano laboratorijos vadovė profesorė Shi Zheng-Li buvo pagrindinė šių genų inžinerijos eksperimentų veikėja, nors jos laboratorijai padėjo Prancūzijos vyriausybė ir Pastero institutas, iš kurių kinai išmoko naudotis ŽIV genomais.
Tam padėjo ir keli Amerikos mokslininkai, tarp jų profesorius Ralphas S. Barickas iš Šiaurės Karolinos universiteto, gavęs finansinę JAV tarptautinės plėtros agentūros (USAID) paramą. JAV mokslininkai domėjosi koronavirusų, kurie iki 2017 m. buvo uždrausti jų šalyje saugumo sumetimais, tyrimais.
Profesorius Tritto yra urologijos, andrologijos, nevaisingumo mikrochirurgijos mokslų daktaras bei mikrotechnologijų ir nanotechnologijų profesorius JK ir Indijoje. Jis yra kviestinis profesorius ir nanomedicinos direktorius Amity universitete Naujajame Delyje (Indija).
Būtent dėl to jis galėjo atidžiai ištirti Wuhane atliktus tyrimus. Jo manymu, jieprasidėjo kaip kovos su ligomis būdas, tačiau pamažu virto bioinžinerijos tyrimais, siekiant sukurti mirtinus biologinius ginklus. Neatsitiktinai Wuhano laboratorija per pastaruosius penkerius metus gavo didžiąją dalį Kinijos lėšų virusologiniams tyrimams, todėl tapo šiuolaikiškiausia tyrimų įstaiga, tiesiogiai pavaldi Kinijos mokslų akademijai ir Kinijos vyriausybei.

Pasak profesoriaus Tritto, profesorė Shi Zheng-Li „greičiausiai nesiekė atlikti šį darbą kariniais ar kitais tikslais, nebent ji buvo priversta. Niekas neabejoja jos sąžiningumu “.

Po to, kai laboratorija atsidūrė dėmesio centre dėl pandemijos, Uhano virusologijos instituto vadove buvo paskirta Liaudies išsivadavimo armijos generolė majorė biocheminių ginklų ir bioterorizmo ekspertė Chen Wei. Faktiškai Wuhano virusologijos institutas perėjo Kinijos ginkluotosioms pajėgoms. Nuo tada nieko nežinoma apie dingusę profesorę Shi Cheng-Li.
Anot profesoriaus Tritto, Pekinas paskelbė tik dalinius duomenis ir nepateikė originalios koronaviruso (motininio viruso) genetinės struktūros. Kodėl? Nes tik pradinėje viruso struktūroje įmanoma sukurti tikrai universalią vakciną, veiksmingą visame pasaulyje. Laikui bėgant, virusai mutuoja, o mutavusio viruso sukurta vakcina yra veiksminga tik tam tikrą laiką ir tam tikrose vietose.
http://www.asianews.it/news-en/Prof-Tritto:-COVID-19-was-created-in-the-Wuhan-laboratory-and-is-now-in-the-hands-of-the-Chinese-military-50719.html
https://aillarionov.livejournal.com/

ah1       2020-08-21 19:19

tai va,  kaip namų šeimininkė atsirado Lietuvoje :
https://youtu.be/upP_4E3T64k

Diedas       2020-08-21 17:57

Skaičiau Če Gevaros veikalą apie tai kaip daryti revoliuciją.
Receptas paprastas.
Pirmiausia reikia sukelti visuotinį nepasitenkinimą ir surasti priešą, kurį galima dėl visų bėdų apkaltint.
Tada prižadėti visiems to, ko nori.(valstiečiams žemių, darbininkams pinigų, studentams laisvės…)
Nepatenkintūjų rankomis sukelti riaušes, o tada apiplėšt turtingus ir tarp savų tą turtą pasidalint.
Visos revoliucijos vyko dėl ekonominių motyvų.
Baltarusams, (kaip buvo anksčiau ukrainiečiams) žadama, kad pasukus į vakarus, bent po dešimtmečio jie gyvens kaip Lietuvoje. Daugelis baltarusių pas mus buvę ir jiems tai veikia kaip revoliucijos variklis…
Ukrainiečiai tuo patikėjo.
Iki Lietuvos dar toli,bet rusišką minimumą jau aplenkė.
Ir geriausias, kontrastiškiausias,  pavyzdys - ruski miro valdomas,nuskurdęs,sugriautas, su uždarytomis šachtomis ir išvogtais į metalą fabrikais, reketyrų ir banditų valdomas Donbasas, kur jau patys rusai kyla prieš  tą patį rusi myrą.
Kelias į vakarus nors ir duobėtas, bet dešimt kart geresnis ir turtingesnis už šunkelį į rytus.

Diedas       2020-08-21 17:40

Nelabai tikiu baltarusiškos revoliucijos laiminga pabaiga.
Baltarusai slavai.
O jie be gero caro gyventi nemoka.
Jei kam teko bentrauti su gudais, turėjo pastebėt, kad jie kalba apie “batką” kaip apie stebukladarį Dievą.
Jis stato namus, remontuoja mokyklas, taiso prakiurusius vamzdžius, tiesia asfaltą.
Viską kas gero padaryta Baltarusijoje, viską padarė Lukašenka.
Tą patį kalba ir bulbų caras, jis perka naftą, kovoja su korupcija, išaiškinaišorės priešus t
.t. ir t.t.
Baltarusijoje baltarusai tuščia vieta. Absoloutus nulis.
Ir daugel metų šiaip dresiruoti, vargu bau ar jie norės atsakomybę už savo likimą prisiimt sau.
Daugeliui reikės kito caro, tokio kuris dar labiau laikytų po padu.

ponas galvoja, kad jis galvoja       2020-08-21 15:01

Patiko : ... derėdamiesi dėl Astravo elektrinės saugumo bei kitų politinių, ekonominių ir karinių reikalų, vykstančių šalia mūsų sienos…”
Galvoti reikejo anksciau. Dabar tai saukstai po pietu.
Ponas negalvoja. Baisu tame, kad ponas galvoja, kad jis galvoja.
Verciau nustotu rasyneti sapaliojimus.

Matomai       2020-08-21 12:33

tiesos komentarus uzurpavo putino ir batkos klikos atstovai, ar čia staskos ir prasliecio pastiprinimas?

Ar aklas ir kurčias šitas rašytojas?       2020-08-21 11:12

Ar ko prisgėręs? Ar bukas?

Susirūpinęs       2020-08-21 7:14

Ar jau atvažiavo iš Maskvos neženklintų sunkvežimių kolona? Gal pasiklydo?

stasys        2020-08-21 6:42

o kodėl ne ? Kuo mintis fantastiškesnė tuo rezultatai ja igyvendinus labiau stebinantis . Autorius teisingai pažymį jog tu 90 ujų įvykiai buvo tokie pat neitikėtini , o tai reiškia pribrende .. savalaikiai . Rusija šiandiena įsūkta į tokius įvykius ir pasekmes kurios dar ilgai trukdys tai šaliai atsigauti . Jei prieš dešimt metų dar galima buvo lyginti, o ir ligindavome,  Rusijos ir Lietuvos socialinius paketus , gerbūvį ,politine aplinka .. tai šiandiena tos lenktynės Rusijos regionuose subrandino nepasitenkinimą visuomenėje , pradedant jos politikais ir tuo kas vyskta Rusijos federacijoje . Pagal mane Rusija nebeturi laiko žaisti demokratinius žaidimus, o įvykiai Baltarusijoje tik patvirtina ..nepasitenkinimas abejose visuomenėse kaupiasi . Taip , realybėje aš tik spėlioju .. bet kas iš mūsų gali užtikrintai pasakyti kiek dar ilgai nenutrukusi gali temtis ta putino GUMĄ ? Vakarų pasaulį valdo ambicingi žmonės mokantis siekti ambicingu tikslu ir juos įgyvendinti , šiandiena galima pasakyti jog ir Baltarūsijoje ir Rusijoje tokiu žmoniu galima rasti ..o jų valdžiai suklupus jie nepraleis savo progos . Gal kai kas tai pavadins kova dėl lovio ..bet juk gyvenime mes visi siekiame pripildyti savo aruodus ..ir tai teisinga .

Vajetau       2020-08-21 6:17

Stančikas tapo sisteminiu. Kodėl? O todėl, kad įsivaizduoja, kad nuvertus Lukašenką, pas Baltarusius apsilankys rojus. Todėl, kad nemato, kas “opozijos” lyderiai. Dar ir dėl to, kad Baltarusijoje viskas sudėtingiau, nei sumušti tatuiruotieji ir moterėlės (berečių analogas), kurios nesuvokia ką pasieks. Kadangi Lukašenka nėra gerai, jį nuvertus bus dar negeriau, tai norėtųsi, tiesiog, susilaikyti nuo kišimosi. O kai visi mūsų Sorošo pakalikai vieningai puola “ginti” Baltarusijos, tai nejučia pradedi jausti simpatiją Lukašenkai. Ir nereikia lyginti Lietuvos Sąjūdžio, nes dabar Baltarusija yra labiau nepriklausoma, nei tada buvo Lietuva ir netgi, sakyčiau, nei yra dabar.

Tik nuomone       2020-08-21 0:29

Apie si zmogu galvojau, kad jis protingas.Deja.Kuo toliau, tuo “protingesnis”...Kazin kas ji taip paveike?

ir vėl pro šalį       2020-08-20 23:07

pasakorius

Oi nejuokink Stancike       2020-08-20 22:49

Parasei lietuviu liaudies pasaka.

Gediminas       2020-08-20 22:47

Pagarba Z.Jedinskiui!!!!! Vienintelis Seimo narys, kuris pasake tiesa apie brudus konservatorius.

2+2=4       2020-08-20 22:41

Nera Baltarusijoje jokios opozicijos. Jei virsunes, t.y. Biurokratija, nenores nuversti Lukosenkos, kad prichvatizuoti visa valstybine pramone, tai nieko ir nebus.

Vanda        2020-08-20 22:31

AUTORIUS apskritas kvailys. Ypac “patiko” jo mintys apie Sibira.

Sorosine siuksle        2020-08-20 22:27

Cichanouskaja subalamutijo baltarusiu liaudi ir pati pabego i Lietuva.

Reiketu atverti akis siam straipsnio autoriui       2020-08-20 22:25

Chabarovsko gubernatorius yra vagis ir uzsakomuju zmogzudysciu uzsakovas. Uzsakinejo savo verslo konkurentus paguldyti i medine deze. Visi protestuotojai ten tik uz pinigus I gatves iseina. TAs gubernatorius buvo Zirinovskio partijos maitintojas, juodasis izdininkas. Taciau nei Zirinovskis jau Jim palaidojo, pasodins gubernatoriu ilgam.

autoriui       2020-08-20 22:18

neliaupsinkite to arabu pavasario arba Ukrainos maidano. Negi nezinote, kad sios “revoliucijos” atnese toms salims chaosa, skurda, issiblaskyma po pasauli… Kas cia gero?

Viktorija       2020-08-20 22:17

Autorius-Linkeviciaus tarakonas

Rimvydas        2020-08-20 22:15

Autorius visiskai nusisneka.

"šviesi" Baltarusijos ateitis       2020-08-20 21:03

Tai buvo ne savaiminės spalvotos revoliucijos, bet sorošinės – rokfelerinės klikos gerai organizuoti, gausiai apmokėti perversmai. Kad užgrobti šalis ir paversti jas kolonijomis.
Tad šitie paistalai apie atėjusią „demokratiją“ jau daugeliui yra aiškūs.
Žmonės ima atsipeikėti.
Baltarusija yra paskutinė ekonomiškai laisva šalis Rytų Europoje. Baltarusija turi daug išteklių, išvystytą pramonę ir žemės ūkį. Jei Vakarų banditams pavyks sukelti maidaną, Baltarusija po išgrobstymo taps tokia pat ubagė, kaip dabar Lietuva.
Jie sugriaus žemės ūkį, išgrobstys techniką, prichvatizuos visus išteklius, ir taps taip vadinamais ūkininkais. Miestuose ekonominiai žulikai sugriaus fabrikus ir gamyklas, taps oligarchais, o tūkstančiai žmonių liks be duonos kąsnio.  Ir išsivaikščios į platųjį pasaulį laimės ieškoti. Kaip ir mes.

O dabar spėkite iš pusantro karto-kas tokie kolonizuos Baltarusiją vietoje pabėgusių baltųjų?

Kis       2020-08-20 20:49

kas liecia Baltarusija ir baltarusius,tai yra ju grynas reikalas,o kas yra Lukasenka,jis save parode visu grazumu,tai banditas,kuri reikia bausti,nes tos gyvybes dingusios be zinios galima tiketi ,kad to tarakono darbas.Mums nera reikaloverstis aukstyn kojomis ,jmes savo poziuri suformulavome,ES zino,Pabaltijos valtybes taipogti.Armijos neivesime,organizacinius dalykus galetu padeti diplomatinius pasus turinti tokios butybes kaip Povilionis ir panasus.Kad Putinui nesuteikti progos ivesti armijos,Lukasenkai prasant,mums reikia nuleisti gara,nes mes tiesiog prievartaujame,kad ateitu zali zmogeliukai,nors Putinas jau atsikandes su Sirija,Ukraina,bet nuo to jis neatsysakys,bus dar skaudziau baudziami tie issigime “broliski"rezimai,Navalnas jau uzbaige,o Lukasenkasave suzulgde nacijos akivaizduoja ir jam talkino kazkas,nes sitaip zveriskai net su plesrunais nesielgiama.Dideli kryziu uzdejo sis vidutinio proto vyriokas.Reikiakad Baltasursijos armija pereitu i zmoniu puse,antraip bus panaudota kova pries savus,o tas jau pareikalaus auku.Beje be kraujo perversmai nevyksta.

Birute       2020-08-20 20:38

Vis labiau sis AUTORIUS nuvilia su savo neadekvaciom mintim.

"Milžinas molinėm kojomis"       2020-08-20 19:52

Labai originalu, Stančike, neturint originalių minčių, kartoti svetimas…Tai nors rinkis ką nors teigiamo. Tu gi žinai, kuo baigėsi “molinės kojos” vienam austrui, maniusiam, kad jis vokietis ir labai kietas…

ah1       2020-08-20 19:48

Ne visi valstybės vadovai nusipelno “batkos” titulo.  Valstybės vadovo “batkos” titulas, duotas liaudies savo vadovui, byloja apie pagarbią abipusią meilę- vadovo meilę savo tautai, ir tautos vadovui, Tik “batka” iš didžiosios batka savo vaikų neskriaudžia, tik batka žino kas jo vaikui geriausia,  o vaikai batką  gerbia ir batkos pagarbiai klauso.

abc.       2020-08-20 19:21

pasakos ir padavimai.ypač patiko apie sąjūdį.

Vilnietis       2020-08-20 17:20

oi nejuokink stancike. Lukašenkos pozicijos nei kike nesusiplnėjo, o dabar netgi išaugs ir tai dėl tokių kaip tu ar nausėda debilų.

Vardas       2020-08-20 15:33

Lietuvos Sajudi privatizavo Landsbergieciu TS-LKD partija ir parsidave LiberalBolsevikams JAV Demokratu partijai ir Europos Socialistiniu Respubliku Sajungai.
Lenkijos Prezidentas Andrzej Duda turejo varzytis 2020 m. Lenkijos Prezidento rinkimuose su Malgorzata Kidawa-Blonska, o ne su tuo staiga atsiradusiu naglu sukcium Rafal Trzaskowski kuris vos netapo Lenkijos Prezidentu. Zodziu 2020 m. Lenkijos Prezidento rinkimuose repetavo kaip pavogti 2020 m. JAV prezidento rinkimus.
Lenkijos Solidarumas (Lechas Valensa, siais laikais Piotr Duda) kovoja su Lenkijos LiberalBolsevikais partija “Pilieciu platforma” (JAV Demokratu partijos kopija Lenkijai).
Jonas Paulius II jau mires ir Lenkijos LiberalBolsevikai dar nenugriove jo paminklu ir neistryne jo is Lenkijos istorijos.
Jei Baltarusijoje laimes ir susikurs pvz LiberalBolseviku Baltarusijos Demokratu partija (JAV Demokratu partijos kopija Baltarusijai) tai nepavydetina situacija tiek Lietuvai tiek Lenkijai. Aisku LiberalBolsevikams Landsbergieciu, Cmilieciu, Armonaiciu partijoms Lietuvoje giliai pofig ant Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos likimo.

kita nuomonė su pagrindimu       2020-08-20 15:28

nuo kada linkevičius su Nausėda yra Lietuva,gerbiamasis? Mūsiškiai vagys tiesiog dreba nuo Lukašenkos elgesio ,bet tai nereiškia ,kad Lietuvai ,ar pačiai demokratijai nuo to blogiau. Linkėkim baltarusiam išlaikyti tokią  politiką ir toliau.Jei beprecedentinis Lukašenkos priešinimasis saviems ir užsienio vagims leisti laisvai “pašeimininkauti” ,kaip tai konkrečiai atsitiko Lietuvoje yra “diktatūra” - tai aš tik už tokį “diktatorių”. Tuo labiau ,kad tas “diktatorius” niekad Lietuvai nekėlė jokios grėsmės,o Lietuva,tiksliau keletas valdžios marazmatikų ,net nepasitarę su taip pat jos elektrą nuo jos paleidimo naudojusia Baltarusija (todėl ji ir vadinosi Regionine) ,uždariusių MŪSŲ saugią Regioninę Ignalinos AE reikia tik įsivaizduoti ,kokią problemą sukėlę kaimynei vien tuo apgailėtinu žingsniu (Baltarusijos neprichvatizuota pramonė , ž.ūkis liko be svarbaus energijos šaltinio).

Žiūrint krikščionišku kampu,       2020-08-20 14:39

autorius teisus.Kito kelio ir nėra.Fariziejams autorius nepatiks.

Baltarusiai turi       2020-08-20 14:36

budėti prie jų seimo dieną ,naktį.Kitaip gaudys po vieną.

Teisingas straipsnis       2020-08-20 14:24

Bet yra pora netikslumų: “Baltarusija prikimšta rusų karinių bazių” - tokių bazių ten nėra. Ten pilna Maskvos Grušnikų, TV prostitučių, yra du nepaprastai svarbūs Maskvai kariniai objektai: antiraketinė stotis ir ryšio su Arktikoje esančiomis podvodkėmis stotis, 1995 m. atiduoti nemokamai naudotis maskolijai. Sutarties 25 m. laikas baigėsi šiais metais. Žinoma, dėl bazių tai Maskvai jokia problema: į kampą įspaustas Luka priims bet kokią broliškos tautos pagalbą. Bet ir neįspraustas vis vien padarys tai, kas neišvengiama: hibridinis anšliusas įvyks nepriklausomai nuo to, kaip klostysis tolesni įvykiai. Maskva kitaip negali. Tačiau tai tik labai laikina: Tai, kas dabar vyksta Baltarusijoje, rytoj vyks Mordoro imperijoje, todėl susitvarkyti yra būtina. Neturiu galvoje Chabarovsko, kur protestuotojai už nušalintą Žirinovskio partijos merą su raudonais skudurais su kūju ir pjautuvu vaikšto miniomis (koks kontrastas su Baltarusiais!), bet pamažu protestai ir ten pakeis savo pobūdį. Maskolija subyrės, ir visų dorų žmonių reikalas daryti viską, kad tai, kas neišvengiama, įvyktų kuo greičiau. Žyve Belarusj!
I

I dienos sviesa       2020-08-20 13:32

isropojo tarakono klapciukai, Lietuvos prachadimcai.

Prašalietis       2020-08-20 13:09

“Lansberginiame durnių laive neišsivaikšiojusių kvailių vis tebeieškančiam, matomai visiškai atmintį pragėrusiam D. Stancikui belieka priminti keleto metų senumo Ukrainos įvykius ir “ant molio kojų stovinčią imperiją”. Jei ne šios imperijos vado Putino “kultūringas ir saikingas” parsidavinėjimas, tai jis nebūtų, JAV “partnerio” paprašytas, skambinęs Janukovičiui su prašymu nenaudoti prieš “taikius demonstrantus” jėgos. JAV eilinį kartą apstatytas suorganizavo Krymo prisijungimą prie Rusijos ir norėdamas įtikti vakarams privertė Donbasą sustoti mušti Maidaninius perversmininkus ir liepė pasirašyti su pralaiminčiais ir bėgančiais Maidaniniais banderininkais Minskas -1. Tai leido banderininkams su JAV ir vakarų pagalba persiginkluoti ir iš naujo bandyti patvarkyti reikalus. Bet gavus nuo Donbaso su “molio imperijos” pagalba antrą kartą per ragus ir vėl, kad Donbaso kovotojai neatsidurtų Kijeve, Putinas eilinį kartą sustabdė Donbasą su savo Minskas - 2. Minskas-2 leidžia JAV ir vakarams tvarkyti ne iki galo ir iki sekančio karto Ukrainos reikalus be Donbaso ir Krymo iki šiandien. Nebūtų buvę Putino Minskų 1 ir Minsko 2, visi jau seniai būtų pamiršę ne tik kur tokia Ukraina šiandiena randasi, bet ar ji buvo kada nors istorijoje iš tiesų. Daugybę kartų JAV ir vakarų Europos “partnerių” apstatytam Putinui apsijuokti su šiandienine Baltarusija taip pat kaip jis apsijuokė su Ukraina, kurioje rusai gyveno kai apie Ukrainą niekas net nesapnavo, kad tokia galėtų kur nors visatoje egzistuoti, reikštų JAV ir kitiems Putino vakarų “partneriams” , kad šiandienis “galiūnas” Putinas tepasidarė pajėgus valdyti Rusiją buvusios Maskvos kunigaikštystės sienų ribose.  Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro pseudospecialisto “patriotines” pranašystes apie Rusijos imperijos griuvimą bus įdomu stebėti, kai pasimatys ne tik, kad Rusijos imperija griūdama prisijungė Krymą, bet prisijungs ir Baltarusiją. Praėjus tam tikram laiko tarpui, bus įdomu ar Rusija “griūdama” pradės prisijungti ir Ukrainą pradedant Donbasu ir baigiant KIjevu ir Moldavijos padniestriu, banderinį Lvovą paliekant Lenkijai. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro pseudospecialistui D. Stancikui geriau sekasi reikštis šiuolaikinių “tautos padavimų ir legendų” žanre pasakojant puskvailiams ir mažaraščiams, kaip Ramanauskas-Vanagas savo išsikastame miškelyje bunkerėlyje “buvo pokario valstybės vadovas”, arba ką jam “istorijos kūjis pasakojo apie pergalingas pokario kovas ir grandiozinius mūšius su komunistiniais rusiškais okupantais”, kuriose iš nužudytų 25000 okupantų daugiau kaip 23000 buvo lietuviai…

Su viltimi       2020-08-20 12:22

Žaviuosi autoriaus įžvalgomis. Puiku, kad dar yra išmintingų žmonių. Stebina kai kurių komentatorių piktumas. Toks įspūdis lyg rašytų iš Baltarusijos ar Rusijos ambasadų Vilniuje.

G.P.       2020-08-20 12:13

Mes pažiūrėsim, ką pasakys mielas straipsnio autorius, kuomet Baltarusijoje į valdžią ateis “demokratai”, kurių vienas iš esminių geopolitinių postulatų yra LDK paveldo savinimasis ir raginimas “išvaduoti nuo žmodzinų senąją baltarusių sostinę Vilną”.

Toto autoriui...       2020-08-20 11:43

Gerbiamas Daliau, tiesiog nesitikėjau, kad Jūs esate toks DURNAS :(

Wishfool thinming!       2020-08-20 11:27

aloša, tu aloša!


Rekomenduojame

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.