Pasaulis, Demokratija ir valdymas

Dalius Stancikas. Mano namai – mano tvirtovė

Tiesos.lt siūlo   2016 m. lapkričio 27 d. 22:02

53     

    

Dalius Stancikas. Mano namai – mano tvirtovė

Žurnalas „Miškai“

Kai branduolinio karo tarp Rusijos ir Amerikos bijantys lietuviai po D. Trumpo pergalės išsigandę klausia: „O kas bus dabar?“, atsakau: „Džiaukitės – dabar sumažės įtampa tarp Maskvos ir Vašingtono, nebebus pasaulinio karo.“

Tačiau jų akyse matau tik pasipiktinimą – tikras patriotas būtinai privalo tikėtis karo arba mažų mažiausiai naujos Lietuvos okupacijos – kaipgi kitaip? (Įdomu tai, kad dėl okupacijos ir pasaulinio karo ne mažiau baiminasi ir rusai: kaip gūdžiais sovietiniais laikais jie masiškai apmokomi „civilinės gynybos“ NATO užpuolimo atveju.)

Kai stiprėjančia Rusijos galybe įtikėjusiems lietuviams aiškini, kad priešingai – iš savo įtakos paleidęs Ukrainą Kremlius kaip tik nusilpo, išsigąsdinusiems tautiečiams atrodai kaip išdavikas ar nevisprotis: tik agentas arba kvailys gali nematyti, kad rusai stiprėja ne dienomis, o valandomis! Kai priduri, kad dabartinė Rusijos finansinė krizė yra panaši į tą, po kurios žlugo sovietų imperija, gauni argumentą iš kito šono: „Tai tą ir sakau – silpstantis lokys ir yra pavojingiausias!“

Kas nori baimintis, tas visada ras priežasčių: ir kai Kremlius stiprėja, ir kai silpsta, ir kai JAV valdo demokratai, ir kai respublikonai, ir kai naftos kainos kyla, ir kai jos krenta. Tik taip besigąsdindami ir kitus begąsdindami neturėtume stebėtis, kad net ir ekonomikai gerėjant (pagal ekonomikos augimą per dešimtmetį Lietuva yra viena ES pirmūnių) bėgančiųjų iš Lietuvos niekaip nemažėja – čia mes taip pat vieni iš ES lyderių.

Esame labai prieštaringi – norime apginti vertybes, pvz., Ukrainos laisvę nuo Rusijos, ir tuo pačiu bijomės karo. Baisimės žlungančia krikščioniška morale, pranašaujame pasauliui Sodomos ir Gomoros likimą ir tuo pačiu „sergame“ už H. Clinton, kurios Demokratų partija palaimino gėjų santuokas, legalizavo marihuaną (prezidentas B. Obama viešai giriasi jaunystėje rūkęs šį uždraustą narkotiką) ir įteisino kiekvienos moters „konstitucinę teisę“ į abortus (D. Trumpas visais šiais klausimais atstovavo krikščioniškosios moralės nuostatoms, todėl sulaukė daugumos JAV krikščionių balsų). 

Perdėtas Kremliaus žavėjimasis D. Trumpo pergale gali gąsdinti tik užuomaršas. Kiek pamenu, tai su visais naujais JAV prezidentais pradiniai V. Putino santykiai panašėdavo į vedybinius medaus mėnesius – štai Dž. Bušas jaunesnysis po pirmo pajodinėjimo arkliais su V. Putinu pareiškė jo akyse įžvelgęs „geraširdį vaikiną“ (iš ko vėliau ilgai šaipėsi ne vienas respublikonų senatorius), Putinai su Bušais net draugavo šeimomis, o JAV su Rusija vykdė bendras antiteroristines operacijas. Vėliau Dž. Bušas ir visi respublikonai virto Kremliaus priešais, o Rusija, lyg kokio Kalėdų Senelio, pradėjo viltingai laukti demokratų valdymo – prieš aštuonerius metus Maskva svaigo nuo demokrato B. Obamos pergalės ir JAV bei Rusijos santykių „perkrovimo“, kurį koordinavo ta pati, dabar jau „blogoji“, H. Clinton. Deja, ilgainiui rusiška pasaka vis baigiasi tuo pačiu: kad ir kokie būtų skirtingi Amerikos prezidentai, kad ir ką jie žadėtų rinkimų kampanijos metu (B. Obama taip pat žadėjo, jog JAV nebebus pasaulio policininku), Vašingtono užsienio politika po Antrojo pasaulinio karo išlieka panaši.

Tą liūdną „deja“ rusai kartos ir po D. Trumpo kadencijos. Ir ne tik todėl, kad D. Trumpas ir V. Putinas per daug ambicingi ir per daug susireikšminę, kad gerai ilgam sutartų. Tiesiog nėra jokių logiškų paaiškinimų, kuo D. Trumpas būtų naudingas Kremliui. Gal D. Trumpas atšauks sankcijas Rusijai? Labai abejotina (tam nepritartų nei respublikonų valdomas Senatas, nei Kongresas), bet net jei taip ir nutiktų, Rusijos ekonominė padėtis iš esmės nesikeistų – esminė krizės priežastis yra ne sankcijos, o atpigusi nafta. Ir šiuo atžvilgiu D. Trumpas yra pats nuožmiausias kirvis Rusijai: iš visų kandidatų jis garsiausiai žadėjo didinti JAV dujų ir naftos (ypač skalūnų) išgavimą, naikinti buvusius apribojimus, aktyvinti eksportą – žodžiu, visa tai, kas muša naftos kainas ir klupdo Rusiją ant kelių (jau vien naujiena apie D. Trumpo išrinkimą smogė ir naftos kainoms, ir rublio vertei).

Panašiai ir dėl galimo NATO silpnėjimo: viena vertus, D. Trumpas aiškina, kad Amerika labiau rūpinsis savimi nei kitais, kita vertus, jis vienareikšmiškai žada stiprinti JAV ginkluotę ir priešraketinę gynybą, taigi Rusija bus toliau priversta dalyvauti ginklavimosi varžybose ir taip alinti savo per visas siūles irstantį biudžetą. Nebent V. Putinas paskelbtų, kad JAV pagaliau iš amžino priešo virto draugu, tačiau tokia žinia paprasčiausiai reikštų paties V. Putino politinę mirtį – jei priešo nebėra, kam tuomet bereikalingas su ekonomikos krize nesusitvarkantis caras?

Vis dėlto D. Trumpo išrinkimas yra išskirtinis vienu atžvilgiu: jo pergalę nulėmęs pažadas „atkurti stiprią Ameriką“ remiasi štai tokiu pamatiniu dalyku: JAV turi vėl tapti ta valstybe, kuri pirmiausia rūpinsis savo piliečiu, jo saugumu ir gerove. Tai D. Trumpas žada daryti stabdydamas imigraciją (ypač meksikiečių ir musulmonų) ir grąžindamas stambias JAV įmones iš Kinijos į tėvynę (kinų „darbo jėga“ pigesnė nei amerikiečių). Žodžiu, D. Trumpo pergalę nulėmė tie patys argumentai, dėl kurių vasarą Anglija apsisprendė trauktis iš Europos Sąjungos. Ir toks antrąkart per pusmetį pasikartojantis reiškinys dviejose stipriausiose Vakarų valstybėse leidžia daryti vienareikšmę išvadą: globalizacija pralaimi, žmonės nebesijaučia nei saugūs, nei laimingi perdėm atvirame pasaulyje, jie nori stiprinti savo valstybes, o ne tas už nieką neatsakingas, stambiajam kapitalui (ypač bankams) atstovaujančias viršvalstybines organizacijas. Žmonės paprasčiausiai nori grįžti prie istorinių šaknų, prie tūkstantmečiais patikrintų pamatinių vertybių: savo žemės, tautos, šeimos, religijos.

Ar tai reiškia, kad gali sugriūti mums, Lietuvai, taip svarbi NATO organizacija? Nemanau. NATO, kaip gynybos organizacija, yra svarbi visoms jai priklausančioms šalims, taigi ir JAV – kaip taikliai pastebėjo NATO vadas, 5-asis NATO straipsnis (visi už vieną!) buvo panaudotas vienintelį kartą: 2001 m. nuo teroristų ginant kaip tik tą pačią JAV valstybę.

Tačiau niekam neatstovaujantiems Europos Sąjungos vadams, taip pat ir mums patiems, reikėtų rimtai suklusti: Vakarų pasaulis žaibiškai ir iš esmės keičia kryptį, tad turime nedelsdami daryti išvadas.

Ir vienas iš darbų, kurį, manau, naujasis Seimas turėtų kuo greičiau atlikti – tai reformuoti Konstitucinį Teismą, teisine ir politine prasme išstūmusį Lietuvą iš Lietuvos, į Briuselį, iškėlusį ES teisę ir valdžią aukščiau lietuviškos ir taip šiurkščiai pamynusį Lietuvos piliečių valią ir Lietuvos Respublikos Konstituciją.

Tik atkūrus teisinius Lietuvos valstybės pamatus bus įmanoma sėkmingai taisyti išklibusį mūsų namą, grąžinti atimtas pamatines vertybes (pirmiausia – šeimos sampratą), tik tuomet susigrąžinsim jau beveik išplautą sąvoką, kas yra Tėvynė, atsikratysim vidinių prieštaravimų savyje, nustosim krūpčioti po kiekvieno JAV prezidento pasikeitimo ar dėl neišvengiamo Europos Sąjungos pertvarkymo.

„Mano namai – mano tvirtovė.“ Ar greitai ši angliška išmintis sugrįš ir į lietuvišką sąmonę?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Majus       2020-11-26 16:48

Dievinu savo namus, ilgai dėl jų dirbau, visada labai puoselėju, dedu daug energijos, kad išlaikyti ką turiu. Šiemet susipirkau savo namams apsaugą, vidaus ir išorės signalizaciją.. Labai džiaugiuosi, jaučiu apsaugojęs savo tvirtovę https://www.sauguspasaulis.lt/dsc-apsaugos-signalizacijos/34687

Laura       2020-11-2 16:31

Mano namai irgi mano tvirtovė, mėgstu pabūti viena, užsitraukiu žaliuzes ir tiek mane tematė.. https://dextera.lt/zaliuzes

Mirtenis       2020-09-30 17:27

Smagiausia, kad kuri ir darai namus sau ir žinai, kad po to jie liks tavo namams ar anūkams. Aišku, visa ta technika, kurią dabar perkam ir ji yra naujausia, kaip pavyzdžiui visokie oro kondicionieriai https://www.vilniauskatilai.lt/oro-kondicionieriai/ ir taip toliau, vėliau keisis, bet sklypukas ir namukas bus padarytas ir lauks.

Piranijus       2020-09-30 17:25

Turėti savo namus yra 99 proc. žmonių tikslas, noras, siekiamybė. Nieko nėra geriau nei turėti kur grįžti, būti ramiam, kad tai yra tavo ir niekur nedings. O kur patogumas, kad gali daryti su namais ką nori, nori persidarai sienas, išsikriauni ir perstatai vidų, persidarai vartus į kokius nori, slankiojamus, varstomus… pakeliamus. https://www.idomus.lt/lt/produktu-grupe/vartu-automatika/slenkamiems-kiemo-vartams mano namai yra mano tvirtovė, tikrai, vien dėl laisvės, ką čia galiu turėti.

Audrius       2019-06-24 15:24

Kai pats pasistatai namą, jį visai kitaip vertini ir visai kitaip žiūri. Aš kai pasistačiau namą, žiūriu į jį trofėjų. Visokių buvo niuansų, ir strigom, ir gerai važiavom su statymu. Nesvaru kurioje esi šalyje, ar Lietuvoje, ar Afrikoje, požiūris į namus vienodas. Mūsų namai mūsų tvirtovė, tikrai. Norėjau pirkti namą, pasitarėm su nt brokeriu ir nusprendėm, kad statom. https://www.unohub.lt/paslaugos/pastatu-pridavimas-ir-iteisinimas/ Padėjo viską suforminti, viską priduoti. Neįsivaizduojamai geras jausmas vaikščioti ant savo namo grindų.

> Vladas Maželis kritikui ...       2016-11-29 20:52

“Alkoholizmas, narkomanija, savižudybės nieko bendro su liberalizmu neturi”.
Gyvenimo realybė paliudija, kad rašote netiesą. Ne tik alkoholikai bei narkomanai bet ir įvairaus plauko kriminaliniai nusikaltėliai dažniausiai būna visiškai apolitiški žmonės. Taigi, galima sakyti, kad tuo pačiu jie savo vidinėje dvasioje būna liberalais bei globalistais. Juk tiek kraštutinis liberalizmas, tiek globalizmas yra tas pats apolitiškumas, tiksliau, neturėjimas tradicinių vertybių.
Klausimas pamąstymui: Kodėl visų išvardytų šiuolaikinės visuomenės blogybių beveik nebuvo tarpukario Europoje, kai tuometinės visuomenės absoliuti dauguma tradicines vertybes išpažino kaip teisingas ir kurių privalu visiems laikytis…

>visur pedofilai       2016-11-29 20:28

Žinom, ir Stanikėlis kedopedofilas, galimai Bendoraičio-Kedžio Garliavos paauglių viešnamio klijentas.

visur pedofilai!       2016-11-29 18:22

pizzagate ir daug kitos informacijos. http://www.infowars.com/videos/

Skirmantė       2016-11-28 19:28

PUTINO DŪDELĖ IR PASAULIS
Geras straipsnis. daug protingų disidentiškos mąstysenos rusų kalba šiuos dalykus. Šiame straipsnyje- tų teiginių mišinys. Aš tik vieną norėčiau pasakyt. Amerika buvo užpulta ne Bin Ladeno, o iš esmės Rusijos (Bin Ladenas turėjo ryšių su Rusija, ir JAV specialiosios tarnybos gavo patikimų duomenų apie tai. Iš esmės buvo duomenų, kad ketinama susprogdinti pastatus dvynius dar 3 m. prie tą lemtingąją 9 / 11, tik į tuos duomenis buvo pažiūrėta kaip į kliedesį). Po lemtingosios dienos prasidėjo karas, ir tuomet Putinas aškino Bušui, kad jis irgi kovoja su teroristais - daug nesismulkindamas iškart su visais čečėnais, tada jie sukirto rankelėmis. Putinas paskandino kraujyje Čečėniją, o Bušas atsičiokino, tik kai Putinas užpuolė Gruziją). Lygiai tas pat vyksta (nesudetingas dviejų ėjimo mechanizmas)ir Sirijoje: Putinas kovoja su visais sirais, o jie juk visi (ironizuoju)teroristai, nesirinkdamas su kuo, juk reikia gelbėti teroristą Bašarą Al Asadą, nes šis Palankus Kremliui kaip sąjungininkas, suteikiantis teritoriją Rusijos bazėms ir jos interesams. Aš priversta kliautis ne Trampu, o respublikonais: jie ne kvaili, būtent jie pasisakė už karinę pagalbą ginklais Ukrainai, aš priversta tikėtis, kad Putinas po kokių dvejų - trejų metų nesumanys patikrinti NATO tvirtumo Lietuvoje. Jau 17 metų pasaulis šoka pagal Putino dūdelę. Žūva žmonės, dega miestai, numušami keleiviniai laineriai. Gal pagaliau kam nors tai pabos?

AH-88       2016-11-28 11:16

Pakankamai logiškas straipsnis. Ir išvadas daryti verčia. Svarbiausia, kad ir ES, ir atskiros valstybės turi stipriai peržiūrėti savo vidaus ir užsienio politiką. O kad kremliniai siunta - tai įprasta. Mūsų reikalas ne panikuoti, o padaryti taip, kad jie žinotų, kad čia įlindę turės tik didžiulius nuostolius (žmonių, materialinius, politinius). Jei kiekvienas ginsis, gins savo šeimą, gins savo būstą, o likus laiko - ir parduotuvę, į kurią dažniausiai vaikšto smile, tai ženkliai sumažins išorės agresijos pavojų.

Apuokiukas       2016-11-28 9:46

Branduolinis karas tikriausiai bus. Nijolė Sadūnaitė yra kalbėjusi su vienu vienuoliu, gaunančiu informaciją iš ateities, tai jis sako, kad XXI a. pradžioje Europoje bus branduolinis karas, bet Lietuva išliks, nes ją apsaugos už Lietuvos laisvę kovojusių žmonių auka. Apie galimą branduolinį karą kalba ir ezoterikai. Taip kad galime morališkai ruoštis, tam kas ruošiasi įvykti.

Vladas Maželis kritikui 2016-11-26 21:11       2016-11-27 22:15

Niekas nėra be dvasinių vertybių. Dvasines vertybes skelbia ir konservatoriai ir liberalai, ir krikščionys ir musulmonai, ir demokratai ir diktatoriai.


Alkoholizmas, narkomanija, savižudybės nieko bendro su liberalizmu neturi. Senose vakarų liberalinėse demokratijose tai nėra plačiai paplitusios problemos. Dėl šių negandų kaltė ir atskomybė tenka prakeiktai šėtono imperijai Rusija, per kraują ir tironijos priespaudą grūdusiai pasauliui prieštaraujančia žmogaus prigimčiai komunistinę ideologiją ir ja pagrįstą politinę-ekonominę-kultūrinę sistemą.


Šio portalo autoriai ir komentatoriai aiškiai svajoja apie ir pasisako už krikščionišką teokratiją, kurios įvedimas būtų žingsnis atgal į tamsius viduramžių laikus, izoliacija nuo šiuolaikinės civilizacijos ir, netolimoje ateityje, eilinis nepriklausomybės praradimas. 

stasys       2016-11-27 10:18

Čia tik Lietuvoje priimta savo politines pažiuras keisti priklausomai nuo situacijos populiarumo lentelėje ,

>Vladui Mazeliui II       2016-11-26 22:13

Nejaugi Tamstos galvoje atsirado politinis viesulas?

> Absurdas yra 2016-11-26 20:12       2016-11-26 21:22

Argi kas siūlo atsiskirti nuo sąjungininkų, argi neprarandant tradicinių vertybių yra būtina atsisakyti taip pat ir sąjungininkų? Juk tegyvuoja demokratija ir nuomonių įvairovė...

> Vladas Maželis 2016-11-26 20:05        2016-11-26 21:11

Liberalizmas be vertybių - dvasinis skurdas. Šalin vertybes?! Argi geriau žmogaus sutrikusi psichika vien todėl, kad jis neturėtų dėl ko aukotis? Dievas žmogų sukūrė todėl, kad žmogus būtent Dievui, o ne savo malonumams tarnautų. Jeigu Dievo nėra, tai tokiu atveju belieka Tautos ir Tėvynės altorius ir nebūtina dėl to įvedinėti savo diktatūrą.
P.S. Labai svarbūs klausimai pamąstymui. Kodėl šiandien taip plačiai išplito alkoholizmas, narkomanija, savižudybės (netgi vaikų!), kodėl šiandien kiekvienoje poliklinikoje prireikė įsteigti psichinės sveikatos skyrius, bei telefoninės linijos, kad sumažinti psichinių neurozių bei savižudybių skaičių(beje, pirmiausia jaunimo tarpe)?

:-(       2016-11-26 20:40

tai kad čia dauguma atkištų subines, tik kad jų nemuštų (voina otmieniajetsa).

Absurdas yra       2016-11-26 20:12

siūlyti Lietuvai atsiskirti nuo sąjungininkų, eiti kažkokiu tai savo nacionaliniu keliu ir tokią atsiskyrusią, piktą, netolerantišką, jokių draugų neturinčią, apsuptą priešų mikrovalstybėlę vadinti kažkokia tai tvirtove.

Vladas Maželis       2016-11-26 20:05

Yra tik du keliai žmonijai: vienas - tai susipriešinimas, netolerancija vieni kitiems, ultraradikalizmas bei nacionalizmas atskirose šalyse. Šis kelias, kaip mums liudija visa žmonijos istorija, neišvengiamai atves prie masinių žudynių trečiame pasauliniame kare, po kurio ir vėl bus iš pagrindų perbraižytas pasaulio žemėlapis, garantuotai mažiausių ir silpniausių valstybėlių nenaudai. 

Kitas kelias yra tolerancijos ir vienyjimosi kelias, kuris žmonijai užtikrino jau beveik 70 metų be eilinio pasaulinio karo ir tik šis kelias gali užtikrinti taiką ateityje. Radikalus ekstremizmas niekada niekur nevedė į taiką ir visada pasibaigdavo revoliucijomis ir karais. Istoriją studijuoti ir iš jos mokytis labai verta.

lietuviai        2016-11-26 19:56

į miškus ėjo po karo. Eina ir dabar. Eina tie, kas turi stuburą ir sąžinę. Kas bus toliau niekas nežino. Žinom, kaip buvo pokaryje. Žinom, kas buvo stribai.Žinom, ką ir kaip jie darė. Kaip kurie ginasi, kad nežinojo ką daro.

:)"       2016-11-26 16:28

Citata: “pagal ekonomikos augimą per dešimtmetį Lietuva yra viena ES pirmūnių”
Tai jau taip. Kai prie Kubiliaus vyriausybės ekonomika krito 35%, tai yra kur jai ir augti. Jei būtų kritusi kaip Vokietijos ~6%, tai negalėtų augti tokiais sparčiais žingsniais.
Čia tik matematika. Daugiau nieko smile

To Vlad.mazelis       2016-11-26 12:30

Lietuva krikščioniška šalis ir susikišk tas vakarų vertybes ten kur nesueina.
Nesuklysiu rašydamas, jog p…rų paradai, liberalizmas ir kiti ...izmai nėra vertybė Lietuvoje 95% lietuvių.

Konservatorių partijos atgimimas galimas       2016-11-26 12:05

ir tokiu atveju,jei šioje fariziejiškoje partijoje atsirastų krikščioniškas flangas,kuris vestų derybas su Lietuvos Sąrašu ir,sulygus dėl Garliavos bylų pakartotinio ištyrimo,gal būtų vilties atgimti dešiniosioms jėgoms?

Vladas Maželis >VaiduiVDS       2016-11-26 4:10

Ne Steve Bannon sukūrė Breitbart News svetainę, o Andrew Breitbart (1969—2012), kuris staiga mirė sulaukęs 43 metų, nuo širdies infarkto.

Įdomu       2016-11-26 3:55

kas gi autoriaus nuomone taip yra tvirta toj Lietuvoj, kad ją galėtume laikyti tvirtove? Tvirtovė turi būti labai gerai apsaugota ypatingai storomis sienomis, giliais grioviais, gausiomis patrankomis, ginama gausios, gerai ginkluotos kariuomenės. Jei to nėra, tai čia jokia tvirtovė, o tik skanus kąsnelis bet kuriam grobuoniui.

Vladas Maželis apie Breitbart       2016-11-26 2:45

Fašistinis breitbart.com spalio mėnesį turėjo 11 milijonų lankytojų, o neutralus CNN - 52 milijonus. Pridėjus kitus JAV neutralius ir liberalius žinisklaidos šaltinius kaip ABC, CBS, MSNBC, NBC ir kt., fašistinio breitbart.com dalis yra labai menka. Taip yra todėl, kad politinis ekstremizmas JAV niekada nebūna populiarus. Ir negali būti. Steve Bannon privalės arba labai sušvelninti savo pažiūras, arba neišsilaikys savo poste ilgiau negu vos kelis mėnesius.

Taip kad Lietuvos fašistai ir naciai, - palikite viltį. JAV niekada nenukryps nuo savo įkūrėjų libertarinių-masoninių idealų.

Vladas Maželis Baubui       2016-11-26 2:29

Rusija tokia buvo per visą savo istoriją. Savo milžiniškos teritorijos (kurioje ji niekaip neišsitenka) Rusija nelaimėjo loterijoje, o išsikovojo grobikiškuose karuose - plėšdama ir žudydama.

Vladas Maželis       2016-11-26 2:20

Mūsų namai yra kortų namelis. Ne mūsų namai o NATO yra mūsų tvirtovė. Visa laimės, kad galingoji Amerika kaip buvo taip ir liks NATO stuburu ir pati svarbiausia Lietuvos gynėja. O Trumpo administracija bus nepalyginamai kietesnis riešutas kruvinajam Putinui, lyginant su Obamos administracija ar jeigu prezidente būtų tapusi H. Clinton. Tai aiškiai matosi iš to, kokius antirusiškus vanagus jis renkasi į savo vyriausybės kabinetą. Be to, seniai žinojome, kad nei JAV Kongreso, nei Senato rūmuose nėra nė vieno palankaus Kremliui politiko. Ir ačiū Dievui kad nėra.

Tarabilda Šiauliečiui       2016-11-25 22:49

O tamstai kodėl nepatinka “Miškai”. Miškuose politikos kartais būna, o gali dar ir būti daugiau negu ne miškuose. Tai ir pagalvokit, o koks didelis “Ne miškų” portalas įsileistų tokį straipsnį? Gal Delfis, ar Lietuvos Rytas, o gal 15 kapeikų? Va todėl Stancikas visai savo vietoje “Miškuose”.

Dočys       2016-11-25 22:44

Yra Lietuvoj tokių “liberaliai konsevatyvių” verslininkų, kurie jei galėtų, valstybę uždarytų valstybės saugomame nacionaliniame parke. O paskui tą parką privatizuotų bendru sutarimu aukcione.

Tarabilda Vaidui VDS       2016-11-25 22:41

Ačiū bičiuli, už nuorodas į gerą straipsnį ir saitą. Iki gyvo kaulo nusibodo CNN ir BBC klintoninis neolibų tvaikas. Pagaliau ima dėliotis viskas į labai neblogą peizažą. Atsidaro kai kurios prasmės viso, kas dabar ant svieto vyksta. Jei Europa supras mintį, nušluos visą tą višvalstybinį globalistų šlamštą.
O ir pas mus. Jei Karbauskis suprastų Styvo Benono mintį ir jei į tą pusę pasisuktų, nebebūtų jam jokių problemų su valstiečių tapatybe. Ir pataikytų į koją su procesu, kuris vyks su Karbauskiu, ar kitu auskiu, nepriklausomai nuo personalijos.

Algimantas       2016-11-25 22:25

Dėkoju autoriui už sveiką optimizmą, kurio tautiečiams labai trūksta.

šiaulietis       2016-11-25 21:41

Su viskuo sutinku. Puikus tekstas. Tik nesuprantu ką veikiate žurnale “Miškai” ir kaip miškai yra susiję su politika? Labai liūdna, bet Lietuva nusirito į gūdžius tarybinius metus, tada kiekvienas žurnalas turėjo politinį skirsnį. Taip jau ir Lietuvoje.

O kas prie to privedė,kad       2016-11-25 19:13

Europoje į valdžią veržiasi tos jėgos,kurios nori draugauti su Putinu,lengvų kelių ieškotojos.Ar ne Briuselio išpūstas iki šimtų tūkstančių biurokratų korpusas,kuris pradėjo dirbti sau ir tik sau.Kalta išsigimstanti ES.Tokiomis sąlygomis kremlius tikrei norės visiems diktuoti,nes totalitarizmo tokia prigimtis-plėstis.

Baubas       2016-11-25 18:41

Rusija pati savaime nėra baubas. Baubas yra nedemokratiška,, kleptokratinė, neprognozuojama dabartinė Rusija.

Malonu       2016-11-25 18:34

Aiškiai, paprastai, protingai. Ypač dėl Konstitucinio teismo.

Nieko prieš ,pavyzdžiui,       2016-11-25 16:10

liberalą Glavecką,-nenuobodžiai jis kalba,o ir atviresnis,nei kiti uolūs liberalai.Šiandien Kęstutis tiesiai pasakė per LRT pas Rimgaudą Geleževičių,apnuogindamas visą liberalų esmę,tiesiai pasakė,kad jie teikė ES pasiūlymą už kiekvieną mūsų emigrantą nuo jo sumokamų tai šaliai mokesčių gauti į Lietuvos biudžetą tam tikrą dalį mokesčių,nes,skaitos,daug kainavo tą emigrantą mums išauklėti,išlavinti,išmokyti…Gautųsi kaip ir prekiavimas savo tautos žmonėmis?Beribis cinizmas, savanaudiškumas,nejautrumas ....Emigrantai,reiškia,išlaikytų tą parazituojančią viršūnėlę...Ačiū,jis tik atvirai pasakė.Tokia jų moralė,jei ji iš vis yra?

VaiduiVDS       2016-11-25 12:33

Tarp kitko, Bannon’as sukure geriausia konservatoriska svetaine pasaulyje, pavadinimu Breitbart.
Per du metus jos skaitytoju isaugo nuo 11 tukstanciu iki 14 milijonu. Skaitau kiekviena diena, kad gauti tikru ziniu. CNN, NBC, MSNBC kaip ir New York Times ar Washington Post pavirto i neo-liberaliu fasistu ruporus. Kas skaitote angliskai stipriai rekomenduoju Breitbart.

VaidasVDS       2016-11-25 10:42

Yra neblogas straipsnis apie Trampo patarėją Styvą Benoną. Gana įdomi asmenybė ir įdomios, gana sveikos mintys: http://infa.lt/9997/naujasis-patarejas-ketina-padaryti-donalda-trampa-pasaulio-desiniojo-judejimo-lyderiu/
Evoliucinis persitvarkymas, atrodo, prasideda.
Pasaulio ateitis jau neatrodo taip beviltiškai, kaip dabartiniais sekuliarizmo ir netikrų vertybių suklestėjimo ir merdėjimo laikais…

ruta       2016-11-25 10:03

..atimkite is konservatoriu ju rinkiminius, ir ne tik , lozungus -rusai puola .., viskas , tustuma ..o prie lovio tai norisi , o politini broileri itaisyti i premjerus tai norejosi seneliui , paskui dar auksciau ..
O taip gerai viskas buvo / Krymo okupacija , Donbaso karas ../ , Briuselyje   politiniam broileriui net leido perskaityti viena kita rezoliucija ../ ne jo , svetima ../, kuria delfi bande pateikti / manau , ne be senelio dirigavimo../, kaip pasaulini laimejima ..Ukrainos karas padejo buti matomam .., tai ir dabar konservatoriai vis nori svetima nelaime paversti savo bonusu .., kaip ir Brazoles tilto sprogdinimas , Pakaunes maistas , Abromaviciaus susprogdinimas ..
p.s. aktualus , puikus straipsnis , aciu Autoriui .

koks skirtumas       2016-11-25 9:16

Degutienė ar Qiubilius su lansbergių gauja ta pati lazda.

$+$       2016-11-25 9:12

Prezidentas R. Niksonas sirgo šizofrenija, net du kartus buvo priėmęs sprendimą  paleisti branduolines raketas į TSRS. Vieną kartą kariškiai nepakluso, kitą kartą prezidento patarėjai ir tie patys kariškiai įtikino jį atsisakyti sumanumo.
Subyrėjus TSRS, ne tik jos teises, bet ir branduolinį ginklą perėmė Rusija Jei subyrėtų Rusija, nežinia kas su tuo ginklu atsitiktų. Taip kad, tiek branduolinio karo, tiek Rusijos subyrėjimo mažumėlę teks palaukti.

Kartasi atrodo,kad Trampas       2016-11-25 8:17

tik dabar atranda save.Visa jo praeitis,-žmonų kaita,šou ir pan…dar buvo ne tai,kam jis skirtas.Jis nesibaido žodžių Dievas ar meldžiuosi…Ne taip,kaip mūsų krikščionė Degutienė užvakar per LNK išsigynė žodžio Dievas,užuot oriai ir garbingai jį ištarusi…Tai kam ta partija dangstosi krikščionių vardu.Dėl reklamos?Kunigai turėtų irgi neapsimetinėti,kad karalius nuogas.

>kakadu       2016-11-25 8:01

jums leidus pataisysiu - į kitas…

kakadu to marabu       2016-11-24 23:07

Nevaryk propagandos. Biudžetas visai kitur ir pro kitas skyles susigeria.

marabu.       2016-11-24 22:25

..taigi Lietuva bus toliau priversta dalyvauti ginklavimosi varžybose ir taip alinti savo per visas siūles irstantį biudžetą...

Kabliataškiui       2016-11-24 19:37

Visa logika susakyta antrąjame sakinyje apie tokius kaip tu, kurie pasijunta labai nelaimingi, kai jiems sakoma, kad karas atsideda (voina otmieniajetsa).

Clerkenwell       2016-11-24 18:57

Puikus straipsnis! Dar galima pridet, kad didziausia gresme NATO yra ES beprociu planai sukurti bendra kariuomene. Bet greiciausiai ES esamu formatu isirs iki to.

:-(       2016-11-24 18:32

Pirmas sakinys be logikos. Tai kas gi kieno miestus grasina paversti radioaktyviais pelenais? Ar valdžia kremliuje pasikeitė?

Skverneliui       2016-11-24 18:28

Skverneli pradėk ikiteisminį tyrimą dėl Valdo Admakaus buvimo prezidentu prieš tai Lietuvoje negyvenusio tris metus, kaip to reikalauja LR Konstitucijos 78 str.

skverneliui       2016-11-24 17:41

Lietuva srityse kur blogai lyderė, kur gerai paskutėse vietose. Apie teisingumą S.S tyli, kas formuoja nuomonę kad neteisybė, bylų fabrikavimas, žmonių skelbimas žiniasklaidoje kaltais be teismo nuosprendžio, biudžetininkų  LR Konstitucijos pažeidinėjimas toliau bus taikomas Lietuvos gyvenime kaip ir Garliavoje kai buvo liečiamos durys anksti ryte ir buvo biudžetininkų braunamasi į K. butą prieš tai raštu nepranešus, liečiama nuosavybė kameros tklsu kad N.V. neturėtų įrodymų kas jai buvo daroma po kamerų nusukinėjimo ir galėtų biudžetininkai susidoroti baudžiamuoju keliu.
Skverneli pradėkit ikiteisminį tyrimą dėl antikonstitucinių veiksmų  Garliavoje - N. Venskienės lietimo, mergaitės lietimo, durų lietimo, kamerų lietimo.

Cenzorius       2016-11-24 16:17

Briuselio reikia todėl, kad patys kuriame ne valstybę, o pragarą iš kurio sprunka visi, kas tik gali. Valstybė be teisingumo nusikaltėlių gauja. Ką daro seimas? Ogi tūkstančiais kepa niekam nereikalingą broką iš tešlos, kurią tiekia nelegalūs “lobistai”. Vokeliuose, dėžėse nuo viskio ir kitokiais būdais.

man atrodo       2016-11-24 15:48

viskas teisingai parašyta.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.