Dalius Stancikas. Laisvėjimo metai

Tiesos.lt siūlo   2014 m. gruodžio 18 d. 2:28

34     

    

Dalius Stancikas. Laisvėjimo metai

Jei reikėtų vienu bruožu apibūdinti praeinančius 2014-uosius metus, tai tektų vartoti laisvėjimo terminą.

Laisvėjimas, kaip žinome, gali vesti į tobulėjimą, priartinti prie Kūrėjo, įpūsti ypatingą būties ir kūrybos dvasią. Bet už kerinčios laisvėjimo afišos gali slypėti ir apgaulinga, klaidinančiai viliojanti vergovės forma, kreipianti mus į dvasinę ir fizinę savižudybę, griaunanti esminius civilizacijos pamatus, būtinuosius moralinius tabu, neleidžiančius supainioti dieviškųjų ir žmogiškųjų galių – lyg kokia kasdienė bibliškojo Adomo nuopuolio kartotė.

2014-aisiais pasaulis „laisvėjo“ abiejomis kryptimis.

Didžioji demokratinio (taigi, laisvojo) pasaulio dalis toliau savinosi dieviškąsias galias, grubiausiai lįsdama į gyvybės ir mirties slėpinius, šį kišimąsi pateikdama kaip esminę žmogaus teisę, vis plačiau oficialiai įteisindama eutanaziją, abortus, gyvybės mėgintuvėlius, naikindama prigimtines lytis (metų pabaigoje ir Lietuvos Vyriausybė pritarė vadinamajai Stambulo konvencijai, pagal kurią atsiranda ne fizinės, o socialinės lytys), prigimtinę šeimos sąvoką (tiesa, vienalyčių šeimų įteisinimas paprastai vis dar vyksta minimalia balsų persvara, pavyzdžiui, šį rudenį Suomijoje gėjų šeimos įteisintos tik kelių parlamentarų persvara – tas rodo šios tendencijos trapumą), o prigimtinio kūno darkymas – „gražinimas“ tatuiruotėmis, kas mūsų jaunystės laikais būdavo išskirtinis užkietėjusių kalinių ar kareivių skiriamasis ženklas, dabar, regis, įgavo visuotinį grožio etalono mastą.

Ypatingas šių metų akcentas – JAV, valstybės, kurioje prieš 80 metų (o kai kuriose valstijose tik prieš 50 metų), dar galiojo „sausas įstatymas“, sostinėje Vašingtone po visuotinio referendumo įteisintas marihuanos vartojimas. Išvada viena: baltaodžiai vis mažiau daro įtaką galingiausios pasaulio valstybės gyvenimui, kuriame pats prezidentas viešai giriasi jaunystėje svaiginęsis narkotikais.

2014-aisiais būta ir kitokių laisvėjimo formų. Deja, taip ir nepasibaigė piliečių karas prieš valdžią Sirijoje: teigiama, kad per trejus su puse metų yra per 200 tūkst. žuvusių, po pasaulį išsklaidyta 6,5 mln. sirijiečių.

Šie metai prasidėjo Krymo išlaisvinimu, jo sugrąžinimu Rusijai, – taip prieš dvi savaites savo metiniame pranešime Kremliuje gyrėsi Rusijos prezidentas Vladimiras (liet. vertimas – valdyk pasaulį) Vladimirovičius Putinas. 2014-ųjų Rusija – geriausias įrodymas, jog žemiškoji realybė nesiskiria nuo mitų ar pasakų stebuklų: metų pradžia – karinis Vladimiro Putino triumfas, sudrebinęs pasaulį, o pabaiga – panika Kremliuje dėl beviltiškai žlungančio rublio (euras užvakar jau kainavo 100 rublių, taigi rublis per metus nuvertėjo daugiau nei laisvę narsiai ginančios, pabėgusios valdžios skaudžiai apvogtos Ukrainos grivina). Po šios savaitės rublio kracho net Rusijos politinio vasalo – Baltarusijos – prezidentas pareiškė: užtenka melstis Rusijai, matote, kaip nusėdo mūsų svarbiausia rinka, turime ieškoti patikimesnių verslo partnerių. Rusija, branduolinių ginklų ir gamtinių išteklių pilna galybė, po Krymo okupacijos pirmąkart istorijoje liko tokia vieniša – niekas pasaulyje nepanoro dėl vienadienių politinių užgaidų rizikuoti branduoliniais karais. Tad teko gėdingai pabrukus uodegą prašytis kinų pagalbos – pačių tikriausių rusų konkurentų, jau seniai nenuleidžiančių godžių akių nuo negyvenamų Sibiro platybių ir neišsenkamų požeminių lobių. Nuo vilko ant meškos – taip turbūt tektų apibūdinti pasikeitusį Rusijos politikos kursą nuo Vakarų į Rytus.

Šie metai – dar vienas patvirtinimas: žmonijos istorijos vyksme dar nebuvo imperijos, kuri nežlugtų, tokia ateitis laukia ir Rusijos, tad kuo greičiau patys rusai tai supras, tuo greičiau pradės sveikti. Svarbiausia – ne krentantis rublis, ne kylančios produktų kainos. Mes šiemet perėjome prie karinio – mobilizacinio stiliaus retorikos, ir tai labiausiai liūdina. Juk karo sąlygomis negalima kritikuoti vyriausiojo vado, karo sąlygomis viskas nukreipta diversantų paieškoms ir gyvenama pagal principą „mirtis šnipams“, – liūdnai aiškina rusų dvasininkas A. Kurajevas. O mums telieka suklusti: ar tokių pat gaidų šiemet nepajutome ir mes čia, Lietuvoje, pradėjusioje ypatingą žodžių mūšį su Rusija?

Kitos šių metų pasaulio laisvėjimo apraiškos – šiemet įvykęs Škotijos referendumas dėl atsiskyrimo nuo Anglijos (škotai turėtų džiaugtis, kad neturi tokios demokratijos naikinimo institucijos, kaip Konstitucinis Teismas) ir katalonų apklausa dėl nepriklausomybės nuo Ispanijos (nepriklausomybės referendumo neleido Ispanijos Konstitucinis Teismas; panašiai šiemet pasielgė ir Lietuvos Konstitucinis teismas, pažeidęs esminį demokratijos principą – nurodęs, kad piliečiai negali išreikšti savo valios be valdžios kontrolės – pirmą atkurtos laisvės dešimtmetį to nebūtų drįsusi skelbti jokia valdžios institucija).

Netgi JAV Senato komiteto ataskaita apie CŽV taikytus kankinimo metodus – taip pat laisvėjimo kelias. Ir ta ataskaita svarbi ne tiek JAV piliečių išsilaisvinimui nuo savo pačių specialiųjų tarnybų savivalės – šiemet B. Obama pareiškė, kad JAV nutraukia dvylika metų trūkusį visuotinį pasaulio, netgi draugų, šnipinėjimą. Tai pirmiausia JAV išsilaisvinimas nuo 2001 metų rugsėjo 11-ąją ją užpuolusių ir visuotinį baimės virusą pasėjusių teroristų. Kaip tuomet sakė jų vadeiva Osama Bin-Ladenas, svarbiausias puolimo tikslas buvo ne užmušti kelis tūkstančius amerikiečių, bet įbauginti JAV ir taip sunaikinti jos demokratiją, vidinę laisvę, kurią kaip neišvengiamą viso pasaulio ateitį dar 19 amžiaus pradžioje nurodė prancūzų filosofas A. de Tocquevilis: Pastangos sustabdyti demokratijos raidą būtų tarsi kova prieš patį Dievą.

Sugebėti prieš visą pasaulį pripažinti klydus – tik labai stiprios ir tikrai laisvos šalies požymis. Tai ypač svarbu, nes JAV yra ne tik demokratijos lopšys, bet ir vienintelė supergalybė, prisiėmusi pasaulio policininko vaidmenį (ar prieš metus kas galėjo pagalvoti, kad daug metų buvę ideologiniai priešai JAV ir Irakas kartu kovos prieš „Islamo valstybės“ banditus, Alacho vardu kertančius galvas vaikams už tai, kad jie krikščionys, ir moterims už tai, kad atsisako patenkinti jų lytinį instinktą), todėl JAV pavyzdžiu, jos sėkmėmis ir klaidomis seka dauguma kitų.

Spec. tarnybų sutramdymas – tai būtinas kelias ir Lietuvai, nesugebančiai išsiaiškinti, ar nemelavo jos saugumiečiai dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje, kodėl viešai šmeižė žuvusį savo darbuotoją V. Pociūną, bendradarbiaudami su Rusijos saugumu provokavo nusikaltimui nepilnametę E. Kusaitę, čečėnų našlaičių globėjus Gatajevus, kaip staigiai praturtėjo buvęs VSD direktoriaus pavaduotojas D. Jurgelevičius, nusipirkęs vieną iš Gruzijos televizijų, kokiu tikslu aukštiems politikams kurpiamos jokio pagrindo neturinčios sąmokslo teorijos.

Vis dėlto reikšmingiausias, daugiausiai įtakos žmonijos raidai turėsiantis metų atvirumas – šiemet vykęs Katalikų bažnyčios Sinodas. Pirmąkart toks drąsus, toks demokratiškas visoms nuomonėms. Pasirinkome skaidrumą. Nusprendėme, kad kiekvienas galime duoti kiek tik norime interviu visiškai laisvai, ir nebuvo numatyta jokia cenzūra, – sakė popiežius Pranciškus.

Todėl apie Sinodą pasakytus popiežiaus žodžius: Turime eiti į priekį. Nebijau, nes tai kelias, kurį Dievas paprašė mūsų nueiti ir reikėtų laikyti 2014 metų fraze ir esme.

Nebijokime eiti kartu – į 2015-uosius.

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Palmaitis Palmaičiujui, kuris Rūpūsmiltai       2014-12-20 17:08

Ateizmas, savaime aišku, yra pagonių (t.y. gojim, nekilusių iš D-vo pašaukto Abraomo) reiškinys. Ateizmas egzistavo Europoje ir iki krikščionybės. Pagonių išdavystė nebeatstato pirminės pagonybės, bet skatina ateizmą arba pavirsta satanizmu. Tarp žydų europiečių ateizmas atsirado tik po II pasaulino karo katastrofos (Šoa) dėl talmudinio tikėjimo nepajėgumo (tai nauja religija, netapatintina su senuoju judaizmu iki Šventyklos sunaikinimo). Iki Šoa nei aškenaziams, nei kitiems žydams ateizmas niekad nebuvo būdingas (apie atskirus asmenis nekalbame).
Jūs kuriate pašalinį ginčą vardan ginčo. Pvz., Jūsų fantastinis “galbūt” apie aškenazius Aukso Ordoje ne tik nelenda į jokią chronologiją (pirma reikėjo Pačiam pasižiūrėti bent Vikipedijoje, kada susidarė aškenazių grupė - Vokietijoje su centru Maince dar prieš chazarų valstybės suirimą ir “išvaikščiojimą”!), bet tas “galbūt” yra neatsakingas bandymas velti mane į įvairiatemę beprasmę diskusiją, panašiai kaip daro Vaidas VDS (ir dar blogiau, nes jis tai daro mėgindamas propaguoti savo urantijas, o ką siūlote Jūs, to nematau). Todėl nebeatsakinėsiu.

>>Palmaičiui        2014-12-20 12:37

taip, Karaimai išlaikė tą ankstyvąjį judaistinį tikėjimą, kurį Khazarų chanatas priėmė iš Krymo žydų diasporos dar 9 a.

Aškenazai talmudistai gali būti kad yra pasimaišę su mongolais Aukso Ordoj, kuri buvo įkurta Chazarų chanate. Manau, kad jų religija jau gerokai supolitizuota ir apraizgyta tokiais suvaržymais, kad tai matyt ir paskatino ateismą ir revoliucines nuotaikas, bei priešiškumą aplamai bet kokiai religijai.
Jei lystu, pataisykit.

nopassarankin       2014-12-19 21:48

Šiuo metu kai seuteje ukrofašyzmas, kai pribaltykos fašystai enge dydžosios rūssu tautos vaikūs, kuomet amiarykos ir jevropas fašystai kursto žmonyja karui -mias rūssai esame vienyntele lykūsi ūžkarda šem rūdajam marui plysti.
Vysy kam brangus internacializma, tautu ir darbo leudies draugiste ir tajka vysame pasaulije- vysi turyme sūsitelkti apie Motyna Rūssija.
Mias Rūsssijos antyfašystai sakomia:
-Бей хадов сапасай Расссею !

Palmaitis Rūpusmiltams       2014-12-19 19:04

Aišku, kad žydų, tiksliau - Žydo, vaidmuo Europoje ir pasaulyje didžiulis, nes tas Žydas yra Pats Mesijas JHS.
Ką dėstote apie “chazarus-aškenazius” - yra naujai iškeptas žurnalistinis atradimas, neatitinkantis nei DNR, nei chronologijos, nei chazarų karaimiško tikėjimo.
Vaishaupto iliuminatai yra Vaishaupto, o visi kiti iliuminatai - visų kitų. Jei kurie užgrobė masonų ložę, tai jie ir masonai, kam tas paslaptingas priedas?

nebutinai       2014-12-19 18:59

“rūpūs miltai” yra greičiausiai prūsas iš Tilžės.

Drezdenas internautui       2014-12-19 17:49

tai tipiška Rytų aukštaičių klaida. Atvirame skiemenyje jie balses ilgina. Jie sako ne Putinas, o PŪtinas. Todėl kartais jiems labai kvailai išeina, lyg ž. PŪtinas būtų kilęs iš veiksmažodžio Pūsti ką? Miglą į akis. Aukštaitis pasakytų Myglą y akys. Rrrūpūs miltai yra aukšraitis.

internauts        2014-12-19 16:05

“Ot rrrŪpūže!”,
“rrrrūpūs miltai!” - tai buvo mano tėvo ir senelio mėgstamiausi keiksmažodžiai. Liaudies tautosaka, tsknt.smile
Ir turi rašytis taip kaip tariasi - pabrėžiant “rrr” kaip gąsdinantį urzgimą ir užtęsiant abi “ū” ilgąsias balses…
rusiškai keiktis jie dtaip ir neišmoko…

Mix - Letui Palmaičiui       2014-12-19 15:19

Baigiantis metams noriu Jums padėkoti už komentarus(ypač už šį), kurie visuomet mane sudomina. Jų neperskaitysi tik permesdamas akimis, tenka atidžiai skaityti ir kiek įmanoma stengtis suprasti. Sritis, apie kurią Jūs komentuojate, man nežinoma. Todėl iš Jūsų komentarų daug ką sužinau ir už tai labai esu dėkinga. Tačiau Jūsų pozicija pasaulio sąrangos klausimais man suprantama, ir Jūsų nuomonę palaikau. Tačiau nereikėtų taip grubiai pasisakyti apie autorius, kurie savo straipsniuose kartais daro klaidas (matomai trūksta visapusiškos analizės rašomais klausimais.)

Raigerdui       2014-12-19 11:14

Turit problemų su lietuvių kalbos gramatika. Rašyti reikia ne “rūpūs miltai”, o “rupūs miltai”. Išsidūrėte nuo pat pirmo žodžio.

rūpūs miltai! Palmaičiui, dar       2014-12-19 10:25

kad ir kaip Jums nepatinka, kad miniu žydus, bet jų vaidmuo Europoje didžiulis, tad kam apie tai nutylėt?
Pavyzdžiui, Ispanijos karaliai Izabelė su Fernandu buvo safardų žydai konvertitai. Po to kai KOLUMBAS (vienas portugalų mokslininkas įrodinėja, kad Kolumbas buvo Jogailos sūnus ar tai vaikaitis, pradingęs mūšyje su tukais) atrado Ameriką ir iš ten į Europą ėmė plūsti auksas, į Ispaniją prigužėjo daug chazarų kilmės žydų aškenazų pirklių ir amatininkų. Gad gautų teisę verstis verslais, jiems tekdavo konvertuotis į kriksčionišką tikėjimą. Bet tai jie atlikdavo tik formaliai. Dėl to FERDINANDAS SU IZABELE (o gal ir dėl konkurencijos)  įkūrė INKVIZICIJĄ tam kad atskirtų tikruosius konvertitus nuo netikrųjų. Apie tai buvo ir Ispanų filmas. Aišku, neapsiėjo be kankinimų. Iki tol bažnyčia turėjo inkviziciją tam kad atskirtų eretinius mokymus nuo tikrų kriksčioniškų mokymų. Bet tai buvo tik teorinė inkvizicija.

Žydai aškenazai vigi jau buvo susipirkę nemažai aukso, pasitraukė į Ispanijai priklaususią Olandiją, ten sukėlė revoliuciją, atskyrė nuo Ispanijos… po to sekė Kromvelio revoliucija ir Kromvelis, atsidėkodamas už paramą, pasikvietė žydus į Angliją, nes Edvardas buvo juos išvaręs. Tokios tokelės. Iliuminatų vadas Vaizhauptas irgi buvo žydų aškenazų konvertitas, jėzuitų mokinys, sukūrė savo masonų partiją pagal jėzuitų sistemą. Viskas, lekiu.

rūpūs miltai! Palmaičiui       2014-12-19 9:46

skirtingos nuomonės susiformuoja matyt remiantis skirtinga info.
Daug tryniausi užsieny, tai prisirankiojau kiek kitokios info, nei mūsų oficiozinė.

Labai patiko Kembridžas tai psidomėjau pirmiausia jo istorija.
Atimtas iš dvasininkų buvo po protestantų revoliucijos, po Henriko VIII nesutarimų su Popiežiumi.
Protestantiška revoliucija prasidėjo kaip protestas žydų safardų kilmės Popiežiui Aleksandrui I ėmus rinkti indulgencijas kaip mokestį net už mirusiuosius, gražiosio Petro ir Povilo bazilikos Vatikane statybai. Liuteris prikalė 17 tezių, taip prasidėjo revoliucinis laikotarpis.

Masonai (spekuliatyvieji)  įsikūrė 1717, o Veismano iliuminatai, kai nepavyko įsiskverbt į Karališkų masonų ložes, 1776. Tai šie iliuminatai ir pradėjo prancūzų revoliuciją. Jiems pavyko ada uzurpuot prancūziškąją Grand Orient ložę,  o per ją prasiskverbt ir į Rusijos dekabristus…
Taip kad Universitetų atėmimas iš dvasininkų ir permetimas į pirklių rankas vyko anksčiau. Dabar Kembridžo universitetas finansuojamas ROKFELERIO FONDO, o JAV hARVARDO - ROTSCHILDO FONDO. O kas muziką užsako, to ir giesmės giedamos…
Geros dienos.

rūpūs miltai! Seimas pasirašo UŽ NELAISVĘ?        2014-12-19 9:30

kol entuziastingi tautos gynėjai nukreipinėja vsų dėmesį į Prezidentės biografiją, kuri niekuo nesiskiria nuo visų kitų homosovieticus, Seimas,  tuo tarpu, pasirašinėja po Stambulo Konvencija! Va kur tikrasis ir galutinis laisvės praradimas! 
Ar ponia Stancikienė, seimo narė,  nieko nepapasakojo apie šią konvenciją vyrui teisininkui? Ar bent perskaitė ją iki galo? Kiek mačiau per TV užprotestavo tik konservatorė Abramikienė. Bet ar kas išgirdo jos balsą? Kuo baigėsi šis šios konvencijos svarstymas?
Aš ją skaičiau. O jūs, Autoriau?

Iš pirmo žvilgsnio ta Strasburo Žmogaus teisių konvencija atrodo visai puikiai, nukreipta prieš prievartą, prieš moterų prievartą, prieš moterų apipjaustymą (čia jau Afrikai, ne Europai, nes Strasburo Žmogaus teisių EUROPOS TARYBA tik taip vadinasi “Europos”, bet ji nėra ES institucija, tai pasauliui primetanti “bendrus įstatymus” bendram pasaulio valdymui, “demokratiškai - visi lygūs prieš įstatymą” institucija, kurios taryboj sėdi seni bolševikiniai krienai Ziuganvas, Žirinovskis, mūsų Kurys ir kt.) Bet jei paskaitytumėte kas rašoma pabaigoj? TAI NET ORWELL’AS to nesapnavo!!! Tie komisarai, kurie atiminės iš šeimų vaikus, iš vyrų moteris, turi tokias teises, kad jų nei apskųst niekam nebus galima, nei pasidomėt dokumentais, nei paklaust kur tie vaikai ir moterys… Jie turės VIRŠVALSTYBININKO STATUSĄ!!!!!

Kaip jums tai patinka?  Nejau turim miegantį seimą? Kurie tik kilnoja rankeles į nieką neįsigilindami?

Palmaitis Rūpusmiltams       2014-12-19 0:53

Diskutuoti su visais apie viską neketinau, todėl ir Jums asmeniškai nieko “nepavariau”, nes Autorius rašo, arba mėgina rašyti, iš katalikiškos pozicijos, o Jūs ne. Be to, man atrodo, kad griebiate paviršius nepalyginti ryškiau negu Autorius, nes apsiribojate formaliomis dinastijomis (tarsi kas jas neigė) primaišydamas “iliuminatus” (iliuminatais vadinosi ir gali vadintis kas tik nori) ir, savaime aišku, žydus, kurie “nesutaria tarp Rytų ir Vakarų” (čia be abejo, semiatės išminties iš Ordos patritotų, kuriems ir Jelcynas buvo žydas). Neaišku, ką turite galvoje sakydamas “viduramžiai”, nes po pirmojo parlamento Anglijoje praslinkus tik porai šimtmečių viduramžių nebeliko, o jų pradžia kažkur apie VI a. - kur tada buvo “parlamentai”? Miniu ribinį XI, nes būtent nuo Grigaliaus VII “Diktato” ir prasideda popiežių kova dėl pasaulietinės valdžios, o tai reiškia, kad D-vo valdžios nebėra. Pats Europos kritimas į satanizmą, suprantama, įvyko ne XI a., nes buvo ištiso tūkstantmečio procesas, XI a. tik pradėjus: suskaldžius tikrai suvienytą tikrai krikščionišką teokratinę Europą, t.y. pamynus teokratiją, o kartu ir krikščionybės abraomiškumo likučius. Nuo tada praktiškai atkuriama pagoniškai organizuota visuomenė su stipriojo teise ir visa, kuo kritikai dabar kaltina krikščionybę (kruvinos “misijos” pavergiant tautas, inkvizicijos laužai tt.) - krikščionybė iki pat šių dienų tobulai išlieka tik pasitraukusi iš gyvenimo į vienuolynus. Dvasininkus iš universitetų išstūmė masoniškos revoliucijos, pradedant nuo prancūzų “didžiosios”. Tačiau tai tik dėsningas XI a. Europos-Bažnyčios sunaikinimo rezultatas. Nieko panašaus nebūta islamo pasaulyje, nes niekas nebandė kėsintis į D-vo valdžią ir keisti ją žmogaus valdžia. Todėl musulmonų šalyse nėra ateizmo, kaip visuomeninio reiškinio.
Suprantama, nesigilinate, kad demokratija niekad nebuvo “visų valdžia”, o Abiejų Tautų Respublikoje tai buvo bajoriška laisvė (suprantama, tik valdantieji bajorai ir buvo tauta-“demas”), kuri ir sunaikino valstybę.
Tačiau mano “pavaryto” komentaro esmė vis dėlto yra dabartinė totalinio asmens laisvės naikinimo problema, kurios niekas nenori net pastebėti. Tai bent aklumėlis!
Kad Merkel pastoriaus duktė, nereiškia, kad ji ne Honeckerio komsomolka (FDJ) ir kad nėra krauju susitepusi Bilderbergo narė, t.y. banditė. Jūs matyt menkai suprantate, kad be Bilderbergo palaiminimo Vakaruose nėra pagrindinių vadovų, o jau Čečėnų karais bei Lietuvos valdančiųjų padugnių niekšiška evoliucija jų atžvilgiu tikrai nesidomėjote.
Užtat abraominiam tikinčiajam Tiesa visada tik viena, ar Čečėnijoje, ar Lietuvoje.
Rašau taip daug, nes tai ne vien Jūsų atvejis.

Palmaitis chasidui       2014-12-18 23:02

Niekas neverkšlena. Antikristo laikas tik 7 metai. Po to ateina Mesijas.
Kančios ne visus veda į atgailą, bet tik mažumą. Daugelis nuo kančių tampa mizantropais ir net D-vą keikia. Deja, išsigelbės tik nedidelė mažuma, kuri bus ištikima ir ištvers iki galo.

CHASIDAS - PALMAIČIUI        2014-12-18 17:49

Kam taip karsčiuotis?
juk nuodėmė  ir veda į išganymą. Netikit?
Kuo didesnė nuodėmė, tuo didesnis nuosmūkis. Kuo didesnis nuosmūkis, tuo didesnės kančios. Kuo didesnės kančios, tuo tikresnė atgala. O atgaila veda į išganymą, nuodėmių išpirkimą/

Juk ir Knygoj rašoma - Sūnaus nusidėjėlio Tėvas laukė ir pagerbė labiau nei tą, kuris uoliai vykdė jo valią, nuo jo neatsitraukdamas.

Tad kuo blogiau - tuo geriau. Ir baikim verkšlenti.
Jei Dievas nesukūrė blogo pasaulio, vadinasi -  jis neegzistuoja!

VaidasVDS       2014-12-18 16:48

Straipsnis tikrai neblogas.
Tinkamai sudėlioti akcentai į svarbiausias problemas.
O dabar dėl sinodo, į ką gana isteriškai sureagavo Letas Palmaitis.
Pritariu autoriaus požiūriui, kad yra labai gerai kuomet dvasininkai drąsiai kalba įvairiomis temomis, bet, jeigu taip buvo, kaip sako Letas (kad trečdalis sinodo sveikino formuluotę, kad reikia gerbti sodomitus, kurie augina vaikus per antikristinę juvenalinę justiciją atimtus iš tėvų), tai tokiam požiūriui tikrai nederėtų taip jau džiaugsmingai pritarti. Gal šioje vietoje reikėtų pasakyti, kad dvasininkai taip pat yra žmonės, kad jų niekas neapsaugo nuo nuodėmių, nuo blogio, o klydimas ir yra blogio rūšis, bent jau iš jo beveik visada kyla blogis. Klydimas kyla dar ir iš to, kad pačioje Biblijoje yra klaidų, kai kurių vietų sufalsikavimo, padaryto tiek norint gero, tiek norint išaukštinti hebrajų tautą, tiek paprasčiausiai bandant pritemti kai kurių žmonių religinius įsitikinimus prie tuo metu egzistavusių raštų.
Bet Leto požiūris apie islamą ir jį propaguojančius fanatikus yra tikrai smerktinas. Aš matau labai gerą, tiesiog eruditinį Leto religinį išsilavinimą, bet jis vis tik yra viso labo labai geras žinias turintis fariziejus. Ir jo pasisakymuose beveik nėra tikrųjų Jėzaus mokymų, tos gerosios Jėzaus žinios, kad visi žmonės yra Dievo sūnūs ir kad išgelbėjimą gali įgyti visi įtikėję į Dievą žmonės.
O kalbant apie politiką, pateiksiu citatą apie kai kurių Jėzaus mokymų prasmę: 
“Jis visada rūpestingai vengė savo priešų politinių spąstų, visą laiką atsakydamas: ”Atiduokite Cezariui tai, kas priklauso Cezariui, o Dievui atiduokite tai, kas priklauso Dievui.” Jis neleido sau, kad jo dėmesys būtų atitrauktas nuo jo misijos sukurti naują išgelbėjimo kelią; jis neleido sau, kad dėmesys nukryptų į ką nors kitą. Savo asmeniniame gyvenime jis visada deramai laikėsi visų pilietinių įstatymų ir taisyklių; mokydamas viešai jis niekada neaptarinėjo pilietinės, visuomeninės ir ekonominės sferų. Šiems trims apaštalams jis sakė, kad jis rūpinasi tiktai žmogaus vidinio ir asmeninio dvasinio gyvenimo principais.
    Dėl to, Jėzus nebuvo politinis reformatorius. Jis neatėjo tam, kad pasaulį pertvarkytų; net jeigu jis tą ir būtų padaręs, tai tą pertvarką būtų buvę galima pritaikyti tiktai tuo metu ir toje kartoje. Nepaisant šito, jis iš tikrųjų žmogui parodė geriausią kelią, kaip gyventi, ir nė viena karta nėra išlaisvinta nuo to darbo, kad atrastų, kaip Jėzaus gyvenimą geriausiai pritaikyti prie savo pačios problemų. Bet niekada nedarykite klaidos ir nesutapatinkite Jėzaus mokymų su kokia nors politine ar ekonomine teorija, su kokia nors visuomenine ar industrine sistema.”...

Kritikas Pikčiurna       2014-12-18 16:44

Puiki apžvalga, nors daug dramatiškų dalykų nepaminėta, tame tarpe valdžios Lietuvai primestas euro įvedimas. Taip pat tenka pažymėti klaidą - ne rublis kainuoja 100 eurų, bet atvirkščiai - už 1 eurą buvo mokama 100 rublių...

Rūpūs milta!        2014-12-18 16:31

Putinas savo piliečiams diegia mintį, kad jis vienintelis priešinasi “vienpoliam pasauliui’, Vakarų globalizmui.
O jeigu tik tai būtų tiesa, tai palaikyčiau jį.
Bet faktai rodo ką kita. PUTINAS KONKURUOJA su Vakarų globalistais dėl pasaulio valdymo. Faktiškai būtų galima konstatuoti, kad Rytų žydai pešasi su Vakarų žydais.
O tautos nori pasirinkt pačios su kuo joms būti. Vakarai jau senai paleido kolonijas, o Rusija vis dar kolonijų atsiskyrimą priima kaip jos kūno plėšymą ir kaltina tuo Vakarus. Nors prie kolonijų atsiskyrimo nuo Vakarų, komunistai labai daug prisidėjo.. Tad gauni tai, ką dvei. Ksei duobę - įkritai.

Net ir Rusija instinktyviai priešinasi suniveliavi       2014-12-18 16:17

globalizacijai.Jos vadai tai išnaudoja saviems tikslams.ES bando statyti Babelio bokštą viena kalba,vienu mąstymo šablonu.Bet Dievas sumaišė kalbas.

Vakar per       2014-12-18 16:16

LRT Skamarakaitės diskusijų laidoje labai gerai kalbėjo pašnekovai.Ypač Kaščiūnas,kuris pastebėjo,kad pačiai ES reikia atnaujinti vertybinį pagrindą,kad neramumai pasaulyje kyla dėl siekio išsaugoti identitetą.

Internauts        2014-12-18 16:12

Naujas Europos Naratyvas aiškiai smerkia nacionalizmą ir iškelia kosmopolitizmą. Aiškiai matosi, kad “pilietininkai” Naratyvo kūrėji tikisi iš Europos padaryti tokią pat emigrantų šalį kaip JAV. Man tai priminė buvusio Lietuvos užsienio reikalų ministro V.Krėvės atpasakotą susitikimą su Molotovu ir Žukovu. Gaila, kad šis pasakojimas iš JAV lietuvių archyvo “Aidai” buvo pašalinti iš interneto su visu “Aidai” archyvu. Krėvei aiškiai ir atvirai buvo išdėstyti Stalino planai. Buvo sakoma, kad su JAV Rusija lengvai susidoros, “nesjiems tik pinigai rūpi”. Bet sunkiau bus su Europa, nes čia tautos prisirišusios prie savo teritorijų...

O štai ši citata iš Naratyvo: 
“Europa – tai pasaulėžiūra, kurios neriboja jos sienos. Jos bendros vertybės ir principai patrauklūs daugybei žmonių. Europos laimėjimai ir solidarumas teikia jiems drąsos. Tačiau Europa niekada neturėtų pamiršti, kad jos šių laikų gerovė dažnai buvo susijusi su kolonijų užkariavimais, taigi buvo pasiekta kitų žemynų gyventojų sąskaita. ”—- kelia įtarimą, kad viršvalstybiniai globalistai galimai kitus kontinentus “vienija” nuteikdami prieš Europą, kuri neva lobo ne kuo kitu, bet engdama kitas tautas ir todėl dabar yra verta tai atsiimti… per imigraciją į Europą ar per Europos pagalbą į chaosą įstumtoms Afrikos, Azijos ar Pietų Amerikos šalims.

Taip kad klausimas - kas kuria tokius naratyvus?
Gal JAV įkurtas “Gorbačiof fundacion” fondas , po kuriuo, sako,  pasislėpė KOMINTERNAS, kuomet 1990 metais buvo nuspręsta neva panaikint Komunistų partiją. Sakai neva, nes KOMINTERNAS dabar virtęs tiesiog INTERNACIONALU, globoja kone visas partijas jau kitokiais pavadinimais - socialinternacional globoja sociaistus, socialdemokratus, LIBERALINTERNACIONAL - leiboristus, liberalus, socialliberalus (Paulausko partija buvo narė, dabar Darbo partija buvo štai Armenijoj priimta į Watsono liberal internacional), Pakso partija taip pat liberali, bet klijuojsi prie nacionalistų, kurie jau tiesiai iš  Kremliaus valdomi… Taip kad durni tie, kurie vis dar įsikibę į žodį komunistas. Tas žodis jau senai pakeistas globalistu, kuriam tarnauja visos partijos, išskyrus gal konservatorius. Nors ir jie bandomi tapatint su JAV neokonais (nors tai klaida)  ar bent su JK konservatoriais.

KODĖL       2014-12-18 15:48

straipsnio pavadinimas ne kabutėse?

Palmaičiui, dar...        2014-12-18 15:47

neteisus jūs ir dėl pastoriaus dukters Merkel, kurią panašiai kaip mūsų prezidentę šmeižia STASI, neteisus ir dėl Vakarų Orveliškumo.

Tik prisiminkite, kada orda iš Rusijos buvo išsiųsta į JAV kaip “disidentų” desantas kartu su mafijiniais Ivankovais (Japončik). Ogi nuo 1970 metų! O po perestroikos jau atkute ordos mafukai pasitiko naujus rusiškus mafukus su sena trockistine ideologija. Įsitaisę Harvarduose ir JEILIUOSE ĖMĖ NEŠT TĄ PATĮ RYTIETIŠKĄ MĖŠLĄ TIK JAU IŠ VAKARŲ Vat kada suorvelėjo JAV. Ačiū Dievui, ne visa ir ne visiškai.  Apie naują pasaulinę tvarką pirmas viešai paskelbė Garbačiovas Davose…

Rūpūs miltai!       2014-12-18 15:39

Na ir pavarė pons Palmaitis!

Tik gerokai paankstino tautinių valstybių susidarymą. Pamiršo žmogus, kad viduramžiais vyravo DINASTINĖS valstybės.
O ir ne tokia bloga demokratija buvo viduramžių Europoje. Valdžia tada buvo tolygiai pasiskirsčiusi tarp Karaliaus, parlamento, Bažnyčios ir miestų savivaldų. Parlamentas tada, kaip beje, ir dabar, smulkiai reguliuodavo visuomenės gyvenimą. Įstatymu nustatydavo netgi kada feodalai turi teisę tarpusavį pakariauti. Sekmadieniais kariaut buvo draudžiama, mėsą penktadieniais valgyti neleido, reguliavo net kokius drabuzius turėtų dėvėti kiekvienas luomas… o vat profesinės sąjungos, tokios kaip LAISVŲJŲ MŪRININKŲ, tiesiog klestėjo saugodamos savo gotiškų  bažnyčių ir pilių statymo paslaptis.. .

Bažnyčia globojo menus ir mokslą, pristatė universitetų, kurie iki šiol laikomi geriausiais pasaulyje - Oksfordo, Kembridžo, Sorbonos… vienuoliai sąžiningai užrašinėjo istoriją, perrašinėjo senuosius raštus, buvo švietėjai…

Padėtis pasikeitė, kuomet iliuminatai išstūmė dvasininkus pirma iš universitetu, o vėliau ir iš viso “ekskomunikavo” iš valstybės valdymo… o jų vietą užėmė pirkliai spekuliantai. Vienas toks spekuliantas Sorošas dabar diktuooja Naują pasauliną Tvarką...

Algimantui Konciui iš snukiaknygės       2014-12-18 15:15

Syla est, uma nė nado?

Letas Palmaitis Autoriui       2014-12-18 14:39

Gaila, kad prootingi žmonės greit pasigauna išorinius reiškinių požymius ir ima juos traktuoti pagal vienokį ar kitokį (tegu ir intelektualiai madingą) mainstreamą. Jau vien Paties minimas Sinodas yra mažai suprantamas, o mūsų erdvėje tik Pro Patria išdrįso truputį paanalizuoti jo užkulises. Mes NEŽINOME tikrų įvykių Vatikane, bet aišku, kad vyksta kova. Paskaitykite XIX a. popiežių enciklikas, jei esate katalikas. Ar popiežiai tikrai “kovojo prieš D-vą” smerkdami demokratiją žodžio laisvės ir sąžinės laisvės atvejais, ar tai buvo tik krikščionybės agonija, prasidėjusi XI a. peradžioje, kai Europa pasirinko nacionalinių valstybių kelią ir atsisakė nuo visus vienijančios Europos Bažnyčios? 1002 metais pats Imperatorius užpuolė jauną monarchą kataliką, savo brolį, dėl Paelbio žėmių užgrobimo Vokietijai. Nuo tada prasideda popiežių kova bandant atstatyti ne žmogaus, bet D-vo valdžią pasaulyje, tačiau pastačius vyskupų ir popiežiaus valdžią D-vo valdžios vietoje (imperatorius turėjęs bučiuoti popiežiui kojas). Taip popiežiai pralaimėjo beviltišką kovą dėl žemiškos valdžios, užuot (o tai bandė daryti II Vatikano susirinkimas) bandant grąžinti Bažnyčią iš kunigų organizacijos į visų tikinčiųjų bendruomenės vėžes. Todėl neapsigaukite A. de Tocquevilio “kova už demokratiją”. Nėra Apreiškime ir apskritai abraominiame tikėjime, jokios demokratijos, jokios žmogaus valdžios, bet tik D-vo valdžia. Kitaip išeina, kad D-vas keičiasi, Jo Apreiškimas paseno, dabar D-vas jau demokratas. Logiškiau tapti ateistu (arba atmesti abraominį tikėjimą su visomis tradicinėmis denominacijomis bei formomis, eiti paskui globalistus ir kurti sau patogų dievą Antikristą), negu patikėti tokia nesąmone.
Suprantate ar ne, bet kalbėti apie laisvę, kai visi tavo asmeniniai duomenys užkoduoti elektroniškai ir atiduoti viršvalstybinei globalinei kontrolei, gali tik beprotis. Kokia gali būti laisvė be asmens laisvės? Šnekama apie laisvę nematant totalinio pavergimo, iš kurio galų gale ne vien mūsų 240 policininkų, bet ir Ukrainos pasidavimas Merkel, spjovusiai į Vakarų įsipareigojimus dėl Ukrainos valstybingumo mainais už atsisakymą nuo branduolinio ginklo ir privertusiai Porošenką pasirašyti sutikimą sėstis su Donecko (faktiškai - Maskolijos agresorių) “atstovais” prie derybų stalo. Dabar, kai čingischanas pasirodė esąs kvailas chamas ir nepasidavė pamalonintas, iš kinų baimės ta pati Merkel leido paskelbti Ordą teroristine valstybe, nors neseniai tie patys Vakarai nepastebėjo nei čečėnų genocido, nei humanitarinių koridorių bombardavimo, o po namų sprogdinimo Maksvoje Chiraque’as net apdovanojo serijinį žudiką Garbės legiono ordinu. Ką Jūs žinote apie Irako ir Levanto valstybę, kaip ištikimas šuniukas, aplodamas ją “banditais”? Ką žinote apie islamą būdamas visiškas nemokša šioje srityje? Taip, ta “valstybė” elgiasi neislamiškai, bet apie tai gali spręti tik žinantis islamą. Lyginant su Merkel, ne jie banditai, o ta pati komsomolka Merkel, kuri nuo galvos iki kojų čečėnų kraujyje. Vilius Bražėnas nebuvo už Patį kvailesnis atskleidęs orvelinę “Vakarų” esmę. Ir dabar čia svaičiojate apie spectarnybų tramdymą, kai orvelinė Naujoji Pasaulio Tvarka diriguoja tomis tarnybomis, jas papirkdama ir su jų pagalba organizuoja “reguliuojamus konfliktus” per visą pasaulį. Gal “Vakarai” nežinojo, kas yra VSD ir kokie jo santykiai su FSB? Gal netoleravo?
Taigi skelbiate čia visų laukiamo išvaduotojo nuo sąžinės vardan apgaulingo velnio turto ir patogumų Antikristo “laisvėjimą”, kai žmonės yra tyčia įstumti į kvailą dilemą “arba riskija, arba Vakarai”. Su orveliniais “Vakarais” šiandien realiai kovoja ne pasmirdusi fekalinė ruskija, bet salafijos mudžahidai. Deja, krikščionys kapituliavo, o kas bus po pusmečio ir ar Sinodas, kuriame trečdalis, prieštaraudami “pasenusiems” JHS žodžiams apie skyrybas, pasisakė už faktines skyrybas ir sveikino formuluotę, kad reikia gerbti sodomitus, kurie augina vaikus (per antikristinę juvenalinę justiciją atimtus iš tėvų), tai mes dar pamatysime. Popiežiaus kalba puiki, bet juk tas pats Popiežius 2013 lapkričio 29 pasmerkė “Vakarų” antikristiškumą ir perspėjo dėl galimų persekiojimų, o savo išrinkimo dieną nenorėjo savęs vadinti popiežiumi. Katalikybėje jokios globalistinių biurokratų “emerito” sąvokos niekad nėra buvę. Benediktas XVI jos nenorėjo. Jis neina pareigų, bet tai nereiškia, kad jis nėra popiežius. Turime du popiežius, o kodėl, spręskite Jūs.

Vytautas Ju.       2014-12-18 12:52

Tas laisvėjimas, labiau panašus į durnėjimą, kaip ir „pasaulio policininką“ pavadinti „demokratijos lopšiu“. Taip, JAV nebuvo imperatorių ir monarchų, bet buvo monopolistai Rokfeleriai, Rotšildai, Šifai, Varburgai, Karnegiai, Apenhaimeriai ir amžini interesai, kuriuos tas „policininkas“ gynė. Per savo istorija JAV dalyvavo 71 kare ir kariniame konflikte. Reikėtų gero „lopšio“ žuvusiems sutalpinti.

ruta       2014-12-18 10:30

Gerb. Stancikui linkime sveikatos ir lauksime jo puikiu straipsniu .Stai tokiu padoriu ir moraliu pilieciu ir truksta Lietuvos valdzioje .
Musu seimos akyse , didziausias Lietuvos valdzios nusikaltimas , tai Konstitucijos sumenkinimas ir neadekvatus traktavimas su Konstituciniu dvasiu pagalba .Nedemokratine valdzia visada turi klapciuku , instituciju , kurios plesis gerkle , teikdamos , kad juoda yra balta ..Niekada neatleisime tokio Referendumo paniekinimo ir savo anukams papasakosime , kas tokie tupejo valdzioje .Tokiems nusikaltimams pries Tauta neturetu buti senates .

zzzz       2014-12-18 9:53

Redakcija, ištaisykite: “...dėl beviltiškai žlungančio rublio (jis užvakar jau kainavo 100 eurų,...”. Labai jau geras rublis smile

o gal?       2014-12-18 8:48

“Nebijokime eiti kartu – į 2015-uosius.” O gal sakykime “Drąsiai eikime kartu -į 2015-uosius.” ?

Arnė       2014-12-18 6:46

Dėkui autoriui, visada įdomūs, aktualūs Jūsų straipsniai. Linkime sveikatos, sėkmingų 2015 metų.

Taigi       2014-12-18 4:10

Šiais metais Lietuva palaisvėjo - nuo proto. Jeigu dar toliau sparčiai laisvinsis, kaip Ukraina, tai visai palaisvės ir bus taip laisva ir lengva, išskyrus tiems, kurie negalės nuo proto išsilaisvinti ir palaisvėti. Ir tada protą turintys sukils prieš bepročius, kaip pietryčių Ukrainos gyventojai, nepraradę sveiko proto ir nenorėdami jo prarasti, sukilo prieš nesveiko proto platintojus, nešėjus per prievartą. Ir tada įvyks pilietinis karas, kaip Ukrainoje, - brolis prieš brolį.

skaidrumas       2014-12-18 2:49

,raudonos Dalios” knygos isleidimui Briuselyje. Skaidrumo, Landsbergiu familija! Skiepai Grybei nepasitvirtno ir provokacija nepavyko. Dabar gi - pirmasis pranesa Gabriukas! Idomu, ar ne jis ten, pasak senelio Vyt. Landsbergo ,,prikakojo” prie pasto dezuciu, kad taip profesorius bijo kameru irasu patikrinimo?! Palaikau autoriu - skaidrumo!!!

viltis yra gerai       2014-12-18 2:49

bet kad komunistėlių-kgbistėlių-pedofilų klanas tik stiprina savo pozicijas Lietuvoje - vadovaujamas polikarpovnos, su konservatoriu pritarimu.
Kada Lietuvos valdžia tarnaus tautai, o ne tauta bus tik vergų vietoje?

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.