Visuomenės pokyčių analizė, Konstitucinis Teismas

Dalius Stancikas. Konstitucinis perversmas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 16 d. 4:28

35     

    

Dalius Stancikas. Konstitucinis perversmas

Jei kas nežinojo ar pamiršo, kam egzistuoja Lietuvos Konstitucija, labai aiškiai pirmadienį  paaiškino Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas: „Konstitucija ir yra tam, kad ji būtų interpretuojama. Ir interpretuojama ne jūsų, o Konstitucinio Teismo“.

Viskas aišku? O jei neaišku ir, neduokdie, manote kitaip, tai jūsų mintys „susišaukia su tuo, kas kalbama Rusijoje“ (čia dar vienas svarus KT pirmininko argumentas).

Iš čia ir išvada: netikėkite savo akimis, kai Lietuvos Konstitucijos preambulėje skaitote, kad „Lietuvių tauta“ savo Konstituciją priėmė „siekdama atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės“.

Netikėkite ir Konstitucinio Teismo įstatymo 1-uoju straipsniu „Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucijos viršenybę teisės sistemoje ir konstitucinį teisėtumą“.

Ir jau jokiu būdu netikėkite 2006 m. kovo 14 d. Konstitucinio Teismo (KT pirmininkas – Egidijus Kūris) nutartimi, kad Lietuvos Konstitucija yra aukščiau ES teisės. Nes dabartinis KT pirmininkas D. Žalimas labai aiškiai pasakė: „nėra jokio konstitucinio pagrindo Konstitucijos nuostatas suprasti kažkaip kitaip, nei ES teisė. Nes kitaip prieitume prie išvados, kad įstojome į Europos Sąjungą su prieštaraujančia narystei Europos Sąjungoje Konstitucija.“

Štai taip šiuo metu ir yra interpretuojama Lietuvos Konstitucija – kaip ES teisė.

Kažkada turėjome tokį KT pirmininką Romualdą Kęstutį Urbaitį, kuris viešai aiškino (priversdamas už galvų griebtis Konstitucijos kūrėjus), kad Konstituciją pildo ne Tauta ar jos atstovybė (Seimas), kaip numatyta Konstitucijoje, bet… Konstitucinis Teismas. Dabar štai turime KT pirmininką D. Žalimą, kuris neraudonuodamas Lietuvos Konstituciją nužemina prieš ES teisės aktus, pamiršdamas 2006 m. KT nutartį ir iki šiol bertus paaiškinimus apie KT doktrinos „tęstinumą, stabilumą, perimamumą“.

Nuo šiol nebegalima Lietuvos Konstitucijos nuostatas suprasti kitaip nei ES teisę. Kitaip tai „susišauks su tuo, kas kalbama Rusijoje“.

Tradicinę lietuvišką, krikščionišką šeimos sampratą, už kurią ir balsavo Tauta 1992 metais, Konstitucinis Teismas paniekino dar 2011 metais, kai išaiškino šeimos sampratą ne pagal Konstituciją, o pagal savo, KT teisėjų pasaulėžiūrą.  Priminsiu, ką tuomet savo atskiroje nuomonėje rašė KT teisėja Ramutė Ruškytė: „Viena vertus, Konstitucinis Teismas pažymi, jog „tai, kad santuokos ir šeimos institutai yra įtvirtinti tame pačiame Konstitucijos 38 straipsnyje, rodo neatsiejamą ir neginčijamą santuokos ir šeimos ryšį“ (...). Kita vertus, Konstitucinis Teismas nepaaiškina, iš kokių konkrečių Konstitucijos normų ir principų kyla emocinio prieraišumo ir pan. elementų, kaip šeimą apibūdinančių požymių, būtinumas, neatskleidžia nuo kurio momento ir kas deklaruoja, kad prisiimtos tam tikros teisės ir pareigos, kad tokį darinį jau būtų galima vadinti šeima.“

Paprasčiau tariant, jau 2011 m. KT nutarė, kad šeima yra visai ne tai, ką supranta dauguma piliečių ir kas jų valia apibrėžta Konstitucijoje, o tai, ką interpretuoja KT teisėjai – emocinis prieraišumas. Ši teisėjų interpretacija nuo šiol teisėje ir laikoma konstitucine šeimos sąvoka. Nesvarbu, kad tokių žodžių nėra Konstitucijoje, kad už tokią nuostatą niekada nebalsavo Lietuvos piliečiai, kad tokiu būdu KT grubiai pažeidė Konstitucijos straipsnių nuostatas apie Tautai priklausantį suverenitetą, kad „svarbiausi valstybės ir Tautos klausimai sprendžiami referendumu“, o ne KT nutarimais, kad „Konstitucija yra vientisas ir tiesiogiai taikomas aktas“ – paėmė, išardė 38 Konstitucijos straipsnį apie šeimą ir santuoką – ir taškas. Visi, kas tam prieštarauja – „susišaukia su tuo, kas kalbama Rusijoje“…

Šokiruoja, kai šviežiausiame savo nutarime KT, nesibodamas savo piliečių, skelbia, jog konstitucinė šeimos samprata yra neutrali lyties požiūriu, Šokiruoja, kai KT pirmininkas, komentuodamas šį KT nutarimą, apsimeta, jog toks išaiškinimas susietas ne su gėjų šeimomis. Šokiruoja, nes sako netiesą. Ir tai geriausiai patvirtina šis šio KT nutarimo sakinys: „demokratinėje teisinėje valstybėje tam tikru laikotarpiu vyraujančios daugumos visuomenės narių nuostatos ar stereotipai negali būti konstituciškai pateisinamu pagrindu, remiantis konstituciškai svarbiais tikslais inter alia viešąja tvarka, diskriminuoti asmenis vien dėl jų lytinės tapatybės ir (ar) seksualinės orientacijos (...)“.

Supratote? Įsiskaitykite dar kartą: daugumos visuomenės nuomonė negali būti konstituciškai pateisinamu pagrindu!

Daugumos visuomenės nuomonė gali būti ignoruojama, jei taip nuspręs KT. 

Ir dar įsiskaitykite: tam tikru laikotarpiu vyraujančios daugumos visuomenės stereotipai negali būti pagrindu. Supratote? Čia taikoma absoliučios daugumos piliečių nuomonei dėl gėjų šeimų ir santuokų. KT teisėjai atvirai teigia, kad žino daugumos piliečių nuomonę šiuo klausimu, bet jiems – „dzin“. Tai tik „tam tikro laikotarpio stereotipai“.

Štai toks itin gerai apmokamos teisinės mažumos žvilgsnis į mus, į daugumą. Anot jų, į mažaraščius būrus, kuriems nesuteikta teisė interpretuoti savo gyvenimų.

Į tuos, kurie vis dar vertina savo istoriją, protėvių papročius, tradicijas (pagal KT – tam tikro laikotarpio stereotipus).

Kurie vis dar naiviai tiki tuo, kas parašyta Lietuvos Respublikos Konstitucijoje:

„Lietuvių tauta, šimtmečiais atkakliai gynusi savo laisvę ir nepriklausomybę, išsaugojusi savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius, atgimusios Lietuvos valstybės piliečių valia priima ir skelbia šią Konstituciją“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

s.m. >mazgiui       2019-01-17 23:39

Jo. Pradžiai nusipirkti <eu.> domeną, kad bolševikai kada panorėję neužtrenktų.

mazgys       2019-01-17 22:30

Artinantis netgi trejiems rinkimams, ProPatria ir tiesos.lt gali šį tą nuveikti - tik reikia veikti apgalvotai, nes tokia proga retai pasitaiko.

Anupras       2019-01-17 19:42

LR konstitucinis aktas dėl LIETUVOS respublikos narystės ES.
2d O teisės normų kolizijos atveju jos turi viršenybę prieš  LR įstatymus ir kitus teisės aktus..Šios dalies papildymas
O teisės normų kolizijos atveju jos turi viršenybę (IŠSKYRUS LR konstituciją arba 1,2,3,5skirsnius)Tai gali padaryti seimas, arba TAUTOS REFERENDUMAS.
Juk šiuo atveju KT rėmėsi kažkokiu EŽTT SPRENDIMU

Dzeikas       2019-01-17 16:39

Dvieju seimininku tarnui:
O Anuko senelis dar neperejo i vestuvinio generolo pareigas?

tiek       2019-01-17 14:49

Konstitucinis perversmas - akivaizdus .O jo pradžia - paties gerai finansuojamo KT įsteigimas ,jau tada numanant jo pagrindinę funkciją ateičiai ,t.y.šiandienai :( .Belieka sumastyt - kas gi tuo įtakingu “šachmatininku” kuriant KT galėjo būt? Juk tikrai nebūtų jokios Nepriklausomybės,jei tada valdžios siekusieji būtų lošę atvirom kortom. O va,praėjo veik trisdešimtmetis ,ir išlindo jų tikrieji norai siekiant Nepriklausomybės. Ne veltui žmonės visuotinai pabrėžia,kad ne tokios Lietuvos….Ne veltui iš jų ir atvirai tyčiojamasi už rodomą nepasitenkinimą.Ar ilgai?

Dviejų šeimininkų tarnas       2019-01-17 14:17

Prieš keletą dienų Vytautas Landsbergis ( beje, o kur jis buvo anksčiau ) beveik atviru tekstu paskelbė, kad Lietuvos teisėsauga dirba ne Lietuvai. Matyt ir D. Žalimas - toks pat. Jei jau V. Landsbergis praregėjo, tai gal reikalai ims krypti į gerą pusę?

Dzeikas       2019-01-17 8:51

Al’ui:
Beje indikacinis klausimas. Kaip atsakys i toki klausima sisteminiai statytiniai beveik nekyla abejoniu. Durnesni apsimes izeista dorybe(sekso pas mus ner!), gudresni sutiks, gal net isreiks apsimestini na toki ribota pasipiktinima, gal net gyvu pavyzdziu pateiks(jeigu bus pasiruose tokiam klausimui), bet pletosis ne i konkreciu veiksmu programa, o apie prezidento galiu ypatumus, KT vaidmeni, bendradarbiavimo su Seimu butinybe - vienzo permas streles i institucijas ir ims skaidyti problema. Nors atsakymas turetu buti labai konkretus, apie galimybes paveikti KT sprendima ir ribas iki kur eis Prezidentas.Nors apie KT nusalinima (suspendavima galiu greiciau, nes jeigu tu kalbesi “nusalinimas” tai net is kandidatu isleksi apkaltinus ruosiamu perversmu) uzsimintu apie teorine galimybe, po jeigu padazu, bet nesipletotu.
Beje kazkur skaiciau paskutinio(keliolika metu po jo, 476m imperija zlugo) didzio Romos imperatoriaus Julijaus Majorijono inauguracine kalba. Jis ta linkme ir elgesi. Jis vadinamas genijumi nes tiek kiek jam pavyko ivardintina stebuklu, o tragiska asmenybe todel, kad net genijus negali sustabdyti istorijos rato inercijos, juo labiau pasukti ji kita linkme.

Hau       2019-01-17 3:03

Naikinti reikia tokio KT instituciją. Taipogi būtina naikinti valstybines teisėjų pensijas. Laukdamas riebaus aprūpinimo tūlas teisėjas vykdo visus konjynktūrinius reikalavimus. Kodėl teisėjų luomui tokios privilegijos?

Al.       2019-01-17 0:48

Neskaitant tautos sukilimo, belieka tikėtis išrinkti bent kiek padorumo turintį žmogų į Prezidentus. Tai beveik neįmanoma, kai balsus skaičiuoja, propagandinį aparatą ir teismus valdo gerai organizuotas ir aprūpintas kolaborantų luomas, o tauta, tai matydama, praradusi viltį. Bet bandyt būtina. Pretendentams tik tokie klausimai - kaip ketini atkurti konstitucinę šalies santvarką?

Taigi tas Žalimas tiesiai        2019-01-16 23:23

ištransliavo realiai funkcionuojančią valdymo sistemą ir teisės funkcijas. Cinišką požiūrį, susiformavusį ir funkcionuojantį visose valstybės institucijose. Valstybė vykdo nurodymus be jokių apmąstymų. Ir nieko daugiau. Kaip gubernijos laikais. Ar ten Žalimas, ar koks kitas. Pricipas vienas - kaip prieš 28 metus - jei aš nevogsiu, bus kitas, kuris vogs. Tai dėl to, kad valstybė nuo pat Nepriklausomybės laikė piliečiams užkišusi burnas dėl Rusijos grėsmės, liepė kentėti, o paskui ciniškai nusigręžė išvis. Tik savo partijas gelbėja, tai vaikų susiruošusi pasipildyti, tai užsieniečių...Išvaikyta Lietuva. Nesusiformavusi valstybinė pilietinė sankloda. Neturi valstybė kuo remtis realiai, tai va ir tvatina nesąmoningus, valstybę žlugdančius nurodymus. Konstitucija galioja tik tol, kol yra visuomenė, o kai lieka tik biurokratinis ministerijų cemento blokas - tai ir vegetuoja. Kol supus.

Chingishan       2019-01-16 22:43

Ir tai protestas nebūtinai gali būti gatvėse (tipo mitingas)o tai gali būti surašytas tekstas su užprotestavimu šito sprendimo.
Reikia protestą suformuluot jį surašyt ir surink milijoną parašų po tokio protestu/reikalavimu- ir pasakyt jei nebus atkeista- mes išrinksim tuos kas atkeis ir juos pasodins už Valstybės išdavystę- tiek teisėjus tiek politikus kas tam leido įvykti- kiekvienam po 25 metus kalėjimo su turto konfiskavimu- plius grupinis ieškinys už moralinę žalą Tautai. ir pasikėsinimai į Konstituciją baigtusi tą pačią sekundę. Tik kodėl niekas to nedaro??? yra krūvos organizacijų vienijančios šimtus žmonių, turinčios teisininkų ir galimybių tokius protestus teisiškai surašyti- tereiktų tik aktyvistų renkant parašus arba tam naudot ir e-galimybes- tai čia reiktų kažkokių lėšų reklamai soc. tinkluose- tomis lėšomis galima būtų susimesti jei būtų kas sukuria kažkokį fondą. Čia gal tipo Laisvos visuomenės institutas ar LŽTA(kur Budnikas) ar Tautos, Vilniaus, Kauno ir pan Forumai užsiimtų?

Dzeikas       2019-01-16 22:16

Sikart Chingishanai galiu tik paspaust ranka solidarizuodamasis su tavo nuosirdziu pasipiktinimu.
Pirma karta panasius jausmus pergyvenau kai zlugus 1991m rugpjucio putsui nebuvo arestuoti “tarybu valdzios atstatymo komitetai” pirmosiomis perversmo dienomis.
Tai tereiskia, kad tai valdzios gescheftas, o ne atsitiktinis reiskinys. O protestai nekyla todel, kad politine valdzia kontroliuoja ekonomika ir versla. Be jos palaiminimo verslas neisgyvena. Todel jis nedrista finasuoti protestu.

Chingishan       2019-01-16 22:06

Visi dabar tik konstatuoja faktą dėl pažeidimo- o kur PROTESTAS? Kur reikalavimas atkeisti neteisėtą sprendimą? kur reikalavimas nubausti tą grubų pažeidimą padariusius teisėjus? Kodėl tyli visos šeimų, vaikų, tėvų, mamų ir t.t. organizacijos? jos irgi sutinka kad pederastai Lietuvoje skaitytusi šeima? Jei nesutinka tai kur pranešimai, atsiliepimai, skundai, peticijos, raštai, reikalavimai, mitingai, protestai? Kur Tautos, Vilniaus, Kauno ir kitų forumų protestai su apeliaciją į visuomenę tam priešintis ir rinkti parašus dėl kreipimosi į prokuratūrą, Seimą, vyriausybę ar kt.? Ar leisim į mus valytis kojas kažkokiai niekingai, niekeno neriktų, keliolikos žmonių Lietuvos teismus užvaldžiusiai degeneratų grupelei? Ar vis dėl to pasakysim ką mes galvoja apie tokius sprendimus taip, kad daugiau nebenorės jei nei pederastų šeimų, partnerysčių, nei stambulo sutarčių ar emigrantų čia invazijos. Prašom pasitelkt Konstitucinės teisės ar apskritai teisės ekpertus ir surašyt visus pažeidimus ir reikalavimą atkeisti ir nubaust tiek KT teisėjus tiek politikus kas leido tam įvykti bet pareikalaut atlikt tyrymą dėl prezidentūros įtakos tokiems sprendimams.- ir duot jį pasirašyti neabejingiems piliečiams ir organizacijoms.

liumpenui nahaliavščikui       2019-01-16 20:38

“ką ir kas dabar turi tdaryti kad tai būtų atkeista o kaltieji nubausti??”
.
Liepk D. Stancikui sugauti ir pateikti tau auksinę žuvelę.
Kad tavo norus ir paliepimus pildytų.

D.Stancikui       2019-01-16 20:24

Ką D.Stancikas siūlo daryti?? visi dabar supranta kad KT priėmė neteisėtą sprendimą, sulaužė ir pažeidė Konstituciją, pažeidė krūvą įstatymų ir ką ir kas dabar turi tdaryti kad tai būtų atkeista o kaltieji nubausti??

Prokuratūros        2019-01-16 17:53

pareiga ginti VIEŠĄJĮ INTERESĄ. Šiuo atveju - ginti Lietuvą nuo KT savivalės.

Arvydas       2019-01-16 17:13

Geras straipsnis.
Ir kuo daugiau tokių viešų interviu kaip su Žalimu. Iškart pamatai, kas yra kas. Dingsta visos abejonės.

stasys        2019-01-16 14:49

Nereikia nieko griauti , diduma čia komentatorių pamiršta kad tokia praktika sunkiai išgyvendinama viena karta pasinaudojus . Pakaks ponui Žalimui priminti kas yra tos Konstitucijos teksto naudotojas . Aršus noras įteisinti savo vieno nuomone rodo kad žmogus aiškiai pavargo ir jam reikia poilsio . Gal naudinga būtu peržiūrėti tos pareigybės rotacinius reikalus įpareigoti dažniau pasitarti su visuomene .

Liepa       2019-01-16 13:49

KT prichvatizavo Konstituciją ir jos straipsnius interpretuoja kaip tik jiems fantazija leidžia. Teko matyti Žalimo interviu - neišpasakyta arogancija ir visažinystės diagnozė.Apgailėtina.//

Seimui       2019-01-16 13:11

Panaikinkite KONSTITUCINIO TEISMO ĮSTATYMĄ ir viskas stos į savo vietas.

Seimui       2019-01-16 13:02

Jūs nesate pavaldūs Konstituciniam teismui pagal Konstitucijos Žodį.
“Fariziejai” per daug sau prisiskyrė teisių.

Viskas gerai       2019-01-16 12:59

ir patrijarksas net nekrenkštelėjo snarglio gerklėje. Chuntos pagrindai nekliba, galima daryti, ką nori.

Vienos tautos        2019-01-16 12:53

mokymas (ne religija) moko, kaip gauti VISKĄ nesiterliojant su moralinėmis problemomis. “Moralė ne šio pasaulio dimensija”. Prisiminkit, kas tai pasakė, o tada suprasit kas, kaip ir kodėl vyksta.

Teisingai       2019-01-16 11:53

Geras straipsnis, ir dar ta konstitucinė piktoji dvasia pasakė:,,Nesvarbu daugumos nuomonė’‘, svarbu kaip mes galvojam, matyt jie tikrai taip galvoja, arba jiems taip liepta.
;

Dzeikas       2019-01-16 10:46

Lietuva - neismoktu pamoku krastas.Antrameciu - taip vadino mokinius paliktus antrus metus kartoti klases kursa.
Sita turejome suvokt po 1793m Konstitucijos. Valstybeje buvo vergija - baudziavine sankloda , o suklijavo ko ne demokratiskiausia konstitucija pasaulyje, berods 3-ioji pasaulyje(Po JAV ir Prancuzijos). Ir kas is to, jei tai konstitucijai nebuvo ant ko laikytis? Suzlugo kartu su valstybe, nes tos valstybes etnosas net nezinojo, kad jie turi konstitucija. Pono tijuno istatymas ir rimbas buvo konstitucija , o ne popieriukas kuri slektos Varsuvoje surase.
Paliko istorija Lietuva persimokyti kursa, nes isvadu nepadare. Vel cholopams konstitucija 1992m (bemaz lygiai 200m) suklijavo.Vel ant jos skersa deda, o cholopams dzyn.
Bet , jeigu W raides alfabete nebus, tai Lietuva gyvuos.Tai svarbu.

kgb teisininkai valdo       2019-01-16 9:42

jų diktatūra - pagal KGB komandas.
Lietuvos realybė: valdo didžiausi nusikaltėliai - korumpuoti kolaborantai (ypač teisininkai)

Lauk        2019-01-16 9:29

šį palaižūnų ir liokajų būrį iš KT.
” Kai neteisingumas tampa teise, pasipriešinimas tampa pareiga.” T. Džefersonas

pirmiausia       2019-01-16 9:07

Prezidentu turi b8ti i6rinktas asmuo, kuris aiškiai pripaažįsta, kas yra šeima. Nuo galvos viskas ir susitvarkys, be dviprasmybių. Jei tauta to nepadarys rinkimuose, ką gi, viskas turi savo kainą, bailumas taip pat. Negi taip sunku dabar paklausti pretendentų vienu sakiniu viešai?

Zalimas - JE favoritas,       2019-01-16 9:02

pasodintas i KT neturedamas jokios teisejo praktikos. Todel ir sneka pievas, nuleistas is Daukantynes. Seniai laikas KT paversti skyrius prie AUKSC.TEISMO.SI KONSTITUCIJA YRA SUKURTA, REMIANTIS Smetonos,JAV Konstituciju pagrindu. Ir nieko ten nereikia nei keisti, nei tobulinti. Ne Zalimo suvokti sita AUKSTAI PILOTAZA. JIS, TIKIU, NE LIETUVOS STATUTORY NESKAITES…

arvis       2019-01-16 8:53

kai žalimą skyrė KT pirmininku,buvo aišku,kas bus ateityje,man regis,jis neturi nei išsilavinimo,nei profesionalizmo…eilinis teisininkas,kuriam geriausiu atveju tik teisėjo pareigos iš bėdos tinka.

Jau buvom pasigedę       2019-01-16 8:40

ir pasiilgę puikių p. Daliaus straipsnių! Ačiū jums, nebeprapulkite daugiau taip ilgai.

Konstitucijos       2019-01-16 8:40

atsisakyti nereikia.Galbut, ja reikia papildyti aiskumo delei kai kuriuos straipsnius.Bet, ir tai siais laikais pavojinga.Turi buti ikurti, arba pasinaudota esamais svertais, kad KT galima butu suspenduoti arba aplamai paleisti.Tai gal but galetu atlikti naujas prezidentas.Tai kuris is esamu pretendentu isdrystu ir sugebetu ta padaryti?Man nekelia abejoniu kas.Tik Juozaitis.

PANAIKINTI KONSTITUCINĮ TEISMĄ       2019-01-16 8:35

Ir taškas. Kito kelio išgelbėti Konstituciją ir teisingumo pagrindus nėra.

stasys        2019-01-16 7:49

Geras Daliaus St. niuksas į šoną . Žiurėjau ta Jakilaičio laida , D.Žalimas ten kalbėjo papykęs gal kai ką leptelėjo nepagalvojęs kaip visuomenė supras jo žodžius . Žodis ne žvirblis .

ttt       2019-01-16 7:39

Nėra kito būdo panaikinti supuvusią santvarką, kaip tik atsisakyti esamos imitacinės “konstitucijos”. Pakeičiant imitaciją tikru pagrindiniu įstatymu, būtų galima vienu ypu atsikratyti visko kas žlugdo Lietuvą. Dvasių aiškintojų institucijos nebeliktų, o nusipelnę šamanai galėtų nutūpti užtarnautam poilsiui ant Lukiškių kalėjimo gultų kartu su visais kitais itin nusipelnusiais. Tačiau norint režimo “bibliją” pakeisti tikru dokumentu, tektų jį sukurti. Deja, atseit režimui oponuojantys intelektualai nesiruošia nieko panašaus kurti. Jiems daug smagiau aprašinėti tai kas yra. Tai ko mums reikia profesūros nedomina ir nereikia. Taigi, viskas liks beveik kaip buvę.
Tik dar blogiau.


Rekomenduojame

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.