Dalius Stancikas. Kodėl D. Grybauskaitei pergalingai nesišypsot?

Tiesos.lt siūlo   2013 m. spalio 24 d. 7:38

14     

    

Dalius Stancikas. Kodėl D. Grybauskaitei pergalingai nesišypsot?

Bernardinai.lt

Panašu, kad Algirdas Butkevičius nesiruošia kitą pavasarį kandidatuoti į prezidentus. Per daug jau dažnas jo nuomonės keitimas labai svarbiais valstybės klausimais mus verčia nuolatos spėlioti: kur yra paties premjero mintys, o kur jis kalba tik kaip Prezidentės įgaliotinis?

Pradžioje skalūnų ir hidraulinio gręžimo klausimu premjeras A.Butkevičius stovėjo kaip mūras – nieko nedarysim prieš žemaičių valią. Tačiau šis teiginys labai kirtosi su Prezidentės nuomone, todėl rudeniop premjero kalbos taip pasikeitė, kad „žalieji“ jį praminė „Chevrono“ atstovu spaudai. Atrodytų keista, nes kaip tik rudenį premjeras galėjo savo ankstesnę poziciją sustiprinti solidžiu argumentu – Europos Parlamentas po pirmo balsavimo pritarė (panašiai kaip Lietuva) aplinkosaugos sąlygų visoje Europoje sugriežtinimui hidraulinio ardymo atžvilgiu.

Atominė elektrinė – čia dar staigesni apsisukimai. Prieš metus, kai Prezidentė aiškino, kad referendumas dėl elektrinės nieko nereiškia, nes žmonės suklaidinti, premjeras stovėjo kaip Konstitucijos garantas – privalome gerbti išsakytą Tautos valią, o energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos ir kainų mažėjimą mums garantuos naujas dujų terminalas, į Vakarus tiesiami elektros tiltai ir visuotinė namų renovacija.

Tačiau šį rudenį vėl šuolis atgal į Prezidentūrą – premjeras staiga pradeda užuominomis kalbėti apie niekieno nematytą atpigintą atominės elektrinės variantą ir (dėmesio!) – naują referendumą dėl jos. Matyt, planuojamą su Prezidento rinkimais. Štai ir visa pagarba Tautos valiai.

Generalinis prokuroras – viena svarbiausių Prezidentės politinių atramų. Prieš mėnesį Seimas nepritarė Generalinio prokuroro ataskaitai, socialdemokratai buvo vieningi šiuo klausimu, o jų vadas A.Butkevičius atrodė ir vėl ryžtingas: Darius Valys padarė daug klaidų, Seimas jį įvertino teisingai. Praėjusią savaitę Seimas balsuoja dėl kito nuoseklaus žingsnio – siūlymo Prezidentei atleisti generalinį prokurorą iš pareigų, ir čia ryžtingasis premjeras staiga stebėtinai nerišliai aiškina, kad D. Valys jau padarė išvadas ir gali likti poste. O balsuodama Socialdemokratų frakcija dabar jau suskyla į dvi lygias dalis.

Kas nutiko? Kokias išvadas padarė generalinis prokuroras, iki šiol tvirtinantis, kad iš Seimo neišgirdo jokių rimtų priekaištų, ir todėl nesitrauks? Kokie jo veiksmai garantuoja, kad jis tapo nebepriklausomas nuo aukščiausio valstybės politiko ir pradėjo dirbti geriau?

Tačiau mums dabar rūpimas klausimas šis: kodėl visais paminėtais atvejais A.Butkevičius, užuot paryškinęs savo ir Prezidentės takoskyrą (kas iš mūsų geriau atstovauja savo piliečiams?), staiga keisdavo nuostatas ir nerdavo į krūmus? Atsakymas lieka tik toks: taip elgiasi žmogus, kuris nesiruošia susikauti su Prezidente rinkimuose. Taip elgiasi žmogus, kuris jau yra pripažinęs Dalios Grybauskaitės pranašumą ir nori kuo ilgiau su ja taikiai bendradarbiauti. Iš čia ir tas liūdnai juokingas premjero A.Butkevičiaus susidvejinimas ir blaškymasis. Iš čia ir tas D. Grybauskaitės pasitikėjimas savimi.

Lygiai taip pat blaškėsi ir vargingai atrodė premjeras Andrius Kubilius, kai pasidavė Prezidentės spaudimui dėl neteisėto Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovų atleidimo. Lygiai taip pat jis atrodo ir dabar, kai persistengdamas agituoja už Dariaus Valio išlikimą, nors pats ne taip seniai dar buvo prieš jo skyrimą generaliniu prokuroru. Kaip suprantu, dėl tos pačios priežasties, dėl kurios jį dabar nori atleisti ir nauja valdanti dauguma – dėl besąlygiškos priklausomybės nuo Prezidentės (antikonstitucinis veiksmas) ir akivaizdaus D. Valio neatitikimo dabartinėms pareigoms.

Taigi, jei šiandien konservatoriai nebūtų priklausomi nuo Prezidentės, jie neabejotinai būtų labai aktyvūs generalinio prokuroro šalintojai. Ką ir bandė savo rengtomis Seimo statuto pataisomis daryti prieš gerus metus – dar būdami valdžioje.

Todėl susiklosto toks liūdnas reiškinys: tiek buvusios, tiek dabartinės valdžios požiūriai į dabartinį generalinį prokurorą ir jo nesavarankiškumą sutampa, bet nesutampa tos dienos asmeniniai (partiniai) interesai – ir štai jums arši politinė priešprieša.

Arba – kai tik socialdemokratų ar jų vado interesai Prezidentės atžvilgiu pasikeičia, keičiasi ir požiūris į generalinį prokurorą.

Nors pats generalinis juk nepasikeitė, nepadarė jokių išvadų, ir teisingumo valstybėje nepadaugėjo.

Panašiai yra ir su konservatorių kreipimusi į Konstitucinį Teismą. Juk visai neseniai vieno iš konservatorių ideologų – Manto Adomėno lūpomis šis teismas buvo pavadintas „nedidele klika“ ir „teisine chunta“, atliekančia „nusikalstamą veiklą“; dėl išaiškinimo, kad valstybės tarnautojams algos per krizę buvo sumažintos neteisėtai, šį teismą jau visai neseniai smerkė (ir ne be pagrindo) ir pats A. Kubilius; pagaliau tik prieš kelias savaites konservatoriai apsiskelbė ruošią Konstitucijos pataisas dėl šio teismo galių apribojimo. Ir štai boba devyntinės – dabar tie patys konservatoriai šioje neteisingoje ar net nusikalstamoje institucijoje ieško teisingumo – prašo Konstitucinio Teismo išaiškinti, ar jie, Seimo nariai, Tautos atstovai, gali vertinti prokuratūros darbą ar ne? Ar jie išvis gali ką nors vertinti – gal tai tik Prezidentės teisė?

Kas čia per susidvejinimas? Kurioje dar pasaulio šalyje Tautos atstovai patys galvotrūkčiais mažina savo galias (juk akivaizdu, ką atsakys Konstitucinis Teismas, taip greitai ir džiugiai priėmęs šį kreipimąsi: jis naudojasi kiekviena vienadienio politinio kivirčo proga ir savo išaiškinimais mažina konstitucines parlamento galias, taip vis labiau susireikšmindamas). Kodėl po metų konservatoriams taip pradėjo patikti D. Valys?

Todėl kad prieš metus konservatoriams buvo naudinga spausti Prezidentę, idant ši mažiau vadovautų A.Kubiliaus Vyriausybei. O štai po metų jų vadas jau davė kitą nurodymą – valdžia pasikeitė, pakito ir partinis interesas. Ir tuomet tas pats generalinis prokuroras tapo geras, tos pačios sudėties Konstitucinis Teismas teisingas, o konservatorių inicijuotos pataisos patapo antikonstitucinėmis.

O kaip bus rytoj – niekas nežino. Kaip niekas nežino ir to, kodėl svarbiausių partijų vadai nekandidatuoja į prezidentus – bijo pralaimėti buvusiai kompartijos dėstytojai? Bijo perduoti savo partijas kitiems, jei netyčia laimėtų? Mano, kad premjeras kol kas dar turi daugiau galių nei Prezidentė? Ar tiki, kad ne tik formaliai, bet ir realiai vis dar pakaitomis vadovauja Vyriausybėms, kurios vykdo Prezidentės nurodymus, duotus jos kabinete?

Na ir kodėl tuomet D. Grybauskaitei pergalingai nesišypsoti, nors iki rinkimų ringo liko dar visas pusmetis? Juk dar truputį paspaudusi ji jau visai realiai vadovaus ne tik prokuratūrai ir vyriausybei, bet ir begaliui parlamentui.

Bernardinai.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Algis       2013-10-26 19:16

Step by step tautos išrinktieji įstatymdaviai tampa tik apgailėtinais klapčiukais niekieno nerinktiems nomenklatūrininkams…

žmonės, kuriais pasitikiu       2013-10-25 10:42

Man būtų priimtina, jei į prezidentus kandidatuotų D.Stancikas, pasitikiu ir juo ir jo žmona, kaip sąžiningais piliečiais, kurie galėtų daug nuveikti vardan tos Lietuvos…

Kritikas Pikčiurna       2013-10-24 21:54

Labai geras straipsnis, puikiai rodantis, kaip Lietuvos suvereno atstovai svyruoja priklausomai nuo vėjų iš prezidentūros. Noriu tik patikslinti Dalių Stanciką - Dalia Grybauskaitė buvo ne kompartijos dėstytoja, bet Aukštosios partinės mokyklos Baltijos regionui ruošiančios partinius bei ideologinius vadovus mokslinė sekretorė. Kitais žodžiais tariant, ji buvo mokslinis šios institucijos vadovas, o pagal tada galiojusią praktiką, tokie vadovai buvo skiriami tik su politinio biuro pritarimu, t. y. ir Generaliniam sekretoriui pavaldaus GRU rekomendacijomis (KGB buvo draudžiama verbuoti ar kitaip kontroliuoti ar rinkti duomenis apie partijos narius, nes KGB po N.Chruščiovo buvo pavaldus ir atskaitingas partijai). Tikėtina, kad Daliai Grybauskaitei yra prieinami iš Lietuvos išvežti KGB archyvai bei GRU surinkta medžiaga, kompromituojanti daugumą dabartinių tautos “atstovų”, kurie dar skandalingai įsipainiojo į korupcinius nusikaltimus po Nepriklausomybės paskelbimo. Štai kuo paremtas D.Grybauskaitės pasitikėjimas savimi ir vis didėjančios autoritarinės užmačios bei politikų svyravimai. Juos visus dar labiau vienija baimė prarasti valdžios lovį, dėl į socialinę atskirtį įvarytos tautos politinio aktyvėjimo bei rengiamo referendumo. Padėtį dar labiau komplikuoja pasaulinė krizė ir ES ekonominiai bei politiniai sunkumai bei spaudimas iš Rytų. Tas spaudimas yra derinamas su Prezidento rinkimais, kad D.Grybauskaitė būtų perrinkta dar vienai kadencijai. Tokio rango įtakos agentas ES erdvėje yra per brangus, kad galima būtų jį taip lengvai paaukoti.

Elena       2013-10-24 15:49

Gėda tam mūsų bevaliui ir jo šluotai, kuri apsišluoja tik savame kieme, o kas darosi Lietuvos kaime, užmerkia akis. Kaip garbėtroška Drukteinis per BTV ištrimitavo prieš visą Lietuvą, pažemindamas kaimo blavininką, kad jis yra juodomis panagėmis, nesvarbu ar tu sėdi prie traktoriaus ir žemės plūgo turi kvepėti nors eidamas kakoti. Štai koks to “apsikakojusio inteligento” mąstymas apie kaimo žmogų, kuris jam karštą buvlę iškasęs įdeda į išsišiepusią burną. Gėda būtų tamstai Druktinį iš tavo bergždžios pašaipos ir būk pasmerktas visų kaimo žmonių, tikresnių kaimo inteligentų. Iš kur atsirado tas nusišnekantis miesto, save vadinantis visos Lietuvos “inteligentas"Druikteinis?

tapšnotojų revoliucija?        2013-10-24 15:32

Vis maniau, kad Muntjaną nušalino kerštaujantis Uspaskichas. Bet pasirodo, kad Vyktoras turėjo sąjungininką – Pakso rėmėją J.Borisov, kurio veikla su ginklų prekyba “trečiosioms šalims” greičiausiai tada ir paaiškėjo… O Muntjano padėjėju dirbo Ūsas… jau tie faktai veda į itin įdomų conspiracy…

tapšnotojų revoliucija?        2013-10-24 15:30

The Honorable Judges of Lithuania’s Constitutional Court came to a conclusion that Rolandas Paksas rudely violated the Lithuanian Constitution:
he leaked secrets, entrusted to him by the state;
he illegally rewarded his financial supporter – Russian Jurij Borisov – with Lithuanian citizenship;
he illegally influenced some business companies.
After these conclusions, the Seimas effectively removed him from president’s office through a secret ballot on April 6, 2004. R. Paksas’ opponents were considering a possible criminal investigation, but their plans did not work out, however.
Rolandas Paksas attempted to run for presidency again in the newly-called elections of June 13, 2004. His attempts were effectively ended on May 4, 2004, when – as per Constitutional Court’s ruling – an amendment to Lithuania’s Election Law was made: now the law prohibits an impeached person from ever running for any public office requiring an oath again.
Apparently, Rolandas Paksas did not renounce his political ambitions. In one of rare interviews to Kauno Diena – a Lithuanian daily – on October 27, 2005 – Paksas reiterated in a rather bizarre manner that he is going to become the President of Lithuania once again. Bearing in mind that the current laws of Lithuania prohibit any impeached person from ever holding any public office – requiring to give an oath – again (thus effectively preventing Paksas from running for presidency, for Parliament or from becoming a member of the Cabinet), the journalist, naturally, asked Paksas just how he was going to become a President. Paksas, however, declined to elaborate and commented that he would be a “bad politician” if he went into details.
He also did not disclose if he has ambitions to become a mayor of Vilnius once again (mayors in Lithuania do not give oath). Therefore, holding a mayor’s office is one public office Rolandas Paksas can hold under the current laws of Lithuania.
Paksas still remains a very controversial politician in Lithuania. He has a lot of support amongst the poverty-stricken population of Lithuania, mainly elderly and country people.
Paksas, being a Chairman of the Libdems of Lithuania, has caused quite a stir when he announced on 12 January, 2006 that he is admitting Audrius Butkevicius – an ex Defense Minister and Lithuanian MP who was convicted and served time in jail for taking bribes back in 1998. On that very same day, Paksas made a very controversial statement, saying that “Lithuania is in need of revolution” (being serious and meaning it).

tapšnotojų revoliucija?        2013-10-24 15:29

Rolandas Paksas is by all accounts the most scandalous politician in the modern history of Lithuania and the only head of state in the continent of Europe to ever be impeached and removed from office.
Rolandas Paksas is also known for his irrational and sometimes even illogical statements; for his involvement and blind obedience of a Georgian fortune-teller – Lena Lolishvilli, who used to heal people with….a toilet paper. People of Lithuania will also remember him for uttering a famous swear-phrase (“šikau ir tapšnojau”, which in English means “I have been shitting and tapping”).
On April 11, 1997, Rolandas Paksas was elected to Vilnius City Council and became the Mayor of the Vilnius city municipality. He is credited for helping to reconstruct Vilnius Old Town that was neglected in the Lithuanian SSR and is listed as UNESCO World Heritage Sites. As early as August 1998, he was mentioned in Verslo Žinios (English: Business News) as a possible candidate to replace Prime Minister Gediminas Vagnorius in case he would loose a possible vote of confidence in the Seimas. In 1998 in a survey published by Lietuvos Rytas he was voted as top 5 person of the year.
In May 1999, Vagnorius stepped down and President Valdas Adamkus asked Paksas, as a member of Homeland Union (Lithuanian Conservatives), to become the Prime Minister of Lithuania. The Conservatives had 68 of parliament’s 138 seats and were part of an 81-member coalition with the Lithuanian Christian Democrats. He had little influence in his party, had no experience at high-level politics and was seen more like a compromise figure. He did not accept the post immediately as he joked that his bodyguards would not fit into his stunt plane.
In June 1999, he became Prime Minister of Lithuania, heading the ninth Government after the restoration of independence. Five months later, he resigned because of a disagreement over the sale of Mazeikiu Nafta, the Lithuanian oil processing company to American oil company Williams Companies. After his resignation, he became an Adviser to the President of Lithuania and Plenipotentiary of the President for Special Assignments.
In April 2000, he again became the Mayor of the Vilnius city municipality. Then, from November 2000 to June 2001, he was the Prime Minister in the eleventh Cabinet. After his government coalition falling apart, he became the leader of the opposition in the Seimas.
In March 2002, Paksas was elected as a chairman of his newly founded Liberal Democratic Party. On January 5, 2003, he was elected President of Lithuania, after a surprise win over the incumbent Valdas Adamkus in a runoff. In the first round of elections, Paksas was the second, with 19.7% of vote but, in the runoff, he gathered 54.9%.
On February 26, 2003 his term as a President commenced. During his cadence, Rolandas Paksas has kept connections with Russian mafia, he tried to extort some private companies, like company of road building “Žemaitijos keliai”, by putting pressure on their owners. He gave Lithuanian citizenship to Russian citizen Jurij Borisov, who is well known as a gun trader to third world countries, and harmed his oath by revealing J. Borisov secret state information. But later all his soiled connections have been revealed by Lithuanian Department of Security, which was ruled by Mečys Laurinkus. In early 2004, Lithuania’s parliament started impeachment proceedings against him.
On March 31, 2004, the Constitutional Court of Lithuania found him guilty on three charges.

je je        2013-10-24 15:05

paksistų laisvas nuo tiesos, (bet ne nuo pinigų) laikraštis ir toliau bet kokia proga šturmuoja Prezidentę. Nejau pakso “juodieji technologai” tikisi tiek “pamažinti” Prezidentę - iki Pakso susimenkinimo lygio, kad bent kiek galėtų su ja konkutruoti?
.
Va, tik KK rašo apie Prezidentės gerus darbus Lietuvoje ir Europoje. Sunku melu galutinai susikomromitavusiam LL,  nukonkutruoti KK. smile

apie skandalingiausio Europoje “tapšnotojo” ryšius su mafija bei ginklų prekeiviais , pasirodo, žino visas pasaulis. Tik nemokančių angliškai skaitytojų protus, dar vis sekasi kvailinti mafijos remiamiems laikrasčiams. Atrodo, kad kažkada žadėjęs Lietuvai mafijinę revoliuciją jis ją jau šiandien gana sėkmingai vykdo gindamas mafijos bankus… padedamas tokių juodųjų technologijų meistrų kaip atsėdėjęs už kyšius Au. Butkevičius su drauguže Rūta J.


žinant kad Jukos vadovas, savo metu perėmęs Mažeikių naftą iš Wiljamso - Chodarkovskis, bandęs derėtis su Chevron dėl bendros įmonės steigimo, pasodintas buvo lgiems amžiams į cypę, visai nenuostabu, kam ir kodėl tas padorių kriksčionių - Rokfelerių valdomas Chevron kelia tokį galvos skausmą - PRIE RUSO MAN BUVO GERIAU.
.
Paksistinio LL, kaip ir neokairiųjų/sorošistų “ekspertų” visi straipsniai suvedami į vieną tikslą - mes patys tvarkytis savo Valstybėje nemokame. Peršasi išvada, kad tą geriau darė okupantas?
Teisus K. Motieka per 25 - ą Sąjūdžio suvažiavimo minėjimą pasakęs, kad dauguma veikėjų po Valstybės atkūrimo didžiausiu savo nuopelnu laiko visų ir visko kritiką. Ką konkrečiai straipsnio autoriai ar l.Balsys nuveikė Lietuvai, neteko girdėti. Jeigu turi konkrečius faktus ir prasikaltusius asmenis yra teisinis kelias negerovei šalinti. Ar skaitytojui pakanka abstrakčių straipsnių problemai spresti?

Reikia naujo        2013-10-24 10:08

landzbergio,kuris sukiltų prieš nedesovietizuotą KGB-VSD.Šis jau nusidėvėjo savo pažiūrose arba jis gali eiti tik iki asmeninės ribos.Negerai,kai Lietuva tampa vieno žmogaus praeities įkaitu.O galėtume daugiau prekiauti su Rusija.Gauti pigesnių vaistų.Juk raugas ten ir čia tas pats.Kam apsimetinėti,kad mes kitokie.Tik išoriškai,o vidus toks pats.

tokie       2013-10-24 10:06

jie ir “vyrai”, jei savo nuomonę keičia ,vos pūstelėjus Daukanto vėjeliui, paguldžiusiam seimą ir teisėsaugą  ant menčių ....

Stasys       2013-10-24 9:50

Teisingai išdėstyta. Tą, šių veikėjų chameleoniškumą, ir aš pastebėjau.

Rusijos atakos su pieninkais       2013-10-24 9:09

tik parodo,kad Rusija gerai jaučia Lietuvos bevališkumą,nedemokratiją ir jau neištveria kai ko nekoragavusi.Ir nereikia versti visko Viktotrui.Žvėris visada jaučia silpnėjantį moraliai ir vertybiškai žvėrį.Ir tas grobuonis dabar naudosis kiekviena proga.Tai bus geras spyris į ...O tie ,kurie nusiuntė smogikus į Garliavą ar neprarado moralinės teisės smerkti sausio 13 organizatorius?Tokie tokius?Sausio 13 gynimas iš konservatorių ir etc.tampa veidmainiška bei tik pragmatiška uždanga.Nusidėvėjančiu lozungu nesąžiningų rankose.Patraukit savo godžias rankas nuo paaukotų ir pasiaukojusių...

Painiava?       2013-10-24 9:03

Vyksta vidinis buvusių ir esamų saugumiečių karas ir svaiginimasis valdžia.Nežabota.Nors kirs ekonomika.Kažkas turės padengti nuokrypius.Juk yra proto dėsniai ir dar niekas jų neperlaužė per visą žmonijos istoriją...kaip vyksta Snoro vadovų teismas Londone?Ar vyksta?Kada jie bus Lietuvoje?Gal jau laisvi?

Antanina       2013-10-24 8:59

Visus Jūsų straipsnius skaitau ir pritariu išsakytoms mintims

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.