Dalius Stancikas. Kas gins Tėvynę, ponai?

Tiesos.lt siūlo   2014 m. kovo 18 d. 10:16

43     

    

Dalius Stancikas. Kas gins Tėvynę, ponai?

Bernardinai.lt

Kovo 11-osios vakare skambina nuliūdęs bičiulis ir guodžiasi, kad nejaučia šventės, niekam aplink nesvarbi ši data, tad kas gins Lietuvą, kai Putinas užpuls?

Sakau, žiūrėk, tautinis jaunimas pats, niekieno nevaromas, Laisvės eisenas rengia, tarp jų ne vienas – buvusių parlamento gynėjų vaikas.

Ne, sako bičiulis, jie neaiškūs, su nacių kvapeliu ir dar prieš eurą. O jei neįsivesim euro, mus išmes iš ES ir niekas negins.

Sakau, kad kažin, ar ta dalis lietuvių prieš eurą, jie tiesiog nenori prarasti lito, kaip valstybingumo ženklo. Ir tai natūralus patrioto liūdesys. O euras su gynyba neturi nieko bendro, Europos Sąjunga – grynai ekonominis darinys, kurio vertybės – laisva žmonių migracija ir laisvas kapitalo judėjimas. O ginti mus įsipareigojusi NATO, kurios pagrindą sudaro amerikiečiai ir nuolatiniai jų sąjungininkai anglai, net nesiruošiantys savo pinigų keisti į eurą.

Nemanau, kad įtikinau bičiulį – taip žmonės yra politikų ir juos aptarnaujančios žiniasklaidos paveikti.

„Vienybė šiandienos Lietuvoje yra tiesiog nacionalinio saugumo reikalas“, – labai taikliai Kovo 11-ąją iš Seimo tribūnos pasakė vyskupas Kęstutis Kėvalas.

Kokia vienybė? Kuo garsiau politikai šneka apie karo grėsmę (o gal kuo arčiau prezidento rinkimai?), tuo daugiau „priešų“ randasi valstybės viduje. Pasiekėme tokį lygį, kad šventės išvakarėse prezidentė net savo pačios skirtų pareigūnų darbą įvertino taip: „Iš tikrųjų mes matome, kad mūsų teisėsaugos institucijos mėgina ginti ne Lietuvos, o Rusijos paslaptis prieš Lietuvą.“

Čia tai bent! Bet tai dar ne viskas: vienas tų institucijų atstovas, VSD vadas G. Grina, po kelių dienų gavęs prezidentinės pylos, šauna dar toliau: „Kiekvienas asmuo, kuris ar turizmo tikslais, ar verslo tikslais kažkokiu būdu vyksta į Rusiją, kažką tai daro – tai automatiškai gali būti traktuotina kaip grėsmė. Teisėsauga aiškinasi – žmogus kaltas ar nekaltas. Mes nuo pat pradžių įtariame, kad žmogus gali būti kaltas“. Va taip, mielieji, yra su jūsų konstitucine nekaltumo prezumpcija. Karo dar nėra, bet valdžios nusistatymas jau toks, prieš kurį tas tautinis jaunimėlis, skanduojantis „Lietuva – lietuviams“ atrodo kaip visiškas atsilikėlis. Lietuva – jau net ir ne bet kokiems lietuviams…

Ir kaip čia neprisiminus, kad 1990 m. kovo 11-ąją ne visi Sąjūdžio deputatai buvo salėje: keli tuo metu sėdėjo pačiame priešo lizde - Kremliuje ir dirbo labai svarbų Lietuvai šviečiamąjį darbą. Šiandien jie būtų „nuo pat pradžių įtariami, kad kalti“.

Ir toks „progresas“ šiandien yra ne tik Prezidentūroje, VSD, bet ir kitose valstybės institucijose.

1994 metais, kai dar buvo ne visai išblėsusi Sąjūdžio dvasia, kai dar buvo tikima Tauta (tikros grėsmės atveju valdžiai tiesiog nėra į ką daugiau atsiremti – tik į Tautą), nors Rusija jau žvangino ginklus prieš Čečėniją, Konstitucinis Teismas išaiškino, kad „priimant kokius nors išankstinius sprendimus, nenumatytus Konstitucijoje ir sąlygojančius referendumo paskelbimą, būtų ribojama aukščiausia suvereni Tautos galia.“ O štai 2014 m. Konstitucinis Teismas, „pamiršdamas“ 2006 m. KT išaiškinimą, kad Konstitucija aukščiau tarptautinių sutarčių, jau įsakmiai nurodo, kokie referendumai bus teisėti, o kokie ne. 2014 metų Tauta, skirtingai nuo 1994-ųjų Tautos, jau gali pridaryti nesąmonių, o kad taip nenutiktų, Konstitucinis Teismas nuolat papildo Konstituciją savo doktrina (paskutiniojo KT pirmininko teiginys). Štai tokia demokratijos atžanga per dvidešimt metų. Štai toks liko valdžios pasitikėjimas Tauta, kuri, logiška, atitinkamai vertina ir valdžią.

Kovo 11-osios išvakarėse dešimt Sąjūdžio kūrėjų pakvietė nešvęsti kartu su valdžia, kuri ignoruoja Tautos valią, „sukėlė masinę emigraciją, skatina piliečius nepasitikėti savo valstybe ir ištisus du dešimtmečius griauna paties valstybingumo pamatus“. Persūdė signatarai (didelė emigracija ir iš kitų Rytų Europos valstybių), tačiau gavo atgal tiek, kad maža nepasirodė: „Kai kas sako, kad jeigu įžengs Vladimiro Putino kariuomenė, tai bus daug bėgančių su gėlėmis pasveikinti. Ką gali žinoti? Gal ir koks signataras nubėgs pasveikinti?“ – taip apie savo bendražygius, su kuriais ypatingo pavojaus metais atkūrė nepriklausomybę, šiandien atsiliepia Vytautas Landsbergis. Aštru. Sarkastiška. Paniekinama. Bet ar tai vienija bendram tikslui, jei tikrai artėja grėsmė iš Rytų?

Ar skelbdami visuotinę mobilizaciją, kiekvieno taip pat klausite:  2014 m. kovo 11-ąją ėjai ne valdžios, o tautinio jaunimo eisenoje? Vadinasi, esi nestabilus, pavojingas ir dar nori ginklo (5 tūkst.). Pasirašei dėl referendumo prieš žemės pardavimą? Eik lauk (320 tūkst.). Balsavai prieš atominę? Suklaidintas, netinki net pistoletui (853 tūkst.). Esi už lito išsaugojimą? Tavim manipuliuoja Putinas, ginklui nepatikimas (N tūkstančių). Neįsileidai į savo kiemą skalūnų ieškotojų? Esi prieš energetinę nepriklausomybę nuo Kremliaus – jokio ginklo (300 Žemaitijos bendruomenių). Stovėjai Klonio gatvėje, balsavai už Drąsos kelią, rašei žodį TIE-SOS? Atviras maištautojas – tokius būtina sekti net civiliam gyvenime, kokia ten kariuomenė (120 tūkst.). Balsavai už Darbo partiją? Suimti – gali turėti ryšių su Kremliumi (270 tūkst.).

Štai tiek, anot opozicijos lyderio A. Kubiliaus, yra „pseudopatriotų“. Jam antrina ir europarlamentaras V. Landsbergis, ir prezidentė D. Grybauskaitė, nelabai atsilieka ir premjeras A. Butkevičius. Idėjiniame fronte greta jų mielai stotų ir Seimo pirmininkė L. Graužinienė, aiškinanti, kad referendumą dėl žemės rengiant kartu su Prezidento rinkimais, žmonėms neužteks protelio susivokti, kas prie ko, bet kad ir ji pati nepatikima, gali turėti ryšių su Kremliumi, todėl Gynybos taryba visai nebekviečiama.

Tad ir mąstau: jei nepatikima Seimo pirmininkė, tai nepatikima ir ją išrinkusi Seimo dauguma, tai kas tada karo atveju įves nepaprastąją padėtį, skelbs mobilizaciją, priims sprendimą panaudoti ginkluotąsias pajėgas – pagal Konstituciją tai gali tik Seimas?

Kita vertus, jei nuo 1990-ųjų kovo 11d. Lietuvą paliko jau 770 tūkst. piliečių, o srautai į Vakarus vis nesenka, jei aplinkui vien „pseudopatriotai“, šnipai ir suklaidintieji, tad ar apskaičiavote, ponai, kiek karo atveju liks tų „teisingų“ patriotų, ginsiančių Tėvynę nuo Putino agresijos? O ir tie ar tikrai patikimi – juk pavojingiausi priešai kaip tik būna užsimaskavę. Štai iš visų keturių premjerų, kuriuos į šį postą siūlė V. Landsbergis (K. Prunskienė, G. Vagnorius, R. Paksas ir A. Kubilius), mažiausiai trys vėliau pasirodė besą priešai. O prieš kelias savaites paaiškėjo, kad net ir tarp tų keliasdešimt ištikimiausių V. Landsbergio bendražygių iš menko Sąjūdžio palikimo taip pat veik pusė Kremliaus veikiamų, nevertų tikro sąjūdininko vardo. Net ir triskart bolševikų lageriuose kalėjęs monsinjoras Alfonsas Svarinskas…

Grėsmės akivaizdoje Ukraina pripažino, kad padarė rimtą klaidą atsisakydama šauktinių, savanorių ir palikdama, kaip Lietuva, vien profesionalų kariuomenę – ši aiškiai per maža ir per silpna gintis nuo Rusijos šauktinių armijos. Prieš kelias dienas Ukrainos Rada tą klaidą ištaisė, įteisindama 60 tūkst. savanorių armiją. Mąstydamas, kad Lietuvai taip pat neužtenka profesionalios kariuomenės, šiemet per Kovo 11-ą  nuėjau savo akimis pasižiūrėti į galimą rezervą – tą „negerų“ jaunuolių, valdžios vadinamų „pseudopatriotų“ paradą. Ir drąsiai teigiu – ten visai ne taip, kaip nušviečia kai kurie žurnalistai, specialiai daugiatūkstantinėje minioje ieškodami vieno ar kito efektyvesnio kadro, atitinkančio anksčiau sukurtą „blogiukų“ stereotipą. Bent jau šiemet toje eisenoje buvo tikra šventė, tikras, neapsimestinis patriotizmas, jutau tą patį romantinį laisvės pojūtį, kaip po futbolo rungtynių kokiais 1976 m., kai minint „Žalgirio“ pergales spontaniškai kildavo patriotinės jaunimo eisenos (kartą net su trispalve, ir, žinoma, daugybe suimtų) ar 1988-aisias pirmuose Sąjūdžio mitinguose. Šių metų eisenoje mačiau labai daug valstybės vėliavų, nešamus V. Kudirkos, J. Basanavičiaus, Maironio šūkius, tautinius ansamblius, būgnus, garsius rezistentus P. Cidziką, A. Terlecką, kai kuriuos signatarus ir tūkstančius geranoriškų, besišypsinčių veidų. Buvo net dalinamas kelių lapelių „Dainynas Kovo 11 d. eitynėms”:  „Kartą prisiekęs/ daugel nekartosiu/ ginsių brangią žemę/ šalį Lietuvos“.

Taip, ten tikrai buvo tie, kurių dauguma drąsiai stotų į pirmas Tėvynės gynėjų gretas. Aišku, eisena ilga, publika marga, kai kam gal nepatiko ant kuolo pamauta Putino iškamša, sarkastiškas plakatas „Kodėl liberalai nemyli tautininkų? Todėl, kad jie miega su moterimis“,  o gal motociklininkai eisenos priekyje ar kelias priešakines eiles sudarę trumpaplaukiai (tik grįžęs internete pamačiau juos keliskart sušukusius „Lietuva lietuviams“ – eisenos viduryje tokių šūkių nebuvo girdėti), buvo vienas kitas jau per daug atšventęs, bet kokių 5-6 tūkstančių minioje tai tik lašas jūroje. Šalia eisenos žingsniavo garsusis „nacių medžiotojas“ E. Zuroffas ir neatrodė nei išsigandęs, nei nesaugus.

Pagaliau, Sąjūdžio mitinguose irgi būta daug politkorektiškai nesušukuoto folkloro: mačiau mitinguose ir kilpas virš Stalino galvos, buvo ir panašių nacionalistinių skanduočių. Pvz., vieną, populiarią mano studijų metais, traukėme ir per Universiteto 400 metų jubiliejų Vingio parke, vėliau girdėjau ir Sąjūdžio pradžioj: „viens su puse, du su puse, graži Lietuva be rusų, kaip gėlelė žydi visada“. Bet gražiai vyresniems paaiškinus, greit viskas nurimdavo.

Jaunimas jau toks yra, jį dažnai traukia kraštutinumai, provokavimas, balansavimas ant ribos (okupacijos metais trispalves keldavo, atsišaukimus platindavo ar Gedimino stulpus, Vyčio ženklus ant sienų paišydavo taip pat „piktybiniai“ moksleiviai, studentai), todėl tik nuo mūsų, vyresniųjų, priklauso: paliksim juos savieigai, stumsim toliau į užribį – „naciai“, „pseudopatriotai“ – ar geranoriškai padėsime atskirti vertybes nuo pavojingų žaidimų ar įžeidžiamų atributų. Jei valdžia rūpinasi kalinio, užkietėjusio recidyvisto atsivertimu, tai kodėl taip lengvai nusisuka nuo kiek radikalesnio jaunuolio, ne iki galo išsiaiškinusio, kad patriotas – tai svetingas, o ne piktas savo žemės šeimininkas, kad tarp pokario partizanų buvo ir žydų, lenkų, rusų, vokiečių, net graikų? Kita vertus, ar Lietuvos valdžia kada nors rimtai svarstė, kokia lietuvių tautos išlikimo galimybė čia užplūdus tokiai galybei turkų ar kinų, kaip į Vokietiją ar JAV? 

1989–ais neįtikėtiną „Baltijos kelią“ pavyko surengti tik todėl, kad dar nebuvom susiskaldę į partijėles, ten stovinčių neklausinėjom, nei kas tu toks, nei kokia tavo biografija, neįžeidinėjom vienas kito „pseudopatriotais“. Prisimenu, mane, atsakingą už 5 km. „Baltijos kelio“ atkarpą netoli Latvijos pasienio, tądien motociklo lopšelyje vežiojo toks du kartus teistas vyrukas (vėliau jis dar padėjo toje vietoje pastatyti atminimo kryžių, platinti „Sąjūdžio“spaudą). Aš buvau jam dėkingas, nes motociklas „Baltijos kelyje“ buvo vienintelė transporto priemonė, galinti išlaviruoti tarp mašinų ir žmonių spūsčių. O jis buvo dėkingas, kad net žinodami jo biografiją neatstūmėm, pasitikėjom. Čia ir buvo tikroji Sąjūdžio, Tautos jėga.

Beje, Ukrainos revoliucijoje vadinamieji radikalai „Dešinysis sektorius“ (dėl jo lyderio D. Jarošo veiklos Rusija paskelbė tarptautinę paiešką) suvaidino svarbų vaidmenį: tai jie griovė Lenino paminklus, užiminėjo pastatus, o vėliau fiziškai atlaikė „Berkuto“ atakas – lietuviškas atitikmuo Sąjūdžio laikais būtų S.Buškevičiaus vadovaujami „jaunalietuviai“, kurie tąsyk taip pat vadinti Kremliaus provokatoriais, nes šaukė netinkamus šūkius ir sprogdino sovietines skulptūras. Šiandien tas „provokatorius“ ir „pseudopatriotas“ S. Buškevičius - Kauno vicemeras, jau kelintą kadenciją kartu su konservatoriais ir socialdemokratais valdo „laikinąją sostinę“, yra atsakingas už jaunimo ir sporto reikalus, moko jaunuolius blaivaus gyvenimo būdo.

Taigi šio komentaro išvada tokia: rimtos grėsmės atveju pats pavojingiausias valstybei priešas yra ne išorinis, o vidinis – visų nepasitikėjimas visais. Juk kas iš to, kad iš anksto žinome nuo ko ginsimės, bet ar žinome su kuo? Kaip gali eiti į frontą su tuo, kuriuo visiškai nepasitiki net taikos metu? Kas klausys tokios valdžios, kuri be rimto pagrindo įžeidinėja savo piliečius?

Todėl tam, kad grėsmės atveju Tauta būtų sutelkta, o ne suskaldyta, reikalingi keli dalykai.

Pirma: politinė ir teisinė valdžia privalo gerbti ir pasitikėti Tauta taip, kaip atkuriant valstybę, o ne tik jos mažomis dalimis – savo partijos rinkėjais, kaip yra dabar (su nuostaba stebėjau, kaip nauja Ukrainos vyriausybė pirmiausia buvo pristatoma Maidane, Tautos susirinkime, o tik kitą dieną parlamente – to pas mus neregėjom net Atgimimo laikais). Politinė ir teisinė valdžia turi nustoti savintis Tautos teises į referendumus ar kitaip varžyti jos suverenias galias. Valdžia privalo liautis esmingai pažeidinėti nekaltumo prezumpciją ir nežiūrėti į piliečius kaip į iš anksto galimus nusikaltėlius arba mažų mažiausiai – suklaidintas priešo aukas. Jei kas turi aiškius klaidinimo ar papirkimo įrodymus, privalo kreiptis į prokuratūrą, VSD ar kitas valstybės institucijas. Aukščiausiu lygiu skleidžiami niekaip nepagrįsti įtarimai yra tik visuomenės skaldymas.

Antra: turim įsisamoninti, kad normalioje demokratinėje valstybėje neišvengiamai bus tokių, kurie pasisakys už globalizaciją ir prieš, už atominę elektrinę ir prieš, už ES – kaip federacinę valstybę, už ES – kaip valstybių sąjungą arba ir visai prieš ES. Tačiau nei vieni, nei kiti nėra valstybės priešai, Putino suklaidinti ar pseudopatriotai. Tai tik skirtingos nuomonės, kurių apstu bet kurioje Vakarų valstybėje. Patriotizmas neturi būti monopolizuojamas, nes tai skaldo, silpnina valstybę ir sukelia nacionalinę grėsmę.

Jei politikai šių principų nesilaiko, visi jų virkavimai dėl pavojaus Tėvynei yra beverčiai arba tiesiog savanaudiški. 

Bernardinai.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vilius       2014-11-1 23:54

baisu darosi gerai kad taip ir gryztumem i senus laikus vargu arr dabar istorija pasikartotu tap pat visi gryztu sienos uzdaros tikrai ne o ateiciai siame kraste ponams viskas o jei irbuvo ne vietoj ty geroj vietoj mazas ukelis tai u pasmerktas tai vadinasi naturali atranka -tiesa ar ne i norejau per sausio 13 per rietenas namuose neisvaziavau illgai dar sazine kamavo -bet kaip toj dainoj dar tiktai dar pomazu keisti dalykai prasidejo kai pasitrauke rusu armija tada ir islindo yla is maiso ka zadejo valdzia kuo toliau tuo ziauriau tolo nuo realybes baisu kokie mes neveiksniai kaip galima sitap balsuoti cia tik tas kdad paprrastu zmogeliu balsavimas nieko nereiskia tai kam tas cirkas kas nuo to pasikeite gal kam gerai kaas gavo buta zemes lopineli apejes eiles ir visas teises ziauriausia tame ka neatkuriama tiesa bet statomas teismo rumas ant melo pamatu ar cia valstybe dar su tokiu himnu priesaky vejui paputus ziu ir putinas jau cia ir tai nors ir nenormalu bet ir ne amoralu apie tai sneketi kad ir koks buciau patriotas bet tokios santvarkos kaip svogeriu valstybe nepavadinciau kur detis nezinau bardakas kad dirbciau vien del to kad siaip taip prasimaitinciau kaip gyvunas tokioje svogeriu sistemoje nematau prasmes ir ka tie sunsvogeriai laimes nezinau zmones kuriems dar biski rupi atetis kalbekit atviriau nes neber kur trauktis amen

vilius       2014-11-1 23:06

baisu darosi gerai kad taip ir gryztumem i senus laikus vargu arr dabar istorija pasikartotu tap pat visi gryztu sienos uzdaros tikrai ne o ateiciai siame kraste ponams viskas o jei irbuvo ne vietoj ty geroj vietoj mazas ukelis tai u pasmerktas tai vadinasi naturali atranka -tiesa ar ne

vilius       2014-11-1 22:42

reikejo tik atkurti neprilauomybe kuuri buvo atimta jega o ne sovietiu principu pagal internacionala tuo labai pasizymejo deja fasistas wwliandzberg prichvatizaves namu o su zemes reikalais palikes uz borto jao ir taip nuketejusius valstiecius sulygingdamas juos su sovietiniais specais buvusiais kolchozu vadovais kurie kaip norejo tai ir vartesi savo kabutesss valdose hes kol jie ismirs ir juvaikai dings irta europos sajunga ir pabaltijis liks kazkoks arabu seichijatas ar koks ten mes visi pralose ositie ponai dar tegu uzsitikrina vietas patarejais kaip mus greiciau pribagti kas to dar negirgejo tegu uzsikemsa ausis

popeliučkis       2014-03-19 14:30

Jeigu sulauksime draugus moskvenus,tuojaus visi esantis be darbo bus įdarbinti,nes Sibire per 74 metus labai daug užaugo miško,kuriuos sekmingai buvo išpjove Lietuvos ūkininkai ,“savanoriai”.Turiu kaimyną,kuris išvykes nuo savo ūkes į Sibiro miškus užsidirbo net medalį už šaunų darbą, po 15 metų sugrįžo,bet savo žemes dirbti nebereikejo,kolchozas ją dirbo.Kaip gera šalyje gyventi kas dieną gali džiaugis…............

>Taigi       2014-03-19 13:19

Labai pritariu.Mes laikysimės neutraliai.Ar tie engia,ar kiti.Ir dar Garliavoje mušė lazdomis.Tiesą mušė.

jei nenorime       2014-03-19 12:14

į Putino glėbį, tai visi balsuosime už Grybauskaitę ir ne kiteip :(, Puteikį paliksime sekantiems rinkimams.

Taigi       2014-03-19 11:18

Nėra ką ginti: nėra skirtumo - ar Briuselis valdo, ar Maskva valdys. Politinis elitas su savo vaikais turi ką ginti, daug prisiplėšė iš Lietuvos valstybės, tai tegul ima ginklus ir ginasi, o ne ieško kvailių, kurie juos gintų.

Saulys       2014-03-18 21:52

Kas žinote, kas nutiko su Lito išsaugojimo referendumu? Kažkaip ilgai tylu…

To Rusijos grėsmės 2014-03-18 22:34        2014-03-18 21:44

Kas gali paneigti, kad žemes pirks ne rusai? Malta laisvai už pinigus parduoda ES pilietybes, perka rusai ir jų sutuoktinės…

Rusijos grėsmės       2014-03-18 21:34

akivaizdoje,vakarai bijos pirkti žemes?

Reikia suprasti,kad Rusija gyvena       2014-03-18 21:29

iš agresijos.Kitaip neišmoko.Europa turi labai rimtai susimąstyti,kaip padėti Rusijai persiauklėti.Teks prisiminti liaudies išmintį.Tolerastinė ir homo liberali pedagogika čia nepadės.Tik klasika.

Įdomu stebėti,kiek       2014-03-18 21:26

vakarai turi savigarbos?Kiek degradavę moraliai?Tik perkantys ir parduodantys?Reiks aukotis.Nes Kremlius nesustos.Periodiškai užiminės.Toks Kremliaus psichologinis fenomenas.Laikas nuo laiko slibinui reikia aukų,-pasakų išmintis perspėja.Kad įbauginti.Jie ateis ir į Baltijos šalis ir eis toliau į Europą.Jei jų nesustabdys “drąsus jaunikaitis”.Kas juo bus?

Jei tai tiesa?       2014-03-18 20:56

Parduota beveik trečdalis mūsų žemių ...skaitykit ekspertus

to uz Rolanda Paulauska       2014-03-18 20:19

Galvoju ,kad zmones daugiau uz N.Puteiki nutare balsuoti ...tai parodo apklausa alfoj…reikia susitelkti i viena kandidata ,kurie nori tiesos ir zmoniu prezidento…tikrai N.Puteikis tinka buti Lietuvos prezidentu.

Super straipsnis su komentarais ekspertuose       2014-03-18 20:12

Vytautas Landsbergis iškėlė klausimą apie nematomą, tačiau realiai Lietuvą valdančią jėgą

uz Rolanda Paulauska       2014-03-18 17:37

PASIRAŠYK INTERNETU :
https://www.epaslaugos.lt/portal/login.zul

Instrukcija: http://www.pabudomeirkelkimes.lt/kaip-pasirasyti.jpg
arba kreipkis į artimiausią koordinatorių, kurių sąrašą rasi
http://www.pabudomeirkelkimes.lt www.r,olandaspaulauskas.lt

Nuomonė       2014-03-18 17:15

O tų minusiukų pribėgęs “patriotas” pridėjo? Nustebo ir išsigando, kad jo niekas negins? Pampersiukus pasikeisk mažuti, svetimų žemių nebus kam ginti. Galvokit, mąstykit ir kuo greičiau referendumo datą skelbkit !
Savo žemių neparduosim, užteks jau prekybų ir milijoninių dovanų vakarams ir tiems už didelės balos.

jonas       2014-03-18 17:11

Jei isrinks tauta kita prezidenta manome daug kas keisis Lietuvoje i geresne puse.

nuomone       2014-03-18 16:33

Emigrantai tai tikrai negins.

To laitas 2014-03-18 16:10        2014-03-18 16:03

Puiku laitai, jūsų jumoras pakėlė nuotaiką, bet gale gali būti šypsenėlė, ji čia itin tiks : padarom tarpą ir skliausteliai )
smile

pagarba laitui       2014-03-18 15:38

gražios mintys,tikrai neleisiu,kad mano vaikai gintų lietuvą,ją gins adomėnai,gailiai,balsiai,degučiai;dar daug neįvardinto elito,na o mes,prasčiokėliai tyliai palauksime finalo;va taip…

laitas       2014-03-18 15:10

Atneše laisvę ant sparnų,kiek turto buvo uždirbe mūsų seneliai tevai visiems padalino po lygiai,grąžino ūkininkams kai kuriems žemes, grąžino ir stalino kolchozų pagrobtus galvyjus,išmokejo kompensacijas už 50 metų eksplotuojamą žemę,nepamiršo sumoketi ir už pastatus kurie buvo 50 metų  kolchozų naudojami.Kas apgins nuo pilkųjų vilkų milijonierius,teisejus,prokurorus,fabrikų,gamyklų, uostų,viešbučių,sanatorijų,naujų dvarų savininkus,mes runkeliai juos visus apginsime,jeigu išsilakstytu vetrinoraus armija apginkluota švediškais pirmojo pasaulinio karo šautuvais eitume dideliais būriais visi runkeliai partizanauti,guldysime galvas už tokius seimunus,kuriais negalime atsidžiaugti,dirba jie dieną naktį be atostogų,vos sudurdami galą.....,atsisako net menkos seimuno algos,jas atiduoda bedarbiams, daugiavaikems,o kaip neginti prokurorų per 24 metus išvenge,išteisino išsaugojo nepasodino milijonierių,tuoj butų prarastos darbo vietos tik vištų vagys jie greitai pagaudavo ir išsiusdavo į sanatoriją,bet čia tik smulkmena.Mes runkeliai tikrai laimesime ūra,ūra,ūra.

vasia       2014-03-18 14:33

kaip ir pries simta metu, ir pries dvidesimt taip ir sendien Lietuva gintu maziausiai apie tai kalbantys…

Skaitytojas       2014-03-18 14:17

Niekada neginsiu, nes neturiu del ko ja gint. Kad pensija ateme valdziazmogiai? Tegul jie ir gina.

Vae       2014-03-18 13:47

      Kaip skaitau komentarus, tai visi zmones protingi, jie zino, kad juos isrinktieji paverte runkeliais, o kaip rinkimai tai vel juos renkame, ar nera doru zmoniu, jaunimo, kurie tikrai gerai valdytu musu SALI, bus rinkimai nerinkime Dalios, ji mums tikrai neatnes laisves, nesukurs darbo vietu, ir nesumazins KORUPSIJOS, nepadauges TEISINGUMO. Cia mano nuomone.

Arūnas > Vytautui Ju.       2014-03-18 13:16

Jūsų nusivylimui, ne esu aš jau tokio didelio amžiaus ir su regėjimu pas mane ačiū Dievui dar gerai ir įžeidinėti nebuvau pasiruošęs. Tad manau, kad tokiam kaip tamsta, kažką aiškinti, tai tik laiko gaišimas, kaip sakoma gali ir kuolą ant galvos tašyk, vis vien neprisibelsi, tad paaiškinsiu trumpai.  “Gėris” ir “grūdai” tai Lietuva, “mėšlas” ir “pelai” tai tokie kaip tu.

Dėl       2014-03-18 13:09

bėgimo pasveikinti rusų kariuomenės su gėlėmis tai Landsbergis, tikriausiai, turėjo omenyje save, nes pasak A Sakalo,  Landsbergis turi tam patirtį.

Arūnui       2014-03-18 12:55

Tai paporinkite, pone Arūnai, kur tie „grūdai“ ir tas „gėris“, kurį ruošiatės taip uoliai ginti? Akivaizdu, kad man, šiek tiek prie amžiaus, regėjimas pasilpęs.
Tiesa, jei jau ruošiatės apginti šalį antrą kartą, tai išduokite paslaptį — kada, nuo ko ir kokią šalį apginėte pirmą kartą. Ir kaip ta „valdančioji šutvė“ pro Jūsų kupetą (kad patriotinė — neabejoju) praslinko?
Vytautas Ju.

Kritikas Pikčiurna (papildyta)       2014-03-18 12:31

Negaliu sutikti su Dalium Stanciku. Nežiūrint išvardintų milžiniškų nepatikimųjų skaičių, mes esame saugūs!

Nes mes turime unikalų masinio naikinimo ginklą ir naują strategiją, prieš kuriuos neveiksmingos nei raketos, nei tankai ar kiti modernūs ginklai. Šie ginklai buvo slaptai tobulinami ir viešai sistemingai išbandomi net 24-rius metus ir puikiai veikia - jie suskaldė ir negrįžtamai supriešino vieningumu Pasaulį stebinusią Tautą bei jos Sąjūdį, todėl suskaldys ir bet kokį priešą.

To ginklo pavadinimas ATSTOVAUJAMOJI VALDŽIA. Tai ji eis į pirmąsias linijas prieš Putino armiją, vedama Vytauto Landsbergio, Andriaus Kubiliaus, Rasos Juknevičienės, Manto Adomėno ir, žinoma, su Lietuvos Dalia priešakyje. Tai bus esminis lūžis pasaulinių karų strategijoje - iki šiol kai ponai pykdavosi, mužikams ne tik kepurės nuo galvos, bet ir galvos lėkdavo nuo pečių...

Dabar nepatikimieji bus saugūs - G.Grinos vadovaujamo VSD bei D.Valio vadovaujamos prokuratūros akylai stebimi bei saugomi namų arešte per TV žiūrės, kaip šis mūsų strateginis masinio naikinimo ginklas taršys mūsų priešų armijas! O jiems iš paskos bėgs gynybos ministras Juozas Olekas ir užmėtys kepurėmis dar nepribaigtas priešo pajėgas…

Prieš tuos grandiozinės kovos vaizdus nublanks Bagdado bombardavimo ar Kuveito išvadavimo kampanijos. Ši TV transliacija visame Pasaulyje bus pripažinta geriausia metų viešųjų ryšių akcija.

Tegyvuoja galingiausia Pasaulyje valstybė ir jos vadai!

O Ukraina padarė klaidą - leido pabėgti Janukovičiui. Jis pirmas šią strategiją būtų galėjęs įgyvendinti Kryme ir būtų TEISĖTAI neleidęs “žaliesiems” ateiviams jo okupuoti. Reikia mokytis iš brolių ukrainiečių klaidų.

 

Kritikai Pikčiūrna       2014-03-18 12:25

Patikėk,  vedami Vytauto Landsbergio, Andriaus Kubiliaus, Rasos Juknevičienės, Manto Adomėno, Jurgio Razmos, vienu žodžiu, visa konservatorių verchuška, o taip pat nepaminėti liberastai ir, žinoma, su Lietuvos Dalia priešakyje pirmieji neš savo kailius jei ne į Ameriką, tai bent į Europos vidurį, jau gal būt net lėktuvas pripildytas kuro laukia ir po to postringaus - mes sukūrėme šešėlinę vyriausybę užsienyje. O jūs runkeliai liksite atkovoti Lietuvą sugrįžtančiai šešėlinei vyriausybei. Manau sutiksi su mano nuomone.

Apie gynybą       2014-03-18 12:00

Apie gynybą nėra ko kalbėti, kol valstybę valdo Tautos niekintojai. Pažiūrėkite į Maidaną, kur pirma - nuversti Tautos dūsintojai, ir tik po to, atnaujinus valdžią buvo kviečiami kovotojai už Ukrainą.

emigrante       2014-03-18 11:58

tai ka p stancikas nori ginti -uzsienieciu nuosavybe zeme?eurosojuzo eura?lietuviu kalba,kai vokietijoje savo prezidente klausiau vertime i vokieciu kalba,kai ji pati kalbejo ANGLISKAI?tauta pareiske savo nuomone vienu referendumu -TUREJO ISKART JI BUTI VYKDOMA.as nematau lietuvos lietuvoje,o kovoti del kubiliaus ,butkeviciaus ar lansbergio vaiku nesiruosiu -JUOS TEVELIAI VEZA UZ LIETUVOS PINIGUS I BRIUSELI -AS SAVO VAIKUS ISSIVEZIAU UZ SAVUS

Arūnas > Vytautui Ju.       2014-03-18 11:50

Nesumaišykime gėrį su mėšlu, nekraukime viską į vieną kupetą, nematuokime pagal vieną matą.  Atskirkime pagaliau pelus nuo grudų.

Kritikas Pikčiurna       2014-03-18 11:46

Negaliu sutikti su Dalium Stanciku.
Nežiūrint išvardintų milžiniškų nepatikimųjų skaičių, mes esame saugūs!
Nes mes turime unikalų masinio naikinimo ginklą ir naują strategiją, prieš kuriuos neveiksmingos nei raketos, nei tankai ar kiti modernūs ginklai. Šie ginklai buvo slaptai tobulinami ir viešai sistemingai išbandomi net 24-rius metus ir puikiai veikia - jie suskaldė ir negrįžtamai supriešino vieningumu Pasaulį stebinusią Tautą bei jos Sąjūdį, todėl suskaldys ir bet kokį priešą.
To ginklo pavadinimas ATSTOVAUJAMOJI VALDŽIA. Tai ji eis į pirmąsias linijas prieš Putino armiją vedama Vytauto Landsbergio, Andriaus Kubiliaus, Rasos Juknevičienės, Manto Adomėno ir, žinoma, su Lietuvos Dalia priešakyje.
Tai bus esminis lūžis pasaulinių karų strategijoje - iki šiol kai ponai pykdavosi, mužikams ne tik kepurės nuo galvos, bet ir galvos lėkdavo nuo pečių...
Dabar nepatikimieji bus saugūs - G.Grinos vadovaujamo VSD bei D.Valio vadovaujamos prokuratūros akylai stebimi bei saugomi namų arešte per TV žiūrės, kaip šis mūsų strateginis masinio naikinimo ginklas taršys mūsų priešų armijas!
Prieš tuos grandiozinės kovos vaizdus nublanks Bagdado bombardavimo ar Kuveito išvadavimo kampanijos.
Tegyvuoja galingiausia Pasaulyje valstybė ir jos vadai!

Arūnas       2014-03-18 11:42

Ką čia daug tuščiažodžiauti.  Mes ginsim gerbiamas Daliau - mes.  Mačiau Kovo 11-sios eitynėse nemažai patriotiškai nusiteikusio jaunimo, nemažai ir pagyvenusio amžiaus patriotų. Esu įsitikinęs, kad iš visos Lietuvos, dar pririnktumėm nemažai save gerbiančių žmonių  Taigi, kol dar pakeliam šauninką, tol didelės bėdos nėra. Tik esu įsitikinęs, jei teks antrą kartą apginti šalį, tai iš dabartinės valdančiosios šutvės, tikrai neliks nei vieno.

Pensininke       2014-03-18 11:40

Lietuva gins visi pensininkai, kuriuos valdziazmogiai suvarys i pirmasias poziciju eiles, ked greiciau juos uzgalabytu ir ponams nebereikes ieskoti sunkiai randamu finansiniu saltiniu pensiju komensavimui. Tada nusvis saule ir visi isrinktieji laimingai gyvens.

Vytautas Ju.       2014-03-18 11:36

Ir vėl klausiu: „ką tas patriotiškai nusiteikęs jaunimas turėtų ginti“? Briuselio paradus?! Estrelas?! Danų kiaules?! Laukus, kurie ruošiami olandiškoms tulpėms?! Vilniaus priemiesčius, kur parskraidintos žemės iš Lietuvos provincijos?! Aptvertas paežeres?!
Visais laikais, visose tautose žmogus stodavo ginti švento dalyko — savo Žemės Maitintojos. Žemės, kurią arė, sėjo grūdą, augino duoną, išlaikė šeimą. Kiek Lietuvoje yra ariančių žemę ir auginančių duoną?! O gal guldysime jaunas galvas už Struktūrinius fondus, mokančius išmokas už nedirbamą žemę.

ruta       2014-03-18 11:00

Na , ka gali pasakyti apie valstybe , kuri bijosi savo TAUTOS ? Kam Landsbergiui apsauga ? O ko gali bijoti valdzios subjektai , JEIGU , yra moralus , saziningi , padorus ? Bet kadangi Lietuva per paneles Gribauskaites kadencija patapo pirmune ES pagal korupcija , tai tada aisku kam apsauga is kur politiku baimes .Taip siltai isikure politikai net nemane , kad TAUTA sugeba atbusti ir pareikalauti atsakomybes is valdzios . Dabar tiek milijonu prigrobta per didelius projektus per otkatus / mes gi netikime , kad ‘Mazeikiu nafta ’ buvo atiduota uz dyka , arba LEO sukurtas ir isardytas , kad tik Maximiniams butu nauda / ir dar ‘Chevron’ ant slenkscio stovi irgi ne tusciom , tai kaip nepykti ant TAUTOS , jeigu jau pasidalinti otkatai ?Lietuvos politikai tik ir moka aptarnauti KAPITALA !
Musu seima visada palaikis savo Lietuva , bet be dabartiniu sisteminiu partiju , kurios patapo UAB piniginiams sriautam reguliuoti ir be komunistines -KGB liekanos !

Nuomonė       2014-03-18 10:55

Ne mielieji, nieko aš neginsiu. Jei jau “patriotai” Lietuvos žemes parduos olandui, tai koks tikslas man ginti svetimas žemes? Galės patys atsišaudyti ar dūmus leisti…..

tautiete       2014-03-18 10:54

Jei reiks ginti Tėvynę, ją apgins “nurašytieji” patriotai, o ne skysta, prastai apginkluota armija, kad ir kiek milijonų būtų į ją sukišta. Nemanau, kad gynėjų tarpe būtų tautos “išrinktieji”, kurie sėdi Seime, vyriausybėje, savivaldybėse ir t.t. Nebūtų gynėjų tarpe ir jų vaikų ir anūkų - jie studijuotų kembridžuose, sėdėtų ES parlamente ar dar kur, ten, kur saugu.

Tadas       2014-03-18 10:54

Kas gins ,bus matyt,bet greičiausiai kaip visada patys žemiausi ir tauriausi Lietuvos sluoksniai,o kas negins ,tai tikrai aišku,tai nomenklatūra ir didelės kišenės,ar matėt nors vieno partinio šulo ,Kubiliaus,Butkevičiaus ir kitų vaiką ,karinėj tarnyboj,čia jums ir atsakymas.

NikoGreko        2014-03-18 10:40

gins Rasa Jukneviciune, Dali Grybovskaite, Lansbergis.

Simas       2014-03-18 10:37

Tevyne gins Valys ,Grina ,Kubilius ,Butkevicius ,Masiulis ,Steponavicius ,Raulusaitis ir visi panasus i juos . O mes visi runkeliai pasitrauksime giliau i Europa .

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.