Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Savivalda, Partijos

Dalius Stancikas. Kaip jie kuria teisinę valstybę. Skiriama konservatorių ir valstiečių partijoms

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 15 d. 5:06

30     

    

Dalius Stancikas. Kaip jie kuria teisinę valstybę. Skiriama konservatorių ir valstiečių partijoms

Tiesiog būtina retsykiais grįžti į praeitį – tam, kad geriau suvoktume dabartį. Praeities šaltinius specialiai pasirinkau skirtingus – dėl žinių objektyvumo. O apie dabartį ir išvadas – vėliau.

2010 m. „Respublika“: „Šių metų sausį mirusio 72 metų Lietuvos mafijos krikštatėviu vadinto Georgijaus Dekanidzės neteisėtai pastatyta vila šešiolika metų buvo neįveikiamu bastionu vietos valdininkams.

„Vilniaus brigados“ nusikalstama grupuotė galvą pakėlė 1990 metais prasidėjus nekilnojamojo turto privatizacijai, kai susikrovė pirminį milžinišką kapitalą. Iškart ėmėsi iš verslininkų prievartauti turtą, vogė automobilius, platino narkotines medžiagas, užsiėmė kontrabanda. Nesutinkančius mokėti nustatytos duoklės verslininkus ne tik žiauriai mušdavo, bet ir žudydavo. Pirmaisiais nepriklausomybės metais darė didžiulę įtaką Lietuvos politikai ir ekonomikai, kėlė siaubą ne tik eiliniams piliečiams, bet ir teisėsaugos pareigūnams.

1993 metais Lietuvos specialiosios tarnybos ėmėsi aktyvesnių veiksmų prieš „Vilniaus brigados“ gaują. Buvo išsiaiškinti žurnalisto V.Lingio žmogžudystės užsakovai ir vykdytojai. Nusikaltėlių įtaka pradėjo silpnėti, kai 1994 m. lapkričio 10 d. mirties bausme už „Respublikos“ dienraščio vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojo V.Lingio žmogžudystę buvo nuteistas pagrindinis grupuotės vadeiva B.Dekanidzė.

„Vilniaus brigados“ įkvėpėju ir krikštatėviu kriminalinė policija įvardijo Georgijų Dekanidzę (Žora), kurio sūnus Borisas (Boria) ir ėmėsi vadovauti gaujai. Iš Gruzijos į Lietuvą persikraustęs G.Dekanidzė nuo pat pirmų dienų buvo teisėsaugos akiratyje įtarus valiutinių operacijų pažeidimais, neteisėta prekyba deimantais, pavogtais iš Gomelio gamyklos „Kristal“. Teigta, kad 1987 m. jis kontrabanda iš Sovietų Sąjungos į JAV vežė aukso dirbinius.

B.Dekanidzei įvykdžius mirties bausmę, jo artimiausias bendražygis Igoris Tiomkinas (Timocha) slapstėsi užsienyje. Buvo sulaikytas Vokietijoje ir Lietuvoje nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausme. 2004-aisiais pirma laiko išėjęs į laisvę, įsidarbino vienoje Latvijos bendrovėje, Vilniuje gyvena prabangiai.

2003 m. „Lietuvos žinios“: Visa ši Tamaros Dekanidzės namų statybos istorija prasidėjo mafijos krikštatėviu kadaise tituluoto Dekanidzės klestėjimo laikais. 1990 m. ponia Tamara, Georgijaus Dekanidzės žmona ir Boriso Dekanidzės motina, įsigijo dalį sodybos Trakų landšaftinio draustinio zonoje – Varnikų kaime, ant Skaisčio ežero kranto. Buvo parengtas gyvenamojo namo ir ūkinio pastato projektas. Jau tuomet atsirado geradarių, kurie ir pagal nesuderintą projektą išdavė leidimą statyti namą. Tuo pasirūpino tuometinis Trakų rajono statybos inspektorius Kęstutis Vaitukaitis. [...]

Per paskutinį teismo posėdį ieškovė T. Dekanidzė pakeitė savo reikalavimus. Dabar ji nebeprašo įteisinti savavališką statybą, o prašo pakeisti projektavimo sąlygas. Į kampą mėginama įstumti Trakų istorinio nacionalinio parko direkciją bei jos principingą vadovą Gintarą Abaravičių, daugiau nei dešimt metų ginantį gražiausią Lietuvos kampelį nuo savavaliaujančių naujakurių, kurių priviso visos Trakų ežerų pakrantės. Pasak parko direktoriaus Abaravičiaus, oficialios sąlygos, taikytinos šiai statybai, nėra išgalvotos. „Tai diktuoja daugybė Vyriausybės nutarimų, – sakė direktorius. – Mes vadovaujamės Trakų istorinio nacionalinio parko nuostatais. Dar 1994 metais buvo aišku, kad valstybės saugomas kaimo architektūrinis charakteris reikalauja paisyti gamtinės aplinkos ir natūralaus reljefo. Turėjo būti vienaaukštis namas su mansarda, o ne triaukštis gigantas. Mūsų reikalavimai ir teismo sprendimai nebuvo įvykdyti“.

2009 m. „15 min.lt“: Lietuviškos mafijos krikštatėviu tituluojamas Georgijus Dekanidzė ir jo buvusi žmona Tamara siekia atsikratyti galimai nelegaliai pastatyto namo ant Skaisčio ežero kranto netoli Trakų. Tačiau teismų maratonui dėl šio statinio dar nematyti pabaigos.

Šis ant Skaisčio ežero kranto stūksantis pastatas, kurį juosia aukšta tvora, dar praėjusiais metais pateko į brangiausių Lietuvoje namų dešimtuką.

2009 m. Bernardinai.lt: Konstitucinio Teismo nutartis buvo nepalanki Dekanidzėms. Konstitucinis Teismas nutarė: Trakai – saugotina teritorija, kuriai turi būti nustatytas ypatingas teisinis režimas. „Jokie su Trakų istorinio nacionalinio parko teritorijos administravimu susiję sprendimai negalėjo (ir šiuo metu negali) būti priimami neatsižvelgiant į 1993 m. Vyriausybės patvirtintą Schemą ir negalėjo (ir šiuo metu negali) prieštarauti minėtos Schemos sprendiniams. Jei šių sprendinių būtų nepaisoma, kartu būtų nepaisoma ir bendrojo teisės principo bona fides.“

2011 m. LNK: „Vilniaus brigados“ krikštatėviu vadinto Georgijaus Dekanidzės našlė Tamara Žurova ėmėsi griauti nelegaliai ant Trakų ežero kranto pastatytą vilą. Ją nugriauti ir atstatyti prieš tai buvusį pastatą G. Dekanidzę teismas įpareigojo dar 1994 m.“

2007 m. „Lietuvos žinios“: „Viename šių metų Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdžių meras Vytautas Petkevičius pareiškė, jog Trakų istorinis nacionalinis parkas labai trukdo gerinti rajono žmonių gyvenimą, nes liko neįgyvendinti svarbūs verslo projektai. Pastaraisiais metais Trakų istorinio nacionalinio parko ir rajono savivaldybės santykiai tapo ypač įtempti. Žiniasklaida nuolat skelbia skandalingas statybų istorijas: Seimo Antikorupcijos komisijos narės Nijolės Steiblienės, kuri tuomet buvo šios komisijos pirmininkė, sūnus Aurimas Steiblys įsigijo 30 ha žemės Trakų rajone, sklypą padalijo į du sklypus ir pardavė bendrovei, kurią jis pats yra įsteigęs ir jai vadovauja. Rajono savivaldybė šiai bendrovei skubiai leido statytis ežero pakrantėje. Beje, meras V.Petkevičius ir N.Steiblienė – socialliberalai. Neteisėtai statybų leidimai buvo išduoti keliolikai asmenų, tarp jų Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnei, Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo teisėjui Audriui Cininui ir net vietos nusikalstamo pasaulio autoritetui Stanislovui Narkevičiui, pravarde „Narkuša“.

2013 m. „Alfa.lt“: „Vilniaus apygardos teismas didelės korupcijos byloje kalėti nuteisė tris buvusius Trakų savivaldybės vadovus – buvusį merą Vytautą Petkevičių, buvusį tarybos narį Saulių Raščiauską ir buvusį administracijos direktorių Leonardą Karnilą. Teismo nuosprendžiu V.Petkevičius kalės penkerius metus, S.Raščiauskas – šešerius metus, o L.Karnila – septynerius. „Buvusių trijų savivaldybės vadovų veikla buvo nukreipta ne tarnauti žmonių gerovei, o gauti didesnės naudos“, – yra sakęs valstybės kaltintojas. Jo teigimu, Trakų rajone tuo metu be kyšių negalėjo veikti nė viena bendrovė, teisėtais būdais verslininkai negalėjo laimėti konkursų. Prokuroras Linas Kuprusevičius taip pat yra sakęs, kad tuometinių savivaldybės tarnautojų veikla buvo panaši į nusikalstamos grupuotės veiklą. Nuteistos ir bendrovės „Elektros pasaulis“, „Altitudė“, „Vilungė“, „Baltic Faber“ bei „Dializės centras“ – joms skirtos piniginės baudos nuo 200 iki 300 MGL (nuo 26 tūkst. iki 39 tūkst. litų). Nuteisti ir kyšius davę verslininkai Gaudenta Sakalauskienė, Juozas Baltmiškis, Valdas Dzikevičius, Kęstutis Biekšas, Algimantas Visockis, Julius Urbanavičius, Rolandas Žilinskas, Pranas Vytautas Pulauskas, Danė Gudelienė, Mindaugas Kirlys bei Stanislovas Narkevičius, pravarde „Narkuša“. Nė vienam iš jų neskirta reali laisvės atėmimo bausmė, daliai skirtos baudos.“

2008 m. TV3: „Ši skandalinga istorija įgavo pagreitį vasario 13 dieną, kai buvo suimtas Trakų savivaldybės administracijos direktorius Leonardas Karnila. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšio paėmimo iš bendrovės „Secundum“ atstovo.

Aiškinantis duomenis apie bendrovę „Secundum“, paaiškėjo nemažai įdomų faktų. Vienas tikrųjų bendrovės savininkų yra Igoris Tiomkinas, pagarsėjęs kriminalinis autoritetas, buvęs artimiausias mirties bausme nuteisto B. Dekanidzės bendražygis, atlikęs bausmę kalėjime už reketą ir dalyvavimą organizuojant žurnalisto V. Lingio nužudymą. Tiriamos ir S. Raščiausko sąsajos su „Alsungos“ bendrove. Vienas šios bendrovės vadovų yra O. Zajančkovskis, už V. Lingio nužudymą kalinčio I. Achremovo brolis. Zajančkovskis savo laiku buvo „Vilniaus brigados“ narys, dabar priskiriamas „smauglių“ gaujai. Tiriami S. Raščiausko veiksmai padedant „Alsungos“ bendrovei įsigyti pastatus ir žemės sklypus Trakų rajone.

Trakų rajono vadovai, ypač L. Karnila, dažnai buvo pastebimi įtakingo vietos kriminalinio lyderio S. Narkevičiaus („Narkušos“) draugijoje, jie bendravo ir privatizuojant kai kuriuos objektus. Narkevičius ne kartą buvo tarpininku derybose tarp Trakų valdžios atstovų ir verslininkų dėl sklypų ir verslo objektų įsigijimo. L. Karnila praėjusių metų gruodį dalyvavo „Narkušos“ gimtadienyje, kuris vyko Trakų mokykloje. Į gimtadienį susirinko daug kriminalinio pasaulio atstovų iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Pasvalio, Kaliningrado. „Narkušos“ gauja aktyviai veikia nuo 1990 metų. Šios gaujos nariai dažnai būdavo teisiami dėl įvairių nusikaltimų – kontrabandos, prekybos narkotikais, reketo, sukčiavimo. Už reketą buvo teistas ir pats Stanislovas Narkevičius, keletą metų praleido kalėjime. Per keliolika metų į jo gyvybę kėsintasi kelis kartus, per paskutinį pasikėsimą susprogdintas jo kateris, „Narkuša“ buvo sunkai sužeistas, neteko kojos.

Trakų rajone paskutiniu metu vis daugiau žemės sklypų ir įvairių objektų įsigyja Ž. Buzas ir jam artimi asmenys. Marijampolietis Žydrūnas Buzas 1992 metais buvo įsteigęs „Žydriaus“ bendrovę, kuri rinko indėlius iš gyventojų. 1995 metais po tyčinio bankroto žmonės šių pinigų neatgavo. Nuo 2000 metų Ž. Buzas artimai bendradarbiavo su Marijampolės „Raikino“ grupuote.“

2011 m. Delfi.lt: „Nusikaltėlių pasaulio autoritetas S. Narkevičius – „Narkuša“, kaip užfiksavo pareigūnai, yra gyręsis, kad visi Trakuose žino jo jėgą ir „visi be mūsų negyvens“.

* * *

Užteks praeities – žvelkim į dabartį. Dabar Trakų savivaldybę valdo ne Artūro Zuoko liberalai su socialdemokratais, priglobusiais buvusį merą V. Petkevičių, o Eligijaus Masiulio liberalai (valdžia pasikeitė dar iki E. Masiulio kyšininkavimo skandalo ir atsistatydinimo) kartu su konservatoriais ir V. Tomaševskio vadovaujama lenkų ir rusų koalicija. Ar „Vilniaus brigados“ ir „narkušos“ gaujos turi įtakos naujai valdžiai, nėra žinoma. Tačiau aišku, kad naujoji Trakų valdžia, kaip ir ankstesnė, pasirašo abejotino teisingumo sutartis su abejotinos reputacijos verslininkais ir, kaip ir ankstesnė, pasitelkdama Seimo ir Vyriausybės narius, bando panaikinti visoms gaujoms trukdžiusį Trakų nacionalinį parką ir jo direktorių Gintarą Abaravičių.

Todėl ir skiriu šį prisiminimų tekstą konservatorių partijai, kurios atstovas Seime Vytautas Kernagis savo pasisakymais neabejotinai džiugina visas buvusias ir esamas Trakų gaujas („Šiandien Trakų istorinis nacionalinis parkas bei jo vadovas G. Abaravičius yra esminis darnios Trakų plėtros ir progreso stabdis“, „Trakų istorinis nacionalinis parkas – Trakus apraizgęs aštuonkojis, turi būti neutralizuotas“), ir Valstiečių partijai, kurios premjerui Sauliui Skverneliui (buvusiam vidaus reikalų ministrui!) lietuviškos mafijos pionieriai turėtų ploti atsistoję („Taip kietakaktiškai saugodami teritorijas sėkmingai apsisaugome ir nuo pažangos, ir nuo investicijų. Turiu liūdną žinią: kietakaktišką požiūrį institucijoms teks keisti. Bent jau kol dirbs mūsų Vyriausybė“).

Tačiau visiems mums liūdniausia žinia ne ta, kurią skelbia S. Skvernelis – saugomose teritorijose valdžios ir gaujų interesas sutampa. Ir net ne ta, kad buvę ir esami politikai neįžvelgia tikrojo Trakų aštuonkojo. Liūdniausia žinia ta, kad Seimo nariai ir premjeras kovoja prieš Seimo, Vyriausybės, Konstitucinio Teismo ir teismų nutarimus (manau, kad iš profanacijos – tiesiog jų nežino), bet čia pat negailestingai už tai baudžia visus kitus – neva taip turi būti teisinėje valstybėje.

O gal beteisėje valstybėje? 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2017-06-16 18:22

“Kaip jie kuria teisinę valstybę. Skiriama konservatorių ir valstiečių partijoms”.


Tiesa straipsnis šį sykį toksai, kad nei verkti, nei juoktis neišeina. Teisinė valstybė ir dekanidzės na ir t.t.

Pati žiauriausia mafija, kuri LR AT priėmė idiotišką, antikonstitucinį, antiteisinį, antidemokratinį Seimo rinkimų įstatymą, padarė  Lietuvos valdžią nelegitimia. Tai buvo padaryta tikslu amžiams užgrobti valdžią. O toji nelegitimi valdžia grobia Lietuvą neribotais masteliais. Vien leo lt vienu ypu apvogė valstybę 685 milijonais litų. Tai čia jokios dekanidzės prie to prilygti niekada negalės. Todėl pono D.Stanciko straipsnelis yra apie smulkmenas, nors ir pastebimas. Tačiau manau, kad ponas D.Stancikas, kaip ir visos inteligentų gaujos, niekada nesugebės pastebėti Lietuvoje neteisėtos valdžios. O tame antikonstitucininkų sąraše yra ir Jūsų žmona. Taigi nepastebėti yra labai didelis interesas. Taigi ponui D.Stancikui patariu nesikapstyti smulkmenose, geriau pastudijuok 2016-9-11 straipsnį “Ultimatumas Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo” (http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825), į kurį tamstos žmona, kaip ir visi konservat partaigenosai ir visos be išimties kitos mafijinės partijos niekaip neagali sureaguoti. Tai kai neteisė aukščiausiame lygmenyje, tai apie teisę kalbėti žemesniame lygmenyje yra naivu. Taip, kad šitas D.Stanciko straipnis apie teisinę valstybę nepaliečia esmės, iš esmės yra juokingas. Kai valdžia tyčiniai tyčiojasi iš Konstitucijos, kuriai prisiekia, tai kaltinti dėl to neprisiekusius valstybei nusikaltėlius…. prisiekę Konstitucijai nusikaltėliai neturi teisės. O šiaip, jei turėsite laiko, tai pastudijuokite ir 2017-3-11 straipsnį “Okupuota nepriklausomybė” (http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670/?comm=1e). Ponas D.Stancikai, nieko asmeniško, Jūsų žmona ir Jūs esate patriotai, nekyla abejonių. Tačiau FAKTAI tokie, Jūsų žmona pateko į sąrašą žmonių, kuriems nusispjauti ant Konstitucijos, kuriai prisiekė. Niekas nieko čia negali padėti.

VaidasVDS       2017-06-13 15:08

Na o kaip Danguje numatyta tvarkyti pasaulietiškumą?:
“Tikros brolystės atsiradimas pažymi, jog prasidėjo tokia visuomeninė tvarka, kurioje visi žmonės patiria palaimą nešdami vienas kito naštą; jie iš tikrųjų trokšta gyventi laikydamiesi auksinės taisyklės. Bet tokia ideali visuomenė negali egzistuoti, kada arba silpnieji, arba nedorieji lūkuriuoja, kad neteisingai ir nedorai pasinaudotų tais, kurių pagrindinis stimulas yra pasišventimas tarnauti tiesai, grožiui, ir gėriui. Esant tokiai situacijai praktiškas yra tiktai vienas kelias: Gyvenantieji pagal “auksinę taisyklę” gali įkurti pažangią visuomenę, kurioje jie gyvens remdamiesi savo idealais, tuo pačiu metu deramai apsigindami nuo savo intelektualiai ir moraliai tamsių draugų, kurie gali stengtis arba pasinaudoti jų taikingais polinkiais, arba į priekį besiveržiančią jų civilizaciją sugriauti. ——————————————————————————————————
Ideali valstybė apsiima visuomenės elgesį reguliuoti tiktai tiek, kad iš konkurencijos tarp individų būtų pašalinta prievarta ir kad būtų užkirstas kelias neteisingumui asmeninės iniciatyvos atžvilgiu. Štai kokia yra didžioji valstybingumo problema: Kaip jūs galite garantuoti taiką ir ramybę pramonėje, mokesčių sumokėjimą tam, kad būtų paremta valstybės galia, ir tuo pačiu metu užkirsti kelią tokiai mokesčių sistemai, kuri tampa kliūtimi pramonės vystymuisi, o valstybė virsta parazitu ir tironu?————————————-
Negailestinga konkurencija, pagrįsta siauro mąstymo savuoju interesu, galiausiai griauna net ir tai, ką mėgina išsaugoti.——————————————————————————-
Švietimas tikrai pakils į naujos vertės lygius nykstant grynai pelnu motyvuotos ekonomikos sistemai. Švietimas per ilgai buvo vietinio pobūdžio, militaristinis,  aukštinantis ego, ir siekiantis sėkmės; galiausiai jis privalo tapti pasauliniu, idealistiniu, suvokiančiu savąjį aš, ir turinčiu kosminį suvokimą.
    Neseniai švietimas išsiveržė iš dvasininkijos kontrolės ir pateko į teisininkų ir verslininkų kontrolę. Galiausiai jis turi būti perduotas filosofams ir mokslininkams. Mokytojai turi būti laisvos būtybės, tikrieji lyderiai, kad pagaliau filosofija, išminties ieškojimas, galėtų tapti pagrindiniu švietimo siekiu.”
—————-
Bet blogiausia yra tai, kad net ir tas pirminis tikros brolystės atsiradimas dar neprasidėjo, komentarai tą tik patvirtina…

ligonis       2017-06-13 7:38

Gerai, gydysiuos. Ir Tu būk sveikas.

Tarabilda to J.       2017-06-13 1:31

Kartojiesi. Ar nenusibodo tą patį grybą pjauti, a la “ar aš jums nesakiau”. Gydykis nuo savo paties klišių, kurios darosi įkyrokos.

J---T       2017-06-13 1:11

Žmonės nesimokantys iš istorijos yra linkę ją kartoti: )
Kur aš tai mačiau?
Aaaaa, prisiminiau prieš seimo rinkimus.: )
Gaila, jog Tamsta nebenori prisiminti buvusio ano entuziazizmo.
Dabar jau, po laiko, jau ir Tau tapo aišku ko verti kolūkiečių grėbliai.
O juk taip regis patiko…
Bet kaltas tik tas, kas guzus kaktose išpranašavo.
Suprantama, žinoma, žinoma, kas gi daugiau- bloooogas bloooogas juozapas.
Gerai, jau gerai- netrukdysiu Vežimui riedėti gerais norais grįstu keliu.: )

 

 

Tarabilda .> J       2017-06-13 0:52

Kartojiesi, gerbiamasis. nenori, neremk. Tavo reikalas. Niekas varu tamstos į vežimą nesodina. Kurk tas savo nestandartines taisykles ir pagal jas gyvenk. Tavo reikalas.

J---T       2017-06-13 0:06

Galėjo. Bet nebuvo.
Antrą kartą ton pačion upėn neįbrisi…
Praeities nepakeisim. Ateitį galim. Bent pabandyti.
Rimta komanda? O kokia komanda būtų rimta?
Pavyzdžiui aš, tų kurie tikisi žaisti ir laimėti žaidžiant pagal “antpirštininkų” “taisykles”, nelaikau nei komanda nei rimtais.
Laimi tie kas kuria savas taisykles, o ne grajina pagal šulerių.
Manau jog kviesti žmones kažko tikėtis iš kitąmet vyksiančių prezidentinių “rinkmų” yra nelabai atsakinga. Panašiai galima siūlyti visiems prisipirkti loterijos bilietų nes “gal visi laimės”.
Aha, po barankos skylę ir liemenės rankoves.
Iš klaidų reikia mokytis, o nelaipioti ant naujų grėblių..
.
Gerai jau gerai, nebepamokslausiu.
Kalbėsiu atvirai- jokių tikėjimų “rinkimų” cirkais pagal dvasių kūrikų KKK ir iš banditų parcijų atstovų sudarytos vėerkąąą priežiūroje, tikrai neremsiu.
Neremsiu ir tokių “naujų politinių jėgų” kuriose susiburs bet kas nesvarbu iš kokių partijų. Buvę yra buvę, ir buvusių aplamai nebūna.
Aš netikiu “naujakrikštais”.
Esu labai nuoseklus- jeigu nepasitikiu NKVD seržanto dukra, jeigu esu alergiškas buvusiai burokevičiaus pavaduotojai, kodėl turėčiau kitaip žiūrėti į perbėgėlius iš kubyyyliaus ar Anūko gaujos? Man buvës liberastas yra ir bs liberastu, o ViktCaro ar kirkilų parcijų kiaulės buvo ir bus kiaulėmis.
Negi esame jau tiek nusigyvenę, toke ubagai, kad Laisvės ieškotume kapstydamiesi po išėdas ir šūdus?
Neeee-a.
Maža Lietuvėlė, kasdien mažėja, bet- vistiek, dorų , neapsiterliojusių žmonių dar yra.
Reikia ieškoti būdų atsiskleisti doriems ir sąžiningiems. Drąsinti juos, duoti idėjų ir Tikslą, padėti sukurti planą kaip to Tikslo siekti.
Rinkimus mus laimėti galima… Joks ne stebuklas. O toliau?
Kaip dabartiniai skvernuoti kolchozų lopai šikalioti nežinant ko griebtis?
Pirma padaryti, o po to galvoti? Pirma nugalėti, o po to dairytis “- o su kokia gi kompanija čia atsidūrėm?”
Suverenas, tauta, piliečiai gali, turi teisę paskutinis rti krašto vadovybę kada reikia.
Nesimėtykim, neeikvokim jėgų ir laiko bereikšmei prezidentinių “rinkimų” datai.
Pakeiskim žaidimų taisykles, o tuomet pakeisti bus visi.
Na, o kol kas pabandykim suprasti vardan ko.
Dauguma užbliaus- ” kajp taj vardan ko? kad būtų gereu!”
O kas yra geriau? Koks Tikslas?
Šiandien pilna radžvilų diagnozuojančių tą kas yr blogai.
Ir nėra kam pasakyti Kokia turi būti Mūsų, žmonių, mūsų vaikų Lietuva .
Tu Bičiuli gali pasakyti kokią Lietuvą kursi?
Ne miglotai, ne abstrakčiai. Tiksliai.
Nes iš miglų ir rūko tik rúkas ir miglos bus.
O Tiesos ir Teisingumo rúmas turi būti statomas ant Pamato ir pagal Brėžinį.
..
Bjauriai kalbu?  Neromantiškai ir neentuziastiškai. Toks jau mano būdas. Nieko nepadarysi…

 

Tarabilda Juozapui       2017-06-12 23:06

Iš rinkimų galėjo būti ir visai ne cirkas, jei vietoj Valstiečių būtų atėjusi rimta komanda. Pvz, jei būtų pavykę Čilinskui.

lenkų akibrokštas       2017-06-12 20:23

Lenkijos Sejme šią savaitę didžiule balsų dauguma pritarta pensinio amžiaus mažinimui.
Nuo 2018 m. moterys į pensiją išeiti galės sulaukusios 60-ies, o vyrai - 65-erių metų. Pagal prieš tai valdžiusių  D. Tusko proglobalistų įvestą tvarką, pensinis amžius tiek vyrams, tiek moterims buvo 67-eri metai.
Pensinio amžiaus sumažinimas buvo vienas iš pagrindinių valdančiosios „Įstatymo ir teisingumo“ partijos rinkiminių pažadų ir dar vienas eilinis iš daugybės kurį jie įvykdė.
Šalies premjerė Beata Szydlo tikina, kad pinigų biudžete šiai reformai tikrai atsiras, nors Lenkijos vyriausybė neseniai taip pat pradėjo įgyvendinti ir išmokų vaikams programą, pagal kurią kiekvienai šeimai kas mėnesį už antrą ir daugiau vaikų mokama 500 zlotų (110 eurų).
Tiesiog Lenkijos valdžia dirba Tautai ir Tėvynės gerovei.
Na, bet mums Lietuvoje, tai negręsia.

Pamiršot aptarti       2017-06-12 17:59

neišsenkantį LRT palankumą tam energetikos pinigų išgrynintojui. Kaip žinia, žinių tarnyba transliuoja tik pagal režisierės dūdelę. Tai negi matoniukas savivaliavo visokius parkus kritikuodamas?

Nepasirašysiu       2017-06-12 15:00

Koks šio straipsnio tikslas?
Joks ministras Lietuvos pastarosios respublikos istorijoje nenuveikė daugiau, nei Veryga su alkoholio kontrole.
Bet kokia kritika esamai vyriausybei, todėl, gali būti tik suvaidinta. Kad ir koks būtų Skvernelis.

Juozapas       2017-06-12 13:13

Sveiki.
Mano jaunystės laikais buvo tokia tezė lygi kalambūrui:
“Minzdrav pedupreždal…”
Atrodo, jog perspėjimai bei guzai kaktose nuo užmintų grėblių, kietoms lietuvių kaktoms įtakos neturi.
Pernai sakiau jog iš rinkimų bus tik cirkas, o tie “svajonių gelbėtojai” kolchoznikai yra pusiau idiotai pusiau niekšeliai. Kai sakiau beveik niekas netikėjo, o “permajnū” entuziazistai mane buvo gatavi akmenimis užmėtyti.
Na ir? Ką dabar turime? “Ko nutilo dainos mylimoj Dzūkijoj?”
Tiek to.
Pakalbėjime apie pokyčius iš šios dienos realijų ir perspektyvų.
Sutinku su Tarabilda, jog reikia veikti, kad reikia kurti politinę jėgą.
Toliau, pardon, nepasirašau.
“Rinkimai”, “perzidentiniai”, naujo seimo “rinkimai”?
Vėl darysim cirką? Ne, ne cirką? O tai ką?
Stebuklus?
Tai gal pasikvieskim Koperfildą ir Kašpirovskį.
Tie bent efektingų fokusų parodys.
Varažykit nevaražinę, burkit nebūrę, tačiau yra keletas lygties dėmenų kurie klausimo išsprendimui privalomi ir nors šikna žemę raižyk kitaip nebus.
Pirma - laisvo ir masinio informacinio lauko sukūrimas;
Antra - idėjų iniciatyvos perėmimas;
Trečia - Tikslų suformulavimas
Ketvirta - Strategijos sukūrimas
Penkta - taktikos kūrybiškumo užtikrinimas
Šešta - imuniteto tai naujai politinei jėgai sukūrimas ir užtikrinimas, užkardant eroziją ir degradavimą smelkiantis infiltrantams ir prisiplakėliams.
Ne apie rinkimų cirkus reikia sveigti, bet kurti mechanizmą, piliečių visuomenės presą kuris užtikrintų nuolatinį ir labai efektyvų spaudimą bet kokioms valdžioms elgtis taip jog būtų dirbama žmonių gerovei ir krašto ateičiai.
Supraskite, ne geros ar blogos partijos valdžioje kažką lemia.
Galima sakyti, jog nelabai svarbu KAS bus valdžioje.
Svarbu KAIP.
Jeigu esantys valdžioje jaus visuomenės kumštį virš maumuonėlių, dirbs kaip prisukti.
Jeigu grėsmingo ir kontroliuojančio kumščio virš politiko, biurokrato galvos nėra - rinkit kaip buratinai ką norit. Arba pages, išrupūžės arba tiesiog atvirai apgaus.
Dar ir dar kartą sakau - jokie sušikti rinkimai padėties nepataisys.
Reikia turėti Naujo Pagrindinio Šalies Įstatymo dokumentą, tuomet sukelti žmones kad tas dokumentas pakeistų landsgybinę/tapkinę KKKtiutituciją.
Tik tuomet kai bus naujos žaidimo taisyklės, tik tuomet galima tikėtis suformuoti naują parlamentą ir naują vyriausybę kurie veiks atsakingai ir naudingai žmonių labui.
Visa kita yra biliberda ir svaičiojimai vedantys vis prie to paties - grėblio kotas į kaktą ir suskilusi gelda ant kelių.
Galime ginčytis dėl kažkokių smulkių niuansų ar papildymų dėl to ką aukščiau parašiau, bet sakau aiškiai - nėra kitos alternatyvos jeigu norite tikro rezultato, o ne šūduko ant pagaliuko.
Ir nėra argumentų galinčių užginyti to ką sakau.
Nes nėra.

$+$       2017-06-12 13:04

O kur vagys ir politikai kitokie?! Kuo G. Steponavičiaus fondai skiriasi nuo Rusijos premjero Medvedevo, apie kuriuos rašo ir rodo Navalnas?!

Masiulis apsivogė prieš pat rinkimus, bet vagys ir daunai balsavo už jo partiją. Anūkas net ultimatumą valstiečiams kėlė - į koaliciją eis tik kartu su liberalais. Bent kiek padoresnis žmogus stengtųsi atsižegnoti nuo tokių kompanjonų, bet čia Lietuva, čia vogti prestižinė veikia.

Nieko nedaryti       2017-06-12 12:14

lengviausia.Žinoma,svarbu bent teisingai stengtis mąstyti.Tai jau irgi daug.Tai jau metafizika ir pasąmonės dėsniai,kurie irgi veikia.Policijos čia nepastatysi.Teisingai mąstančių kritinė suma…dabar tam tikrą dalį visuomenės galima apkvailinti propaganda.Būtų gerai,kad ta visuomenės dalis vis mažėtų.

kol kas velnias sėkmingai valdo       2017-06-12 8:45

jei pabandysi gyventi ir sakyti, kad reikia gyventi pagal 10 Dievo įsakymų, tai pradės veikti visas teisingumo korpusas, nes anot jų (velnio tarnų) bus pažeidžiamos žmonių (t.y. komunistų-kgbistų) teisės:
- būti pederastu,
- būti pedofilu,
- meluoti,
- turėti dievą-putiną,
- ištvirkauti,
- vogti,
- atiminėti turtelius.
- nemokėti už darbą,
- neteisingai liudyti teisme,
- šmeižti bei tyčiotis;
- negerbti tėvo ir motinos (t.y. lietuvių, Tėvynės) ir t.t.

To Tarabildai       2017-06-12 8:29

Atsitokėk - jei ne valstiečiai, ir Puteikis nebūtų praėjęs.
Ir šiaip - Puteikis tuštuma, jam “parako pakanka” kelioms piarinėms akcijoms prieš rinkimus.

Tarabildai       2017-06-12 8:14

Pats, ragindamas neiti balsuoti ir visaip koneveikdamas Puteikį prisidėjai prie “valstiečių” atėjimo.

Tarabilda       2017-06-12 8:13

Tegul kaukia.gal manote, kad paglostys ar saldaini ant lekstutes atnes?

raudonųjų pizdukų kauksmo pasiilgote?       2017-06-12 7:48

pabandykite kurti TIKRĄ krikščionišką partiją ar judėjimą...
——
visi portalai vieningai kauks:
- inkvizicija !!
- viduramžiai !!
- juodaskverniai nurodinės !!
- raganų medžioklė !! ir t.t.

>Tarabildai       2017-06-12 7:31

Geras pasiūlymas.Lietuvai reikia krikščioniškos savo esme partijos.Tokia bus ir tolerantiška,ir liberali,ir konservatoriška,ir socialiai atsakinga,tiesiog sąžininga.Joje telpa viskas.O kas turi,“tam pridėta”.Tada Lietuva kelsis.

Kiek jie       2017-06-12 7:28

turi krikščioniškumo,tiek jie ir teisingi.Kiek Lietuvoje krikščioniškumo?Vien jų spaudimu proveržio nebus pasiekta.

Agnė       2017-06-12 7:10

Siaubelis! Gerai kad nors yra tokių kaip G. Abaravičius.

vyr.banditas putinas vadovauja       2017-06-12 5:57

o kiti kgbistėliai (tame tarpe teisėjūkščiai, prokurorčikai) tik daro taip, kaip jų vadas vyr banditas putinas.
——-
tokia realybė - neliustruoti kgbistėliai kitaip ir negali elgtis - jei nesivadovaus banditiškom poniatijom - bus išmesti

Tarabilda       2017-06-11 23:48

Galima čia komentaruose taškytis emocijomis kiek nori. Naudos iš to visiškas nulis. Šiandieninio lietuvio bruožas, kad jis, jei bent kiek dar dalyvauja viešąjame diskurse, tai kaip koncerte, kur gali paploti, arba drąsesnis - pašvilpti. Kitaip tariant, užsiiminėja visiškais niekais, nes koncertas tęsiasi nepriklausomai, patinka jis jam ar ne.
Nors yra seniai per vėlu, bet kitos išeities nematau - reikia burti politinę jėgą. Kokią? Ne tik padorią, bet ir protingą, kuri sugebėtų iškelti rinkimuose savo Prezidentą, o po to ir dalyvautų Savivaldos bei Seimo rinkimuose. Jei patys to nepadarysime, mums vėl bus prisūdyta Puteikių, Sąrašų ir visokių kitokių politinių simuliakrų, kurie yra tik tam, kad kanalizuotų lengvatikių balsus.
Tokiai jėgai burtis niša kol kas neužimta, bet į ją netruks įsiveržti sistemos suorganizuotas simuliakras, panašiai, kaip apmovė rinkėjus valstiečiai. Vieną gerą dalyką, ką jie dar galėtų padaryti, tai pakeisti rinkimų įstatymą, bet aš labai abejoju, ar tie šliurinai bent imtųsi tą seniai visiems aiškų klausimą svarstyti. Jei nesiims iniciatyvos įstatymą keisti, bala nematė - patys sau pasirašys mirties nuosprendį. Daugiau tokių pusbernių Lietuvos žmonės neberinks.
Negaila nė trupučio. Bet padori publika, kiek ten jos yra, galėtų į tą naują politinį darinį jungtis. Gal iš Kubiliaus - Gabrieliaus gniaužtų išsivaduotų ir vienas kitas padoresnis krikdemas. Pro Patrijai jau laikas V. Radžvilą, su visa jam pagarba, patraukti į garbės pirmininkus, nes jis politinę gyvybę sugeba nuskandinti teisingų žodžių ir teiginių bei diagnozių makulatūroje, kuri sistemai pavojaus nekelia. Politinė jėga, kuri nesugeba išeiti į gatvę greitai supelija. Jaunimas mėgsta gatvę, o ne protingas kalbas kabinete.
Aišku, klausite, po kokia vėliava tą politinį darinį kurti? Atsakysiu - po Lietuvos vėliava. Tos būsimos Lietuvos idėja, mintis ir vizija tiesiog sklando ore, bet mes nesugebam jos aiškiai ištarti. Turime pakankamai švarų Europos kampelį. Gamta ar Dievas mums davė keturis malonius sezonus, gabius žmones, pakankamai malonius ir kultūringus. Tuo tiesiog privalome pasinaudoti.
Europos žmogus psichologiškai jau šiandien yra ligonis. Už dešimties metų jis bus sunkus psichinis ligonis. Europai reikės sanatorijos. Prašom, širdingai kviečiame į Europos Sanatoriją - gydančią Lietuvą. Būtent į tokios Sanatorijos kūrybą ir reikia mesti visas kūrybines galias, pagal tai sustyguoti visas kitas sritis.Ir pirmyn.Atvirai pasakius, nusispjaut, kas tu ten buvai konservatorius ar liberalas ar valstietis. Pagrindinis klausimas, ar tu valstybininkas (tikrąja prasme).

Cickinas       2017-06-11 23:21

Apie ką jūs čia kalbat?! Nieko tokio neprisimenu- mano atmintis ištrinta.
Pamenu tik, atsigėriau kavos, o po to… ką paliepia, tą ir darau.

gretimybė       2017-06-11 23:18

“Neteisėtai statybų leidimai buvo išduoti keliolikai asmenų, tarp jų Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnei, Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo teisėjui Audriui Cininui ir net vietos nusikalstamo pasaulio autoritetui Stanislovui Narkevičiui, pravarde „Narkuša“.

Kaip jums tokia gretimybė: pedofiliją Garliavoje paneigęs ponas teisėjas ir nusikalstamo pasaulio autoritetas?...

Daurius Nicinas       2017-06-11 22:31

Ojoj, Stancikas čia mėgina mane pagauti, per ką esu pakabintas: “Neteisėtai statybų leidimai buvo išduoti keliolikai asmenų, tarp jų [] Vilniaus 2-ojo apylinkės teismo teisėjui Audriui Cininui”. Bet žinokite, kad ta trobelė - tai dar palyginus menkniekis. Ieškokit giliau!

Algimantas       2017-06-11 20:51

Po teisėsaugos sparnu veši politikų ir nusikaltėlių sandrauga, nežabotas godulys, žemgrobystė. Įteisinamo neteisingumo ir teisinio nihilizmo valstybėje kitaip ir būti negali.
Tik ryžtingas viešinimas ir valdžių bei visuomenės atoveiksmis į nusikaltimus gali padėtį keisti.
Ačiū autoriui.

Ryt'as       2017-06-11 20:29

skvernelis ant Lietuvos - dabar jau visas švarkelis , nori to Karbauckis ar nenori . O jei labai labai nenorės - tai pats nukeliaus paskui Paksių ir Uspaskį su apkalta arba be . Kubiliui (su anūku) bei Kirkili (su paluckais) irgi gentvilui (su masiuliu arba be)  plaukuota ranka raudoną kilimą paklojusi ilgiems metams

Švarkelis       2017-06-11 17:57

Jūs durni ir nieko nesuprantate. Čia mes dabar taip kovojame su korupcija ir šešėliu.
Ansčiau būdavo kaip- susitaria šešėlyje, po to dėžę nuo viskio neša po skverneliu. Kitas paima ir taip pat po skverneliu slepia.
Kur skaidrumas?!
Netvarka!
Dabar su visu tuo užrauksim.
Ne, ant kiekvieno kampo policininkų nepastatysim.
Pas mus policinė valstybė, tad policininkai turi sėdėti valdžioje, o ne gaišti laiką žulikus besivaikydami.
Viskas paprastai genialiai sutvarkyta- padarėme Reformą:
Kyšius ir otkatus mes ...pervadinome investicijomis.
Daug solidžiau ir jokio šešēlio.
Skaidru!
Na va, reiškiasi dabar skatinsim investicinę politiką.
Stengsimės pritraukti kuo daugiau, šitų, kaip ten jas…- a, investicijų!
O visus acilikėlius, sabotažininkus ir investicijų stabdžius izoliuosim.
Policininko pasistačiusio namą be jokių kreditų, Garbės žodis!


Rekomenduojame

Povilas Gylys. Kas Jums, profesoriau Janeliūnai?

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (III)

Algimantas Rusteika. Metodiniai patarimai. Subalansuota LRT indrėms ritutėms, bet tinka ir ... žmonoms

Geroji Naujiena: Kad vaikščiotume Viešpaties šviesoje!

Regina Terleckienė. Sukilėlio likimas. Iš carinių baudėjų nagų ištrūkęs sukilėlis

Tomas Baranauskas. Vienas faktas yra neabejotinas

Nuo bačkos. Europarlamantarė Aušra Maldeikienė: konservatoriai man verti pagarbos, nes ...

Vygantas Malinauskas. Griūna dar vienas propagandos stereotipas

Kamilė Šeraitė. Kas vagia Lietuvos istoriją?

Povilas Gylys. Kodėl vieni skandalai eksponuojami, o kiti pridengiami?

Ramūnas Aušrotas. Lyčių lygybės prievaizdų užmačios

Leonas Merkevičius. „Perversmininkų“ bylos naujienos

Tautos forumo rezoliucija dėl LRT laidos „Spalvos. Gėjai tėčiai“

Valdas Vasiliauskas. „Mūsiškių“ premjera: nei bravo, nei švilpimo. Nieko

Vygintas Gontis Statistikos departamentui: kaip susidaro tie 0,6% BVP, kuriuos neva skiriame mokslui ir studijoms? Ir kodėl jų niekas daugiau nemato?

Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva yra teisinė valstybė? (II dalis)

Pirmą kartą paskelbtas žydų žudikų Paneriuose sąrašas

Jie labai myli kultūrą

Algimantas Rusteika. Kodėl aš negaliu jos pamiršti?

Vytautas Sinica. Drakoniška? Absoliučiai. Proporcinga? Ne. Ar tai atgrasytų nuo atitinkamų pažeidimų ateityje? Neabejoju

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (II)

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva tebėra yra teisinė valstybė?

Geroji Naujiena: Mūsų Viešpats Jėzus Kristus – Visatos Valdovas

Kodėl signatarui sopa širdį dėl Lietuvos?

Liudvikas Jakimavičius. Kultūrininkai ar „kultūrininkai“?

Rolandas Kačinskas. Susipažinkime: Graikijos garbės pilietis Zygmantas Mineika – sukilėlis, kuriam motina antrąkart padovanojo gyvenimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.