Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika, TALKA

Dalius Stancikas. Išvalstybinimas

Tiesos.lt siūlo   2017 m. lapkričio 20 d. 14:24

30     

    

Dalius Stancikas. Išvalstybinimas

Žurnalas „Miškai“

Grįžau iš Lukiškių aikštėje vykusio mitingo „Mes be Vyčio nenurimsim“. Keli šimtai žmonių reikalavo, kad svarbiausia valstybės aikštė, kaip ir dera civilizuotoms sostinėms, žymėtų Lietuvos valstybės istoriškumą. Kad čia stovėtų atminimas žuvusiems už laisvę. Kad pagerbiant didvyrius svečiams iš užjūrių nereiktų vykti į tolimas Antakalnio kapines. Kad aikštėje stovėtų Vytis – istorinė jungtis tarp Lietuvos karalystės ir šiuolaikinės valstybės.   

Kai 1992 metais buvusiems komunistams (LDDP) sugrįžus į valdžią susirūpinę politiniai kaliniai Lukiškių aikštėje statė akmeninį užrašą – čia privalo stovėti paminklas laisvės gynėjams, toks jų nuogąstavimas man atrodė perdėtas. Praėjo 25 metai ir regime: centrinę sostinės aikštę žūtbūt norima paversti „nepolitizuota“ (išvalstybinta) pramogų erdve. Kaip mitinge kalbėjo kunigas Robertas Grigas, tuomet Lietuva taptų vienintele Europos valstybe, kurios centrinėje aikštėje nebūtų jos istoriją ir valstybingumą menančių simbolių. 

1930 metais minint Vytauto Didžiojo 500-ąsias mirties metines Lietuvoje pastatyta dešimtys paminklų. Kiek pastatyta Lietuvos nepriklausomybės 100-ečio proga?

Vienas iš 1863 m. sukilimo vadų Zigmantas Sierakauskas, vedamas į kartuves Lukiškių aikštėje, sušuko: „Viso pasaulio ir Europos akivaizdoje protestuoju“.

* * *

Koks tautinis pakilimas, kokia tautiška dvasia tvyrojo niūrų sovietmetį švenčiant Vilniaus valstybinio universiteto 400 metų jubiliejų!

O štai šiemet pertvarkomame Vilniaus universitete, kaip neeuropietiška atgyvena, jau naikinami tie tautiškumo pamatai – lituanistikos ir baltistikos katedros.

„Dar nuo 1612 m. šio universiteto auklėtinis, vėliau jo profesorius Konstantinas Sirvydas užsiėmė tiesiogine lituanistine veikla Vilniaus universitete. Čia įsisteigę XIX a. pradžios filomatų ir filaretų sąjūdžiai žadino, švietė ir ugdė lietuvių tautą bei rengė dirvą lietuvių tautos atgimimui (ką reiškia vien Simono Daukanto darbai). XX a. 6–7 dešimtmečiai, gūdaus sovietmečio metas, o Vilniaus universiteto baltistika, profesorius Jonas Kazlauskas ir jo mokykla, buvo pakilę į nematytas aukštumas, pradėtas leisti iki šiol vienintelis pasaulyje žurnalas Baltistica, įkurta Baltų filologijos katedra. Sovietų režimo pasipriešinimas lituanistinei ir baltistinei veiklai buvo žiaurus: 1961 m. atliktas ideologinis valymas VU Lietuvių literatūros katedroje – pašalintos dėstytojos Vanda Zaborskaitė, Irena Kostkevičiūtė, Aurelija Rabačiauskaitė ir Meilė Lukšienė, 1970 m. neaiškiomis aplinkybėmis žuvo profesorius Jonas Kazlauskas. Šimtmečiais Vilniaus universitetas buvo lietuvybės židinys, iš jo sklido meilės tautai dvasia, kurią jis skiepijo savo mokiniams. Prašome Vilniaus universitete išsaugoti baltistikos, ypač lietuvių kalbos, tyrimus ir dėstymą, jokiu būdu neatsisakyti nuorodų į lietuvių kalbą ir baltistiką padalinių nomenklatūroje“, – savo rūpesčiu dalijasi mūsų iškiliausi kalbininkai.

 

* * *

„Suremkime pečius. Ir kalbos policijos nebeliks. Neliks represinių kalbos vartojimo priežiūros instrumentų“.

Ne, čia ne 19 amžiaus okupuota Lietuva. Ir minimas čia ne Rusijos caro draudimas viešai vartoti lietuvių kalbą po nesėkmingo 1863-ųjų sukilimo. Taip 21 amžiaus nepriklausomoje Lietuvoje jaunasis konservatorius B.G. rašo apie Valstybinę lietuvių kalbos komisiją. Piktinasi, kad lenkiškos pavardės lietuviškuose pasuose vis dar rašomos lietuvišku, o ne lenkišku raidynu. Tikisi, kad „visų taip laukiamas „trijų raidžių“ sprendimas išeikvos paskutinius Valstybinės lietuvių kalbos komisijos autoriteto likučius“.

Neįtikėtina – Lietuvos Respublikos Seime kritikuojami, atmetami kandidatai į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją, nes pasisako už asmenvardžių rašymą... lietuviškai! Dešinieji, save vadinantys „valstybininkais“, – konservatoriai ir liberalai – reikalauja tokio Lietuvių kalbos komisijos pirmininko, kuris užtikrintų Lietuvos piliečių valią savo pavardes lietuviškuose pasuose rašyti nelietuviškai – lyg okupacijos laikais!

Kaip čia neprisiminus Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario, poeto Justino Marcinkevičiaus: „Regime štai ką: lietuvių kalba tapo politikos įkaite. Ji prievartaujama savo namuose. Mūsų akivaizdoje. Kaip čia nesutiksi su prof. Vinco Urbučio šio reiškinio įvardijimu: lietuvių kalbos išdavystė. Pridursiu: ir mūsų visų, kurie ja kalbame ir rašome, išdavystė. Išdavystė yra išdavystė, bet ši gali tapti skaudžiausia ir lemtingiausia lietuvių kalbai. 1988 m. lapkričio 18 d. man teko kalbėti teikiant to meto Lietuvos TSR Aukščiausiajai Tarybai siūlymą patvirtinti lietuvių kalbą valstybine – po 50 metų! Tą dieną buvau laimingiausias žmogus. Galvojau (naiviai!): štai dabar mes jau beveik amžini, niekas neatims iš mūsų kalbos ir Lietuvos. Pasirodo – nė velnio! Patys atimame ją iš savęs.“

 

* * *

Rūtos Vanagaitės postringavimai apie kiekvienoje lietuvių šeimoje nusavintus užmuštų žydų daiktus, Laikinosios Vyriausybės ir partizanų vado šmeižimas žydšaudžiais, nacistinės Vokietijos bei okupuotos Lietuvos grūdimas į vieną gretą („Jei Vokietijai savo kaltę pripažinti reikėjo 50 metų, tai Lietuvai tam prireiks dar 20–30 metų“ – tai R. Vanagaitės kalba Lietuvos ambasados patalpose (!) Baltarusijoje), Seimo nario Dainiaus Kepenio siūlymai statyti bendrus „susitaikymo“ paminklus partizanams ir stribams („ne vienos šalies istorijoje yra brolžudiškų kovų, parodykime abi kruvinos istorijos puses“) yra sąmoningas Lietuvos valstybės juodinimas.

Lietuvai atkuriant nepriklausomybę 20 amžiaus pabaigoje šį istorinį melą pasauliui bruko Kremlius ir jo slaptoji policija KGB, siekdami apšmeižti, sugriauti tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą Lietuva. Šio melo esmė paprasta – ištrinamos Rusijos komunistų ir Vokietijos nacių įvykdytos Lietuvos okupacijos, Lietuva iš aukos paverčiama budeliu. Neva ne budelis (Lietuvą okupavusi nacistinė Vokietija) atsakinga dėl žydų genocido Lietuvoje, bet pati auka (okupuota „ir vis dar neatsiprašiusi“ Lietuva). Ištrinamos visos istorinės aplinkybės – tiesiog vieni Lietuvos piliečiai savo noru žudė kitokius Lietuvos piliečius. Ne žiaurus budelis (Lietuvą okupavusi komunistinė Rusija) kaltas dėl gynybinio partizaninio karo ir jo aukų, bet pati auka (okupuota Lietuva), kurioje tiesiog kilo pilietinis karas tarp partizanų ir stribų (Seimo narys turėtų bent jau žinoti, kad žodis „stribas“ yra kilęs iš rusiškojo „istrebitel“ – „naikintojas“). Suprask – kaip JAV ar Ispanijos pilietiniai karai.

Panašiai dabar KGB pulkininko vadovaujamas Kremlius pasauliui paišo ir Rytų Ukrainos okupaciją – Rusija čia ne prie ko, Ukrainoje vyksta pilietinis karas tarp Donbaso ir Kijevo. Panašiai, R. Vanagaitės ir D.Kepenio stiliumi, Maskva bando pasauliui pateikti ir laikinąją Ukrainos vyriausybę bei pokario partizanus – „banderovcai“, „žydšaudžiai“, „nacių kolaborantai“, „savi žudę savus“. 

 

* * *

Štai taip, anot poeto, patys save iš savęs atimdami, ir pasitinkam nepriklausomybės šimtmetį.

O Gedimino kalno šlaitai, lyg kokios neužgniaužiamos raudos, nepaliaujamai vis byra žemyn…
   

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas       2017-11-24 13:33

Nemeluok, Stančikai - ne komunistai sugrįžo, bet bent pusė Lietuvos piliečių norėjo supatriotiškėjusių įprastų “patyrusiųjų”. Tai viena. Antra, Lietuva dar buvo laisva. Nelaisvą ją padarė stojimas į ES, kuris viena vertus, buvo neišvengiamas norint atsiginti nuo vyresniųjų brolių, tačiau kita vertus, reiškė pabėgimą nuo vilko prie meškos. Nėra ko kaltinti “buvusių komunistų”, jie ne iš mėnulio buvo nukritę, ne “rusai” ir ne “žydeliai” - tai tie patys “lietuviais esame mes gimę”.
Situacija be išeities, nes pati Europa supuvusi. Tačiau permainos artėja, D-vas greit padarys galą visiems idiotų žaidimams tiek Vakaruose, tiek Rytuose:
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2017/11/23/115882/glavar-kremlya-prikazal-gotovitsya-k-vojne-s-zapadom.shtml
AL AKBAR!

>Jeigu Vyčio skulptūrą.       2017-11-24 12:47

Ačiū už labai gerą informaciją.

Romualdui       2017-11-22 3:01

Tai kad ūkininkai anuomet skudurais neprekiavo. Ir kad žiemą vaikas lakstytų vien vasariniais marškiniais. Jau aišku kur link lenkiate. smile

Romualdas       2017-11-21 22:38

Straipsnio autorius nemato aukso vidurio, ir naudoja nudilusias, pritemptas frazes.
Nemato, kad iškiliausias sovietinių laikų komunistas Sabutis, taip aršiai gynęs buvusią santvarką ir jos vadus, būdamas LTSR vyriausiuoju prokuroru, kažkokiais būdais tapo konservatorių partijos nusipelniusiu veikėju ir apdovanotas didžiuliu žemės sklypu Žvėryno rajone. Būtų išėjęs geras straipsnis, o dabar net graudu skaityti, nes aš gerai menu pokarį ir tai, kad labai jau visokių buvo tų dabar vadinamų didvyriais. Vanagaitė tikrai perlenkė, nes mano mama niekada nepirko vaikiškų rūbelių iš ūkininkų vežimų, sakė, kad niekada neleis, kad aš būčiau aprengtas nužudytų žydų vaikų rūbais, nors ir žiemos metu lakstydavau tik su vasariniais rūbais, dėl to peršaldytos ir sausgyslės ir plaučiai. Štai tokia yra sąžinės ir padorumo kaina. Taigi, ne kiekvienoje šeimoje…

Pikc       2017-11-21 21:44

“Gal , todel ,  kad butent zydu etnosas daugiausiai ir pasidarbavo uzmaisydami   kruvina bolsevikini Terora ?” - Rūta, siūlyčiau paskaityti Jono Mikelinsko knygą “Kada KODĖL taps TODĖL?”. LABAI verta.

X faktorius       2017-11-21 21:35

Nusipirkau šlėktų gamintą šikpopierį ir valydamas subinę galvojau apie gamintojų burnas.

Dalius teisingai pastebėjo apvertimą:       2017-11-21 14:10

“Neva ne budelis (Lietuvą okupavusi nacistinė Vokietija) atsakingas dėl žydų genocido Lietuvoje, bet pati auka. [...] Ne Lietuvą okupavusi komunistinė Rusija kalta dėl gynybinio partizaninio karo ir jo aukų, bet pati okupuota Lietuva.”
George’as Orwellas dar 1949-aisiais, kalbėdamas apie siekiančių įsigalėti
lygesnių kiaulių pastangas trinti joms neįtinkantį sąvokų turinį, reikšmių apvertimus, tai apibūdino kaip “vidinio drausminimo ir realybės valdymo” uždavinį:
„Galų gale mes padarysime minčių nusikaltimą tiesiog neįmanomą, nes nebebus žodžių jam išreikšti. Kiekviena sąvoka, kurios gali prireikti, bus išreiškiama vienu vieninteliu žodžiu su griežtai apibrėžta reikšme, o šalutinės jo reikšmės
bus ištrintos ir pamirštos. (...) Žodžių kasmet vis mažės ir mažės,
mažės ir minties erdvė. Žinoma, net ir dabar nebėra priežasčių
arba pateisinimo minčių nusikaltimui.
Tai paprasčiausiai vidinės drausmės, realybės valdymo klausimas.
Bet ateis laikas, kai net ir to visiškai nebereikės. (...)
Ar tu kada nors pagalvojai, Vinstonai,
kad vėliausiai 2050 metais nebebus nė vieno gyvo žmogaus,
kuris suprastų tokį pokalbį kaip mūsų dabar?“ [„1984-ieji“]

pažangus popierius turi būti trispalvis!        2017-11-21 13:00

Valstybės šimtmetį švęsime net tualete!


Įleisk kiaulę į bažnyčią, užlips ir ant altoriaus. Lietuvių liaudis šia ir dar daugybe panašių patarlių, posakių ar priežodžių labai taikliai apibūdina visus, kurių žodžiai ar veiksmai peržengia elementaraus padorumo ribas.

Šiuo metu šalies valdžia išsijuosusi pluša ruošdamasi iškilmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Juk startą jubiliejiniam šurmuliui davė pati prezidentė, paleidusi simbolinį atgalinį laikmatį, skaičiuojantį iki valstybės gimtadienio likusias dienas. Tad galima neabejoti, kad pastarąjį mūsų valdžia ir tautos išrinktieji švęs tikrai pompastiškai. Gražių kalbų, sveikinimų ir palinkėjimų bus apsčiai. Gal net ir kokią ašarą nubrauks ar amnestiją nuteistiesiems paskelbs.

Kol valdžiažmogiai suka galvą, kaip kuo išradingiau ir gražiau pasveikinti gimtąją šalį, ši jau sulaukė vienos dovanos. Ir ne kokios nors „vau ar super“, o labai žemiškos, būtinos kiekvienam iš mūsų. Lietuvą pasveikino tualetinio popieriaus gamintojas iš Suomijos, savo produkcijos pakuotę papuošęs užrašu „Sveikiname Lietuvą su atkūrimo 100-mečiu“. Nusipirkai, parsinešei į namus, prisėdai ant unitazo ir pradedi galvoti, kokia ta mūsų Lietuva didelė užaugo. O jei dar ir pats popierius būtų „papuoštas“ kokiais nors valstybės simboliais ar nacionalinėmis spalvomis, tai ir mintys būtų kur kas tauresnės bei iškilmingesnės.

Tokia dovana neturėtume stebėtis ar piktintis. Patys skelbiame, kad 2018 m. vasario 16 d. švęsime modernios Lietuvos gimimą. Tik apie tai reikia informuoti ir prezidentūrą bei Vyriausybės rūmus saugančius policininkus ir Vadovybės apsaugos departamento pareigūnus. Įspėti, kad šie neskubėtų sulaikyti prie šių pastatų su prasegtais klynais stovinčių ar su nuleistomis kelnėmis tupinčių asmenų. Gal jie tiesiog nori ant sienos kokį sveikinimą „užrašyti“ ar atminimo dovanėlę „nulipdyti“.

Vokietijoje       2017-11-21 11:23

neramu,ir Europai neramu.

ruta       2017-11-21 10:56

..manau , dabar Lietuvos politikai / dauguma/ meldziasi jau ne CCCP , o Briuselio euriukams ..Aisku , yra ir bukiu dalis , kurie neturi istorines atminties ir sveiko proto , bet net ir ziuredamas Rusijos idiotizmo pilnu programu taip nenubuksi , kai nuo ‘argumentu’ paremtu pinigais , ar is Kremliaus , ar Briuselio ..Kas skleidzia destrukcija del Tautos nereikalingumo , Valstybes suvereniteto butaforines funkcijos , prigimtines Seimos , kaip nereikalingo relikto , kas bruka sutrikusia lytine orientacija , kaip norma , kas prastume svetimu valstybiu Banku dominavima Lietuvoje , kas suinteresuotas , kad mes vel priklausytume jau nuo Briuselio/ Vokietijos / malones ..Matosi ziauri Lietuvos valstybes naikinimo tendencija , bet , deja , butent is Briuselio .                                      p.s.  .. stai Vanagaites kuratoriaus Zurofo / per Vanagaite / veikla tai , manau, tipiska Rusijos NKVD- KGB- FSB smeizimo , faktu iskraipymo , supriesinimo ,destabilizacijos   kompanija . Tik zydai nebutu zydais , jei visur neislystu ir   pinigu tema ..., manau si tema jiems ir yra svarbiausia , kaip minejo apie savo tevinainius Normanas Finkelsteinas - holokaustas tapo industrija ..Kodel apie zydu naikinima mes girdime 10000.. kartu daugiau , negu apie zudynes daug didesnio kiekio zmoniu , nuzudytu sovietu?Gal , todel ,  kad butent zydu etnosas daugiausiai ir pasidarbavo uzmaisydami   kruvina bolsevikini Terora ?

Nuomonė       2017-11-21 10:04

Tiesa. Straipsnis atveria mūsų skaudžias žaizdas.

Kepenis iškėlė realią       2017-11-21 8:13

problemą.Kad ir nežymiai,bet į ją turi būti reaguota.Karas yra karas.Jame buvo visko.Žinoma,pelus nuo grūdų atskira intencijos.Tačiau taip buvo.

pušis       2017-11-21 2:27
Pikc       2017-11-20 23:47

“Taip 21 amžiaus nepriklausomoje Lietuvoje jaunasis konservatorius B.G. rašo apie Valstybinę lietuvių kalbos komisiją.” - o kas tas šiukšlė B.G.? Kokio velnio to padaro pavardę slėpti?

Juozapui 23:06       2017-11-20 23:39

Taikliai pastebėjote. Vis dėlto Zewa akciją https://zewasveikina.lt/latest
būtų galima suvokti ir jai/jam atsakyti: “Kuo pats kvepia, tuo ir kitą tepa”
(jeigu turėjo intenciją pažeminti kitus,
tai vokiečiai pirmiausiai patys savę apsispjovė).
Kita vertus, Juozapai, net ir lietuviai ne visi mėgsta mišrainę. Nevelkite.

Pasigedome       2017-11-20 22:36

Straipsnio apie lapkričio 17 d. vykusią pilietinę akciją “AR DAR GYVA DEIMANTĖ”

euro{...}xuanianiams       2017-11-20 22:22

Ar skaitote už ką keliate nykščius?

Juozapas       2017-11-20 22:06

Kuo Lietuva labiau virsta amorfiška, išplauta mase be tapatyběs, tuo labiau pąangūs vakarėnai tai sveikina.
Tikrai.
Va, pavyzdžiui prekybcentriuose pasirodė koncerno Zeva produktai ant kurių pakuočių,  papuoštų LR 100-čio simbolika, šventiškai džiugiai parašyta :
“Sveikiname Lietuvą su atkūrimo šimtmečiu!”
O kas įpakuota lietuvių tautai ir valstybei skirtuose linkėjimuose?
Sic!
Zeva Delux pakuotėje ...4 rulonėliai tualetinio popieriaus.
You welcome please- apsišikit su savo Lietuva !
Ir nepamirškit susimokėt už popierių.
Sovietmečio sukruštoj bliadstvoj jokiam rusošovinistiniui vatnikui nekilo “idėjų” ant šikpopierio rašyt “su šventėm Lietuva”.
Tik pokario stribai sau leisdavo panašius dalykus.
Bet tai buvo tamsiausios okupacinės nakties metais.
Va taip.
Mesčia ginčijamės, plaukus laužom kokį Vytį kurioje aikštės vietoje pastatyti.
Ar realistinį ar modernistinį.
Kad kuo ” vakarietiškeu” atrodytume.
O tuo metusvetimas šikpopieriaus fabrikas parodo realų požiūrį į mus.
Ir ką? Kokia šikančių matrioškų, šikančių pranckiečių ir šikančių skvernelių reakcija?
Sėdi paauksuotus versačius subinėm apžioję, atrajoja ir šypsosi lyg idiotai.
Kai galima nesibaidant apšikti valstybę, tautą ir dar iš to uždirbti- apie kokį dar išvalstybinimo pavojų kalbame?
Išvalstybinimas yra senokai įvykęs faktas, o ne grėsmė.

D. Kepenio pasiūlymas "teisuoliams" netinka       2017-11-20 21:53

Nes jie nenori pripažinti, kad tarp miškinių buvo kovotojų ir buvo banditų. Nesąžininga ignoruoti nuo jų nukentėjusių žmonių pasipiktinimą, net jei tai būtų kelios tik šeimos. O juk jų yra kur kas daugiau.

Jeigu Vyčio skulptūrą,        2017-11-20 21:48
$+$       2017-11-20 21:12

Kokia valstybė, toks ir jubiliejus. Gedimino kalno šlaitai jau tapo Vilniaus miesto vizitine kortele. Vajus dėl Lukiškių aikštės panašus į puotą maro metu, Gedimino kalno kontekste.

O Vanagaitės & Co neatsirado tuščioje vietoje. Prezidentą, kuris vyko į Izraelį atsiprašyti lietuvių tautos vardu, rinko ne izraeliečiai, o lietuviai.  Ar kas nors domėjosi kas buvo kalbama Lietuvos ambasadose 2011 m. per “holokausto metų” renginius? D. Kepenio pasisakymas, tik menka išdaiga, palyginus su URM’o veikla.

Tai kam stebėtis, kai mus ne tik sąmoningai, bet organizuotai ir kryptingai dergia?! Juk ne genralinis komisaras T. A. von Rentelnas įkūrė Lietuvos diplomatinį korpusą.

Šiandien “sprinteriai” pasiūlė tris pretendentus į Daukantūrą. Ar kas nors suvokia, kokius “produktus” mums jau bruka, likus 1,5 m. iki rinkimų?!

Arne       2017-11-20 20:37

Dėkui autoriui. Daug dalykų vyksta mums tylint…

eurolitxuanian notrh- east district       2017-11-20 20:36

Ar žinote kodėl Lukiškių aikštėje pridarė tiek lysvių?
Pavasarį ten pasės. Daug.
Nezabudkų!

Dažno drybsančiojo lemtis - skerdyklos       2017-11-20 18:40

1992 metais buvusiems komunistams (LDDP) sugrįžus į valdžią politiniai kaliniai:
“Lukiškių aikštėje privalo būti pastatytas paminklas LAISVĖS gynėjams!”
2017 metais Lietuvos žemės išsimokslinusieji!, bet nedėkingieji betaučiai bastūnai:
“LAISVĖ yra vergovė!” - Pildosi Orvelo išpranašautoji distopija?
Vis dėlto tai apsišaukėklių, kad jie -”švietėjai”, pabaigos pradžia
- greit kritinė masė tautiečių nori-nenori išvys, kad karalius yra nuogas.
Jei ne žodžiais, bet gyvenimu susigrąžintume “per pasaulį keliaujančiam žmogui” būtinus, kad nepaklystume, kelrodžius - amžinuosius ir anapusinės kilmės
Vakarų civilizacijos idealus - tikėjimą, viltį ir meilę,
mums pavydėtų ir Daliaus minimi sumankurtinti “pramogautojai”,
vos išvydę aikštę tik sudribti ant žolės instinktyviai skubantys.
Tačiau ne tik mirtį nuolatos atminti žmogui privalu, bet ir tai,
kad dažno gyvulio (sugyvulėjusių žmonių) gyvenimas baigiasi skerdykloje. NK

Ne mes vieni žydšaudžiai        2017-11-20 18:06

Tuo pačiu kaltinami ir mūsų kaimynai lenkai. Atseit jie ,2-o pasaulinio karo metu LENKIŠKUOSE konslageriuose naikino žydus.

akivaizdu       2017-11-20 17:41

būtinai reikalinga įvesti mokyklose logikos dėstymą a tai matote kas darosi: okupuota Lietuva Rusijos ir Vokietijos turi prisiimti kaltę kas vyko okupuotoje Rusijos ir Vokietijos Lietuvoje, - kur logika?

Tai su kuo       2017-11-20 17:02

mums tapatintis?

vienareikšmiškai       2017-11-20 16:41

Išvalstybinimas vyksta visu pajėgumu. Tankai išvažiavo 1992m., tankistai pasiliko. Ir, pasirodo, ne vien LDDP - LSDP gretose, o ir pas konservus. Liurbuiralų tai net nevertinu kaip savarankiškos grupuotės.

taip, nelabai ką ir pridursi       2017-11-20 16:13

šachas ir matas Lietuvėlei. Dar ir ceitnotas spaudžia…

PRISIMENATE       2017-11-20 15:47

ką pasakė Globa?


Rekomenduojame

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.