Dalius Stancikas. B. Nemcovo auka pagreitins rusų „pavasarį“

Tiesos.lt siūlo   2015 m. vasario 28 d. 15:57

18     

    

Dalius Stancikas. B. Nemcovo auka pagreitins rusų „pavasarį“

Bernardinai.lt

Boriso Nemcovo nužudymas savo dvasia ir svarba kažkuo panašus į 1991 m. rugpjūčio pučą ir todėl gerokai pagreitins Vladimiro Putino diktatūros ir Rusijos imperijos pabaigą. Kaip tuomet, kai po Medininkų žudynių ir nepavykusio pučo, galutinai griuvo Sovietų sąjunga.

Ir čia nebe taip nesvarbu, kieno užsakymu nušautas Borisas Nemcovas: ar paties V. Putino, ar kažkieno, esančio šalia jo, ar su V. Putinu konkuruojančių, jį spaudžiančių komunistų kartu su kariniu elitu.

Penkiolika metų kruopščiai kurto V. Putino – demokrato – įvaizdis (o juk tiek daug tam įvaizdžiui paaukota, juk vien dėl jo V. Putinas vienai kadencijai, tegul ir formaliai, atsitraukė nuo prezidento posto – neva demokratinėje V. Putino Rusijoje viskas vyksta pagal Konstituciją) žlunga tiesiog valandomis. V. Putinas iki šiol dar galėjo kažkiek manipuliuoti eilinių europiečių ar amerikiečių nuomone, kad Krymas – rusų žemės, kad ukrainiečiai patys kalti dėl savo revoliucijos pasekmių, kad V. Putinas beveik demokratas ir pan.

O dabar štai nušautas vienas rimčiausių V. Putino politinių oponentų prie pat Kremliaus vartų. Ir jeigu tai atlikta ne tiesioginiu V. Putino nurodymu, jis vis tiek atsakingas už tokį nevaldomą chaosą ir sukurtą neapykantos opozicijai atmosferą. Taigi „demokrato“ įvaizdžiui galutinai padėtas taškas, viską valdančio V. Putino – taip pat. Belieka tik toks tuščiaviduris V. Putinas, kurio nebereikia niekam.

Nors Kremlius vis dar stengiasi.

Šeštadienį per pietus, praėjus tik kelioms valandoms nuo tyrimo pradžios, valdžios sukurtas Tyrimo komitetas viešai paskleidė dvi pagrindines nužudymo versijas. Viena: „tai provokacija, kuria siekiama destabilizuoti šalies politinę padėtį, ir Nemcovo figūra gali tapti sakraline auka tiems, kurie bet kokiais metodais siekia savo politinių tikslų“. Čia, aišku, kalbama apie demokratinę opoziciją, kuri sekmadienį visoje Rusijoje organizuoja nepasitenkinimo maršus, o B. Nemcovas buvo iš tų penkių organizatorių (dar vienas iš tos penkiukės – A. Navalnas jau pasodintas, trečias – M. Chodorkovskis, savo 10 metų jau atsėdėjęs, priverstas kovoti iš užsienio). Jei B. Nemcovo nužudymo tyrimas baigsis šia versija ir po to Rusijoje bus įvestas dar griežtesnis režimas (panašus į rugpjūčio pučą), taps akivaizdu, kad B. Nemcovo mirtis – tiesioginė pasekmė baisios V. Putino baimės dėl galimo maidano (revoliucijos) Rusijoje. Ta baimė iš tiesų milžiniška, nes kaip juokauja patys rusai – maidano Rusijoje dar nebuvo, o antimaidano judėjimas jau kadais veikia.

Tačiau, be vadinamųjų demokratų, Kremlius turi ir kitą opoziciją – komunistų partiją, kurios vadai seniai taikosi į V. Putino vietą. Komunistai kartu su karo nomenklatūra gali būti nepatenkinti V. Putino delsimu užimti Ukrainą, gali norėti V. Putinui pakenkti, tačiau jiems B. Nemcovas tikrai nėra „sakralinė auka“ – jie B. Nemcovą galėtų šalinti nebent kaip būsimą konkurentą rinkimuose į V. Putino vietą.

Antra paskleista B. Nemcovo nužudymo versija – neva tai islamistų kerštas – gali įtikinti tik patį Kremlių, todėl nemanau, kad ties ja bus rimčiau apsistota.

B. Nemcovo nužudymas akivaizdus ženklas, kad Rusija žaibiškai krenta į kažkokią gilią atomazgą, kurioje aukų skaičius neprognozuojamas.

Tačiau galimw prognozuoti du dalykus: pirma, rytų Ukrainos frontas nuo Mariupolio per naktį persikėlė tiesiai prie pat Kremliaus. Ir antra: Rusijoje tai ne pirma sukrečianti politinė žmogžudystė, tačiau šiuo atveju, kaip ir per 1991 m. rugpjūčio pučą, B. Nemcovo žudynių užsakovai apsiskaičiavo – B. Nemcovo nužudymas pramaišiui su ekonomine krize ir karu Ukrainoje ne tik neišgąsdins nuosaikių rusų, bet kaip tik juos „užves“, paskatins greičiau lįsti iš neutralumo kiauto.

Todėl nors B. Nemcovas ir nebegali fiziškai dalyvauti savo organizuotame visos Rusijos protesto „pavasaryje“, jo auka atves rusų maidaną greičiau, nei jis pats prognozavo.

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Nemcovas!:)))       2015-03-3 22:24
Per       2015-03-3 22:12

perversma (pavasari)Ukrajinoje zuvo apie 50 tukst zmoniu! Stancikai tegul tavo vaikai ir anukai paspringsta motynos pienu!

Marijonas       2015-03-2 20:40

Jokio rusų pavasario nebus. Autoriau, jūs - naivuolis. Į mitingą pagerbti nužudytą B. Nemcovą atėjo apie 52 tūkst. žmonių. Maskvoje gyvena apie ~15 mln. žmonių. Taigi mizeris.

nepalmaitis.       2015-03-2 15:29

is ko pazinsi dedules pasekejus-ogi is etikeciu kabinimo ,pykcio,pagiezos.

jiisusams nepalmaiciams       2015-03-2 0:42

vienas tipo pralutes jefreitorius, o kitas tiesiog idiotas, valkiojantis garbaus asmens pavarde. Varge vargeli, kokie jus apgailetini, uz medinius rublius (po 11 uz komentara) stenantys buki raudonarmieciai…

Moskovija bijo Kinijos       2015-03-1 22:46

Bet negali to parodyti.Moskovija norėtų prisijungti ES ekonomiką,kuri ją šertų.Būtų gal ir nieko,bet maskoliški protai užsimanytų pažeminti ES tautas.

Diedukas       2015-03-1 15:55
Jėzusas       2015-03-1 15:09

KGB niekuomet neturėjo tokio tikslo - sugriauti kapitalizmą. Tokį tikslą turėjo Leninas, Trockis kurie veikė pagal ideologiją kurtą vakaruose ir su vakarų finansavimu. Ir ši idealogija buvo skirta Rusijai vardan kapitalistų tikslų. Stalinui pavyko nutraukyti gijas nuo draugų iš vakarų dėl ko ir prasidėjo šaltasis karas. Stalinas aprsiribojo Raudonosios imperijos kūrimu. JAV veikė ištisi institutai kurie siekė sugriauti CCCP todėl kad visų pirma buvo ideologinė grėsmė. KGB, CŽV ar kitos tarnybos yra daugiau vykdymo įrankiai bet ne idealoginiai analizės centrai. Tarp kitko Kinijoje šiandien veikia institutas, kuris užsiima vienu klausimu - kaip išardytas CCCP, nes kiniečiai supranta, kad toks likimas gali ištikti ir juos. 1991 kai subyrejo CCCP, KGB aktyvus, ypatingai užsienyje - parėmė CŽV. Aišku dali nuėjo į pogrindį, kiti į verslą, kiti į FSB, kiti dar kažkur, tačiau kamienas pateko CŽV žinioj. Iš čia atsakymas kas siuntė Grybauskaitė į Džordžstauno universitetą. Ten mokėsi ir Povilionienė, kur ir įgavo pažangius trendus. Nuo 1991 m. Rusija buvo 100 proc JAV kolonija (iš dalies yra ir dabar kadangi Rusijos konstitucija yra JAV kurinys, CB yra pavaldus JAV ir t.t.), todėl toks koks buvo KGB negalėjo net teoriškai egzistuoti. Jelcino šeimininkai pakeitė jį Putinu ir dabar Puinas yra besivaduojantis paukštis kokiu ankščiau buvo ir Stalinas.
VSK - kas toje koncepcijoje blogai. Gal ją sukūrė KGB, gal velnias ar popiežius, koks skirtumas - kas ten blogai? Pagal kokia koncepcija šiandien gyvena Lietuva ir kokią koncepciją siūlo tokie veikėjai kaip Nemcovas?
Kodėl JAV nori demokratizuoti Rusiją ar dėl to kad Rusija taptu tokia kaip JAV ir vartotų dvigubai daugiau nei gamina? Juk gerio neužteks ir šiandieną jo trūksta. JAV nori demokratizuoti Rusiją, kaip demokratizavo, Afganistaną, Iraką, Libiją, Siriją, Jugoslaviją, o dabar ateina eilė persidemokratizuoti ne tik Rusijai per ir Europai. Juk nėra demokratijos netgi JAV. Jie net nerenka prezidento ir parlamentus renka iš dviejų galimų nors partijų priregistruota nemažai. Ten supaprastinta tam kad kapitalistams būtų lengviau išlaikyti iliuziją t.y. tik dvi partijas. JAV gerbuvis yra tik vartojimas. Visa kitą demokratija yra skirta eksportui kolonializuoti kitas šalis. Va ir netgi mūsų SDG yra to rezultatas - nusipirkome mums nereikalingą daiktą tam kad tenkintume JAV interesus.
Raigerdai, jei nori bent kiek suprasti Rusiją, pastudijuok vakarų istorija. Jei nori suprasti KGB, pastudijuok CŽV darbus. Analizuojant geopolitiką nereikia pasirinkti už ką sirgti, kaip krepšinyje. Reikia analizuoti atsiribojant nuo savo jausmų, norų ir asmeninių patirčių. Dėja anatomiškai tą sugeba mažas procentas žmonių.

Raigerdas        2015-03-1 12:31

Leto Palamaičio komentarui galima pritarti. O užsimaskavęs Jėzusas yra lengvai atpažįstamas. Aš ne viename komentare rašiau, kad KGB TURĖJO TIKSLĄ - SUGRIAUTI KAPITALIZAMĄ. KAS ATSTOVAUJA TĄ KAPITALIZMĄ? JUNGTINĖS AMERIKOS VALSTIJOS. TODĖL REIKIA SUGRIAUTI TĄ PAGRINDINĮ KGB PRIEŠĄ - JAV. O KADANGI ŠITIE KGB PUSPROČIAI ĮSIVAIZDUOJA, KAD JAV SUGRIOVĖ TSRS, TAI DABAR JIE SIEKIA ATKERŠYTI JAV.
Šitiems žmogėdroms iš NKVD-KGB-FSB reikia atkeršyti, todėl Jėzusas yra vienas iš tokių “keršytojų”. Sutinku su Letu Palmaičiu, kad tai yra Opričnynos metodų tęsinys ir ta pati diktatoriška valdymo sistema Rusijoje.
Tik, mielieji, jūs išmetate vieną labai svarbų elementą šitame bandyme analizuoti Rusijos užkulisinį gyvenimą. Negalima pamiršti Stalino išsireiškimo:“Yra žmogus - yra problema, nėra žmogaus - nėra problemos”. Tokia yra priimta “išmintis” kriminaliniame pasaulyje. Kas yra tie, kurie siekia atgaivinti Stalino “ekonomiką”. Jie tai vadina “ekonomika”. Pažiūrėkite į Putino “ekonomiką” ir Stalino “ekonomiką” ir jūs gausite tuos pačius metodus. Kas yra tie, kurie nori atgaivinti Stalino “ekonomiką”? Tai KGB-istų sukurta Visuomenės Saugumo Koncepcija. Ir ji neapsiriboja vien tik Stalino “ekonomika”. VSK turi tikslą restauruoti Rusijos Imperiją kitu pavadinimu: “CCCP -Святая Соборная Справедливая Россия”.
Tai ir yra ta trečioji nematoma pusė, kuri ir nustato, kokia kryptimi turi vystytis Rusija. Rusijos Imperija pradėjo savo irimo etapą dar 1917 metais. Ir toliau ji tęsia šiuos imperijos irimo etapus. Atkreipkite dėmesį, kaip jie yra panašūs į Šventosios Romos Imperijos žlugimo etapus. VSK dokumentuose yra kalbama ir apie Dievą, gaila tik, kad Letas Palmaitis nenori matyti šito dalyko.
Borisas Nemcovas buvo tuo žmogumi, kuris vedė Rusiją jos atsinaujinimo ir demokratizavimosi keliu. Tai būtų natūralus Rusijos vystymosi kelias ir tada mes turėtume taikų kaimyną. Ko neįvertino šitas demokratų sparnas Rusijoje? Jie neįvertino NKVD-KGB-FSB institucijos galimybių ir metodų. Niekas nekreipia dėmesio į tai, kad Rusija vykdo žmogžudystes visame pasaulyje. Lietuviams yra sunku suvokti kai kuriuos labai svarbius dalykus: EGZISTUOJA ŽMOGAUS TIPAS, KURIS PASIŽYMI TOKIOMIS SAVYBĖMIS - SUKELTI ŠOKO BŪSENĄ VISUOMENĖJE, KAD JĄ NUKREIPTI JAM NORIMA LINKME. Šitas metodas paimtas iš kriminalinio pasaulio ir vėliau buvo pritaikytas psichiatrijoje. O paskutiniu metu taikomas ir teroristinėse akcijose, kad sukelti visuomenėje šoko būseną. Žlunga VSK planas - restauruoti CCCP. Jam žlugus, bus patraukti atsakomybėn visi tie stukačiai ir visi tie NKVD-KGB-FSB agentai.
Jeigu jūs prisimenate kokias nors futbolo ar krepšinio varžybas, kada teisėjas paleidžia iš rankų tą kontrolės situaciją žaidimo metu, tai tokių varžybų metu pasideda chaosas. Rusijoje vyksta panaši situacija, kada NKVD-KGB-FSB nebesugeba kontroliuoti savo suplanuotų dalykų, ir prasideda atskirų grupuočių kova tarpusavyje. Todėl Rusija nebeturi išeities: arba tai turi būti fašistinė-komunistinė diktatūra, arba demokratinės jėgos perima valdymą į savo rankas. Galimai, Boriso Nemcovo nužudymas yra organizuotas, jau kaip atskiros NKVD-KGB-FSB grupuotės darbas, siekiančios įvesti Rusijoje fašistinę-komunistinę diktatūrą ir pradėti karą su Vakarais. 

Jėzusas       2015-02-28 23:42

Gali patikti ar nepatikti Kremlius ar Vašingtonas. Gali patikti ar ne demokratijos iliuzijos, tačiau bent kiek mastančiam žmogui turėtų būti akivaizdu kad vienas, penki ar net šimtas žmonių negali būti pavojingi Putinui. Pavojingos yra situacijos, kuri dabar iš dalies formuojasi nužudžius Nemcovą, o šiaip juk įtanpa atslūginėjo vis įsivyraujant taikai Dombase. Artėjančiam mitingui reikėjo idėjos, šūkio ar ikonos - štai ir pasigamino, tas kam naudinga. Juk kai Nemcovas kalba, Putinui nebaisu, kadangi jo gali nerodyti kai kurios TV, kitos parodyti kažką prieš ir tai yra visiškai valdoma. O štai mirtis - nieko nepaslėpsi, reikės daugiau žmonių vaikyti po gatves. Desperacija daugiau matosi JAV veiksmuose, kadangi jei toliau kris vartojimo lygis ten - tai Maidanai prasidės JAV. Rusija manau susitvarkys su tais maidanais vienaip ar kitaip, o jeigu kas nors linki (pats didžiausias liberalas ar demokratas) Rusijai tokio maidano koks buvo Ukrainoje - gydytis jau vėlu.

nepalmaitis.       2015-02-28 23:30

ne putino braizas.galejo pasodint kaip navalna ir tt.artinama atomazga,nesuveike malaizija,gal suveiks nemcovo auka.

Letas Palmaitis Autoriui       2015-02-28 22:10

Jei pavasariu laikytune dabartinio chano nuvertimą “rūmų perversmu” ir jo vietoje naujo chano, “Vakarams” klusnesnio, pastatymą, tada galima sutikti. Tik tada tikrai būtų teisūs tie, kurie mano, jog Nemcovą nušovė ne kokia nors serijinio gauja (pvz. kadyrovininkų, kaip Politkovskajos atveju), bet… “Amerika”.
Iš tikrųjų neieškokime įvykių logikos ten, kur jos nuo pat Maskolijos Ordos susidarymo nebuvo ir būti negali. Tauta taip ir nepavirtęs Volgos mokšų ir tiurkų prarytų ir “suvirškintų” tautų konglomeratas jungiamas chano botagu, vandenuku ir įsivaizduojama nepakartojama konglomerato - “Trečiosios Romos”, “visos žmonijos šviesios ateities” idėja. Juk dabartinė ruskija niekuo nesiskiria nei nuo Ivano Žiauriojo su jo opričina, nei nuo carų (tegu ir vokiškų, bet su “Tretje otdelenije”), nei nuo bolševikų imperijų. Demokratija (kuri viso labo tik nėra autokratija ir tiek, bet ne “visų valdžia”, kaip įprato manyti demokratų apkvailinamieji) net ir apskritai nesuvokiama ypatingai pragertam vergų protui (kalbų ne apie išimtinius atvejus, kaip koks nors Kovaliovas arba Sacharovas). Ruskiams reikia garbinamo chano su skaudžiai pliekiančiu botagu, įrodančiu jų pasaulinę didybę ir teisę prievartauti ir plėšti silpnesniuosius kada chanas leidžia. Šitas modelis nesikeičia nuo pat mongolų ir nesikeis, kol dar egzistuoja pats vėžinis navikas nuo Baltijos iki Ramiojo vandenyno. Susodomodemokratinta Orda kels silpnesniems kaimynams tokį pat pavojų, kaip ir visada, o priimta į ES - de facto prarys savo buvusias teritorijas nuo Baltijos iki Moldovos.
Kitas pavasario variantas - greitas konglomerato skilimas į dešimtis nepriklausomų regionų ir naujų valstybinių vienetų susidarymas jų vietoje. Tai ne tik kruvinas procesas (įdomu, o kas Ordoje nekruvina?), bet ir keliantis siaubą “Vakarams”, nes jo rezultatas - neišvengiamas ir nesustabdomas galingos augančios Kinijos plėtimasis iki pat Uralo.

bus žiema       2015-02-28 18:50

dar rusijos laukia žiema - išpjauti turi likusius 15 proc. padorių rusų.

Beta > gytis        2015-02-28 17:52

Jau vyksta. Prie Katedros

gaila       2015-02-28 17:31

Sunku patikėti, kad opozicijos lyderio nužudymas Putino valdomoje Rusijoje sukeltų maidaną.

VISIEMS       2015-02-28 16:48

Kovo 7D.13val. Kaune prie teismo antikorupcinis streikas . RUOSKITES VISI TURIME DALYVAUTI .Smulkiau antikorupcisisstreikas.lt

Vakarų apsimetinėjimas       2015-02-28 16:45

didina aukų skaičių.Ko vertas Merkel pareiškimas,kad ji tikisi,kad viskas bus ištirta.Putinas tirs pats save?Merkel galėjo bent to nesakyti,tuo parodydama ,kas yra Putinas.Nauda?

gytis       2015-02-28 16:26

užuojauta - manau Vilniuje reikia nevaldiškos solidarumo su Rusijos demokratais akcijos.


Rekomenduojame

Būtina prisiminti. 1949 m. vasario 16 d. kovojančios Lietuvos Deklaracija ir jos signatarai

Irena Vasinauskaitė. Sveikinimas iš bunkerio

Verta prisiminti. Partizanas Jonas Gediminas Rudis-Rickus 1947 m. vasario 16-ąją: „Vėl žaliuos, klestės gyvenimas“

Algimantas Rusteika. Laiko liko nedaug

Geroji Naujiena: Laimingi, kurie pagal Dievo įsakymus eina, kas iš širdies Jojo ilgis

Eglė Mirončikienė. Ryžtingi kovotojai su vėliavnešiais, performeriais ir lipdukų klijuotojais, plečia puolimo frontą

Ramūnas Aušrotas. Sąžinės laisvę apribojo ir šveicarai, referendume sugriežtinę bausmes už seksualinių mažumų diskriminaciją ir neapykantos kurstymą

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.