Dalius Stancikas. Apmulkinti Vakarai ir vertybinė Lietuva

Tiesos.lt siūlo   2015 m. vasario 19 d. 11:30

44     

    

Dalius Stancikas. Apmulkinti Vakarai ir vertybinė Lietuva

Kai Vakarai su viltimi sveikino visą naktį derintus susitarimus dėl paliaubų Ukrainoje (vokiečiai dėl jų net siūlo A. Merkel nominuoti Nobelio taikos premijai), lietuviai tarpusavyje rungtyniavo, kas garsiau ir smarkiau juos pasmerks („Minsko susitarimai baisesni už 1938 metų Miuncheno sutartį“, „tai visiškas Europos pralaimėjimas“, „dar viena triuškinanti V. Putino pergalė“ ir pan.).

Lietuvoje jau senokai politikai, Rytų ekspertai ir žiniasklaida kuria tokį įdomų vaizdelį: ukrainiečiai žūsta dėl silpnų, neryžtingų ir savanaudžių Vakarų, bet jei Vakarai paklausytų protingų, tikrosioms vertybėms atstovaujančių lietuvių (suprask – mes juk ukrainiečius narsiais žodžiais giname iš kilniaširdiškumo, o ne iš baimės dėl savęs pačių), viskas greitai baigtųsi ir Rusija jau būtų nugalėta.

Bet ar tikrai taip? Kodėl esame tokie dvilypiai: iš vienos pusės bijome karo su Rusija, gąsdinamės, kad tai gali būti Žemę sunaikinsiantis branduolinis karas, bet iš kitos pusės esame aršiausi Europoje to karo šaukliai, entuziastingai pritariantys kiekvienam karingesniam politikų pareiškimui („Rusija – teroristų valstybė“, „Ateina aršiai revanšistinė šalis, kur meškų įstatymai viršesni už žmonių“ ir pan.).

Ką civilizuotas pasaulis daro su teroristais? Skelbia žūtbūtinį karą nesileisdamas į jokias derybas net dėl įkaitų. Taigi, ką, pagal tokią pačią logiką, turime daryti su visa teroristine valstybe – Rusija (mūsų Prezidentės pareiškimas)? Jokių pasikeitimų belaisviais, atviras karas su visais 150 mln. teroristų?

Ar reikalaudami NATO įsivelti į atvirą karą su Rusija įsivaizduojame bent antrąją šio veiksmo dalį, ar tiesiog vadovaujamės rusų patarle: velkimės į muštynes, o ten matysime?

Gal tikimės, kad užteks NATO daliniams nustumti rusų karius iki Ukrainos sienos ir tuo viskas baigsis? Jei taip mąstome, tada neturime ko pamokyti Vakarų, nes nepažįstame rusų, kurių jau trys kartos užaugintos pergalės prieš fašizmą šlovės spinduliuose ir kuriems tokia įvykių eiga atrodytų kaip tiesioginis jų valstybės užpuolimas. Žinant rusų charakterį, NATO kare su Rusija galimas vienintelis scenarijus: tektų užimti visą Rusiją. Tačiau Rusijos dydis – ne Afganistano, tad okupacinis režimas čia būtų žymiai sudėtingesnis ir, tikėtina, viskas baigtųsi kaip Vietnamo kare. Tik šiuo atveju NATO pasitraukimas reikštų ir visišką Ukrainos, o gal net ir Baltijos valstybių pralaimėjimą.

Tačiau Rusija nuo Afganistano turi dar vieną skirtumą – ji tiesiog prikaišiota branduolinių ginklų, ir niekas negali garantuoti, kad Kremlius nepaspaus branduolinių mygtukų priešui bet kokia forma (antžemine ar iš oro) prisiartinus prie Maskvos.

Todėl, jei Lietuvos politikams nebūtų prasminga susireikšminti Rusijos grėsmės fone, tai jie pripažintų, jog Kremliui taikomos ekonominės sankcijos ir rimta finansinė parama Kijevui šiuo metu tėra vienintelis išmintingas veiksmas prieš dabartinę Rusijos agresiją Rytų Ukrainoje. Galima ginčytis, ar reikia plėsti tas sankcijas (Lietuvoje viešėjęs M. Chodorkovskis mano, kad užtenka sankcijų prieš pavienius įtakingus asmenis, nes finansiškai skriausdami visus rusus juos tik telkiame apie V. Putiną; panašiai juos telkiame ir visą Rusiją vadindami teroristine valstybe), ar reikia ukrainiečius paremti moderniais ginklais (manau, kad JAV taip ir padarys), tačiau aišku viena: kol naftos kainos nekyla, o rublis nuvertėja, tol laikas veikia Kremliaus nenaudai.

Tiksliau sakant, Ukrainos ir Rusijos ateitį lems ne visų dėmesį prikaustęs Rytų Ukrainos frontas, kur vyksta fizinis karas, o mažiau matomas didysis frontas – ekonominis karas. Akivaizdu, kad Kremlius stengiasi nualinti Ukrainą per nuolatinį kraujavimą (tiek fizinį, tiek finansinį) rytuose, taip pat per energetines kainas, ukrainietiškų prekių blokadą ir taip priversti pačius ukrainiečius pakeisti savo „maidanišką“ valdžią, tuo tarpu Vakarai ir Rusijos opozicija tikisi, kad pavargę nuo ekonominių nepriteklių rusai surengs savo Maidaną V. Putinui. Vienas įtakingiausių V. Putino opozicionierių Aleksejus Navalnas, kovo 1-ąją Maskvoje organizuojantis visuotinį nepasitenkinimo maršą, savo tinklaraštyje yra užrašęs tokį lozungą: „Finalinė kova tarp gėrio ir neutraliteto“. Ukrainos pavyzdys parodė, kad krentant gyvenimo lygiui ir ryškėjant turtinei nelygybei bei valdžios korupcijai, abejingųjų ratas siaurėja.

Ukrainos ir Rusijos susidūrime vyksta išbandymas ištverme ir čia vienadienės, mažosios V. Putino pergalės Rytų Ukrainoje galiausiai neturės jokios strateginės reikšmės. Jei Ukraina ekonomiškai stosis ant kojų, o Rusija toliau kris žemyn, tas pats sukilėlių Donbasas greitai panorės tapti Ukrainos, o ne Rusijos dalimi. Ir toks scenarijus tikrai įmanomas, nes Rusijos krizės lengvai nesustabdys nei pakilusi naftos kaina, nei juo labiau – atšauktos Vakarų sankcijos. Rusijos premjeras D. Medvedevas pripažįsta, jog jau prieš kelerius metus jie numatė ekonomikos kritimą dėl struktūrinių Rusijos ekonomikos priežasčių, tačiau neprognozavo tokio naftos kainų kritimo.  O kur dar prasidėjęs karas su savo pagrindine ekonomine partnere…

Todėl net ir „blogos“, tegul ir kelių savaičių ar net kelių dienų paliaubos Rytų Ukrainoje ne tik stabdo kraujo praliejimą, bet taip pat suteikia naujų jėgų ir galimybių tiek Ukrainai, tiek Rusijos opozicijai. Taip, matyt, mąsto „apmulkinti“ ar „parsidavę“ Vakarų vadovai, bemieges naktis praleisdami „tuščiose“ derybose, taip, matyt, mąsto ir Ukrainos prezidentas vykdamas jau į antras „beviltiškas“ derybas Minske.

Gaila tik, kad Lietuva vis dažniau atsistoja visažinio kritiko pozoje propaguodama rėksmingai karingą, bet neapmąstytą ir todėl labai pavojingą kelią. Nes bet koks karingas kelias yra naudingas ne Ukrainai, bet V. Putinui, taip aplink save sutelkiančiam rusus. Kai tik karingos retorikos neliks, o liks tik nežmoniškos kainos Maskvos parduotuvių lentynose, neliks ir V. Putino reitingų.


Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas Daliui Stancikui        2015-02-22 17:52

Ponas Daliau Stancikai jūsų straipsnis patalpintas tiesos.lt 2015 m. vasario 19 d. 11:30. Šiandien sekmadienis, vasario 22 diena. Ir Ukrainoje šiandien vyksta puolimas Mariupolio miesto. Rusija vėl toliau tęsia Ukrainos okupaciją. Bet jūs tylėsite, ponas Daliau Stancikai, nes dar kol kas nepuola Vilniaus. Dar kol kas neatėjo Vilniaus eilė. O gal jūs pagrūmosite Rusijos armijai ir teroristams pirščiuku ir pasakysite:“Aja ja jai…kokie jūs blogi berniukai…Kaip jūs negražiai darote…” Ir Rusijos armija su teroristais paklausys pono Daliaus Stanciko moralizuojančio pirščiuko, susigės, apsuks savo tankus ir patrauks į Rusiją atgal. Sugrįžę atgailaus ir siųs ukrainiečiams atsiprašinėjimus, o pomui Daliui Stancikui siųs padėkos laiškus, kad pačiu laiku jis suspėjo pagrūmoti savo moralizuojančiu pirščiuku, dėl ko buvo sustabdytas karas Ukrainoje.

Raigerdas>Vatnikas Reigenherdui        2015-02-22 13:41

Būtų gerai, jeigu pats tuos savo samprotavimus parašytumei šio straispnio autoriui Daliui Stancikui, o ne man. Nes jam tavo tie Strelkovo Gierkino samprotavimai, galimai, yra priimtini. Manęs nedomina iš viso jokie žmogėdrų svaičiojimai nei apie pergales, nei apie pralaimėjimus, nes tokie žmonės yra pralaimėję pačią didžiausią kovą šiame gyvenime - tai kovą su pačiu savimi. Ir kiek tie žmogėdros dar žmonių nužudys, ir koks Putinas yra šaunuolis, ir koks tavo Gierkinas yra šaunuolis, tai čia tuos anekdotus gali pasakoti narkomanams arba alkoholikams, arba iš proto einantiems ir iš jo išėjusiems rusų šovinistams. Bet koks karas gali sukelti paskutinį karą šioje Planetoje. Daugiau jų nebebus, kaip ir nebebus jokios Rosijos ar JAV. Kadangi tavo Gierkinas ir tu pats, pasirinkotežaidimą su rusiška rulete, na tai ir žaiskite, kas jums neleidžia. O jeigu jums vieniems nusibodo žaisti tą žaidimą be žiurovų, tai pasikvieskime tam reikalui šio straipsnio autorių Dalių Stanciką. Iki karinė Lietuvos vyriausybė sužaidė tą rusišką ruletę ir kas iš to išėjo? 300 000 žmonių buvo išsisųta į Sibiro lagerius, o pati Lietuva buvo ookupuota 50 metų su ta netgi tendencija, kad lietuvių nacija turėjo būti asimiliuota. Dalius Stančikas yra iš tų lietuvių, kuris nesuprato šitos pamokos iš Rusijos pusės, nes jam reikia tai pakartoti dar kartą. Taip, kad rusiška ruletė jam būtų pats tas, kad suprasti Rusijos, kaip valstybės, žaidimo prasmę.

"Prevencija       2015-02-21 20:28

Visus karingai nusiteikusius reiktu apsaudyt dar pries musi.Netekes akies gal nebeizvelgs visu priesu, netekes kojos gal nebenores zengt i fronta, o netekes galvos gal ir visai nebegalvos apie kara”.Erlickas

Ala       2015-02-21 0:44

Puikus straipsnis.
Baisus tas karo kurstymas.Lozungais. Tuščiais šūkiais. Tuščiais sapaliojimais.
Tegul tie aršūs Vakarų derybininkų kaltintojai patys nuvažiuoja į Ukrainą ir kariauja….tuomet parodys pavyzdį.
Dabar, regis, kitokį pavyzdį rodo jų vaikai, anūkai, marčios….

Vatnikas Reigenherdui       2015-02-21 0:01

Gerbemasis, dar kartą perskaitikite gylius Strelkovo Gierkindo žodžius kad suprastūmet daliku padeti. Isiklausikite: Pats Girkinas sako, kad jei bus paleubos ir rūsai toliau neis iki Kijevo, tai debalcevo užemimas bus paskutinė rybota Maskvos pergale!!!!! Ar galite atsakiti sunkų klausymą:  kodėl Girkinas debalcevo užėmimą vadyna pergale, nors ir rybota? Girkindas atsako sekančei: Почему я считаю взятие Дебальцева победой - тут всё ясно. Если бы противника начал наступление с данного плацдарма, то у него были бы очень большие шансы на успех в направлениях на Красный Луч и на Зугрэс (с заходом на коммуникации Горловки). Gylu, ar ne? Bet ne visi gali tai suprasti
Labai svarbus Girkino žodžei apie pasiklidusiu taikiu rūsų diversantų netektis, kad jis apie tai žyno, bet išmintyngai sako: nereikia skleisti panikos, nes kai sužynos vakarai, tai pradės piktdžiūgauti.

geras       2015-02-20 21:41

Geras straipsnis, atsibodo ta karo isterija Lietuvoje.

rusai puola       2015-02-20 20:39

,,Mano nuomone, Rusija iš tikrųjų nėra vienalytė valstybė. Yra šalininkai, pasisakantys už Rusijos modernizavimą bei liberalizavimą. Kiti gi pasisako už tradicines vertybes, palaiko ir pritaria šalies prezidento V.Putino bei valdžios aparato vykdomai valstybės politikai. Tačiau yra Rusijoje ir tokių, kurie Lietuvoje vadinami „vanagais“. Tokiems tereikia preteksto, kad būtų galima pulti, įsiveliant į plataus masto karinį konfliktą. Prisiminkime, pavyzdžiui, 2008 metais išprovokuotą karinį konfliktą Gruzijoje. Gerai žinome, kuo visa tai baigėsi. Nežinia, kokių pastangų tada prireikė tarptautinei bendruomenei, kad Rusijos tankai nepasiektų Tbilisio…

Aš taip įsivaizduoju, kad suaktyvėjusi karo propaganda Lietuvoje, šitoks supriešinimas, visam pasauliui parodant, kokie mes esame agresyvūs, nieko nebijantys ir tariamai neklystantys, visa tai pasitarnauja būtent Rusijos vanagams, ir niekam kitam!.. O jeigu kartais, neduok Dieve, prasidėtų karinis konfliktas, tada galutinai paaiškėtų, jog visi tie provokatoriai iš tikrųjų dirbo Rusijos vanagų naudai. Apsimesdami didžiais valstybės gynėjais ir saugotojais, kai kurie „patriotai“ daro viską, kad būtų išprovokuotas karinis konfliktas su Rusija!..

— Vykdantiems reakcingą užsienio politiką Lietuvos „patriotams“ derėtų pagaliau suvokti realias pasekmes, juk, kaip ne kaip, visa ta karo isterija vykdoma žvanginant ginklais ant parako statinės. Juolab, kad branduolinį ginklą turinti Rusija, tai ne Jugoslaviją, kurią galėjo subombarduoti NATO lėktuvai, vykdydami komandą iš Vašingtono! Juk akivaizdu, tokio „patriotizmo“ pasekmė – realus BRANDUOLINIO KARO pavojus pačioje Europoje?!..’ http://sauksmas.lt/rolandas-paksas-apsimesdami-didziais-valstybes-gynejais-kai-kurie-patriotai-daro-viska-kad-butu-isprovokuotas-karinis-konfliktas-su-rusija.html

Raigerdas trenktam Vatnikui        2015-02-20 18:50

Sovietiniai rusai, išauklėti NKVD, taip trokšta pakariauti, kaip panašiai buvo su fašistais. Ir Vatnikas čia pasirodė su savo ideologija iš “Gyvulių ūkio” ir kriuksi apie “didžiuosius girkinius” arba apie savo Napoleoną Girkiną. Ir kriuksi trenktas Vatnikas apie komunistų “laimėjimus” ir spiegia:“Išvaduokime Ukrainą nuo benderų”. Kol kas jis nespiegia, kad “išvaduokime Lietuvą nuo lietuvių”, bet greitai bus duoda ir tokia komanda. Tas NKVD Vatnikas yra pats tikriausias fašistas, kuris turi labai trumpą atmintį. Jis neprisimena, kad amerikonai padėjo komunistinei sovietijai ir ginklais, ir maisto produktais. Kartą rusiškieji vatnikai gavo iš amerikonų sviesto, o kadangi jie sviesto nebuvo matę, tai jie pagalvojo, kad amerikonai jiems atsiuntė tepalo. Ir ką jie padarė? Jie sviestą panaudojo, kad sutepti technines detales tankuose.
Lietuvoje, paaugliai keitė kiaušinius į šokoladą pas vokiečių karininkus, o atėję vatnikų kareiviai, išgirdę, kad tvarte žviegia kiaulė, net nepaklausę šeimininkų, nudėjo kiaulę iš kalašnikovo ir ją sudarkę čia pat kieme užsikūrė laužą ir pradėjo ją kepinti. Kiti pasivogę iš kaimiečių samagono, tuoj pat pradėjo lauke baliavoti. Tokius atvejus gali papasakoti ne vienas dar gyvas senukas.
Per paradą, kai rusai jau šventė pergalė prieš hitlerinę Vokietiją, rusų karininkų žmonos, niekada nemačiusios tokių gražių spalvotų apatinių, pasivogusios iš vokiečių, išėjo apsivilkusios apatiniais. Tai lietuvės leipo iš juoko, bet tiems laukiniams tai buvo labai “gražios suknelės”. Tokius dalykus pasakoja seni žmonės apie rusų kareivius. 

Tik       2015-02-20 15:40

žemiausių instinktų ir ambicijų vedini valstybių vadovai kursto karą. Dori, išmintingi, apdairūs, tie, kurie rūpinasi juos išrinkusia tauta siekia įvairias būdais išsaugoti taiką.

Vatnikas       2015-02-20 14:36

Žmonės, netykekite paleubomis! Reikia raskačelinti situaciją Kijeve, kitaip jokios ribotos pergalės kaip debalcevo nepadės ir novorosijai atejs galas! Labai gylei apie tai parašė šianden Dydisis gierkindas:
если внутренняя ситуация на Украине не будет “раскачана”, то через несколько месяцев даже ограниченные победы (как Дебальцево) для ВСН станут вовсе не под силу.
Надо отходить от полностью провалившейся концепции “большого Приднестровья” и начинать подготовку к освобождению от нацистов всей Украины.
Išvadokime Ukrainą nuo benderų!!!

Vatnikas       2015-02-20 14:27

Vakarai dabar piktdžiūgoja, kad nors hunta Debalceve neteko daug kariautojų, bet Novosorijos nostolei žimei dydesni. Šiandien dydis kovotojas Igoris Girkindas sugedina tokius pikdžiūgotojus sekančeis aukso žodžeis:
На счет потерь (ополчение понесло минимум не меньшие потери чем враг) - знаю, но советую не разводить “паники”. Не давайте врагам поводов для злорадства.
Tegivoja Gierkindas! Pirmin į Kijevą!!!

naujas       2015-02-20 14:25
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Kas        2015-02-20 13:32

ir kodėl Dievą pavadino Tėvu, o ne Motina? Tai aktualu, MATRIARCHATO požymių daugiau nei reikia. Iš to seka taika Žemėje. Skeptikų žiniai: imperijos panašūs į ledynus. Nors ir gigantiški visi jie byra ir tirpsta virsdami švariu banguojančiu Gyvybę teigiančiu vandenynu. Matėte, kaip atrodo snaigė. Žinote, kas lemia taisyklingą, o kas netaisyklingą jos geometriją? Ar žinote, kad gėris yra grožis? 

suomis       2015-02-20 10:57

Pasirodo, kad Stancikas irgi durnius.

video       2015-02-20 9:48
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Apuokiukas       2015-02-20 9:34

Atrodo, realybė tokia, kad maskolių agresiją efektyviausiai stabdo ,,Gruz 200”.

rekomendacija       2015-02-20 8:10
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
VaidasVDS       2015-02-20 8:03

2 dalis
“Kada Natanielius baigė kalbėti, tada apaštalai ir jų bičiuliai ėmė rimtai diskutuoti ir įsitraukė į atkaklius debatus, kai kurie gynė Petro aiškinimo teisingumą, tuo tarpu beveik toks pat skaičius ginčo dalyvių stengėsi apginti Natanieliaus pateiktą parabolės paaiškinimą. Tuo metu Petras ir Natanielius įėjo į namo vidų, kur jie ėmė energingai ir atkakliai vienas kitą įtikinėti ir stengėsi vienas kito nuomonę pakeisti.
    Mokytojas leido, kad šitoks susipainiojimas pasiektų patį intensyviausią išraiškos tašką; tada jis suplojo rankomis ir pakvietė juos prie savęs. Kada jie dar kartą susirinko aplink jį, tada jis tarė, “Prieš tai, kada aš imsiu kalbėti apie šitą parabolę, ar kas nors iš jūsų turi ką nors pasakyti?“ Po minutėlę trukusios tylos, prašneko Tomas: “Taip, Mokytojau, aš noriu pasakyti keletą žodžių. Aš prisimenu, kad tu mums sakei būti atsargiems dėl šito paties dalyko. Tu mus mokei, jog pateikdami pavyzdžius savojo pamokslavimo metu, mes turėtume panaudoti tikras istorijas, o ne išgalvotas, ir kad mums reikėtų pasirinkti tokią istoriją, kuri geriausiai tiktų tam, jog pailiustruotų tą vieną centrinę ir gyvybiškai svarbią tiesą, kurios mes norime išmokyti žmones, ir kad, šitaip panaudoję pasakojimą, mes nemėgintume dvasiniu požiūriu pritaikyti visų neesminių smulkmenų, pavartotų pasakojant šią istoriją. Aš manau, kad Petras ir Natanielius klysta abu mėgindami paaiškinti šitą parabolę. Aš žaviuosi jų sugebėjimu padaryti šituos dalykus, bet aš lygiai taip pat esu įsitikinęs, jog visi tokie mėginimai stengiantis natūraliai parabolei suteikti dvasines analogijas visais jos aspektais gali tiktai sukelti painiavą ir tokios parabolės tikrojo tikslo giliai klaidingą supratimą. Tai, jog aš esu teisus, visiškai įrodo tas faktas, kad nors prieš valandą mes visi ir buvome vienos nuomonės, bet dabar esame pasidalinę į dvi atskiras grupes, kurios laikosi skirtingos nuomonės dėl šitos parabolės ir tokios skirtingos nuomonės laikosi taip atkakliai, kad tai ima trukdyti, mano nuomone, mūsų sugebėjimui iki galo suvokti tą didžiąją tiesą, kurią tu turėjai omeny, kada šią parabolę pateikei miniai ir vėliau paprašei mus ją pakomentuoti.”
    Tie žodžiai, kuriuos išsakė Tomas, jiems visiems turėjo raminančio poveikio. Jis privertė juos prisiminti, ko juos buvo mokęs Jėzus ankstesnėmis progomis, ir prieš tai, kada Jėzus vėl ėmė kalbėti, atsistojo Andriejus, sakydamas: “Aš esu įsitikinęs, jog Tomas yra teisus, ir norėčiau, kad jis mums pasakytų, kokią prasmę sėjėjo parabolei suteikia jis.” Po Jėzaus linktelėjimo Tomui kalbėti, jis tarė: “Mano sielos broliai, aš nenorėjau tęsti šitos diskusijos, bet jeigu jūs šito norite, tai aš jums pasakysiu, jog aš manau, kad šitoji parabolė buvo pateikta tam, kad pamokytų mus vienos didžios tiesos. Ir ji yra tokia, kad mūsų mokymą apie karalystės evangeliją, nesvarbu, kiek ištikimai ir kaip sumaniai mes vykdytume savo dieviškąsias užduotis, lydės įvairaus laipsnio sėkmė; ir kad visi tokie skirtingi rezultatai yra tiesiogiai dėl sąlygų, kurios yra neatskiriamos nuo mūsų tarnystės aplinkybių, sąlygų, kurioms mes turime nedaug įtakos arba iš viso neturime jokios įtakos.”
    Kada Tomas baigė kalbėti, tada didžioji dauguma jo bičiulių pamokslininkų buvo beveik pasirengę sutikti su juo, net Petras ir Natanielius jau ėjo pasišnekėti su juo, kada Jėzus atsistojo ir tarė: “Puikiai pasakyta, Tomai; tu suvokei tikrąją parabolių prasmę; bet tiek Petras, tiek Natanielius lygiai taip pat jums visiems suteikė naudos tuo, kad jie iš tiesų taip iki galo parodė tą pavojų, kuris kyla, kai iš mano parabolių yra padaromos alegorijos. Savo pačių širdyje jūs dažnai galite naudingai įsitraukti į tokios spekuliatyvinės vaizduotės polėkius, bet jūs darote klaidą, kada tokias išvadas stengiatės pasiūlyti savo viešo mokymo metu.”

VaidasVDS       2015-02-20 8:02

1 dalis
Raigerdai,
tu gali mane siųsti pas pasakų personažus kiek tik nori, aš to visai nebijau, kaip ir Leto kartais cituojamų žmogaus išgalvotų prakeiksmų Biblijoje.
O parabolę apie sėjėją labai gerai paaiškina Urantijos Knyga ir nereikia jokių 100 metų, kad ką nors ten suprasti:
“Petras kreipėsi į Mokytoją, sakydamas: “Mes nepajėgiame įsiskverbti į šitos parabolės prasmę, ir mes trokštame, kad tu mums ją išaiškintum, nes tu sakai, jog mums yra duota sužinoti karalystės paslaptis.” Ir kada Jėzus tai išklausė, tada jis tarė Petrui: “Mano sūnau, aš nieko nenoriu nuslėpti nuo jūsų, bet iš pradžių tarkime, kad man papasakosite tai, apie ką kalbėjotės jūs; kaip šią parabolę aiškinate jūs?”   
    Po akimirką trukusios tylos, Petras tarė: “Mokytojau, mes daug šnekėjomės apie šią parabolę, o aš pasirinkau štai tokį aiškinimą: Sėjėjas yra evangelijos skelbėjas; sėklos yra Dievo žodis. Tos sėklos, kurios nukrito į šalikelę, reiškia tuos, kurie evangelijos mokymo nesupranta. Tie paukščiai, kurie pasičiupo ir nusinešė tas sėklas, kurios nukrito ant kietos žemės, reiškia Šėtoną, arba tą nelabąjį, kuris pavagia tai, kas buvo pasėta šitų neišmanančiųjų širdyse. Tos sėklos, kurios nukrito ant akmeningų vietų, ir kurios taip staigiai sudygo, reiškia tuos paviršutiniškus ir nemąstančius žmones, kurie, kada klausosi gerųjų naujienų, tada šitą žinią sutinka su džiaugsmu; bet kadangi tiesa savo šaknų nėra įleidusi tiek, kad jie suprastų giliau, tai jų atsidavimas trumpai teišsilaiko neramumų ir persekiojimų akivaizdoje. Kada užgula vargai, tada šitie tikintieji suklumpa; jie nusigręžia suvilioti. Tos sėklos, kurios nukrito tarp erškėčių, reiškia tuos, kurie klausosi noriai, tačiau kurie leidžia, jog pasaulio rūpesčiai ir turtų apgaulė tiesos žodį nuslopintų, taip, kad jis tampa nebevaisingas. Dabar tos sėklos, kurios nukrito į gerą dirvą ir išaugo tokios, jog kai kurios davė trisdešimtkartį, kai kurios šešiasdešimtkartį, o kai kurios šimtakartį derlių, reiškia tuos, kurie, kada išgirdo tiesą, tada ją priėmė skirtingu jos suvokimo laipsniu – dėl savo skirtingų intelektualių sugebėjimų –  ir dėl to pasireiškia tokie skirtingi religinio patyrimo laipsniai.”
    Jėzus, išklausęs, kaip parabolę aiškina Petras, paklausė kitų apaštalų, ar jie taip pat gali pasiūlyti savo samprotavimų. Į šitą pakvietimą atsiliepė tiktai Natanielius. Jis tarė: “Mokytojau, nors tame parabolės aiškinime, kurį pateikė Simonas Petras, aš suvokiu daug gerų dalykų, bet su juo sutinku ne iki galo. Aš šitą parabolę suprantu taip: Sėklos reiškia karalystės evangeliją, tuo tarpu sėjėjas reiškia karalystės pasiuntinius. Tos sėklos, kurios nukrito į šalikelę ant kietos žemės, reiškia tuos, kurie mažai ką girdėjo apie evangeliją, o taip pat ir tuos, kurie šitai žiniai yra abejingi, ir kurių širdys yra surambėjusios. Dangaus paukščiai, kurie nusinešė sėklas, nukritusias į šalikelę ant kietos žemės, reiškia žmogaus gyvenimo įpročius, blogio pagundas, ir materialaus kūno aistras. Tos sėklos, kurios nukrito į akmeningą vietą, reiškia tas emocionalias sielas, kurios naująjį mokymą priima greitai ir lygiai taip pat greitai šios tiesos atsisako, kada gyvendamos pagal šitą tiesą susiduria su sunkumais ir realybe; joms stinga dvasinio suvokimo. Tos sėklos, kurios nukrito tarp erškėčių, reiškia tuos, kuriuos traukia prie evangelijos tiesų; jie yra linkę sekti jos mokymais, bet jiems kelią užkerta pasididžiavimas savo gyvenimu, pavydas, nepasitenkinimo jausmas, ir žmogiškosios egzistencijos nerimas. Tos sėklos, kurios nukrito į gerą dirvą, išdygo ir davė kai kurios iš jų trisdešimtkartį, kai kurios šešiasdešimtkartį, o kai kurios šimtakartį derlių, reiškia įgimtą ir skirtingą sugebėjimo laipsnį suvokti tiesą ir reaguoti į jos dvasinius mokymus, kaip tą daro vyrai ir moterys su skirtingais dvasinio apšvietimo apdovanojimais.”

Raigerdas VaiduiVDS       2015-02-20 0:20

Vaidai, tu nuo vieno kliedesio šoki prie kito kliedesio. Gal būt, tarp narcizų tie kliedesiai yra priimtas dalykas, tačiau LR Konstitucijoje nėra įvardinamas Dievų skaičius ir ten visiškai nieko apie nekalbama apie jokį D-vą. Aš tau patariau paskaityti apie tai, ką Kristus pasakė apie sėjėją. Bet tu taip ir nesupratai, ką jis pasakė. Na, tada suprasi, gal po kokių 100 metų. Bet, kad tu šitą dalyką suprasi, tai aš tikrai garantuoju. Klausimas tik kada. Matyt, dabar nelemta, nes dar nesubrendai tokiems dalykams.
O kada tu būsi savų tarpe, t.y. Urantijos pasekėjų tarpe, ten jiems gali ir nurodyti:“atminkite vieną tiesą visiems laikams - yra tik vienas tikras Dievas”. Tai ir yra tos tau nubrėžtos ribos, kurių tu neturi teisės peržengti. Bet tu nenori laikytis Lietuvos įstatymų, tai čiuožk į Krymą ir ten nurodinėk jiems ir paaiškink, kas yra tikras Dievas. Nes jeigu tu man pradėsi brukti savo įsitikinimus, tada aš tau turiu teisę atsakyti į tavo brukimą, kad vienintelis tikras Dievas yra Perkūnas. Ir jeigu tu pradėsi neigti tokius dalykus, tai aš tave pasiųsiu pas Raguotį. Ten jam ir galėsi paaiškinti apie tikrą ir netikrą Dievą ar Dievus.

VaidasVDS       2015-02-19 22:56

Raigerdai,
atmink vieną tiesą visiems laikams - yra tik vienas tikras Dievas.
O tikėjimai tiek atskirų žmonių (mano taip pat), tiek atskirų religijų visada visais laikais išliks iš dalies klaidingais. Apreiškimai yra tikri, iš dalies tikri arba mistiniai nesusipratimai. Kiek tiesos yra kokiame nors apreiškime, sprendžia pats kiekvienas tikintysis, vadovaudamasis ne tik savo protu, bet dar ir padedamas Dievo dalelės (fragmento), gyvenančios žmogaus prote ir visuotinio dvasinio poveikio - Tiesos Dvasios, kuri yra išlieta visiems normalaus proto žmonėms paties Jėzaus po jo prisikėlimo.
Tad ne tikėjimai yra teisingi, bet tik vienas Dievas. Tikėjimai yra tik teisingesni, klaidingesni arba siaubingai klaidingi…

Raigerdas VaiduiVDS       2015-02-19 22:36

Vaidai, tu net neįsivaizduoji, kiek kartų girdėjau, kad tik šitas tikėjimas yra tikras, o visi kiti klaidingi. Labiausiai pabrėžiami tokie dalykai, kad vien tik “mūsų tikėjimas yra tikras”, o visi kiti klaidingi, būtent provoslavijoje, bet yra tokių dalykų ir judaizme, o iš jo tai buvo perteikta ir krikščionybėje. Todėl Vaidas, kaip papūga kartoja tai, kas jau tūkstančius kartų buvo pasakyta. Bet Vaidas toks protingas, kad jam taip pat maga pabrėžti tai, kas yra žinoma, ir atlikti savo papūgos “pareigą”, todėl Vaidui tiesiog būtina apie tai parašyti:“vien toks klaidingas tikėjimas neleidžia žmogui išlikti po mirties”.
Skaityk Vaidai apie tai, ką Kristus pasakė apie sėjėją. Skaityk tol, kol tu suprasi pagaliau, ką Kristus norėjo pasakyti tau. Tai gali praeiti 2-3 minutės, kelios valandos arba net keli metai. Net, jeigu praeis 100 metų, vis vien neprarask vilties, kad tu gali suprasti. Skaityk, Vaidai, ir tau nereikės būti papūga.

VaidasVDS       2015-02-19 22:09

Su Raigerdu diskutuoti, tai kaip su pliku peštis. Tad reikia tenkintis monologais.
Štai Raigerdas lyg ir siūlo sodinti Letą Palmaitį į kalėjimą dėl to, kad neva Palmaitis tyčiojasi iš pagonių tikėjimo. Bet jis nesugeba atskirti tyčiojimosi nuo religinių dogmų, kurios yra sudėtinė bet kokios religijos dalis, o išpažinti bet kokią religiją leidžia mūsų vis dar galiojanti Konstitucija. Štai ir mano dažnai cituojame Apreiškime, Urantijos Knygoje yra nurodyta: “Monoteizmas iškilo kaip filosofinis protestas prieš politeizmo nenuoseklumą. Iš pradžių jis išsivystė panteono organizacijų pavidalu, išskaidžius viršgamtines veiklas į atskirus skyrius, vėliau henoteistiškai iškėlus vieną dievą virš kitų, ir galiausiai, pašalinus visus, išskyrus galutinės vertybės Vienintelį Dievą.”; kitur rašoma: “pripažinti visakūrybiškumo sofizmą reiškia pritarti milžiniškai Panteizmo klaidai”. Čia truputį paaiškinsiu, kad pagonybė įeina į politeizmo apibrėžimą. Ir jei giliau viską analizuoji, tai suvoki, kad tiek politeizmas, tiek panteizmas yra milžiniška žmonijos klaida, nes tikėjimas į netikrus dievus (politeizmas) arba į abstrakčią dievybę (panteizmas) nėra tikėjimas į vieną Dievą (monoteizmas) ir vien toks klaidingas tikėjimas neleidžia žmogui išlikti po mirties, nes išlikimo po mirties negali gauti tie, kurie visa širdimi, visa siela ir visu protu nesistengia mylėti Dievo (bet tik tikro Dievo) ir kitų žmonių. Galima visa tai laikyti tik filosofija arba religija, bet kiekvienas žmogus savo sprendimą priima pats individualiai, ir už tai atsako ne prieš medžio dievą, kalno dievą ar neaiškią dievybę, o tik prieš Dievą Tėvą. Turėdamas šias žinias, aš tiesiog niekaip negaliu pritarti politeizmui, o kartu ir pagoniškiems tikėjimams ne dėl to, kad norėčiau kaip nors įžeisti pagonis, bet dėl to, kad manau, kad tikrai moralūs pagoniai yra lygiai taip pat verti išlikti po mirties ir ieškoti tikrojo Dievo. Ir kritikuoja Raigerdas gana dažnai krikščionybę tik dėl grynai žmogiškų kai kurių žmonių klaidų ir tų klaidų, kurių vis tik yra ir Biblijoje. Nepaisant visko, Biblijoje, tikrai gana aukšto lygio Apreiškime, yra tikrai labai daug tiek tikrų dvasinių žinių, tiek ir tikrų dvasinių vertybių...
—-
na ir dėl pasiutusio šuns. Jei pasiutęs šuo yra atitvertas ir dar nuolat negauna ėsti, tai anksčiau ar vėliau jis ne tik kad neperšoks per aptvarus, bet ir nustips…

Raigerdas Letui Palmaičiui       2015-02-19 21:56

Dievas iš viso neužsiiminėja panašiais dalykais. Kodėl pačiam taip norisi Dievą prilyginti žmogui? Dievas galvoja, kaip žmogus, elgiasi kaip žmogus, ir teisingumas Dievo, kažkodėl tai yra kaip žmogaus. Keista, Letai, kad jūsų minimas Dievas, niekaip neišeina iš žmogaus mąstymo ribų. Jūs taip gerai pažįstate D-vą, kad net galite pasakyti, ką jis daro, kaip jis galvoja, ir t.t. Tikriausiai, Letai, apie kaimyną jūs mažiau galėtumėte pasakyti, nei apie D-vą. Bet su kaimynu jūs nors pasikalbate, o su D-vu pas jus taip pat vyksta pokalbiai?
Tas jūsų Dėdė yra paprasčiausias Putinijos propagandistas ir jis dabar agituos, kad Porošenką reikia nuversti, o vietoje jo pastatyti Janukovičių 2, kuris bus priklausomas nuo KGB.
Kažkaip, Letai, labai blogai pažįstate žmones. Pastebėjau, kad ir su šmeižikais labai draugiškai sugyvenate, nors Kristus apie juos kalba kaip apie Šėtono pasekėjus. Bet tam Šėtono pasekėjui užtenka pasakyti, kad jis taip pat yra to paties tikėjimo ir jis jau tampa jūsų draugu. Man nepatinka tokie žmonės, Letai, kurie sako, kad jie nešioja Kristaus paveikslą širdyje, bet tikrovėje sutikę Šėtono pasekėją tampa labai geri bičiuliai su juo. Ar jums pačiam nėra keista jūsų bičiulystė? Aš tai tokius iš karto varau į “Gyvulių fermą”, už tai jie manęs nemėgsta, urzgia, drabstosi mėšlais, šmeižia ir bando pažeminti visais įmanomais būdais. Bet, kaip ten bebūtų, jie vis vien išeina į savo “Gyvulių fermą” ir jau loja iš ten. Tai, kuris iš mūsų labiau kovoja už Kristaus idėjų įgyvendinimą: jūs ar aš?     

Letas Palmaitis dėl Raigerdo ir Dėdės.       2015-02-19 21:23

Negi atrodo, neva platinu “fatalizmą”? Priešingai, manau, kad D-vas žmogaus neprievartauja, jokio Antikristo žmonėms bausti nesiunčia, bet dauguma žmonių patys trokšta Antikristo. Ko trokšta, tą ir gauna.
Panašu, kad dėl Porošenkos Dėdė 100 % teisus.

Dėdė       2015-02-19 20:28

Kažkas su Porošenka ne taip - tai “organizuoja” Ilovaisko bei Debalcevės katilus, tai paskui visaip mažina nusikaltimo mastą -  rusų nukautų savo kariškių skaičių. Visai neįsivaizduoju jo aktyvių veiksmų ir su amerikoniškais ginklais.

Raigerdas        2015-02-19 20:22

Kadangi Letas Palmaitis pastoviai propaguoja fatališkumą, tai jam norisi faktus paversti tokiais, kad jie atitiktų jo fatalizmo propagandai. Pastoviai pabrėždamas, kad Rusija - tai yra Orda, jis visiškai ignoruoja tą faktą, kad rusų kultūrai turėjo nemažą įtaką ir aškenaziai. Kaip vertėsi aškenaziai? Daugiausia kalbama apie juos, kaip apie prekybininkus, kurie atvykdavo į Kijevo Rusia. Tačiau, jeigu paimti dar ankstesnius laikus, tai jie užsiiminėjo plėšikavimu.
Vėliau Kijevo Rusioje buvo per prievartą įgyvendinta krikščionybė. Letas Palmaitis rašo apie Gogus ir Magogus, bet visiškai nepastebi to fakto, kad ta jo vadinama “Orda” dabartiniu metu yra krikščioniška valstybė. Maža to, RPC (Rusijos Provoslavų Cerkvė) palaiko karą Ukrainoje. Pats Letas Palmaitis visiškai pamiršta, kad Putinas žegnojasi šiek tiek kitaip, bet tiki į tą patį Dievą, kaip ir Letas Palmaitis.
Lietuvoje, sunaikinus Baltų religiją, šita tauta prarado visiškai ilgą laiką egzistavusį filosofinį požiūrį į gyvenimą. Lietuvių sakmėse išliko MEDŽIO simbolis, kur pastoviai buvo kalbama apie viršūnėles ir šakneles. Pažiūrėkite kokius specialistus dabar išleidžia VU ir kiti universitetai. Šitie diplomuoti “inteligentai”, ypač žurnalistai, sugeba pamatyti tik viršūnėles, o apie šakninius dalykus jie neturi iš viso jokio supratimo. Todėl jaunimui jie sugeba brukti tik pupyčių kultūrą.
Šiandien Letas Palmaitis, gyvendamas vis dar gyvos Baltų kultūros žemėse, išdrįsta tyčiotis iš pagonių tikėjimo ir niekas jo už tai nesodina į kalėjimą. Nors, jeigu paimti kai kurias musulmonų tikėjimo vietas, tai už pasityčiojimą iš musulmonų tikėjimo, tam žmogui būtų pasiūlytas net ne kalėjimas, o jam būtų nukirsdinta galva. Baltų tikėjimas Lietuvoje yra toks silpnas, kad jie net nesuvokia, kokius aukso išminties lobius turi šitas tikėjimas. Lietuviai net bijo didžiuotis savo Baltų tikėjimu, nors jame yra daug sveikesnių dalykų ir daug naudingesnių pačiam žmogui dalykų, nei kitose religijose. Baltų religija yra nuvertinta ir niekas nenori jos restauruoti, nors tai yra vienas iš svarbiausių mūsų kultūros elementų. Baltų religija turi būti pastatyta į pirmą vietą, o visos kitos religijos tik pagal savo atiradimo amžių Lietuvoje. Tada mes turėtume nors loginį mūsų tautos vystymosi kelią. 
D. Stancikas kalba apie gilesnius dalykus, nei pupyčių kultūra, bet šakniniai dalykai jo taip pat nedomina. Jis pasitenkina tik “lego-pasekmių” dėliojimu ir tuo savo “lego-pasekmių” žaidimu atitraukia dėmesį nuo esminių reiškinių nagrinėjimo mūsų gyvenime.

Geras L.Medelio straipsnis       2015-02-19 19:05

apie vaikus ir Norvegijos finansinę paramą ,įtakojančią Šalaševičiūtę irco?..Alkas.lt

deja, teisus D.Stancikas       2015-02-19 19:04

o polikarpovnai - dar vienas labai didelis minusas.
bet ko norėt iš komunistės, pusžydės, stribo duktės

Raigerdas        2015-02-19 18:25

D. Stancikas neįvertina to fakto, kad JAV 2-ojo Pasaulinio karo metu panaudojo atominį ginklą. Ir jis neįvertina to fakto, kad Rusijoje vyksta pilnu tempu naujų ginklų gamyba. Kokių ginklų? Būtent puolimo ginklų gamyba. D. Stancikas neįvertina to fakto, kad Rusija turi savo karinę doktriną ir joje yra ta nuostata, kad pradėti karinius veiksmus savo teritorijoje yra pavėluotas dalykas, todėl jie žūt būt siekia pradėti kariauti svetimose teritorijose. D. Stancikas ignoruoja tą faktą, kad toks puolamasis ginklas, kaip balistinės raketos buvo išdėstytos tiek Lietuvos, tiek Ukrainos teritorijoje. Taigi, atominio karo atveju, pirmiausia, turėjo būti sunaikintos tiek Lietuva, tiek Ukraina. Todėl D. Stancikas dėlioja savo “lego” žaidimėlį pasekmių lygyje ir jis visiškai neliečia priežasčių, todėl, kad toks dalykas, kaip priežastis, D. Stacikui yra nepažįstamas dalykas. Kaip rašė Platonas, kad “Yra bėda mažai išmanyti, bet dar blogiau nenorėti išmanyti daugiau”.
D. Stancikas bando suversti kaltinimus Lietuvos Prezidentei. Tačiau iš tikro, Vakarų valstybių piliečiai buvo apgauti, kad mirė tą “Blogį gaminanti komunizmo imperija”. O ji nemirė. Apsimetusi, kad Rusija jau nebėra komunizmo imperija, ji perėmė fašizmo metodus ir teorijas, kad pratęsti savo ankstesnę grobikišką politiką tik dabar jau ne su komunistine žvaigžde, o su fašistine dvigalvio erelio simbolika, nes reikia žūt būt išlaikyti tas pagrobtas nuo kitų tautų žemes. Ir kaip dažnai mėgsta sakyti Rusijos kariniai maitvanagiai:“Geriausia gynyba yra puolimas”. D. Stancikas pripaišo Rusijai nebūtų savybių, nes tik šitos tezės dėka - “Geriausia gynyba yra puolimas” Rusija prisigrobė gausybę svetimų teritorijų. Ir pirmiausia, ką reikia daryti, tai atkurti žemėlapį Rusijos užgrobtų žemių, įrašant metus, ir tada jūs pamatysite tikrąjį Rusijos veidą. D. Stancikas ignoravo tą faktą, kad NKVD pridariusi nusikaltimų, persikrikštijo į KGB. D. Stancikas ignoruoja ir tą faktą, kad Rusija pradėjo plėstis tik tada, kaip Ivanas Rūstusis įkūrė “Opričniną”. Faktiškai niekas neapsiėmė parašyti Rusijos istorijos su pagrindine jos plėtimosi priežastimi - tai plėšykavimai kaimynų atžvilgiu, vėliau per prievartą asimiliuojant tuos užgrobtos teritorijos gyventojus, paverčiant juos rusais. Todėl jie net ukrainiečių nelaiko už tautą, nes tai yra giluminėse Rusijos, kaip valstybės, vystymosi tradicijose.

Libija nuvertė       2015-02-19 17:41

diktatorių,į jo vietą taikosi ISIS.Taip ir Rusijoje.Reikia gilintis į ruso psichologiją ir mylėti tuos apkvailintus žmones.Jie įsižeidę ant Europos,kad juos vadina ruskiais ir nori jais godi Europa naudotis.

Raigerdas VaiduiVDS        2015-02-19 17:24

VaidaiVDS, po tavo komentaro iškilo klausimas: ar tu eini apsiprekinti į parduotuvę su vienu batu ir kita basa koja, ar visgi apsiauni abu batus? Tu savo komentare įrodinėji, kad tu eini į parduotuvę tik su vienu batu ir pas mane viskas tvarkoje ir viskas logiškai. Tu rašai savo komentare apie fiurerį ir ir visiškai išmeti iš istorijos tuos faktus, kad tie jau tada pradėję pūti Vakarai trypčiojo prieš Hitlerį, kai jis užgrobė Čekijos žemes. Vakarai trypčiojo, nes Hitleris keikė bolševizmą ir šaukė, kad jis neleis bolševizuoti Europos. “Europoje karas prasidėjo 1939 m. Vokietijai ir Sovietų Sąjungai užpuolus Lenkiją, prieš tai sudarius tarpusavio nepuolimo paktą ir pasidalinus įtakos bei ekspansijos sferas”. Anglija ir Prancūzija paskelbė karą Vokietijai, bet jokių puolimo veiksmų nevykdė. Bet grįžkime dar atgal į 1936 metus:“Atėjus į valdžią Adolfui Hitleriui Vokietija pradėjo ignoruoti Versalio sutarties reikalavimus – grąžino privalomąją karinę tarnybą ir sparčiai pradėjo gaminti karinę techniką. 1936 m. vokiečių pajėgos užėmė Reino demilitarizuotą zoną. Reichui atsigaunant ir imant pažeidinėti Versalio sutarties nuostatas, Vakarų valstybės tai ignoravo, tikėdamosi, kad Vokietija neplės savo agresijos, nors, Vokietijai tebesant silpnai, jos nesunkiai galėjo priversti ją grįžti prie Versalio taikos sutarties nuostatų. 1938 m. Vokietija netrukdoma prisijungė Austriją ir dalį Čekoslovakijos”. Taigi, čia aišku kaip 2x2, kad 2-ojo Pasaulinio karo galėjo ir nebūti. Tik Anglijos ir Prancūzijos stručio politika sukėlė tokią situaciją, kad Hitleris nekliudomai grobė svetimas teritorijas, pavadinęs tai “vokiečių gyvybine erdve”. Tai, VaidaiVDS, gal gali įvardinti, kokius tu matai skirtumus tarp “Rusijos gyvybinių interesų” ir “Vokietijos gyvybinių interesų” iki 2-ojo Pasaulinio karo? D. Stancikas propaguoja lygiai tokias pačias “neutraliteto” idėjas, kokios tada dominavo ikikarinės vyriausybės galvose. Tai, gal gali paaiškinti, kodėl Lietuvos ikikarinė vyriausybė įsileido TSRS karinius dalinius? Nejaugi tau dar neaišku, kad mes turime tą dalį labai “galvotų” lietuvių, kurie neturi išvystę toliaregiškumo savybių, ir kurie savo MĄSTYMU yra labiau panašūs į latvių MĄSTYMĄ? Nejaugi tu nesupranti, kad tik mažas vaikas gali eiti paglostyti pasiutusį šunį, kuris gal tuo momentu yra šiek tiek prisnūdęs? O paskiau, kai šitas pasiutęs šuo įkanda, tai vaikas verkia. Ar ne taip yra su dabartine Lietuva? Kodėl mokslininkai bijo pasakyti tiesą, kad Lietuvos vyriausybė padarė neatleistinas klaidas santykiuose su Rusija? Politikai šito nepasakys, nes jiems tai yra tokie aukšti dalykai, kaip pirmokui aukštoji matematika. Mūsų tautoje tai yra didelė problema, kad Lietuvos inteligentija šiandien yra panaši į tokią, apie kurią panašiai parašė Platonas:“Visiškas neišmanymas – ne didžiausias blogis; kaupti menkai įsisąmonintas žinias – kur kas blogiau”. Būtent tokius specialistus šiandien išleidžia mūsų Universitetai. Ir niekam tai nerūpi.

Beta       2015-02-19 17:23

Tai čia tik su protingu ir atsakingu žmogumi galima taip kalbėti. Laikas būtų jau pripažinti, jog JE nesugeba adekvačiai vertinti realybės. Ponia   įsitikinusi nepaprastai didelėmis savo galiomis, savo svarba, savo neklystamumu atėjusiu ne iš šio pasaulio. Ta moteris yra ligonė. Taškas. Ką daryti? Nieko. Tik laukti kol liga progresuos tiek, jog privalės įsikišti daktarai.

Letas Palmaitis       2015-02-19 17:04

Nebeišeina, Garbusis pone Stancikai, laviruoti tarp demokratinio mito ir tiesos. Kadais irgi buvau demokratas, bet čečėnų genocidas, prie kurio aktyviai prisidėjo ir jo nepastebėję “Vakarai” kartu su ponia Honeckerio sekretore, tikrąja Bilderbergo grupės nare, pamokė. NATO veiks taip, kaip nurodys laikantieji “Vakarus” savo kišenėje, o jų “ruporas” yra Honeckerio ragana, leidžianti paskelbti kremliaus banditus teroristais ne tada, kada jie iš lėktuvų naikino čečėnų moteris ir vaikus “humanitariniuose koridoriuose”, o kada užsispyrusį serijinį su jo nevaldoma gauja dar nepakeitė “Vakarams” klusnesnis banditas ir šovinistas Navalnas.
Klaidinga matuoti ruskiją jos plotais, dabar ne II pasaulinis karas. Didžiulis gyventojų procentas yra Ordos nekenčiantys musulmonai, o rytuose tebevyksta kinų infiltracija į ištuštėjusius po bolševikinės antiselekcijos plotus. Serijinis natūraliai ir nemato kitos išeities išskyrus kinus, kurie tą Ordą tikriausiai ir prarys “Vakarų” siaubui.
Be abejo, “Vakarai” gali pasmaugti ruskiją sankcijomis, bet ar tai bus tikslas Bilderbergo, kada pagal D. Rockefellerio palaikomą doktriną žmoniją reikia mažinti penkis-šešis kartus? Bijau, vien privalomų skiepų bei tektoninio ginklo tam neužteks, reikia ir bombų, o juk svarbiausieji jau seniai pasistatė požeminius miestus. Po karo sumažės ir kinų, todėl “Vakarams” nebebus su kuo ginčytis ir ko bijoti.
Karas įvyksta ne stichiškai, bet tik tada, kada jo norima. Išvedžiojimai internete nieko nepakeis.
Žinoma, pasaulis po karo nebebus toks, kaip planuoja satanistai “Vakaruose”, Ordoje arba Kinijoje. Tikriausiai jis bus toks, kaip planuoja “džihadistai”, kuriuos vadinate nusikaltėlių etikete “teroristais”, nors jie viso labo tik atsako į teroristinę “Vakarų” agresiją prieš islamą siekdami atkurti privalomą kalifatą - tai, ką niekšeliai britai, pradedant nuo savo “mokslininkų” provokatorių “lourensų arabiečių” iš jų atėmė. Bet dar tiksliau, kad šio pasaulio po ateinančio Armagedono nebeliks, o bus toks, apie kurį kalbama Apreiškime šventajam Jonui. Tebūnie D-vo Valia, Maranata!

Vatnikas        2015-02-19 16:53

Žmonės, kada skaitote komentarus, žynokite, kad ne visi komentatoriai, kurie keikiasi kaip konservatnikai, ir opanentus vadina nenormativines leksikos žodžeis, yra vatnikai, kaip jie apsimeta. Bet manęs tai jau neapgaus!!! Tikri vatnikai mąsto gylei ir plačei, o ne taip kaip Kestųčio Masiūlio pasiakejai konservatnikai, kuris rašo, kad vatnikų kaukes galutinai nukryto.

Rusijos rubliniam vatnikui Stancikui       2015-02-19 16:12

Nesame kvailiai, Rusija atakuoja ne todel kad jos vadams nepatiko kas ka pasake o todel kad vel, kaip ir per visa savo istorija Rusija siekia plesti savo milziniskas valdas, prisijungiant svetimas teritorijas.

Tik idiotas       2015-02-19 16:08

Ir Rusijos rublinis samdinys gali kliedeti kad jei agresoriaus neerzinsim, o jam nusileisim, tai jis pasidarys nebe agresorius o taikus caculiukas.

VaidasVDS       2015-02-19 15:26

Ką čia, Raigerdai, pripaistei.
Labai logiškas Stanciko straipsnis. Ir jo esmė visai ne tavo pacituotoj citatoj, bet čia:
“Todėl, jei Lietuvos politikams nebūtų prasminga susireikšminti Rusijos grėsmės fone, tai jie pripažintų, jog Kremliui taikomos ekonominės sankcijos ir rimta finansinė parama Kijevui šiuo metu tėra vienintelis išmintingas veiksmas prieš dabartinę Rusijos agresiją Rytų Ukrainoje.”
Ir tai yra teisinga mintis. Nereikia jokiais būdais pulti pačios tos Rusijos. Bet Ukrainos armija šiandien tikrai dar nėra stipresnė už Rusijos armiją ir dabartinės kovos su traktoristų imperija ir jos traktoristų vyriausiu vadu tą parodė. Kam dėl kažkokių idiotų žudyti tiek savo civilius žmones, tiek ir savo karius? Ir kokios dar derybos galimos su teroristais iš išorės ar nusikaltėliais viduje? Tie regionai visada buvo daugiau prorusiški ir dauguma ten buvo rusų tautybės žmonės. Aišku, joks fiureris neturi teisės perbraižyti valstybių sienų, bet jei toks fiureris atsiranda, tai vienintelis vaistas prieš jį (kol kas neturinčio pasaulio lyderio ginkluotės prasme titulo) yra visiškas jo ignoravimas. Europa yra finansiškai galinga ir turtinga, kad galėtų energijos reikmes patenkinti ir kitokiais būdais, o kur tas pats fiureris kiš savo energetinius resursus? Taukuose paskendę vakarai dreba dėl savo susikurto gerbūvio ir bijo prarasti jo bent dalelę. Jie yra paskendę netikrų vertybių ieškojime ir moraliai degraduojantys, tad nelabai gali suvokti, kad, maitindami fiurerį, jie gali patys sau išsikasti duobę. Ir vietoje dalinio gerbūvio praradimo, jie praras tikrai kur kas daugiau. Ir tik Mamonos garbinimas tikrai veda prie tokių klaidų darymo. Vienoje pusėje išprotėjęs fanatikas, kitoje netikrų vertybių ieškantys vakarai. Fanatikai už išglebėlius tikrai yra stipresni…
Gal po to, kai pasibaigs ši velniava, pasaulis vėl grįš prie tikrųjų vertybių paieškos, nes mes gyvename pasaulyje, kuriame nuolat susiduriame su blogiu, ir tik jį identifikavę, supratę jo priežastis ir pasekmes, sugebame keistis patys. Deja, geriau gyvendami dažniau išglembame, kaip dabartinis Vakarų pasaulis, ir einame link degradacijos. Tad tai yra kartu ir istorinis šansas keisti mąstyseną tame pradėjusiame morališkai pūti Vakarų pasaulyje…

Raigerdas        2015-02-19 15:04

Kad geriau suprasti, kad Rusija pastoviai apiplėšinėja savo kaimynus, tai pažiūrėkime į faktus. Ar Lietuvoje skriaudžia kas nors rusus? Manau, kad ne. Ar Latvijoje skriaudžia kas nors rusus? Manau, kad ne. Ar Ukrainoje skriaudžia kas nors rusus? Manau, kad ne. Bet per Rusijos propagandą jūs pastoviai išgirsite, kad kas nors skriaudžia vargšus rusus: ir pribaltai fašistai, ir ukrai fašistai, aplinkui vieni fašistai. Bet iš tikro tai ir yra ta fašistinė ideologija, taip pat ir komunistinė ideologija, kurios pagrindas yra priešų ieškojimas, kad išsilaikyti patiems valdžioje, naudojant prievartą, o jeigu reikia ir karines priemones. Ir Rusija šiandien pakilo tik vienu laipteliu aukščiau virš komunizmo. Ir tai yra fašistinė ideologija, kad pateisinti savo karinės pramonės didinimą ir svetimų teritorijų užkariavimą. Štai ir yra tas pradinis taškas, nuo kurio ir vystosi dabartiniai įvykiai. Rusija evoliucionavo nuo komunizmo link fašizmo. Tik šitą dalyką jie neafišuoja, bet faktai rodo būtent tai, kad Rusijoje išsivystė fašizmas tik užmaskuotoje formoje. Kriminalai niekada nesako, kad jie yra kriminalai, jie visada tai daro “gerais” tikslais, o tikrieji jų tikslai yra kruopščiai maskuojami.

Raigerdas        2015-02-19 14:48

Man asmeniškai jau pradeda įkyrėti ponas Dalius Stancikas su savo atsilikusiu sovietiniu mąstymu, nes vis tas pats per tą patį. Dalius Stancikas kaip koks įkyrus moralistas lygina išgalvotus dalykus su realiai egzistuojančiais ir būtent pagal tai daro savo išvadas. Toks fanatiškumu užsikrėtęs žmogus, vargu ar atmerks akis, kad pažiūrėti, kas dedasi aplinkui, nes jo fantazijose gaunasi viskas logiškai. Tai gal ir straipsnius reikėtų pavadinti pagal šią rubriką:“Daliaus Stanciko fantazijos”. Jis dėlioja savo apmąstymus panašiai, kaip tai daro vaikai dėlioja lego. Ir pats “svarbiausias” Daliaus Stančiko “nuopelnas” būtų tame, kad rusai mąsto taip, kaip mąsto D.Stancikas, ir Vakarai taip pat privalo mąstyti taip, kaip mąsto D. Stancikas.
Ir pagal D. Stanciką išeina taip, kad D. Stancikas turėtų būti, kaip tas kelių milicininkas, kuris stovi kryžkelėje, nes sugedo šviesoforas, ir reguliuoja tą judėjimą: iš Vakarų, iš Rusijos, iš Ukrainos ir iš Lietuvos. Tada toks reguliuotojas turėtų gauti milijonines pajamas kasdien. Štai D. Stancikos fantazijos:“Gal tikimės, kad užteks NATO daliniams nustumti rusų karius iki Ukrainos sienos ir tuo viskas baigsis? Jei taip mąstome, tada neturime ko pamokyti Vakarų, nes nepažįstame rusų, kurių jau trys kartos užaugintos pergalės prieš fašizmą šlovės spinduliuose ir kuriems tokia įvykių eiga atrodytų kaip tiesioginis jų valstybės užpuolimas. Žinant rusų charakterį, NATO kare su Rusija galimas vienintelis scenarijus: tektų užimti visą Rusiją”. Yra visiškai ne taip ir rusai turi ne tris kartas, o kur kas daugiau. Bet D. Stancikas teigia, kad tai yra trys kartos. Rusų istorija yra sukurta taip, kad nuslėpti nuo tų augančių kartų, tokį faktą, kad Rusija ne vieną amžių užsiima kaimyninių tautų ir valstybių apiplėšinėjimu. Bet pastoviai tą dalyką maskuoja, apsimesdama, kad ją pastoviai kas nors skriaudžia. Žmonėms yra peršama idėja iš kartos į kartą, kad “aplinkui visi nori tos Rusijos”. Štai mongolų-totorių ordos plėšė ir skriaudė rusus, ėmė iš jų duoklę, ir tai buvo mirtis visai rusų nacijai. Ir štai rusų nacija, kaip tas Feniksas atgimė ir atkeršijo užpuolikams pasiimdamas jų žemes. Tarp kitko, ta legenda apie Feniksą yra Egipto “Mirusiųjų knygoje”. Ir iki pat šiandien rusams yra kalama į galvą nuo pat mažens, kad Rusiją pastoviai kas nors nori užkariauti, o ji tiktai ginasi. Ir rusai tiki ta versija, kad tie “blogi” Vakarai nori užkariauti tą turtingą savo energijos šaltiniais Rusiją. Todėl rusai pasiruošę ginti nuo užpuolikų iš Vakarų. Apie tai, kad Rusija yra užgrobusi ir apiplėšinėja gretimas tautas, rusams nėra pasakojama. Ir apie pergalę prieš fašizmą, rusams taip pat yra pateikiama kaip versija “blogų” Vakarų, kurie norėjo nuskriausti rusus. D. Stancikui reikėtų paklausyti nusikaltėlių, tame tarpe ir mašinų vagių pasakojimus, kodėl jie plėšikauja. Ir D. Stancikas tada gal pats nustebtų, kad jų versijos ir pasiteisinimai dėl padaryto nusikaltimo yra vos ne identiškos Rusijos istorijai.       

rasa       2015-02-19 14:16

nelokit,musu valstybele jau taip praskolino,kad velnias zino,gal anuku vaikai ir sugebes skolas atiduoti.Todel nesmeskim Rusijos,nes turi nemazas atsargas aukso,o musu jau atiduotos uz eura ir be aukso tokiai valstybelei milijardines skolos.Todel pirmiausia reikia apsigraibyti savo kieme

Anikė       2015-02-19 14:13

“Peklos menturio” vaidmuo - paslėpti savo nuodėmes,o mūsų daug išmanančios ir neva šventos valdžios gerokai ne tik prisidirbusios,bet ir “apsidirbusios”.
Bet kodėl eiliniai Lietuvos žmonės perpildyti kraujo troškimo?Tai jau didžiulė mūsų problema.Gal čia veikia teorija - nėra darbo,reikia griauti,kariauti…

Rokis       2015-02-19 13:16

Rusijai užtektų pasakyti,kad jos naftoje yra per daug sieros.

Kažin ar       2015-02-19 12:39

Debalcevė nebus antra Katynė,jei tyli apie tūkstančius nužudytų Ukrainos kareivių.Visas pasaulis tyli kaip mietą prarijęs.Gal netiesa?O jei tiesa?Naujo Miuncheno pasekmės?

kur du pešasi - žydas laimi       2015-02-19 12:31

dujų laivas, paskolos iš bankų, o ne iš TVF - jau milijardai paimti.
reikia naujos aferos - o ją gali pridengti komunistų “kova” su rusija.

JEIGU       2015-02-19 12:13

“bet koks karingas kelias naudingas ne Ukrainai, bet Putinui”, tai aišku, kodėl mes nesivaržydami tiekiame ginklus ir laikome kvailiais tuos, kurie siekia paliaubų ir taikos.

StasysG       2015-02-19 11:51

Šiandien paskaičiau PRIEŠINGUS siūlymus, nei taikos siūlymai Rusijai ir Ukrainos nu(si)ginklavimas: 1)švedas Carl Bildt “Why Ukraine Needs Weapons”. 2)Garbačiauskaitė “Kaina, kurią Rusijai teks mokėti: pasiektas pirmasis lygmuo”. 3)rusas “Prakeiktoji Amerika. Tikroji antivakarietiškų nuotaikų Rusijoje priežastis”

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

naujas       2015-02-20 14:25
video       2015-02-20 9:48
rekomendacija       2015-02-20 8:10

isigykit Laisvo laikrascio numeri 14-20 dienos,lb.geri straipsniai.


Rekomenduojame

Andrius Švarplys apie Tėvynės Sąjungos programą: „Čia ne konservatizmas, čia yra grynasis liberalizmas“

Vincentas Vobolevičius. Kaip vertinti politikų apklausas? – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Vytautas Sinica. Fasadinė demokratija Lietuvoje: rinkimai tik tiems, kas jau Parlamente

Gintaras Furmanavičius.· STT nerimsta

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.