Dalius Stancikas. Apie drąsą ir patirtį

Tiesos.lt siūlo   2014 m. lapkričio 27 d. 3:20

69     

    

Dalius Stancikas. Apie drąsą ir patirtį

Bernardinai.lt

Per gerus penkerius Dalios Grybauskaitės prezidentavimo metus joks kitas jos pasisakymas nesulaukė tokių prieštaringų vertinimų, kaip Rusijos išvadinimas bailia teroristine valstybe, slepiančia savo karą su Ukraina.

„Būtų gerai, jei Lietuvos prezidentė pašvelnintų savo komjaunuolišką įkarštį, nekompleksuotų dėl savo sovietų praeities, kuri, matyt, priverčia ją būti šventesnę už Romos popiežių“, – toks buvo Rusijos užsienio reikalų ministerijos atsakas, šalia to dar uždarant Lietuvos automobiliams įvažiavimą į Rusiją.

„Po G20 viršūnių susitikimo retorikos eskalavimas pasiekė pavojingą lygį“, – taip Vokietijos diplomatijos vadovas įspėjo, kad reikėtų vengti nereikalingo griežtumo pareiškimuose apie Maskvos politiką.

Tuo tarpu dalis Ukrainos žiniasklaidos sveikino tokį „drąsų Lietuvos prezidentės vertinimą“, o signataras Algirdas Patackas šaukė „bravo“: „kai baigsis trečiasis pasaulinis karas, kai žmonija – tikėkimės – apgydys žaizdas, galėsime didžiuotis, kad būtent mūsų valstybės vadovė pirmoji tiesiai ir šviesiai įvardijo kas yra kas“.

„Perdėtai karinga mūsų Prezidentės retorika – tepalas, reikalingas Putino propagandos mašinai“, – tvirtino pirmasis atkurtos Lietuvos švietimo ministras Darius Kuolys, šį pasisakymą vertindamas kaip dar vieną mįslingą ir prieštaringą mūsų prezidentės politinį žingsnį: „Mums taip ir liko neaišku, kodėl pirmosios kadencijos pradžioje Dalia Grybauskaitė atsisakė Prahoje vakarieniauti su JAV prezidentu Baracku Obama. Sunku suprasti, ir kodėl šių metų vasarį būdama Pietų Korėjoje D. Grybauskaitė ir Viktoro Janukovyčiaus, ir prieš jo režimą sukilusių ukrainiečių veiksmus pavadino „nebepateisinamais ir nusikalstamais: pasmerkimai abiem pusėms yra neišvengiami.“

Buvęs užsienio reikalų ministras Povilas Gylys kėlė klausimą: „Ar Dalios Grybauskaitės pasirinktas kalbėjimo stilius atitinka nacionalinius Lietuvos interesus“, o ilgametis „Laisvosios Europos radijo“ apžvalgininkas Kęstutis Girnius nuogąstavo, kad „Lietuva neturi racionalios politikos Rusijos atžvilgiu, kad ji vėl pasidavė „regiono lyderio“ vilionėms. Rusija vaizduojama kaip itin pavojinga, neprognozuojama valstybė, beveik laukinis žvėris, bet kartu stengiamasi ją įvaryti į kampą, kur ji jaustųsi priversta griebtis kraštutinių priemonių. Jei nuoširdžiai manoma, kad Rusija ketina pulti Lietuvą, ar protinga Kremlių provokuoti ir suteikti dingsčių agresijai? Ar nebūtų racionaliau savo rūpesčiais pirmiausiai pasidalyti su partneriais, o ne su žiniasklaida; sužinoti, ką galvoja šalys, kurių vadovai turi tiesioginių kontaktų su Putinu, o ne jiems patarinėti, kaip elgtis, patiems nieko nežinant; ir pamąstyti, ar mes patys netampame savo paties informacijos karo aukomis.“

Jaunas karys nori žūti už tėvynę, patyręs karys nori apginti Tėvynę – ši išmintis turbūt labiausiai tiktų apibendrinti visus vertinimus.

Taigi, kokių tikslų siekia Lietuva, jos valdžia, įsiveldama į žodžių mūšį su Rusija: nori pasirodyti drąsiausia tarp NATO narių ir taip visą ugnį prisiimti į save? Bent žodžiais padėti broliškai Ukrainai? Ar padrąsinti kitas NATO šalis ginti Ukrainą ir taip apginti ir Lietuvą, nes kaip sakė Prezidentė, po Ukrainos okupacijos ateis ir mūsų eilė?

Penktadienį viename vakarėlyje visų, gyrusių ypatingą mūsų Prezidentės drąsą, klausiau tik vieno: ar jūs asmeniškai pasiruošęs rytoj vykti į Ukrainos frontą, nes drąsius žodžius reikia patvirtinti ir drąsiais poelgiais, kitaip jie įgauna dviveidišką prasmę? Po to, kai antradienį Lietuva ir Ukraina sutarė formuoti bendrą karinę Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadą, visiems drąsiems „jauniems kariams“ tapo žymiai paprasčiau konkrečiais veiksmais apginti savo Prezidentės ryžtą.

Tačiau, anot minėto posakio, „patyrusiems kariams“, kokiais įsivaizduočiau valstybės vadovus – vyriausius ginkluotųjų pajėgų vadus, be drąsos dar reikėtų ir strateginio mąstymo.

Neretai kaltindami Vakarų lyderius bailumu ar savanaudiškumu (mes, savaime suprantama, tokie nesame) dėl neva menkų sankcijų Rusijai (tos sankcijos, beje, kaip tik ir rodo, kad ir be Lietuvos drąsaus pranešimo Vakarai mato, kas iš tiesų kariauja Ukrainoje) neįžvelgiame esmės: sankcijos taikomos ne visai Rusijai, bet atskiriems valdžios ar verslo atstovams, ar bendrovėms, taip aiškiai pabrėžiant atskirtį tarp karą Ukrainoje pradėjusio Kremliaus ir kitų rusų. Tuo tarpu Kremliaus propaganda elgiasi priešingai, bandydama suvienyti savo piliečius tokiais lozungais, kaip „mus puola priešas NATO“, „NATO nori diktuoti Rusijai“, „Krymas – mūsų“, „Vakarų fašizmas nepraeis“ ir pan. Rusai disidentai, Antrojo pasaulinio karo dalyviai, pasakojo, kaip jie savanoriais ėjo į karą su Sovietų Sąjungą užpuolusia nacistine Vokietija, nes tuomet visus – stalinistus ir jų priešininkus – suvienijo bendras aukštesnis tikslas – apginti tėvynę. Panašiai ir dabar: Kremliaus agresija Ukrainoje padidino V. Putino reitingus tik todėl, kad jis išgalvotos grėsmės akivaizdoje susitapatino su valstybe, veikė pagal žinomą rusišką posakį „našych bjut“ („mūsiškius puola“).

Iš čia ir klausimas: ar visos Rusijos sulyginimas su teroristine valstybe nėra parankus telkiančiai Kremliaus ideologijai – jei mes, visi rusai, esame teroristai, tai jie mus visus ir nori sunaikinti?

Tačiau tai, kad visos Rusijos negalime vadinti „teroristine valstybe“, aiškiai rodo antradienį paskelbti Levados centro apklausos duomenys: daugiau nei pusė – 58 proc. rusų yra prieš karinį Maskvos kišimąsi į situaciją Ukrainoje. Už Rusijos karinių dalinių įvedimą į Ukrainą pasisako mažiau nei ketvirtadalis – 23 proc. apklaustųjų. Levados tyrimų centro analitikai teigia, kad nors dauguma rusų vis dar palaiko V. Putino politiką, rusai tapo kritiškesni savo valdžios politikai Ukrainos atžvilgiu, taip pat gerokai padaugėjo tų, kurie už kraujo praliejimą Rytų Ukrainoje kaltina savo valdžią.

JAV valdžia labai aiškiai nurodo, kodėl neskuba remti Ukrainos ginklais: ne iš bailumo ar savanaudiškumo, o iš apdairumo – nenorima leisti V. Putinui toliau vienyti žmones aplink „priešo NATO“ įvaizdį, nuo kurio ginklų neva krenta rusai „taikdariai“. Gal Pentagonas elgtųsi ir kitaip, jei Rusija nevaldytų tiek daug branduolinių ginklų, tačiau dabar apsiriboja perduodamas Ukrainai radarus, leidžiančius iškart nustatyti, iš kur šaudomas priešas, bei apmokydamas ukrainiečius bendrose pratybose.

Kadangi abejoju, kad po trečiojo pasaulinio (neišvengiamai – branduolinio) karo, kurį mini A. Patackas, dar kas nors liktų iš mūsų planetos, todėl manau, jog tėra vienas kelias pakeisti Rusiją – padėti jai pačiai apsivalyti iš vidaus (tą sufleruoja ir Sovietų sąjungos žlugimo patirtis). Nes iš tiesų V. Putinas ir jo korumpuoti sėbrai Kremliuje bijo ne NATO, o to, kas nutiko apsivogusiam Ukrainos prezidentui V. Janukovyčiui, – savo neapsikentusios liaudies maišto.

Todėl Lietuvos politika Rusijos atžvilgiu ir turėtų apsiriboti dviem labai konkrečiais akcentais: pirma, visais įmanomais būdais reikėtų aiškinti rusams, kad Lietuva ir Vakarai remia Ukrainą ne bandydama sužlugdyti Rusiją, kad lygiai taip pat padėtume ir rusams kovojant su putiniška valdžia, kuri išnaudoja savo tautą panašiai, kaip ir pabėgusi Ukrainos prezidento klika. Todėl ir Vakarų sankcijos taikomos tokiai valdžiai, o ne paprastiems rusams. Pamenu, Sąjūdžio laikais nemažai rusų įsiklausydavo į argumentus, kad net ir būdama savo teritorija mažesnė Rusija gali tapti stipresnė ir patrauklesnė valstybė. Įsiklausydavo, kol į valdžią neatėjo KGB pulkininkas V. Putinas, okupavęs nepriklausomybę paskelbusią Čečėniją ir vėl sugrąžinęs didžiarusiškąjį šovinizmą.

Iš kitos pusės, Lietuva visuose tarptautiniuose forumuose turėtų nuolat priminti pasauliui, kad Ukrainos vientisumą turi besąlygiškai ginti visa tarptautinė bendruomenė, nes tik su šia sąlyga Ukraina atsisakė turėto branduolinio ginklo (1994 m. Budapešto sutartis). Jei Ukrainos vientisumas nebus atkurtas, visos branduolinio nusiginklavimo programos, visos tarptautinės sutartys neteks jokios prasmės, būtent todėl Ukrainos klausimas yra ypatingos svarbos klausimas visoms tautoms ir valstybėms – taip pat ir Rusijai. Nes tai visos Žemės gyventojų saugumo, išlikimo klausimas.

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

StasysG       2014-12-1 0:47

Man patiko D Stanciko straipsnis, kuriame analizuojami įvairių autorių požiūriai. Retai tokių pas mus būna…. Norėtųsi sulaukti atsakymo A.Patackui dėl jo kritikos. Matyt, norėjo visiško pritarimo Bravo.

Raigerdas Trupmenui        2014-11-28 12:25

Kaip ten reikalai “Gyvulių ūkyje”, Trupmenai? Kaip sekasi įgyvendinti “Gyvulių ūkio” lozungus, pvz., “Melas-tai TIESA”? Paimkime tik vieną tą tavo “tiesą”.
Trupmeno melas nr.1:“Matai, Ari, yra tokių sektų (bažnyčių), kurios su šv. Petro įkurtąja nedaug teturi bendra”. Parodyk, kur pas mus LR Konstitucijoje yra parašyta, visos sektos (bažnyčios) turi turėti būtinai kažką bendro su šv. Petro įkurtąja bažnyčia?

Arūnas > Ariui       2014-11-28 12:21

Palikit jus tą Raigerduką ramybėje. Matote, kad žmogus jau kliedi. Tegul sau kapstosi po tą savo pasaulį. Svarbu, kad jam gera. Spėju, kad tokiam, dar mokykloje visi kas netingėjo subinę spardė, todėl žmogelis nors tokiu būdu gali atkeršyti.

Trupmenas Ariui       2014-11-28 12:12

Matai, Ari, yra tokių sektų (bažnyčių), kurios su šv. Petro įkurtąja nedaug teturi bendra. Jų agitpropas, kuriam ir tarnauja Raigerdas, čia ieškodamas “blūdnų” avių, apsimeta kilniais ir išgydysiančiais nuo alkoholizmo ir narkomanijos. Vieno dalyko, tačiau, toje jo bažnyčioje stinga. Meilės ir pagarbos žmogui. Pats pasirodei, kad perpratai jį, ir tuomet tu jam jau nebe žmogus, mat pamatė, kad nepasiduodi užverbuojamas. Tai nedidelę padarei klaidą, ne partijai jis “priguli”, o kitokiam “mazgajobų” dariniui. Džiaugiuosi tavim, kad turi stuburą ir atsispyrei prieš “agitpropo” proto krušimą. Gero savaitgalio.

Raigerdas >Aris arba Arijui       2014-11-28 11:22

Matai, įtikinėti kokį nors “elementą” iš “Gyvulių ūkio” nematau reikalo. Kada tu būsi ten Ukrainoje ir parašysi man iš kokio nors karinio dalinio, tada bus kita kalba. O dabar, tu su savo “Gyvulių ūkyje” mėgstama metodika, gali kalbėtis su sau lygiais.
Tarp kitko, štai tau šioks toks pasakojimas, kuris panašus į anekdotą, apie burbeklius iš “Gyvulių ūkio”. Apsigyveno viename kaime 2 paršai, pabėgę iš “Gyvulių ūkio”. Pabėgo tai pabėgo, bet įpročiai, “išugdyti Gyvulių ūkyje”, pabėgo kartu su jais. Štai mato kaimynas veda asilą, o ant asilo sėdi žmona:“Matai”,- sako paršas nr.1, - “Jis eina pėsčiomis, o žmona sėdi ant asilo. Ar čia vyras? Čia tikrai ne vyras. Matosi iš karto, kad jis yra po žmonos padu”. Grįžta vyras jau ant asilo, o žmona eina šalia asilo. Tą dalyką pamatęs, prašas nr.2 ir sako:“Ateik, ateik pažiūrėk. Tu matai, vyras sėdi ant asilo, o vargšė žmona, priversta eiti pėsčiomis. Na, jau tikra vergė”. Kitą dieną, pamatė paršai nr.1 ir nr.2, kaip vyras su žmona eina šalia asilo, ir nr.1 iš nuostabos net sužviegė:“Ar tu matai? Jie abu eina pėsčiomis, vietoj to, kad jotų ant asilo. Tas vyras, aš manau, tikras asilas”. Paršas nr.2 jam pritardamas kriuktelėjo:“Gerai dar, kad nesugalvojo tą asilą užkrauti tai moteriai ant pečių, tai būtų juoko visiems kaimynams”. Paršas nr.1 jam ir atsako:“Ale, dar pamatysi. Tas vyras visko gali prisigalvoti”. Grįžta vyras su žmona abu jodami ant asilo. Tą dalyką pamatęs paršas nr.2, kad suspigo, kad pradėjo žviegti, kad net ant pievos parkritęs negalėjo susilaikyti iš juoko. Paršas nr.1, atšuoliavęs ir klausia:“kas nutiko?” O paršas nr.2 ir sako jam:“Tu tik pažiūrėk, ką tas vyras-asilas sugalvojo. Jis ne tik žmoną pasodino ant asilo, bet ir pats sugalvojo ant jo joti! Tu tik pažiūrėk, kaip eina tas vargšas asilas. Jis visas šlitiniuoja, jo kojos linksta. Nu, abu jie tikri gyvuliai. Ar galima taip kankinti vargšą asilą?” Paršas nr.1 abstulbęs kriuktelėjo:“Einam parašysim ant jų skundą, kad jie abu yra gyvūnų kankintojai”.

Aris       2014-11-28 10:26

Buvau visiškai teisus, kai rašiau, kad Raigerdas yra apmokamas partinis agitatorius, nes užuot atsakęs į atvirą klausimą, kada ne liežuviu mals, o eis kariauti su teroristais, taip apgindamas savo prezidentės drąsą, apsimetė, kad šio klausimo nemato.Matyt, mano, kad jo ir prezidentės reikalas tik garsiai šaukti URA, o jau už tuos šūkius galvas turi guldyti kiti.

zoom apie golodomora.       2014-11-28 3:07

youtube.com/watch?v=PmJ0fjOPgJs#t=523 ...

klaidu chronika       2014-11-27 23:40
sekliui morkai "reigerdui"       2014-11-27 22:54

Kai žmogus pristinga argumentų, jis pradeda oponentus gąsdinti, įžeidinėti.
Tik kodėl vien kalėjimu? Žymiai baisiau būtų grasinti kitaminčius suvaryti į Profsąjungų rūmus, kaip Odesoje fašistai banderininkai, ir sudeginti gyvus.

dėl strategijos       2014-11-27 22:42

Be jokios abejonės “prezidentė elgiasi strategiškai”, kaip Napaleonas:
“svarbiausia įsivelti į kautynes, o tada žiūrėti, kas išeis”.
Ir laiką puolimui prieš Rusiją ji pasirinko tinkamą-vėlų rudenį.
Visa bėda, kad jai karas su Rusija gali pasibaigti lygiai taip pat kaip Napoleonui.

Del strategijos       2014-11-27 22:17

Nesutinku, kad musu prezidente elgiasi nestrategiskai. Vis daugiau pozymiu, kad butent strategiskai ir kryptingai, tik sachmatininke ne ji.

>Trupmenui       2014-11-27 22:16

tamsta absoliuciai teisus. Stebime simtus kartu matyta scenariju. Kai tik straipsnis yra aktualus, kai tik prasideda mastanciu skaitytoju reakcija komentarais, tuojaus prisistato brigada komitetiniu darbuotoju su senomis “metodickomis”. Vieni kazkur nunykusio pisakijaus stiliumi varo paklodes kuo didesnes ir kuo labiau ne i tema, kiti pradeda “reklamos skelbimus” kas ke-ge-be, o kas ne-ke-ge-be… Dar treti pradeda absoliuc ne i tema kabinetis prie zydu, arabu, somalieciu ar marsieciu…
O viso sito satrudniku bezdalo tikslas - marazmu blokuoti aktualu straipsni.
Stai tokis neliustruotu elgesys ir yra indikatorius, kokios temos kam yra skausmingos…...................

Trupmenas       2014-11-27 21:24

Naujienėlė, kuri gali būti ir ne šiaip koks atsitiktinumas. Iš Delfio:Ketvirtadienį Vilniuje, Birutės gatvėje esančiuose prabangiuose Bronislovo Lubio našlės Lydos Lubienės namuose, aptiktas lavonas.
Pareigūnai apie šį įvykį atsisako kalbėti (DELFI žiniomis, nurodyta apie tai žiniasklaidai nepranešti).
Tačiau didžiausią koncerno „Achemos grupė“ akcininkę L. Lubienę dažnai atstovaujantis advokatas Gintaras Balčiūnas DELFI patvirtino, jog ketvirtadienį L. Lubienės namuose rastas negyvas apsaugininkas.
Pirminiais duomenimis, apsaugos darbuotojas galėjo mirti ištikus infarktui. Tiksli mirties priežastis paaiškės, kai tyrimą atliks ekspertai.

http://www.delfi.lt/news/daily/crime/prabangiuose-l-lubienes-namuose-vilniuje-lavonas.d?id=66519946#ixzz3KIYffxDd

Raigerdas >dėl "fašistų ir komunistų tautybių"        2014-11-27 21:13

Ką aš tau galiu atsakyti? Tavo vieta kalėjime. Bet gali būti, kad tu rašai ne iš Lietuvos, o iš “Gyvulių ūkio”. Na, pakriuksėjai tu čia. Kas toliau?

Raigerdas Betai        2014-11-27 21:09

Beta, aš sutinku dėl jūsų nuogastavimų, ir dėl jų aš jokio komentaro nerašiau. Bet daugiausia straipsniuose yra linksniuojamas koks nors komunistinis pasisakymas, lyg komunistas galėtų pasielgti atvirkščiai. Dalius Stancikas, kiek supratau yra katalikas. Paimta ne iš kur nors, o iš bernardinu.lt. Labai keista, kad krikščionis taip stengiasi palaikyti tiek fašistus, tiek komunistus. Štai citata:”„Būtų gerai, jei Lietuvos prezidentė pašvelnintų savo komjaunuolišką įkarštį, nekompleksuotų dėl savo sovietų praeities, kuri, matyt, priverčia ją būti šventesnę už Romos popiežių“, – toks buvo Rusijos užsienio reikalų ministerijos atsakas, šalia to dar uždarant Lietuvos automobiliams įvažiavimą į Rusiją”. Šita citata Dalius Stancikas nori perduoti savo nuomonę apie Lietuvos Prezidentės veiklą. Tą patį daro ir bernardinai.lt

Trupmenas       2014-11-27 20:46

Įtariu provokatorių, varinėjantį čia antisemitines blėnis. Gal manai, kad atsiras durnelių ir kaip kokiam Delfy pavyks pasėti čia antisemitine bacilą? Jukš švance.

Nuomonė       2014-11-27 20:31

Man ji panaši į “ŠAKALĘ” tarp TIGRO kojų iš “Mauglio”.

"kas nešoka, tas maskolius, o tas kur šoka, tas ž.       2014-11-27 19:31

Šiandien Valcmanas pranešė, kad vyriausybėje bus keturi ministrai užsieniečiai. Įdomu, ar bent vienas ministro portfelis Ukrainos vyriausybėje teks ne žydų tautybės atstovui? Tapti prezidentu, premjeru, vicepremjeru, spikeriu-ukrainiečiams (akumams) Jahvė nesuteikė galimybės.

Raigerdui, dėl "fašistų ir komunistų tautybių"       2014-11-27 19:14

Pagrindinis Maidano sponsorius ir ideologas,ortodoksų sektos Chabat Liubavič atstovas ir ES žydų europarlamento, Europos žydų bendruomenių pirmininkas I.Kolomojskis yra pasakęs, kad yra “žydobandera”,o jo nusamdyti nacių batalionai naudoja hitlerininkų simboliką. Todėl, priklausymas žydų tautai, kaip rodo įvykiai Ukrainoje, dar negarantuoja nepriklausymo “fašistų ar komunistų nacijai”.
Tai, kad valstybėje turinčioje 46 mln. gyventojų, kurioje gyvena vos 100000 žydų tautybės asmenų visa valdžia ir 85 proc. kapitalo priklauso būtent jiems, nėra normali padėtis. Pvz Izraelyje yra įvestos kvotos kiekvienai nacijai, ir pagal jas, Ukrainos Radoje tebūtų 1,5 žydo, o
vadovaujančiuose postuose-nei vieno.

Aris > Raigerdui       2014-11-27 18:44

Autorius tokiems URA patriotams labai aiškiai parašė: “visų, gyrusių ypatingą mūsų Prezidentės drąsą, klausiau tik vieno: ar jūs asmeniškai pasiruošęs rytoj vykti į Ukrainos frontą, nes drąsius žodžius reikia patvirtinti ir drąsiais poelgiais, kitaip jie įgauna dviveidišką prasmę?” Kada ponas Raigerdas parodys ne žodinę drąsą ir Ukrainos fronte apgins savo prezidentės ryžtą?

O jei visai rimtai, tai po straipsnyje pateiktos statistikos, kad “58 proc. rusų yra prieš karinį Maskvos kišimąsi į situaciją Ukrainoje” kalbėti apie Rusiją kaip terorizmo valstybę gali tik aklas ir kurčias. Arba tiesiog apmokamas partinis propagandistas,ar ne pone Raigerdai?

Beta > Raigerdui       2014-11-27 18:31

O kaip jums atrodo tie primygtini Grybauskaitės pasisiūlymai padėti Ukrainai pertvarkyti teisinę sistemą?
Ištrauka iš 2014metų lapkričio 24 dienos Grybauskaitės pamokslo Kijeve:
“Ukrainos teisinė sistema ir valstybės tarnyba turi tapti efektyvi ir tarnauti žmonių interesams. Aiškesnė mokesčių ir muitų sistema, skaidresnė verslo aplinka padės Ukrainai pritraukti daugiau investicijų.
Pasak Prezidentės, Ukrainai taip pat svarbu skaidrinti energetikos sektorių ir didinti savo energetinį savarankiškumą.” smile
Ar viena iš korumpuočiausių ES valstybių, per 25 metus taip ir neprisiruošusi padaryti struktūrinių reformų, turinti regresyvią mokesčių sistemą, faktiškai neturinti prokuratūros, tinkama tokiam darbui?
Pats Grybauskaitės kalbos tonas, kokiu ji ten kalbėjo yra kišimasis į Ukrainos vidaus reikalus. Kuo, tokiu atveju, ji skiriasi nuo Putino?
Beje, Seimo URK, jau išmelžė iš ir taip striuko ir deficitinio būsimo 2015-tų metų biudžeto, berods, 4 milijonus litų  ryšiams su Ukrainos Rada, kaip jie patys išsireiškė: konsultacijoms kaip Ukrainai kovoti su korupcija. Kaip Jums tai atrodo? Man tai labai gaila mūsų vėjais laidomų pinigų, bet dar labiau gaila Ukrainos, jei sutiks tokių konsultuojami.

Raigerdas       2014-11-27 18:09

ui, kaip mana tautietė Polikarpovna man tinka - piniga daug uždirbau jos dėka

Raigerdas >anonymui "Hanukos belaukiant".       2014-11-27 17:47

Na, ir aš esu žydas. Na, ir ką? O tu kokiai nacijai priklausai? Fašistų ar komunistų?

Hanukos belaukiant       2014-11-27 17:39

Parašenka-Valcmanas, Jaceniukas, Groismanas, t.y. visa Ukrainos valdžia 100 proc. žydų rankose, o Radoje žydų daugiau nei Izraelio Knesete(hodos-video.com).
Manau, mūsų Prezidentė ramia sąžine galės degti Hanukos žvakę V.Kudirkos panosėje ir kalbėti prie jos maldas, kartu Chabat-Liubavič rabinais.

diagnoze autoriui-       2014-11-27 17:29

PROGRESUOJANTIS ASTIGMATIZMAS.Perversmo ponas ne pastebejai? O juk Janukovicius dar gyvas!Tik laiko klausimas kada ir kokiomis aplinkybemis pasirodis scenoje!? Na o kas padave ranka Porosenkai susitepes krauju iki alkuniu!

Raigerdas Betai       2014-11-27 17:24

Atspėti tikrai sunku. Bet pagal logiką turėtų būti LDDP. Nejaugi koncervatoriai? Sunku į tai patikėti?

Beta > 17:42       2014-11-27 17:10

Anokia čia naujiena. Vienos tokios 1993 metais įkurtos partijos beveik visa vadovybė buvo surinkta iš KGB-istų. Spėkite, kuri tai partija?  smile

Raigerdas Betai       2014-11-27 17:06

Gerbiama Beta, kadangi jūs esate moteris, tai tikriausiai jums neteko dirbti ekstremaliomis situacijomis. Tačiau, jeigu jūs būtumėte laive štormo metu, tai tikriausiai jūs suprastumėte, kad be komandinių veiksmų, toks laivas nugarmės į dugną. Jis gali išlikti tik atsitinktinių įvykių, kurie buvo jam palankūs, dėka.
Paprasčiausiai, prisiminkite Odisėją. Jeigu vyksta karas, o jis jau vyksta, tai pamatysite viską, kas tenai aprašyta. Čia bando rašyti, kad, neva, A. Butkevičius dabar skaičiuoja nuostolius. Na, jis buhalteris, tai jis šitą dalyką yra išmokęs daryti. Kada vyksta karas, tai buhalterija yra kita, nei taikos metu, ir išlaidos yra kitos, nei taikos metu. Dabar yra partijos, nors karo metu jos nereikalingos. Vienintelis politikas, kuris pasielgė teisingai iš visų politikų yra Algirdas Patackas. O kiti? Šiandien dega ne mūsų namai, todėl mes dar galime šokti tindiriušką ir linksmintis su pupytėmis. Dega, kaimynų namai. Ką jau padarysi. Ten yra toks banditas Ivanas, kuris padegė tuos namus. Ką gi, blogai. Banditas užtvėrė kelią. Ką gi, blogai. Turėsime nuostolių. Blogai”. Ir t.t. Arba kitas koks nors pseudopolitikas:“Na, taip, dabar ta vidaus politika. Čia ne viskas taip sklandžiai einasi, bet nežinia kodėl? Na, čia nėr apie ką kalbėti, kalta Prezidentė” ir t.t. Tačiau, paimkime Prancūziją. Štai Hitleris jos pašonėje jau užsiėmė banditiška veikla? Ar Prancūzija pasiruošė kariauti? Ne. Hitleris ją sutriuškina. Ką daro Prancūzija dabar? Ji žaidžia panašią situaciją, kaip ir prieš 2-ąjį Pasaulinį karą. Ką daro Lenkija? Kuo skiriasi Lenkijos politika iki 2-ojo Pasaulinio karo ir dabar? Šiek tiek skiriasi. Ji neokupuoja dalį Lietuvos teritorijos ir neužgrobia Čekoslovakijos. Taip ji šito nedaro. Bet jeigu Putinas sako, kad jis per keletą dienų gali būti Rygoje, Vilniuje, Varšuvoje ir kt. miestuose, tai jūs įsivaizduojate, kad jis juokauja. Jis visiškai nejuokauja. Tik skirtumas tarp Hitlerio ir Putino yra toks, kad Hitleris tai būtų padaręs nedelsiant, o ne sakęs, kad jis tai padarys. Putino “armijai” yra netikėtas smūgis, kad Ukraina ėmė priešintis. Štai šito dalyko nebuvo numatyta Putino “armijos” planuose. Maža to, Putino “armija” neapskaičiavo, kad bus tokia gana aštri pasaulio reakcija. Putino “armija” neapskaičiavo ir dėl Lietuvos pasipriešinimo šitiems grobikiškiems Putino “armijos” planams. Putino “armija” tikėjosi, kad Lietuva bus įkišusi “galvą į smėlį”, gal šiek tiek ir kvaktels, bet tą nykštkinę valstybėlę mes greitai užčiaupsime. Kas yra blogai su ta Putino “armija”? Ji nesuvokia, kas pasikeitė. Panašiai nesuvokia ir mūsų buhalteriai-politikai, nes jie niekam nėra pasiruošę. Jie neturi jokios reakcijos į pokyčius. Jų egoizmas neleidžia jiems pamatyti, kas vyksta aplinkui. Kaip gali matyti egoistas-politikas, jeigu jam tai rūpi tik tada, kada blogai yra jam? Paimkime ir įvardinkime sąlyginai dėmesio tūrį, pvz., kokio nors mūsų buhalterio-politiko. Tegul tai bus 100 vienetų. Tai, kiek dėmesios vienetų toks buhalteris-politikas skirs įvairiems reikalams? Apie 90% tik savo reikalams. Ir tik tada, kada atėjęs koks nors “žalias žmogeliukas” atims iš jo dalį turto, tik tada buhalteris-politikas pradės suvokti, kad tai yra “negerai”, kad tai yra “nesąžininga”, kad tai yra “neteisinga” ir aš protestuoju prieš “žalius žmogiukus”, nes jie mane apiplėšė. Ką reikia daryti šiandien? Pabandyti atskirti VIDAUS POLITIKĄ, kurią turi geriau pradėti tvarkyti buhalteriai-politikai, ir UŽSIENIO POLITIKĄ, kuriai šiandien reikia palaikymo ir netgi idėjų, o ne burbuliavimo. Ar jums nekeista, kad A. Butkevičiui nėra jokių pretenzijų. Bet dauguma komentatorių isižioję klykia: “Ką daro mūsų MAMA-DIEVAS? Kodėl ji nesirūpina mumis?”. Man nepatinka tas vieningas choras sudarytas iš ruszombių, jedinstvos, Rusijos juodosios propagandos ir vietinių lietuvių išmokusių per visą savo gyvenimą tik kelti erzelynę.

KGB "Z"       2014-11-27 16:59

Balandžio 2–16 d. iš KGB buvo “pašalinta” 13 karininkų, kurie pasirašė „38–ių pareiškimą“: kpt. Ričardas Navardauskas („Z“ tarnyba), mjr. Jurgis Donelas („Z“ tarnyba), kpt. Algis Paukštė („Z“ tarnyba), pplk. Ramutis Matiukas („Z“ tarnyba), kpt. Vytautas Sičiūnas („Z“ tarnyba), kpt. Antanas Stepučinskas (Tardymo skyrius), mjr. Vidmantas Baumila (Tardymo skyrius), kpt. Vytau tas Makuška (Vilniaus m. skyrius), vyr. ltn. Vygandas Jurevičius (Vilniaus m. skyrius), mjr. Algis Vidzėnas (Tardymo skyrius), kpt. Danukas Arlauskas („Z“ tarnyba), vyr. ltn. Vitalis Bagdzevičius („Z“ tarnyba) ir mjr. Stasys Nalivaika (Tardymo skyrius). Liovėsi egzistavęs ištisas poskyris „Z“ tarnyboje (tai pavadinimą pakeitusi politinio persekiojimo organizatorė 5–oji tarnyba)

1990 m. pabaigoje asmeniniame laiške SSRS KGB pirmininkui (būsimam rugpjū čio pučo vienam vadovų), armijos generolui V. Kriučkovui KGB Lietuvos padalinio vadovai VSD kaltino komiteto griovimu iš vidaus ir darbuotojų lietuvių verbavimu. Per pirmą Lietuvos nepriklausomybės pusmetį dėl politinių ar kitų priežasčių iš KGB atleista daugiau kaip 100 darbuotojų, daugiausia lietuvių. Tarp atleistųjų atsidūrė KGB “Z” 5 padalinys „38–ių pareiškimo“ bendraautoriai: vyr. ltn. A. Andrijauskas, kpt. G. Vyšniauskas, kpt. K. Abramavičius, vyr. ltn. V. Petrikas, vyr. ltn. M. Kmitas, mjr. A. Stakelis

Kai kurie iš atleistųjų KGB karininkų agentūrinių archyvų naikinimo metu (1990 m. sausio–vasario mėn.) šių dokumentų nesunaikino (naikinama buvo ne tik KGB pastate, bet ir išsinešant naikintinus dokumentus į namus), bet kai kuriuos apie savo turėtą agentūrą nuslėpė. Visa tai, taip pat ir pirmosios publikacijos (anoniminių „KGB karininkų“ pareiškimų pagrindu) apie KGB archyvinę agentūrą, privertė sovietinę slaptąją tarnybą imtis radikalių priemonių. Buvo “nutraukti” ryšiai su tais agentais ir patikimais asmenimis, su kuriais anksčiau buvo dirbę kurie nors iš atleistųjų. Dokumentai apie juos sunaikinti. Likusių KGB darbuotojų iššifravimui apsunkinti rekomenduota nuo 1990 m. lapkričio iš adresų biurų slapta paimti darbuotojų ir jų šeimos narių korteles, jokiuose dokumentuose ar leidimuose neberašyti KGB pavadinimo, visur prisistatinėti karinio dalinio vardu,  kandidatus darbui į KGB parinkinėti laikantis ypatingos konspiracijos ir t.t.

KGB vs VSD       2014-11-27 16:47

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę ir sukūrus Valstybės saugumo departamentą prie Lietuvos Respublikos vadovybės, kai kurie iš atleistųjų KGB darbuotojų 1990 m. ba landžio–gegužės mėn. įsidarbino naujoje struktūroje – VSD. Padėties neapibrėžtumas, nau jos struktūros galimybių ribotumas sudarė aplinkybes, kad KGB rankose dar liko dauguma svertų, kuriuos ji panaudojo savo ir Maskvos interesams. Anot tuometinio VSD generalinio direktoriaus Z.Vaišvilos pavaduotojo D. Arlausko, „KGB padalinys Lietuvoje veikia ir atvirai, ir konspiratyviai. Atviros konfrontacijos tarp Departamento ir KGB nėra, tačiau jų konspiratyvi veikla paliečia ir mūsų interesus“. Prasidėjo slapti „žaidimai“. KGB bandė nustatyti VSD ga limybes, VSD iš savo pusės siekė gauti informacijos apie Maskvos planus. 1990 m. rugpjūčio 14 d. Ministrų Tarybos pastate (dabar Užsienio reikalų ministerija) įvyko D. Arlausko ir KGB pirmininko pavaduotojo A. Armono susitikimas. Kalbėta apie Norvegijos karo atašė Torgerseno sekimą, iš Vakarų kviečiamų žmonių sąrašų derinimą (KGB tuo metu dar kon troliavo sienas), apie buvusių KGB darbuotojų išvykimo į užsienį draudimo atšaukimą ir t.t. Buvo kalbama apie tarpusavio sąveiką ir net bendradarbiavimą...

Į KGB buvo verbuojama ir per sąjūdį ir po jo.        2014-11-27 16:42

Lietuvos Aukščiausioji
Taryba kreipėsi į tuos Lietuvos piliečius, kurie buvo KGB užverbuoti, kviesdama nutraukti bendradarbiavimą. Pirmiausia tai pasireiškė tuo, kad nedelsiant sumažėjo Operatyvinės informacijos šaltinių. Agentūros gretos mažėjo, tačiau, Jeigu 1988 m. KGB Lietuvoje užverbavo 594 žm., 1989 m. – 358 žm., tai Aukščiausiajai Tarybai priėmus nutarimus, draudžiančius bendradarbiauti su KGB, šie skaičiai dar labiau sumažėjo. 1990 m. užverbuota 117 naujų agentų, o 1991 m. – tik 33. Anušauskas naiviai tiki, kad 1990 m. atsi sakė bendradarbiauti arba buvo pašalinti iš agentūrinio tinklo 857 jau anksčiau užverbuoti agentai.  Bendras agentų skaičius sumažėjo nuo 6377 (1990 m. sausio 1 d.) iki 5598 (1991 m sausio 1 d.).

apie KGB "Z"        2014-11-27 16:37

Generolui majorui E. Eismuntui, vadovavusiam valstybės saugumo komitetui 1987–1990 metais, nepavyko efektyviai kovoti prieš lietuvių tautinį judėjimą, dėl to jis už leido vietą (1990 m. kovo 3 d. išleistas į atsargą) iš Maskvos atsiųstam R. Marcinkui. (Vyšniauskaitė rašė, kad tai Z,Vaišvilos tėvo draugas, alfa lt)  KGB vyko skilimas tautiniu pagrindu Tai pripažino ir tuometinis KGB padalinio Lietuvoje vadovas R. Marcinkus – „takoskyra buvo daugiau tautinio pobūdžio“. KGB dirbę komunistai buvo pervesti į Pabaltijo pasie nio apygardos kariuomenės įskaitą Rygoje ir tiesiogiai nebepriklausė LKP/SSKP. Bet KGB 6–asis skyrius nuolat kuravo „Jedinstvo“ organizaciją, o kiti darbuotojai dalyvaudavo šios organizacijos mitinguose. Šiai ir kitoms antivalstybinėms organizacijoms nuolat teikdavo visapusišką paramą. Būtent todėl vieni darbuotojai (dažniausiai lietuviai)  savo kontaktų dėka ėmėsi pelningo verslo. Per Lietuvos nepriklausomybės pirmąjį pusmetį  KGB paliko 100 kadrinių darbuotojų, mano Anušauskas. Bet jie tiesiog palindo po VERSLO PRIEDANGA .

Bet likusieji dalyvavo ruošiant ir vykdant Lietuvos Respublikos teisėtos valdžios nuvertimo planus. Veiksmus koordinavo KGB padalinio Lietuvoje pirmininko pavaduotojas S. Čaplinas ir jo vadovaujama KGB karininkų grupė (V. Gusevas, S. Kapitanovas, E. Usovas G. Vlasovas, V. Kirejevas ir kt.). Dar 1990 m. kovo 10 d. buvo sudarytos KGB greitojo reagavimo grupės: Vilniuje (iš 50 KGB karininkų), Kaune (20 karininkų), Klaipėdoje (20 ka rininkų), Panevėžyje (10 karininkų) ir Šiauliuose (10 karininkų). Grupės skirtos ne tik KGB pastatų ir archyvų apsaugai, bet ir „priešiškų elementų <...> ekstremistinių akcijų lokaliza vimui ir nutraukimui“. Tačiau tiesioginių aktyvių veiksmų jos nesiėmė, motyvuodamos „savalaikės ir ryžtingos Centro reakcijos nebuvimu“.

hmm..        2014-11-27 16:24

“buvusių” KGB nebūna. Putinas.

To po šimts pypkių       2014-11-27 15:58

Muilini akis ir tiek, smulkus manipuliatoriau. Štai tavo sakinys: “Negana to, jei D.Arlauskas savo rankose turėjo ir “laisvą”, atsiprašant, žiniasklaidą, su didžiuoju “teisių” gynėju D.Radzevičium, tai galėjo laisvai pudrint protus, nukreipdamas žmonių nepasitenkinimą prieš Prezidentę, prieš ką tik nori, pats likdamas šešėlyje…” Implikuoji mintį, kad negeras KGB-šnikas per mūsų laisvąją spaudą galėjo dergti nekaltąją mergelę. Šiame tavo teiginyje suveltas joks jovalas, kad siūlau pačiam jį ir suėsti. Visų pirma, jei Google skelbia apie Arlaucko kgb-izmą, tai jau nebėra jokia paslaptis ir kaip agentas jis sudegintas. Gali būti, kad jis liustravosi ir ta info tuomet, gal net keršijant jam, buvo paviešinta. Tokie “išsiliustravę” ir perėjo vos ne urmu į naujai kuriamą mūsų VSD. Sunku pasakyti, ar jie tai darė nuoširdžiai, o gal uodegos vis dėlto liko ir jie liko pakabinti iki antro išviešinimo. Lagaminas, taip sakant, gali turėti ir antrą dugną. O apie mūsų gerąją magnoliją, kurią visi čia dergia, to pasakyti negalima. Google kol kas dar neskelbia duomenų, nuo kada ji gal irgi turi panašią biografiją į D.A.  Palaukim, pamatysim.

Raigerdas Irenai        2014-11-27 15:55

Jūsų klausime jau yra jūsų atsakymas. Todėl nesuprantu, kodėl dar reikia klausti manęs?

kas žinot?        2014-11-27 15:42

ką reiškia - KGB “Z” ?

po šimts pypkių!       2014-11-27 15:41

Kaip Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius KGB
kadrinis D.Arlauskas, akivaizdu, sėdi ir Trišalėje Taryboje, kuri košia
bei siūlo įstatymus Seimui. Vadinasi - jis tiesiogiai atsakingas už
lietuvių modernišką” “deportaciją iš Lietuvos ir dabar varo agitaciją
už rusakalbių importaciją? Puikus Kremliaus projektas! Betgi viskuo galima
kaltinti Pezidentę. Ką į tai atsakys Z.Vaišvila and co?

Negana to, jei D.Arlauskas savo rankose turėjo ir “laisvą”, atsiprašant, žiniasklaidą, su didžiuoju “teisių” gynėju D.Radzevičium, tai galėjo laisvai pudrint protus, nukreipdamas žmonių nepasitenkinimą prieš Prezidentę, prieš ką tik nori, pats likdamas šešėlyje…

<1989–1990 m. KGB „Z“ tarnybos vyresnysis operatyvinis įgaliotinis.  1990–1992 m. LR Valstybės saugumo departamento padalinio vadovas, VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas> Kurio generalinio? Zigmo Vaišvilos?

 

Irena Raigerdui       2014-11-27 15:09

Na, ir kaip kieta Grybauskaitės pozicija sutramdė neurotiką Putiną? Negirdėjau, gal Putinas jau susigėdo, visų atsiprašė ir išvedė tankus iš Ukrainos?

>>žinokit        2014-11-27 15:05

o aš vis galvoju - kieno statytinis tas jau ketvirtą kartą neva perrenkamas Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Ogi dabar viskas aišku.

Raigerdas Betai        2014-11-27 14:46

Na, taip, gerbiama Beta, kai jūs parašote, tai sunku su jumis nesutikti, nes mąstymas jūsų gana logiškas. Tačiau aš jau rašiau, kad daugelis iš čia komentuojančių, neturi tikslo pakomentuoti tą Prezidentės vedamą politiką Ukrainos įvykių atžvilgiu, o paprasčiausiai yra noras įgelti Prezidentei per komentarą, o paskiau pažviegti iš pasitenkinimo. Reikalas ne tame, kad Prezidentė neatkreipė dėmesio į mūsų ekonomikoje patirtus nuostolius, o tame, kad tie galimi nuostoliai ateityje jums net nesisapnavo. Kada jūs turite reikalą su fašistais, veikimo principai yra visai kitokie. Pradėkite dirbti su fašistais, komunistais ir jūs neišvengsite nuostolių ir galutiniame rezultate kracho. Ką bedarytų Porošenko, ką bedarytų Europa, Putinas puls Ukrainą, nes jis neturi išeities. Beata, jūs esate protinga moteris, todėl panagrinėkite, ką daro Putinas. Ir Prezidentės atsakas yra labai tikslus. Kovoje, jos strategija yra labai kieta. Pas mus yra inteligentų, yra politikų, bet jie neturi strateginio mąstymo. Aš, pavyzdžiui, niekada nesižavėjau Algirdu Brazausku, ir man sunku suprasti tas susižavėjusias moteris, bet čia yra kiti dalykai. Bet aš, visa tai matydamas, negaliu paneigti to fakto, kad A. Brazauskas su visais jo negatyvais, buvo puikus strategas. Ne viską galima rašyti, nes tokius komentarus skaito ir Rusijos tarnybos, bet Ukraina yra paruošta sunaikinimui, tiesiog žiauriam sunaikinimui. Tada tikrai Vakarai gali nebeištverti ir 3-ias Pasaulinis taptų nebe išvengiamu dalyku. Visi be išimties psichotikai, neurotikai apsiramina tik tada, kad jie mato, t.y. realiai mato, kad jiems bus skauda. Arba tada, kada jūs padarote jam skausmingą veiksmą. Kitokios kalbos jis nesupranta. Deja, yra taip. Nuostoliai, kurie bus dėl tylėjimo arba tokios pozicijos, kokią turi Lenkija ar Prancūzija, apsivers milžiniškais nuostoliais. Psichotikas, neurotikas niekada neapsiramins. Jo atžvilgiu turi būti taikoma griežta, kieta pozicija. Pirmiausia, pažiūrėkite, ką darė Rusija, kol Europa diskutavo. Koks yra rezultatas? Boingas numuštas, teroristai buvo jau beveik sutriuškinti, o šiandien jie jau puola, ir išsiplėtė savo teritorijose. Dabar aš turiu jums klausimą: jeigu Rusija neterorizuoja kaimynus, pradedant dujomis, tai ką visi tie kaimynai išsigalvoja? O kaip atsirado Kryme “žalieji žmogeliukai”? Jie iš mėnulio atskrido? Pabus, pasisvečiuos ir vėl išskris? Koks yra Rusijos tikslas dabartiniu metu?

Trupmenas Betai       2014-11-27 14:40

Prie Jūsų klausimų Raigerdui dar reikėtų šį bei tą pridurti. A. Butkevičius šiandien gana kukliai paskaičiavo, - jei prasidės blokada, negausime į biudžetą 4 procentų BVP. Bankininkas (grybauskaitininkas) Nausėda kalba apie 5 procentus. Apie ką tokie skaičiai kalba? mes niekaip neišstename tų 2 procentų  krašto apsaugai, kuriuos esame įsipareigoję pagal NATO sutartį, kad veiktų tas išganingasis 5-as straipsnis, ir Obama Taline mums šią tikrovę labai aiškiai priminė. Mūsų Vyriausybė atsakė - “stengsimės iki 2020 metų, dabar niekaip negalim. Tai čia kalba ne apie sviestą, kaip kas nors mėgina nuo kalno paauklėti. Kalba apie valstybės saugumo garantijas.
Tie 4 BVP procentai yra, jei norit, visas mūsų valstybės švietimas. Ne sviestas.
Dabar jau papildomas klausimas sektantui Raigerdui. Kai ponia Grybauskaitė kreipsis į tą kultūringų ES džentelmenų klubą ir sakys: “Gerbiami kolegos, matote, mes patiriame didelių nuostolių dėl Rusijos blokados, padenkite mūsų 10 milijardų nuostolius.” Ponas, Raigerdai, kaip manote, ką jai atsakys kolegos iš ES klubo? Galiu atsakyti už jus, nes jūs atsisakėte su manim diskutuoti. Atsakys, - o kas tavęs, ponia, prašė liežuviu malti, ko nereikia.” Lietuvoje yra dar tokių “Bravo” šūkaujančių gal galėtų man atsakyti, kaip jų manymu klube, gavus Grybauskaitės prašymą balsuos dėl paramos Vengrija, Čekija, Italija, Prancūzija, o ir pati Vokietija. Kokiu tokiu stebuklingu būdu ir kokia retorika reikės tas šalis taip “uždurmaninti”, kad jos imtų ir iš savo kišenės už ponios idiotiškus poelgius pinigą trauktų.
Taigi tą biudžeto projektą, kurį dabar Seimas svarsto, patarčiau Bradauskui nesivarginant kišti į į vieną ne per ploniausią subinę. 

žinokit       2014-11-27 14:18

“Tautų maišymo” scenaristas D.Arlauskas (Orlovskij?) spaudžia Lietuvos vyriausybę įsileisti rusakalbius darbininkus iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos,
nes neva nėra darbininkų. ĮLRT skambinę tolimų reisų vairuotojai sakė, kad lietuviai diskriminuojami priimant į darbą ir tesudaro tik 30 procentų tarp rusakalbių, kurie Europoje diskredituoja Lietuvos vardą šiūkšlind`mi, per langus mėtyda,i cigaretes, nemokėdami užsienio kalbų ir t.t.
Reiktų nustatyti kas blokuoja lietuvių įsidarbinimą ir veja juos iš Lietuvos.

Wikipedia: Danukas (Denisas) Arlauskas (g. 1955 m. sausio 22 d. Kaliningrado sritis, Rusija) – KGB karininkas, vadybininkas, verslo veikėjas.

Biografija[redaguoti kodą]
1982 m. baigė Vilniaus inžinerinį statybos institutą, inžinierius. 1984–1986 m. studijavo KGB akademijoje Maskvoje. Kadrinis KGB karininkas, kapitonas. 1989–1990 m. KGB „Z“ tarnybos vyresnysis operatyvinis įgaliotinis. [1] 1990–1992 m. LR Valstybės saugumo departamento padalinio vadovas, VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas. [2][3]

1993–1995 m. Lietuvos žurnalistų sąjungos juristas. 1995–1997 m. Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas LR Seime. 1997–2002 m. leidybos ir spaudos UAB „Lietuvos žinios“ generalinis direktorius. 2002–2013 m. Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (įkurtos 1999 m.) vykdantysis, vėliau – generalinis direktorius, Europos komiteto ir socialinio komiteto narys. 2007–2008 m. ministro pirmininko Gedimino Kirkilo visuomeninis konsultantas. [4] Nuo 2013 m. Žinių radijo generalinis direktorius.

J-5       2014-11-27 14:17

Paiįmkime kiemo vaizdelį:
Mažiukas rodo liežuvį didesniam.Jei didesnis pakankamai protingas, nekreips dėmesio {ką čia su mažu vaiku prasidėti}O jei didesnysis pakankamai piktas-“išrašys kriaušių“mažiui nedelsiant.
Moralas:
“Mažas esi ir suprasti nieko negali…”

Raigerdui       2014-11-27 14:08

Maniau, kad tu jau į protą atėjai. Kad ir trumpai, bet taip gerą buvo be tavęs. Būk geras pailsėk dar kokią dienelę ir mes tuo pačiu pailsėsim.

Beta Raigerdui       2014-11-27 13:57

Gal gerbiamasis, galite man, nesusipratusiam elementui, paaiškinti ko Grybauskaitė tuo savo paklykavimu pasiekė? Ar Putinas susigėdo ir jau išveda savo kareivas iš Donecko? Kad lyg ir ne. Tai naudinga Ukrainai? Kažin, tik ukrainiečių akyse kažkiek sumenkino paties Ukrainos prezidento Porošenkos autoritetą , nes jis yra daug santūresnis ir vengia panašių epitetų, nors kare su Rusija kariauja jo paties sūnus. Kokia dar iš to nauda? Moralė, kažkas vieną kartą tai turėjo pasakyti ir panašūs pasvarstymai. Reikėjo. Tačiau ne Grybauskaitei, arba ne vien Grybauskaitei. Lenkija taip pat laikosi panašių nuostatų Rusijos atžvilgiu, kodėl nebuvo galima prieš tai su ja paderinti savo pozicijų ir kalbėti jau dviejų ES valstybių vardu? Pripažinkite, žodžio svoris ir efektas būtų visai kitas. Pagaliau ką reiškia tas pažadas Ukrainai tiekti ginklus, Gerai, kad tieksime jei turime ką tiekti, tačiau tai galima buvo (mano įsitikinimu ir reikėjo) daryti tyliai, nesukėlus tarptautinio ažiotažo,  suderinus su ta pačia Lenkija, nes Ukrainai tiekti ginklus įmanoma tik per Lenkiją, o Lenkija gali ir nesutikti. Beje, kitą dieną Madam tų žodių jau atsižadėjo, atseit ne taip supratote, tieksime tik ginkluotės elementus. Tai ar čia solidu, ar taip turėtų elgtis valstybės vadovas?
Taigi, kartoju klausimą: ko Grybauskaitė tuo pasiekė? Išskyrus tai, kad pakenkė Lietuvos ekonomikai? Ekonomikai valstybės kurioje žmonių pragyvenimo lygis yra vienas iš žemiausių ES, penktadalis badauja, o trečdalis yra žemiau skurdo ribos. Kur čia moralė?

To žinokit       2014-11-27 13:47

Papasakok, kas tavo manymu yra tie vabalai? Ar tie, kurie sutinka su D. Stanciko pozicija, ar tie kurie mano, kad Grybauskaitės akcija yra naudinga būtent Putinui?
Jei tie kur sutinka su D.S., vadinasi ir pats Stancikas yra koloradinis, o jei taip, tai ir portalas. O jei portalas koloradinis, tai ir visa jame skelbiama medžiaga tikriausiai yra koloradinė. Kokias darom išvadas?

žinokit       2014-11-27 13:43

nuo praeitos savaitės pabaigos Maskva pradėjo griežtinti sąlygas Baltarusijai. Paskelbė, kad dėl pažeidimų daliai Baltarusijos perdirbimo įmonių bus uždrausta pardavinėti gaminius Rusijoje. Be to, visus krovinius, važiuojančius į Rusiją, nuo lapkričio 30 d. tikrins šios šalies pareigūnai. Praktiškai toks sprendimas galimai pažeidžia Muitų sąjungos reglamentą.

Ponas Lukašenka naujienų agentūrai „Tass“ pareiškė: „Rusijos vadovų elgesys neprognozuojamas. Jei prekyba tarp mūsų šalių nevyks pagal Muitų sąjungos nustatytas taisykles, turėsime reaguoti.“

Baltarusijos prezidentas šiandien susitikime su Sankt Peterburgo gubernatoriumi tiesiai pareiškė, kad Rusija Baltarusijai nuolat įveda sankcijas ir tam naudoja naftos arba dujų vamzdžius.

„Dabar tam, kad pamokytų mus, o galbūt ir visą likusį pasaulį, rusai panaudojo maisto produktus.“ – pareiškė p. Lukašenka,.

žinokit       2014-11-27 13:41

tarp šio portalo lankytojų yra net penki kolorado vabalai:)

Trupmenas to manau       2014-11-27 13:32

Jūsų pasiūlymas dėl nepasitikėjimo labai logiškas, tačiau visiškai nerealistiškas. Kas tą nepasitikėjimą skelbs, atsakykit, gerbiamasis. Per penkis ponios vadovavimo metus ji taip apsišlavė politinę ir viešąją erdvę, kad nebeliko būdų, kaip nepasitikėjimo ja precedentą sukurti konstituciniu būdu. Beje, ir Maidano būdu, nes norint suorganizuoti lietuvišką Maidaną reikalinga turėti laisvą žiniasklaidą ir laisvų, mąstančių piliečių, kuo Lietuva šiai dienai pasigirti negali.

Vienas straipsnelis       2014-11-27 13:22

Vienas straipsnelis, kuris sugriauna šį straipsnį, nes paneigia angažuoto autoriaus D. Stanciko mintį, kad Rusija visai taiki valstybė:

83 proc. Rusijos gyventojų pritaria kruvinai agresijai prieš Ukrainą
Panašu, kad Kremliaus propagandos šulai turi pagrindo džiaugtis. Naujausių „Levada“ centro apklausų duomenimis, net 83 proc. Rusijos gyventojų pritaria kruvinai agresijai prieš Ukrainą, praneša naujienų agentūra „Unian“. Tik kas dešimtas Rusijos gyventojas jaučia asmeninę atsakomybę už karą Donbase

18 proc. respondentų pareiškė, kad Rusija yra atsakinga už nekaltų žmonių žūtis Rytų Ukrainoje, o 73 proc. nemano, kad jų šalis už tai neša atsakomybę.

Ketvirtadalis apklaustųjų tiki, kad Rusijos pajėgos yra dislokuotos Donbase, tačiau daugiau negu pusė, 53 proc. negalvoja, kad Kremlius į šį Ukrainos regioną yra išsiuntęs karius iš Rusijos.

Kas penktas rusas mano, kad Ukraina Donbase kariauja su Rusija, bet 58 proc. pritarė teiginiui, kad Kijevas kariauja su „Donbaso liaudimi“.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/karo-zona/83-proc-rusijos-gyventoju-pritaria-kruvinai-agresijai-pries-ukraina-7

manau       2014-11-27 13:20

Jei mūsų Prezidentė Rusiją įvardija kaip “teroristinę valstybę”, o jos prezidentą lygina su Hitleriu, būtų logiška atšaukti Lietuvos pasiuntinį iš Maskvos ir nutraukti su “teroristine” valstybe diplomatinius santykius.
O jei taip nesielgiama, o tai tik galimai sąmonigas kenkimas Lietuvos ekonomikai, atstovaujant trečiosios šalies ekonominius-politinius interesus (arba nesusivokimas nei politikoje, nei ekonomikoje), turėtų būti keliamas nepasitikėjimo Prezidente klausimas.

Trupmenas > Iš straipsnio       2014-11-27 13:13

Pasiklydote, gerbiamasis, tarp trijų pušų lygindamas nesulyginamus dalykus. Islandijos Altingo poelgis, pirmajai pripažinus Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo deklaraciją, išties buvo orus ir garbingas poelgis, suteikęs mums stiprybės ir pasitikėjimo, kai kitos NATO valstybės delsė. Mes nežinome daugybės aplinkybių, lėmusių Islandijos apsisprendimą. Galime tik numanyti, kad Hanibalsonas prieš žengdamas tokį drąsų žingsnį tikrai tarėsi ne tik su jo reitingo kūrimo pijarščikais, o pasiskambino ir į Baltuosius rūmus.Greičiausiai gavo žalią šviesą, nes Vašingtonas be abejo norėjo patikrinti , kaip sureaguos Maskva. Žinoti buvo naudinga, tad ir pasirinkimas buvo labai tikslus - Islandija, nors toje pačioje Islandijoje kažin ar visi Altingo nariai žinojo, kokiame žemyne ta Lietuva randasi.
Realpolitic požiūriu Islandiją čia kiši visiškai be reikalo, nes jos ekonominių santykių balansas su Rusija buvo nulinis ir jokios sankcijos iš TSRS pusės Islandijos žuvies taukų pramonei nuostoliais negrėsė. Kitas dalykas, dėl ko su tamsta galima būtų sutikti, kad Islandijos “vikingai” tikrai yra laisvesnės dvasios žmonės negu žemyno. Su salom taip yra. Pvz. Britai ar airiai yra laisvesni nei kokie nors austrai ar vengrai, o Kuba - išvis laisvės simbolis. (juokauju)
Va dėl krikščioniškųjų vertybių tai geriau būtum nieko ir nesakęs. Jei ponia būtų prieš darydama pareiškimą pasikonsultavusi su krikščioniška tauta ar bent su Popiežium Pranciškum ir šie sakytų jai - rėžk, tuomet gal ši ir turėtų įtikinamą motyvą, kad jos pareiškimas yra vos ne Dievo “mesedžius”.  O kai jis yra su tauta neaptartas, vienasmenis, tai atsiprašau… Ponia ir krikščioniškos vertybės man kažkaip į vieną dimensiją nesutelpa. Gal jau primišai gerbiamasis, jos garsiąją frazę po Garliavos šturmo - “Bus tų mergaičių...”. Tokios frazės pilnai pakanka suvokti, su kokia gailestingąja seserim mes turime reikalų.

Jara       2014-11-27 13:12

Raigerdai, jus saunuolis.

Raigerdas        2014-11-27 12:48

Kodėl aš parašiau žemiau esančiame komentare apie Smetonos patirtį? Todėl, kad mes esame toje padėtyje, kuri buvo iki 2-ojo pasaulinio karo. bet Dalius Stancikas įrodinėja, kad mes turime taikyti tą praktiką, kuri buvo TSRS laikais ir visiškai pamiršo, kad tada mes buvome vienoje valstybėje. Jis pamiršo ir tai, kad Rusijoje tada gana daug buvo prisivogę turto, ir jie taip pat buvo suinteresuoti, kad greičiau sugriauti tą komunizmą, pamiršo apie tokią kastą, kaip “Vory v zakone”, kurie darė įtaką visai TSRS politikai. Ir pamiršo svarbiausia dalyką, kad žmonės prarado viltį, kad tą komunizmą-ROJŲ įmanoma kada nors pastatyti. Šiandien Rusija yra pasikeitusi, ir šiandien Rusija pakilo vienu laipteliu aukščiau - nuo komunistinio valstybės valdymo tipo prie fašistinio valstybės valdymo tipo. Nors fašizmas su komunizmu, kartais savo metodais yra panašūs, tačiau tarp jų skirtumas yra. Koks yra tikslas Putino režimo? Susigrąžinti buvusią TSRS teritoriją tik kitu pavadinimu: CCCP - «Святая Соборная Справедливая Россия». Dalius Stancikas, siūlydamas pasinaudoti ankstesne praktika, tik ne iš tos operos, visai pamiršo, kad Musolinis kliedijo savo norais dėl sugrąžimo į Romos Imperijos laikus, Hitleris sumanė užkariauti net visą pasaulį, Leninas taip pat manė, kad socialistinė revoliucija įvyks visame pasaulyje, o kai to neįvyko, ta užduotis buvo “patikėta” KGB, kurie privalėjo organizuoti revoliucijas, pakeisti vyriausybes, ir taip plėsti pasaulyje komunizmo idėjas. Ukrainoje buvo padarytas būtent šitas senas TSRS laikais išbandytas metodas - raudonos vėliavos + rusiškas šovinizmas+priešo sukūrimas, todėl ukrainiečiai tapo fašistais. Hitleris gelbėjo Europą nuo bolševizacijos. Putinas gelbsti buvusią TSRS teritoriją nuo globalizacijos. Todėl ir parašiau žemiau, kad grąžtas, kuris tinka medžiui gręžti, netinka, kai reikią gręžti į mūrą.

kvailas tas Raigerdas       2014-11-27 12:36

nori pasakyti, kad visų galingiausių šalių vadovai - kvaili,
o polikarpovna - teisi.
kuris degradacijos laipsnis - šlovinti polikarpovną?

internauts Raigerdui       2014-11-27 12:31

smile):)) smile) gardžiai prajuokinot. Dėkui:)

nieko naujo        2014-11-27 12:27

Rusija teroristinė valstybė nuo Ivano Žiauriojo laikų.
Istorija nepamiršo kaip Ivanas sunaikino Novgorodo, Pskovo ir kitas demokratijas ir įkūrė žiaurų totalitarinį režimą, pavergusį daugelį tautų, o visų pirma, savo tautą.

Iš straipsnio       2014-11-27 12:21

galima padaryti išvadą, kad nedidelė NATO narė Islandija išsišoko pirmoji pripažinusi atstatytą Lietuvos nepriklausomybę,kaip dabar panašiu aspektu elgiasi NATO narė Lietuva. Realpolitic požiūriu, matyt,taip. Bet ne krikščioniškų vertybių ir žmogiškojo orumo bei garbės požiūriu.

Raigerdas        2014-11-27 12:12

Ko reikėtų straipsnio autoriui? Pimiausia, nuvažiuoti į Novorosiją ir paskaityti jiems šią moralę. O tada sugrįžti į Lietuvą ir papasakoti apie savo sėkmę. Lietuvoje įsivyravo “manija mokytojų”. Kiek tokių “mokytojų” net sunku pasakyti. Be abejonės, Dalius Stancikas teisus, kad reikia kalbėtis su opozicija. Tačiau, jeigu jūs imsite grąžtą, skirtą medžiui, tai tas grąžtas mūrui tikrai netinka. Aš nieko nepasakiau naujo, nes apie tai rašoma net Biblijoje, tačiau mūsuose yra tas lietuviškas tipas, kuris buvo labai labai švelnus, labai labai lepšnus ir prieš karą. Buvo tikima, kad lyžtelėjus TSRS į rankelę arba net į užpakaliuką, TSRS taps humaniškesnė. Daliui Stancikui reikia nuvažiuoti ne tik į Novorosiją, bet netgi nueiti čia pat Vilniuje į kalėjimą ir paskaityti joms moralę, pamokyti, sugėdyti pagyventi su jais draugiškai vienoje kameroje,  ir sugrįžti sveikam gyvam ir tada pasakyti lietuviams: “matote, aš juos sugėdijau, daugiau jie nebevogs automobilių, neapiplėšinės žmonių ir jų nebežudys”. Ir tada Lietuvoje įvyks stebuklas. Visi kaliniai iš kalėjimų bus paleisti, o Dalius Stancikas galės su jais organizuoti labdaringas akcijas senelių namams, kur kiekvienas kalinys ateis jiems išplaus grindis, tualetus ir padės atlikti ten ir kitus labdaringus darbus. O tada su tais pačiais kaliniais, Dalius Stancikas galės nuvažiuoti pas Putiną, ir visi kartu galės jį pagėdyti. Na, “negerai Volodia darai”. Ir Volodia, supratęs savo klaidą nuskris į Ukrainą ir pradės maldauti atleidimo dėl savo negero elgesio. Barakas Obama, įkvėptas Putino nuoširdžios atgailos, pasiūlys visam pasauliui sunaikinti visą atominį arsenalą, esantį šioje planetoje, ir pats asmeniškai dalyvaus atominių raketų demontavimo darbuose. Visi bankininkai gailėsis apiplėšę tiek tautų, pradės dovanoti savo prisigrobtus turtus toms tautoms, kurias jie apiplėšė. Ir žemėje prasidės tikras Rojus, ir tai dėka “protingų lietuvių”, kurie reikiamu momentu, rekiamą dieną, reikiamą valandą, pasiūlė Rusijai lyžtelti rankutę, o kas gali, tai ir į užpakaliuką. Reikia pakartoti tai, ką jau darė Smetonos vyriausybė TSRS atžvilgiu.

Pritariu lialiai       2014-11-27 12:09

Visa tauta negali buti teroristine.Ponia Grybauskaite,tai gal ir dainininkas Makarevicius teroristas.

prezidentė pasakė       2014-11-27 12:06

Rusija turi visus teroristinės valstybės požymius.
Ir kas tai gali paneigti?

Reiganas pasakė, kad Rusija Blogio valstybė...
Obama pasakė, kad pasaulis turi du diedelius pavojingus virusus - tai Ebolą ir Putiną...

lialia       2014-11-27 10:49

Straipsnio esmei pritarčiau ir papildysiu jog Rusijos agresiją sutramdyti ir išvengti didesnio karinio konflikto gali padėti tik pati rusų tauta! Juk SSSR sugriovė patys rusai, - po ko Lietuva ir rytų Europą lengvai atsikvepė. Dabar gi analogiška situacija-turime gerbti ir apeliuoti rusų tautos sąžinę, jos žmonės ir kreiptis į jų pagalbą... ir neprasivadžiuoti apibendrintai… teroristais reikia vadinti konkrečius asmenis, kurie lemia Ukrainos konflikto eskalaciją....

Manau ,        2014-11-27 10:13

kada nebijai savo “bendradarbių”, turi visas garantijas, kad reikalui esant visada galėsi pasislėpti UŽMEŠKIN (ne užpečkin), tai gali sakyti ką nori, o juo labiau kai širmos niekas neįžvelgia ir daug kas padada tą širmą daryti nematomą.

juodos KGB technologijos polikarpovnos lūpose.       2014-11-27 9:21

viskas paskaičiuota ir viskas numatyta - Maximos (KGB) mergina polikarpovna puikiai vykdo zadanijas.

Tadas       2014-11-27 9:07

Dalius matyt galvoja,kad mes gyvename nepriklausomoje Lietuvoj,o aš galvoju,kad mes gyvenam, jau užvaldytoje Lietuvoj,čia kaip Ukrainoj ,žali žmogeliukai ir “mandagūs” žmonės ,jau rūpinasi mūsų reikalais.

Ina       2014-11-27 8:50

Pagarba autoriui. Grybauskaitė ne tik tepa Putino propagandos mašiną, bet nori užčiaupti paskutinius laisvus žmones, jos kritikus.

Julius       2014-11-27 8:26

Bravo…Labai ramiai ir tiksliai…

Tikrai norime       2014-11-27 7:58

bendrauti su Rusija,jos išmintimi,kūrybingais ir unikaliai nuoširdžiais žmonėmis.Tai yra jų tikrasis nematerialus kapitalas.Jei būtų demokratiška sąjunga rytuose ir demokratiška sąjunga vakaruose,vertėtų stoti į abi.

Ryt'as       2014-11-27 6:12

Šitas “Gordijaus” mazgas vis didėja. Ar kas įžvelgia naują ar naujo tipo “Gorbačiovą”. Per pirmą imperijos byrėjimo etapą toje teritorijoje (neskaitant Jugoslavijos) oficialiai žuvo apie 2000 žmonių .


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.