Dalius Stancikas. Ambicija

Tiesos.lt siūlo   2015 m. balandžio 23 d. 6:16

33     

    

Dalius Stancikas. Ambicija

Bernardinai.lt

Ambicija (lot. ambitio – garbės troškimas) – nepamainomas mūsų dienų variklis. Kaip ambicingumo dvynė yra arogancija, taip ir ambicingumo formulė yra tvirtai susieta su dviem raidėmis: A ir Š.

* * *

Mums reikia ambicingų politikų ir ambicingų planų, nuolat kartojo konservatorių – krikščionių demokratų lyderis, ryžtingasis pensijų karpytojas Andrius Kubilius. Jam obalsiu pritarė sveiko proto dešinysis, liberalų vedlys Eligijus Masiulis.

– Aš! – vienądien į kvietimą atsiliepė buvęs pokerio žaidėjas Antanas Guoga, jau pagarsėjęs sugebėjimu savo turtus vertinti itin mažais mokesčiais. – Aš!“ – kitądien atliepė ir Gabrielis Landsbergis, Sąjūdžio anūkas (R. Juknevičienės metafora), lyg pagal monarchinį pavaldumą paruoštas partijos perėmimui.

Abu jauni, abu nepatyrę, bet itin ambicingi. Abu pagarsėjo pernai, kai iš politikos vystyklų iškart šoktelėjo į akademikus – tapo europarlamentarais. Vienas – dėl to, kad turėjo pakankamai pinigų ypatingai rinkimų kampanijai. Kitas – dėl savo ypatingos pavardės. 

Abu „AŠ“ save po metų jau įsivaizduoja premjerais – valstybės iždo dalintojais. Tikrai ambicingam politikui nedera nei kuklumas, nei lūzeriškas abejojimas savo patirtimi ar gebėjimais. Ambicingas politikas neserga ir jautrumo kompleksais dėl kitų, anksčiau atėjusiųjų į partiją. Tokios dvasinės kančios – silpnųjų požymis. Tikra ambicija reiškia visai ką kita: savo vertės jautimą, išdidumą, savimeilę, puikybę (Tarptautinių žodžių žodynas).

Pasitikėk savimi, tikėk savimi – rėkte rėkia mums psichologai, jų vadovėliai, rinkėjai ir politikieriai. Pasitikėk savimi – tik tada būsi išaukštintas.

* * *

„Kas save aukština, bus pažemintas, o kas save žemina, bus išaukštintas.

Įeikite pro ankštus vartus, nes erdvūs vartai ir platus kelias veda į pražūtį.

Kai meldžiatės, nebūkite tokie, kaip veidmainiai, kurie mėgsta melstis stovėdami sinagogose ir aikštėse, kad būtų žmonių matomi. Iš tiesų sakau jums: jie jau atsiėmė savo užmokestį.

Venkite daryti savo teisumo darbus žmonių akyse, kad būtumėte jų matomi, antraip negausite užmokesčio iš savo Tėvo danguje. Todėl, dalydamas išmaldą, netrimituok sinagogose ir gatvėse, kaip daro veidmainiai, kad būtų žmonių giriami. Iš tiesų sakau: jie atsiėmė savo užmokestį.“

 

* * *

Visa mūsų politinė sistema yra priešinga Kristaus mokymui. Ji surėdyta varžybų principu: turi nuolat, kasdien, įrodinėti esąs geresnis, vertesnis, protingesnis už kitus. Ir tuos savo įrodymus tūkstančius kartų dauginti plakatuose, reklamose, klipuose, laidose, lipdukuose, kalendoriukuose, pluksnakočiuose, paramose krepšiniui, mašinų langų valytuvuose, agurkų konservuose ir net pirmoko pasuose. Greičiau jau kupranugaris pralys pro adatos skylutę, nei vargšas ar kuklusis pateks į valdžią – norint ištrimituoti apie visas savo dorybes, pranašumus, išdalintas išmaldas, turi turėti galybę atliekamų pinigų. Arba turtingų rėmėjų. Arba liaupsėmis, pataikavimais ir kitomis mažomis dovanėlėmis įsiteikti turtingos (iš valstybės biudžeto remiamos) partijos vadams.

Išvardinkite, kodėl jūs esate geresnis už savo varžovus? – TV ar radijo laidose mėgsta klausti žurnalistai.

Ir prasideda…

Matėte, kaip per šventes bažnyčių pirmose eilėse prieš TV kameras susėda politinė grietinėlė? Net tie, kuriems Šv. Velykos – ne Kristaus, bet tik gamtos prisikėlimas. Jie jau atsiėmė savo užmokestį?

Mūsų politika nei kiek nebesiskiria nuo stadionų verpeto: himnai, vėliavos, būgnai, sirgaliai, beatodairiškos aistros, reitingai, pjedestalai. Pergalės ir pralaimėjimai. Pilnos arba tuščios tribūnos. Nuleisti arba pakelti nykščiai. Jaunas teisus, nes turi daugiau jėgos ir ambicijos. Sava komanda taip pat teisi – kad tik nugalėtų. Nugalėtojai juk neteisiami. 

Tuo abejojantys yra lūzeriai. Arba priešai. Ir tik išdavikai kovoje atsuktų antrą žandą.

Įsivaizduokite, kaip keistųsi sporto (ar politikos) industrija, jei po rungtynių (rinkimų) komandos (partijos) mazgotų varžovams kojas?

 

* * *

Sąjūdžiui paėmus valdžią a.a. Algirdas Patackas bandė siūlyti naują (seną) valdymo formą: kad svarbiausius ir opiausius valstybės klausymus svarstytų ne parlamentas, Vyriausybė ar prezidentas, kas ketveri – penkeri metai besikeičiantys sportiniu principu, bet tokia savotiška išminčių taryba. Ją sudarytų Tautos autoritetai, žmonės, kuriais pasitikėtų ir pozicija, ir opozicija. Kuriems nereikėtų savo „aš“ tiražuoti plakatais, facebookais  ar klipais, kurie būtų gerai žinomi ne išloštais ar per Gazpromą uždirbtais turtais, ne senelių pavardėmis, o savo gyvenimu, jau nuveiktais darbais.

Šis siūlymas, suprantama, buvo pašieptas, atmestas, net nesvarstytas, nors tokių valdymo formų būta ne tik senose kultūrose, jos įvairiai atsikartoja ir šių laikų demokratijose. Pavyzdžiui, prisiekusiųjų teisme, kur teisingumą vykdo ne profesionalai teisėjai (koks nepasitikėjimas teisėjais!), bet abiem bylos pusėms tinkami piliečiai. 2007 m. Europos vadovai iš žinomų politikų taip pat buvo sudarę Išminčių grupę, kuri ruošė savo išvadas apie Europos Sąjungos ateitį, klimato kaitą, turtinę nelygybę, migraciją, kovą su terorizmu ir kt.

Reikalinga vieta tuščia nebūna. Iš lėto, nepastebimai išminčių vietą be jokių įgaliojimų, be Konstitucijos pataisų, be išminties užėmė Konstitucinis Teismas. Toks lyg ir teismas, lyg ir nerinktas parlamentas, kuris ne tik teisia, pildo ir aiškina Konstituciją (KT pirmininko R. Urbaičio prisipažinimas), bet priima nutarimus, iš esmės lemiančius tolesnę valstybės socialinę, politinę, pasaulėžiūrinę raidą. Deja, vis ta pačia – ambicinga, išpuikusia – vaga.

 

* * *

Noriu ir galiu – taip apie savo sutikimą kandidatuoti antrajai kadencijai pareiškė mūsų Prezidentė. Griausmingi aplodismentai, džiaugsmo ašaros, palaikymo šūksniai, pergalės šampanas.

Cliveas S. Lewisas teigė, kad pagal Kristaus mokymą valstybės vadovu turėtume rinkti labiausiai to nenorintį. Štai jums ir atsakymas, kodėl tiek mažai krikščionių tampa politikais arba kodėl krikščionys politikai ne itin populiarūs.     

 

* * *

Ambicingumo formulė:

...aaa…aš... Aš... AŠ... AŠ... AŠ... AŠ!... AŠ!... ŠA!... ŠA!... ŠA!... ššš... š...

Bernardinai.lt

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

"Maisto bankas" to Padėkime... 2015-04-24 14:57        2015-04-24 18:36

Padedame stokojantiems kruopomis,makaronais,morkomis,kopūstais,kartais daliname ir cukrų.Būtinai kiekvienam klientui į maisto paketą įdedame reklaminę kortelę,kurioje milijonierius Guoga dalijasi sveikuoliškais patiekalų receptais iš moliūgų.

Balys       2015-04-24 15:09

Man labai patiko tas Clive S. Lewiso teiginys"kad pagal Kristaus mokymą valstybės vadovu turėtume rinkti labiausiai to nenorintį”. Kiek daug tiesos jame, tiesiog esmių esmė.Net privertė susimąstyti tarkim ar net tas politikas,kurį čia neseniai parėmė LS nėra iš tų pačių apsišaukėlių,kurie žmonėmis rūpinasi tik rinkiminiuose plakatuose ir kuriam valdžia reikalinga pasipelnyt ir egoistinėms ambicijoms patenkint???

Dabar       2015-04-24 11:28

auklės tėvus norvegiškai už norvegų pinigus?Bijo rusų,o patys parsidavinėja?

To A.N.       2015-04-24 10:04

pakeiksite savo tekste “ambicingi” į lietuviškąjį “trokštantys garbės” ir po to nurodykite nors vieną, kuris per tą procesą tapo geras…

Liepa       2015-04-24 6:06

Tas žmonėms primestas nuolatinio varžymosi,konkurencijos principas įsigalėjęs visur: valdžios sferose, darbo kolektyvuose, mokyklose ir net vaikų darželiuose.Pvz.kaip galima išgyvendinti patyčias iš moksleivių tarpo,jei lipimas per kitų galvas užprogramuotas švietimo ministerijos programose - mokiniui iškelti tikslai būti gabiausiam,daugiausiai pasiekusiam “proto bokštui”-šimtukininkui.Na,jei tu neįsipaišai į tų ambicingųjų rėmus,esi nevykėlis.//
Baisiausia,kad žmonės tuos žiaurius džiungliškus dėsnius parsineša…į savo Šeimas. Tada tampa nebemieli ir nereikalingi seni,pasiligoję Tėvai, mažai uždirbantys,postu ir įtaka negalintys pasigirt sutuoktiniai, gabumais nepasižymintys vaikai, neturtingi kaimynai ar giminaičiai laikomi nevertais dėmesio ir t.t. //...Tai ar reikia stebėtis, kodėl esam tokie nelaimingi, geriam, žudomės ir blaškomės po Pasaulį dėl kažkokio “geresnio ir žmoniškesnio gyvenimo”? O ar yra kas nors bendro tarp kapitalizmo ir žmoniškumo, kažkaip pamirštama pasigilint.//
Ačiū Daliui Stancikui.//

to garsiai klykiančiam 13:39        2015-04-23 21:24

Paskambink man,NEPARTINI, IŠ ŠONO,-VILTIES LINIJA, psichologinė pagalba suaugusiems. Tel. 116123.Padėsiu už‘ačiū’.

A. N.       2015-04-23 21:19

Netiesa, ambicingi žmonės yra geri, jie gerai galvoja apie save ir apie kitus, juos palaiko, padrąsina. O su neambicingais sunku, jiems ir tėvynė per skurdi, ir darbas per sunkus, ir alga per maža, ir žmona negera. Džiaukimės, jei tenka bendrauti su žmogumi, kuris mano esąs AŠ.

vasia       2015-04-23 18:58

deja,turime pripazinti-kokia tauta ,tokia ir valdzia.

Tiesos.lt       2015-04-23 18:04

Perspausdinkite iš DELFIO staipsnį:
DELFI PramogosKultūros parkas
V. Landsbergis – atvirai apie jam svarbiausią apdovanojimą, paskutinę savo gyvenimo dieną ir tai, kas arčiausiai širdies


  Ten keli šimtai komentarų užblokuoti kaip neaktualūs. Pamatysit kie bus komentarų. AČIŪ...

ATSAKYMAS NEPARTINIAM KLAUSĖJUI , 13.39 val       2015-04-23 17:29

Ar jau kreipėtės į medikus pagalbos, nes kai tokie keisti pasąmonės srautai - tai galimi pirmieji šizofrenijos požymiai. Sakotės esąs nepartinis ? Suprantama, todėl tikite kiekvienu plepalu ir dar liguistai tiražuojate. Užuojauta, mielasis. Dvasios ligos baisiau, nei Seimo rinkimų pralaimėjimas.

Po perskaityto straipsnio pagalvojau       2015-04-23 17:27

Parašyti komentarą, bet perkaitęs visus komentarus teko nusivilti, nes ir straipnyje ir komentaruose (išskyrius kai kuriuos) tiek tiesos, kad nėra ko daugiau pridurti. Ačiū autoriui ir daugumai komentatorių už teisingas mintis.

geras straipsnis       2015-04-23 15:14

patiko man labai.

A. N.       2015-04-23 14:43

Man patinka ambicingi žmonės, deja, ne visiems būdinga laimėtojo psichologija. Mokantys laimėti pamiršta tai, kas atsitiko rūbinėje, jiems labiau rūpi rezultatai turnyrinėje lentelėje. Ir visuomenė vistik labiau vertina tuos, kurie pelno daugiausiai taškų (nors jie gal rūbinėje išmėto batus ar palieka neuždarytą spintelę), o ne tuos, kurie visad malonūs su komandos draugais, bet rungtynėse pelno vos vieną kitą tašką. O ką gi dabar mąsto ambicingi politikai? Šiuo metu jau turėtų mąstyti jau apie 2016 m. rinkimus. Sėkmės tiems, kurie moka ir gali laimėti.

VaidasVDS       2015-04-23 13:41

Sureaguosiu į komentarą Taip.
Šėtonas tikrai nevaldo šio pasaulio. Net ir Biblijoje yra nurodyta, kad “Dabar šio pasaulio kunigaikštis bus išmestas laukan” (Dabar - tai iš karto po Pentakosto), net daugumai nesuvokiant, kad “kunigaikštis” ir Šėtonas tai ne vienas ir tas pats asmuo.
Visi laukia Kristaus sugrįžimo ir dar Apokaliptinio. Bet ir taip nebus. Kristus paliko mums savo mokymus. Bet pagal juos iš dalies realiai gyveno tik pirmosios krikčšionių kartos, kitos gi kartos gyveno jau ne pagal Jėzaus mokymus, bet pagal Biblijos, į kurią buvo atrinktos tiek didžiosios Jėzaus tiesos, tiek ir tai, kas visai nėra Jėzaus mokymai, tiesas.
Ir nors Biblijoje yra tų didingų mokymų, kurių dalį pacitavo straipsnio autorius, bet joje yra ir tų klaidingų mokymų ar suvokimų apie antrąjį Jėzaus atėjimą (kuris kažkada bus iš tikrųjų). Ir kada tik žmonija pradėjo remtis klaidingais mokymais ir suvokimais, tai nuo to momento jokia teisybė, joks sutarimas, ir tuo labiau visuotinės brolystės išplitimas pasidarė neįmanomas. Senus fariziejus pakeitė nauji ir pasaulis nugrimzdo vėl į klaidas ir klaidingas interpretacijas.
Atrasti tikrus ir neiškraipytus Jėzaus mokymus ir išmokti pagal juos gyventi - štai artimiausia kokio šimtmečio žmonijos užduotis. Ir tai yra žmonijai pateikta (Urantijos Knygos 4 dalis). Todėl palyginimui panagrinėsiu vieną autoriaus citatą:
——
“Įeikite pro ankštus vartus, nes erdvūs vartai ir platus kelias veda į pražūtį.” (Biblija)
“Jus mokė, jog bus išgelbėti tiktai Abraomo vaikai; jog tiktai priėmę tikėjimą pagonys gali tikėtis išgelbėjimo. Kai kurie iš jūsų mąstėte taip, kadangi Raštai pažymi, jog tiktai Kaleba ir Jošua iš visų gausybių, kurios išėjo iš Egipto, gyveno iki tiek, kad pateko į pažadėtąją žemę, tai santykinai tiktai nedidelė dalis iš tų, kurie ieško dangaus karalystės, iš tiesų į ją pateks.
    Jūs taip pat turite kitą posakį, ir jame yra didelė dalis tiesos: Kad tas kelias, kuris veda į amžinąjį gyvenimą, yra tiesus ir siauras, kad tos durys, kurios veda į jį, yra lygiai taip pat siauros, tokiu būdu, iš tų, kurie ieško išgelbėjimo, tik nedidelė dalis gali įeiti per šitas duris. Jūs taip pat turite tokį mokymą, kad tas kelias, kuris veda į sunaikinimą, yra platus, kad įėjimas į jį yra didžiulis, ir kad yra daug tokių, kurie pasirenka eiti šituo keliu. Ir šitoji patarlė nėra tokia, jog savosios prasmės neturėtų. Bet aš pareiškiu, jog išgelbėjimas yra pirmiausia jūsų asmeninio pasirinkimo reikalas. Net jeigu tos durys į gyvenimo kelią ir yra siauros, bet jos yra pakankamai plačios, kad per jas patektų visi tie, kurie nuoširdžiai stengiasi įeiti, nes tos durys esu aš. Ir šis Sūnus niekada neužkerta kelio nė vienam visatos vaikui, kuris, įtikėjimu, siekia surasti Tėvą per šį Sūnų.” (Urantijos Knyga)
——
Kuris mokymas yra aiškesnis, supratingesnis ir nereikalaujantis farizijietiškų išvedžiojimų? Atsakymas, manau, akivaizdus…

Taip       2015-04-23 12:04

straipsnis tiesiog alsuoja šių dienų Lietuvos “politikos” kasdienybe. Nuostabu, kad dar liko žmonių tokių, kaip gerb. Stancikas, matantis ją tokią, kokia ji yra esmėje.Pačioje giliausioje esmėje.

Nupiešėt tikrą vaizdą. Ir gaila, kad NT citata tiems visiems A Š nieko nesako, antraip vaizdas imtų keistis, bet deja< kaip praneša visos Biblijos pranašystės, geriau nebus, nes tas, kuris dabar valdo pasaulį (Šėtonas) to neleis. Tik sugrįžęs Kristus visa tai nutrauks ir visi A Š bus pasiųsti į jiems skirtą vietą..., jei neatgailaus ir neatsivers nuo savo AŠ į vienintelio Dievo AŠ.

Tik jauni ir ambicingi       2015-04-23 11:54

Gali isardyti suregzta mafijos voratinkli is senu pirdylu

Vytautas Ju.       2015-04-23 11:51

Yra lėlės, yra ir lėlininkai, kuo čia stebėtis. O šiaip, kuo didesnis viršininkas, tuo kvailesnis, atitinkamai ir savo aplinką formuoja.
Kartą Anglijos karalius apsilankė Grinvičo observatorijoje ir sužinojęs koks varganas jos vadovo atlyginimas, liepė savo patarėjui padidinti atlyginimą. Observatorijos vadovas puolė ant kelių prieš karalių, maldaudamas nedidinti atlyginimo. Karalius nustebo ir paprašė paaiškinimo. Observatorijos vadovas pasakė, jei observatorijos vadovo atlyginimas bus didelis, tas pareigas užims ne astronomas , o dvaro klerkas.

 

Išminčių taryba       2015-04-23 11:39

Leningrado išminčių taryba (Leto Palmaičio tautiečiai - Dievo išrinkta tauta) pavedė Rusiją valdyti draugams Putinui ir Medvedevui.
O Lietuvą pavedė valdyti Leningrado auklėtiniams: Juršėnui, Januškai, Grybauskaitei ir kitiems….

Topas       2015-04-23 11:15

Marijos žemėje vėl sklando Renesanso (Atgimimo) dvasia.

Geras tekstas...       2015-04-23 10:28

Padorumas, kuklumas ir tiesa vienur , o mūsų politinė sistema prie ėdžių,pinigų  ir titulų prikaustyta negrįžtamai..
Ir tenka stebėtis,kad net daug visuomenininkų nesuvokia ,kad reikia pradėti nuo minimalaus dalyko-  pabandyti surengti esminį referendumą, nors kliūčių bus superdaug..
Reikia pašalinti (KONst. įtvirtinti) sąrašinius rinkimus tiek Seiman, tiek esamoje pseudo savivaldoje ir APRIBOTI REFERENDUMU POLITIKŲ DARBĄ TIK DVIEM KADENCIJOMIS IŠ VISO…

Jascha       2015-04-23 10:16

Daliau, o kas, kokioj dirvoj augino ir kokiu vandeniu laistė, kas ir kuo tręšė Tamstos paminėtus politinius kelmučius, jų aplinką, šaknis??? Kokia spauda, portalai, laidos, auksburniai kalbėjimo patriotai užaugino šiuos fariziejus? Nepamenat? Nepatogu? Nesinori? Juk Tamsta nemanot, kad jie tiesiog savaime ambicijomis apėjo? Ne, ne savaime. Vienam padėjo purvini, bet dideli pinigai, kitam – ambicijų metras che-che senelis, kuris savo pavardę nors per anūką trokšta matyt Lietuvos prezidentų galerijoj… Tai ko dabar raudot? Juk vaisiai sunoko. Belieka juos į stalą patiekt.

Anikė       2015-04-23 9:32

Nepakeičiami Seimo senbūviai - seniai sąrašiniai lyg tušti balionai seniai iškilo virš Tautos, atlieka visažinių galingų išminčių vaidmenį, deja matosi,
užsisėdėję laktose neturi paprasčiausio padorumo, sąžiningumo, atjautos silpnam.
Susikūrę sau ir savo “grupėms draugų” čia rojų, užmiršo, kad dar yra paprasti žmonės, kurie juos maitina savo krauju ir prakaitu, ne iš dangaus jiems krenta mana. Juk ateis vieną dieną giltinė ir prie jų durų, reikės atsakyti už visus nuveiktus darbus. Ar rasis nors vienas geras darbas jų nuveiktas žmogui?
Tada jokia ambicija, partijų idėjos ir draugai negalės padėti, kyšiai ir gražios
kalbos ar pažadai negelbės. Darykime gerus darbus kasdien, nes tik jie gelbės mūsų nuodėmingas sielas, prisiminkime 10 Dievo Įsakymų ir jų laikykimės, ypač:
Nežudyk, nevok, nekalbėk netiesos, mylėk savo artimą (žmones) kaip pats save. 

ruta       2015-04-23 9:25

Aciu Gerb. Autoriui , visada malonu skaityti protingo ir garbingo zmogaus mintis .Tik neturiu iliuziju del politiku Lietuvoje .Neimanoma Lietuvoje padoriam zmogui , kad ir patenkant per stebukla i Seime , Vyriausybe , Teisma , Prokuratura , ten ilgai islikti - sistema tokius sueda , sunaikina .Kodel tauitieciai jau dabar nenori gyventi normaliai , kaip demokratinese salyse , o vis laukia mesiju , ar kokio gero caro , nesuprantu .

Senjora       2015-04-23 9:00

  Kaip visada puikus straipsnis. Širdis atsigauna perskaičius Jūsų straipsnius. Gal mano anūkas ir sulauks kada Lietuvoje bus išminčių taryba.Gal tada ir šalies Konstitucijos aiškinimas bus toks kokį ji skelbia. Išaiškinimas nepriklausys nuo politikų valios, doktrinos ar Konstitucinio teismo sudėties.

zzz       2015-04-23 8:46

Ačiū autoriui, kad rašo. Išminčiai valdys, bet, matyt, negreitai. Vistiek, kad tai įvyktų, reikia teisingo, bet ir ambicingo žmogaus. Arba turi įvykti totalinė katastrofa.

dabar       2015-04-23 8:33
Puikus krikščionio straipsnis!       2015-04-23 8:12

Seniai tokį skaičiau internetinėje erdvėje. Nors krikščioniškos vertybės lyg ir žinomos, bet viešai išsakyta tiesa visada padrąsina eiti siauru keliu. Dėkui autoriui.

Pilietė       2015-04-23 8:01

Kažkur skaičiau: “Žmonės kaip balionai, kuo tuštesni, tuo aukščiau kyla”. O čia dar yra kam pamėtėti balioną aukštyn.

Kritikas Pikčiurna       2015-04-23 8:01

Nuostabu, gilu ir be galo teisinga…

Puiki       2015-04-23 7:55

ambicingumo formulė! Autorius beturįs ne tik išminties, bet ir gerą jumoro jausmą.

Arnė       2015-04-23 7:40

Dėkui autoriui; „Reikalinga vieta tuščia nebūna. Iš lėto, nepastebimai išminčių vietą be jokių įgaliojimų, be Konstitucijos pataisų, be išminties užėmė Konstitucinis Teismas.“  Greit išminčių ieškosime su žvakėmis,- bėgame per dienas nemąstydami, tada bus per vėlu… Žiūrėkim reklamas - valio gyvenimui kreivame veidrodyje.

Jūs pasaulio šviesa.       2015-04-23 6:55

Jūs pasaulio šviesa.
Neįmanoma nuslėpti miesto, kuris pastatytas ant kalno. 
Ir niekas nevožia indu degančio žiburio, bet jį stato į žibintuvą, kad šviestų visiems, kas yra namuose.
Taip tešviečia ir jūsų šviesa žmonių akivaizdoje, kad jie matytų gerus jūsų darbus ir šlovintų jūsų Tėvą danguje“.
Mt 5,14-16

Vakarų pasaulis        2015-04-23 6:45

atsuka nugarą Kristaus mokymui.Todėl jam duoti pabėgėliai iš Afrikos.Išbandyti.

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.