Dalios Grybauskaitės komanda pasveikino Tiesos.lt su Vasario 16-ąja

Ramutė Bingelienė   2014 m. vasario 15 d. 14:00

27     

    

Dalios Grybauskaitės komanda pasveikino Tiesos.lt su Vasario 16-ąja

Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas generalinis prokuroras Darius Valys nutarė ypatingai išradingai pasveikinti pilietinį portalą Tiesos.lt bei buvusį pirmąjį atkurtos valstybės kultūros ir švietimo ministrą Darių Kuolį su Vasario 16-ąja.

Vakar, vasario 13-ąją, Vilniaus universiteto dėstytojas D. Kuolys buvo iškviestas į Vilniaus miesto trečiąjį policijos komisariatą ir apklaustas kaip baudžiamosios bylos ypatingas liudytojas „apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką“.

Primename, kad baudžiamąją bylą Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Gylys, kadaise VSD nurodymu sužlugdęs pulkininko Vytauto Pociūno žūties bylą, iškėlė po valdančiosios Socialdemokratų partijos vicepirmininko Ričardo Malinausko skundo.

Druskininkų meras R. Malinauskas, 2012-ųjų liepos 3–4 dienomis vandališkai sunaikinęs dailininko Antano Balkės dar Atgimimo metais M.K.Čiurlionio motyvais sukurtą skulptūrą „Legenda“, pasipiktino tuo, kad jo nuveikti darbai įvardyti ir aprašyti. Pamiršęs, kad yra viešas asmuo, privataus kaltinimo tvarka pernai rugsėjo 26 dieną ponas R. Malinauskas įskundė Tiesos.lt portalą D. Valio vadovaujamai Generalinei prokuratūrai. Merą R.Malinauską neva labai įžeidė trys portale Tiesos.lt užpernai gruodį publikuoti tekstai: „Viešas laisvųjų menininkų ir piliečių laiškas paskirtajam Ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui“, „Stabdykime barbarus – apginkime Atgimimo „Legendą“„Premjeras raginamas stabdyti partijos draugo vandalizmą“.

Nors socialdemokratų vicepirmininkas R.Malinauskas ir nesiteikė nurodyti, kuriuos tekstų teiginius laiko neatitinkančiais tikrovės ir net šmeižtu, prezidentei D. Grybauskaitei lojali Generalinė prokuratūra jam paslaugiai suskubo į pagalbą ir aukšto politiko skundą įvertino labai rimtai. Generalinė prokuratūra skubiai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalį: „Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“ Taigi pirmą kartą per atkurtos nepriklausomos Lietuvos istoriją buvo iškelta baudžiamoji byla dėl to, kad piliečiai kreipėsi viešu laišku į ministrą pirmininką.

Generalinė prokuratūra įpareigojo tyrimą atlikti Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūrą ir Alytaus apskrities policiją. Baudžiamoji byla buvo pradėta tirti nuo „kaltininko“ – sunaikintos skulptūros autoriaus Antano Balkės apklausos. Lapkričio 15 dieną policija išsikvietė menininką ir jį išsamiai išklausinėjo.

Vos sužinojęs apie iškeltą bylą ir dailininko A. Balkės apklausą, pilietinis Tiesos.lt portalas suskato padėti teisėtvarkai. Pats portalas skubiai išsiaiškino, kas yra tas Generalinės prokuratūros atkakliai ieškomas „šmeižikiškos publikacijos“ autorius, jį apklausė ir apklausos tekstą paskelbė.

Vis dėlto, nepaisydama paties Tiesos.lt portalo atlikto tiriamojo darbo ir nuoširdaus viešo „šmeižikiško teksto“ autoriaus Dariaus Kuolio prisipažinimo, teisėsauga toliau tęsė tyrimą. Alytaus apskrities policijai nurodžius, pernai gruodžio 13-ąją į Vilniaus policijos komisariatą kaip liudytojas buvo iškviestas pilietinio Tiesos judėjimo dalyvis Laisvūnas Šopauskas. Paaiškinęs tyrėjai, kad R. Malinausko inspiruota byla, jo manymu, yra politinė, L. Šopauskas pareiškė: „Jeigu reikės, parodymus duosiu teismui, nes šis ikiteisminis tyrimas yra pradėtas pažeidus Lietuvos Respublikos Konstitucijos 33 straipsnį, kuris draudžia persekioti už kritiką.“

Pagaliau Vasario 16-osios išvakarėse D. Valio „teisingumo ranka“ pasiekė ir 160-ties piliečių viešo laiško premjerui teksto autorių. Vykdydamas jau šiemet priimtą Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorės Lauros Mačiulytės-Valaitės nutarimą ir Alytaus Apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininko Gintaro Krasnicko „atskirąjį pavedimą“, Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato tyrėjas Edmundas Šernas iškvietė pilietį D. Kuolį apklausti dėl jo „galimai padarytų nusikalstamų veikų“. Ypatingasis liudytojas paprašė į apklausos protokolą įrašyti, kad jis baudžiamosios bylos iškėlimą, pareikalavus vienam iš valdančiosios partijos vadovų, laiko šiurkščiu Konstitucijos 33 straipsnio pažeidimu, bet gerbdamas eilinius teisėsaugos pareigūnus, sutinkąs padėti atlikti jiems pavestą užduotį. Atsakydamas į Alytaus pareigūnų atsiųstus klausimus, D. Kuolys išdėstė tai, ką pernai jau buvo pasakęs mūsų portalui.

Tiesos.lt dėkoja Generalinės prokuratūros prokurorui Mindaugui Gyliui, generaliniam prokurorui Dariui Valiui ir visai prezidentės komandai už žaismingus Vasario 16-osios sveikinimus ir pažada prezidentūroje kuriamam Pilietinės edukacijos centrui vaizdžių eksponatų. Manome, kad pirmajam kultūros ir švietimo ministrui iškelta baudžiamoji byla už sunaikintos Atgimimo „Legendos“ gynimą ir viešo laiško ministrui pirmininkui parašymą deramai papuoš prezidentės Dalios Grybauskaitės steigiamo centro ekspoziciją.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

666       2014-02-17 22:45

Komunistu skaicius.

nujo       2014-02-17 17:11

Visi ibauginti Lietuvoj…ir visi lekia is tos Lietuvos neapsikente.

Arnė       2014-02-17 14:47

Protestuojame, prašome viešai paaiškinti kodėl keliamos politinės bylos. Jų jau ne viena. D. Kuolys vaikščiojanti TAUTOS sąžinė, valdžiai kaip ašaka gerklėje.

Tik nesvaikit       2014-02-17 0:24

Kuolys sėdės už grotų, ne seime ir ne prezidentūroje.

vijai       2014-02-16 16:47

būtent. Ir visus tai suvienija

vija       2014-02-16 13:30

vienintelis,kas galėtų laimėti rinkimus prieš D.Grybauskaitę - tai D.Kuolys.

Regina       2014-02-16 12:57

Valdžia privalo visokius išsišokėlius sutramdyti. Kitaip tvarkos nebūtų. Du metai gal perdaug, bet didelė bauda juos pagaliau užčiauptų.

ONA       2014-02-16 7:34

Manau,kad Gribauskaitė su Valiu vasario 17dieną pasveikins susirinkusius TIESOS ištroškusius,nes artinasi rinkimai.Negi jai nereikalingi rinkėjų balsai[vasario 15p prezidentė nepatingėjo nuvažiuoti į stintų turgų,tai 17 vasario beliks tik praverti prezidentūros langą ir šuktelti<VALYS ne prie ko>]

Canada to kol       2014-02-16 1:22

Pas mumi portala pultu ginti skaitytojai. Be pas jumi skaitytojai drasus tik biski.

kol       2014-02-16 0:11

visi tylesime ir bijosime, kol tik ivairuose portaluose mekensime-niekas nesikeis.

Canada       2014-02-15 23:42

Na ir linksma pas jumi ant Lietuvos. Kuo Grybauskaite, konservatoriai ir socdemai paverte valstybe? Ir visiems gerai?

Su ypatinga agresija ir       2014-02-15 23:20

grasinimais,stribų metodų vertu gąsdinimu teisine atsakomybe delfyje užpuolė mano komentarą tremtinys.Už tai,kad leidau suabejoti tremtinių,tų,kurie nebuvo iškėlę kojos iš Lietuvos,tikrumu.Suprantama,kad ir Lietuvoje žmonės buvo persekiojami ir išgyveno sovietinį pokario siaubą,tačiau tikrieji tremtiniai ir polit,kaliniai yra tie,kurie buvę išvežti Sibiran ar kitur.Dar daugiau supratau,kad ne tik tremtiniai yra gili žaizda,tačiau -supriešinta tauta.Nes viena tautos dalis dar tyli,dar-tie,kurie naktimis laukė ir bijojo iš girios suvargusių ir piktų partizanų,dieną stribų,kurie gali išvežti.Dar daugiau,nekaltų buvo ir nušauta.Tie dar tyli.O kur dar vokiečiai,ar frontas išvarė,paliko be pastogės…Tie tyli be kompensacijų...Išskirtinis dėmesys tremtiniams,kai buvo ir daugiau persekiojamų,supriešina ,išderina pusiausvyrą ir daro juos netolerantiškus,nepakančius,reikalaujančius išskirtinumo,nepagarbius tiems,kurie jų nevežė,bet jiems uždirba kompensacijas,lojalius tik vienai partijai gal net ne vien iš tobulų paskatų,-išmokos ne paskutinėje vietoje.Reikalinga atgaila Lietuvoje ir susitaikymas visoms pusėms.Nes kol to nėra,vis gimsta ir gimsta “liaudies priešai”.Vienai ar kitai pusei neparankūs…kai,tuo tarpu,reiktų melstis visiems atvirai ar tik savo širdyje vienam Dievui-meilei,pagarbai,orumui,tolerancijai,teisingumui…žaizda dar kraujuoja…Išgelbėti gali tik emokratija?

Eglė       2014-02-15 22:17

Baudžiamoji byla ir 2 metai kalėjimo už viešą menininkų laišką? Putinui ir Lukašenkai mokytis ir mokytis.

Tomas       2014-02-15 15:45

O kur, po perkūnais, yra visos suš...tos žurnalistų sąjungos ir visi suš...ti žmogaus teisių gynėjai?

Pensininke       2014-02-15 15:20

Mielieji, sirdis krauju verda kai Grybauskaite skiria i teisetvarkos vadovu postus nesaziningus jai lojalius zmones. Rinkim tvirta, sazininga, turinti savo nuomone ir argumentuotai kalbanti N.Puteiki. Jis tikrai pakeis visus teisetvarkos vadovus saziningais, dorais ir kompententingais . Tada turesim TIESOS ir nereikes zmonems gyvybe saugoti Amerikoje.

Nida       2014-02-15 12:27

Baudžiamąją bylą Tiesos.lt ir Dariui Kuoliui iškelė generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Gylys. Tas pats, kuris VSD nurodymu sužlugdė Vytauto Pociūno nužudymo bylą.

Tuo viskas ir pasakyta.

Ačiū       2014-02-15 11:47

labai ačiū už parodytą “dėmesį”

Anikė       2014-02-15 10:21

Prisiminiau Jono Biliūno pranašišką kūrinį “Liūdna pasaka”.Juozapota lyg šių
dienų Lietuva,išbarstyta,išvaikyta,plėšiama…Petras išeina į sukilimą pasiryžęs
aukotis už tiesą,šviesą,teisingesnį ir doresnį gyvenimą,panašiai,kaip šių dienų
patriotai.Jų,stiprių dvasia ir prigimtimi dorų, laukia kurpiamos bylos,tampymai po teismus,šantažas,šmeižtas…Ar tamsiosios dvasios įveiks jų norą rast tiesą?
Tik tokia kaip Juozapota gali visa tai ištverti,nes nebesiorientuoja aplinkoje,
mato tik “Kiek daug ponų,ir visi gražūs”.Daugelis užsidariusių savo mažame pasaulėlyje nemato,kad šalia žmonės kenčia alkį,skausmą,neviltį...Nesugeba
paguosti ar užjausti (ne mano daržas,ne mano pupos).Žmonės lieka daržovėmis.
Viktorija Daujotytė:“Savo kaltės suvokimas - būtina žmogaus dorėjimo sąlyga”.
“Pasiryžėlius mažai kas supranta,daug kas iš jų tyčiojasi.”
Gaila,kad valdžios galvos nežada dorėti,todėl tenka kažkam vėl aukotis.

 

 

Taigi       2014-02-15 0:07

Pagaliau Grybauskaitė su Valiu sutramdys Kuolį. Kiek jis gali nebaudžiamas šokinėti. Du metai kalėjimo jam permažiai.

pasveikinkime juos su Vasario 17-ąja       2014-02-14 22:04

kiekvieną savaitės ketvirtadienį – Garliavos antpuolio dieną – 18 valandą valdžios savivalei ir konstitucinės santvarkos žlugdymui neabejingi žmonės renkasi aikštėn su žvakutėmis, o kiekvieno mėnesio 17-ąją susirenka paminėti valdžios smurtavimo dienos aikštės meno kūriniu.
Kaip ir vasarą, susirinkusieji primena valdžiai ir plačiajai visuomenei: „Mes neužmiršime. Mes nesitrauksime. Reikalaujame tiesos ir teisingesnės Lietuvos“.
Nebūk abejingas. Ateik pats ir pakviesk draugus.

manau       2014-02-14 21:33

greitai polikarpovnos liokajai atsidurs siukslyne. Valys-ten kur tokios siuksles saugojamos.

Danguole Tubutiene       2014-02-14 19:43

Uzuojauta visiems Lietuva uzvaldziusiems dvasios driskiams - sunki ju dalia - gyventi baimeje, o ir sazine nuolat reikia uzliuliuoti.

"Būsimi persekiojimai".       2014-02-14 19:15

“Štai aš siunčiu jus kaip avis tarp vilkų,Todėl būkite gudrūs kaip žalčiai ir neklastingi kaip balandžiai…Jūs būsite dėl manęs vedžiojami pas valdovus ...liudyti jiems ir pagonims.Kai jie jus įskųs,nesirūpinkite,ką kalbėsite,nes tą valandą jums bus duota,ką jūs turite sakyti.Tada jau nebe jūs kalbėsite,o jūsų Tėvo dvasia kalbės jūsų lūpomis”.(Mt 10,15)...Lietuvos valdžia nei Dievo nebijo.Keista matyti prezidentę ar konservatorius ,klūpančius bažnyčioje.Labai keista.Kažkaip nesiriša.

Druskininkams       2014-02-14 19:07

užuojauta.

Kaip D.Grybauskaitė šiandien       2014-02-14 19:07

koliojosi apie žemės referendumą,sakydama,kad parašai buvo renkami prievarta.Mes tai patys susiradome parašų rinkėjus,jeigu ką.Matosi,kad ji neadekvačiai vertina situaciją.Ir yra apgailėtinai bei beviltiškai atitrūkusi nuo realybės…O kuo mes galėtume padėti D.Kuoliui?N.Puteikis turi balotiruotis į prezidentus ir galvoti apie rimtą komandą...V.Havelas irgi buvo kalėjime ir tai buvo jo aureolė.Reikia išlaukti.Ateisime palaikyti.

bjauru       2014-02-14 16:59

Sovietiniais laikais KGB neturėdama įkalčių, nes jų nebuvo, bet labai norėdama nutildyti aktyvius visuomenės veikėjus tampydavo juos po milicijas, teismus už neva padarytus pažeidimus, nusikaltimus ar baudžiamus nusižengimus. Pagrindinis šių tampymų tikslas - nutildyti visuomenės narį ir įbauginti kitus. Būtent įbauginti. KGB sakydavo, minia yra drąsi ir ryžtinga. Ją reikia palikti ramybėje. Tačiau kiekvienas atskiras žmogus yra gana silpnas, todėl reikia smaugti individualiai.

ruta       2014-02-14 16:34

dauguma valstybes instituciju funkcionieriai yra fliugeriai ir sukasi pagal politines valdzios vejus .Kodel nekeliamos bylos , kad apginti viesa intersa , nera kompetencijos ar politines valios , kad isaiskietu Operos ir Baleto teatro reikaliukai , labai priminantys pinigu plovima , VEKS , Valdovu rumu ir nemazai dar brangesniu projektu ir projekteliu ? Vien ‘Snoro’ banko atidavimas kuperiams ir ju islaidos turetu sukelti , demokratineje valstybeje, prokuraturos demesi , bet kur ten , neidomu .., nera komandos is virsaus ..


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.