Dienos aktualija, Politika, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

Daliaus Stanciko video pasakojimas „Slapta Jono Noreikos veikla: faktai ir liudijimai“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 30 d. 22:03

17     

    

Daliaus Stanciko video pasakojimas „Slapta Jono Noreikos veikla: faktai ir liudijimai“

Kviečiame susipažinti su Daliaus Stanciko parengtu video pasakojimu apie Joną Noreiką-Generolą Vėtrą ir jo slaptą veiklą.

Pasakojimas gausiai iliustruotas archyviniais dokumentais, liudijimais.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Parul sharma       2022-01-18 13:22

Thanks a lot for sharing this with all folks you really understand what you’re talking about! Bookmarked.
Call Girls in Bhondsi || Escorts in Bhondsi ||

Prašalietis       2021-10-1 16:04

P.S. Kaip taisyklė, tik tokiuose valstybingumą vieną kitą dešimtmetį “uosčiusiuose” pseudo valstybiniuose dariniuose kaip šiandieninis lansberginis durnių laivas,  profesionalūs “tautiniai” komunistiniai ir KGB-istiniai kolaborantai, jų palikuonys ir pasekėjai gali “patriotiškai” šlovinti buvusius nacių kolaborantus, džiūgaujant ir plojant kitiems idiotams, liumpenams ir puskvailiams dar svajojantiems gauti pramitimui sotesnį kasnelį už reiškiamą “vakarietišką patriotiškumą”... Deja, šių šeimininkų duodamų sotesnių kasnelių “atlūžta” tik tiems, kurie yra prileidžiami pabūti savuose durnių laivuose prie valdžių lovio….

Šlovė       2021-10-1 14:01

Lietuvos Didvyriams

Prašalietis       2021-10-1 13:20

>Prašalietis 2021-09-29 11:17     2021-09-30 12:27
Didvyris - Jonas Noreika-Generolas Vėtra     2021-09-30 23:12
Vytis     2021-10-1 3:11
Belieka su patriotiniu džiaugsmu konstatuoti, kad tik profesionaliems kolaborantams savo laiku prisiekusiems Tarybinei Tėvynei ir įsipareigojusiems visą gyvenimą ją mylėti ir ją ginti nuo liaudies priešų nesigailint jėgų ir pačios gyvybės, po 1990-ųjų 75 metams užsislapstinusiems “tautiniams” KGB -stams, jų palikuonims ir jų “išauklėtiems patriotizmo dvasia” šiuolaikiniams tik komiksus ir Simsonus “studijavusiems” puskvailiams ir mažaraščiams runkeliams galvose ir po 30 metų skamba Kremliaus kurantai ir jiems smegeninėse “dzvana”  rusiška kalba(Eto ty, Arkaša Vinokūrov? - Tebe litrovaja “Kremliovskaja” ot tovariščej.) Tik ši publika sugeba “argumentuotai ir patriotiškai pavaryti”. Runkelinių smegenų patridiotui girdėjusiam, kad Noreiką už nedidelį “pasišakojimą”(Noreika kaip ir daugelis kitų nacių kolaborantų reiškė nepasitenkinimą nacių noru kurti Latvijos ir kitų šalių pavyzdžiu lietuvišką SS batalioną) teko 1943-1945 metai pabūti koncentracijos stovykloje. Tiesa, SS batalionas Lietuvoje taip ir nebuvo sukurtas. Be Šiaulių apskrities viršaičio ir patryidiotinės knygelės “pakelk galvą lietuvi”, kita pseudo generolo Noreikos “antisovietinė didvyriška veikla” buvo: 1945 metais buvo mobilizuotas į Raudonąją armiją eiliniu,tų pačių metų lapkritį grįžo į Vilnių ir įsidarbino juriskonsultu Mokslų Akademijoje, Kartu su bendraminčiais įkūrė Lietuvos Tautinę Tarybą, 1946 metų kovo mėnesį šios organizacijos lyderiai buvo suimti, tų pačių metų lapkritį Noreika buvo nuteistas sušaudyti. Taip sakant, tokios buvo didelio “generolo” Noreikos antitarybiniai “mūšiai” ir “didesni nei Grybauskaitės ar V.Lansbergio “antitarybiniai karai”....

stasys       2021-10-1 8:20

Vytis ..čia tu pons Reigards ?

Vytis       2021-10-1 3:11

Čia komentuojantis “Prašalietis” yra tipinis kagėbistinės propagandos pavyzdys. Tokios propagandos esmė yra nukreipti dėmesį į smulkmenas ir viską suvelti, istoriją paversti sau naudinga košeliena, kuria apvoliojama ESMĖ.

O esmė tokia: Jonas Noreika už antinacinį pasipriešinimą buvo įkalintas Štuthofo koncentracijos stovykloje (tegul “prašalaičiai” pasiskaito Balį Sruogą, koks ten buvo gyvenimas), o už antisovietinį pasipriešinimą - sušaudytas. Ar daug savo istorijoje turime tokių veikėjų? Akimirkai įsivaizduokime moralizuojančius “prašalaičius” tokiose situacijose ir kokioje fronto pusėje jie būtų...

Didvyris - Jonas Noreika-Generolas Vėtra       2021-09-30 23:12

Dėkojame,
- čekistai ir dabartinės postsocialistinės žmogystos labai stengiasi niekinti mūsų didvyrius.

>Prašalietis 2021-09-29 11:17        2021-09-30 12:27

Eto ty, Arkaša Vinokūrov? - Tebe litrovaja “Kremliovskaja” ot tovariščej.

stasys       2021-09-30 7:38

Na ne viskas taip blogai Prašalieti , vat kai tamstai teks interneta kibirais semti ir nešti tam kad gauti laisvės gurkšnį-pojutį , situacija bus kritinė . Nepanašu ir kad tamsta kelniu diržą nešiotumėte tam kad ju nepamesti . Kas link Jono Noreikos ..lašas po lašo .

Prašalietis       2021-09-29 11:17

Klausantis Daliaus Stanciko surinktų “faktų“kaip “yra nuomo ė, daktaras apie Noreikos didvyriškumą pasakojo, kaip Noreika kolaboravo su naciais Lietuvos ir žydukų gelbėjimo labui, kaip Noreika varė politinį pletką su daktaru, kad vokietukai pralaimės….” ir kita pletkinė beliberda, rodo visiškai beviltišką Noreikinių “patriotų” pasakojimų idiotizmą ir neturėjimą net mažiausio konkretaus faktelio įrodančio nacių kolaboranto ir žydų “mylėtojo ir gelbėtojo nuo 1933 (Pakelk galvą lietuvi) Noreikos “didvyriškumą”. Sekant Stanciko logika ir Grybauskaitė  buvo neeilinė sovietų kolaborantė “vardan tos Lietuvos” ir V. Lansbergis stojo į komjaunimą, dėstė marksizmą, tapo nusipelnęs sovietinės kultūros veikėjas, kad užmaskuotų savo “antitarybinę veiklą”,kurios nei kas matė, nei kas girdėjo, bet “gali paliūdyti” 75 metams užsislapstinę Kgb profesionūs veikėjai, kurie savo ruožtu dirbo Kgb, kad ” užmaskuotų savo mažus ir didelius karus už laisvę ir nepriklausomobę. Stanciko suveikti “Nauji faktai” tik eilinį kartą pademonstruoja lansberginio durnių laivo “tautinių istorinės tiesos ieškotojų“beviltišką idiotizmą ir visišką nukvalėjimą.

stasys       2021-09-29 6:27

Bėda kad liudijimai žmoniu būna įvairus , todėl vienu liudijimu mačiusių ir žinančių neužtenka . Šeip to laikotarpio įvykiai jau seniai tapo ne istorijos tyrinėtojų dalykas išskyrus tuos kelis mėgėjus-entuziastus. Rezistencijos tyrimų centras kaip įstaiga aptarnauja tik ta politinę ‘klika’ ir pokyčiu greitu laiku nėra ko tikėtis . Filmas įdomus ir reikalingas vienok jam lemta dulėti lentynoje .

Apgailėtina ir neišmintinga,        2021-09-29 0:35

kad LŽB bei nemenka dalis kietasprandės tautos atstovų pasaulyje virtę prokremliškos propagandos ir valios vykdytojais.

ah.ą       2021-09-28 20:19

geriau Greičiaus knygą “Sugrįžimai” pasiskaitytų

Enkavėdistų ,,logika"       2021-09-28 19:22

Visi, kuriems J.N. vadovavo, tapo ,,pasaulio teisuoliais”, o jis pats, jų vadas, ,,naciu”. Geriau ir nesugalvosi. Taip ir tampa visa tauta ,,žydšaudžiais”. Nenuostabu. Juk Molotovo - Ribbentropo paktą sudarė sovietai su naciais. Mažoms tautoms, tokioms, kaip lietuviai, buvo skirta tylėti ir paklusti, eiti iš rankų į rankas, kol išnyks, ir jau jokiu būdu nereikalauti nepriklausomybės. Bet nenustoja stebinti daugelio žydų pozicija. Jie ką - pyksta dėl to, kad dalis jų vis dėlto išliko? Tai kam tada veidmainiauti su tais ,,pasaulio teisuoliais”? Juo labiau, kad kai kurių pavardžių niekas niekada nesužinos. Sovietmečiu jie dėl suprantamų priežasčių tylėjo, niekam nesigyrė, dalis tų gelbėjamųjų, paprastai vaikų, vis tiek neišgyveno. Taip ir nueina viskas į užmarštį. Tik Dievas skaičiuoja visų nuopelnus ir nuodėmes. Tačiau J.N. atveju nėra jokių paslapčių, o tiesa vis tiek mėtoma kaip karšta bulvė. Keista ta žmogaus prigimtis.

StasySG       2021-09-28 18:52

Pateikta daug įdomių faktų apie Generolą Vėtrą. Nesuprantu kai kurių net mūsų  istorikų, kurie neįsigilina į tuos faktus, tuo prisidedami prie šmeižiančiųjų būrelio.

visokių       2021-09-28 17:34

žmonių visose tautose atrasim. Problema - žiniasklaida: pasirenka žmones pjudančias temas ir atitinkamus autorius.

štai taip       2021-09-28 16:09

degraduojantys žydai savo melu prievartauja visą pasaulį

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.