Dienos aktualija, Politika, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

Daliaus Stanciko video pasakojimas „Slapta Jono Noreikos veikla: faktai ir liudijimai“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 30 d. 22:03

16     

    

Daliaus Stanciko video pasakojimas „Slapta Jono Noreikos veikla: faktai ir liudijimai“

Kviečiame susipažinti su Daliaus Stanciko parengtu video pasakojimu apie Joną Noreiką-Generolą Vėtrą ir jo slaptą veiklą.

Pasakojimas gausiai iliustruotas archyviniais dokumentais, liudijimais.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Prašalietis       2021-10-1 16:04

P.S. Kaip taisyklė, tik tokiuose valstybingumą vieną kitą dešimtmetį “uosčiusiuose” pseudo valstybiniuose dariniuose kaip šiandieninis lansberginis durnių laivas,  profesionalūs “tautiniai” komunistiniai ir KGB-istiniai kolaborantai, jų palikuonys ir pasekėjai gali “patriotiškai” šlovinti buvusius nacių kolaborantus, džiūgaujant ir plojant kitiems idiotams, liumpenams ir puskvailiams dar svajojantiems gauti pramitimui sotesnį kasnelį už reiškiamą “vakarietišką patriotiškumą”... Deja, šių šeimininkų duodamų sotesnių kasnelių “atlūžta” tik tiems, kurie yra prileidžiami pabūti savuose durnių laivuose prie valdžių lovio….

Šlovė       2021-10-1 14:01

Lietuvos Didvyriams

Prašalietis       2021-10-1 13:20

>Prašalietis 2021-09-29 11:17     2021-09-30 12:27
Didvyris - Jonas Noreika-Generolas Vėtra     2021-09-30 23:12
Vytis     2021-10-1 3:11
Belieka su patriotiniu džiaugsmu konstatuoti, kad tik profesionaliems kolaborantams savo laiku prisiekusiems Tarybinei Tėvynei ir įsipareigojusiems visą gyvenimą ją mylėti ir ją ginti nuo liaudies priešų nesigailint jėgų ir pačios gyvybės, po 1990-ųjų 75 metams užsislapstinusiems “tautiniams” KGB -stams, jų palikuonims ir jų “išauklėtiems patriotizmo dvasia” šiuolaikiniams tik komiksus ir Simsonus “studijavusiems” puskvailiams ir mažaraščiams runkeliams galvose ir po 30 metų skamba Kremliaus kurantai ir jiems smegeninėse “dzvana”  rusiška kalba(Eto ty, Arkaša Vinokūrov? - Tebe litrovaja “Kremliovskaja” ot tovariščej.) Tik ši publika sugeba “argumentuotai ir patriotiškai pavaryti”. Runkelinių smegenų patridiotui girdėjusiam, kad Noreiką už nedidelį “pasišakojimą”(Noreika kaip ir daugelis kitų nacių kolaborantų reiškė nepasitenkinimą nacių noru kurti Latvijos ir kitų šalių pavyzdžiu lietuvišką SS batalioną) teko 1943-1945 metai pabūti koncentracijos stovykloje. Tiesa, SS batalionas Lietuvoje taip ir nebuvo sukurtas. Be Šiaulių apskrities viršaičio ir patryidiotinės knygelės “pakelk galvą lietuvi”, kita pseudo generolo Noreikos “antisovietinė didvyriška veikla” buvo: 1945 metais buvo mobilizuotas į Raudonąją armiją eiliniu,tų pačių metų lapkritį grįžo į Vilnių ir įsidarbino juriskonsultu Mokslų Akademijoje, Kartu su bendraminčiais įkūrė Lietuvos Tautinę Tarybą, 1946 metų kovo mėnesį šios organizacijos lyderiai buvo suimti, tų pačių metų lapkritį Noreika buvo nuteistas sušaudyti. Taip sakant, tokios buvo didelio “generolo” Noreikos antitarybiniai “mūšiai” ir “didesni nei Grybauskaitės ar V.Lansbergio “antitarybiniai karai”....

stasys       2021-10-1 8:20

Vytis ..čia tu pons Reigards ?

Vytis       2021-10-1 3:11

Čia komentuojantis “Prašalietis” yra tipinis kagėbistinės propagandos pavyzdys. Tokios propagandos esmė yra nukreipti dėmesį į smulkmenas ir viską suvelti, istoriją paversti sau naudinga košeliena, kuria apvoliojama ESMĖ.

O esmė tokia: Jonas Noreika už antinacinį pasipriešinimą buvo įkalintas Štuthofo koncentracijos stovykloje (tegul “prašalaičiai” pasiskaito Balį Sruogą, koks ten buvo gyvenimas), o už antisovietinį pasipriešinimą - sušaudytas. Ar daug savo istorijoje turime tokių veikėjų? Akimirkai įsivaizduokime moralizuojančius “prašalaičius” tokiose situacijose ir kokioje fronto pusėje jie būtų...

Didvyris - Jonas Noreika-Generolas Vėtra       2021-09-30 23:12

Dėkojame,
- čekistai ir dabartinės postsocialistinės žmogystos labai stengiasi niekinti mūsų didvyrius.

>Prašalietis 2021-09-29 11:17        2021-09-30 12:27

Eto ty, Arkaša Vinokūrov? - Tebe litrovaja “Kremliovskaja” ot tovariščej.

stasys       2021-09-30 7:38

Na ne viskas taip blogai Prašalieti , vat kai tamstai teks interneta kibirais semti ir nešti tam kad gauti laisvės gurkšnį-pojutį , situacija bus kritinė . Nepanašu ir kad tamsta kelniu diržą nešiotumėte tam kad ju nepamesti . Kas link Jono Noreikos ..lašas po lašo .

Prašalietis       2021-09-29 11:17

Klausantis Daliaus Stanciko surinktų “faktų“kaip “yra nuomo ė, daktaras apie Noreikos didvyriškumą pasakojo, kaip Noreika kolaboravo su naciais Lietuvos ir žydukų gelbėjimo labui, kaip Noreika varė politinį pletką su daktaru, kad vokietukai pralaimės….” ir kita pletkinė beliberda, rodo visiškai beviltišką Noreikinių “patriotų” pasakojimų idiotizmą ir neturėjimą net mažiausio konkretaus faktelio įrodančio nacių kolaboranto ir žydų “mylėtojo ir gelbėtojo nuo 1933 (Pakelk galvą lietuvi) Noreikos “didvyriškumą”. Sekant Stanciko logika ir Grybauskaitė  buvo neeilinė sovietų kolaborantė “vardan tos Lietuvos” ir V. Lansbergis stojo į komjaunimą, dėstė marksizmą, tapo nusipelnęs sovietinės kultūros veikėjas, kad užmaskuotų savo “antitarybinę veiklą”,kurios nei kas matė, nei kas girdėjo, bet “gali paliūdyti” 75 metams užsislapstinę Kgb profesionūs veikėjai, kurie savo ruožtu dirbo Kgb, kad ” užmaskuotų savo mažus ir didelius karus už laisvę ir nepriklausomobę. Stanciko suveikti “Nauji faktai” tik eilinį kartą pademonstruoja lansberginio durnių laivo “tautinių istorinės tiesos ieškotojų“beviltišką idiotizmą ir visišką nukvalėjimą.

stasys       2021-09-29 6:27

Bėda kad liudijimai žmoniu būna įvairus , todėl vienu liudijimu mačiusių ir žinančių neužtenka . Šeip to laikotarpio įvykiai jau seniai tapo ne istorijos tyrinėtojų dalykas išskyrus tuos kelis mėgėjus-entuziastus. Rezistencijos tyrimų centras kaip įstaiga aptarnauja tik ta politinę ‘klika’ ir pokyčiu greitu laiku nėra ko tikėtis . Filmas įdomus ir reikalingas vienok jam lemta dulėti lentynoje .

Apgailėtina ir neišmintinga,        2021-09-29 0:35

kad LŽB bei nemenka dalis kietasprandės tautos atstovų pasaulyje virtę prokremliškos propagandos ir valios vykdytojais.

ah.ą       2021-09-28 20:19

geriau Greičiaus knygą “Sugrįžimai” pasiskaitytų

Enkavėdistų ,,logika"       2021-09-28 19:22

Visi, kuriems J.N. vadovavo, tapo ,,pasaulio teisuoliais”, o jis pats, jų vadas, ,,naciu”. Geriau ir nesugalvosi. Taip ir tampa visa tauta ,,žydšaudžiais”. Nenuostabu. Juk Molotovo - Ribbentropo paktą sudarė sovietai su naciais. Mažoms tautoms, tokioms, kaip lietuviai, buvo skirta tylėti ir paklusti, eiti iš rankų į rankas, kol išnyks, ir jau jokiu būdu nereikalauti nepriklausomybės. Bet nenustoja stebinti daugelio žydų pozicija. Jie ką - pyksta dėl to, kad dalis jų vis dėlto išliko? Tai kam tada veidmainiauti su tais ,,pasaulio teisuoliais”? Juo labiau, kad kai kurių pavardžių niekas niekada nesužinos. Sovietmečiu jie dėl suprantamų priežasčių tylėjo, niekam nesigyrė, dalis tų gelbėjamųjų, paprastai vaikų, vis tiek neišgyveno. Taip ir nueina viskas į užmarštį. Tik Dievas skaičiuoja visų nuopelnus ir nuodėmes. Tačiau J.N. atveju nėra jokių paslapčių, o tiesa vis tiek mėtoma kaip karšta bulvė. Keista ta žmogaus prigimtis.

StasySG       2021-09-28 18:52

Pateikta daug įdomių faktų apie Generolą Vėtrą. Nesuprantu kai kurių net mūsų  istorikų, kurie neįsigilina į tuos faktus, tuo prisidedami prie šmeižiančiųjų būrelio.

visokių       2021-09-28 17:34

žmonių visose tautose atrasim. Problema - žiniasklaida: pasirenka žmones pjudančias temas ir atitinkamus autorius.

štai taip       2021-09-28 16:09

degraduojantys žydai savo melu prievartauja visą pasaulį


Rekomenduojame

Ignas Vėgėlė. Patyčios Lietuvoje

Informacinis karas. Aurimas Navys

Regionų politika? Audris Narbutas

Robertas Grigas. Apie liūdnus panašumus

Latvijoje atviros tikintiesiems lieka tik tradicinės Mišios

Prancūzijoje moksleivis šaukė „Allahu Akbar“ prisimenant islamisto nužudytą mokytoją, tėvas grasino padegti mokyklą

Skiepijimo strategija nukrypo ne į motyvavimą, o į grasinimą – Prezidentūra

Niujorko teisėjas uždraudė tėvui lankyti savo dukrą, kol šis nebus pasiskiepijęs nuo Covid

Nuo bačkos. Vytautas Landsbergis: Atsisakantys vakcinuotis žmonės turėtų mokėti „karstelio mokestį“

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Konfliktas Europos Parlamente: išklausykite EK pirmininkės ir Lenkijos premjero kalbas

Lenkijos premjeras M. Moravieckis Europos parlamente: Europos Sąjunga nėra valstybė. Valstybės yra Europos suverenai, kurie nustato ES kompetencijas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas kuria medijų korporaciją

Nuo bačkos. Vilniaus meras R. Šimašius: aš turiu pareigą dėl vilniečių būti principingu už mūsų miestą ir jo gyventojus

Dr. Dalija Snieškienė. Kur aš tai mačiau???

Prof. Jonas Grigas. Pavojingiausia kada nors išrasta technologija

Suomijoje dėl krikščioniškų pažiūrų teisiama buvusi ministrė

Pokalbis su prof. Alvydu Jokubaičiu

Nuo bačkos. Dainius Žalimas: nacionalinio konstitucinio identiteto elementu negali būti atsisakymas pripažinti šeima tos pačios lyties asmenų sąjungą

Romualdas Ozolas. Tikslas ir uždavinys: atkurti valstybę

Vytautas Radžvilas. Ir vis dėlto tikrovė stipresnė už ideologiją

Edvardas Čiuldė. Vilniaus universiteto nekrozė

Gėjų manifestas

Raimondas Navickas. Pažvelkime į VU lyčiai jautrios kalbos gaires kitu kampu

Justas Sakavičius. Valdžios tikslas – sudaryti nepakeliamas sąlygas neskiepytam žmogui

Asta Višinskaitė - Katutė. Partnerystės įstatymo stūmimo kampanija

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen: Danija laimingiausių šalių trejetuke, nes ten įteisinta vienalyčių porų partnerystė

Anglijoje per penkerius metus planuojama uždaryti daugiau nei 360 bažnyčių

Ir vėl valdantiesiems „parūpo“ miškai

Vengrų europarlamentaras: Europos sąjungoje paskelbtas Šaltasis karas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.