Keisti teismų sprendimai

Dalia Grybauskaitė po dar vieno teismo sprendimo „juodosios buhalterijos“ byloje: sukčiauti, vogti, vengti mokesčių Lietuvoje kol kas dar „apsimoka“

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 1 d. 19:24

17     

    

Dalia Grybauskaitė po dar vieno teismo sprendimo „juodosios buhalterijos“ byloje: sukčiauti, vogti, vengti mokesčių Lietuvoje kol kas dar „apsimoka“

Pirmadienį vienoje skandalingiausių Lietuvos istorijoje bylų – vadinamojoje Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje, nagrinėjamoje kone dešimtmetį – priimtas dar vienas sprendimas: Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė Viktorą Uspaskichą ir Vytautą Gapšį išteisinti dėl didelės vertės mokestinių prievolių išvengimo, buvusi partijos buhalterė Marina Liutkevičienė, teismo sprendimu, taip pat nepadariusi tokio nusikaltimo.

Tačiau apgaulinga apskaita buvo. Dėl vieno tokio epizodo V. Uspaskichą, V. Gapšį ir M. Liutkevičienę Lietuvos apeliacinis teismas pripažinti kaltais ir skyrė pinigines baudas: atitinkamai – 6 800, 3620 ir 5792,40 euro.

Teisėjos Violetos Ražinskaitės paskelbtas nuosprendis, leidęs įtariamiesiems „juodąja buhalterija“ išvengti įkalinimo bausmės, įsiteisėjo iškart po paskelbimo.

Kaip skelbiama alfa.lt portale, teisėja pripažino, jog toks sprendimas priimtas po to, kai išnagrinėjus bylą paaiškėjo, kad V. Uspaskichas, nors ir inicijavęs apgaulingą apskaitą, nesukčiavęs ir todėl nė nebandęs išvengti didelės vertės mokestinių prievolių.

„Esminės apgaulės mes nenustatėme. Sukčiavimas padaromas tik tiesiogine tyčia, tiesioginės tyčios mes irgi nenustatėme“, – teigė teisėja.

Tačiau teisėja pripažino, kad abejonių, ar Darbo partija vykdė „juodąją buhalteriją“, teismui nekilo. „Iš tiesų buvo apskaita tvarkoma apgaulingai, buvo didelės sumos neoficialių pajamų, to nebuvo oficialioje apskaitoje. Labai akivaizdžiai viskas susidėlioja, kas organizavo šią veiklą – būtent V. Uspaskichas, kas tiesiogiai vykdė tai, o būtent – M. Liutkevičienė. Taip pat ir kas padėjo vesti tą apskaitą – V. Gapšys“, – teigė V. Ražinskaitė.

Teisėja taip pat pažymėjo, jog Lietuvos apeliacinis teismas sutiko su prokuroro teiginiais, kad nuteistieji veikė ne bendrininkaudami, bet gerai organizuota grupe.

Generalinė prokuratūra, tikėtina, tokį sprendimą skųs. Prokuroro Sauliaus Versecko teigimu, apeliacinis teismas tokį sprendimą priėmė todėl, kad dar nėra susiformavusi teisminė praktika, t.y. teismui dar neaišku, kaip reikėtų kvalifikuoti finansines Darbo partijos aferas – ar kaip sukčiavimą, ar kaip apgaulingą apskaitos tvarkymą.

„Tai yra teisinis klausimas – kvalifikavimo. Pirmos instancijos teismas šią veiką vertino kaip sukčiavimą, apeliacinės instancijos teismas pasakė, kad teisiškai tai turi būti vertinama pagal lengvesnį Baudžiamojo kodekso straipsnį.

Praktika nėra vienareikšmiška šioje byloje, vyksta teisinė diskusija. Teks šitą klausimą kelti iš naujo kasacinės instancijos teisme ir prašyti vertinti dar kartą, kurios instancijos teismas buvo teisus“, – teigė S. Verseckas.

BNS teigimu, Apeliaciniam teismui paskelbus savo sprendimą, prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, jog Lietuvoje kol kas „apsimoka“ sukčiauti, vogti ir vengti mokesčių.

„Kol „juodosios buhalterijos“ byloje galutinai nesibaigė teisminis procesas, prezidentė negali vertinti teismo sprendimo. Tačiau, atsiribojant nuo konkrečios bylos, prezidentė ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos bausmių sistema neatgraso nusikaltėlių – dar kol kas „apsimoka“ ir sukčiauti, ir vogti bei vengti mokesčių“, – rašoma prezidentės spaudos tarnybos atsakyme BNS.

„Sistemą būtina keisti, juolab, kad ir Europos Sąjungos dokumentuose pabrėžiama, jog teismų sistemos gebėjimas taikyti atgrasomąsias baudžiamąsias sankcijas atlieka esminį atgrasymo vaidmenį“, – teigiama jame.

P.S. Kad Lietuvos teismų sistema nėra visiškai bejėgė taikyti „atgrasomąsias baudžiamąsias sankcijas“, rodo kitas šiandien priimtas sprendimas: prieš tris mėnesius pareigūnų automatą pagrobęs ir penkias valandas 3 000 policijos pareigūnų ieškotas Igoris Molotkovas Vilniaus apygardos teismo buvo pripažintas kaltu ir nuteistas aštuonioliktą kartą – už policininkų ginklo pagrobimą jam skirta 4 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stasys       2016-02-3 7:39

Čia įdomesnis kitas aspektas, kaip pasiskirsto tos Prezidentinės nuostatos pagal pirmumą ..visuomenės nepakantumas tiems reiškiniams ir įstatymo atgrasymas nuo tokiu poelgiu. kas iš ko kyla ? dėlione verta nudienos aktualijų. smile

Anupras       2016-02-2 22:41

O gal kada nors teks nagrinėti ;skaisčiųjų partijų; baltosios buhalterijos bylą.

Nuomonė       2016-02-2 18:27

Man tai juokingiausia, kai čia komentaruose „ekspertai“ pradeda kalbas apie kokią tai korupciją ir pavogimus, bet nemato pačios esmės, o pasiduoda formuojančiai nuomonę politinei propagandai.
Dešimt metų visokie prokurorai ir sekliai su šunimis ieškojo tų milijonų ir nei iš ko tas Viktoras pavogė, nei kiek ir kokiu būdų jie atsirado bei kur buvo išleisti, nerado. Tad tokios tokelės mielieji “ekspertai”.Na, truputėli juokinga, bet pas mus daug maž visur tas pat.

Pensininke       2016-02-2 17:01

Dainos zodziai: MAFIJA, MAFIJA, MAFIJA visur, mafija Italijoj, MAFIJA ir…

123       2016-02-2 16:55

Ar Prezidente apsimeta, ar tikrai ji tokia naivi, nesupaprasdama vieno - cia tirai ne mokesciu byla, cia visai kas kita…Kas gali paneigti, kad sis politinis darinys nebuvo sukurtas ir finansuotas kaimynines valstybes, kaip vienas is budu ir keliu silpninant lietuvos valstibinguma, pakertant lietuvos zmoniu tikejima savo Valstybe. Sio darinio veiksmai ir musu atatinkamu Valstybes instituciju neveiklumas privede prie 10 metu teisingumo farso, pasityciojant is Valstybes ir joje gyvenanciu pilieciu.Reik bijoti ne isores- bet vidaus priesu…visais laikais.

Ponia       2016-02-2 14:37

Daliute,o kur Snoro bankelis.Taip lengvai pro Vasiliausko pirštelius praėjo,net kiaulaitės nekriūktėlėjo.

visgi        2016-02-2 13:46

jei nėra lygybės prieš įstatymus, tai valstybė vis dar teisminė, o ne teisinė.

stebina        2016-02-2 13:43

ir Molotkovui taikyta bausmė. Nejau pasiskolinto (galima juk ir čia taikyti “netyčią”, juk niekas nemėto kur papuola ginklų) ir grąžinto kalašnikovo vertė didesnė už 5 milijonus nesumokėtų, tad pavogtų iš biudeto mokesčių?

stebina        2016-02-2 13:37

baudų neproporcingumas. Liudininkei Laimai B. baudžiant už pilietiškumą, už liudijimą kone tokia pat bausmė, kaip kažkieno pinigais, galimai perversmui “legaliu” būdu, galimai kėsinantis į valstybės nepriklausomybę remta rinkiminė kampanija… protui nesuvokiama… bet panašu, kad tokiam atvejui seimas užmiršo pasirūpinti reikiamu įstatymu, rods apie tai buvo kalbėta per Miliūtės “Teisę žinoti”.

ha ha        2016-02-2 13:15

tyčios nebuvo!- sako teisėja. 
Aš juk ne buhalteris - sako Uspaskich, skaičiuot nemoku. Tai, kad nusipirkau ekonomisto diplomą, dar ne įrodymas, kad moku skaičiuoti. Tai tik įrodymas, kad mene vadint reikia ne sukčium, bet politkorektiškai -  OSOBO EKONOMYČESKIJ SUBJET. smile
.
Tačiau daktarės Laimos atveju - tyčia buvo! Ar iš jos bausmėm galima pasipelnyt daugiau nei iš  Rusijos oligarcho? Štai klausimas koksai.

ha ha        2016-02-2 13:15

tyčios nebuvo!- sako teisėja. 
Aš juk ne buhalteris - sako Uspaskich, skaičiuot nemoku. Tai, kad nusipirkau ekonomisto diplomą, dar ne įrodymas, kad moku skaičiuoti. Tai tik įrodymas, kad mene vadint reikia ne sukčium, bet politkorektiškai -  OSOBO EKONOMYČESKIJ SUBJET. smile
.
Tačiau daktarės Laimos atveju - tyčia buvo! Ar iš jos bausmėm galima pasipelnyt daugiau nei iš  Rusijos oligarcho? Štai klausimas koksai.

troliukam        2016-02-2 12:51

25 milijonus, gautus iš neaiškių šaltinių - mafijos ar Rusijos slaptųjų tarnybų, ši partija nuslėpė ir nesumokėjo mokesčių apie 5 milijonus, pirkdama faktiškai už juos rinkėjų balsus, tuo pažeisdama demokratiškus rinkimų principus, o žiūrėkit kiek čionai sukčių mylėtojų ir užtarėjų jam pritaria!

oho!       2016-02-2 12:46

Tai čia ta pati teisėja, kuri su tuo pačiu Versecku taip keistai išaiškino ir Medininkų omonininkų bylą? Tiek Visocko “slaptai lt, tiek Gorienės komentaras įrodinėja, kad buvo pasodintas visai nekaltas, tvirtą alibi turėjęs žmogus, o kaltieji išteisinti?

uoj, kokia teisi ši moterėlė       2016-02-2 2:07

o dar meluoti apsimoka, apdaudinėtai ir su neaiškia biografija daukanto aikštėj sėdėti. ar ne, vienintele mažojo karo dalyve?

snoriukas       2016-02-2 0:48

Ponia sako, vansi žino ką sako. Nu tai aišku, kad apsimoka.

Irenai       2016-02-2 0:01

Kur Prezidente, Seimas, V yriausybe, Teismai…....
Išvardijai beveik visus, kurie ir terorizuoja tave ir tuos kurie barikadose Tėvynę gynė.

ES milijonai       2016-02-1 21:24

demoralizuoja nesubrendusią morališkai tautą.

Irena       2016-02-1 20:43

LIETUVA, TEVYNE musu. Mes barikadose gyneme TAVO ir musu LAISVE, kodel siandien mus valdo ir sprendzia uz mus galimai neluojalus valdziazmogiai. Kur Prezidente, Seimas, V yriausybe, Teismai…....


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.