Visuomenės pokyčių analizė, Istorija

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 14 d. 0:49

7     

    

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Trečiadienį vizito Malmėje (Švedija) metu Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama pasakė, kad yra gerai, kad tokios šalys kaip Švedija ir Vokietija priėmė migrantus, tačiau pabrėžė: jie neturėtų čia likti – jie turėtų grįžti į savo tėvynę ir ją puoselėti.

„Priimkite juos, padėkite jiems, lavinkite juos… bet galiausiai kiekvienas turi vystyti savo pačių šalį“.

Toks jo pasisakymas nustebino daugelį. Tačiau tai toli gražu ne pirmasis kartas, kai 83 metų Dalai Lama išsako panašią nuomonę apie migrantus. Panašiai Dalai Lama pasisakė ir 2016 m.

Malmėje jis viešėjo pagalbos organizacijos IM („Individuell människohjälp“ – Individuali pagalba žmonėms) kvietimu ir šiomis mintimis jis pasidalijo kalbėdamas konferencijoje, kurioje buvo svarstoma, kaip visi ir kiekvienas gali prisidėti kuriant laimingesnę ir taikesnę visuomenę.

Tiesos.lt primena: už savo kovą dėl Tibeto laisvės 1989 m. Dalai Lama buvo apdovanotas Nobelio Taikos premija.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vladas.vilimas@gmail.com        2018-09-15 11:01

Dalai Lamos pasisakymas,kad “kiekvienas turime puoselėti savo šalį“nustebino “daugelį”.Taip ir neaišku kas tas “daugelis"ir kaip vertina šį pasisakymą, teigiamai ar neigiamai?

Jota       2018-09-15 10:12

Lamaizmas pederastiją smerkia, o politikavimas - ne.

Kas išugdė tokią ydingą toleranciją pagoniškoms religijoms ir etinėms sistemoms? Arba kitaip - abejingumą Kristaus religijai? Liūdna! Taip, budizmas turi teigiamų etinių nuostatų, bet štai ką kalba apie “penkis milijardus religijų” pats Dalai Lama:

“Tikiu, kad kiekvienas individas turėtų pasirinkti tokį dvasinį kelią, koks geriausiai išreiškia jo vidinę nuostatą, natūralius polinkius, temperamentą, įsitikinimus, šeimą, kultūrinį kontekstą. Tarkime, budistų vienuoliui labiausiai tinka budizmas. Taigi aš supratau, kad jis man artimiausias. Bet tai nereiškia, kad jis visiems vienodai tinka, tuo abejoti neverta. Jei tikėčiau, kad budizmas geriausiai tinka kiekvienam, būtų gana kvaila, nes skirtingų žmonių vidinė nuostata skirtinga. Žmonių įvairovei reikalinga religijų įvairovė. Religijos tikslas – būti naudinga žmonėms, taigi manau, jei turėtume tik vieną religiją, praeitų kiek laiko ir ji liautųsi būti žmonėms naudinga. Tarsi restoranas, siūlantis tik vieną patiekalą, – diena po dienos kiekvienam valgymui, – juk netrukus jis pristigtų klientų. Panašiai ir religijos maitina žmogaus sielą. Manau, kad mes pajėgūs išmokti džiaugtis ta religijų įvairove, pajėgūs išsiugdyti rimtą požiūrį į jų įvairovę. Daugeliui žmonių artimesni judaizmas, krikščionybė ar islamas. Todėl mes privalome gerbti ir vertinti visas didžiąsias pasaulio religines tradicijas. Visos šios religijos gali gerokai pagelbėti žmonijai. Visos skirtos tam, kad padarytų individą laimingesnį, o mūsų pasaulį geresnį... Neabejoju, kad gerbti privalome visas religines tradicijas.” (jei kam įdomu, čia visas H. Lahayne straipsnis: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-04-26-holger-lahayne-penki-milijardai-religiju/61834)

“Mes pajėgūs išmokti džiaugtis religijų įvairove”, - kitaip sakant, statyti Kristų į vieną gretą su visais pagoniškais demonais! Tarsi krikščionys turėtų ką  nors skolintis iš Dalai Lamos mokymų ir būti jam už tai dėkingi. Religijų įvairovė kaip patiekalai restorane! Krikščionybė tarp jų gal desertui priklauso?
Ne kartą  mačiau nuotrauką su dviem “šventenybėmis” - “jo šventenybe” Dalai Lama” ir mūsų “jo šventenybe” popiežiumi. Ir visiems patinka! Niekas turbūt nesusimąsto, kas bendro tarp krikščionybės, apreikštos Dievo, ir visokių pseudoišpažinimų, sukurtų žmogaus.
Būtent dėl tokio abejingumo ir nyksta mūsų tikėjimas. 
Mes galim priimti Dalai Lamą kaip žmogų, pasisakantį už sveikos žmogiškos prigimties teises ir jų apsaugą, bet ne daugiau. Kas giria svetimą religiją, tas niekina savąją.

to Jota       2018-09-14 20:21

Jis yra ne tik privatus asmuo bet Lamaizmo vadovas- o Lamaizmas griežtai smerkia pederastiją. jis tą yra sakęs straipsnyje- jis tik minėjo kad kiekvienos valstybės reikalas apsispręsti ar nori įteisint ar ne- o jis pats prieš.

Jota       2018-09-14 12:41

Girdėjau priešingai - kad jis pasisako už pederastų santuokas - jei abu partneriai mano, kad “santuoka” padarys juos laimingus, kodėl gi “nevesti”?

Iš tiesų, jei lygintume religinio holivudo aktorius - Daloi Lamą ir “Romos vyskupą”, tai tikrai populiaresnis yra pirmasis, jau vien dėl to, kad sėkmingai susitikinėja su ateiviais ir ruošia kitus kontaktui su jais ir apskritai yra aktyvesnis kuriant pasaulinę religiją (be reikalo Al. padėjau minusą).

Al.       2018-09-14 11:39

Dabartinis Romos vyskupas palyginus su juo, deja, atrodo graudokai.

Gyvenimo taisyklė       2018-09-14 10:33

Iškrypusi visuomenė yra pasmerkta palaipsniui išnykti. Nors ir kaip bebūtų apmaudu, Europos ateitis priklauso islamui, ateiviams iš Afrikos ir Azijos.

Chingishan       2018-09-14 7:51

JIE DAR LABIAU NUSTEBTŲ JEI IŠGIRSTŲ KAD DALAI LAMA PASISAKO PRIEŠ PEDERASTUS.(NES JIS PASISAKO)


Rekomenduojame

Nemokama rinkiminė reklama. „Susipažinkime: mes pirmą kartą ryžomės kandidatuoti savivaldybių tarybų rinkimuose…

Klausimas ES institucijoms: ar LRT vadovės teiginiai, nukreipti prieš Lietuvą, nėra hibridinio karo dalis?

Povilas Gylys. Skelbiu LRT pilietinį boikotą ir kviečiu prisijungti visus vertinančius bendrąjį gėrį

Geroji Naujiena: Viešpaties pagauti

Linas V. Medelis. Kaip mylėti vaikus, kai to moko nemylintys ir nemylimi

Algirdas Endriukaitis. Iš nepriklausomos Lietuvos teismų verdiktų: koloborantai, persekioję „Kronikos“ leidėjus, teisūs, visuomeninkai –  ne

Algimantas Rusteika. Sveikinu visus brangius Lietuvos žmones atvykus į 1939-uosius! (papildyta)

Vidmantas Valiušaitis. Apie Škirpą „visko“ M. A. Haroldas nežino

Suomija nori, kad migrantai grįžtų namo – du kartus padidinta grįžimo išmoka

Iš arti. Seimas Vyganto Malinausko ir Vytauto Sinicos akimis: atrodo, vaikai bus atiminėjami lengvai, dažnai ir ne vien kraštutiniais atvejais

Arvydas Juozaitis. Steikime Tautos iždą

Valdas Vasiliauskas. Kultūra, atskirta nuo valstybės

Vytautas Radžvilas. Šeštoji V. Putino kolona – stipresnė už penktąją

Antanas Maceina. Trys europiečio iliuzijos komunizmo akivaizdoje

Mateo Salvinio atsakas kairiųjų aktyvistui: „Siunčiu tau 20 imigrantų į namus“

Pasirašykime peticiją: Petro Cvirkos paminklas – okupacijos ir kolaboravimo simbolis, jam ne vieta Vilniaus širdy

Vytautas Sinica. Štai šeštoji kolona – visu gražumu

Robertas Grigas. Kunigui Juozapui Zdebskiui: „Tai ne putino uogos ant sniego…“

Raimondas Navickas. Ko moko jaunimą šis keistas filmas? arba Iliustracija VSD ir 2-jo departamento 2018 m. „Grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui..“

Verta prisiminti. Konstitucinis Teismas: Lietuvos valstybė – tai AŠ!

Frederikas Erixonas. Rinkimai pakeisiantys Europą?

Algimantas Rusteika. Miškų kirtimo nusikaltimas tęsiasi

Justas Mundeikis. Ekonomisto komentaras – Ko tikėtis viešojo sektoriaus darbuotojams iš Vyriausybės komisijos?

Nuo bačkos. Dainius Pūras. Viena iš sėkmingiausių sąmokslo teorijų – mitas apie tariamą Norvegijos nesėkmę šeimos ir vaikų teisių apsaugos politikoje

Savivaldos rinkimams artėjant. Kokią Vilniaus viziją rinksimės?

Atėjo laikas: visuomenė turi prisiimti atsakomybę už Lietuvos likimą

Karolis Kaklys. Ar įmanoma demokratiška savivalda be mažumos?

Austrijos Vyriausybė praneša: 62 proc. asmenų, įtariamų 2016-aisiais nužudę moteris, yra „užsienio kilmės“

Audrius Bačiulis. Vokietija ir Prancūzija pasirinko karą su Amerika. Kurioje pusėje Lietuva?

Vytautas Radžvilas. Pirmas žingsnis pokyčių link – nutraukti katės ir pelės žaidimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.