Įžvalgos

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 14 d. 1:49

7     

    

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Trečiadienį vizito Malmėje (Švedija) metu Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama pasakė, kad yra gerai, kad tokios šalys kaip Švedija ir Vokietija priėmė migrantus, tačiau pabrėžė: jie neturėtų čia likti – jie turėtų grįžti į savo tėvynę ir ją puoselėti.

„Priimkite juos, padėkite jiems, lavinkite juos… bet galiausiai kiekvienas turi vystyti savo pačių šalį“.

Toks jo pasisakymas nustebino daugelį. Tačiau tai toli gražu ne pirmasis kartas, kai 83 metų Dalai Lama išsako panašią nuomonę apie migrantus. Panašiai Dalai Lama pasisakė ir 2016 m.

Malmėje jis viešėjo pagalbos organizacijos IM („Individuell människohjälp“ – Individuali pagalba žmonėms) kvietimu ir šiomis mintimis jis pasidalijo kalbėdamas konferencijoje, kurioje buvo svarstoma, kaip visi ir kiekvienas gali prisidėti kuriant laimingesnę ir taikesnę visuomenę.

Tiesos.lt primena: už savo kovą dėl Tibeto laisvės 1989 m. Dalai Lama buvo apdovanotas Nobelio Taikos premija.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vladas.vilimas@gmail.com        2018-09-15 12:01

Dalai Lamos pasisakymas,kad “kiekvienas turime puoselėti savo šalį“nustebino “daugelį”.Taip ir neaišku kas tas “daugelis"ir kaip vertina šį pasisakymą, teigiamai ar neigiamai?

Jota       2018-09-15 11:12

Lamaizmas pederastiją smerkia, o politikavimas - ne.

Kas išugdė tokią ydingą toleranciją pagoniškoms religijoms ir etinėms sistemoms? Arba kitaip - abejingumą Kristaus religijai? Liūdna! Taip, budizmas turi teigiamų etinių nuostatų, bet štai ką kalba apie “penkis milijardus religijų” pats Dalai Lama:

“Tikiu, kad kiekvienas individas turėtų pasirinkti tokį dvasinį kelią, koks geriausiai išreiškia jo vidinę nuostatą, natūralius polinkius, temperamentą, įsitikinimus, šeimą, kultūrinį kontekstą. Tarkime, budistų vienuoliui labiausiai tinka budizmas. Taigi aš supratau, kad jis man artimiausias. Bet tai nereiškia, kad jis visiems vienodai tinka, tuo abejoti neverta. Jei tikėčiau, kad budizmas geriausiai tinka kiekvienam, būtų gana kvaila, nes skirtingų žmonių vidinė nuostata skirtinga. Žmonių įvairovei reikalinga religijų įvairovė. Religijos tikslas – būti naudinga žmonėms, taigi manau, jei turėtume tik vieną religiją, praeitų kiek laiko ir ji liautųsi būti žmonėms naudinga. Tarsi restoranas, siūlantis tik vieną patiekalą, – diena po dienos kiekvienam valgymui, – juk netrukus jis pristigtų klientų. Panašiai ir religijos maitina žmogaus sielą. Manau, kad mes pajėgūs išmokti džiaugtis ta religijų įvairove, pajėgūs išsiugdyti rimtą požiūrį į jų įvairovę. Daugeliui žmonių artimesni judaizmas, krikščionybė ar islamas. Todėl mes privalome gerbti ir vertinti visas didžiąsias pasaulio religines tradicijas. Visos šios religijos gali gerokai pagelbėti žmonijai. Visos skirtos tam, kad padarytų individą laimingesnį, o mūsų pasaulį geresnį... Neabejoju, kad gerbti privalome visas religines tradicijas.” (jei kam įdomu, čia visas H. Lahayne straipsnis: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-04-26-holger-lahayne-penki-milijardai-religiju/61834)

“Mes pajėgūs išmokti džiaugtis religijų įvairove”, - kitaip sakant, statyti Kristų į vieną gretą su visais pagoniškais demonais! Tarsi krikščionys turėtų ką  nors skolintis iš Dalai Lamos mokymų ir būti jam už tai dėkingi. Religijų įvairovė kaip patiekalai restorane! Krikščionybė tarp jų gal desertui priklauso?
Ne kartą  mačiau nuotrauką su dviem “šventenybėmis” - “jo šventenybe” Dalai Lama” ir mūsų “jo šventenybe” popiežiumi. Ir visiems patinka! Niekas turbūt nesusimąsto, kas bendro tarp krikščionybės, apreikštos Dievo, ir visokių pseudoišpažinimų, sukurtų žmogaus.
Būtent dėl tokio abejingumo ir nyksta mūsų tikėjimas. 
Mes galim priimti Dalai Lamą kaip žmogų, pasisakantį už sveikos žmogiškos prigimties teises ir jų apsaugą, bet ne daugiau. Kas giria svetimą religiją, tas niekina savąją.

to Jota       2018-09-14 21:21

Jis yra ne tik privatus asmuo bet Lamaizmo vadovas- o Lamaizmas griežtai smerkia pederastiją. jis tą yra sakęs straipsnyje- jis tik minėjo kad kiekvienos valstybės reikalas apsispręsti ar nori įteisint ar ne- o jis pats prieš.

Jota       2018-09-14 13:41

Girdėjau priešingai - kad jis pasisako už pederastų santuokas - jei abu partneriai mano, kad “santuoka” padarys juos laimingus, kodėl gi “nevesti”?

Iš tiesų, jei lygintume religinio holivudo aktorius - Daloi Lamą ir “Romos vyskupą”, tai tikrai populiaresnis yra pirmasis, jau vien dėl to, kad sėkmingai susitikinėja su ateiviais ir ruošia kitus kontaktui su jais ir apskritai yra aktyvesnis kuriant pasaulinę religiją (be reikalo Al. padėjau minusą).

Al.       2018-09-14 12:39

Dabartinis Romos vyskupas palyginus su juo, deja, atrodo graudokai.

Gyvenimo taisyklė       2018-09-14 11:33

Iškrypusi visuomenė yra pasmerkta palaipsniui išnykti. Nors ir kaip bebūtų apmaudu, Europos ateitis priklauso islamui, ateiviams iš Afrikos ir Azijos.

Chingishan       2018-09-14 8:51

JIE DAR LABIAU NUSTEBTŲ JEI IŠGIRSTŲ KAD DALAI LAMA PASISAKO PRIEŠ PEDERASTUS.(NES JIS PASISAKO)


Rekomenduojame

Bronius Puzinavičius. Estams pasisekė – jie turi alergijai paminklams atsparią ir galvoti apie praeitį nevengiančią Prezidentę

EŽTT: Norvegija pažeidė žmogaus teises byloje dėl vaiko teisių

Liudvikas Jakimavičius. Išeiviai ir mes, arba Gyvenimas Vezuvijaus papėdėje (papildyta)

Lidžita Kolosauskaitė. Švietimo spindesys ir skurdas

Švedijos parlamento rinkimuose - pažeidimai ir išpuoliai prieš Švedijos demokratus

Valdas Vižinis. Laiškas emigravusiems. Ir VALSTIEČIAMS

Martynas Katelynas. Rinkimai Švedijoje: nevaldoma masinė migracija nulems rezultatą?

Vidas Rachlevičius. Apie Prezidento rinkimų kampaniją kitaip, arba Kas mums visiems atsitiko, kad dabar turime tai, ką turime?

Geroji Naujiena. Jį sutikę net kurtieji girdi ir nebyliai prabyla!

Kaip atsiranda prekeiviai Lietuva?

Roko Gasparaičio interviu su Arnoldu Zdanevičiumi, buvusiu homoseksualu: „Homoseksualizmas yra baisi liga, sielos liga“

Andriaus Švarplio replika A.Lašui, arba Dar kartą apie viešojo sektoriaus (o ne Landsbergių verslo) nususinimą prisidengiant „teise ir laisve rinktis“

Chemnicas: prieš nevaldomą imigraciją protestuojantys vokiečiai priminė Angelai Merkel nuo pabėgėlių rankos žuvusius tėvynainius

Algimantas Rusteika: Prapjaukim pilvą ir ką nors padarykim

Popiežius Pranciškus. „Tikri pinigai kyla ne iš kitų pinigų, o iš darbo“

Andrius Švarplys. Apie lietuviškus influencerius ir JAV „konstitucinę krizę“

Vokietijos vidaus reikalų ministras: „Migracija – visų problemų motina“

Justas Mundeikis. „Ekonomisto komentaras“ – apie minimalų mėnesinį atlyginimą Lietuvoje

Algimantas Rusteika. Jie mus labai myli

Nida Vasiliauskaitė. Tikroji, pagrindinė, pirmaeilė dabarties politinė problema

Andrejus Gaidamavičius: „Premjere, ar taip turėtų atrodyti saugomos teritorijos?“

Rasa Kazėnienė: „Jei tu ne vagis, tu esi niekas“

ES biudžeto komisaras: Europos Sąjungai gresia „mirtinas pavojus“

Valdas Vasiliauskas. Viešame TS-LKD partijos pirmininko laiške įsivėlė logikos klaida

ES daugėja ne santuokoje gimusių vaikų, Lietuvoje – ne

Rasa Čepaitienė. Sekso ekonomikos spąstuose

Valdas Vasiliauskas. Profesija – ministrės vyras (papildyta video)

Jonas Burokas. Atverkime savo širdis žuvusių už Tėvynės laisvę pagerbimui ir teisingumui

Valdemaras Klumbys. Vilnius irgi tvarkosi: Reformatų parkas ir kitos žaliosios erdvės

Aušra Maldeikienė. Kaip Kinija tapo strategine Lietuvos partnere?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.