Įžvalgos

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugsėjo 14 d. 1:49

7     

    

Dalai Lama: Europa priklauso europiečiams – kiekvienas turime puoselėti savo šalį

Trečiadienį vizito Malmėje (Švedija) metu Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama pasakė, kad yra gerai, kad tokios šalys kaip Švedija ir Vokietija priėmė migrantus, tačiau pabrėžė: jie neturėtų čia likti – jie turėtų grįžti į savo tėvynę ir ją puoselėti.

„Priimkite juos, padėkite jiems, lavinkite juos… bet galiausiai kiekvienas turi vystyti savo pačių šalį“.

Toks jo pasisakymas nustebino daugelį. Tačiau tai toli gražu ne pirmasis kartas, kai 83 metų Dalai Lama išsako panašią nuomonę apie migrantus. Panašiai Dalai Lama pasisakė ir 2016 m.

Malmėje jis viešėjo pagalbos organizacijos IM („Individuell människohjälp“ – Individuali pagalba žmonėms) kvietimu ir šiomis mintimis jis pasidalijo kalbėdamas konferencijoje, kurioje buvo svarstoma, kaip visi ir kiekvienas gali prisidėti kuriant laimingesnę ir taikesnę visuomenę.

Tiesos.lt primena: už savo kovą dėl Tibeto laisvės 1989 m. Dalai Lama buvo apdovanotas Nobelio Taikos premija.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vladas.vilimas@gmail.com        2018-09-15 12:01

Dalai Lamos pasisakymas,kad “kiekvienas turime puoselėti savo šalį“nustebino “daugelį”.Taip ir neaišku kas tas “daugelis"ir kaip vertina šį pasisakymą, teigiamai ar neigiamai?

Jota       2018-09-15 11:12

Lamaizmas pederastiją smerkia, o politikavimas - ne.

Kas išugdė tokią ydingą toleranciją pagoniškoms religijoms ir etinėms sistemoms? Arba kitaip - abejingumą Kristaus religijai? Liūdna! Taip, budizmas turi teigiamų etinių nuostatų, bet štai ką kalba apie “penkis milijardus religijų” pats Dalai Lama:

“Tikiu, kad kiekvienas individas turėtų pasirinkti tokį dvasinį kelią, koks geriausiai išreiškia jo vidinę nuostatą, natūralius polinkius, temperamentą, įsitikinimus, šeimą, kultūrinį kontekstą. Tarkime, budistų vienuoliui labiausiai tinka budizmas. Taigi aš supratau, kad jis man artimiausias. Bet tai nereiškia, kad jis visiems vienodai tinka, tuo abejoti neverta. Jei tikėčiau, kad budizmas geriausiai tinka kiekvienam, būtų gana kvaila, nes skirtingų žmonių vidinė nuostata skirtinga. Žmonių įvairovei reikalinga religijų įvairovė. Religijos tikslas – būti naudinga žmonėms, taigi manau, jei turėtume tik vieną religiją, praeitų kiek laiko ir ji liautųsi būti žmonėms naudinga. Tarsi restoranas, siūlantis tik vieną patiekalą, – diena po dienos kiekvienam valgymui, – juk netrukus jis pristigtų klientų. Panašiai ir religijos maitina žmogaus sielą. Manau, kad mes pajėgūs išmokti džiaugtis ta religijų įvairove, pajėgūs išsiugdyti rimtą požiūrį į jų įvairovę. Daugeliui žmonių artimesni judaizmas, krikščionybė ar islamas. Todėl mes privalome gerbti ir vertinti visas didžiąsias pasaulio religines tradicijas. Visos šios religijos gali gerokai pagelbėti žmonijai. Visos skirtos tam, kad padarytų individą laimingesnį, o mūsų pasaulį geresnį... Neabejoju, kad gerbti privalome visas religines tradicijas.” (jei kam įdomu, čia visas H. Lahayne straipsnis: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-04-26-holger-lahayne-penki-milijardai-religiju/61834)

“Mes pajėgūs išmokti džiaugtis religijų įvairove”, - kitaip sakant, statyti Kristų į vieną gretą su visais pagoniškais demonais! Tarsi krikščionys turėtų ką  nors skolintis iš Dalai Lamos mokymų ir būti jam už tai dėkingi. Religijų įvairovė kaip patiekalai restorane! Krikščionybė tarp jų gal desertui priklauso?
Ne kartą  mačiau nuotrauką su dviem “šventenybėmis” - “jo šventenybe” Dalai Lama” ir mūsų “jo šventenybe” popiežiumi. Ir visiems patinka! Niekas turbūt nesusimąsto, kas bendro tarp krikščionybės, apreikštos Dievo, ir visokių pseudoišpažinimų, sukurtų žmogaus.
Būtent dėl tokio abejingumo ir nyksta mūsų tikėjimas. 
Mes galim priimti Dalai Lamą kaip žmogų, pasisakantį už sveikos žmogiškos prigimties teises ir jų apsaugą, bet ne daugiau. Kas giria svetimą religiją, tas niekina savąją.

to Jota       2018-09-14 21:21

Jis yra ne tik privatus asmuo bet Lamaizmo vadovas- o Lamaizmas griežtai smerkia pederastiją. jis tą yra sakęs straipsnyje- jis tik minėjo kad kiekvienos valstybės reikalas apsispręsti ar nori įteisint ar ne- o jis pats prieš.

Jota       2018-09-14 13:41

Girdėjau priešingai - kad jis pasisako už pederastų santuokas - jei abu partneriai mano, kad “santuoka” padarys juos laimingus, kodėl gi “nevesti”?

Iš tiesų, jei lygintume religinio holivudo aktorius - Daloi Lamą ir “Romos vyskupą”, tai tikrai populiaresnis yra pirmasis, jau vien dėl to, kad sėkmingai susitikinėja su ateiviais ir ruošia kitus kontaktui su jais ir apskritai yra aktyvesnis kuriant pasaulinę religiją (be reikalo Al. padėjau minusą).

Al.       2018-09-14 12:39

Dabartinis Romos vyskupas palyginus su juo, deja, atrodo graudokai.

Gyvenimo taisyklė       2018-09-14 11:33

Iškrypusi visuomenė yra pasmerkta palaipsniui išnykti. Nors ir kaip bebūtų apmaudu, Europos ateitis priklauso islamui, ateiviams iš Afrikos ir Azijos.

Chingishan       2018-09-14 8:51

JIE DAR LABIAU NUSTEBTŲ JEI IŠGIRSTŲ KAD DALAI LAMA PASISAKO PRIEŠ PEDERASTUS.(NES JIS PASISAKO)


Rekomenduojame

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kai menama grėsmė svarbiau už tikrą vaiko skausmą

Arkiv. Sigito Tamkevičiaus homilija Aušros Vartų atlaiduose: Gailestingumo pamokos

Istorinis įvykis Lietuvoje: advokatas Saulius Dambrauskas kviečia ginti viešąjį interesą ir tapti grupės ieškinio nariu

Andrius Švarplys. Trumpas žmonijos istorijos įvadas :)

Vytautas Radžvilas. Artėjant geopolitinės sistemos audrai

Andrejus Gaidamavičius. Labanoro regioninio parko valstybiniuose miškuose atsivers dar apie 90 ha naujų plynių!

Vidas Rachlevičius. Atėjo lūžio taškas – Lietuvai ir vėl reikia rimtai rinktis

Jonas Kaminskas. Vyriausios Rinkimų Komisijos nariai nesuprato ar nenorėjo suprasti?

Vidmantas Valiušaitis. Nejau Šakalienės ir Majausko įstatymas yra aukščiau už Lietuvos Konstituciją ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją?

Rimantas Dagys. Ką reiškia Lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės išpuolis prieš Katalikų bažnyčią, policiją, teismus?

Rasa Dijokaitė. Ko mokoma tėvų terorizavimo kursuose ir kas pareikalaus, kad tai liautųsi?

Valdas Vasiliauskas. Tušti mokyklų suolai

A.Merkel ES „vizija“: tolerancija – „Europos siela“, kad apgintume savo bendruomenę, reikalinga „tikra ES kariuomenė“, bet ji nebus „anti-NATO“

Tautos forumo kreipimasis dėl Sąjūdžio istorijos falsifikavimo LRT ir VU TSPMI

Vincentas Vobolevičius. Keistas vidutinės pensijos ir skurdo rizikos tandemas

Aušra Gabalytė, Aikštės TV: įsimintinos akimirkos iš „Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto“ 40 metų jubiliejaus paminėjimo

Vaiko teisių apsauga: Lino Kukuraičio ir Rimanto Dagio diskusija Marijos radijuje

Audrius Bačiulis ir Vytautas Sinica apie naujausią Emanuelio Macrono „išradimą“: „Nacionalizmas yra patriotizmo išdavystė“

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą

Aušra Maldeikienė. Vakarykštės dienos užsienio politika

Andrejus Gaidamavičius tiems, kurie myli mišką, bet sako: „Tai kad aš nieko apie jį neišmanau…“

Neterminuotą streiką pradėję mokytojai nusiteikę ryžtingai

Sušaudytos ir nukankintos Lietuvos vyriausybės

Algimantas Rusteika. Laiko jums liko nebedaug

Sekmadienį Vilniuje paminėtas Holodomoro 85-etis

Geroji Naujiena: „Palaiminti dvasingieji vargdieniai: jų yra dangaus karalystė“  (Mt 5, 3)

Vytautas Sinica. Ir katalikų pogrindis bus paniekintas

Rimantas Rubavičius. Apie toleranciją

Valdas Vasiliauskas. E. Macrono „Potiomkino kaimai“, arba Ar Amerikai reikės trečią kartą gelbėti Europą?

Algimantas Rusteika. Dveji metai su Donaldu Trumpu. Jūsų dėmesiui – lietuviško ikilytinio, lytinio ir polytinio elito analizė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.