Naujienos

Dainius Razauskas: Prašau išpjauti visus medžius Turniškėse

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 4 d. 23:33

5     

    

Dainius Razauskas: Prašau išpjauti visus medžius Turniškėse

Rugsėjo 4 d. garsus lietuvių mitologas, religijotyrininkas, rašytojas, vertėjas, Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos lauretas dr. Dainius Razauskas išsiuntė viešą prašymą Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijai ir Vilniaus miesto savivaldybei. Prašyme reiškiamas susirūpinimas dėl to, kad Vilniuje vaikų darželiui „Kaštonas“ priklausančiame sklype (Antakalnio g. 108) nepagrįstai kertami sveiki medžiai.

Supažindiname su Alkas.lt portale paskelbtu D. Razausko viešu prašymu.

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijai
Vilniaus miesto savivaldybei
(Miesto ūkio ir transporto departamento
Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriui)

Vilniaus miesto Antakalnio g. 98, b. 69, gyventojo

Dainiaus Razausko

V I E Š A S P R A Š Y M A S

Vilniaus miesto savivaldybė yra išdavusi leidimą vaikų darželiui „Kaštonas“ priklausančiame sklype Antakalnio g. 108 kirsti medžius, tarp jų – sveikus.

Greta minėto sklypo esančių namų (Antakalnio g. 98 ir Vileišio g. 32) gyventojai kreipėsi į specialistus dendrologus ir, remdamiesi jų (raštiška) išvada, kad du iš pjauti numatytų medžių yra visiškai sveiki, 2017-05-10 prašė Savivaldybės panaikinti leidimą juos pjauti (prašymo reg. Nr. A319-830/17).

Savivaldybės Želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija 2017 m. rugsėjo 1 d. atliko patikrinimą (jį atliko Marius Pabrieža, Giedrė Čeponytė, Jonas Saldukaitis, dalyvavo vaikų darželio „Kaštonas“ atstovai ir Želdynų poskyrio vyr. specialistas Jaroslav Čaplia, akto Nr. A32-2025/17 (2.1.15-UK2)) ir minėtą leidimą medžių šalinimui panaikinti (anuliuoti) atsisakė – taigi paliko jį galioti, tik leido vaikų darželio „Kaštonas“ administracijai savo nuožiūra atsižvelgti (arba neatsižvelgti) į minėtą specialistų dendrologų padarytą išvadą medžius esant sveikus. Argumentas, kodėl leidimas tuos medžius pjauti paliktas galioti: medžiai galintys padaryti žalos.

Tariamos žalos esmė ta, kad vaikų darželio „Kaštonas“ (gražus pavadinimas!) teritorijoje augantys sveiki (apie kitokius dabar nekalbame) medžiai esą kelia grėsmę vaikų saugumui, savo lapais teršia teritoriją ir t. t.

Remdamasis tais pačiais argumentais, pirmiausia PRAŠAU išpjauti visus medžius Lietuvos Respublikos Prezidentės ir kitų aukštų valdžios pareigūnų rezidencijoje Turniškėse, nes ten gausiai augantys medžiai kelia grėsmę šių itin svarbių Valstybei asmenų saugumui ir teršia jų gyvenamąją teritoriją lapais bei spygliais.

Toliau, remdamasis tais pačiais argumentais, PRAŠAU išpjauti visus medžius visose Vilniaus miesto viešosiose erdvėse, nes jie kelia grėsmę Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams, tarp jų vaikams, ir teršia miestą lapais.

Taip pat PRAŠAU atitverti tvora visus aplink Vilniaus miestą esančius miško plotus, nes į juos atsitiktinai užklydę miesto gyventojai, tarp jų vaikai, atsiduria pavojuje dėl miško medžių jiems keliamos grėsmės.

Jeigu Vilniaus miesto savivaldybė šį prašymą nuspręstų esant nepagrįstą, tada PRAŠAU, tais pačiais argumentais remiantis, panaikinti (anuliuoti) leidimą išpjauti vaikų darželio „Kaštonas“ teritorijoje augančius minėtus du sveikus medžius.

Dainius Razauskas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Andriukas dviratukas       2017-09-5 18:22

Prieš porą savaičių ta pati Giedrė Čeponytė atsakė kapų medžių plėšikams, kad lapai nėra šiukšlė. Atsisakė neteisėtai leisti naikinti medžius kapuose.

Ją ir visus kitus Savivaldybės valdininkus gyventojai jau daug kartų reikalavo naikinti iš darbo:
http://andrius.saugokmedi.lt/oficioz/savivaldybe#Ūkio
Statybų valdininkus irgi:
http://andrius.saugokmedi.lt/oficioz/savivaldybe#Plėtros
To ir reikalaukite.

Net juokais nereikalaukite kirsti nieko.
Nusikaltėlė prezidentę Grybė jau iškirto 100 medžių:
http://andrius.saugokmedi.lt/oficioz#prezidentė Grybauskaitė

Reikalaukite ne tik sveikų, o ir ligotų medžių. Kaip ir ligoniai valdininkai, medžiai irgi turi teisę sirgti. O mes privalome juos gydyti, o ne kirsti.
Valdininkus gydo kalėjimas, o ne kirvis.

Ligotas, ar sveikas medis atlaiko audras. Jį nukerta.
Šalia nukrenta kitas medis. Jo nekerta. Nes ir neketina kirsti pavojingų. Malkoms sveikiausia sveiki medžiai. Negalima oro nuodyti nesveiku bio-kuru.

Jonas SaldukaitisAplinkos Ministerijos įstaigos VRAAD amžinai išsamiai “tikrina” savo bendrininkus valdininkus iš Savivaldybės. Taip išsamiai, kad taip niekada niekuo ir nebaigia tikrinti. Tada ir nebaudžia.
Reikalaukite “nukirsti” ir .

Marginalas:taisymas       2017-09-5 16:27

anapus kalėjimo sienų

Marginalas: medžiai, terorizmas ir "laisvės" "teis       2017-09-5 16:26

Medžiai kertami ten, kur dengia langus, pro kuriuos blogieji gali nematomi šaudyti į gerus policininkus. Šio vajaus visuotinumas rodo, kad merai čia niekuo dėti. Be to, ne vien Lietuvoje.
Ogi prasidėjo nuo draudimo važinėti su užtamsintais stiklais. Baigsis draudimu kabinti portjeras, o kurie išdrįs įstiklinti savo namo langus tamsiu stiklu, patirs turto konfiskaciją.
Laisvė nesustoja ir nesiliauja, kaip ir meilė! Ji pergalingai žengia į šviesią orvelinę ateitį!
Nuo 2006 m. EP rekomendacijos “laikinai” apriboti laisvę naudotis internetu bei perkant bilietus ir pervedant pinigines perlaidas (suprantama, ginant piliečius nuo “islamo terorizmo”), valstybinis terorizmas perėjo prie privalomų bankų, nebeturinčių senos funkcijos būti vien investavimo mechanizmu, bet tapusių represiniu spectarnybų mechanizmu iki visiško žmonių įbaudžiavinimo per patyliukais štampuojamus bilderberginius ES “įstatymus”.
Gerbiamieji, pasidomėkite bankų “programa” PAŽINK SAVO KLIENTĄ - kuriam galui tradiciniam bankui būtų prireikę žinoti, kaip klientas leidžia SAVO pinigus? Juk tradiciniai bankai egzistavo būtent klientų pinigų dėka ir turėjo už tai tik DĖKOTI indėlininkams. Tačiau juk dabar visur vien pavojai, niekad anksčiau anapus nekalėjimo sienų neegzistavęs pinigų plovimas plius ISIS - reikia ginti “laisvus piliečius”, o juk tik kalėjime pinigų plovimo nebūna!
Dabartiniai bankai yra spectarnybų padaliniai suradus “kilniausią” būdą terorizuoti, atimti privatumą, įbaudžiavinti ir pavergti visus per ekonominį šantažą.
Tai tas pats, kaip ir feodalizmo pradžioje, tik moderniojoje pakopoje.
Tuo tarpu nukentėjusieji profesoriai nenorėjo nė piršto pajudinti apsiginant nuo totalinės čipizacijos, užtat kaip gražiai, visai kaip zylė, giedojo apie “lenkiškas raides” lustų aplankėliuose, tarsi tai buvo aktualiausia išgyvenimo problema!
JEDEM DAS SEINE!
Krikiščionims graikams - savo, Kristaus išdavikiams - savo.

Apuokiukas       2017-09-5 12:35

Šaunuolis Dainius. O Dangoraižyne medžiai paprastai išpjaunami, kai ten ruošiamasi statyboms.

Al.       2017-09-5 2:38

O taip pat - Prezidentūroje ir prieš ją.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika. Kumečių šalis

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius. Tikėjimo ir vilties jėga

Lietuvos žmogaus teisių organizacijos ragina Vilniaus universiteto Senatą pareikšti nepasitikėjimą Rektoriui A.Žukauskui

Lietuvos laisvės lygai – 40

Vytautas Daujotis. Baltos dėmės VSD pažymoje, arba Nutylimos valstybės užvaldymo ištakos

Tomas Dapkus. Atsakymas į Andriaus Kubiliaus melą (1)

Leonas Merkevičius. Teismų naujienos

Mūšios parke Didžiosios Kovos apygardos partizanams atminti bus pagerbti visi Negrįžusieji iš Sibiro platybių: kviečiame!

Birželio 14-oji: aukos ir budeliai

Sąjūdžio žmonės: Viktoro Pranckiečio išpuolis grąžina Lietuvą į 1988 m. ir negali būti laikomas tik atsitiktiniu ir apmaudžiu nesusipratimu

Agnė Širinskienė. Neatskleistų verslo, žiniasklaidos ir politikos sąsajų gali būti ir daugiau

VU Senatas: Rektorius paskelbė tokias konkurso sąlygas, kad Vytautas Radžvilas negalėtų jų atitikti

Lietuvos vyskupų konferencijos kreipimasis dėl Stambulo konvencijos: Bažnyčia – už moterų prigimtines teises

Euro valiutos palaikymo lygis Lietuvoje – žemiausias ES

Šimtmečio referendumas Lenkijoje

Nuo bačkos. Mantas Adomėnas. Ar Lietuva tebėra „nepriklausoma demokratinė respublika?“

Algimantas Rusteika: „Įsitaisykit patogiai: Show must go on. O viskuo, kuo reikia, pasirūpins specialiosios tarnybos“

Vytautas Radžvilas. Kalba prieš aušrą: apie šunišką ir žmogišką laisvę

7 metus trukusi Gimdymų namuose byla baigta: Aukščiausiasis Teismas išteisino Jurgitą Švedienę bei Dalią Jakaitę

Vladimiras Laučius: šių metų Dalios Grybauskaitės atradimas – Lietuvoje knibždėte knibžda vidaus priešų...

Aušra Maldeikienė. 2018 birželis: ar pilietinio pasipriešinimo sąjūdžiai sugriaus Potiomkino kaimo bastionus?

Krescencijus Stoškus. Tarp embriono ir Fausto

Nuo bačkos. Sadauskas ir Juknevičienė: augančios europietiškos Lietuvos priešai buriasi aplink Juozaitį, kad padėtų Karbauskiui

Prezidentės metinis pranešimas: ką pasakė, o ką nutylėjo Dalia Grybauskaitė?

Algimantas Rusteika. Apie politikus ir biurokratus

Ar geri tėvai turėtų duoti berniukui lėlę, kai jis prašo kardo?

Prezidentės devintojo metinio pranešimo išvakarėse Prezidentūra pristato Dalios Grybauskaitės „darbus Lietuvai“

Verta prisiminti. Arvydo Juozaičio kalba 1989-ųjų roko marše: Lietuvos valstybei – TAIP!

„Su Lisabonos sutartimi ES nuvažiavo nuo bėgių“ – Švedijos demokratai ją sieks persvarstyti ir ketina rengti referendumą dėl ES

Žymūs visuomenės veikėjai ragina Arvydą Juozaitį dalyvauti Prezidento rinkimuose: „Lietuvai reikia Atgimimo prezidento“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.