Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Žmogaus teisės, Referendumai, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Konstitucinis Teismas

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 10 d. 19:21

13     

    

D.Žalimo žiniai: referendumus dėl vienalyčių asmenų santykių vykdė Slovėnija, Airija, Tailandas, Kroatija, kai kurios JAV valstijos, bus Šveicarijoje

Naujajam Konstitucinio Teismo (KT) teisėjui Vytautui Mizarui prisiekus, pagaliau baigėsi 15 mėnesių užsitęsusi Dainiaus Žalimo, KT teisėjo ir jo pirmininko, kadencija.

Ta proga DELFI.lt laidos „Info komentarai su Arnu Mazėčiu“ pašnekintas, D. Žalimas, beje, neatmetantis galimybės pradėti politiko karjerą, nepraleido progos pasisakyti ir apie referendumus, tiksliau – apie klausimus, kurie, jo teigimu, „apskritai negali būti sprendžiami referendumu“. Pateikė ir tokio klausimo pavyzdį: „Konstitucinis Teismas yra labai aiškiai pasisakęs, kad klausimai, susiję su prigimtinių žmogaus teisių neigimu, jie negali būti sprendžiami jokiame referendume. Dauguma negali diktuoti mažumai ar atskiram individui, kas yra oru, o kas – ne“.

Todėl D. Žalimas įsitikinęs: referendumas dėl Partnerystės įstatymo įteisinimo, jei tik būtų surengtas, „labai abejotina, ar jis atitiktų Konstituciją“.

Ar mažuma gali diktuoti daugumai, atskiram individui, kas yra oru, o kas – ne, buvęs Konstitucijos sargas toliaregiškai nutylėjo.

Kaip nutylėjo ir tą faktą, kad Slovėnijoje, Airijoje, Tailande, Kroatijoje, kai kuriose JAV valstijose (Vašingtone, Meine, Merilande, Minesotoje) dėl vienalyčių asmenų santykių oficialaus įteisinimo vyriausybės organizavo referendumus, toks ruošiamas ir Šveicarijoje ir kt.

O gal manote, kad jis to nežino?

Beje, 2015 m. referendumui Airijoje pritarus gėjų santuokoms, kanclerė A. Merkel, paklausta, kada Vokietija įteisins gėjų santuokas, atsakė: „Tos pačios lyties asmenų santuoka nėra mūsų vyriausybės tikslas. Kiekviena valstybė kuria savo įstatymus. Vienos šalys renkasi vieną kelią, kitos – kitą. Vokietijoje eisime tuo keliu, kuris geriausiai tinka mūsų šaliai“.

Net įdomu – ar tokia politiko laikysena D. Žalimui yra ori ar vis dėlto… abejotina?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Bobute       2021-06-21 10:57

Išvardytose šalyse referendumais buvo siuloma keisti santuokos įstatymus…. O ką siūlo lietuviai?Referenduma leisti, ar neleisti…Priimti ar ne partnerystės įstatymą? Tai tas pat…Ar bent suvokiate skirtumą?Juk partnerystės įstatymo išvis nera….

Inkliuzas       2021-06-18 16:35

Jei toks neadekvatus žmogelis galėjo vadovauti Konstituciniam teismui, tai pas mus ne valstybė, o ragų ir kanopų kontora.

Kastytis       2021-06-13 10:00

„Konstitucinis Teismas yra labai aiškiai pasisakęs, kad klausimai, susiję su prigimtinių žmogaus teisių neigimu, jie negali būti sprendžiami jokiame referendume. Dauguma negali diktuoti mažumai ar atskiram individui, kas yra oru, o kas – ne“.
Nejaugi homoseksualizmas kyla iš žmogaus prigimties? Homoseksualizmas yra ne prigimtis, bet vienas atvejis iš dviejų: arba anti-prigimtis, tiksliau gamtinė anomalija, t.y. klaida; arba dorovinio auklėjimo trūkumo rezultatas.
„Dauguma negali diktuoti mažumai ar atskiram individui, kas yra oru, o kas – ne“. Nejaugi! Jeigu visuomenės dauguma negali nustatyti moralinių normų, tai mažuma juo labiau negali visuomenei primesti savo moralinių, šiuo atveju tiksliau sakyti amoralių, normų. Juk, jeigu mažuma turėtų teisę visuomenei diktuoti savo „moralines“ nuostatas, tai tokiu atveju iš esmės nesiderintų su pačia demokratine santvarka – liaudies, t.y. DAUGUMOS, valdžia prieš „moralines“ mažumas.
Pabaigai. Vienas visuomenės požymių yra tai, kad įstatymai yra pritaikomi prie visuomenėje įsigalėjusių moralinių normų ir papročių, bet ne atvirkščiai. 

ah1       2021-06-11 23:26

kam tas referendumas jei yra LR konstitucijos 38 str.?

hmm..        2021-06-11 14:46

jei tik kam nors kils noras visai dienai pasikraut neigiamom emocijom, lai pasiklauso, ka kalba D.Zalimas.
gaila, kad neikelet jo “isminties” citatu.

Tomui J.       2021-06-11 13:43

Labai teisingai pastebėjote -savę gerbiantis. Aš pridurčiau - ne tik savę, bet ir konstituciją..

T0mas J. -> Pastebėjimas        2021-06-11 11:55

Save gerbiantis Konstitucinis Teismas liepos 1 d. paaiškintų, kad toliau galioja ankstesnysis Referendumo įstatymas, kol bus priimtas naujas.  Tamsta teisingai sakot, kad konstitucija turi galioti kiekvieną sekundę.

Pastebėjimas       2021-06-11 7:10

Nuo liepos 1 dienos Lietuvoje stabdomas LR Konstitucijos galiojimas. Tegul ir dalinis, bet labai svarbios dalies - ribojamos SUVERENO teisės. Žalimas svaičioja, kad čia nieko tokio, neilgam. Esmė tame, kad demokratinėje valstybėje Konstitucija negali nustoti galioti nė minutei. Kitaip politinės grupuotės, norėdamos įvykdyti reformas, prieštaraujančias Konstitucijai, paprasčiausiai vėl pristabdys laikinai jos galiojimą.

zalimo karjera,       2021-06-11 6:31

kaip teisejo, prasidejo su grybes nutarimu skirti ji i KT teisejus.  Po kiek laiko, sis prisitaikelis buvo paaukstintas… Tokia praktika, kai KT teiseju tampa neturintis jokios teisejo darbo patirties, tik parodo, kokia neteisinga teisesauga Lietuvoje. ISVIS KTeismas nereikalingas - turime Auksiausiaji teisma(Supreme court JAV), islaikyti milijonus kainuojanti bezdariu kabineta tokiai mazai Lietuvai yra didele prabanga. Zalimas labai prastas teisejas, tik teoretikas, knygu grauzikas. Kaip destytojas be galo nuobodus.

Albinas       2021-06-10 21:53

Ar konstitucinės dūšelės davė patarimus?

T0mas J.       2021-06-10 21:42

Kiek žinau, Lietuvos įstatymuose nėra “prigimtinių žmogaus teisių” sąrašo. Ar jūs žinote kitaip?

Žodžio laisvė...       2021-06-10 20:49

Žalimai,eik geriau šieno ravėti,nes tokių nusikalbančių,kaip esi tamstą ne vieną kartą padaręs,ir tuo pakenkęs Lietuvos gyvenimui,tai geriau neik politikon.Turime ir taip per daug žygimantų.

Kis       2021-06-10 19:29

Zalimas nera nei zmogaus,o tuo labiau politiko etalonas,greiciau zmogelis prisitaikelis,ziuri kur jega ir kas laimes,tai niekam tike zmones,reiketu tokiu poliytiku vengti,kaip coronos19.

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.