Ciniška bauginimo anatomija: antrasis (ne Garliavos) šturmas

Mykolas Deikus   2013 m. spalio 9 d. 14:54

19     

    

Ciniška bauginimo anatomija: antrasis (ne Garliavos) šturmas

Visi, kas abejoja policijos veiklos metodais, munduro garbe, yra paveikti pilnaties, yra valstybės priešai ir psichiškai nesveiki. Tokia žinia siunčiama generalinio komisaro atsišaukime policijos pareigūnams ir masinėmis represijomis prieš savo nuomonę virtualioje erdvėje apie policijos veiksmus reiškiančius piliečius. 

Represijos tęsiasi

Pastaruoju metu į Tiesos.lt redakciją plaukia pranešimai apie ikiteisminius tyrimus prieš piliečius, kurie jautriai ir emocingai reagavo į Garliavos šturmą virtualioje erdvėje.

Po apšaudymo nomenklatūriškai angažuotos žiniasklaidos mortyromis, prasidėjo psichologinės atakos, į kurias pakelti policijos tyrėjai. Teismus pasiekusios bylos bliūkšta akyse, tačiau tęsiamos viešai nepastebimos represijos, kurių tikslas, manau, yra vienas – diskredituoti, bauginti viešai kalbančius ir kelti siaubą jų artimiesiems.

Byla už pasvarstymą

Irena (vardas pakeistas) – paprasta, gražaus amžiaus kaunietė, ne recidyvistė, ne „bomžė“ ar chuliganė. Vienintelis jos nusikaltimas, kaip ir daugelio iš mūsų, – jautri reakcija į tai, kas vyksta už jos namų sienų. Tik nuomonę išsakė ne virtuvėje, o socialiniame tinklalapyje po policininko nuotrauka. Nesikeikdama, nesitaškydama purvais, nekaltindama nebūtais nusikaltimais ir nesiputodama, kas tapo „norma“ internetinėje erdvėje.

Reaguodama į policijos reidą Klonio gatvėje, socialiniame tinklalapyje po šturme dalyvavusio patrulio Tomo Valinčiaus nuotrauka kaunietė tik pasvarstė: ‚...turbut uz lysna lita uzpakali parduotu“.

Nepraėjo nė pusmetis, kaip moteris tapo įtariamąja baudžiamojoje byloje. Už nuomonę, kurios teisė Lietuvoje lyg ir turėtų būti ginama ir branginama.

Išskirtinė nusikaltėlė

Tačiau šį kartą ne apie policininko Tomo privalumus, už kuriuos fotomodeliams mokama net ne „lyšnais litais“ (užpakalis – brangi gamtos dovana). Ir ne apie kaltinimus dėl „litų“ tam pačiam sistemos ginamam pareigūnui, kuris teisiamųjų suolan sėdo visai ne už pilietinę poziciją – apie tai jau skelbta žiniasklaidoje.

Tie, kas bandė kovoti su šmeižikais ir įžeidėjais žino, kad policija ikiteisminius tyrimus nutraukia ir siunčia bylinėtis teismuosna privataus kaltinimo tvarka.

Kaunietės atveju kažkodėl padaryta išimtis – imtasi ginti kaip privatų asmenį (Baudžiamojo Kodekso 155 str.).
Kas turėjo atsitikti, kad praėjus dar keturiems mėnesiams kaunietė vėl tapo įtariamąja, tik šį kartą dėl pareigas atliekančio pareigūno įžeidimo (Baudžiamojo Kodekso 290 str.)?

Išbuožinti paukšteliai

Kokias tarnybines pareigas internete atliko policijos „paukštelio“ Tomo nuotrauka ir kiek vertas, sakyčiau, komplimentas jo minkštajai kūno daliai, – nuspręs teisėjai, kurių humoro jausmas nėra išblėsęs, kad ir kaip to kai kas norėtų. Tačiau šis užpuolimas – ne vienintelis.

Atakų „geografija“ vėl perša nuomonę, kad ikiteisminiams tyrimams yra diriguojama, o dirigentams neprošal būtų laisvu nuo laisvalaikio metu pasiskaityti dar neskaitytos nemirtingos klasikos, pavyzdžiui, vieną kitą Ilfo ir Petrovo apsakymą.

Štai vilnietė, kepyklėlės savininkė Eurika Turonienė, priversta vaikščioti į policijos komisariatą už tai, kad šturme dalyvavusio policininko nuotrauka kažkam sukėlė nupiepusio gaidelio įspūdį. Tokio nedrąsaus, neryžtingo. Juk būna ir tokių.

Eurika žino: nebus gaidelių, nebus ir vištelių, kiaušinių dedančių, nebus jos kepinių, tų pačių pareigūnų valgomų, nebus ir mokesčių – vis dar basiems policininkams, propaganda maitinamiems.

Bet buvo nusiųsta pasitikrinti psichinę sveikatą. 

Teismai nė vieno gamtos sutvėrimo, ačiūdie, dar neišbuožino. Nes tokiai nuožmiais užmojais ne tik policijos vadų komentaruose erelis (pavyzdžiui, žr. STT simboliką), bet ir visos meninės išraiškos priemonės būtų paskelbtos už įstatymo ribų.

Čia – geroji žinia, kuri paguos persekiuojamuosius. Bet yra ir nesmagioji.

Jauti, vadinasi, – nesveikas

Okupantus mes, vyresnieji, dar prisimename. Prisimename ir jų stereotipais pašertą retoriką apie „psichiškai nesveikus, kriminalizuotus disidentus“. Į tuos sąžiningus, klystančius, bet širdimi neteisybę jaučiančius, nesutikimą išreiškiančius taip, kaip supranta, išsakančius žmones atsigręžė vien tik save ginanti sistema. Ir naudoja priemones, kurių, manėme, bus atsisakyta prieš du dešimtmečius. 

Turiu omeny retoriką, skambančią ne tik minėtuose ikiteisminiuose tyrimuose, bet ir generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio pareiškimų kontekstuose – ji primena spaudimą šiurkščia, rusiška manipuliavimo sąmone technika.

Nenuostabu, kad generalinio komisaro išplatintas tekstas apie „mėnulio fazes“ ir pilietinę visuomenę adekvačios reakcijos nesulaukė – jau susitaikėme būti žeminami ir prievartaujami. Ne tik fiziškai.

Citata iš generalinio komisaro atsišaukimo: „Lietuvos krepšinio rinktinė, pasiaukojančiai žaidusi, Europos čempionate, neiškovojo aukso… Kas dėl to kaltas? Tikriausiai, POLICIJA, nes žaidėjai buvo sukrėsti pareigūnų abejingumo, kurie neišgelbėjo merginos Panevėžyje, todėl nusileido prancūzams“.

Įžeidė cinizmas?

Pabandykite parašyti prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

žmogiškasis faktorius       2013-10-13 21:54

Kartais pravartu suvokti tai ką perskaitai, o ne tąi ką norėtum persaityti.

"Okupacija tesiasi"       2013-10-13 14:39

Tokie pareiskimai primena psichologini zmoniu paruosima realiai okupacijai: op ir naturaliai priims, su gelytemis “islaisvintojus”. Jeigu tokios formuluotes naudojamos skambesiui isgauti, tai jau geriau paieskoti tikslesniu…

žmogiškasis faktorius       2013-10-12 7:58

Okupacija tęsiasi. Nepaisant trumpų, perėjimo iš vienų rankų į kitas laikotarpiais, išsilaisvinimo periodų. Juk nedaug tautų gali pasigirti tokiu gyvybingumu išlikimui net ir šimtmečius trunkančių okupacijų ir genocido. Karts nuo karto susikaupusiu garu pasinaudoja tai viena tai kita “oponuojančios” pusės, sukurdamos išsilaisvinimo iliuzijas. Svarbiausia išlaikyti distanciją tarp garo nuleidimų, kad tai pačiai kartai netektų du garo nuleidimai dar neišsitrynus atminčiai apie praėjusį. Panašu, kad garas vėl kaupiasi. Ir jei vėl neatrasime, tarpe mūsų pačių,, tikrų tautos vedlių, o eilinį kartą seksime netikrais pranašais. Galima bus tik liūdnai atsidusti iki sekančio karto.

Apie izeista pareiguna valinciu raso siandien...       2013-10-10 15:43

“Atlikus kratą tarnybiniame jų automobilyje rastas ir šaltasis ginklas, žmonėms mušti skirta teleskopinė lazda”.

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/visada-girtuma-rodancio-alkotesterio-isradejai-buve-kauno-policininkai-skundziasi-apeliaciniam-teismui-59-376037?cf=df

Ne BTV       2013-10-10 15:29

o lryto tv rodo Sąmokslo teorija

BTV       2013-10-10 15:03

rodo ‘‘Sąmokslo teorija’‘,tik nežinau kada ir kelintą val.šį sezoną.

grūdintas       2013-10-10 11:44

Kad ir kiek esame užgrūdinti (dar sovietiniais laikais), bet toks Skvernelio, o ir vidaus reikalų ministro D.A. Bradausko cinizmas, kai jie kalba apie nukankintus, nužudytus žmones, tiesiog amą užima. Žinote, sovietiniai milicininkai ir KGB-istai tokio atviro cinizmo turbūt nedemonstruodavo. Kažkaip užmaskuodavo gražiomis frazėmis. O mūsiškiai lietuviai mentai atvirai teškia: “Užsičiaupkit, visi jūs - runkeliai. Dėjau ant jūsų visų (piliečių) skersą. Ir papūskit jūs man”

juokinga, jei       2013-10-10 10:26

nebūtų graudu. Iki ko ritasi mūsų Lietuva.

Kokiame kanale        2013-10-10 10:06

yra Sąmokslo teorija?

Net ir čia blokuoja       2013-10-10 10:05

komentarų palaikinimą.Kad tik sudaryti nuomonę ,kad niekam neįdomu.Bet jiems nesiseka,tai liudija LRT radijo žmonių skambučiai.

Man taip pat grasina       2013-10-10 10:03

delfio komentaruose .Ir įdomu stebėti ,kuo mane apkaltintų,ką sufabrikuotų.Apie tokius dalykus net nepagalvotum.Pamatai visą virtuvę,kaip dirba sovietiniais fabrikantų šablonais.Taip ir mano dėdis keliavo į lagerius.Už vėliavos iškėlimą.

to VASIA       2013-10-10 8:23

Visiskai pritariu Jums.Mano prosenelis buvo dar anos,is tiesu NEPRIKLAUSOMOS Lietuvos policijos valdininkas.Labai gerai ji prisimenu.Turiu daug jo nuotrauku.Galiu Jus patikinti.Dabartiniai Garliavoje siauteje stribvaikiai,neverti netgi sio garbingo policijos valdininko seselio…..Nes sitie(dabartiniai) yra isaukleti NKVD generolo bertasiuno ir jo isdresiruotu banditu dvasia ir vadovaujasi sio zudiko moraliniais, norejau pasakyti, principais…. Nors akivaizdu,tiek NKVD-istai,tie dabartiniai nieksai,NETURI ir NIEKADA NETUREJO nei MORALES nei GARBES,nei kokiu nors ISITIKINIMU… Sprendziant is Garliavoje siautejusios zonderkomandos veiksmu,matytu internete,sitie dvikojai padarai,gave sudvirsinikelio komanda FAS,papjautu savo tikra teva su motina,nekalbant apie visa kita… :(((

Ale       2013-10-10 6:43

vakar „Sąmokslo teorija“ klausė, ar gyvename baimėje, tai kuo pasitiksime nepriklausomybės 25-tį? Ko sulauksime? Šis straipsnis dar labiau atveria akis. Svarbiausia, kad jokia žiniasklaida apie tokias policines savivales nebekalba. Dėkui Tiesos.lt redakcijai, dėkui judėjimui, kad esate.

VASIA       2013-10-9 17:15

PAPRASČIAUSIAI PER ANKSTI MILICIJĄ PERVADINO Į POLICIJĄ,OI PER ANKSTI.

Stasys       2013-10-9 16:38

Nieko nuostabaus, nes, atrodo, kad kgb ir jų pakalikai tebevaldo padėtį. Ar tai nėra valstybės žlugdymas? Suklusk,Lietuva, jei Tu dar gyva…

Ka tada       2013-10-9 16:22

reiktu daryti su Vinokuru,isvadinusiu Prezidente…na patys zinote kaip.Kaip nusibodo biurokratu kalba ir amoralumas-kaip priesnuodi pasiziuriu I zmones laidu cikle ,,Musu miesteliai”.

moraliniu       2013-10-9 15:17

požiūriu   -  skvernelis ir co   - tiesiog šiukšlės.

Bėda ta , kad tos šiukšlės ir valdo pasaulį pagal savo moralinį lygį.

Jie baugina,       2013-10-9 15:11

nes patys bijo.O mes išmoksime skaityti tarp eilučių,kalbėti puse lūpų,kaip sakydavo mano mama.Ar policija nekariauja su “saulės zuikučiais”?Tiesos nepagausi ir neuždarysi į kalėjimą,nepasiūsi pas psichiatrą.Tik žmones galima,bet geriau to nedaryti.Nes Tiesa ateina,kad ir aplinkiniais keliais.Svarbiausia tikėti.

Vakar per Info TV       2013-10-9 15:07

berods, R.Šalaševičiūtė sakė,kad Prienuose šešiametė mergaitė jau suformavo emocinį ryšį ir davė suprasti,kad šturmas nepriimtinas.O Garliavoje aštuonmetė mergaitė taip pat turėjo emocinį ryšį su seneliais ir jis buvo sutryptas.Socdemai suprato,kad šturmai atima valdžią.Bet dar daugiau,turėtų ištaisyti konservatorių klaidą ir Deimantės emocinį ryšį atstatyti su seneliais.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.