Socialinės inžinerijos eksperimentai

Chad Felix Greene. Vadinamasis lygybės aktas kelia grėsmę žodžio ir religijos laisvėms bei moterų teisėms

Tiesos.lt siūlo   2019 m. balandžio 11 d. 10:47

7     

    

Chad Felix Greene. Vadinamasis lygybės aktas kelia grėsmę žodžio ir religijos laisvėms bei moterų teisėms

laisvavisuomene.lt

JAV Demokratų partijos atstovai su atsinaujinusia aistra ir „pažanga“ širdyse vėl pristatė įstatymo projektą, kuris, jų manymu, galiausiai turi šansą sulaukti pritarimo. Lygybės aktas (angl. Equality Act) jau kurį laiką pasirodo JAV debatuose dėl LGBT temai aktualių įstatymų. Šis aktas tapo LGBT pasiekimų, atpažinimo ir pripažinimo simboliu.

Lygybės aktas iš dalies pakeistų 1964 m. Pilietinių teisių aktą į jį kaip federaliniu lygmeniu saugomas klases įtraukdamas seksualinę orientaciją ir lyties tapatybę.  Organizacijos The Human Right Campaign aktyvistai tvirtina: „Dėl dabartinio įstatymų sudėtingumo milijonai žmonių patiria neapibrėžtumą ir potencialią diskriminaciją, o tai daro įtaką jų saugumui, šeimoms ir kasdieniam gyvenimui.“

Nepaisant vardo universalumo ir kilnių pažadų, kuriuos 69 proc. amerikiečių palaiko abstrakčiame lygmenyje, Lygybės aktas kelia didelę riziką tiems, kurie vertina religijos laisvę, šalies nepriklausomybę ir moterų teises.

Ar Lygybės aktas priverstų bažnyčias priimti gėjų vestuves?

Neseniai Gregory‘is Angelo iš su Respublikonų partija susijusios homoseksualų teisių lobistinės organizacijos paviešino detalią nuomonę apie problemas, kurias Lygybės aktas sukeltų religijos laisvei. Jis perspėja: „Nesileiskite apgaunami pavadinimo: Lygybės aktas yra teisės aktas, kuris sukeltų pavojų Amerikos pilietinėms teisėms ir religijos laisvei, kurią pažįstame.“

Lygybės aktas draustų „diskriminuoti“ asmenis dėl jų seksualinės ar lyties tapatybės tokiose vietose kaip: „stadione ar kitoje vietoje, kurioje organizuojamos parodos, pramogos, poilsis, fizinis lavinimas, susirinkimai ar demonstracijos; bet kurioje įstaigoje, kurioje teikiamos prekės, paslaugos ar programos, įskaitant parduotuvę, prekybos centrą, internetinį prekių ar paslaugų tiekėją, saloną, banką, degalinę, maisto banką, paslaugų ar priežiūros centrą, prieglaudą, kelionių agentūrą, laidojimo biurą, ar įstaigoje, kurioje teikiamos sveikatos priežiūros, apskaitos ar teisinės paslaugos; traukinių, autobusų, automobilių, taksi ar lėktuvų paslaugų teikimo sferoje, stotyje, bazėje ar kitoje vietoje ar įstaigoje, teikiančioje transportavimo paslaugas.“

Svarbiausia, „Lygybės aktas draudžia 1993 m. Religinės laisvės atkūrimo akto pagrindu pateikti pretenziją, gynybą ar pagrindą tokiai apsaugai užginčyti.“ Šis įstatymas iš esmės panaikina religijos laisvės apsaugą federaliniu ar valstijos lygiu pavesdamas JAV Teisingumo departamentui interpretuoti ir tirti skundus dėl diskriminacijos.

Nors tai tiesiogiai nenurodo, kad bažnyčios būtų verčiamos priimti vienos lyties santuokų ceremonijas, kalba yra pakankamai abstrakti („viešosios paskirties vietos“, „bet kokia įstaiga“), kad keltų susirūpinimą. Turint omenyje agresyvumą, kurį regėjome LGBT šalininkams siekiant įrodyti menkiausią smulkiojo verslo, aptarnaujančio vestuves, nusižengimą įstatymui, nebegalima manyti, kad šalininkai ateityje gerbs šiandien žadamus apribojimus ir toleranciją. 

G. Angelo primena, kad „Rinkiminės kampanijos į JAV Aukščiausiąjį Teismą metu […] tokie gėjų advokatai kaip aš oponentams žadėjo, kad vienalyčių santuokų leidimas neturės jokios įtakos jiems, jų šeimoms ar tikėjimui.“

Kontroversijos liepsnų kurstymas

LGBT naujienų portalas The Advocate užsipuolė G. Angelo teigdamas, kad jo tekstas „dabar pasitelkiamas ekstremistų opozicijos kurstymui“. Į šiuos kaltinimus ir klaidingas jo argumentų interpretacijas G. Angelo atsakė eile žinučių socialiniame tinkle Twitter, tuo pačiu paaiškindamas tikruosius savo nuogąstavimus dėl akto, kuris – ir jis, ir aš sutinkame – yra toli gražu ne „pro-LBGTQ“. Atrodo, kad politinė kairė tiesiog atsisako sąžiningai aptarti tai, ką jie siūlo. 

Akte teigiama: „Reguliari ir tebesitęsianti LGBT asmenų, taip pat – ir moterų, diskriminacija patenkant į viešosios paskirties patalpas prisideda prie neigiamų socialinių ir ekonominių pasekmių, o valstybės ir vietos valdžios valdomų viešosios paskirties patalpų atveju riboja konstitucines individų teises.“ Dokumente [lytinio potraukio] „pakeitimo terapija“ įvardijama kaip „diskriminacijos“ prieš LGBT asmenis forma. […]

Grėsmės moterų saugumui

Nors pasisako už moterų patekimą į viešosios paskirties vietas, kaip rašo Abigail Shrier, „Lygybės aktas paaukoja moterų saugumą tualetuose, persirengimo kambariuose ir netgi nukentėjusiųjų nuo smurto artimoje aplinkoje prieglaudose.“ Tiesą sakant, teisės aktas labai aiškiai nurodo savo  ketinimus šioje srityje: „atsižvelgiant į asmens lyties tapatybę, jam negali būti trukdoma patekti į tokias patalpas, kuriomis dalinamasi, kaip tualetai, persirengimo kambariai.“

Ankstesnėse Konstitucijos pataisose sąvoka „lytis“ išimtinai reiškė moterų teises ir patekimą [į tam tikras erdves], tuo tarpu lygybės aspektas reiškė, kad tiek su moterimis, tiek su vyrais turi būti elgiamasi vienodai. Dabar argumentuojama, kad „lytis“ apima ir seksualinę orientaciją bei lyties tapatybę, taip veiksmingai panaikinant lyties pagrindu moterims taikomą apsaugą ir moterų galimybę prieštarauti vyrų pateikimui į lyties pagrindu suskirstytas erdves. 

Galiausiai, kaip puikiai savo straipsnyje apibūdina G. Angelo, Lygybės aktas tiesiogiai prieštarauja pradiniam 1964 m. Pilietinių teisių akto tikslui ginti afroamerikiečius nuo diskriminacijos visoje šalyje. „Daugybei afroamerikiečių Pilietinių teisių aktas yra daugiau nei paprasčiausias teisės aktas; jis mūsų tautos istorijoje užimtą šventą vietą kaip momentas, kai Kongresas ėmėsi veiksmų siaubingos segregacijos sukeltos neteisybės atitaisymui.“ G. Angelo pastebi, kad 288 Lygybės aktą remiančių organizacijų sąraše nėra didžiulių afroamerikiečių pilietinių teisių grupių.

LGBT žmonės nėra dažnai diskriminuojami

Seniai oponuoju Lygybės aktui, tačiau mano argumentai šiek tiek skiriasi nuo minėtų anksčiau. Pirmiausiai manau, kad LGBT klausimais apsauga federaliniu lygmeniu paprasčiausiai nėra reikalinga.

Nepaisant pakartotinių pretenzijų, labiausiai cituojami tyrimai apie LGBT diskriminaciją kyla iš „Ar jūs kada nors…“ stiliaus klausimynų, o ne tvirtų pavyzdžių. Duomenys, atskleidžiantys diskriminaciją darbo vietoje, yra neįtikėtinai reti. JAV Lygių užimtumo galimybių komisija pranešė, kad nuo 2017 metų iš 1 762 skundų, kurių ji sulaukė iš LGBT asmenų, tik 4,3 proc. pripažinti turinčiais „pagrįstą priežastį“ ir net 83 proc. skundų neturėjo teisėto pagrindo arba jų tyrimas buvo nutrauktas dėl įrodymų trūkumo.

89 proc. iš 500 pagal pajamas didžiausių JAV bendrovių (angl. Fortune 500), siekdamos apginti LGBT darbuotojus, savarankiškai įsivedė plačiai apimančią antidiskriminacinę politiką. Lygybės aktas įpareigotų JAV Teisingumo departamentą kištis į visus skundus dėl diskriminacijos LGBT klausimais, kas paprasčiausiai paskatintų piktnaudžiavimą skundais ir resursų švaistymą bei taip baugintų verslus. Matėme per daug įrodymų, kad abejotume, jog smulkusis verslas būtų puolamas paprasčiausiai už tai, kad priklausytų krikščionims. Šis aktas padidintų galias ieškoti priekabių iki tiek, kad vidutinis pilietis nebepajėgtų kovoti.

Lygybės aktas padidintų diskriminacijos problemą

Antra, nepritariu tam, kad galia nustatyti tinkamus seksualinės ir lyties tapatybės apibrėžimus ir apribojimus būtų perduota federalinei valdžiai. Pastaruoju metu valstijoms lieka vis mažiau savireguliacijos galimybių ir šis aktas pajungtų visus jų tapatybių politikos reikalus centrinei valdžiai. Paveldo fondas perspėja, kad „Lygybės aktas dar labiau padidintų nelygybę bausdamas paprastus amerikiečius už jų įsitikinimus apie santuoką ir biologinę lytį.“

Aiškiau sakant, Lygybės aktas sukurtų saugomą vien tikėjimu grįstą grupę ir suteiktų federalinei valdžiai galią bausti netikėjimą. Kaip laisvę vertinantis Amerikos pilietis aš, nepaisant žadamų privalumų, negaliu remti tokio piktnaudžiavimo galia.

Galiausiai, aktas yra tik žingsnis, leidžiantis sisteminti progresyvius įsitikinimus į absoliučius teisinius standartus, kurių vidutinis amerikietis neturės galimybės užginčyti. Kalba jau yra pasenusi, kadangi „seksualinę orientaciją“ riboja iki heteroseksualios, homoseksualios ir biseksualios. Tuo tarpu LGBT pavadinimas apima daugybę seksualinių orientacijų, kurios lieka už šių ribų. Kiek truks iki tol, kol Lygybės aktas bus apkaltintas už tai, kad yra per mažai apimtas ir bus reikalingi jo peržiūrėjimai?

Lygybės aktas yra kultūrą keičiantis žingsnis ir pasitaisyti nuo jo įtakos būtų ypatingai sunku.   

Versta pagal How The So-Called Equality Act Threatens Speech, Religion, And Women’s Rights

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

$+$       2019-04-12 4:46

„Paveldo fondas perspėja, kad „Lygybės aktas dar labiau padidintų nelygybę bausdamas paprastus amerikiečius už jų įsitikinimus apie santuoką ir biologinę lytį.“
⤴⤴⤴
Ką čia bepridėsi. Kaip jūs patys sakote – „verta prisiminti”. Švedijoje kunigai jau teisiami (citata iš interviu su P. Plumpa šioje svetainėje prieš 5 metus vasario 11 d.):

„Jeigu dabartinės ES antikrikščioniškos moralinės tendencijos įgaus pagreitį, jos neišvengiamai pereis į teisinę sistemą ir bus privalomos visoms valstybėms narėms. Pavyzdžiui, jau dabar Švedija palaiko agresyvią homoseksualumo plėtrą. Tarkime, pastorius Ake Greenas iš Bornholmo buvo teisiamas už tai, kad pamoksle citavo Bibliją apie homoseksualumą bei kitus seksualinius iškrypimus. Švedijos įstatymai draudžia bet kokius teiginius, kuriuos galima interpretuoti kaip nepagarbą homoseksualams. Todėl pastorių A.Greeną apygardos teismas nuteisė kalėti. Jeigu ir visoje ES krikščioniškoji moralė atsidurs už įstatymo ribų, jos skelbėjams ir vėl teks patirti sovietines represijas.”

C-Fam       2019-04-11 22:22

UN Official Says “F-You” to Trump and Pro-Life Delegations
By Susan Yoshihara, Ph.D. | April 11, 2019

WASHINGTON DC, April 12 (C-Fam) Spokespersons for two UN agencies outlined a plan to counter the U.S. pro-life position by seeking a new international consensus on sexual rights without the consent of sovereign states.

At a meeting in Washington, D.C., Carmen Barroso referred to the Trump administration as “the egregious power next door.”  Barroso is co-chair, Gender and Rights Advocacy Group, at the Special Program of Research, Development, and Training in Human Reproduction at the World Health Organization.

“We are facing fierce opposition as Carmen was saying,” UNFPA spokesman Arthur Erken added. “So we have two choices: either you stay silent because you’re too afraid to rock the boat, or you say—F-You—we are actually going to go out [of UN premises] and fight for this right because we really believe that this is the right thing to do.”

Erken was referring to a plan to hold a major conference in Nairobi later this year to “bring everyone together because we want everyone to show their colors” on the divisive issues. The conference is to take place near the 25thanniversary of the International Conference on Population and Development held in Cairo.

In defiance of current U.S. policy which emphasizes sexual risk avoidance for young people rather than sexual rights, Erken said comprehensive sexuality education, which the U.S. opposes, “needs to be coming out very very strong in Nairobi.” Sexual rights, which the U.S. also opposes, is “the other battleground that we are facing.”

Erken, who was a young staffer at the Cairo conference, complained that the consensus from Cairo included protection for national sovereignty and religion. “The one sentence that is there was that everything in the Program of Action is subject to national laws and religious beliefs.” That must now be reversed, he said, in a return to the “spirit” of Cairo and not the actual text.

“We now have many more potential allies than we had in Cairo,” Barroso said, “but one important ally was the U.S. government, and of course it’s in the other camp. Hopefully 2020 will change that.” Barroso said of the “masses of disenfranchised people” in the U.S., Brazil and elsewhere, “They’re electing fascists!”

The UN senior staffers made it clear that the plan was a resistance to U.S. voters who put Republicans in office. “ICPD could not take place if let’s say Bill Clinton wasn’t president in the U.S.,” Erken said. “The MDGs that followed,” when George W. Bush was in office, “were not a very progressive agenda…The SDGs is [sic] far more progressive,” he went on, “at a time when we had Barak Obama as president.  And I can guarantee you we would have had a different conversation if the SDGs were happening to be discussed today.”

Erken said that the direction at Nairobi will not come from nations so much as from special interest activists “plowing ahead because you’re on the right side of history.”  He said, “Laws in the country don’t change because politicians think it’s a good idea…please use your social media capacity to organize and bring these forces out.”

Even without the consent of the U.S., a donor nation, or from traditional, recipient nations, Erken said “Nairobi is about commitments,” and that “some kind of consensus will come out of Nairobi” that will last for another decade: “I don’t foresee another population conference such as this in the next ten years.”

Sugalvojau geriau:       2019-04-11 18:56

,,Bertašė ašį tašė, o Bertašius žąsį pešė” smile .

Bertašienė ašį tašė?       2019-04-11 18:49

Vaikystėje girdėjau tokią dainušką - talalinę: ,,Bertašius ašį tašė, Bertašienė žąsį pešė”. Tai dabar reikėtų dainuoti: ,,Bertašienė ašį tašė, o Bertašius žąsį pešė”? O jeigu koks diedukas užsimiršęs užgiedotų senoviškai - nubaustų? Gerai, kad dabar kaimuose nebeliko tų armonikierių - šiiitokią diskriminaciją propagavo!

Pamąsčius       2019-04-11 18:15

argi neaišku? Tikrasis jų noras - tvirkinti visuomenę.

Vilė       2019-04-11 14:45

Tie patys ir už įvairovę, ir už vienodovę. Ir nepasako, ko iš tikro nori.

ah1       2019-04-11 13:05

Bezdžionių planetoje bezdžionių tvarka - žiūrėkit filmą “Bezdžionių planeta”,2006m., ypatingai paskutinį epizodą ir žinosit kas JAV ir kas ją tokią padarė.  Be to panaudota protėvių žinia perduota sagėmis, rastomis Harapoje ir Lietuvoje.Pagrindai išsaugoti ir perduodami.


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.