Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Ch.Leibovičius, V.Karakorskis, D.Bluvšteinas ir L.L.Milner: Dėl skandalingo F. Kukliansky ir A. Beikerio pareiškimo. Papildyta V.Valiušaičio komentaru

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 14 d. 5:24

21     

    

Ch.Leibovičius, V.Karakorskis, D.Bluvšteinas ir L.L.Milner: Dėl skandalingo F. Kukliansky ir A. Beikerio pareiškimo. Papildyta V.Valiušaičio komentaru

F. Kukliansky (Lietuva) ir A. Baker (JAV), „Geros valios fondo“ pirmininkai, nepateikę visiškai jokių įrodymų, netiesiogiai apkaltino legendinį partizanų vadą Juozą Lukšą-Daumantą dalyvavus Holokauste (skaityti ČIATiesos.lt past.).

Mes, grupė Vilniaus žydų bendruomenės narių, manome, kad toks neatsakingas elgesys nepriimtinas, skaldantis mūsų valstybės pilietinę visuomenę. Beje, šis politinis pareiškimas neatitinka Fondo tikslų ir uždavinių, apibrėžtų jo steigimo dokumentuose.

Dar skandalingesnis F. Kukliansky ir A. Bakerio pareiškime išreikštas palaikymas dabar Vakaruose, visų pirma, JAV, vykstančiam marksistiniam neabejotinų žmonijos istorijos faktų neigimui ir iškraipymui. Primename, kad tai darančios jėgos siaubė sinagogas ir košerines įstaigas, niekino memorialus Antrojo pasaulinio karo dalyviams, Holokausto aukoms ir Pasaulio teisuoliams, pavyzdžiui, Rauliui Valenbergui Los Andžele, skelbė prieš Izraelio valstybę nukreiptus antisemitinius šūkius.

Tarp kitko, tai ne pirmas F. Kukliansky bandymas kurstyti antisemitines ir tuo pat metu antilietuviškas nuotaikas mūsų valstybėje ir už jos ribų. Pakanka prisiminti jos provokacinį sprendimą uždaryti Lietuvos žydų bendruomenę ir Vilniaus choralinę sinagogą dėl neva litvakams kylančios grėsmės. Nors jokių tos grėsmės įrodymų pateikta nebuvo, kaip ir Lukšos-Daumanto atveju. Iš esmės antisemitiniai buvo ir F. Kukliansky pasisakymai apie neva nelojalią Lietuvos valstybei Vilniaus žydų bendruomenę arba apie tai, kad „žydai nekenčia lietuvių labiau nei lietuviai žydų“. Panašių F. Kukliansky provokacijų sąrašą galima būtų tęsti.

F. Kukliansky yra Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė, o A. Bakeris – Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti narys. Jų pareiškimas iš esmės palaiko nuolatines Kremliaus propagandos pastangas juodinti lietuvių antinacinio ir antisovietinio Pasipriešinimo didvyrius, diskredituoti juos atstovaujančių organizacijų veiklą.

Todėl mes, grupė Vilniaus žydų bendruomenės narių, raginame:

- Lietuvos Respublikos Prezidentą peržiūrėti minėtos tarptautinės komisijos sudėtį;
- Lietuvos Respublikos Seimą ir Vyriausybę rasti galimybę laikinai pristabdyti „Geros valios fondo“ finansavimą, kol nebus pakeista jo vadovybė;
- Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministrą principingai įvertinti bandymus peržiūrėti istoriją ir paminklų niokojimą Vakaruose, pirmiausia, kaip ir Juozas Lukša-Daumantas, sovietinių čekistų nužudytam Rauliui Valenbergui ir lietuvių tautos didvyriui Tadui Kosciuškai.

Chona Leibovičius
Vitalijus Karakorskis
Dovidas Bluvšteinas
Leo Lev Milner

* * *

Vidmantas Valiušaitis. Pagarba Vitalijui Karakorskiui ir jo kolegoms už šitą laišką

Matote, kaip neteisinga daryti apibendrinimus – „jie, žydai“, „anie, lietuviai“. Žydai nevienodi, lietuviai irgi įvairūs. Todėl verta stengtis išvengti panašių generalizavimų. Net 1940–1941 buvo žydų, kurie veikė sykiu su bolševikais, bet buvo.ir tokių (visų pirma – kariai savanoriai, taip pat sionistai, etc. keliavo taip pat ir į Sibirą. Holokausto metu šaudomi buvo ir lietuviai, nors proporcijos, aišku, nesulyginamos. Žodžiu, teisinga vertinti konkrečius žmones, jų veiksmus, raišką, bet ne tautas.

Man suprantama ir artima yra Izraelio politologo, prof. Bari Rubino (Barry Rubin) pozicija: „Nepabaigiami reikalavimai Centrinės Europos gyventojams reikalaujant nepabaigiamų kaltės išpažinimų, duoda priešingus rezultatus. Tai veikiau iššaukia apmaudą nei atsakomybės pripažinimą ir tikrą atgailą. Požiūris, kai atsisakoma pripažinti šių valstybių gyventojų kančias, įžiebia konfliktą, kurį netrunka išnaudoti antisemitiniai elementai. Mes turime pradėti dialogą, kuriame būtų gerbiama jų istorinė patirtis, esanti sykiu ir daugelio žydų patirtis. Mes galime būti draugais, galime tapti solidarūs, remdamiesi mums bendra antitotalitarine patirtimi.“

Pagarba Vitalijui Karakorskiui ir jo kolegoms už šitą laišką. Jis yra teisingas, išmintingas ir maldo elskaluojamas aistras, kurias kursto neatsakingi pareiškimai.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Prašalietis       2020-07-16 20:04

“prašaliečiui”    2020-07-16 18:31
P.S. Iš intelektualinio lygio ir kalbos manieros matosi, kad į Tiesų komentavimo erdvę atvyko “patriotiškai” pasireikšti Alko “patriotiniame akademiniame” sodžiuje komentuojantis vienas iš “tautinių patriotinių intelektualų- save vadinusių antanais,diedais…”, kurio tautinio beretinio runkelio patriotinė burna pagaliau pralenkia savo forma ir turiniu net ir “Moskovskij komsomolec” komentuojančių “moteriško kūno, abiejų kūno apatinių angų skleidžiamus tautiškai patriotinius garsus”..... Matomai, V.Lansbergio “Santykis yra viskas” esi išmokęs, kaip Tėve Mūsų... Sėkmės tau tavo, kaip šiandieninio “patrioto”, nelengvose “intelektualinėse” tautinio patriotiškumo lenktynėse su moteriško kūno abiems apatinėms angoms, ideologinėje kovoje su “Moskovskij komsomolec”, “kremliovskie kuranti”, “krasnaja ploščiad”, “kreml-putin ” ir t.t.

"prašaliečiui"       2020-07-16 18:31

... kaip ir bet kokia maskovitų paleistuvė, tu čia pernelyg ilgai perdi. Mes suprantame išdraskančią (bet ne širdį) tavo analinę dalį. Pakeli nuo bruko iškritusius savo moteriškus organus. Ir bėgi į “Moskovskij komsomolec” redakciją rašyti komentarų. O čia nebepersk abiem savo apatinėm kūno angom.

Prašalietis       2020-07-16 10:01

“prašaliečiui”    2020-07-15 22:08
  Malonu po 30 metų “nepriklausomybės” girdėti komentare po 1991 metų “susibičiuliavusių” su pokario metais bėgiojusiais po Lietuvos miškelius buvusiais nacių kolaborantais ir policajais, juos medžiojusių 75 metams užsislapstinusių “tautinių” KGB-istų “netriperinių burnų” nepasikeitusį, “tautiškai patriotinį ir nekremlinį” žargoną. Belieka palinkėti šio tipo šiandieniniams pseudo patriotams toliau sėkmingai tęsti pokarinį “patriotinį” darbą, tik dabar apsimetusiais buvusiais pokario “kovotojais” su sovietija. Apie tokių kaip tu, Noreika-Vėtra ir panašūs, reiškiamą buvusią ir šiandieninę  “meilę žydams” geriausiai pasako Noreikos- Vėtros 1933 metų “Pakelk galvą lietuvi”, Škirpos 1941 metų kvietimas sukilti ir iš prieškario Smetoninės Lietuvos atėjusi tokių “tautinių veikėjų” skiepyta vaikučių “meilė žydukam”, kurią dešimtmetį dar žinojo ir pokario vaikučiai. Noreika-Vėtra- “Pakelk galvą lietuvi”: “Geriausiuose Lietuvos miestuose gyvena - žydai! Jų rankosi vartosi šlamančios litų tūkstantinės! Jie sėdi kavinėse pasipuošę ir kombinuoja naujus planus kaip kuo daugiau ištraukti iš  mūsų pinigų.”.. Iš pronacinio LAF steigėjo Škirpos kreipimosi karo išvakarėse-” Broliai ir seserys. Greitai išmuš valanda kai lietuviai atkurs savo laisvę ir nepriklausomą valstybę.....Šiandiena visi kylama į kovą prieš bendrą dvigalvį priešą. Tas priešas - tai Raudonoji Armija ir rusiškas bolševizmas…. Mes visi esame įsitikinę, kad šio priešo didžiausias ir mįslingiausias pagalbininkas buvo Žydas…. Žydai nepriklauso jokiai tautai ir visuomenei… Rusiškas komunizmas ir jo amžinas žydiškas tarnas yra bendras ir tas pat priešas… Rusiško komunizmo okupacijos ir žydiškos vergovės pašalinimas yra pats ŠVENČIAUSIAs REIKALAS….”
  Noreikos- Vėtros, Škirpos ir kitų šiandieninių “didvyrių kovų už laisvę” dėka, prieš pat karą, per karo ir dėšimtmetį po karo vaikučiai žaidžiant slėpynių mėgdavo išsiskaičiuoti kam reiks ieškoti sekančiai- Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom, imkit vaikai pagaliuką ir užmuškit tą žyduką”... Na ką tu į tai “patriotiško iš netriperinės burnos” išstenėsi “bešeimininki”, po 1991 metų “labai žydus pamilęs”, 75 metams užsislapstinęs, šiandieninis “tautinis” pseudo patriote?...

"prašaliečiui"       2020-07-15 22:08

Ne tau, maskovitų kekše, žinoti, kiek partizanų tarpe buvo “žydukų” (kaip pati rašai - na kam tu žydus taip niekini? A, maskovitiškas kraujas net kunkuliuoja, susilaikyti negali), “vokietukų” ar net “azeriukų”. Ne tau, mordoro urka, čepsėti triperine burna. Ji turi būti pilna tavo šeimininkų... Na, pati žinai ko. Marš atgal įprastine poza daryti mineto. Ir ten lik klūpodama.

Žemyna       2020-07-15 21:29

NELEIDŽIA BALSUOTI :(

Su didžiausia pagarba        2020-07-15 21:25

dėkoju šiems garbingiems Litvakams, žemai jiems lenkiuosi. Jų pareiškimas žadina viltį, jog ir vėl Lietuvoje rasis jų šviesuolių, su kuriais buvo taip malonu kartu studijuoti ir dirbti, laisvalaikiu bendrauti, turėti įvairiausių gyvenimiškų reikalų.
Labai tikiuosi, kad mūsų bendros padangės netemdys tokie mėgėjai skatinti nesantaiką, kaip ši ponia, nedaranti garbės LŽB. 

Prašalietis       2020-07-15 18:38

prašaliečiui     2020-07-15 17:46
Ar tik nebūsi vienas iš pasirašiusių laišką ar užsislapstinusių 75 metams šiuolaikinių Daumanto pseudo patriotų. Tavo laimė, kad negirdi tavo “nečekistinių patriotizmų” Juozas Lukša-Daumantas, Noreika-Vėtra ir kt. Jie 1941-1945 žinojo kaip yra “civilizuotai” tvarkomasi su žydukais, todėl būtų “be naravo ir greitai” tokių kaip tu “nedegradavusių” pseudo patriotų galvas “sukišę” į tavo nurodytą šiandieninę patriotinę vietą, nes jie taip pat gerai žinojo, kad pokario metais būnkeriuose ir taip vadinamų miško brolių gretose nebuvo nė vieno žyduko. Na o žydukų, kurie miškeliuose medžiojo tų laikų nuo vokiečių okupacijos užsilikusius “daumantus” buvo ne viena ir ne dvi dešimtys….

prašaliečiui       2020-07-15 17:46

baigei persti, nkvd lakūdra? O dabar susikišk galvą į savo analinį išangę ir čekistiniu “koloboku” riedėk iš čia.

Šitokius rusiškus kliedesius, ką tu čia pripaistei, net galutinai degradavę maskovitų “impercai” nesugeba iškliedėti. Tu nors su savo kuratoriais agentūriniame bute iš anksto paderink, ne vien jiems minetą daryk. Nes kai tavo kaukuolė pilna tave tvarkančių ..., rankos ne tuos klavišus maigo.

Prašalietis       2020-07-15 9:19

“Leiskite patriotiškai padėkoti” V. Valiušaičiui už jo “Pagarbą Vitalijui Karakorskiui ir jo kolegoms už šitą laišką” ir “išreikšti apgailestavimą”, kad dabar ne 1941- 1950 ir Chona Leibovičius, Vitalijus Karakorskis, Dovidas Bluvšteinas, Leo Lev Milner “patriotinio” laiško negali perskaityti ir “pasidžiaugti žydukų šiandieniniu patriotizmu” tokie žydų ir komunistų “mylėtojai"kaip: iš provokiško LAF J. Lukša Daumantas, Šiaulių apskrities viršaitis Noreika-Vėtra, tikrai komunistus aršiai medžiojęs ir naikinęs Impulevičius ir t.t. Laišką rašiusiems “lietuviškai patriotiniams” žydukams, telieka palinkėti nenusišnekėti apie “istoriją” iki tokio “lietuviško patriotizmo lygio”, kad apie 1817 metais nukritusį Šveicarijoje nuo arklio, susižeidusį ir numirusį Kosciušką, kuris 1974 metais sudalyvavo valstiečių sukilime prieš carą ir caro buvo uždarytas į kalėjimą. Kitas caras po dviejų metų Kosciušką paleido į laisvę ir jam netgi pasiūlė dvarą su šimtais baudžiauninkų.  Kosciuska carui atsakė priimti dovaną todėl, kad jis neturi Tėvynės(1569-1793 Kosciuškos Tėvynė buvo Žečpospolita). Carui leidus, Kosciuška išvyko į JAV, kur sudalyvavo pilietiniame kare ir gavo JAV generolo laipsnį. Vėliau Kosciuška gyveno Prancūzijoje ir joje atstovavo JAV. Po Napoleono pralaimėjimo, prašė caro Aleksandro atkurti Lenkijos karalystę, kurioje tikėjosi gauti kariuomenės vado postą ir būti caro vietininku. Neatlūžus šiam “didvyriškam politiniam chodui”, Kosčiuska išsikraustė gyventi į Prancūziją... Koks ryšys tarp čekistų miškelyje nušauto Juozo Lukšos-Daumanto didvyriškumo ir Šveicarijoje Kosčiuskos nukritimo nuo arklio, pasekoje jo mirties, didvyriškumo, matomai, žino šio “patriotinio” laiško autoriai. Šiandieniškai “patriotinio” laiško autoriams ir V.Valiušaičiui belieka pritarti šiandieninio didvyrio Noreikos- Vėtros 1933 metais paskelbtais “pakelk galvą lietuvi” “patriotiniais” žodžiais-” Ką mes darysime jei visas kapitalas ir žemė bus žydų rankose?! Tada mes patys turėsime pavirst žydais ir išeit iš savo tėvynės į keturius vėjus laimės ieškot!... Parduodamas žydui ar pirkdamas iš jo tu padidini žydų giminę! Tu darai didelę skriaudą visai tautai!..... 
  V. Valiušaičiui ir “lietuviškai patriotiniams” Chona Leibovičiui, Vitalijui Karakorskiui, Dovidui Bluvšteinui, Leo Lev Milneriui telieka taip pat “patriotiškai” priminti, kad “1940–1941 buvo žydų, kurie veikė sykiu su bolševikais” ir kovodami prieš nacius žuvo arba išgyveno, ir buvo žydai, kurie siūlėsi būti nacių patriotais ir pakovoti už nacius, pasekoje buvo nacių ir jų parankinių utilizuojami greičiau nei eiliniai žydai….

malonu       2020-07-15 1:29

Labai malonu ir Dovydo Bluvšteino pavardę matyti tarp pasirašiusiųjų.

rastas akyje       2020-07-14 19:53

supuolė ant tos moteriškaitės Rozovos kaip devyni vilkai vieną bitę pjaunantys, o čia prašau, tokia lubiankos agentūra bujoja, kad ojojoi…

dar tikintiems "holokausto" kliedesiais       2020-07-14 18:00

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas:

http://www.sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

Kis       2020-07-14 15:31

tokia jautria praeiti reikia prisiminti,bet nereikia jos aitrinti,mes zinome savo nuodemes ir zinome zydu indelius i visa si tautu kara.Apsiziurekite kas vyksta siandiena 21 amziuje,masteliai tik didesni ir elgiamasi rafinuociau.Neb8ukime tais kuo nesame.

Kad Linkevičius "principingai įvertintu"...?       2020-07-14 15:04

O šventas naivume…Nuorodos:
L. LINKEVIČIUS: PAKABINUSIEJI J. NOREIKOS LENTĄ KENKIA LIETUVAI
Linkevičius apie Generolą Vėtrą: nenuneigiama, kad jis dalyvavo getų formavime
Linkevičius ragina nedelsti nukelti Jono Noreikos – Generolo Vėtros atminimo lentą

 

Rūta       2020-07-14 12:23

Pagarba Vitalijui Karakorskiui ir jo kolegoms už šį laišką.

Elena       2020-07-14 10:38

pagarba Chona Leibovičiui,Vitalijui Karakorskiui,Dovidui Bluvšteinui ir Leo Lev Milner! Jų tautybė žydai, bet jie visų pirma garbingi žmonės. Kukliancki yra provokatorė ir labai aišku, kam ji tarnauja. Jos arogancija, aiškiai demonstruojama savo galia(savo užnugario galios demonstravimas). Tai labi blogas žmogus, pilnas neapykantos ir pagiežos. Jai nerūpi ir žydai, nes šitaip elgdamasi ji skatina ir neapykantą žydams, kiršina tautas. Todėl dar karta reiškiu didžiulę pagarbą drąsiems žmonėms, nes dėka tokių garbingų žmonių blogiui aiškiai pasakoma NE!

Suslik       2020-07-14 10:28

ТĖТЯ  ФАНЯ-  МИЛИЦИОНЕР...

Dzeikas       2020-07-14 8:35

Zodzio laisvei:
Pazadejo patiesijo - netesejo negriesijo.

stasys        2020-07-14 8:15

Paulius .. jausmai ir politika dvi skirtingos kojos .
Pareiškimas tinkamas laiku ir vietoje tik va nesu tikras ar reikia Lietuvai taip elgtis sustabdant finansavimą ‘Geros valios’ fondui . Kaip ne kaip tai politiniai reikalavimai kuriems nebus vieningai pritarta ir čia Lietuvoje žydu bendruomenės . Reikia akivaizdesniu įrodymu jog to fondo veikla peržengia jam skirtus įgaliojimus . Pinigai prastas argumentas politikoje .

Žodžio laisvė...       2020-07-14 7:54

Net patys žydai yra bejėgiai nuversti iš sosto Fainą Kuklianski.Juk jie patys ją renka ir išsirenka.Yra posakis:“kuo vilko nešerk,vis vien jis žiūri į mišką”.KGB
agentai iki šiol uoliai tarnauja Kremliui ir Kremlius jų neužmiršta,atžymi medaliais
ir “zolotit ručki” iš pačių rusų pavogtais pinigais.
  Artėja rinkimai.Balsuosiu už tuos,kurie bus pajėgūs surasti ir pritaikyti straipsnį iš Baudžiamojo Kodekso asmenims, veikiantiems antivalstybiškai,skaldantiems
visuomenę ir niekinantiems Lietuvos patriotus ir Didvyrius.

Paulius       2020-07-14 7:07

vis tiek šunuodegiai iš vyriausybės ir seimo apsimes kad nieko nepastebėjo ir nežino. lindi savo urvuose kaip žiurkės kanalizacijos vamzdžiuose ir dreba, kad tik „štob čego nevyšlo“, kaip sakė vienas Čechovo herojus. paskutinių metų įvykiai parodė, kad pas mus į „valdžią“ sulindusios visiškos mazgotės. ir net nebeaišku kaip juos iš ten išmėžti :(

Rekomenduojame

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Vidas Rachlevičius. Sveiki atvykę į Europos bananų respubliką

Linas Karpavičius. Neturėdami savo valstybės tik laiko klausimas kada neteksim nuosavybės

Ramūnas Karbauskis apie buvusį bendražygį: Lietuva privalo tai žinoti apie Saulių Skvernelį

Daugiausia neapykantos nusikaltimų prieš krikščionis – Prancūzijoje

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt devintoji (Lapkričio 19 diena)

ES ignoruoja pasipriešinimą, patyliukais rengia skaitmeninį identifikavimą 2024 metams

Jerzy Kwasniewski. Apgaulingas ES vaikų apsaugos reglamentas

Karas Ukrainoje. Du šimtai šešiasdešimt aštuntoji (Lapkričio 18 diena)

Klausas Švabas kasmetiniame tarptautiniame viršūnių susitikime ragina vykdyti pasaulinį ekonomikos perstruktūrizavimą

Edvardas Čiuldė. Kur pasidės Lietuva be lietuvių?

Almantas Stankūnas. Dainiui Kreiviui ir valdantiesiems nors kuolą ant galvos tašyk

Česlovas Iškauskas. Žydų turto kompensavimas – vėl atveriama Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.