Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 27 d. 14:40

8     

    

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Lukiškių aikštėje supiltas smėlis – šiaip neblogas dalykas. Gera statybinė medžiaga (neabejoju, kad savivaldybės ūkininkai trina delnus, kad rudeniop, kai stos vėsios dienos, jis pateks į jų statybvietes). Smėly vaikučiai žaidžia (ogi vaikai – mūsų ateitis, sako socialistai, atsiprašau – socialinių posakių žinovai). Gultai (nesakau nelietuviškai – šezlongai) asocijuojasi su NKVD kalėjimo gultais šalia šio „byčo“. Moterys puikuojasi jei ne savo linijomis, tai bent maudymukais (nevartoju, žinoma, rusicizmo – „kupalnykais“), o šalia einantys praeiviai vyrai jas nužvelgia su neslepiamu ketinimu realizuoti savo macho libido (vėlgi sunkiai verčiama svetimybė)…

Anava kaimynas ir trečio aukšto Vasario 16-osios gatvės name (na, ir kaip puikiai derinasi jos pavadinimas su smėlio Laisve!) įsitaisė stiprius žiūronus ir desertui prie rytinės kavos vis nužvelgia apsinuoginusias damas šiame pliaže (atsiprašau – paplūdimyje). Jo karantininė subjurusi nuotaika pasitaiso…

Genderistai (neverčiu) tvirtina, kad čia gera vieta sugulti ir tos pačios lyties padarams (dėmesio, LGBT!), įskaitant ir šuniukus. Sutemus (gal nebūtinai?) čia galima ir pasimylėti. Juk – Laisvė!

Beje, apie Laisvę. Ką ten Vilniaus meras filosofuoja apie Laisvę? „Pliažas Lukiškių aikštėje įrengtas, kad galėtume džiaugtis iškovota laisve, – sako jis. – Šiandien mes matome laimingus žmones ir galime švęsti tai, kad esame laimėtojai savo laisvės kovoje“, – tvirtina basomis smėlį patikrinęs R. Šimašius.

Kaipgi smėlis asocijuojasi su Laisve? Ginčytina filosofija. Žinome posakį: kaip smėlis pro pirštus. Vadinasi, ta kaina, kurią tūkstančiai užmokėjo savo krauju ir kančiomis saugumo rūmuose, tėra nieko verta – lyg pro pirštus prasprūdęs smėlis? O jeigu ant to karjere iškasto smėliuko voliojasi pusnuogės porelės, o šuniukas ar katinėlis užkasa savo pridarytus kakučius (vertimo nėra), tai anokia čia pagarba tai Kovai ir Laisvei…

Meras kalba, kad geriausia vieta paplūdimui – „natūralu“ – Lukiškių aikštė. Ką reiškia „natūralu“? Gamtiška? Na, taip, gamtiški reikalai visi natūralūs. O jei teisininkas meras susipykęs su sąvokomis, tai čia IQ tyrimai nepadės…

Dabar apie šios „natūros“ kainą. Jis sako, kad smėliuko supylimas kainavo apie 60 tūkst. euriukų. Kiti apskaičiavo – per šimtą. Rugsėjį paplūdimio surinkimas kainuos dar tiek. Savivaldybė, žinoma, turi laisvų pinigų, nes pandemijai užraukti valstybė skolinasi milijardus… Lėšų švaistymas? Ko gero. Tegul LRT tyrimų skyrius susidomi.

Dar apie valstybinę kalbą. Teisininkas turėtų ne tik gerai žinoti įstatymus, bet ir jų šventai laikytis. Juk buvo Teisingumo ministras… Bet tos iškabos apie „byčus“ (o ir sąskambis angliškai nepadorus) ir „šarkus“ atitinka pačią idėją: lyg smėlis pro pirštus… Čia negaliu nepastebėti ir griežto Audrio Antanaičio, VLKK vadovo, pareiškimo, bet jis irgi susigeria į tą smėlį kaip ūmi vasaros liūtis… Apskritai visame Vilniuje anglicizmai įžūliai ima viršų. Ir ne tik prie R. Šimašiaus.

Koks šios smėlėtos pasakėčios moralas? Rinkimai? Politikavimas? Prieš metus įsteigtos Laisvės partijos reitingai? Jauno politiko ambicijos? Argumentas A. Armonaitės siūlymui, kad meras galės būti geras Prezidentas? Nenoras nusileisti A. Zuoko šarvuočiui, traiškiusiam mersedesą? Neskubėkime. Juk netruks prabėgti dar du šios vasaros mėnesiai, kai miesto meras pajus, jog – smėlis išbyrėjo pro pirštus…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> Raigerdui       2020-06-27 19:37

Tie vilniečiai, kurie balsavo už šitą š.merą, šitame portale nesilanko, todėl jų ir negirdite. Bet pažiūrėkit, ką jie išdarinėja fb, kur lankosi visoks mailius. Tai tie, klūpantieji prieš Amerikos recidyvistą ir visus kitus recidyvistus. Ir kovojantys prieš Lietuvą. O už sostinės sugrąžinimą į Kauną balsuočiau visomis keturiomis. Vilnius dabar labiau prarastas negu sovietmečiu, ir pagydyti galėtų nebent koks Astravas (neduokdie).

Raigerdas        2020-06-27 19:12

  Atrodo, kad pagaliau tapo aišku, kad Vilnių valdo paprastas kaip 2 kapeikos kvailys. Bet, kur yra tie vilniečiai, kurie už jį balsavo? Kodėl jie negina to miesto mero kvailumo? Tai, jeigu balsavote už tokį kvailą merą, kuris nežino, kur ištaškyti mokesčių mokėtojų pinigus, tai nors veptelkite ir apginkite arba pabandykite nors motyvuoti, kodėl jūs už šitą nepilnaprotį balsavote? Ėi, vilniečiai, ko tylite, kaip smėlio į burną prisidėję? Kyla rimta problema: ar tikrai Vilnius gali būti Lietuvos sostinė su tokiais puskvailiais rinkėjais, kuriems nors kokį nors velnią pakišk ir jie net už jį nubalsuos? Ar tik nebūtų Kaunas ta sostine, kuria mes galėtume didžiuotis, o ne jausti šleikštulį nuo vis labiau ir labiau kvailėjančio Vilniaus.
Parašysiu, gal būt, kokį tūkstantąjį kartą: šitie liberastai kito nieko kito negali padaryti už mokesčių mokėtojų pinigus, o tik užsiimti ARDOMĄJA VEIKLA. Ardomoji veikla yra jų tikroji veiklos sritis, be kurios jie egzistuoti negali, ir kurią jie kruopščiai maskuoja įvairiais pavadinimais:“trečioji socialinė lytis”, “laisvė, lygybė, brolybė”, “laimingi žmonės džiaugiasi ant smėlio iškovota laisve” ir t.t. Turiu klausimą visiems tiems vilniečiams, kurie balsavo už šitą Mašių: ar jūs, turėdami 60 000 Eu, sukištumėte juos į tą smėlį? Ar normalus savininkas pasielgtų su savo pinigais šitaip? Manau, kad ne. Tai mieli ponios ir ponai, ar suprantate, kad tas nuprotėjimas pareina tik tada, kai tai yra MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ PINIGAI? kODĖL JŪS LEIDŽIATE TAIP TYČIOTIS IŠ MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ? KĄ TAI REIŠKIA? Tai reiškia, kad MOKESČIAI MŪSŲ VALSTYBĖJE YRA PER DIDELI, TODĖL SU PINIGAIS yra NESISKAITOMA. Ar negalima buvo tuos pinigus skirti tiems, kurie nukentėjo nuo pandemijos? Arba net našlaičiams, ar kitoms vargingoms socialinėms grupėms? Valstybė pagal skurdą stovi trečia nu galo po Rumunijos ir Bulgarijos, o Vilniaus meras švaistosi pinigais. “PUOTA MARO METU” (jeigu prisiminti A. Puškiną)- pasirodo, kad tai ne poetų ir rašytojų išgalvota situacija, o realiai vykstantys įvykiai gyvenime, ir būtent Vilniuje. Tarp kitko, režisieriams pamečiau gerą įdėją, nes ten pats laikas sukurti tokį spektaklį atviroje erdvėje ant smėlio.

Prašalietis       2020-06-27 19:07

Na jei į kovą su Šimašiaus Lukiškų aikštės smėliu yra mestas Č. Iškauskas, buvęs ilgametis tarybinių laikų vienas iš žymesnių Tarybų Lietuvos politinių apžvalgininkų ir komunistinio ideologinio fronto darbuotojų, po 1990 persikvalifikavusio į “antikomunistinį politikos"apžvalgininką, reiškia Šimašiaus žmonių poilsio vasaros metu tuščioje Lukiškių aikkštėje sugalvojimas kelia Seimo taburetkių užsėdimo pavojų ne tik taip vadinamai nesisteminei pseudo opozicijai niekaip negaunačiai atsisėsti ant Seimo taburetkės, bet, matomai, ir daug metų ant Seimo taburetkių sėdintiems atsirado pavojus, kad daug metų užsėstos Seimo taburetkės iš po užpakalio gali išslysti. Buvęs komunistinis ruporas Č. Iškauskas lansberginiame durnių laive tiek “politiškai ištobulėjo”, kad žino, kada “iškovota laisvė gali pasidaryti neiškovota”. Ogi tereikia kaimynui iš Vasario 16 gatvės trečio aukšto pasiimti stipresnius žiūronus ir jei jis pamatys Lukiškių aikštėje apsinuoginusias moteris viskas “laisvė neiškovota”. Na o jei Iškausko “patriotinis” kaimynas užlips su žiūronais ant namo stogo, tai ilgai pasėdėjęs gali pamatyti Neries krantinėje net ir erotiškai besišlapinantį benamį. Seksualiam Č. Iškauskui, kaip ir jo kaimynui iš Vasario 16 gatvės trečio aukšto, sužinojus, kad kur nors gali būti Vilniuje pliažiškai apsinuoginusios ir sugulusios ar susėdusios moterys, neduok Dieve,apsinuoginę ir greta susėdę ar sugulę vyrai, pliažiškai apsinuoginę vyrai ar moterys ir jei dar greta yra šuo ar du šunys, Č. Iškausko ir jo kaimyno iš Vasario 16 g. trečio aukšto “patriotinėse galvose” tokie antgamtiški erotiškai vaizdai gimsta, kad nors eik ir nusirauk iš aistros savo"apartą”. Ot tai Česiukas. Kas galėjo pagalvoti, kad tarybiniai laikai profesionaliam visų laikų “politiniam” apžvalgininkui padėjo pagrindus lansberginiame durnių laive į pabaigą gyvenimo pasidaryti tokiu “politinio patriotinio sexo ant smėlio gigantu”.... Nors man tai geriau patiko kai Česiukas savo laiku rašė Komjaunimo Tiesoje ar Tiesoje apie “piktus kapitalistų kėslus”, “pokario liaudies gynėjų didvyrišką ir vaisingą kovą su buržuaziniais nacionalistai ir buvusiais policajais” ir t.t. Alko “patriotiniame sodžiuje” Č.Iškauskas “šauniai ir patriotiškai"rašo apie “pokario partizanų pergalingas kovas su NKVD-istais”, piktus Rusijos kėslus” ir t.t. Na o kaimyno iš Vasario 16 trečio aukšto ir Česlovo Iškausko, nors nuotraukoje jis ir “jaunatviškai” bando šypsotis, pasirodymas “politinio, patriotinio sexo ant Lukiškių aikštės smėlio gigantais” eilinio žmogelio neįtikina visškai. Matomai, Iškauskų Česiuko metai šitam politintymiam reikalui pasibaigė su Tarybinių laikų pabaiga…

Skvernelis su Požėla       2020-06-27 19:05

galėtų atsivaryti 240 policininkų, ir tas smėlis per kokią valandą su vaikiškais kastuvėliais būtų susemtas.

Jei Lietuvą valdytų sultonas,       2020-06-27 15:48

jis jau seniai būtų pasiuntęs Šimašiui šilkinę virvutę, kuriai nereikia instrukcijos, kaip panaudoti. Bet dabar laisvė, pasaulį valdo kvailiai. Padaryta didžiausia nesąmonė, akivaizdi materialinė ir moralinė žala, o visi, kurie gali tam padėti tašką, tik mala liežuviais.

Įdomu,        2020-06-27 15:42

ar būtų kokia nors reakcija, jei to smėlio būtų privežta į Kutūzovo (nekyla ranka rašyti Daukanto) aikštę? Turbūt ne. Taigi šimašiau, tau dar yra kur pasireikšti.

Bandau įsivaizduoti,        2020-06-27 15:35

kas būtų, jei Vilniuje pasirodytų kokie nors ,,žalieji žmogeliukai”. Visi politikai ir visa žiniasklaida porą savaičių stebėtų, žali tie žmogeliukai ar tik žalsvi, paskui porą savaičių rašytų graudžius ir ironiškus tekstus, po to porą mėnesių aiškintųsi, ar įmanoma dėl tų žaliųjų žmogeliukų priimti kokį nors įstatymą, ar palaukti, kol to imsis prokuratūra ir teismai. Kai paaiškėtų, kad jokia teisėsauga čia neturi jokių įgaliojimų, tai tiems žaliesiems žmogeliukams nezabūdkes ir krasnajas gvazdykas pradėtų nešti ne tik visokios armonaitės, bet ir visos visų lygių valdžios institucijos, bijančios likti paskutinėmis. Š.meras tikriausiai dabar ir testuoja tokią galimą situaciją, kol NATO kariai iš Vokietijos dar nepersikėlė į Lenkiją. Tada jau būtų ne taip drąsu.

Jau atsibodo       2020-06-27 15:15

tie impotentiški parašinėjimai (ar tik nebus tas š.meras teisus?). Ar kas nors dar pajėgus ko nors imtis konkrečiai? O tai dabar nuo ,,valdančiųjų” iki ,,opozicionierių” visi tik užsiiminėja horoskopais, kas bus rudenį.  O iš Lietuvos - su visa jos istorija, dabartimi ir praeitimi - tyčiojamasi DABAR. Jeigu atsiras tokia jėga, kuri išmėš pagaliau tą ,,visagalį” š.merą, žinosim, kad ta jėga nepamauta ant vieno ir to paties kabliuko, ir tada visi jūsų kvaili horoskopai sugrius. Verčiau būkit vyrai, o ne rasojančios mazgotės. Nes tikrai jau gana.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.