Emigracija, imigracija, demografija

Česlovas Iškauskas. Ar verta tapti danajais?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 27 d. 20:23

12     

    

Česlovas Iškauskas. Ar verta tapti danajais?

Kol Vakarai tūpčioja ir siunčia Maskvai draugystės ir meilės signalus, Lietuva vis labiau junta hibridinio karo simptomus. Klausydamas savo konsultantų Kremliuje, Aliaksandras Lukašenka jau nesitenkina pabėgėlių permetimu prie mūsų šalies sienų.

Jo retorika tampa vis griežtesnė. Gegužės pabaigoje kalboje Baltarusijos parlamente A.Lukašenka pareiškė: „Mes stabdėme narkotikus ir migrantus – dabar jūs patys juos valgysite ir gaudysite“. Jau prigaudėme daugiau kaip pustrečio tūkstančio.

Minskas kurpia naujus planus. Režimo vadovas sukūrė pasakėlę, kaip lietuviai kankina, šaiposi ir skriaudžia migrantus, o moteris ir vaikus, atėmę jų dokumentus, po automatų vamzdžiais išvaro atgal į Baltarusiją. A. Lukašenkai tai rimtas įrodymas, ir jis atsisukęs į Lietuvą režimui lojaliems diplomatams kalba: „Naciai, jūs dar pasigailėsite. Tai tik pradžia. Į kiekvieną veiksmą yra atoveiksmis“.

Paskui tikina: iš Irako ir Afganistano į Lietuvos pusę keršyti lietuviams už jų tariamus nusikaltimus „jau veržiasi radikalūs ir ginkluoti musulmonai“.  “Dabar pradės plūsti ginkluoti žmonės, kad apgintų nuskriaustuosius. Klausykite, jeigu karą išgyvenęs žmogus ten pateks turėdamas ginklą, vargu ar apsiribos iš Artimųjų Rytų ir Afganistano atklydusių nėščių moterų gynimu. Ten tokie dalykai dėsis…“, – šaukė A. Lukašenka.

Jeigu savo ankstesnius grasinimus jis vykdo su kaupu, tai ar verta abejoti, jog ši retorika – tik tušti žodžiai? Tikėtina, kad menamus keršytojus iš arabų šalių jis pats ir pasikvies ir dar aprūpins juos ginklais. Štai tuomet hibridinis karas virs realiu konfliktu. Jis gali grėsmingai papildyti rugsėjį vyksiančias Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas “ZAPAD-21“.

Dar vienas šio menamo susidūrimo niuansas – Dieveniškės. Šis Lietuvos “apendiksas” tampa tikru galvos skausmu centrinei valdžiai. 1920–1939 m. miestelis buvo okupuotas lenkų, lenkų kalba tapo oficialia, čia prievarta diegta lenkų tautinė savimonė. Nors pagal Lenkijos įstatymus ir buvo numatyta tautinių mažumų teisė į švietimą gimtąja kalba, bet nuo 1925 m. pradėtos uždaryti mokyklos ne lenkų dėstomąja kalba. 1939 m. rugsėjo 17 d. sovietinei kariuomenei įsiveržus į rytinę Lenkiją, Dieveniškės buvo prijungtos prie Baltarusijos SSR. Bet į gudų žemes įsiterpusiai Šalčininkų seniūnijai, ko gero, iki šiol didesnę įtaką daro Minskas negu Varšuva, nors čia, 2011 m. surašymo duomenimis, iš 700 gyventojų 63 proc.užsirašė lenkais.

Kai valdžia sumanė čia apgyvendinti imigrantų šeimas su vaikais, vietos gyventojai pasišiaušė. Jų nenuramino ir pažadas, kad šeimos nenaudojamame pastate bus tik iki rugsėjo 1 dienos (mat, šalia pradės veikti gimnazija), kad teritorija bus aptverta, kontroliuojama policijos ir t.t. Žmonių nedomino nei ekstremalios situacijos sąlygos, nei valdininkų garantijos. Tik – ne, ir viskas!

Akivaizdu, kad dieveniškių pasipriešinimui toną užduoda rajono savivaldybės sprendimas nepadėti centrinei valdžiai. Ji sukuria precedentą, kad ir kitos savivaldybės elgtųsi panašiai. Kita vertus, jeigu mes siekėme stiprinti bendruomeninio valdymo įtaką, tai dabar skiname tų pastangų vaisius. Ačiū Dievui, nei Alytaus, nei Varėnos, Švenčionių, Ignalinos ar Vilniaus savivaldos organai neseka tokio silpnai arumentuoto atsisakymo pavyzdžiu.

Bet kirba dar vienas įtarimas: ar Dieveniškių konfliktas kaip nors neįtakojamas iš Minsko? Juk A. Lukašenkos režimas suinteresuotas didinti įtampą Lietuvos pasienyje, kad, kaip žadėjo “batka”, čia būtų galima permesti ginkluotų keršytojų grupuotes… Antai, jau iš anksto situacija šiame “pusiasalyje” džiaugiasi Rusijos naujienų agentūra “SputnikNews”. Šitaip esą Minskas keršija už neapgalvotą Vilniaus žingsnį – akredituoti Lietuvoje vadinamą “Baltarusijos demokratinę atstovybę”, vadovaujamą opozicijos lyderės Svetlanos Cichanouskajos.

O ir tarp Lietuvos politinio elito apstu tokių, kurie veikia Minsko ir Maskvos naudai, siūlydami senovės danajų taktiką – eiti pas A. Lukašenką su dovanomis. Štai socialdemokratų partijos tik ką parengtame dokumente valdantiesiems siūloma „atsisakyti karo retorikos bei migrantų kaltinimo, kurstančio visuomenės baimes ir metančio šešėlį Lietuvos užsienio politikos krypčiai“. Kitaip sakant, patys kalti…

Tad iš tiesų, gal verta tapti danajais, kurie pagal graikų legendą apie Trojos arklį trojėnams nešė apgaulingas dovanas?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2021-07-28 21:08

iskauskai,teisingai sakoma,kad kuprota ir karstas neistiesins.Jus gimes sovietijoje ir su ja mirsite.

Al.       2021-07-28 20:26

,,O ir tarp Lietuvos politinio elito apstu tokių, kurie veikia Minsko ir Maskvos naudai, siūlydami senovės danajų taktiką – eiti pas A. Lukašenką su dovanomis. “

,,gal verta tapti danajais, kurie pagal graikų legendą apie Trojos arklį trojėnams nešė apgaulingas dovanas?”

Autorius, matyt, nelabai suprato posakį. ,,Danajai pagal graikų legendą...” Danajai tai ir buvo graikai. Ir ne ,,pagal graikų legendą”, o pagal Homero Iliadą, išpopuliarintą Vergilijaus su Eneida. ,,Danajų dovanos” - tai klastingos priešo pinklės dovanų pavidalu. Jei kam ir tinka šis posakis, tai Rusijos ir Vakarų komuniagoms, varantiems mus į maišą. Mes giesam tų ,,dovanų” vartotojai. Viena iš tų ,,dovanėlių” bandančiai išlikt Lietuvai yra ,,liberalioji demokratija” su mūsų sunaikinimo planais.

to Nuomonė       2021-07-28 20:02

Pats ir esi su savo komentaru toks įrodymas. O šiaip nėr istorijos be sąmokslų.

Ech..       2021-07-28 15:07

neranda kur prisiglausti iškauskas. Tai prie komunistų, tai prie konservų..
Vargšas žmogelis.
Bet kam publikuoti tokią propagandą čia ?

Nuomonė       2021-07-28 11:12

Galima visokių sąmokslo teorijų prigalvoti, bet, kai nėra patikimų ir tvirtų įrodymų, jos ir pasilieka tik sąmokslo teorijomis.

Raimundas       2021-07-28 5:57

Anot autoriaus visi aborigenai yra durniai, jei jų kalbos ir veiksmai neatitinka valdžios pozicijos. Kadangi jie yra durniai, tai savarankiškai jie nebemąsto ir elgiasi taip, kaip liepia batka ar caras. Mintys tinkamos tokiai blondinei iš PIŠ komandos.

Dzeikas       2021-07-27 22:17

Man ten tamsu su tom Dziveniskem. Jau minejau, jeigu atbegeliu stovykla uzdaro rezimo - tai ant vietiniu priestaravimu reikia det skersa. Issidirbines - iskart paleisti savivaldybe ir tegul eina dirbt vietiniai deputatai. Pusmeti kolchoze pasimankstins - taps sukalbamesni.
Taciau kai sh mala visi,tiek “liberastu” spauda, tiek tautiska - tai geriau nuosaliai pastoveti - tegul ten uzdubasina visnas kita.

Tadas       2021-07-27 22:05

Lietuvos ryto vertas straipsnelis

klaida       2021-07-27 21:43

Autorius supainiojo adresus - šį straipsnį turėjo siųsti Delfiui,sklandžiai įsilietų į bilotaičių, armonaičių, dvaro politologų chorą apie iš anksto priešiškų jėgu suorganizuotą puolimą prieš valstybę. Kažin ką sakytų ir darytų tie choristai, jei už 20 m. nuo jų namo gyventų 1500 neteisėtų migrantų be dokumentų?

si karta       2021-07-27 21:29

si karta autorius gerokai prasove, matyt lrt per daug ziurejo

Ayn Rand       2021-07-27 21:14

*“būtų”, ne “yra”

Ayn Rand       2021-07-27 21:13

Reto neadekvatumo rašliava. Autorius pasiklydęs tarp trijų pušaičių. Spėju gerai iškvotus jam ir Orbanas yra Putino agentas.

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Edvardas Čiuldė. Kukurūzų vaikai iš 2050 metų Lietuvos viešbučio

Žmogaus teisių gynėjai ragina pašalinti Rusiją iš JT žmogaus teises ginančios ir visų kitų JT struktūrinių padalinių

Dominykas Vanhara. Visas šis blogis yra gyvas ir šiandien

Čekijos prezidentas su grupe parlamentarų siekia Konstitucijoje įtvirtinti vyro ir moters santuoką

Lenkijoje po Konstitucinio tribunolo sprendimo smarkiai sumažėjo abortų skaičius

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt pirmoji (rugpjūčio 3 diena)

Švedijoje „keisti lytį“ bus dar lengviau

Išėjo Liudvikas Jakimavičius

Almantas Stankūnas. Pavojingiausias yra Blogis, kuris ateina tyliai, minkštomis šlepėtėmis ir prisidengdamas geromis idėjomis

„Už Balos”. Kinija-Rusija-Iranas-Hunteris

Apklausa: gyventojai homoseksualių šeimų klausimą nori spręsti referendumu, tam pritaria net ir valdančiųjų elektoratas

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.