Propagandos ir ideologijos analizė

Česlovas Iškauskas. Antilietuviškos tiesos ieškotojai

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 5 d. 10:59

53     

    

Česlovas Iškauskas. Antilietuviškos tiesos ieškotojai

laikmetis.lt

Tiesa yra neginčijamas gėris. Tačiau tiesa, kaip tas nelemtas koronavirusas, turi įvairias atmainas, iškreipiančias pagrindinį tiesos sakymo tikslą – atskleisti visapusišką asmenybę, istorinį faktą, kiek įmanoma, išvengiant subjektyvumo ir kažkieno interesų raiškos.

Jau keleri metai tokia tariama tiesa stimuliuojama ir žinomo antisovietinio rezistento, garsaus kovotojo su okupaciniu režimu Jono Noreikos – generolo Vėtros atžvilgiu. Nesiimu priminti visos šios „bylos“ istorijos, bet vėl prie jos grįžti paskatino vienas įvykis.

Spalio pabaigoje Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje vyko knygos „Nacio anūkė: kaip aš sužinojau, kad mano senelis — karo nusikaltėlis” (The Nazi’s Granddaughter: How I Discovered My Grandfather was a War Criminal) pristatymas bei diskusija. Ši Čikagoje gyvenančios lietuvių kilmės amerikiečių pedagogės, žurnalistės ir rašytojos Silvijos Foti (Silvia Foti, mergautinė Kučėnaitė) knyga lietuvių kalba bus pristatyta 2022 m. vasario mėnesį vyksiančios Vilniaus Knygų mugės metu atnaujintu pavadinimu „Vėtra lietaus šalyje”.

Renginyje dalyvavo pati knygos autorė. Kaip teigiama muziejaus pranešime spaudai, ji „pristatė skaudžią asmeninę patirtį tyrinėjant savo senelio, generolo Jono Noreikos-Vėtros veiklą bei atrastus kolaboravimo su nacistiniu okupaciniu rėžimu Lietuvoje faktus. Autorė atvirai išdėstė savo požiūrį į senelio vykdytą nusikalstamą veiklą ir apgailestavo, kad Lietuvoje jis vis dar yra pristatomas kaip sektinas pavyzdys ir herojus.“

Diskusijoje dalyvavo nedaug žmonių, tarp jų buvo ir Nepriklausomybės Akto signataras, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams tirti pirmininkas Emanuelis Zingeris, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams tirti direktorius Ronaldas Račinskas bei Vilniaus universiteto profesorė dr. Jurgita Verbickienė bei Užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento direktorius ambasadorius Marius Janukonis.

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky diskusijos metu spėjo pasiskųsti: „Net neabejoju, kad nors žiniasklaida ir nesusidomėjo šia diskusija, bet po šio renginio išgirsime daug kritiškų vertinimų iš čia nebuvusiųjų. Bet daug kartų jau esu sakiusi ir pakartosiu darsyk: Lietuvos vardą teršia tie, kurie slepia tiesą, o ne tie, kurie kalba tiesą. Ir, žinant p. S. Foti knygos istoriją, tikrai reikia turėti labai daug drąsos ir nuoširdumo apie artimą savo šeimos narį, apie savo senelį, parašyti tiesą, kuri tokia ir nemaloni ir pribloškianti. Tad galime ir privalome už tai padėkoti”.

J. Noreikos vaikaitę piktina, kad J. Noreiką dalis Lietuvos visuomenės vis dar garbina kaip herojų – jo vardu yra pavadinta mokykla gimtuosiuose Šukionyse, čia yra ir jo vardu pavadinta gatvė, keliuose miestuose kabo jam skirtos atminimo lentos. Beje, kaip rašo istorikai, būtina pabrėžti, kad S. Foti motina dr. Dalia Noreikaitė-Kučėnienė, profesionali mokslininkė – tyrinėtoja, knygų autorė, surinkusi medžiagą ir pradėjusi rašyti monografiją apie savo tėvą (dėl ankstyvos mirties darbo užbaigti nespėjo), buvo visiškai priešingos nuomonės, negu tą medžiagą paveldėjusi jos dukra.

Dar 2019 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras (LGGRTC) sulaukė nuožmios kritikos dėl dviejų paskelbtų dokumentų apie J. Noreikos veiklą. Juose centras teigė, esą J. Noreika nežinojo apie žydų žudynes, okupacinis nacių režimas Lietuvoje buvo unikalus, o pats J. Noreika prisidėjo prie žydų gelbėjimo. Jis pridūrė, kad S. Foti pateikti vieno išeivijos lietuvio prisiminimai neatitinka istorinių faktų, o „nacių okupacinei valdžiai nepavyko įtraukti J. Noreikos į Telšių aps. Plungės vls. vykusią žydų naikinimo operaciją“.

S. Foti kritikos J. Noreika sulaukė ir dėl 1933 m., dar jam būnant jaunam, vos 23-jų Lietuvos armijos karininkui, parašytos brošiūros „Pakelk galvą, lietuvi“, kurioje randame ne tik antisemitizmo ir pataikavimo į valdžią Vokietijoje atėjusiam Hitleriui apraiškų, bet ir, pavyzdžiui, raginimų lietuvių jaunimui mokytis, plėsti lietuvišką prekybą, gerinti žemės ūkį ir neparduoti žemės svetimtaučiams. Bet štai prie čikagietės prisijungė ir holokaustą Lietuvoje tyręs vokiečių istorikas Christophas Dieckmannas (beje, prieš mėnesį viešėjęs Lietuvoje Vilniaus universiteto kvietimu), kuris interviu LRT.lt rėžė be užuolankų, kad J. Noreika buvo fašistas, ir nėra ženklų, kad būtų priešinęsis holokaustui.

Kiek anksčiau prie šios kompanijos prisijungė ir Pietų Afrikoje įsikūręs ir Los Andžele gyvenantis litvakas Grantas Arthuras Gochinas, kuris 2018 m. centrui nusiuntė „Užklausą dėl Jono Noreikos nusikaltėlių gaujos”. Visiems jiems centro istoriko Arūno Bubnio paviešinti KGB dokumentai, kad „KGB įrašuose nėra duomenų, jog Jonas Noreika būtų susijęs su žydų tautybės asmenų žudymu”, pasirodė nieko verti. Mėgindamas paspausti Lietuvą, G. A. Gochinas kelis kartus apskundė LGGRTC, bet teismas šiuos skundus atmetė. Kartu centras, radęs naujų istorinių šaltinių, pažymoje paskelbė, kad J. Noreika aktyviai prisidėjo prie Lietuvos žydų gelbėjimo ir kad jis laikytinas antinacinio pasipriešinimo dalyviu nuo pat savo darbo Šiaulių apskrities viršininku pradžios.

Atrodo, kad žydų aktyvistams palankios tiesos paieškos turėtų liautis, tačiau jie neatlyžta. Štai sausio pabaigoje S. Foti respektabiliame Amerikos laikraštyje „The New York Times“ paskelbė straipsnį apie savo senelį, kurį išvertęs noriai persispausdino „Lietuvos rytas“. Kažkodėl ji pamiršo paminėti kunigo Jono Borevičiaus paliudijimus JAV teisme, duotus 1986 m., kuriuose dvasininkas prisimena J. Noreikos prašymą padėti Šiaulių gete esantiems žydams.

Dergti Generolo Vėtros atminimą padeda ne tik visas tuntas žydų veikėjų Lietuvoje bei užsienyje, bet ir kai kurie istorikai bei politikai. Antai, pamenu dar 2018 m. spalį transliuotą TV laidą, kurioje Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentas Norbertas Černiauskas, remdamasis jauno Lietuvos kareivio atsišaukimu „Pakelk galvą, lietuvi“, pylė apibendrinimus, jog tai apskritai rodė lietuvių neigiamą požiūrį į žydus.

Semitiniai radikalai, pasinaudodami miglotais, dažnai dar neatskleistais istorijos tarpsniais, plečia kampaniją prieš Lietuvą.

Grupė Lietuvos Sąjūdžio, kalinių ir tremtinių organizacijų veikėjų 2019 m. gegužę pasirašytame viešame laiške pastebėjo, kad dirva Lietuvos laisvės kovotojų, paaukojusių savo gyvybes už Tėvynės laisvę, šmeižimui rengiama labai kryptingai. Skandalingai pagarsėjęs Rūtos Vanagaitės ir Efraimo Zurofo duetas, valstybei paskelbus 2018 metus Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago metais, bandė sumenkinti jo šviesų atminimą. Tik LGGRTC dėka, suradus išniekintus palaikus, padedant pilietinei visuomenei, pavyko apginti jo garbingą vardą ir deramai su valstybės pagarba iškilmingai palaidoti. Šio laiško signatarai primena, kad nėra atsitiktinumas, jog būtent 2019 m. Vasario 16-ąją Nacionalinė literatūros ir meno premija buvo įteikta rašytojui Mariui Ivaškevičiui, romane „Žali“ išsityčiojusiam ne tik iš partizanų vadovo Jono Žemaičio-Vytauto, kankinto ir sušaudyto Maskvoje, bet ir iš viso Lietuvos partizaninio judėjimo atminimo.

Liberali Lietuvos valdžia, o ir pats Prezidentas, nuolaidžiai stebi antirezistencinių aistrų kurstymą. Dar to betrūktų, kad aukščiausi šalies pareigūnai priimtų ir spaustų ranką mūsų šalyje šmirinėjantiems antilietuviško judėjimo propagandistams. O gal mes daug ko dar nežinome?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mielasis,       2021-11-9 8:05

Lietuvoje, apart šulerių su moksliniais laipsniais, istorikų kaip ir nėr, nežinot? O jei ir yra - tai ant rankų pirštų skaičiuojami. Ir dar: čia kalbėta ne apie kinus. Kita vertus, dabartinę Kiniją, kaip ir Sovietiją, mums suvairavo kas, Pone? Padebesiuose sukurptų pseudo istorinių schemų ir naratyvų “papugajai” nėra istorikai, Jūsų žiniai. Diletantams svarbiausia faktai, realūs dokumentai, kilmė, priežastys ir planavimas su organizavimu ir realizavimu, ar supratote? Geros dienos, Pone!

Al. Letui Palmaičiui       2021-11-9 0:39

,,Al.ui, Putino planuojamų žygių išvakarėse kažkodėl raginančiam gaivinti Vilniaus krašto ginčą su lenkais” - priminkit, prašau, kur aš raginau gaivinti tą ginčą.

Demagogijos       2021-11-9 0:03

Taigi mielasis nieko neatsakęs į temą, ir vėl porina apie žydų skaitlingumą, dėl kurio siūlo kurti valstybę Itilyje (gal mielasis pretenduoja grąžinti Lietuvai Palestiną?), kai jam sakoma apie GENEROLO VĖTROS kelio pradžioje padarytą nei teisiškai, nei moraliai nepamatuotą klaidą, raginant boikotuoti bendrapiliečių verslą. O mielasis užuot atsakydamas vėl argumentuoja žydų skaičiumi (beje, kodėl lietuviai tapo neskaitlinga tauta galėtų paaiškinti istorikai, nors jie, be abejo tylės: todėl, kad atsisakyta padėti lenkams ir už tai gauti amžiams vokiškos Prūsijos pajūrį, palaikius tokį dalyką menkniekiu palyginti su Lietuvos valdomis Polocke ir kitose slavų žemėse).
Jei taip, jei žydai vaidenasi Itilyje, tuo mielasis tik patvirtina savo susižavėjimą Vokietiją sunaikinusiu idiotu.
Bet tuomet kodėl būtent žydai perdaug skaitlingi? O gal kinai ne? Žydai skaitlingesni už kinus? Gal pirma reikia pamąstyti apie kinų skaičių? Ar jie toli, ar net ir visai netoli - į šį klausimą siūlyčiau atsakyti Al.ui, Putino planuojamų žygių išvakarėse kažkodėl raginančiam gaivinti Vilniaus krašto ginčą su lenkais.
Taigi kinai, atrodo, skaitlingesni. O jei visos blogybės nuo skaitlingumo, kodėlgi tokia jau bloga idėja su kovidu sumažinti visus perteklinius bent 70 kartų? Gal geriau su “nukliarka”?

Mielasis,       2021-11-8 16:42

aš Jums atsakau, kad aš už klestinčią ir saugią Žydų biblijinę valstybę Palestinoje ir už jų Antrąją valstybę Khazarijoje arba Chazarijoje tarp Juodosios ir Kaspijos jūrų. Galėtų žydai atkurti savo Antrąją tėvynę ten su sostine Itilyje, Astrachanėje, o Sočį paversti stulbinančiu kurortu. Lietuva tikrai ne prieš būtų ir viena iš pirmųjų atidarytų savo ambasadą Itilyje. Tiek žinių ir nuomonės dėl Mielojo demagogijos.

Demagogas Mielajam ir ponui Kokie       2021-11-8 14:30

Neketinu diskutuoti, bet matau, kad neatsakoma skaičiais, bet sukama į šoną nuo reikalo:
litvakams Lietuva buvo (dabar litvakų tik likučiai) tėvynė ir jie buvo valstybės piliečiai. Jei jie “kalti” dėl savo aktyvumo ir skaičiaus, kad net ir lietuviams naudinga “etninė” verslo konkurencija (beje, naudinga ir patiems lietuvių verslininkams, kad stiprėtų, o raudoni “išvaduotojai”, užėję, nustebo pamatę dar neišgrobtą kraštą, kurio savo rojuje nė iš tolo nematė) turėjo būti pasmaugta lietuvių verslininkų naudai vien dėl žydų skaičiaus, -
tai visai logiškai išeina ir pats radikaliausias sprendimas - hitlerinis, kuris mielajam toks mielas.
Šitai rašau ne dėl „mielojo”, bet dėl trečios čia pasipainiojančios pusės, klijuojančios man demagogiją. Prašyčiau patikslinti, kas būtent demagogija. Jei užuot paneigus argumentus, mėtomasi epitetais, tai ir bus demagogija (galima pasakyti ir stipriau).

Vous savez, Langų majore,       2021-11-8 9:41

envie d’une bonne toile!-nusipirk gerą drobę vietoj Auksinės Kremliaus vodkės ir nusitapyk Jurgio snukutį. Bus geriau ar supratai? Salut!

Sakai, Langų majore,       2021-11-8 1:03

naudoji Pasaulio dezi propagandos tėvo, Edward Bernays, visuotinai žinomą reklaminį triuką, kad daug kartų klijuojant KGB-to etiketę runkeliokams - ji vieną dieną ims ir prikibs, ane? Reiktų pačiam kažko naujesnio imtis ar išrast, nemanai? Tai jau nebeveikia - atgyveno, nežinai? Kapsukės Lietuvių kalbos ir literatūros katedros kolaboracionalistinio įdirbio su Blogio imperija ir jos sąjungininkėmis, kaip visuotinai matosi, nebepakanka. Ypač dabar, kai kuriamas RAUKUS, ar supratai? Bernays papirosų etikečių klijavimo triukas nebeveikia. Sanitarinio karo sąlygomis reikia kažko įtikinamesnio.

Kokie       2021-11-8 0:06

Du „mieli” demagogai — mokslinčius Letas Palmaitis ir beraštis, prasčiokėlis ir KGB agentėlis Julius Milaitis!
Cheers!
(Legend Of Kremlin Gold Vodka)

Mielasis,       2021-11-7 22:27

o tai kame reikalas, kad per visus tuos aukštus Jūsų mokslinius laipsnius Lietuvių tauta nunyksta ir neišstenate pasakyti Tiesos, kad ir apie dabartinę Plandemiją, dirbtinį kainų kėlimą, gelbstint Rusiją ir pan.? Na, o žydai Tėvyne laiko ne vien Lietuvą. Dabar jie turi savo atominę Tėvynę ir aš jai linkiu klestėjimo ir nesikišu į jos reikalus, bet tuo pačiu noriu ir iš jos, kad ji nesikištu į manosios Tėvynės reikalus. Tiek daug mokslų baigėte ir neišgalite pasakyti, sakykime, kada jie paskelbė karą Vokietijai be taisyklių - ne Ženevos ir Hagos konvencijų apsaugoje? Skelbė ekonominį boikotą, ekonominį karą ir kiek ten, Vokietijoje, mirė iš bado žmonių irgi nežinote per tuos didelius mokslus, tiesa? Karą berods skelbė 1933 metų kovo 23 ar 24 dieną, prašom pačiam pasitikslinti. Pasaulyje labai daug tautų ir tautelių - daug nykstančių ir išnykusių, bet kažkodėl išskiriama viena, gal žinai kodėl? Ir dar jai reikia privilegijų ir išskirtinių teisių, viršenybių, pseudo ideologijų, pseudo istorinių naratyvų, išskirtinių BK straipsnių, kodėl? Visi karai ekonominiai - galabijami rimti konkurentai. Prastesni metami per langą, nežinote? Arba fūra užvaroma. Aš, kaip kiemsargio padėjėjas, negaliu su Jumis lygintis moksliniais laipsniais, bet mums, nunykstantiems prasčiokėliams, nepatinka tas Jūsų nuolatinis melas nežinia vardan ko, ar supratote? Lietuvoje ir pasaulyje gyvena visur ne vien tik žydai - gyvena ir lietuviai, bet jie sau privilegijų ir viršenybių kažin kodėl nereikalauja ir nėra priiminėjami Antilituanizmo įstatymai, o reiktų, gal žinote kodėl? Sakote asmenybės? Bet kodėl jos, tos didžios asmenybės, intelektualai, kadais šlovino ir rėmė būtent Džo su Viniuku. Gal žinote, Pone, kiek buvo nugalabyta Sovietijoje iki 1941 metų birželio mėnesio savo ir nesavo piliečių? Norėtume iš Jūsų išgirsti apytikslį aukų skaičių ir kodėl vienos pusės aukos iškart tiksliai suskaičiuojamos, o kitos pusės, kitų tautų aukos niekaip net apytiksliai po šiais dienai nesuskaičiuojamos ir blaškomasi skaičiuose, ir pseudo moksluose. Vienos pusės aukų skaičius didinamas, o kitos pusės mažinamas, kodėl? Arba nutylimas, pavyzdžiui, kaip va Jūs čia labai daug ką nutylite. Netylėkite, Pone, o sakykite Tiesą ir gėdinkite blogį, gerai?

Vaclovui       2021-11-7 18:09

Nebuvo man tikslo taisyti, tik pastebėjau, kad kai kur perlenkta, bet tai jokia nuodėmė. Bendraminčiais tik džiaugiuosi, ačiū Pačiam.

Mielajam 2021-11-6 17:27       2021-11-7 18:01

Nemeluok, Mielasis,
mano tekstas čia pat apačioje, kiekvienas mato:
nepasakyta, neva
“monopolinė rinka ir privilegijuota konkurencija pragaištinga pralaimintiems, nunykstantiems lietuviams, bet vis tiek naudinga visai šaliai ir visiems jos gyventojams, kur nebebus lietuvių?” -
bet pasakyta apie Smetonos-Stulginskio-Griniaus-Smetonos Lietuvą:
“Neseniai išsivadavusioje Lietuvoje būtent žydai jau buvo patyrę verslininkai, o Lietuvos verslas tik formavosi, natūralu, kad atsirado konkurencija etniniu pagindu. /.../ Laisvės sąlygomis konkurencija verslo srityje, pragaištinga pralaimintiems, vis tiek naudinga visai šaliai ir visiems jos gyventojams”.
Pasakyta ir tai, kad žydai nebuvo kokie sovietiniai migrantai, bet bent 500 metų laikė Lietuvą savo tėvyne. Kokiu teisiniu ir moraliniu pagrindu galima raginti boikotuoti žydų prekes, kad tai sudarytų palankesnes sąlygas konkuruojantiems lietuviams? Gal visa Lietuva nuo tos konkurencijos nukentėjo ekonomiškai? Gal nepasiturintieji nuo to dar labiau nuskurdo?
Prašom pateikti skaičius. Kitaip juk išeina šmeižtas.
Jau kartą Pačiam aiškinau, kad jokios kapsukės nesu baigęs. Baigiau Leningrado universitetą, kada dar buvo žymių senos kartos mokslininkų, perėjusių per represijas ir lagerius. Mano anuometinis diplomas atitinka dabartinį magistro. O daktaro laipsnį gavau Vilniuje pas Mažiulį, kuris irgi ne kapsukininkas, nes kandidato (dabartinio magistro) laipsnį gavo Maskvos universitete. Artimas KGB nužudyto Jono Kazlausko draugas.   
Kadangi buvau baigęs semitologiją, su Mažiuliu mane supažindino semitologas epigrafistas Michaelis Helceris, dirbęs Vilniaus Pedagoginiame, vėliau emigravęs į Israelį ir tapęs Haifos un-to profesoriumi.
Jie visi - asmenybės, apie kuriuos prasminga rašyti, skirtingai nuo Džo su Winniu.

Ne į tema, bet       2021-11-7 0:33

Japonijos pamokos Dulkiui:
“Japonija nutraukė vakcinavimą, ėmė gydytis ivermektinu, covid-19 dingo per naktį”
“Japan drops vax rollout, goes to Ivermectin, ENDS COVID almost overnight”
https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/japan-drops-vax-rollout-goes-to-ivermectin-ends-covid-almost-overnight
WORLD /NEWSDESK/ 27 October 2021/ Hits: 389178

Vaclovas        2021-11-6 22:05

Tad atsparios nuo gundymo įsigalėti, sutrypiant, išsikelti.

dar tikintiems holokausto pasakomis       2021-11-6 22:01

Tikroji,nesuklastota antrojo pasaulinio karo istorija:


ww2truth.com

Vaclovas        2021-11-6 21:52

T.y. ne mums būdingo, o krikščioniško…

Vaclovas ing 17:12       2021-11-6 21:39

Ačiū už pataisymą ir, kaip įprasta, gilias pastabas. Ką šleikščiai įžeidžiau - atleiskite. Neapskaičiavau mosto, o ir dėl taikinio pritrūko tikrumo. Svarbu neprarasti mums būdingo tikrumo, tos žalios, teisingos, rupios širdies.

Benefisas       2021-11-6 20:44

nekviestos viešnios

Mielasis,       2021-11-6 17:27

sakai, kad monopolinė rinka ir privilegijuota konkurencija pragaištinga pralaimintiems, nunykstantiems lietuviams, bet vis tiek naudinga visai šaliai ir visiems jos gyventojams, kur nebebus lietuvių? Tamsta skaičiuot mokate ar nelabai, nors ir baigęs Kapsukę? Gal žinai, kiek dabar pasauly lietuvių ir kiek žydų? Ir kas dabar nunyksta ir kodėl? Kas liko iš LDK palikimo lietuviams, o kas nelietuviams? Kas LDK turėjo privilegijas, o kas buvo vergai - baudžiauninkais, lažininkais ir pan.?

Pirma, mokslinčiai,       2021-11-6 17:21

gal paaiškintumėte, kas tas Semitizmas yra? O po to jau tuos, kurie pasisako kitaip, nei BK straipsniai ir A-bombačka leidžia.

Mielas Vaclovai,       2021-11-6 17:12

iš esmės palaikau Patį, vertinu Paties tikrą krikščioniškumą ginant tiesą nuo stabmeldžių minios, nors kai kur perlenki lazdą.
Lietuviškas antisemitizmas glumina. Jau buvau betikįs, kad “tiesos”.lt pakeitė kryptį ir nebevykdo Putino užsakymo, antisemitinių komentarų nebeleis. Kur tau! Įdomu matyti Kuklianskį ir tos foti bendrą nuotrauką. Pirmoji aistringa, nes už jos beveik 2000 metų žydų persekiojimų, patyčių ir žudynių. Ji mato situaciją, kad jei dabar prasidėtų kataklizmai ir dėl karo pakriktų tvarka, be jokios abejonės prasidėtų ir žydų žudynės. Suprantama, nebe tokio masto, kaip per ankstesnį karą, bet norinčių vykdyti rasis.
Antroji nuotraukoje panaši į giltinę ir man jos vaidmuo labai nepatrauklus. Kodėl apsiėmė juodinti senelį, nors tai neetiška net ir atveju, jei tas iš tikrųjų būtų buvęs nusikaltėlis. Mano galva, rašydamas savo “garsią” knygelę jis dar turėjo primityvoką mąstymą, nes net ir to nesuprato, kad litvakai Lietuvoje ne ateiviai, o Lite (Lietuva-Gudija) - tikra daugelio kartų litvakų tėvynė, kaip Lietuva - lietuvių. O kad neseniai išsivadavusioje Lietuvoje būtent žydai jau buvo patyrę verslininkai, o Lietuvos verslas tik formavosi, natūralu, kad atsirado konkurencija etniniu pagindu. Ir kas? Svarbu - kad sąžininga. Laisvės sąlygomis konkurencija verslo srityje, pragaištinga pralaimintiems, vis tiek naudinga visai šaliai ir visiems jos gyventojams. Todėl nedora skirstyti bendrapiliečius pagal kilmę ir bandyti tuo pagrindu diskriminuoti vienus kitų sąskaita. Šitai jam neatėjo į galvą.
Vis dėlto tai ne toks nusikaltimas, dėl kurio anūkė turi dergti šeimos vardą, juo labiau, kad nėra jokio pagrindo neigti jos senelio pažiūrų evoliuciją ir galutinį konfliktą su abiem okupantais. Klystantis ir ieškantis žmogus visada gerame kelyje, skirtingai nuo tą patį per tą patį apie Džo ir Winni malančių fanatikų, kurie tik šoks laukinį šokį pamatę mus pakartus ant žibintų.
Šitame pragare svarbu ieškoti Tiesos, o radus - nesitraukti!

Mickėyus Mouseas       2021-11-6 16:10

Štai ir nacianalinis Ėlėrtė šią gerają naujieną apskelbė laidoje “KULTŪROS savaitė”. Naujiena pirmoje pozicijije ,trukmė apie 10 min.
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000184717/kulturos-savaite-skulptorius-vytenis-burokas-is-naujo-atrandami-uzmirsti-muzikantai-juozo-gruso-namai-muziejus

skaitykit       2021-11-6 14:46

>Stiklo valytuvas 2021-11-6 14:26. Skaitykit Bibliją.  Pradžios knygą. Apie sodininką JAHVĘ.

Stiklo valytuvas       2021-11-6 14:26

>  skaitykit     2021-11-6 14:22
.
Kokie sodininkai džiovina šakas, a?!

Stiklo valytuvas       2021-11-6 14:24

>  ah1     2021-11-6 13:01
.
100 %

skaitykit       2021-11-6 14:22

skaitykit Torą/ Penkiaknygę Bibliją - tokia Dievo valia - nudžiūvusios šakos bus apipjaustytos.

O tai ko       2021-11-6 13:37

neišvardinai “The Transfer Agreement”(Haavara Agreement) signatarus? Patingėjai? Tiesa, vėliau geriausias pasaulio dėdė Džo perėmė iniciatyvą, kitaip dar vadintas Pasaulinio gėrio įsikūnijimu Vakarų pasaulyje karo metu ir po karo.

kas, kur, kada        2021-11-6 13:28

kas ir kada nupirko žemes dabartiniam Izraeliui sukurti? Nenorit nuo to pradėti?
Kai sužinosit, sužinosit kieno projektas žydų sukeldinimas Izraelin, o visa kita projekto virsmas su projekto pastumdėliais.

Papa Borgia       2021-11-6 13:03

Vaciukas čia, matyt, tyčia durnių volioja, apsimesdamas nežinančiu, kad tarp baisių nusikaltimų žmoniškumui yra ir nusikaltimas, susijęs su masinių civilių gyventojų žudymu ir deginimu gyvais masinių bombardavimų metu Vokietijoje. Nėra skaitęs to meto Hagos ir Ženevos konvencijų – nemoka angliškai arba prancūziškai skaityti ir kalbėti, ką jau ten rašyti, tiesa? Gal tik baigęs kokią Kapsukę su pagyrimu ir mano, kad amerikiečiai, numetę atominę A-bombą civiliams ant galvų arba anglai, sulyginę su žeme ir visais gyventojais, taip pat ir vaikais, Vokietijos miestus, yra niekuo dėti ir niekuo nekalti? Nusikaltimai žmoniškumui yra ir tai, kai anglų lyderiai, sakykime, Potsdame leido milijonus vokiečių išvaryti iš savo gimtų namų ir pakeliui jų dar nužudyti virš 6 milijonų moterų, senių ir vaikų, kaip rašė kancleris K.Adenauer‘ is savo knygoje, gali tokie save laikyti nekaltais „oduvančikais“? Negali Vaciukas negali atmokti nuo to, ką mintinai išzubrijo Kapsukėje, pavyzdžiui, Mokslinį Komunizmą ir Politekonomiją kartu su Šatrija ir jos padėjėja, konservatore Laima-Maria-Lucia di Lammermoor.  Tyčia mano, kad aljantų priešai Antrojo pasaulinio karo metu buvo nedemokratinės diktatūros. Užmiršo mokytas nabagas, kad tiesą sakant, kiekvienoje pusėje egzistavo diktatoriniai baisūs režimai. Amerikos sąjungininkams vadovavo savo piliečius engiančios, diktatoriškos ar kitaip nedemokratiškos vyriausybės – Stalino Rusijos Vyriausybė. Pavyzdžiui, Suomija buvo labai demokratinė respublika, bet kartu ir svarbi hitlerinės Vokietijos karo laikų sąjungininkė, nežinai, Vaciuk? Apsimeta nežinančiu, kad dvi svarbiausios Amerikos karinės sąjungininkės kare buvo Didžioji Britanija ir Sovietų Sąjunga – tai yra didžiausia pasaulyje kolonijinė-imperialistinė galia ir žiauriausia pasaulio istorijoje tironija – Stalino Rusija. Prasidėjus karui 1939 m. Didžioji Britanija valdė didžiausią kolonijinę imperiją pasaulio istorijoje, matyt, pieštukų pagalba, kurioje prieš savo valią buvo laikoma daugiau milijonų žmonių nei bet kuris kitas režimas prieš ar po jo. Apsimeta nežinančiu, kad šią didžiulę imperiją apėmė dabartinė Indija, Pakistanas, Bangladešas, Malaizija, Nigerija, Gana, Kenija, Uganda, Tanzanija ir Pietų Afrika. Kita didelė Amerikos sąjungininke buvo Sovietų Sąjunga. Vien vertinant bet kokiu objektyvesniu masteliu - tai buvo tironiškiausia ir žiauriausia, labiausiai pasaulį ir savo piliečius slegianti despotija. Daug žiauresnis despotizmas nei hitlerinė Vokietija, kaip dabar jau pripažįsta ir Vakarų istorikai, ne tik lietuvių savamoksliai-diletantai, nebaigę kapsukių, riomerių ar VDU istorikai. Sovietų Sąjungos diktatoriaus Stalino aukų daug daugiau nei tų, kurie žuvo dėl Hitlerio politikos. Ir tai tikrai ne mano istorinė nuomonė, o kur kas galvotesnių tyrinėtojų nuomonė.

ah1       2021-11-6 13:01

Lietuva - lietuviams, žydams - Izraelis. Jei nepatinka žydams Lietuva - čemodan vakzal, Izrael.  Jei gyveni ne savo tautos šalyje - būk malonus ir gerbk šeimininkus.

Dzeikas       2021-11-6 11:03

Nesupratau apie ka straipsnis? Kazinkokia 10-as vanduo nuo kisieliaus Noreikos giminaite knyga pristate kompromituojancia Noreika?
Yra faktai, Noreikos dalyvavimas zydu genocide neuzfiksuotas, yra istatymai del smeizto.
Jeigu broziurele pilsto is tuscio i kiaura, “kas butu jei” ar patriarxo issisikimu “kas galetu paneigti” stiliuje, BET tiesiogiai nekaltina , uz liezuvio nepagausi - tai ir kreipt nereiktu i tos kiausu muzikos treles.Yra toks dalykas,kaip zodzio laisve - ir tenka kentet ir tokius issidirbinejimus,kol jie neperzengia istatymo.
Jeigu ten yra konkretus teiginiai diskredituojantys Noreika kuriu autoriai negali irodyti - ikalt bauda tokio dydzio,kad butu galima pabaigt statyt Vilniuje koki nac projekta - futbolo stadiona ar kas ten nebaigta.

Dabar dėl       2021-11-6 10:18

beribės valdžios ir kapitalo tarp savęs kalas(mušasi, galabijasi) bolševikai ir kagebistai pasaulyje. Prasčiokų į tas grumtynes iš tolo neprileidžia. Ubagų ir savarankiškai mąstančių žmonių neutralizacijai paleidžia dirbtinį virusą, kad mužikai netrukdytų pasaulio perdalijimui. Pasaulio rinkų ir teritorijų perdalijimui. Viskas pagal Mokslinio Komunizmo, paversto į Mokslinę Oligarchiją, į Mokslinį Covid’ą principus, triukus ir metodus, į dezi propagandos meną. Finalement les vaccins c’est du business, rien d’autre - Corona Conspiracy and Aggression(angl.). La fabrique du consentement de désinformation-ce que j’appelle la fabrication à être trompée. Taigi taip, ponios ir ponai, pasipiktinęs Kapsukės univerkės absolventų Tėvynės išdavystėmis, bukumu ir begaliniu noru parsiduoti “papigiai” Pasaulio kunigaikščiui, Pasaulio Vyriausybei, manant, kad už šiuos gėdingus nuopelnus pasaulio nusikaltėliams bus gerai atlyginta - išsaugotos jų gyvybė, privilegijos ir asmeninė gerovė bei asmeninis saugumas kitų sąskaitą. Nekaltų žmonių žūčių ir kančių sąskaita. Be rimtos desovietizacijos Lietuvių tauta ne tik nunykinės, kaip dabar, bet išnyks - išgaruos kaip dūmas, anot Maironio.

antanas       2021-11-6 9:24

Ilgametis TSKP narys Ceslovas Iskauskas susirupino tiesa ir nori uzdrausti knyga. Viskas briedas, senas komunistas kitu priemoniu nezino.

stasys       2021-11-6 8:56

Padūsavimai į delna . Ka gi Česlovas siūlo ? užgniaužti tas kelias nepatenkintas burnas ? Beje, o kokio didžio tiražas planuojamas tos knygos ? du tris šimtai egzempliorių Lietuvių kalba ir tai matyt viskas ? Lietuvoje ir be tos ‘anukės’ politiniu marginalu išleistos literatūros sočiai prileista , todėl dar vienas lašas rašalo tos balos labiau nespalvins . Atsipuskime .. ir tegul rašo ta ‘foti’ ir rodo savo prasto auklėjimo vaikistėje spragas .

amam       2021-11-6 5:15

Ta foti yra paprasciausia sadomazo psich.issigimele.Jos vertinimai yra niekiniai iki koktumo.Apie slykscius kukliansky ir ivaskevicius neapsivemus isvis neimanoma kalbet.Visa ta publika vadinciau atmatomis.

Pagaliau,       2021-11-6 0:43

sužinojome, kad čia, išskyrus Julių Milaitį, “komentarų” daugiau niekas nerašo.

Pagaliau       2021-11-5 22:34

sužinojome, kad lietuvaitės negražios, o va lenkaitės - super gražios, be jokios abejonės. Visi karai dėl gražių lenkaičių - tai iš dalies galima suprasti pačio gerai išmankštintą logiką. Netiesa: Lenkija buvo labai įdomi Anglijai - net Karo garantiją be prašymo Lenkijai suteikė. Ir jis įvyko, tad kas pačiam neaišku, Prašalieti? Na, o dėl Rusijos - tai pačiam reiktų nusipirkti gerą pasaulio politinį - imperinį žemėlapį Vilniaus “Družbos” knygyne. Prancūzai tikrai mažai šovė ir labiausiai bendrininkavo. Ką ten bendrininkavo - mylėjo vokiečius, bet meilė, kaip žinote, trumpa, todėl po aljantiškosios Prancūzijos okupacijos labai žiauriai žudė jau beginklius vokiečių karo belaisvius ir kutavojo vokietaitės - kiek galėjo, tiek išdulkino už dyką. Žiaurumas buvo nesvietiškas - tas tiesa. Meilė visada taip baigiasi-žiauriai. Tad prieš įsimylėdami gerai pagalvokite. Na, o paskaityti apie masinius Vokietijos miestų darbo klasės(proletariato) rajonų bombardavimus tikrai verta paskaityti. Pastaba verta dėmesio, tikrai.

tai        2021-11-5 21:32

šeimos ir tautos tragedija, kai lietuviai degraduoja iki žydų klapčiukų

Prašalietis       2021-11-5 19:54

Man nei Česiukas, nei Algimantukas iš KGB     2021-11-5 17:58 “.. kažin ką tai galėtų reikšti, Prašalieti? Jei ne tas sukeltas baisus Bereikalingas pasaulinis karas..”
“Baisus sukeltas karas dėl Lenkijos” nebuvo sukeltas nei Napoleono, nei Hitlerio. Tiek Napoleonas su tuometiniu jo užkariautu eurosojūzu, tiek Hitleris su savu eurosojūzu sukėlė baisius karus norėdami užkariauti Rusiją. Na o Lenkija, kaip ir Lietuva civilizuotai vakarų Europai tėra ant kelio į Rusiją besipainiojančios teritorijos. Napoleonas žygiuodamas į Rusiją prisiminė Lenkiją tik dėl to, kad jam patiko viena kilminga lenkė, kurios dėka Lenkijai Napoleonas suteikė hercogystės statusą. Lietuvaitės nei kilmingumu nei grožiu neprilygo tuometinėms lenkaitėms tad niekas net neužsiminė, kad Lietuva Žečpospolitoje buvo Didžiąja Kunigaikštyste. Hitleriui Lenkija buvo kažkiek įdomi kaip valstybė kol buvo gyvas Pilsuckis ir po Miuncheno suokalbio priėmė sudalyvauti Čekijos sudetų krašto okupacija. Po Pilsuckio mirties Lenkija tapo nebeįdomi nei Hitleriui, nei Lenkijos sąjungininkėms Anglijai ir Prancūzijai, kurios, Vokietijai 1939 metais užpuolus Lenkiją, paskelbė Vokietijai karą, bet dėl Lenkijos nei Anglija nei Prancūzija nė karto neiššovė Vokietijos pusėn net iš šautuvo. Taip kad belieka pasiūlyti paskaityti apie karus, jų baisumus, Noreikas ir t.t. rimtas, iliustruojančias savo teiginius realiais, ne “patriotiškai išmąstytais” faktais knygas , kaip ir ne “patriotinių” iškauskų, lansbergių, čekuolių, valatkų ir t.t. “sielos gelmėse iškentėtus liudijimus”...

Vaclovai,       2021-11-5 19:02

pats čia taip suraitei, įkvėptas Исай Берг “Dušegubkių” ar ko nors kitko? Pats puikiai moki ruskai, tad prašom šviestis, draugeli, -”Изобретательный палач, придумавший для НКВД автодушегубки раньше, чем их получило Гестапо, был реабилитирован после расстрела. На пике сталинских репрессий в 1937-м сотрудник НКВД Исай Берг изобрёл способ усовершенствовать процесс: приговорённых к расстрелу сначала душить выхлопными газами в машине. Но случай Берга интересен и другим: сначала он променял 3 года заключения за хищения на расстрел, а затем усилиями родственников стал в Оттепель одним из первых реабилитированных палачей НКВД. Исай Давидович Берг родился в 1905 году. В 15 лет записался в Красную Армию и затем, несмотря на 4 класса образования, сделал быструю карьеру. В начале 1930-х — он работник Кунцевского райотдела НКВД — района, где размещалась дача Сталина. Летом 1937 года он получил завидный пост начальника административно-хозяйственного отдела (АХО) УНКВД МО. Другими словами — завхоза НКВД Московской области. На посту завхоза Берг сразу выступил с рацпредложением — модернизировать процесс приведения смертных казней в исполнение. В ведении НКВД Московской области оказался Бутовский полигон — туда привозили на казнь не только из области и Москвы”. Gal pats žinai, kodėl ant dušegubkės(automobilio ГАЗ-АА) užrašydavo “Duonelė”(Хлеб)? Sakysi, kad tai melas, o mes taip sakyt negalime, ane, gudročiau?

Vaclovas       2021-11-5 18:04

Raičiokitės kiek norite, tikresniais vokiečiais netapsite. Vokiečiai savo būtovę pergyvena ne taip, kaip visokie pašaliniai rūpestėliai. Tai tie, kurie užspeisto Leningrado niekad neprisimins, nė ugniasvaidžių, nė kitų žiaurybių. Tai tie, kurie siekia vokiečiams, lietuviams ir kitoms tautoms suteikti kitą savimonę - kraujo ištroškusių stabmeldžių. Nepralįsite, niekšai.
Ir dar tiems, kurie čia tvirtina, kad judėjai “Lietuvoje viską prapylė”, “kumšteliais mojuoja”, “nori ir šiandiena palaikant tautiečiams iš už atlanto mėšlauti nebaudžiant” - tai pripažįstate, kad judėjų turtą prisigrobėt bei norėtumėt toliau smurtauti, kaip tą darė jūsų ginami niekšai naikovėje? Mažne vieninteliai esate nacių pakalikai šiame pasaulyje, kurčiolai nesusipratę, kad likote vieni, amalekai? Lietuvos netepkite, ši bėda tik jūsų.
Kam Noreikos lankstinukas atrodo nekaltas, imkite ir susimąstykite, padėsiu. Yra lietuvių, kurie laikinai gyvena užsieniuose. Sakykime, Lietuvą vėl užima komunistai, lietuvių iš svetur nepriima. O ten, kur gyvena lietuviai, plinta naujo-Noreikos sklindantys nuostatos - nepirkti/neparduoti atėjūnams, tame tarpe ir lietuviams. Tiesiog, pakeiskite judėjus į lietuvius tokiu atveju Noreikos leidinuke.

Man nei Česiukas, nei Algimantukas iš KGB       2021-11-5 17:58

nerūpi, apart Tiesos. Dėl Lenkijos sukelti tokį baisų pasaulinį karą, dėl geležinkelio ir greitkelio į Rytų Prūsiją, kai šiandien Rusija darda į tą pačią Rytų Prūsiją ir nieko, kažin ką tai galėtų reikšti, Prašalieti? Jei ne tas sukeltas baisus Bereikalingas pasaulinis karas - jokio Holocaust’o nebūtų buvę, o būtų suveikęs pilna apimtimi “The Transfer Agreement”(Perkėlimo paktas) ir būtų atkurta klestinti Žydų valstybė Palestinoje be šių baisių nusikaltimų. Napoleonas kariavo dėl Lenkijos, Anglija kariavo dėl Lenkijos, o kas toliau, a, Prašalieti? Nusikaltimus darė visos kariaujančios pusės ir visos turėjo savo konclagerius - mirties stovyklas. Stalino Rusijos sąjungininkai irgi.

apgailėtina anūkė -       2021-11-5 17:27

jos jau Anapilin iškeliavusios močiutė ir mama, seniai karstuose vartosi dėl tokios ,,istorikės” atradimų arba už 30 sidabrinių parsidavimą senelio istorijos perkainavimo adresu. Silvija nėra gera ietuvių kalbos žinovė - juk visi JAV ar kitoje užsienio šalyje gimę DI-Pi vaikai, vaikaičiai, dažnai moka tik virtuvinę lietuvių kalbą. Dauguma ir tiek nežino, nemoka, nes nekalba ta kalba visą laiką. Tik tiek, kiek reikia pasirodyti, kad esi lietuvis. Retos šeimos išlaikė tradiciją ,,kalbame ietuviškai”. Todėl anūkės ,,atlikti tyrimai” Lietuvos archyvuose yra labai subjektyvūs ar net tendencingi, ypač žinant, kad JAV mokytojų atlyginimai nėra dideli. Na, o jei jau jai sumokėjo net metų atlyginimą, kad galėtų parašyti-baigti knygą apie senelį, tai galime suprasti iš kokių lėšų tai buvo padaryta, nes JAV mokyklos, deja, turtais nesišvaisto. Apgailėtina anūkė, dar mini Dievo vardą. Yra kaip yra - istorija pasakoja ne vieną įvykį, kai vaikai užmuša tėvus dėl pinigų. O ką čia bekalbėti - senelio tai net nepažino…

ah.ą       2021-11-5 17:10

nežinau ko ten kas nežino , bet tarybiniais laikais mūsų kaime tai visi viską žinojo -  žinojo kad Leninas žydas, žinojo kad revoliuciją darė žydai, žinojo   apie kraujo jūras Rusijoje, žinojo ...kad tvanas buvo pro- pro - prosenelės laikais… ir jei tarybiniais laikais tai atrodė kaip kaimo pliurpalai tai iš dabarties bokšto - ne nepliurpalai. Žinojimas.

Kis       2021-11-5 16:52

Prasalietis,ne toks jau ir prasalietis,labiau uznesi i gerai apmoka gandona(pro).Kam kalbeti ir apkaltinti tik ne okupacines valdzios darbuotojau Fainai,tau buvo gerai tada,nori ir siandiena palaikant tautieciams is uz atlanto meslauti nebaudziant,juk jus irgi pasirodo tik “avineliai” vilko kailyje.Nevardinsiu igrisusios pasakos.Patylek Faina,vardan tiesos o ne melo.

Prašalietis       2021-11-5 16:42

Kaip ir Prašalietis,    2021-11-5 15:36
  Kas “nežino” apie JAV ir Anglijos vykdytus masinius Vokietijos miestų bombardavimus iš vienos pusės ir to meto Hitlerio vokiškų“arijų” organizuotus ir “patriotinių” Noreikų įgyvendinamus žydų, čigonų, komunistų... šaudymus ir kūrenimus koncentracijos stovyklose, getuose, miškuose…iš kitos pusės, tai šiandieniniai lansberginio durnių laivo pseudo patriotai su Lansbergių šeimynėle, Grybauskaite bei kitais 75 metams užsislapstinusiais šiandieniniais tarybinių laikų “patriotais”...Ar tokie tarybinio ir šiandieninio lansberginio ideologinio fronto profesionalūs darbuotojai kaip Iškauskų Česiukas ar nuo 1959 metų kompartijos narys Čekuolių Algimantukas…

Raudonu -       2021-11-5 16:08

“u” be nosinės, dovanokit!

Ir ko padėjai       2021-11-5 16:07

minusiuką? Palaikai segregaciją ir Tiesos kriminalizavimą, ane, gudruti? Baigei Kapsukę su pagyrimu ar raudonų diplomu anuomet?

Kaip ir Prašalietis,       2021-11-5 15:36

kuris mažai ką žino apie masinius Vokietijos didmiesčių bombardavimus napalmu ir fosforu nakčia arba apsimeta nežinančiu kartu su Iškausku. Nežino, kiek per vieną naktį išgarindavo Vokietijos šeimų - gyvus iškepdavo, sudegindavo vaikus, senius ir moteris. Nežino, kaip tokių bombardavimų metu žūva žmonės, kaip dega gyvi vaikai, moterys ir seniai. Ką apie tokius bombardavimus sakė to meto Tarptautinė teisė - Hagos ir Ženevos konvencijos? Galėtum kokį vieną kitą straipsnį čia mums pacituoti? Jūs kartais ne politiniai broliai dvyniai?

Papa Borgia       2021-11-5 15:29

Tiesa yra kriminalizuota - uždrausta.

T0mas J.       2021-11-5 15:26

Saulius Skvernelis būdamas premjeru TSKP narę nuo 1975 m. Daujotytę Viktoriją Pakerienę paskyrė Nacionalinių premijų skyrimo komisijos pirmininke ir vėliau ši komisija paskyrė nacionalinę premiją lietuvių tautos kvailiui Mariui Ivaškevičiui.

Avinas       2021-11-5 14:47

Lietuviai niekada nieko nežino, nebent jiems patogu ką nors žinoti.

adADE       2021-11-5 13:37

Nežinau,kad tie žydai Iietuvoje viską prapylė, ką tik buvo įmanoma prarasti (kalba apie esminius dalykus). Ką jie čia tais savo kumšteliais mojuoja…

Prašalietis       2021-11-5 11:54

Buvęs tarybinis “politinis apžvalgininkas” Iškauskų Česiukas su metų našta ar lansberginio durnių laivo “demokratinės atmosferos” įtakotas, visiškai prarado ne tik profesionalaus propagandisto kvalifikaciją, bet ir elementarę “patriotinę” uoslę jei jam belieka apsimesti tokiu puskvailiu, kad jis kitiems pasakoja apie “2019 metais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras (LGGRTC) sulaukė nuožmios kritikos dėl dviejų paskelbtų dokumentų apie J. Noreikos veiklą...”, kuriuose pasakojama, kad Noreika nieko “nežinojo” apie žydų šaudymus. Kaip ir V.Lansbergis, Grybauskaitė ir kiti šiandiena užsislapstinę 75 metams tarybiniais laikais “nieko nežinojo” apie Stalino laikais vykdytus žmonių trėmimus… Iškausko šiandieninis “patriotinis kietumas” propagandos primityvume smarkiai pranoksta jo buvusį tarybinio “politinio apžvalgininko kietumą”...

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.