Istorija

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. rugsėjo 16 d. 21:16

76     

    

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

iskauskas.lt

Rašydamas istorinio pobūdžio straipsnius, visada stengiuosi nutiesti paraleles tarp įvairių istorijos tarpsnių ir šiandienos. Akivaizdu, kad posovietinės Rusijos agresyvūs veiksmai nesunkiai sugretinami su prieškariu: stalininės Sovietų Sąjungos bičiulystė su nacistine Vokietija, dar Lenino nurodyti jos planai „nešti bolševikų revoliucijos ugnį po visą pasaulį“ lyg pirštu beda į dabartines Putino užmačias. Šįkart pastebėkime vieną paralelę.

Kaip esu rašęs, Rytų Europos geopolitikoje ypač niūriai išsiskiria rugpjūčiai ir rugsėjai. Prieš 83-jus metus jų metu buvo nulemtas visos didžiulės teritorijos nuo Baltijos iki Juodosios jūrų likimas. Ypač neramus buvo laikotarpis nuo Molotovo – Ribentropo pakto iki jo papildomų slaptųjų protokolų pasirašymo (1939 m. rugpjūčio 23 d. – rugsėjo 28 d.). Bet per jį susitarę Hitleris ir Stalinas atsiplėšė savo Europos gabalus: reicho vadas rugsėjo 1-ąją užpuolė Lenkiją (rašėme, kad Antrąjį pasaulinį karą, vadovaudamas Gleivico operacijai, pradėjo lietuvių kilmės oberšturmfiureris Alfredas Helmutas Naujokas), o Raudonoji armija nuo rugsėjo 17 d. okupavo visą Rytų Lenkiją su šios užimtais vakariniais Baltarusijos ir Ukrainos rajonais. Į šį grobuoniško pasidalijimo katilą pateko ir Lietuva: rugsėjo 18 d. sovietai užėmė Vilnių.

Teroras „išvaduotose“ žemėse

Lenkai priešinosi, bet kariauti dviems frontais – prieš nacius ir prieš sovietus – buvo nepakeliama. Prieš aštuonerius metus Lenkijos diplomatai, politikai, tautinis jaunimas, harcerai ir lenkų diasporos atstovai padėjo vainikus ant Rasų kapinėse palaidotų trijų lenkų pasienio apsaugos korpuso karių kapų: grandinio Wincenty Salwinskio bei eilinių Waclawo Sawickio ir Piotro Stachirowicziaus, kurie žuvo gindami Rasų kapines. Iki šiol čia nevysta gėlės.

Grįžkime į tą visai Rytų Europai sunkų laikotarpį. 1939 m. rugsėjo 17 d. Raudonoji armija įžengė į rytines Antrosios Respublikos žemes ties Narevo–Vyslos–Sano upėmis. Iš pradžių atskyrimo linija ėjo palei šias upes, bet po Lietuvos patekimo į SSRS interesų sferą, susiformavo startinės karo linijos, nusitęsusios nuo Memelio, per Suvalkus (1941 m. sausio 10 d. Maskvoje pasirašytu slaptuoju protokolu SSRS už Suvalkijos ruožą Vokietijai sutiko sumokėti 7,5 mln. dolerių), Brestą, Peremyšlį, Černovicus ir Besarabiją iki Juodosios jūros.

Sovietų okupuotose lenkų žemėse iškart prasidėjo stalininis teroras: buvo suimta daugiau nei 200 tūkstančių lenkų, tarp jų buvo karininkų, policininkų, žemės savininkų ir teisininkų. Visi Antrosios Respublikos piliečiai turėjo priversti įgyti sovietų pilietybę. Prasidėjo masiniai gyventojų trėmimai į Sibirą, buvo išvežta apie 1 mln. 350 tūkst. lenkų. Apie 22,5 tūkst. Lenkijos karininkų žuvo Katynėje, Charkove ir Miednoje, iš kurių 7 tūkst. žmonių palaidojimo vieta iki šiol yra nežinoma.

Yra pasirodę daug įrodymų, kaip naciai ir sovietai bendradarbiavo, derindami Lenkijos okupacijos datas, teritorijų ribas, taktiką ir tolesnius veiksmus. Istorikai rašo, kad įvyko keturi NKVD ir gestapo susitikimai, kurių metu abu okupantai derino planus, kaip susidoroti su lenkų pasipriešinimu. NKVD ranka rankon darbavosi su hitlerinės Vokietijos saugumo tarnyba, garsiuoju gestapu. Ant slaptų dokumentų puikuodavosi du antspaudai: vienas su SSRS herbu, kitas – su fašistinės Vokietijos svastika.

Taktika ir tikslai – vienodi

Ir naciai, ir sovietai, susidūrę sienomis svetimoje teritorijoje, siekė vienų tikslų – sunaikinti lenkišką kultūrą, palaužti gana padriką gyventojų pasipriešinimą ir galų gale pasidalinti tuomet daugiau kaip 30 mln. gyventojų turėjusį kraštą. Istorikė Natalija Lebedeva savo tyrime „Lenkijos ir Baltijos šalių gyventojų trėmimas į SSRS 1939-1941 m.“ pastebi, kad abu okupantai tuo laikotarpiu sunaikino apie 6 mln. Lenkijos gyventojų, t.y. maždaug 21,4 proc., ir daugiau kaip 90 proc. žuvusių buvo ne tiesioginės karo, o įvairių vokiečių ir sovietų akcijų, persekiojimo, trėmimų, teroro aukos.

Tuo metu Vokietijos okupuota teritorija apėmė 187 717 kv. km arba apie 48,5 proc. Lenkijos valstybės teritorijos. Aneksuotos ir tiesiogiai prie Vokietijos reicho prijungtos teritorijos plotas buvo 91 974 kv. km, o gyventojų skaičius – apie 10 milijonų, kurių dauguma buvo lenkai.

Vokiečių taktika buvo aiški: palaužti bet kokį lenkų pasipriešinimą ir sukurti stiprų rytinį savo fronto flangą ruošiamam įsiveržimui į SSRS. Nuo nacių represijų ypač nukentėjo Lenkijos žydai, bet Raudonosios armijos įžengimas buvo dar brutalesnis. Kažkodėl ši slaviška tauta Rytuose nebuvo mėgiama, matyt, turėjo įtakos bolševikų nuoskaudos dėl pralaimėjimo 1920 m., o gal net dėl 1612 m. lietuvių ir lenkų žygio į Maskvą… Šią neapykantą ne tik lenkams, bet ir slavams ukrainiečiams paveldėjo šių dienų Rusijos fiureris Putinas.

Kol tuo metu vokiečiai buvo užėmę dar tik sukilusią Varšuvą, SSRS jau buvo apžiojusi didesnį gabalą Lenkijos. Okupacinės kampanijos pabaigoje Sovietų Sąjunga užėmė 52,1 proc. Lenkijos teritorijos (maždaug 200 000 kv. km) su daugiau kaip 13,7 mln. žmonių. Teritorija buvo prijungta prie Sovietų Sąjungos, išskyrus Vilniaus sritį, kuri buvo perduota Lietuvai, nes prezidentas Antanas Smetona nesutiko su Vokietijos siūlymu pačiam atsiimti Vilnių. Nedidelė teritorija, kuri buvo Vengrijos sudėtyje iki 1914 m., buvo perduota Slovakijai.

Sovietų tikslus geriausiai atskleidė užsienio reikalų komisaro V. Molotovo pasisakymas 1939-ųjų spalio 31 d. „Vienintelis smūgis Lenkijai, pirma – iš vokiečių pusės, o paskui – iš Raudonosios armijos pusės, – pareiškė liaudies komisarų tarybos pirmininkas, kalbėdamas Aukščiausiosios tarybos prezidiume, – ir nieko neliks iš tos išgamos, kuri atsirado dėl Versalio sutarties ir gyvavo engdama ne lenkų tautas.“ Be abejo, neva užtardamas tautas jis turėjo galvoje po bolševikų pralaimėjimo Lenkijos užimtas Vakarų Baltarusijos, Vakarų Ukrainos bei Vilniaus krašto teritorijas. Stalinas aiškiai pageidavo, kad iš Lenkijos valstybingumo neliktų nieko, net menkiausių likučių. Gi oficiali šio grobikiško žygio versija – savo sienų apsauga ir draugiškų baltarusių ir ukrainiečių tautų išvadavimas iš lenkų priespaudos.

Naciai ir sovietai gėrė šampaną…

Kaip istorinis pasityčiojimas iš neva „gynybinio“ sovietų karo tapo iškalbingas faktas apie bendrą nacių ir sovietų karinį paradą Brastoje (Breste), įvykusį tų metų rugsėjo 22 d. Paradui generolai delegavo kelis Raudonosios armijos batalionus ir karinį orkestrą, sugrojusį abiejų šalių valstybinius himnus, o vokiečiai pražygiavo po greitai suimprovizuota „triumfo arka“, papuošta svastikomis ir raudonomis žvaigždėmis.

Bresto perdavimo sovietams ceremonija išties buvo iškilminga. Pasirašyti perdavimo dokumentai, derybininkai miesto užeigoje išgėrė vokiško alaus, paskui centrine miesto gatve pražygiavo 19-asis motorizuotas vermachto korpusas, šalia – 29-oji sovietų tankų brigada. Skambant abiejų šalių valstybiniams himnams, vos 5 dienas kabėjusi nuleista Vokietijos ir pakelta SSRS vėliava. Greta vokiečių motociklininkų nužlegėjo tankai su penkiakampėmis žvaigždėmis. Orkestrai sugrojo karinius maršus. Tribūnoje maloniai bendravo abiejų šalių karininkai, prancūzų kalba šnekučiavosi vermachto generolas Heincas Vilhelmas Guderianas ir rusų brigados vadas Semionas Krivošejinas. Skutamuoju skrydžiu pralėkė dvi dešimtys karo lėktuvų. Po to – bendras banketas: alus, šampanas, „vodka“… Panašūs paradai vyko Gardine, Lvove, Pinske, Bialystoke (Balstogėje), kituose pasienio miestuose…

***

Daugiau kaip aštuonių dešimtmečių senumo įvykiai rodo, kaip du Europos monstrai „vadavo“ žemyno tautas ir kartu siekė savo kraugeriškų tikslų. Šių dienų Putinas taip pat neslepia tokių užmačių, ieškodamas bičiulių ir paramos. Žinoma, jų jis suranda, tiesa, laikinų ir apsimestinių. Tačiau kartu tokia Maskvos politika turi perspėti, kam mes nuolaidžiaujame ir ko reikia tikėtis iš potencialaus agresoriaus.

Anuomet Lietuva, absoliutinusi neutralumo ir nesipriešinimo politiką, dreifavo pasaulio vandenyne lyg mažas laivelis, kol nepateko iš vieno į kito ryklio nasrus. Bet istorija negailestinga: ji primena, moko ir perspėja.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jules       2022-09-19 11:42

Kapsukės auklėtinis galėjo būt drąsesnis ir sąžiningesnis mūsų atžvilgiu, Lietuvos žmonių atžvilgiu, ir įdėti tikrosios sąjungos (Troikės) fotkę - Stalino, Čerčilio ir Ruzvelto, sėdinčio viduryje. Kas sėdi viduryje - tas ir yra viršininkas, bet Kapsukė tai nuo studentų, kaip žinote, slepia. Kaip pateikia Kauno VDU tą Troikę in corpore - aš nežinau. VDU absolventai galėtų čia mums patikslinti.

Tvankstas       2022-09-19 8:26

> 23:05 - ačiū, ačiū, ačiū.

> 2022-09-18 20:48       2022-09-18 23:05

todėl, kad tu Tvankstai, esi tik vienas kagebisto Milaičio kontoros aktorius, tą Magmilon, kontora juk turi finansavimą, ar ne?

Tvankstas       2022-09-18 20:48

Kodėl nepaminėta Komintern veikla nuo 1939.08.23 ?

milaiti       2022-09-18 18:28

...tave kazkas nori isvaryt is proto….

juliau Milaiti       2022-09-18 17:37

tavo pašto niekas neteršia, tavo šefas taves atsisakė, lauk Giltinės, ji pas Tave, tikrai ateis

to milaiti       2022-09-18 12:59

Atlik gerą darbą - nuimk nosines žodžių galūnėse, gerai?

milaiti       2022-09-18 12:44

nu,neimi senolio,jurgio irgi nenori,tai ka,po velniu,tau idavus,a….Isrankus tu kazkoks pasidarei….

to milaiti       2022-09-18 12:28

Pats geriau nustok teršti mano e-paštą. Šliaužiotojai keliais nieko negali priduoti, o išdavikai, bet kokio plauko išdavikai, yra niekinami ir siunčiami kur po išdavystės, kai tokį niekingą darbą atlieką? Po niekšybės, kur siunčiami? Pačio pasisiūlymas išduoti yra niekingas - pats ir Jurgį greit taip išduosi. Jurgis turėtų pačiu rimtai susirūpinti, nemanai?

Nėra ko       2022-09-18 12:22

stebėtis - tai seniai žinoma ir rengiamasi pakartoti Vilniaus paėmimą po Rusijos subyrėjimi, bet to nesupranta mūsų pseudo elitas su Lietuvos univerkių absolventais ir kitais apsišaukėliais dimokratais, paikais inteligentais. Šmikytė ir Skvernux pasirengę bet kam už kieno kieno luitą? Jie jau keičia mūsų abėcėlę į lenkų - dirba avansu aplenkdami laiką. Vien kiek mums priešiškų TV programų suvarė mums ant galvų. Mes niekaip negalime nusimesti baudžiauninko - mužiko kailio. Na, niekaip nepavyksta. Nepavyksta suprasti, kad Sikorskiukų tik daugėja, o mūsų supratimas tik lėtėja. Mes ištautinami savo pačių rinktos valdžios ir oligarchų - nutautinami, nulietuvinami.

milaiti       2022-09-18 12:21

..a nori,as tau seni lianzberga priduosiu,su visom kanopom,v padysovku.

nustebau       2022-09-18 11:51

kai sužinojau , jog lenkų Sikorskio vyriausybė emigracijoj buvo paskelbus karą SSSR vien už tai , kad ši jų Wilno atidavė Lietuvai .

Majore,       2022-09-18 11:14

jei būtum generolas - taip durnai Jurgio neišduotum, neapšviestum.

Mu mu,milaiti       2022-09-18 11:12

..nieko as tau nejungineju,ko prikibai prie manes.Ir joks as ne majoras.As tik generooolas..

Prašalieti,       2022-09-18 11:08

o kas ten, Sudetuose, iki tų 1867 metų gyveno? Kokia gentis ir kam priklausė, ar turėjo valstybingumą ir kokia kalba kalbėjo? Pateik to krašto kilmės istoriją nuo Antikos laikų, nuo Romos imperijos žlugimo, o tai Kapsukės absolventams tai neįkandamas dalykas. Jie bejėgiai šioje srityje. Jiems gerai sekasi tik pseudo istorines mantras paikiems studenčiokams būgnyti ir runkeliokus maustyt.

Kapsukės       2022-09-18 11:01

absolventai su aukštais moksliniais laipsniais apsėdo Lietuvą. Nuo jos neatsilieka ir VDU demagogijos meno mokslo daktarai. Riomeristai irgi velkasi iš paskos. Žodžiu, Europos, o kartu ir Lietuvos duobkasiai labai jau įsismarkavo ne tik Europoje, bet ir Mūs Lietuvoje.

Aleksas       2022-09-18 10:57

Klausau visas tas nesamones ir negaliu suprasti. Nejaugi is tikruju zmonija sparciai ritasi i akmens amziu? Niekada negalvojau, ypac Lietuvoje, kad i pavirsiu iskils toks kiekis padugniu, savanaudziu ir berasciu padaru. Kazkoks maras apsedo Lietuva.

to milaiti       2022-09-18 10:56

Apsispakajink, majore! Niekas pačiam netrukdo taisyt čia mano gramatines vienokias ar kitokias skubėjimo ir nežinojimo klaidas. Tik nustok varyti į mano e-pašto dėžutę visokį šlamštą - išjunk robotą, gerai? Aš prie visokiausių grasinimų seniai pripratęs - tokia kasdienybė. Paprašyk Jurgio, kad jis geriau jau į bordelį pasiimtų visus savo hakeriukus ir kitus IT specialistus iš Gudijos ir ne tik - iš Rusijos taip pat, o ne pas patį laikytų. Visiems kitiems patarčiau peržiūrėti Vamzdyje šitą dokumentinį-istorinį-meninį filmuką apie F.Miteraną ir jo indelį - palikimą šiuo adresų, kas dar nežino, o būtent: https://www.youtube.com/watch?v=wowAqNWmzB4

Prašalietis       2022-09-18 9:32

Prašalieti,    2022-09-17 21:
Galiu trumpai tau pasakyti, kad Sudetai kaip pavadinimas išplito po pirmo pasaulinio karo. Tai buvo trumpai egzistavusios, 1867-1918 metais Austro Vengrijos imperijos teritorijos dalis, kurioje pagrindinai tuo metu gyveno vokiečiai. Čekoslovakija žemėlapyje atsirado po pirmo pasaulinio karo, kai buvo karo nugalėtojų demontuota Austro Vengrijos imperija.

milaiti       2022-09-18 8:27

Zodis ‘parasinet’ rasomas i trumpaja,jei nezinojai

Nurimk,zmogau       2022-09-18 8:13

..gerai,kad esi uz Ukraina,nieks taves neterorizuoja,nepuola,nesmeizia.Nusiramink,buk Dzeikas,neissigalvok kitu niku,buk savim ir viskas ustakanytsa.Tik nesikarsciuok.Ruskiai pralos kara,pasaulis kazkaip susitvarkys.Svabas su sorosu nudves,pucka sulauks Hagos.Tarakonas bulba isgaruos.Viskas.Tik aprimk.

Sinonimai       2022-09-18 8:03

ne visada trukdo, anonime, nežinojai? Nuosavybė ir turtas ne visada tapatūs, moksliuk, kartais mėgėjas čia su baisiomis tyčinėmis klaidomis parašynėt ir mulkint paprastus, nuoširdžius ir dorus skaitytojus. Ar jau pačio robotukas užmigo - nebesiuntinės grasinančių laiškų jau šiandien?

Sakai, Bevardi,       2022-09-18 7:56

kad “Normaliam žmogui pakanka vieno vardo, nicko, atpažinimo ženklo. Normalus žmogus sau komentarų nerašo, o tu pastoviai „diskutuoji“ pats su savimi, kaip ir šį rytą”? Bet juk būtent pats ir neturi nei vardo, nei kilmės, kuri įslaptinta, tik karinį laipsnį - langų majoras. Mane žino ir mato visi, kas tik netingi. Labai pergyveni dėl Nevedomskio nutekintų, tiksliau, permestų į Ameriką LK(bolševikų)P CK Pirmojo sekretoriaus slaptų dokumentų? Ar dėl to čia pats taip striksi, patrono įpareigotas? Pačio robotas vien šiąnakt man į e-pašto dėžutę privarė 109 laiškus. Turi ne menką hakeriukų komandą, kuri bet kokį komentatorių norą paverčia niekais - atima norą čia ką nors parašyti, atmuša dėl baimės, kad bus paviešinti visi jų asmeniniai duomenys. Šmeiži ir nerausti. Meluoji ir nerausti, nei baigęs Kapsukę raudonu diplomu? Aš palaikau Ukrainos kovą su okupantu - kitaip ir negalima, ir niekada kitaip niekur nepasisakiau. Visa Lietuva už Ukrainą. Kita vertus, diletantams, bemoksliams ir mažaraščiams taip pat aišku, kad po Rusijos subyrėjimo Lietuvai iškils nauja egzistencinė problema su strategine partnere. Gal laimėję karą ukrainiečiai mus apgins - padės apsiginti? Kas pačiam tame mano straipsnyje „Les Problèmes de la Baltique“ (http://juliusmilaitis.blogspot.com/2011/05/finland-in-eye-of-storm-erkki.html) nepatinka arba neatitinka tikrovės ir galėtum čia mums visiems tai paaiškinti arba nuneigti, o ne šmeižti ir Kapsukėje išsiugdytus dezi propagandos triukus varinėti, manydamas, kad mes, runkeliokai, visi jau tokie durni be Kapsukės diplomo?

milaiti       2022-09-18 7:56

nu kiek tu gali svaigintis..Nuosavybe ir turtas yra tas pats.Tau jau cerepas skilineja nuo kazko,nelabai kooo..

Naujas drąsus       2022-09-18 7:32

pasaulis bus toks, kai ubagai žinos savo vietą ir nesimaišys milijardieriams (kovidistams) po kojomis. Neturės nuosavybės, turto, pajamų ir proto - skiepai padės proto ir paklusnumo problemas išspręsti. Kas priešinsis - tam čia budintis langų majoras padės atsisveikinti su kuo?

Nida Vasiliauskaitė (Op TV)       2022-09-18 0:04

Nida Vasiliauskaitė: DĖMESIO: Švabo kontora paskelbė šiurpoką kreipimasį į pasaulį dėl naujo drąsaus pasaulio pradžios

https://www.youtube.com/watch?v=NtvckiMLYDU&ab_channel=OpTV

to > 2022-09-17 17:57       2022-09-17 21:37

Ir kiek runkelių pats čia nori, anonime, sumedžiot? Manai, kad medžioklė pačiam gerai einasi ar taip pačiam tik atrodo?

Prašalieti,       2022-09-17 21:24

gal gali paaiškinti, kas tie Sudetai yra iš tikro, kuo jie buvo ir kur per savo istoriją? Lenkai paėmė Lietuvių amžinąją sostinę, okupavo, ir nieko?

atsakymas autoriui       2022-09-17 20:09

Va ko ji moko-tikroji Osvencimo istorija:


jan27.org/

atsakymas       2022-09-17 20:05

Totaliai slepiami tikrosios istorijos faktai:

http://www.holohoax101.org


justice4germans.wordpress.com

Klubzmer       2022-09-17 19:30
jieti       2022-09-17 19:27

o tu kartais nebusi is milaicio padermes..,labai jau ziniu turi daug,kas tau jas taigoj suraso,kazi.Velniai griebtu,mes cia apeje raudonosiom utelem ar ka…

Nu i nu       2022-09-17 19:06

..tai tikrai bjaurybe,tas dzeikiokas,kokiu tik gyviu aplink nera.Gal kas supranta,kaip toks jellow submarine atvirai veikia uz kacapus,o jam nieko.Varo ir varo ruskiu propaganda ir..nieko.Ot,nesuprantu.

> 2022-09-17 17:57       2022-09-17 18:55

Sakai, „kad normalūs žmonės negalėtų padiskutuoti, pasiginčyti ar garbingai pasibarti“. O kas tau sakė, kad tu normalus? Normaliam žmogui pakanka vieno vardo, nicko, atpažinimo ženklo. Normalus žmogus sau komentarų nerašo, o tu pastoviai „diskutuoji“ pats su savimi, kaip ir šį rytą.
Įvardink juliau Milaiti nors vieną šios svetainės komentatorių, kuris kada nors su tavimi diskutavo, ginčijosi ar barėsi ir dar garbingai, išskyrus Raigerdą ir kvanktelėjusi Tvaknkstą, kurie čia nieko kito nedarė, o tik ginčijosi.
Tu arba psichinis ligonis arba provokatorius, kuriam moka pinigus, nes būtent kur tu pasirodai, jokios diskusijos nevyksta, pridergi po straipsniu ir niekas ten nebenori nieko rašyti. Dezinformacija skleidi tu, nes tai pagrindinė provokatoriaus funkcija, bet apie tai jau rašiau:

2019 06 20 20:29
J. Milaitį pastebėjau dar prieš 10 metų „Bernardinuose“, kai po straipsniais atasirasdavo tuzinas visus ir viską dergiančių komentarų. Kabinėdavosi prie kiekvieno komentatoriaus, kuris ką nors prašydavo apie politiką ar istoriją, išvadindavo visus dezistais, jei komentaras neatitikdavo Kremliaus linijos (kaip ir dabar daro). Tiesa, tada dar nežinojau, kad jis yra kontoros „dispečeris“ ir pasirašinėja visu tuntu nick’u: Jules,, Jules Baugeureau, Dzeikas, Twin Peaks, Papa Borgia, Centro komitetas,  Joe ir Winnie, Migmalion ir t. t.

Kai internete radau bloga – julius milaitis blog (Migmalion) ir „Les Problèmes de la Baltique“ su kalnais prispausdintų tekstu, tapo aišku iš kur tas „produktyvumas“ ir, kad tai ne vieno kontoristo darbas. Tiesa, tekstai parašyti gana profesionaliai, bet su Kremliaus „akcentais“, t. y. skirti „fišingui“, kitaip tariant, mulkiams, kurie užkibtų ant kabliuko ir įsiveltų į diskusiją, o jau tada gali plauti smegenis kiek nori.

Akivaizdu, kad pats jis komentarų  nerašo, nes pagal kiekį tam neužtektų 24 val. paroje, jis, tiesiog, ima kontoros parengtus tekstus, dažniausiai apie istoriją, karą ar politinius veikėjus, juos karpo (copy paste), prideda savo kagėbistinės smarvės — „dezistai“, „bolševikai (former bolshevks – Dzeikas)“ „VU docentai“ ir tiražuoja po kiekvienu kiek įdomesniu straipsniu, įvairiuose portaluose. Kai niekas nekimba – diskutuoja pats su savimi, t. y. bando provokuoti ir, kaip rodo praktika, sekasi neblogai, net užsieniečiai pasikabina (bloge tekstai parengti anglų ir lietuvių kalbomis).

Šis nuo Mažeikių kilęs ir prasčioku prisistatantis kagėbistas pats gyrėsi, kad jo informatoriumi buvo net Vaclovas Nevedomskis, buvęs A. Brazausko CK darbuotojas, kai CK uždarė, šefas įdarbino jį Muitinės departamente viršininku, kai atleido tapo visiems gerai žinomo veikėjo Sergejaus Rachinšteino fiktyvių įmonių vadovu. Kai pastarajam buvo išduotas tarptautinis arešto orderis, V. Nevedomskis „staiga“ mirė kalėjimo ligoninėje. Apie S. Rachinšteino sąsajas su Kremliaus veikėjais buvo rašoma Latvijos žiniasklaidoje, kur jis kažkada gyveno.

(Algirdas Endriukaitis. Kieno minkštoji galia ir kietoji negalia?)

Prašalietis       2022-09-17 18:21

Jau seniai “žaviuosi” profesionaliu propagandistu Č. Iškausku savo laiku “patriotiškai” rašinėjusiu tuometinėje “Tiesoje”, “Komjaunimo tiesoje” tarptautinėmis temomis apie “piktus Amerikos imperializmo kėslus, kaip reikia išlaisvinti Amerikos įkalintą liaudies teisių gynėją Anželą Divis…”, šiandiena užkabinačiu “istorinę” temą ir “nubrėžiančiu”, kaip visada “patriotines” paraleles su šiandiena. Šiam žinovui istorija ir visos “paralelės” prasideda ir baigiasi Molotovo Ribentropo paktu. Didesnę gyvenimo patirtį ir šiokį tokį išsilavinimą turintis žmogus gali Iškauskų Česiukui pasakyti, kad jo istorinės žinios ir nubrėžta “paralelė” daugiau nei “kūda”. Prieškario istoriniai faktai:
-1933 metai Romoje pasirašyta “santarvės ir bendradarbiavimo paktas” tarp Anglijos, Prancūzijos iš vienos pusės ir Italijos, Vokietijos iš kitos pusės.
-1934 sausio mėn. Berlyne pasirašyta Nepuolimo sutaris tarp Vokietijos ir Lenkijos, Hitlerio -Pilsuckio paktas .
-1935 metai pasirašyta Anglijos Vokietijos “Jūrų sutartis” dėl karinių jūrų pajėgų atitikimo.
-1936 metai pasirašytas “Antikominterno paktas” nukreiptas prieš tuometinę Tarybų Sąjungą, nes ji vadovavo tuometiniam kominternui. 1937 metais prie šio antisovietinio pakto prisijungė ir Italija.
-1938 metai garsus Miunceno suokalbis, kuriame Anglija ir Prancūzija iš vienos pusės ir Vokietija su Italija iš kitos pusės pasirašė “Nepuolimo sutartį”.
Pasekmė Čekoslovakijos Sudetų krašto krizė, kur Čekoslovakijos teritorijos vientisumą tepalaikė Prancūzija ir Tarybų Sąjunga. 1938 rugsėjo mėn. Anglijos premjeras Čemberlenas, kad Anglija išvengtų karo sutiko su Sudetų krašto prijungimu prie 3 reicho ir kartu su Prancūzija įsipareigojo užtikrinti naujų Čekoslovokijos sienų saugumą. Šiandieninė paralelė- 2014 metais Ukrainos prezidentas sutikos su visais reikalavimais ir su taip vadinama opozicija pasirašė susitarimą, kaip garantai ant sutarties parašus padėjo Vokietijos, Prancūzijos ir Lenkijos tuometiniai užsienio reikalų ministrai…
-1938 rugsėjo mėn. Lenkija sudalyvavo Čekoslovakijos reikaluose paskelbdama Čekoslovakijai ultimatumą ir pareikalaudama perduoti Lenkija Čekoslovakijos Tešinsko sritį, kurioje tuo metu gyveno 80 tūks. lenkų ir 120 tūks. čekų.
-1939 metais kovą buvo sudaryta sutaris tarp Vokietijos ir Rumunijos, birželį- Vokietijos ir Estijos, vėliau Vokietijos ir Latvijos, neatsiliko ir Lietuva su sutartimi su Vokietija po Klaipėdos krašto padovcanojimo… Vėliausia sutartį pasirašė su Vokietija Tarybų Sąjunga, taip vadinamą Molotovo Ribentropo paktą nuo kurio Iškauskėliui prasideda prieškarinė istorija… Tuometiniai Lietuvos “politiniai gudručiai”, šiandieniniai “politiniai gudručiai” aišku yra visa galva aukštesni už prieškarinius, sudarė bedradarbiavimo ir tarpusavio pagalbos sutartį ir su Sovietija pagal kurią buvo leidžiama Lietuvos teritorijoje bazėse dislokuoti 20000 Raudonos Armijos karių... Taip kad “paraleles” kiekvienas gali nusipiešti sutinkamai su savo adekvataus proto likučiais ir gebėjimais suvokti juos supantį realų pasaulį...

eik kakot       2022-09-17 18:06

su svo caru makaulej,ligoni.Daesk savo silkes galva,uzbaik pradeta fufyriu ir drebkis migin,bo tuoj gariacke griebs.Uzbaiginek buxalova.

to > 2022-09-17 16:24       2022-09-17 17:57

Sakai, kad įsidarbinai dezistu jau ir čia - ne tik dezi LRT? Esi tipiškas dezinformacijos propagandistas, ne daugiau, turintis priėjimą prie žmonių asmens duomenų. Trolini, kad normalūs žmonės negalėtų padiskutuoti, pasiginčyti ar garbingai pasibarti. Tipiškas Kapsukės auklėtinis, ne daugiau.

> 2022-09-17 16:24       2022-09-17 17:35

Būtum neužkliuvęs, būčiau nepastebėjęs, nes tavo kliedesių senai neskaitau, kai pasirašai žinomu nick’u. Kad tu dar ir „Patonas“, nežinojau, todėl perskaičiau, kaip ir tą: „Šampaną ir ne tik šampaną gėrė    2022-09-17 8:08“, nes tapo aišku, jog pas tamstele baltoji karštinė, nes nuo pat ankstyvo ryto pats su savimi kliedi.

Patonas     2022-09-17 8:56
buvo sudorotas, kad norėjo pagadinti - susprogdintas ir ligoninėje nugnybtas. Lietuvoje panašūs metami per langą, kaip tas pirmasis USA Gynybos sekretorius. Vienas langų majoras net čia darbuojasi - stebi kiekvieną akylai. Didžioji Rytų Prūsijos dalis Čerčilio ir jo viršininkų buvo perleista Lenkijai, todėl čia reikalai nejudės, kol Rusija nesubyrės.

Bent jau dabar aisku       2022-09-17 16:41

Kam tu,milaiti,tobisDzeikiokai,vaidinai cia kapsuuka,atskirai Dzeikioka ir kitus..Nusikaltimo jokio nematau,tik siaip,kam durnint kitus zmones,..Kodel tau nebut vienu kazkuo ir reikst savo bet kokia nuomone..Kam tau viso to cirko prireike..Kazkoks nonsensas.

Matyt, kad rūpiu pačiam,       2022-09-17 16:24

kad teks panaikinti pašto dėžutę. Šitiek laiškų šiandien privarei, kad oho. Bet žinok, kad mes įpratę prie grasinimų, kurių įvairia forma gauname nuolat. Ir ko tik su mumis nedaro, ir kuo tik negrasina? O dėl Pietryčių Lietuvos - tai mes tik trečdalį kol kas atgavę pagal tą paktą, nežinojai? Lenkija būtų okupavusi anuomet visą Lietuvą, jeigu ne kas rimtai būtų įsikišę, a? Ne Vokietijos kancleris sulaikė anuomet lenkų veržimąsi, ką? Mūsų savanorių jėgų apsigynimui nebūtų pakakę.

juliau Milaiti       2022-09-17 16:14

tamsta man rūpi, kaip šuniui 6 ta koja. tau jau sakiau, jei nesikabinėtum prie žmonių, nedergtum jų, prisidengęs dešimtimis nick’ų, liktum nepastebėtas, bet tavo toks kagebisto darbas - provokuoti, provokuoti ir dar kartą provokuoti. Apie save pateiki viską pats:

(„Viešas kreipimasis dėl įtampos visuomenėje didinimo“ Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 2 d. 23:50 Jules   2019-05-3 9:24)

Jules     2019-05-3 9:24
Šiaip tai nieko gero iš panašių pasipiktinimo pareiškimų nebus, kol nebus ir prasčiokams paviešintos tikrosios XX amžiaus karų priežastys ir slapti didžiųjų imperinių nacijų tikslai – visų, o ne tik vienos ar dviejų ir pan.  Kol nepradėsime karų priežastis vadinti tikraisiais vardais, kol bus taikomi dvigubi standartai. Juk visuotinai žinoma, kad kas vadinama pergale ir išvadavimu iš tikro nėra pergalė ar išvadavimas. Vietoj istorijos dėstomas dezinfologijos mokslas ir XXa. mitologija. Blogio iškilimo kolaborantais ir karo nusikaltėliais vadinami ne visi nusikaltėliai, kaip ir ne visi konclageriai vadinami konclageriais – turėjo arba turi tokį statusą. Karo priežastys aprašomos šališkai su būdingais netikslumais ir klastotėmis. Karo priežastimi, vadinasi, ir visų buvusių karo nusikaltimų priežastimi laikomas Vokietijos įsiveržimas į Lenkiją, bet tokiu pat nusikaltimu nelaikomas Sovietijos įsiveržimas į Lenkiją arba ankstesnis Lenkijos įsiveržimas į Pietryčių Lietuvą, ar į Čekoslovakiją, Sovietijos į Suomiją ir pan. Taigi visur mes matome dvigubus standartus, o eiliniai piliečiai organizuotai, tyčia sargdinami dvigubų standartų maniakyste arba mitomanija. Vakarai demonizavo Vokietiją, o dabar demonizuoja Lietuvą, beveik apkaltindami lietuvius Antrojo pasaulinio karo sukėlimu, ne tik stribo „Durnių laive“. Suomijos užpuolimą liberal-dimokratai vadina Leningrado gynybos stiprinimu, o jei lietuviai pabandytų ką nors stiprinti ar suklestėti, atsigauti, sumažinti išnaudojimą ir eilinių lietuvių skurdą, iškart būtume kaltinami agresija, nepagarba Žmogaus teisėmis, neapykantos kurstymu ir antiideologija, kaip anksčiau antisovietine veikla ir kontrrevoliucija Sovietų okupacijos metais. Tai buvo mažaraščio nuomonė(.(JavaScript must be enabled to view this email address))

Dzeikas       2022-09-17 16:05

Nujui:
Gintis?
O kodel tureciau?
Man rupi isreikst nuomuone ir nuostatas tuo ar kitu klausimu.Rupi kontrargumentai jeigu protingi.
O ka dalbaj…bai(ne d…bai plikais zodziais netikes) apie mane galvoja - sikau ir tapsnojau.
Ta pati ir evangelistas Paulius sako: “man labai mazai rupi ka jus apie mane galvojate”.
As tik isverciau i lietuviu kalba.

Majore       2022-09-17 15:50

tai Dzeikas yra geras ar blogasis milaitis kapsuka…O tu,majore,gerietis ar blogietis..Itariu,asei cia besmalsaudamas da sianakt busiu nuzudytas,blet.

Majore,       2022-09-17 15:45

viešindamas asmens duomenis nori įbauginti kitus skaitytojus nebekomentuoti, kad nebūtų atskleista tapatybė be savininko leidimo, pažeisdamas visus su šiuo pikantišku reikalus susijusius įstatymus ir jų straipsnius. Tad nebeišsisukinėk, o prisipažink, kad čia tupi kiaurą parą ir seki kiekvieną mūsų mintį, nuomonę ir t.t.

Sąjungos ir draugystės       2022-09-17 15:37

Kaip čia taip istoriškai susiklostė,kad USA ,Rusijos,UK,Prancūzijos vėliavų spalvos panašios, kaip keturių sesių vieno tėvo vaikų.Ar tai,koks nereikšmingas atsitiktinumas,sutapimas,o gal kokia revoliucingesnė mintis, paslaptis visus juos jungia?

Majore,       2022-09-17 15:34

esi gana raštingas ir gebi rašyti be klaidų, bet tyčia apsimeti nemokančiu lietuviškai rašyti. Lengvai pasieki privačius Lietuvos piliečių asmeninius, privačius duomenis ir nebijai jokios atsakomybės. O čia jau nebesimakaronink su tomis mobili.lt. Esi pralaužęs visas Lietuvos piliečių duomenų apsaugas, o tai sako, kad esi aukštas saugumietis iš KGB biuro ir pan. Pačiam dirba pulkelis hakerių - kodų nulaužėjų, o tai be kieno pagalbos nepadarytum? Gal gebi net ir keisti LR Asmens duomenų apsaugos įstatymą, laikinai jį sustabdyti, kol siunti man grasinančius laiškelius? Stabdai konvencijų veikimą - elgiesi kaip dviejų pasaulinių karų nugalėtojas, tiesa? Anuomet Ženevos ir Hagos konvencijos irgi buvo sustabdytos ir karinių statutų straipsniai, kol vyko karinis tribunolas Niurnberge. Kas pačiam suteikė tokias galias, a?

Nuuu,Dzeikiokai       2022-09-17 15:32

ginkis,labai jau cia itikinamai apie tave pasakojama…O tai ar tikrai Dzeikiokas yra Papa Borgia,tobis Kapsuke…Anksciau sakyta,kad tikrai,tai darkart pasitikslint norejau,kiek cia veikianciu asmenu.

juokas ima       2022-09-17 15:19

..papas kapsuuka pasirinko juokinga taktika,emesi sarzo.Nuduoda,kad nieko nesupranta ir kitus uz durnius laiko.Mokykis is savo kollegos,jelov supmarino.Tas ,saltu poku,kaip niekur nieko,izuliausiai ateina i juoduliu sukuri ir varo savo propke apie lenkus.Nors ir slykstuuunas,ale tikrai nedurnas.Matyt,prityres svolacius.

ne spectarnybos, juliau Milaiti,        2022-09-17 15:13

o tu pats viską paviešinai, tik įkalęs neprisimeni, mes tau dešimtys kartų aiškinom iš kur tave žinome. Ir apie Vacikuką kuris tau nešdavo info, pavogęs iš brazausko centro komiteto, tą patį, kurį nukneckino Lukiškių kalėjime, kai į Lietuvą pargabeno Sergejų Rachinšteiną, pas kurį anas dirbo fiktyviu direktoriumi, ir kaip tu bėgai su Suzuki nuo muitininkų, o vėliau ieškojai detalių, nes sudaužei, bet tu išsiperki, nes visi valdžios vierchai tavo buvę kolegos.

Ar prisimenį, kiek kartų buvo įdėta žemiau esanti info???
> 2020-04-24 18:56     2020-04-24 19:33
tu kaip amerkonas, juliau Milaiti, kaip manai, kurioje Amerikos vietoje yra Širvintos???
✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂✂

Narių sąrašas / Dzeikas
Bendra informacija
Nikas: Dzeikas /  - išsiųsti asmeninę žinutę
Miestas: Širvintos
Telefono modelis: Meizu MX4
Parašė žinučių forume: 121
Pask. kartą prisijungė: 2016-12-04 15:38:22


Žiniatinklio rezultatai
Nuomonės | Dzeikas 2014-11-16 17:34 IP: 82.135.145.245

http://www.mobili.lt/lt/forumas/nariu_sarasas/Dzeikas

Siandie kazkoks purvo       2022-09-17 15:08

metas.Stai,dar vienas kgbesnykas atsliukino.Ir kad skiedzia,kaip didelis.Gelltonasis vodolaaazas,pavirtes i tariama ‘regimanta’,pamirses ir piktogramas,ir skyryba,nors puikiai ja moka,varo savo kacapiska agitacija.Ohoho,tikrai ne pries gera suaktyvejo tie suuudziai.

to ne kažkokį        2022-09-17 15:05

Oho, kiek daug man grasinančių laiškų į e-pašto dėžutę prisiuntei saugumo, policijos, interpolo, prezidento, ministrų, direktoriaus vardu. Gal jau pirmadienį ir iš darbo atleisi? Ir kaip pačiam net direktoriaus vardą ir pavardę sužinot pavyko, a? Koks KGB biuras Čikagoje tau išdavė adresus, a?

Regimantas       2022-09-17 14:58

Lenkai šaunuoliai spausdami glėby Ukrainą, jau masiškai tvarkosi Ukrainoje grąžinamo lenkų nekilnojamo turto reikalus. Be to Lenkijos piliečių teisinio statuso galimybės Ukrainoje jau stipriai išplėstos. Atėjus laikui Lvovo sritį jie neabejotinai perims, susigrąžins. O deBanderizacijos procesą jie ir patys ten praves. Be to niekaip. Jie nieko nepamiršo, tiesiog moka siekti tikslo. Viskam ateis laikas.

to o kodel nesakai        2022-09-17 14:56

Ko dar kraujo grupės nepaskelbei?

o kodel nesakai       2022-09-17 14:50

kad cia tu,papai kapsuuuka..Aiskiai ant nuospaudos uzmyyyne.Tai kam ir uz kiek darbuojiesi,nenaudeli.Ale kur tu prisipazinsi,lisk i koki kampa ir tylek,kol viskas pasimirs..ex tu…

to ne kažkokį       2022-09-17 14:33

Oho, spec.tarnybos net adresus čia jau skelbia. Kiek dar paskelbsi? Totali mūsų kompų kontrolė laisvoje Lietuvoje. Kaip puikiai saugomi asmeniški žmonių duomenys, adresai ir t.t. Greit ir bankų sąskaitas, ir kodus pradėsi čia viešai skelbti. Gal KGB vietiniu direktoriumi Mūs Lietuvoje dirbi? Į kiekvieno kompą po kagebistą, - o laikai atėjo, ane?

Nu,Dzeikiokai       2022-09-17 13:35

..daba prisipazink,stukacius tu ar ne,psixuskes yr nuvalkiotas juokelis,o vat tu tikras ar kokia tai padjobke..,kazkoks netikrumas apeeemes,kaip i tave daba ziuret.As suprantu,man kas nors kokius paistalus sakytu,tai supykciau ir n…pasiusciau..ot,tikrai nezinia kaip galvot…

Už pinigus       2022-09-17 13:13

ir velnias kazokų šoka, ne tik Julius Milaitis litvinus dergia.

nu idomu gi...       2022-09-17 12:57

tas Kis visada matesi kazkoks dirbtinis,rasyba,sintakse,cia sutinku.Dzeikiokas man kazkodel atrode toks ultrapatriotas,tipo,saudyt i pakausius,etc.,DD PLIUS MAN TAI VISAI NORMALUS PASIRODE,DA IR PASPOSINT VISAI ISEINA,VISAI NE KRETINAS..,zo,kad jie yr viens kazkaip nepasakyc.Keista,ivairiais stiliais rasyt turet but sunkoka..,o kokia viso to prasme..,nu,pliurpia ir tiek..pvz.,yr toks yellow submarin,tai aisku,atvirai menkina ukrainiecius ir atv.,o cia..keista.As tai nesuprantu,tikrai viso to nesuprantu,kazkokia beprasmybe.Na,dekui,pagaliau,uz kazkoki paaiskinima..

Dzeikas       2022-09-17 12:43

Bliamba, reikia parasyti kolektyvini skunda i Sveikatos Apsaugos ministerija,tegul paliuosuoja Ziegzdriu Psichoneurologinio dispansdrio vyr.gydytojan. Visiskai kontrole ligoniams prarado.

ne kažkokį,       2022-09-17 12:37

o tave juliau Milaiti (.(JavaScript must be enabled to view this email address)), kgb provokatorių iš Širvintų, malanti čia š... 24 valandas per parą po keliomis dešimtimis nick’ų:
Jules,Jules Baugeureau, Dzeikas, Twin Peaks, Papa Borgia, Centro komitetas,  Joe ir Winnie, Migmalion, Henrikas, Vardas, Kis, Taigi, DD plius DD ir t. t. ir t. t.  ir gaunantį honorarą iš kremliaus bei iškantį kvailių „diskusijai“.
Dar du kartus tiek kremliaus š... primali nepasirašydamas, jei ši svetainė priklausytų padoriems žmonėms, senai būtum išspirtas iš čia, vien už Ukrainos dergimą.

..as tai jau pavargau       2022-09-17 11:41

klausinet apie ta milaiti.Vienu metu maniau,kad tai musu nuluzes pilietis, papas kapsuke,bet vel iseina,kad ne.Kokia tai mistika.Gal issiblaives papas atsakytu..Nors vargu,gi eis paxmielytis,vel nesusikalbesi..Taip ir liks mistika.

..tsss,papas,atrodo       2022-09-17 11:36

..nuluuuzo.vARGSE DURNA GALVELE PARIMO ANT silkiu isnaromis apkleizoto laikrascio,nuplesto nuo sienos vietoj tapetu,po taburietka voliojasi desimtas,vos nugertas fufyrikas odekolono,ant priskrepliuotu,kancarais apibarstytu grindu voliojasi sutryptas kompas…..Kapsuke uzmigo teisuolio miegu…Nezadinkit LT actovo,tai laisvas,garbingas ir taurus NEPRIKLAUSOMOS LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETIS.PATRIOTAS.dVIEJU vaiku tevas.Sportininkas.Buves komjaunuolis.Tesiilsi ramybeje.

Bevardis anonimas kalba       2022-09-17 11:17

apie kažkokį tai Milaitį? Kiek jų turi savo sąraše?

o tu, juliau Milaiti       2022-09-17 11:00

tą stiklų skystį kokį į save varai, žieminį ar vis dar vasarinį, kad jau ryte majorus languose atpažįsti?
tiesa, o kur tavo draugelis Al’as dingo, kad prie diskusijos apie kapsukes neprisideda?

Papai,nelaimeli       2022-09-17 10:56

..kadangi atsakei lygiai po minutes,budi tu,o ne as.Ar nusivalei i marskinius silkiuotus savo pirstus,parse…Ir ko dabar toks agresyvus,odekolonas neskanus ar ka…Tu gi papraaates….

Langų majore,       2022-09-17 9:53

kada pavargsi čia budėt? Budi ir budi. Daug užkali per parą?

ohoho       2022-09-17 9:52

..berods,pajuodelis papas kapsuuka si ramu sestadienio ryta bus pradejes nevaldomu girtaavimu.Ant laikrascio pasidejes silkes galva,kaciu edalo,desertui ciapi ciapi,nelaimelis kibo i’Trojnoi’ doozee.Pasekmes jau matyt…Lauksime,su didziu susidomejimu,teeesinio..

》2022-09-17 8:48       2022-09-17 9:06

o papa borgia į “diskusiją” kviesi, juliau Milaiti? Juk tu taks idamus histarikas cha cha cha…

Patonas       2022-09-17 8:56

buvo sudorotas, kad norėjo pagadinti - susprogdintas ir ligoninėje nugnybtas. Lietuvoje panašūs metami per langą, kaip tas pirmasis USA Gynybos sekretorius. Vienas langų majoras net čia darbuojasi - stebi kiekvieną akylai. Didžioji Rytų Prūsijos dalis Čerčilio ir jo viršininkų buvo perleista Lenkijai, todėl čia reikalai nejudės, kol Rusija nesubyrės.

Dzeikas       2022-09-17 8:48

Iskauskas pasake daug naujo ir naudingo.Tik tai kas nauja - beverte,o kas vertinga - nenauja.
Kandomui Smetonai padekokime,kad uzteko proto nors nepult Lenkijos.
Butu jis ne kondomas,o Churchill’io lygio politikas - Lietuva ateitu i pagalba Lenkijai atakuodama
Rytu Prusija.
Retrospektyviai zvelgiant tai buvo vienintele galimybe issaugoti valstybinguma po Potsdamo konferencijos.Galbut su Karaliauciumi savo sudetyj.
Bet Smetona ne Churchillis,Lietuva - valstybe tiek pat kiek auksciau minetas kondomas politikas.

Dzeikas       2022-09-17 8:39

Sampanui:
Banketa sugadino amerikieciu generolas Patonas isakymu deleguotas i rusu organizuota orgija nepalietes rusu vaisiu pats ir neleides to daryti svitai.

Šampaną ir ne tik šampaną gėrė       2022-09-17 8:08

sovietai, amerikonai ir anglai Potsdame, pasidaliję Europą, po bendrų karinių paradų, besiklausydami Paganinio. O kas griežė, manau, Kapsukės absolventas šiais laikais galėtų ir pats susižinoti. Tiesa, vakariečiai taip nusilakė, kad juos enkavedistai ant rankų išnešė. Kapsukės parengti žurnalistai aukščiausios klasės dezi propagandistai - demagogijos meno profesionalai. To jau iš jų niekas neatims. Ką jau geba - tą jau geba. Tai buvo neišsilavinusio, mažai raštingo, žmogaus nuomonė.

Jules       2022-09-17 7:59

Istorija nieko nemoko, nes ji runkeliams neprieinama-uždrausta, kriminalizuota ir gerai užrakinta. Saugoma “bojevykų”. Kapsukėje istorija nedėstoma, ypač kol nebus pravesta rimta desovietizacija, depolonizacija ir derusifikacija. Dėstomos įvairios išgalvotos istorinės schemos ir pseudo naratyvai. Tokių Kapsukės absolventų diplomai beverčiai. Nuo Kapsukės neatsilieka ir Kauno univerkė istorijos ir geopolitikos srityse.

E951       2022-09-17 7:25

didesnis okupantas suvalgė mažesnį okupantą ir visa istorija.

???       2022-09-16 23:17

amerika pradeda, laimi ir suklesti

Rekomenduojame

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

„Demografija yra mūsų pusėje“ – švedų repo atlikėjas sako juodaodžiams ir rudaodžiams, kad jie laimės prieš dešiniuosius

Ramūnas Aušrotas. Vaiko institucinės globos pertvarka Lietuvoje patiria fiasko?

Ką Europai reiškia dešiniųjų pergalė Švedijoje?

Likimo valiai paliktos lietuviškos mokyklos Lenkijoje: vadovėliai lenkų kalba, finansavimo trūkumas ir kova dėl išlikimo

Tos pačios lyties asmenų civilinė sąjunga bus lygi šeimos teisiniams santykiams – teisininkai

Civilinė sąjunga ruošiama už akių

Vengrija rizikuoja netekti 7,5 milijardų eurų ES lėšų

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.