Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Cenzūros skandalas Vilniuje: „JCDecaux“ atsisako platinti plakatus su Jono Noreikos atvaizdu

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 2 d. 16:03

29     

    

Cenzūros skandalas Vilniuje: „JCDecaux“ atsisako platinti plakatus su Jono Noreikos atvaizdu

Pro Patria

Rugpjūčio 27 dieną UAB „JCDecaux Lietuva“ atsisakė viešinti nepriklausomo kandidato Žirmūnų rinkimų apygardoje plakatus, kuriuose vaizduojamas laisvės kovotojas Jonas Noreika ir minimi jo gyvenimo faktai. Plakatą skelbti įmonės stenduose atsisakyta po sutarties pasirašymo ir apmokėjimo.

„Pamatę plakatą „JCDecaux Lietuva“ atstovai iš pradžių pareiškė, kad jis nėra politinė reklama. Tai ir fakto klaida, nes plakate yra mano agitacija ir ne įmonės kompetencija tai vertinti. Politinė ar nepolitinė reklama, vertinti turi Vyriausioji rinkimų komisija, jeigu kas nors dėl tos reklamos pasiskųstų. Įmonė tokios kompetencijos neturi. Tą paaiškinus „JCDecaux Lietuva“ sugalvojo kitą pretekstą: esą plakatas perduotas vertinti, ar jo turinys nekursto neapykantos ir politinės įtampos visuomenėje. Tačiau tokiam vertinimui nėra jokio pagrindo – plakate yra tik J. Noreikos gyvenimo faktai, jam suteiktas valstybinis apdovanojimas, jo sušaudymo ir jo atminimo lentos nukabinimo datos. Taigi absoliučiai nesuprantama, kur įmonė įžvelgia nesantaikos ar įtampos kurstymą. Akivaizdu, kad pats J. Noreikos asmuo „JCDecaux Lietuva“ yra nepriimtinas, apie jį galima tik tylėti ir jį kuo greičiau užmiršti. Niekaip negaliu sutikti su tokiu mąstymu ir tokia cenzūra, ypač kai tą daro Vilniaus senamiesčio lauko reklamos monopolininkas“, – situaciją komentuoja politologas Dovilas Petkus.

Kandidatas atkreipia dėmesį, kad cenzūruojamas būtent Jonas Noreika, nes kiti jo plakatai, neliečiantys istorinės atminties klausimų, buvo sėkmingai paskelbti „JCDecaux Lietuva“ stenduose. Tačiau, Dovilo Petkaus teigimu, dėl tokios Jono Noreikos cenzūros nukenčia ir jis pats.

„Gauta finansinė parama į rinkiminę sąskaitą buvo numatyta panaudoti šiems plakatams. Jų kaina – beveik 2500 eurų, o nepriklausomam kandidatui, kitaip nei partijoms, tai tikrai didelė suma. Dabar, likus paskutinei rinkimų Žirmūnuose savaitei, kitur jų prasmingai panaudoti nebėra galimybės. Nepanaudota parama negali būti grąžinta, ji atitektų biudžetui. Tokiu būdu sabotuodama jau pasirašytą ir apmokėtą sutartį „JCDeacaux Lietuva“ daro tiek materialinę, tiek nematerialią žalą mano dalyvavimui šiuose rinkimuose. Jeigu egzistuoja žodžio ir įsitikinimų laisvė, demokratinėje valstybėje negali būti kandidatų skirstymo pagal pažiūras ir „patinka-nepatinka“ principus. Jeigu plakatai nebus iškabinti šią savaitę, dėl to tikrai teks kreiptis į teismą“, – tvirtino D. Petkus.

J. Noreikos – Generolo Vėtros atminimo klausimas tapo viešų diskusijų tema, kai Vilniaus meras Remigijus Šimašius vienasmeniškai priėmė sprendimą nukabinti jo atminimo lentą nuo Lietuvos Mokslo Akademijos Vrublevskių bibliotekos fasado Vilniuje. Meras sprendimą motyvavo tuo, kad J. Noreika esą pasirašė Žagarės geto steigimo dokumentus. Sprendimo kritikai atsako, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro išvadoje nedviprasmiškai teigiama, kad J. Noreika su Lietuvą 1941–1944 metais okupavusiais naciais nekolaboravo. Šios išvados teisėtumą po JAV litvako G. Gochino skundo yra patvirtinęs ir Vilniaus apygardos administracinis teismas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>>>2019-09-3 21:38        2019-09-5 14:14

Ir kaip suprasti? Kad žemaičiai iš Bugenių ne lietuviai?!

Smagiausia:       2019-09-5 13:25

Sušaudytas 1947 02 26 MGB rūsiuose
Nukabintas 2019 07 27 Vilniuje
O tai kada pakartas, ar kaip kitaip pakabintas?
Beraštis tas kandidatas į Seimo narius. Ir su logika, ir su gramatika susipykęs. O tai kas jį tokį išrinks? Bent su gimtosios kalbos mokytoja būtų pasitaręs…Juk ne J. Noreiką, o jo atminimo lentą nukabino, apie tai reikėjo pabyloti.

GLOBALISTU ZIURKES       2019-09-5 11:29

JCDecaux yra globalistiniai svolaciai.

Nu bet       2019-09-4 11:25

Iš pradžių pasipiktinau, bet palaukit, kodėl tai naudojama kažkokio kandidato reklamai? Gal nevalkiokim be reikalo istorijos…

Dzeikai, nors kiek savigarbos,       2019-09-3 20:38

gal jau gana savo tautą vis balinti ir balinti ,
o lietuvių - juodinti ir juodinti (16:04)?
Negi taip Dievo žmogui duotą išmintį visą vėjais paleidai?

stasys        2019-09-3 19:48

Dzeikai vėl kokia močiute atminimais nupurtei ? Tauški niekus ir ausis tamstos neplasnoja ..Lietuvoje sukčių nebuvo nei prie Smetonos nei iki jo . Girdėjau į pabaiga žąsys ėmė dėti auksinęs monetas .. su Smetonos galva ..

Debilumo viršūnė,       2019-09-3 17:35

kada aktyvi visuomenės dalis, prekybininkai, arba gamintojai, kas jie bebūtų, dirbtinai slopinami, mažiau aktyvios visuomenės dalies naudai. Dingsta konkurencija, šis galingas progreso variklis. Todėl naivi ir kvaila buvo vieno mūsų “didvyrių” rašliava “Pakelk galvą, lietuvi”. Neliko žydų, už prekystalių ir vadovauti gamybai stojo “savi”, ir leisdavo prekėms supūti, jei per atsarginį išėjimą neiškišdavo kam reikia, ir prastų prekių nuolat trūko…

Dzeikas       2019-09-3 15:04

Vienas ilga gyvenyma nugyvenes zmogus, mes ji uz akiu pravardziavome “nacistiniu daktaru”.Nebaiges Berlyno universiteto (tik 5 kursus) dirbo feldseriu.Taciau pagal kvalifikacija pas ji daktarai konsultuodavosi.Beatostogaujant Lietuvoje frontas perejo ir Berlyno universiteto studenta pasauke i Sovietine kariuomene.Na musu “nacistinis daktaras” rusu voenkomui parode studento knygele su svastika, ezmi studentas, i kariuomene nesauktinas. Tiesiai is voenkomato i lageri ir iskeliavo. Tai va pasakojo daktarelis apie prekyba smetonineje Lietuvoj. Smetona visaip bande atimt prekybos monopoli is zydu, tuo tikslu visokeriopai buvo proteguojamas ir palaikomas tautiskas biznis.Tiksliau tautiski “biznismenai”.
  Ateini i lietuvio mesine. Kiek mesa? 2 litai. Gal nuleistum? Cia ne turgus. Tai gal skolon parduosi? Eik lauk , valkata.
Ateini i zydo mesine. Kiek mesa? 2 litai. Gal nuleistum kaina? Nii…, nigaliu , brangusis. Vaikai basi vaiksto, bankruotuoju. Na , ne tai ne.Einu kitur. Palauk, palauk. Tu seniai pas mane perki ir tik tau biskuti nuleisiu…vienzo po gumos ir nervu tampymo iseini nusipirkes uz 1.80.
Nebrandus socializmas. Prie mesu eiles ir geru nera. Bet buvo tokia parduotuvyte sy “zydais” nuo vedejo iki pardaveju. Pastoviai kaina nusukdavo 3-5 kapeikas. Bet mama(asmeninis patyrimas) ne zodzio jiems nesakydavo .Nors kitose pardese as mazas vaikas turejau iki kapeikos atsiskaityti jeigu siusdavo. Su mesomis problemu neturejom. Kazkas neistveres paskunde. Po partinio patikrinimo kadru sudetis tapo tautiska. Is kolchozu suguzeje nac kadrai uzeme vietas. Apgaudineti eme ir po pusrubli, jeigu zioplesnis pirkejas, o mesos is tu, kur siais laikais ne kiekvienas suo eda: kaulai, nesviezios, gyslotos.+ jeigu pareiksi pretenzijas busi apsauktas.
Vienzo faktai toks uzsisipyres dalykas. Matyt Smetonos protekcijos naudos nedave, nes durniu palaikai tai jis dar durnesnis ir izulesnis darosi.
Saliami, kaip sako prancuzai:-)))
Dar viena amerikine patirtis: Kai Niujorke vyko taksistu streikas, kazkur 2003-05 mm, dabar tiksliai nepamenu. Streiklauziais reiskesi pirmu numeriu rusai, lenkai ir lietuviai.Is 3 imigracijos bangos, sovietukai t.y. Rusu ir lenku NYCe daug. Kalbama apie milijona ar 2 rusu, panasiai lenku.Nenuostabu. Taciau lietuviu cia tradiciskai mazai.Musiskiai Cikagoje trinasi daugiau. Bet streiklauziu gretas , kaip jankiai sako “glindu”,juntamai papylde.

Įtakos agentėliui Dzeikui 2019-09-2 19:43        2019-09-3 12:49

Tikrai ne, etatinis manipuliatoriau nuomonėmis.
Ne, kaip primityviai rašinėji, “jei lietuvis durnas, tai žydas kaltas”,
bet, kaip rodo pastarųjų metų sąmoningos provokacijos, atvirkščiai:
“jei lietuvis - tai kaltas , o kur tik žydas - tai neretai durnas.”
Vis dėlto kalti (ar “durni”) gali būti tik atskiri asmenys,
bet ne tautos (kaip suinteresuotai kitas tautas linkusi kaltinti tokia viena maištinga, manipuliatyvi ir valdinga tauta).

stasys        2019-09-3 10:18

Paprastai niekas taip nedaro, greitai rinkimai į Seimą darbo oij kiek laukia , o tai gresia papulti į nepatikimu tiekėjų sąrašus ir valstybės grietinės puodinė užsidarys.  Ne ne sakykit kaip yra .. iš tikro . ?

Dzeikas       2019-09-3 8:22

Jeigu lyginate Lietuva su SSRS, tai ir pasielkite kaip su Sovietija, o ne zaiskite vierchu ir atstovu rinkimus.Kokie tai nenuoseklus tie patriotai, vis nezino kaip ant arklio seat, veidu i uodega, ar nugara i galva.

Stasys       2019-09-3 8:10

Ar tas chuliganėlis vis dar Vilniaus meras ? Tikrai, juokinga yra ....

Tiktriausiai       2019-09-3 6:58

Kažkas daugiau sumokėjo, arba ,,gražiai’’ pasikalbėjo, ir praėjo noras spausdint, kitaip jei lentas lupinėja meras, tai jau kažką reiškia.

„JCDeacaux Zimbabvė“       2019-09-3 0:13

Aš maniau, kad Koksas - normali žydiška pavardė, o pasirodo, kad tai iš akmens anglies gaminamas kuras. smile

Jokūbėliui       2019-09-2 22:35

Jukš! Vis tiek nieko gero išstenėti nesugebi. Milaitis, ir tas pasitaisė.

durneliui dzeikui       2019-09-2 22:34

CCCP (TSRS) irgi buvo valstybė.
teismai irgi buvo - teismų sprendimu sušaudė milijonus ir išsiuntė į sibirą bado mirčiai.
(teisėjai ir prokurorai- tai tie patys iš anos santvarkos)

Už kieno pinigus? :       2019-09-2 22:22

Vilniaus gatves puošė „Baltic Pride“ 2019 plakatai

Finansavo Danija:       2019-09-2 22:20
Gal       2019-09-2 21:33

nebejuokinkit su tuo vos ne vyriausiu vadu “Generolu Vėtra” . Į Lietuvą jis grįžo 1945 lapkričio pabaigoj ir neužilgo legaliai (!)  įsidarbino juristu (!) Universitete (!) .  Jį suėmė 1946 kovo vidury . Viskas buvo, reik manyt, MGB pod kontroliam .

Ehrmantraut       2019-09-2 20:40

kaip viena firma (galbūt netgi kažkieno įtakojama)gauna visus lauko reklamos plotus sostinėje. čia jau kyla ir nacionalinio saugumo klausimas.

Manome, Džeikai,       2019-09-2 19:30

kad Jūs negeras. Tai ką mums daryt?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-09-2 19:23

7 partinių gaujų suėjimai (seimai) - antikonstituciniai. Dovilai, temk į viešumą tokią problebą. Tai yra bemaž vienintelis svarbiausias dalykas tvarkai (pa)daryti Lietuvoje.

Dzeikas       2019-09-2 19:16

Kaip tai negaliu suprast tautos pasipiktinimo. Rankomis tik mosuot nereikia.
Jeigu yra Lietuvos valstybe, tai yra ir tos valstybes teismas. O jeigu valstybes nera -tada jusu pasipiktinimas butu teisetas, o as tureciau pripazint, kad nesigaudau situacijoje.
Taciau valstybe yra, nes tie kas cia piktinasi aktyviai balsavo uz Lietuvos dabartini “viercha”.O jei balsavo - reiskia pripazista valstybes buvima.
Jus apsispreskite, yra valstybe ar ne. Ir jeigu yra - tai kreipkites i teisma, o ne inkskite kokie zydai negeri.
Nera valstybes? Tai kokio ...jus einate i t.v. rinkimus? Klounai)))

Apie kokį        2019-09-2 18:47

čia teismą kliedi? Gal iš Mėnulio rašinėji ar iš Pabradės?

Dzeikas       2019-09-2 18:43

Tokie dalykai sprendziasi paprastai:
Yra teismas ir yra istatymai. Apie klientu diskriminacija - taip pat. Klientas istato ieskini (kuklintis nereikia, milijonas cia minimumas.Bet ne riba ir 5-10. Uz 1/3 komisiniu advokatai suleks is visos Lietuvos vesti jusu byla).
Problema cia gali buti lietuviski istatymai (etaloninis pavyzdys kieno pirmumas ivaziuojant i kiema, dviratininko vaziuojancio saligatviu ar automobiliu. Pagal lietuviska istatyma lyg ir dviratininko, bet cia pat parasyta , kad dviratininkas turedamas teise privalo naudoti ja atsakingai. Lietuva juokina pasauli, durnina savo holopus ir leidzia pelnytis teisejams ir advokatams su tokiais istatymais. Kaip suterstas kelnes vidum i virsu nesioti) kuriuos isvartyt gali kaip tik nori.
Tai kaip sakoma, jei lietuvis durnas, tai zydas kaltas.

neik su velniu obuoliauti       2019-09-2 18:43

„JCDeacaux Lietuva“ šaknimis siekia su kriminaliniu pasauliu susijusius asmenis ir Rusijos kapitalą. Čia jau VSD turėtų domėtis.

Stasys       2019-09-2 18:23

Kažkada laikraštyje “Respublika” buvo atspausdintas labai vaizdingas paveikslėlis/ karikatūra su prierašu, apie tai, kas valdo pasaulį. Faktai tą patvirtina .....

Verslo klasė,       2019-09-2 17:27

taip sakant, suformuota iš eks-Bolševikų, kurių partijos sąskaitoje virš 66 milijonų aukų buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje. Turtingi nabagai pasielgė labai liberaliai, bravo.

Žodžio laisvė...       2019-09-2 16:44

Petkau,kreipkis į teismą ir pareikalauk,kad įmonė,kuri atsisako vykdyti sutartį, tegul kompensuoja išlaidas.O tuos plakatus išdalink Vilniaus gatvių praeiviams ir paprašyk,kad jie tuos plakatus tegul priklijuoja savo languose.Išdalink patriotams
kad jie irgi savo languose tegul priklijuoja.Žodžio laisvė,nuomonių pliuralizmo niekas negali Nepriklausomoj Lietuvoj drausti ar kitaip riboti.Tiesiog nesustabdys upės bėgimo,neužčiaups burnų,patriotinės jėgos nenugalimos.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas mitinge prie Seimo: Apginkime Lietuvą!

Stasys Jakeliūnas. Neįtikėtini (anti)demokratijos standartai

Viltinga? Andrius Bačiulis. ~40 proc. amerikiečių vis dar vadovaujasi sveiku protu

Rasa Čepaitienė. Gėdintojai

Papunkčiui. Vytautas Sinica: dėl ko kaltas Landsbergis ir kodėl jis turėtų atsistatydinti?

Tomas Baranauskas. Hibridinio karo naujienos

Martynas Katelynas. Padėkokim Raskevičiui, Šedbarui ir kitiems konservatoriams!

Vytauto Sinicos kalba mitinge „Apginkime Lietuvą“ prie Seimo: reikalaujame sustabdyti nelegalių migrantų priėmimą

Seimas priėmė rezoliuciją dėl hibridinės agresijos atrėmimo

Santykiai su Baltarusija: „Neredaguota“ pokalbis su VU TSPMI dėstytoju dr. Laurynu Jonavičiumi

Rašytojo Liudviko Jakimavičiaus pareiškimas: „Tokia skandalinga LRT veikla nebeturėtų tęstis“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“ – apie nuplėštą vėliavą ir nešvankybes, skirtas Gitanui Nausėdai

Margarita Starkevičiūtė. Ir vėl turime valdžią, neatliekančią savo pareigų

Dominykas Vanhara. Apie atbėgėlių krizę ir dvi išeitis –  abi jos nekokios

Nida Vasiliauskaitė. Apie „bendrąjį gėrį“

Liepos 13-ąją, antradienį, 9.30 val. Nacionalinis susivienijimas kviečia į mitingą prie Lietuvos Respublikos Seimo: „Apginkime Lietuvą“

Redakcija kviečia į talką: Kaip tą nesąmoningą, bet sąmojingą (pa)sąmonės nesąmonių srautą būtų galima pavadinti? „Nuo bačkos. Andrius Kubilius: ...“

Linas Šalna. Kažkaip nutilo progresyvioji šviesuomenė – laukia instrukcijų ir injekcijų?

LR Seimas per pirmąjį pusmetį: „Neredaguota“ pokalbis su teisininku ir politikos stebėtoju Dominyku Vanhara

Klasikos variacijos. „Patikės, kai gaus vaistų. Va, kodėl jūs vis dar sveiki, sakysime“ – Nidos Vasiliauskaitės siūlomas Sokrato ir Glaukono dialogas

Vengriją palaikanti peticija perduota Vengrijos parlamentui

Zigmas Tamakauskas. Dievo Apvaizdos siųstas žmogus…

Draudimas Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui rengti protesto akcijas teismo pripažintas neteisėtu ir panaikintas

Geroji Naujiena: esame tapę Dievo nuosavybe

Tomas Baranauskas. Apie neįveikiamą Bilotaitės sieną eilėmis

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklė“: Čia jūs valotės rūdį į vėliavą, arba Kaip „šviesuomenė“ tyčiojasi iš „tamsuomenės“

Audrius Bačiulis. Lukašenkos agentūra apsišviečia

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Liberalioji demokratija nebeužtikrina laisvių

Rasa Čepaitienė. Ką leido pamatyti ši hibridinė ataka?

Andrius Švarplys kviečia patiems įsitikinti, ar jis teisus

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.