Naujienos

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Tiesos.lt siūlo   2018 m. rugpjūčio 1 d. 14:17

11     

    

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

y-news.lt

Prieš kelis mėnesius amerikiečių rašytoja Jessica Valenti New York Times skundėsi, kad konservatorės save laiko feministėmis, nors iš tikrųjų nežaidžia pagal liberalaus feminizmo taisykles.

Geriausias pavyzdys – Gina Haspel, prezidento Trumpo išrinkta kandidatė į Centrinės žvalgybos valdybos vadovo postą, neseniai patvirtinta Jungtinių Valstijų Senato. Ponia Haspel negali būti tikra feministė, teigia Valenti, nes ji vadovavo galimų teroristų sulaikymo centrui ir matė, kaip jie buvo kankinami; taip pat niekada nepareiškė, kad mano, jog kankinimai yra amoralūs. […]

Panašiai argumentuodama ponia Valenti skundžiasi ir kitomis moterimis konservatorėmis svarstydama, ar jos gali ar negali vadintis feministėmis.  Jos rūpestis apsaugoti feminisčių prekės ženklą nuo netinkamų bendražygių (dažniausiai kovotojų prieš abortus) yra įdomus, turint galvoje Britanijoje susiklosčiusią situaciją. Gegužės mėnesį 300 leiboristų partijos narių išėjo iš partijos po to, kai trumpajame kandidačių į kelias parlamentines vietas ir vietines tarybas sąraše atsirado translyčių „moterų“.

Neoficialiai tokie dalykai dedasi jau kuris laikas, tačiau šių metų pradžioje partijos vadovybė nusprendė leisti kandidatams patiems pasirinkti tapatybę nepateikus jokios medicininės pažymos, kad jie pakeitė lytį. Pasiūlymas atspindi vyriausybės pastangas liberalizuoti 2004-ųjų Lyties pripažinimo aktą, leidžiantį asmenims vadinti save priešingos lyties atstovu tik pateikus dviejų gydytojų raštus, patvirtinančius lyties disforiją, ir su nauja tapatybe nugyvenus dvejus metus.

Atrodo, kad tai sukėlė didžiulį kai kurių leiborisčių pasipiktinimą. Gegužės 1 d., prieš pat vietinius rinkimus, The Times paskelbtame laiške dešimties leiborisčių grupė protestavo prieš saviidentifikacijos politiką sakydamos, jog be lyties pripažinimo pažymos „bet kuris vyras gali imti ir pasisakyti esąs moteris“ ir patekti į trumpąjį moterų kandidačių sąrašą.

„Lytis nėra paties nusakoma charakteristika; leiboristai elgiasi nesąžiningai apsimesdami, jog yra kitaip“, – rašė jos. „Saviidentifikacija – „esu tas, kas sakausi esąs“ – atsiduoda vyrų valdžia ir vyrų viršenybe. O moterų, atvirkščiai, retai kada klausoma; tai įrodo ir šis atvejis.“

Viena minėtos grupės atstovė Louiseʼa Paine, dėl šios problemos atsisakiusi savo vietos miesto taryboje, sakė, jog „neabejotinai“ palaiko translyčių asmenų teises, bet, jos manymu, tokiems kandidatams turėtų būti sudaromas atskiras sąrašas. „Kodėl būtent mes turėtume užleisti savo erdvę?“ – klausė ji BBC. – „Grįšiu į partiją, kai pajausiu, kad ji palaiko moteris ir joms atstovauja.“

Tačiau sąrašo klausimas yra žymiai rimtesnis nei vien tik saviidentifikacijos ir pažymų priešpriešos aspektas. Akivaizdu – bent jau nuo tada, kai prieš trejus metus Caitlyn Jenner tapo Vanity Fair viršelio veidu, – jog daugeliui feminisčių nepatinka, kad vyrai keičia lytį ir tampa moterimis.

Kovo mėnesį Britanijos Bendruomenių Rūmuose konservatorius (ir Brexito šalininkas) Davidas Daviesas suorganizavo renginį, pavadintą „Translytiškumas ir karas prieš moteris“. (Renginys turėjo vykti futbolo klube, bet po transaktyvistų išpuolio klubas šio sumanymo atsisakė.) Vestminsterio salėje susirinko šimtai moterų, kurias blogerė Lily Maynard apibūdino taip: „Kas yra kas XXI a. tviterio feminizmo kontekste.“

Į susirinkusiąsias kreipėsi Sheila Jeffreys ir kitos lesbietės feministės. Iškili judėjimo figūra Jeffreys, išgarsėjusi dar pačioje aštunto dešimtmečio pradžioje, neprijaučia nei tradicinei santuokai, nei translytiškumui. Translytiškumą ji vadina tam tikra parazitavimo forma; štai ką ji pasakė susitikimo metu:

Kai engėjų klasės atstovai tvirtina, kad yra engiami, ir tarsi parazitai užima engiamųjų kūnus, jie kalba engiamųjų vardu; jie reikalauja būti pripažinti engiamaisiais, engiamųjų vardu jie nori kalbėti įvairiose diskusijose ir internetinėje erdvėje; moterų laisvei erdvės nelieka… Judėjimą už moterų išsivadavimą dabar užgožė vyrų teisės lyties klausimu…

Ji nepripažįsta „gender“ sąvokos tvirtindama, kad translyčių judėjimas yra grįstas vien tik seksu, tiksliau sakant, seksualiniu fetišizmu – kai pasiekiamas seksualinis pasitenkinimas persirenginėjant ir kitaip simuliuojant moteriškumą. Jai ir kitoms labiausiai nepatinka tai, kad translyčiai įtvirtina moteriškumo stereotipus (dar kartą prisiminkite Caitlyn Jenner).

Lyties pripažinimo aktas buvo priimtas tada, kai „daugelis mūsų dar miegojo“, kovo mėnesio susitikime sakė Jeffreys; jeigu tai tiesa, reikėtų pasakyti, kad naujausios pataisos visus pažadino. Svarbiausia antros bangos feminisčių siunčiama žinutė – vyrai, mėginantys būti moterimis, negali atstovauti moterims politiniame gyvenime, nes jie negali kalbėti remdamiesi moterų biologinės tikrovės patirtimi, ką jau kalbėti apie moterų „priespaudos“ išgyvenimą. Jos kategoriškai tvirtina, kad vyras negali tapti moterimi; turbūt ir moteris negali tapti vyru.

Per pastaruosius mėnesius susitikimas Vestminsteryje nebuvo vienintelis toks renginys. Akivaizdu, kad kairiesiems, o gal ir feminizmo judėjimui, translytiškumas yra labai pavojinga tema.

y-news.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-08-6 23:57

Iškrypėlių tarpusavio kivirčai negali nelinksminti. :D

butu graziausiai       2018-08-3 21:53

jei lesbietes susimustu su transvestitais- tokie su tokiais.

Life Site News       2018-08-1 23:41
Orw       2018-08-1 22:10

Visi gyvuliai žydri, ...bet yra ir žydresnių!

Ekspertas       2018-08-1 18:22

Psichinių ligonių šnektos…

ruta       2018-08-1 18:03

Kai zmones atmeta sveika prota ir pradeda vadovautis psichiniu sutrikimu fantazijomis ir biologine lyti supranta , kaip nauja suknele ar krutines implantus ir dar brutaliai tai reklamuoja ir propaguoja , tai kazkas labai blogai su visuomene , kuri leidzia plisti idiotizmui ..

pries tai komentavusiems       2018-08-1 17:18

Sitas konfliktas atrodo kurioziskai, bet tik del to, kad jis vyksta politiskai korektiskoje leiboristu partijoje, kuri ir yra viena is pagrindiniu tokiu naujoviu siulytoja.
O siaip tai sitas dalykas, kad nebereikia fiziniu lyties keitimo irodymu, o uztenka tik self-declaration, plinta visose vakaru valstybese, tik laiko klausimas, kada i Lietuva ateis.
Ir cia bus ir juokingu, ir pavojingu, ir teisiskai sudetingu situaciju. Nezinau, kuriu daugiau, manau niekas nezino. Pavyzdziai, kurie vienaip ar kitaip jau pasaulyje yra:
(i) valstybese, kur pensijinis moteru ir vyru amzius yra skirtingas, kas trukdo vyrui pasiskelbti moterimi ir reikalauti iseiti i pensija anksciau?;
(ii) moterimi pasiskelbes vyras iskrypelis eina i mergaiciu/moteru tualetus/persirengimo kambarius mokyklose, baseinuose ir t.t. po Obamos atitinkamu istatymu, JAV spauda aprasineja tokius atvejus ne po viena. Feministes ir pan. sako, kad cia nieko tokio, nes is translyciu asmenu, piktnaudziaujanciu iskrypeliu yra mazuma. Bet gal ir tos mazumos nereikia?
(iii) sporto varzybose vyrai pasiskelbe moterimis jau dalyvauja. Kol kas nekontaktinese sakose, o begime ir pan. Bet kaip bus su futbolu, ledo rituliu, boksu ir imtynemis?
(iiii) iviriose vakaru salyse del lygiu teisiu propagavimo, yra daug moteru kvotu (panasiai, kaip cia aprasomame atvejyje). Ir ten tai ne tik valstybiniame sektoriuje, bet ir privaciame. Bus idomu, kaip suksis is situacijos. Gal tikrai translyciams atskiras kvota sugalvos. Bet gal tada ir kairiarankiams, zvairiams, praplikusiems vyrams ir pan reikes kvotu?:)

Britai superpažangiausi! Goglinam čia:       2018-08-1 16:42

D. Britanijoje medikams nurodyta vietoj „besilaukianti moteris“ naudoti terminą „nėščias žmogus“

Britai pažangiausi! Goglinam čia:       2018-08-1 16:40

Translytis ir visalytė savo vaiką moko „neįsiteigti“, kad yra berniukas

Britai pažangiausi! Goglinam čia:       2018-08-1 16:39

THeresos May vyriausybė valstybės tarnautojams nurodė nevartoti įvardžių „jis“ ir „ji“

Tikrai,       2018-08-1 15:49

  “labai svarbias” problemas spredzia britai.Negi “Brexitas” gali susilyginti su tokiom problemom.Atrodo, britai ge-ro-kai pazenge moralinio iskrypimo ir degradavimo kryptimi.


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Gitanas Nausėda: stulbinamai greitai auga atlyginimai ir beveik nebedidėja kainos!

Karolis Venckus. Žinia apie Neringos Venckienės likimą sklinda po pasaulį

Vytautas Sinica ir Martynas Katelynas apie A.Žukausko ir V.Vyšniausko susitaikymą: Kas iš tiesų buvo paneigta, o kas patvirtinta?

Nuo bačkos. Dovilė Šakalienė apie „per metus užaugusį visuomenės pilietiškumą“ ir „jo dėka“ nuo liepos 1 d. „pradėtą matyti realybę“

Kaune teisiamas 13 vaikų nuskriaudęs pedofilas – aukos būdavo apsvaiginamos

Vytautas Radžvilas. Partizanų šmeižimas – tik žaidimas?

Vytautas Landsbergis. Dar apie sukilimą

Algimantas Rusteika. Jūsų dėmesiui – naujas, valstybės lėšomis statomas spektaklis

Algimantas Zolubas. Aktualūs pašto vokai

Italijos vidaus reikalų ministras nori „sugriauti“ Briuselį ir lygina jį su Berlyno siena

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Tėčiai pasakoja apie aborto patirtis

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.